Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 245 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:04 Žena Lucianetta [43] – Filtr vhodný pro 20l akva
Nakonec jsem se rozhodla, že si pořídím filtr co nejdřív, i když budu mít zatím jenom rostlinky. Nějaké mi nabízí paní, která je používala na 50l akva. Co si myslíte, byl by některý z nich vhodný pro mě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:52 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Slepá hladina? Taky máme a plovoucíma rostlinkama jsem se jí zbavili... ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:52 Muž Eff [417] - Rostliny
No jo, to budou oni :-) mě taky stojí u okna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:46 Žena katunka [158]
Eff: vodu mám spíš měkkou...akvárko kromě jiného bylo plné riccie, pár kousků pistie. Ale akvárko stálo chytře na okně...samozřejmě na plném slunci :-P (sinice?) Ale teď mě napadlo, že za to možná můžou pavouci...ne a ne se jich zbavit...třeba jsem vytáhla jenom obří pavučinu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:42 Muž Eff [417] - Rostliny
Katunka: to je zajímavé, pokud šlo o tvrdou vodu, docela věřím. Byly tam nějaké plovoucí rostliny, nebo rostliny dotýkající se hladiny? Já mám takovéto šnekárium (ale mám tam fitr, který ovšem nikdy nečistím). Hladina se tam nehýbe, ale je kompletně zarostlá pistií a žabincem, v nádrži je víc rostlin než vody, a akvárium je troufám si říct bezúdržbové, s nulovou potřebou výměny vody, na rostlinách není vidět jediný provlém, žádná řasa tam není. Možná stojí za zmínku, že nádrž funguje asi 5 měsíců, asi po dvou měsících kleslo pH z vodovodního 8 na 6,5 a od té doby se drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:38 Žena katunka [158]
Eff...samozřejmě že rostlinkám je pohyb vody ukradený a souhlasím, že vzduchování může být spíš na škodu rostlinám. Snad pokud by byl na akváriu hodně těsný kryt nebo sklo, aby se tam nic nedostalo. Já měla malé akvárko jako karanténu jen s rostlinami asi měsíc, hladina stála....a po měsíci bylo na hladině cosi co vypadalo podobně jako škraloup na studeném kakau :-D . Potom jsem začla mírně vzduchovat a rostliny si nestěžovaly a škraloup se k nám už nevrátil. Ještě podotýkám, že akvárko bylo bez jakéhokoliv krytu...možná by s krytem tento problém nebyl...nicméně vzduchování si s tím poradilo i bez krytu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 13:23 Muž Eff [417] - Rostliny
Co člověk to názor. Já říkám:
Pokud chceš mít ve 20 lilterch zatím jen rostliny, nevzduchuj a nehnoj, jen jim dostatečně sviť (kompaktní zářivka 11w je minimum, ale stačí), rostliny při dostatečném světle vytvoří kyslíku až až, a konkrétně rostlinám je podle mých zkušeností pohyb hladiny v takovém akváriu celkem ukradený. Jen občas vyměň část vody. Třeba po prvních třech-čtyřech týdnech 5 litrů a pak každých 10 dní znovu. Samozřejmě záleží na parametrech vstupní vody, ale vzhledem k tomu že zde jde hlavně o to, aby jsi ušetřila, testy by tě vyšly cenově asi stejně jako vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 12:13 Muž matlala [798] - Rostliny
ale na hnojení do vody bacha když rostliny nemají dostatek podvodních částí tak hnojíš spíše řasy(všechny akvarijní rostliny se pěstují na suchu respektive ve skleníku ve vlhku)
a lepčí pro start je kořenové hnojivo do dna já mohu doporučit florapod od JBL nebo HOBBY AQUALIT (železitý substrát) a celé to překrýt štěrkem

cituji sida:
V nově založeném akva je přípustné jen hnojivo zásobní - do dna. Jakékoli hnojení do vodního sloupce nese riziko expanze řas. Vyšší rostliny jsou v drtivé většině pěstovány ve sklenících (emersně) a jejich převedení pro život pod vodou je dlouhodobá záležitost. Rostliny musí vytvořit nové, submerzní orgány, a k tomu potřebují čas. V průběhu této doby rostliny čerpají z vlastních zásobních látek, nikoli z vody. Jakékoli hnojení do vody je tedy pobídkou řasám. A ty jsou velice pohotové! Vyšším rostlinám běžně stačí pravidelná výměna části vody za čerstvou. :-)
Hnojit do vody se dá až tedy, když mají rostliny tendenci k bohatému růstu a mohlo by se stát, že budou omezeny nedostatkem nějaké živiny.
Největší chybou je začít hnojit neduživé rostliny s vírou, že jim hnojivo pomůže "probrat se".
Opak bývá výsledkem - nastoupí řasy a ty dokončí proces likvidace rostlin. zdroj: rybicky.net/forum/4403…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 12:04 Žena katunka [158]
Já bych ti alespoň mírné vzduchování doporučila...kvůli pohybu hladiny. A také počítej s tím, že kytky bude nutno bez přítomnosti ryb hnojit...samozřejmě až po nějaké době ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 12:04 Muž matlala [798] - Rostliny
souhlas s flipsim přidal pěkný a důležitý dodatek na který jsem já zapomněl
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 12:02 Muž isamik [180]
Jinak o miniakvariich hezky pojednava treti cislo tohoto casopisu klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:58 Muž filipsi [1295]
Proto je okolo vseho tolik bourlivych diskuzi a neuspechu a problemu, ze zadna pevna pravidla nejsou. Voditko pro dimenzovani osvetleni je 0.3-1W zarivkoveho svetla na litr objemu. Lepsi je pohybovat se v horni polovine. Zelezi na tom, jak vysoky je vodni sloupec, jak svetlo do akva usmernime, jake chceme rostliny ... Obecne doporucovane a rostlinam vyhovujici jsou tzv "tripasmove" zarivky, s oznacenim zacinajicim na 8 (8xx). Vyhledej o tom diskuze, jsou vzdy bourlive, ale jiste si neco z toho vyberes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:56 Muž matlala [798] - Rostliny
no světýlka moc ne ale spíš zářivkové trubice
dívat se na typ 8** (nejběžněji používaný je typ 840- 8-třípásmovaá zářivka, 40 vynásob 100 vyjde 4000 což je barva v kelvinech jinak stačí vědět že to je myslim teple blá"kdyžtak mě opravte")
a potom je důležitej počet watů takže tobě bude stačit 11W DZka (ohnutá kompaktní zářivvka) např www.bbelektro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:49 Žena Lucianetta [43]
díky, jste hodní, že jste poradili mě, co se mi hodí do akvárka co mám TEĎ, ale zajímá mě i to, jestli je nějaké pravidlo, podle kterého se světýlka kupují??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:13 Muž isamik [180]
Treba neco takoveho www.e-light.cz/… :-) by mohlo stacit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 11:05 Radka – .
U tak malého akva stačí mít stolní lampičku s cca 20W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2007 10:04 Žena Lucianetta [43]
díky za rady :o) ještě se chci zeptat, extistuje nějaká tabulka nebo já nevím co, kde se udává, jakou žárovku si mám pořídit v závislosti na objemu akvárka, případně podle délky, hloubky...? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 17:26 Muž Eff [417] - Rostliny
bulmas např: www.akva-exo.cz/…. Cena 40-100 korun. Jen musíš mít kompresor neboli vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 17:24 Muž Nik [191]
bublifuk je molitanový filtr poháněný vzduchovacím motorkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 17:17 bulmas
možná se ptám hloupě, ale čemu přesně se říká bublifuk? Myslela jsem, že je to vzduchovací motorek s kamínkem, ale to neřeší filtrování, že?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:55 Muž Eff [417] - Rostliny
V nádrži bez ryb a se spoustou rostlin filtr není nutný a vzduchování je spíš na škodu. Takže pokud chceš začít takto, musím jen souhlasit. Osázej si nádrž, nech ji zajíždět, vytvoř si zde prezentaci a za několik týdnů můžem začít přemýšlet o rybách a filtru. Za tu dobu bude akvárko díky rostlinám hezky zajeté a třeba i našetříš nějakou korunu na filtr. Pokud to nepřeženeš s rybami a akvárium bude normálně fungovat, vzduchování nebudeš potřebovat. A nebo zabiješ dvě mouchy jednou ranou pomocí bublifuku a vyřešíš si tak filtr i vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:48 Radka – .
Jelikož jsi začátečník ,tak bych filtr doporučila.Protože uvažuješ ,že tam nebudeš mít zatím rybky,tak to bez filtru zkusit můžeš.Než časem přidáš rybičky,tak bys měla otestovat vodu na NO2 ,jestli je vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2007 16:42 Žena Lucianetta [43] – 20l akvárium - je nutný filtr?
Ahoj, prosím Vás o radu. Už jste si mě možná někteří všimli, horlivě čtu a přemýšlím, jak nejlíp založit svoje první akvárko (nutno dodat, že zatím jsem ve fázi, kdy teprve sháním i to akvárko, takže přemýšlím čistě teoreticky :-) )
Z finančních důvodů to vypadá, že si zatím pořídím jen 20litrové akvárko a šupnu do něj prozatím jen kytky. Chtěla jsem se zeptat, je nutný filtr nebo vzduchování, když rostlinky si budou dělat kyslík? A potom, kdybych si pořídila pár (myslím opravdu pár, malinko, trošku, dvě nebo tři) malinkých rybek, je nutný filtr? Zatím tuším to není tak akutní, rybky bych si stejně pořídila (samozřejmě po "zajetí akva") až po nějaké době, až se trochu rozrostou rostlinky... Co si myslíte o filtru a vzduchování - v obou případech (bez i s rybkama)? díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2007 10:17 Tomik
Co se týká akvaristy, tak jsem to objednal v pondělí večer a jelikož to měli na skladě, tak byl ve čtvrtek doma....Vše bez problémů, naprostá spokojenost...U akvaristy je akorát nevýhoda, že nemají Fluvaly, ale ty akvatech má...Jinak téměř totožný ceny.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2007 19:42 Janik – Akvatech
Jestr64: Ahoj, pak napis jak si byl spokojenej s tim Akvatechem jo? maj dobry ceny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:32 Muž Onďa [32] – vyjímka
Kromě vrubouše. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:30 Muž Onďa [32]
Prvně mušíš říct, jak velký máš akva, kolik tam chceš mít ryb, kolik rostlin, jaké ryby, atd.,atd. Bez toho ti těžko někdo poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:30 Vrubouš
Ten muj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2007 16:27 Johny – filter
jaki je najlepsi filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 15:10 Muž Jestr64 [8]
Tomik: u toho akvatechu mám objednanej ten fluval :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 10:34 Tomik
Myslím, že i toto je kvalitní obchod, ale neobjednával jsem tam.....

www.akvatech.cz/…

Já si tento týden objednával toto-Eheim Classic 2213 plus bio u akvaristy.....

www.akvarista.cz/…

Pak napíšu zkušenosti, každopádně jak u akvatechu tak i u akvaristy, jak najdeš někde nižší cenu než mají oni a napíšeš jim, tak tu cenu sníži.... potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 19:12 Muž Jestr64 [8]
bezva tak asi budu brát tu 305ku.

Lidi ještě se chci zeptat jestli máte někdo zkušenosti s objednáváním odsud? www.exo-eko.cz
Chtěl bych si odsud totiž ten filtr objednat. Popřípadě dejte odkaz na nějakou důvěryhodnou stránku. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 14:37 R Muž Silent [5949]
Já mám 305. Naprostá spokojenost. Měl jsem i fluval 304 ale tam byl problém s rotorem a to je zdá se
u 305 vyřešeno.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 14:29 Jestr64
georged: no už to asi nebudu komplikovat a beru ten fluval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 21:58 Muž georged [44] - Živorodky
Já mám fluval 205 a je ve skříňce a jako by tam nebyl :-D... neslyším. Když se hodně soustředím, tak slyším velmi lehký hluboký šum, ale to auta ze silnice hlučí 100x víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 21:22 Jestr64
lidi co říkáte na Fluval 305? Máte s ním někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 23:03 Muž Jestr64 [8]
vaclav: hodně jsem nad ním přemýšlel a o víkendu si přečtu partu článků tak uvidím, jsem student a nemám moc času, rád bych to zkusil je to výzva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:52 Usine
ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:46 Muž Jestr64 [8]
vaclav: a co? Celoskleněný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:46 Usine
Co zkusit něco jiného než ty drahé kýble. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:45 Muž Jestr64 [8]
Page: takže fluval by mohl připadat v úvahu, ještě zkusím sehnat někoho co řekne o eheimu, díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:43 Page
Není potřeba;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:38 Muž Jestr64 [8]
já mám od kámoše fluval 303 a tam musím vodu nalít. Ne jen mě zajímalo jestli k tomu odvzdušnění nebudu potřebovat hadici IN (tzn. do filtru) protože tu mám navždy spojenou s pozadím takže jí nevyndám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:36 Page
Tak tu vodu si natáhneš pumpičkou ;-). A teď už si myslim že to byla zbytečná otázka. Takzvaná otázka za 500 ,- :-D :-D. Pokud do nich vodu napustíš nemusíš tolik pumpovat ;-)
Toto je ale pouze při první instalaci a při čištění hadic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:36 Muž Jestr64 [8]
Sidonius: hmm já teďka dumám jakej filtr koupit no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:34 Sidonius
jak víš psal jsem o problémech s filtrem, nakonec mi vrátí peníze
Měl jsem s Tetra Tec 700 Ex taky potíže, ale - jak už jsem tu psal - přišel jsem na jejich příčinu. Tu jsem odstranil a od té doby se filtr nezavzdušňuje a cvrká jak švýcarské hodinky... ano Je absolutně tichý - že je běží, poznám jen z pohybu hladiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:32 Muž Jestr64 [8]
takže nemusíš napouštět vodu do hadic nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:29 Page
Jednoduchý je tam pumpička a když se rozjede tak zavrklám celým filtrem ze strany na stranu a ten vzduch se dostane pryč. Občas při znovu zapojení musim odpojit ze sítě a opakovat než se rozjede, ale je to tím vzduchem, zapumpuju a připojím do sitě a rozjede se. Poté se již nezavzdušňuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:28 Muž Jestr64 [8]
mě zajímá jak to všechno je proto se furt tak blbě ptám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 22:26 Page
S tím eheimem nevím, ale fluval vypadá bytelnějš;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [245] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=12201