Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 93 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
Ale jo, papírově to odpovídá, i vím, že se na výpustní trubku dá dát ta záklopka k regulaci. Já mám v 54l Hailea RP-400,
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
má oproti jiným vnitřním v dané velikosti, největší objem filtr. hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lhajek
Potrebuje to akvarko precerpat tak 2 az 3x za hodinu, ten biomolitan 10x10x16cm je k tomu akorat (voda mediem potece optimalni rychlosti pro nitrifikaci), stejne jako k objemu akvaria, takze 400l/h bude muset jeste na zacatku priskrtit, nez se to zanese. Sel by jiste i 10x10x20cm, ale kdyz vezmu vysku akvaria a cerpadlo nad tim, pricez i ten mensi tady dobre staci, je to zbytecne si delani problemu.

Mam ve stejne velkem akvariu cerpadlo ze setu Aquael, taky 400l/h, staci, ale doporucenihodne neni, ty Atmany mi prijdou v ramci nizke ceny lepsi, ten Aquael ma obcas problem se zavzdusnenim pri vymene vody a pak naslednym rozbehem. Mel jsem driv (v jinem akvariu) Atman a bylo to bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: lhajek
no a zkoušel jsi to? Je to podle mě prostě velký.
pokud máš v exteráku jemnou vatu, apod., tak tam se po zanešení průtok snižuje znatelně, ale u bioakvacitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:15 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: KarlosS
Vždyť má max výkon 400L/h papírově ... v 54L používám pravda exterák s 650L/h papírově a někdy si říkám chtělo by to krapet silnější ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
no, v 54, která má reálně tak 40, to bude pěkná vířivka. A i vzhledově je to do tak malého akva velký. Já tu At200, kdysi používal do 150l.
Spíš něco takovýho:
www.aquario.cz/…
a k tomu At-A1500:
www.akva-exo.cz/…
je tichoučkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2013 11:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: moskyt8
Soupni nad to neco takoveho:
www.akva-exo.cz/…
Neni to drahe a beha to dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2013 09:03 Muž Miso [470] Re: moskyt8
pravdepodobne ano, ale musel by si dorobit nejaku trubicu na vytok. Cerpacia hlava by bola lepsia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:50 Muž moskyt8 [21] Re: Designer
Dobře a mohu takový molitan pohánět motorkem nebo musím mít to čerpací hlavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: moskyt8
Biomolitan 10x10x16cm bude akorat a pokud jim precerpas vodu v akvariu 2 az 3x za hodinu, bude to take akorat. Vetsi nepotrebujes. A pokud se Ti bude zdat, ze trci moc do prostoru, ten trcici roh klidne serizni ziletkovym nozem do hloubky asi 2cm (mereno od rohu ke stredu, proste sraz tu do akvaria trcici hranu), tim tady nic nepokazis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 19:02 R Muž romant [27981] Re: moskyt8
Ten druhej to je kaše, nicotnej objem filtračních hmot. Vzduchovací motorek samozřejmě napojit můžeš. Ta hlava bude mít větší výkon, ale jinak nic proto zmodernizovanýmu bublifuku. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:59 Muž moskyt8 [21] Re: romant
A proč nenapojit motůrek k filtru? musí ta hlavice být? a co si vlastně myslíš o tom druhým vnitřním filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:51 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: moskyt8
Pročti si jen poslední stránku tohoto vlákna a najdeš třeba toto:
romant napsal: www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…

Nejlevnejší řešení a přitom dobře fungující. Na tvé akva asi bude stačit i menší než je v tom odkazu. Asi tak AT201 bych já použil ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:47 R Muž romant [27981] Re: moskyt8
Když si pořídíš jako pohonnou jednotku k tou modrýmu biomolitanu ještě čerpací hlavu, tak to bude zn. ideál. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 18:43 Muž moskyt8 [21] – Filtr
Mám 54 l akva. 60x30x30cm. A přemýšlím jaký filtr pořídit... hmm chtěl bych pořídit buď nějaký molitanový ale nevým jaký a jak veliký. :-( Nemohl by mi tu někdo pomoci vybrat z této nabídky ten nejvhodnější? www.levnaakvaristika.cz/…
A nebo bych si pořídil tento filtr: www.levnaakvaristika.cz/…
Prosím poraďte :-O DĚKUJI X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:31 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: gringo
máme to skoro stejný, akorát já tam mám filtr se skimmerem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:18 gringo Re: Losky
Mám podobné řešení, jen vpravo mám udělaný skimmer z čerpadla(pomáhá s prouděním vody za kameny) rybicky.net/nadrz/9213/476.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 15:57 Muž Vstrom [82] - Malawi
vlevo dole je sací koš a rozstřikovací rampa, která žene vodu pod hladinou na šířku akvária, tedy z leva do prava. Na druhé straně je to skoro to samé, jen tam už není rampa, jen koleno, které tu vodu žene směrem zase z práva do leva:-) Snad se to dá pochopit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 15:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
jak jsem koukam na videa tak s tim proudenim v akvarku mas evidentne problem.... nevim jak mas reseny vytoky, ale nataceci trysky nejsou spatna vec
potrebujes cirkulaci v celem akvariu a ne jen lokalne s "hluchymi" misty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:25 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak co se týče vytvoření většího proudu, tak tohle jsou prý dobrá čerpadla:
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:18 R Muž romant [27981] Re: Losky
Ano myslím tím, aby se vytvořilo takový prostředí, kde se bude bordýlek za pomocí té cirkulace bude buď shromažďovat v několika místech a nebo jak píšeš, bude efektivně nasáván stávající filtrací.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:15 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
myslíš tím, aby se detrit neusazoval u dna a celkově rozvířil více bordýlek a aby to filtry odsávaly?
Jinak teda 240L za hodinu jsem nečekal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:42 R Muž romant [27981] Re: Losky
Ono možná nejde o tu kostku, jako spíš o podporu cirkulace vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:41 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak mi to nedalo, napojij jsem na výpusť hadici a přesně za 15s to napustilo 1L vody, což pokud se nepletu odpovídá 240L/hod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:38 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
- ja to resil u tlamovcu 1200litru, ani ne drobne castecky, zkratka "bordel" v AQ :-)
- na jedne strane jsem schoval Atmana s velkym molitanem do sutru
- na druhe strane jsem pouzil obyc. vnitrni filtr Aquael, co mi zbyl po experimentech, navic to jeste za par Wattu vzduchuje
- a je klid...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:32 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: seic
JBL používám jedno patro válečků, dvě patra kuliček a jedno patro dvou molitanů o dvou různých hrubostí. S tím snížením průtoku máš pravdu, ale jinak fakt nevím, čím se těch částeček zbavit a tu kostku tam opravdu nechci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:30 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Moucha
dnes už na to nemám čas to změřit, ale četl jsem to u více lidí, že ten průtok se pohybuje do 300L/hod. Zítra ozkouším:) Ale oproti Eheimu, který není zas o tolik silnější (1250L/hod), tak to vůbec srovnat nejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:30 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
- jak pise romant, cerpadlo napr. Atman + kostka, reseni dobre filtrace za par penez
- u vnejsiho filtru jeste zalezi, cim ho "nacpes"
- cokoliv jemneho - napr. ta vata, jemny molitan - urcite snizi prutok, zvlaste pak v pripade zaneseni/ucpani
- a dale bude urcite rozdil mezi napr. vzdusnym Siporaxem a substratem ve forme kulicek, granulatu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
podle manualu by po zabehnuti mel mit vykon 380-450l/hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:17 R Muž romant [27981] Re: Losky
Pokud by jsi skousnul kostku s hlavou uvnitř akvária, tak by to možná bylo řešení za pár peněz. Podpořila by se cirkulace a i nitrifikace, ale jak píšu, jenom chvilkovej nápad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 12:14 Muž Vstrom [82] - Malawi
Jinak co jsem koukal, tak u toho JBL lidi píšou, že po zaběhnutí jede tak 200-300L za hodinu, což to tu nádrž maximálně otočí za hodinu jednou a to spíš ani ne:( Někdy musím změřit, kolik to přečerpá, protože jsem čekal, že to jede cca 400-500L/hod.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Kdepak, vzduchové bublinky to nejsou. Voda je opravdu krásně čistá, ale plave tam mrtě drobných částeček bordelu, takže evidentně to asi propouští ten JBL, protože je pravda, že tam na konci jsou pouze molitany.
Tak teď právě zvažuju, jestli není lepší koupit tu tenkou od JBL Symec Micro, protože silnou vatu tam bohužel nemám kam dát (není tam ta mřížka).
Jinak tohle je problém asi posledních dvou měsíců, tak nevím, proč tam ten bordel začal plavat:( A co se týče dna, tak hodně detritu dělají tři ancistrusy, bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
no ja vatu menim kazdej mesic..... a ten filc jsem ti daval kvuli tomu ze JBL na ni nejni uzpusobenej (neni tam mrizka jako u eheimu, mam ecco comfort 2232), zatim jsem vatu nacpal mezi ty dva molitany (mam JBL e701),
ale v Rychnove jsem sehnal ten filc tak si ho nastrinam a dam ho misto toho jednoho molitanu

vata ti staci i od HOBBY ci Amtra balik od cca 40,- (100g)

taky by stalo za to pohrat s proudenim v nadrzi, aby hezky cirkulovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:17 Muž DrChila [243] Re: Losky
A technická otázka nemůže to bejt z rampy kyslík? :-D oni se dělaj někdy bublinky přesně takhle to vypadá a plave to po celý nádrži. Protože tu vodu máš fantasticky čistou.Jinak jsou filtry mimo místnost kde je akvarium ale to jsou extrémy:) A co se týče bordelu na dně tomu pokud nemáš koš sběrací úplně na dně tak se nevyhneš. Když se podíváš u mě tak já mám vyřešený u tý filtrace nasávání zespoda rybicky.net/nadrze/16933
a nic takového u mě nenajdeš. 100% bych zkusil tu vatu co ti posílali odkaz. Já měl i od eheimu vatu nebo od sery nevim a funguje parádně:)
Ale u tebe to nevypadá na problém s filtrací ale spíš že stím že tam lítá ten vzduch:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:02 Muž Vstrom [82] - Malawi
Díky za odkaz. Aspoň vím, jak to vypadá. Tu Eheim jsem kupoval a měním každé 3 měsíce, když filtr rozebírám, protože po té době už jede tak na 1/10 výkonu:) Ryby jsou čuňata.
Jinak ta JBL to jsou nějaké pláty a nebo jako nějaké chuchvalce? Koukal jsem, že je ještě JBL Symec Micro a to je takové plátno na stříhání
Jinak tady píšou, kolik je v balení kusů, tak moc nechápu, jak je to velké, hlavně se to liší gramáží balíku i počtem kusů, tak jsem z toho jelen:
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:00 Muž Miso [470] Re: Losky
www.akvariumonline.sk/…
JBL asi original vatu nema, ale ma univerzalnu www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 10:20 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Miso
ok, použiju tam tu filtrační vatu a snad to bude lepší. Kolik ta vata vůbec stojí? Tady je ukázka akvária jak vypadá po ranním rozsvícení a to ještě neproběhlo krmení:(
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 10:04 Muž Miso [470] Re: Losky
napriek tomu ze to nieje nic moc, tie filtre by to mali zvladnut, na zachytavanie najmensich ciastociek sluzi prave ta filtracne vata. Dalej by som skontroloval ci nieje niekde netesnost a voda vo filtry neobteka filtracne kose ako tu bolo spomenute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 09:47 Muž Vstrom [82] - Malawi
filtry jsem čistil jeden před měsícem a druhý asi před týdnem. Tu vatu tam pak dám, jsou tam opravdu jen dva druhy molitanů na konci filtrace. Ale spíš jsem doufal, že díky filtraci pod akváriem bych docílil většího průtoku nebo tak. Prostě jak vidím, že částečky kolem filtru plují a ani z 1 cm to nenasaje, tak pomalu ani nechápu, že to vůbec něco přefiltruje.
Jinak akvárium určitě nehodlám vyprázdňovat, to ne. Škoda, tohle jsem měl udělat na začátku a komplet akvárku připravit na tuhle filtraci místo kupování ext. filtrů. Ale kdo ví, třeba to zas o tolik lepší nebude.
Kamarád má akvárium 3m dlouhé o objemu asi 2000L a má tam pískovou filtraci a má to dokonale čisté. Má tam asi 10 vrubozubců a vůbec jsem nechápal, jak je to čisté, ale on má akvárium ve stěně a z druhé strany má na techniku přímo místnost, tak tam nemá problém, ale já to mám dost omezené.
Jedině bych mohl ještě JBL prodat a koupit druhý eheim 2075, který je opravdu dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 09:12 Muž DrChila [243] Re: Losky
Ale pokud tě štvou vyloženě malý částečky ve vodě jak tady doporučujou vyměnit ten filc tak to maj 100% pravdu. A pokud chceš udělat i něco stim JBL tak bych zkusil koupit v obchodě ve zveráku prodávaj jemnou filtrační vatu a poslední molitan jím nahradit jestli si to pamatuju dobře tam v JBL nic nemaj jen molitany hrubý. Popřípadě zkusit vymejt celkově celý filtr. Prvně JBL i s trubicema i s hlavou třeba může bejt ve spod dostatečně špinavej a dál špinit jemnejma částečkama vodu.Popřípadě filtr nasává nečistoty je moc hrubej tak to prostoupí až k vrtuli třeba nějakou skulinkou(a jestli je hodně ucpanej tak to tam táhne všechno) a jak to vlítne do vrtulky tak ta to rozměnlní ještě víc. Řádně vymlátit z molitanů všechen bordel. Nechat zaběhnout a pak po tejdnu to samí s Eheimem. Najednou to nedoporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 08:50 Muž DrChila [243] Re: Losky
Bez závěsného přepadu by to určitě šlo. Pokud by ti nevadilo že by jsi byl 3 dny bez akvaria cca. Tak šikovnej sklenář by ti akvarium navrtal. Funguje to tak že by sklo vyříznul z akvaria následně navrtal a pak přilepil zpět tak 3dny na zatuhnutí. já za vrtání platil asi stovku a mám 32mm průměr. Přepad můžeš mít navrtaný z boku. Viz můj profil(126L+33L filtrace) a nebo zespoda viz profil: rybicky.net/nadrze/18825
Nebo bez přepadu by to šlo udělat kdyby jsi měl filtraci nad akvariem ale o tom pochybuji že by to čerpadlo tlačilo z akvaria do filtru a z filtru by to šlo samospádem.
Jinak z vlastní zkušenosti pokud to chceš vyplnit ten filtr kvalitním filtrátem výjde to stejně peněžně jako kdybys koupil nový filtr včetně akvaria. A o tom jak to filtruje jestli to filtruje líp nebo míň by jsme se mohly hádat. Z osobní zkušenosti radši nový vnější značkovej nějakej Eheim než přepad. Možná pro nějaký extra velký akvarium s 3D pozadim bych dal přepadovej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 07:27 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Moucha
jj, Eheim vatu má, to je pravda. Ale spíš bych bych raději, když by to bylo něco silnějšího, ale mrknu na ty filtry. Já mám trošku problém s tím, že akvárium je v rohu a z boku je mezera tak 5 cm a zezadu tak 7 cm, tak jsem dost limitovanej:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 06:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Losky
u JBL se poradne koukni do manualu, protoze co se udava v popisech u zbozi v e-shopech je cerpaci vykon bez naplni

pokud se chces zbavit jemnych castecek tak do filtru zarad filtracni vatu ci "filc" (eheim ho ma, ale JBL nikoliv), který chce pravidelne menit
www.akvaristik.eu/…

jinak je tu cele vlakno o stavbe vlastniho filtru rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 01:16 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Horác
Díky. Jak tak koukám, tak bez závěsného přepadu to asi nejde:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 00:53 Muž Horác [3942] Re: Losky
ad poslední otázka - www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 23:51 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zdar lidi, poslední dobou co ryby rostou začínám mít problém s filtrací. Pořád ve vodě plave plno drobných částeček, což ještě před čtvrt rokem nebylo. Hodku po krmení byla voda čistá, ale ryby jsou už větší a prostě to filtrace asi nestíhá.
Jedná se o Ameriku, kterou mám v profilu. Filtr Eheim 2075 a JBL e901. Eheim má sílu a co se týče sacího koše, tak nasává částečky, které jsou cca 5 cm od něj, ale JBL je totálně slabej. Mám na něj taky připojený skimmer a ten saje tak z 1/3 horem, ale částečky, které nasává spodem, tak jen ty, které se přiblíží tak na 0,5 cm.
Eheim má papírově 1250L/hod, JBL 900L/hod. Začínám přemýšlet nad variantou, že bych JBL dal pryč a do skříňky dal akvárium, které by fungovalo jako akvárium a nějaké silné čerpadlo. Máte nějaký typ, jak silné čerpadlo použít a celkově jak tohle realizovat. Viděl jsem to na pár fotkách, ale není mi moc jasné, jak teče voda do filtru pod akváriem a jak se zamezí tomu, aby to dole třeba nepřeteklo. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 13:49 Muž Miso [470] Re: Maurik
to na tom nic nemeni skus to ako som ti pisal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 12:31 amrtin – rampa z TetraTec EX
Ahoj,nezbyla někomu rozstřikovací rampa z ext.f.TetraTec?Mám EX 700,ale to je asi jedno.Stačila by jedna část,potřeboval bych jí prodloužit po celé délce akva,takhle stříká jen přes dvě třetiny délky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 11:56 Maurik Re: Miso
Já jsem totiž zrušil tu rozstřikovací rampu (pořd byla zanesená a obalená řasou) a nechal originál vývod co byl u filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 11:48 Muž Miso [470] Re: Maurik
ak sa ti to zda silne, nasmeruj vyvod krizom do opadneho rohu, inak ja som mal podobne filtre v 240l dva a ziadna morska burka sa nekonala ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 10:24 Maurik – Fluval 305
Před nedávnem jsem tu sháněl radu ohledně filtru. Doporučovali jste mě celkem tři druhy, nemohl jsem se rozhodnout až do včera :-) To jsem zjistil, že můj stávající filtr, přestal pracovat, proto jsem se musel co nejrychleji rozhodnout. Bohužel ten co jsem chtěl, tak v tom našem zverimexu nevedou (tu značku celkově). Tak jsem se rozhodnul pro Eheim 2215, jenže ten jako na potvoru neměli skladem na prodejně. Skoro půl hodiny jsem s pánem, který zakládá akva a také se o ně lidem stará, bavil o filtrech. Nakonec mi z dlouholeté zkušenosti co se týče se zakládáním akva, ale také co se týče reklamací a spokojenosti zákazníků, doporučil Fluval 305. Tak snad jsem udělal dobře.
Trošku byl problem s hadicema, protože to je dělané na vedení přes hranu skla akva, jenže já mám na akva posazený kryt, tudž jsem to musel nějak narvat přes ty otvory, co mám v tom krytu, ale nakonec se to povedlo. ;-)
Po zapnutí filtru jsem měl v akva proud, jako při mořské bouřce smich tak jsem to tou černou páčkou snížil, přesto to je ještě dost silné, ale to asi jen ze začátku, časem se to asi sníží ještě více a budu muset tu páčku otevřít opět naplno. No uvidíme.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [93] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4601