Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 103 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 23:37 Muž Louka [49]
Tak dnes jsem použil hlavu i ze spodním nástavcem od mého filtru a na ten nástavec jsem nasunul kostku bio-molitanu 10cm*10cm*18cm.Tak uvidíme jestli to klapne a nebo budu muset koupit jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 15:38 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Louka
Něco podobnýho jsem udělal do své nedávno založené dvanáctilitrovky ... foto viz. prezentace. Jen jsem vevnitř nepoužil keramiku, ale originál "molitan" a navrch nacpal další ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 13:44 Muž DrChila [243] Re: Ciffik
Jo potěr to nasává ale stim čistěnim to neni zas tak slavný... zbytečný žebrování díry v zadu.. Mohly to udělat jednodužší... Ale filtr bratránek čistí jednou měsíčně u toho eheimu pick upu a to má do 60L. A ryb přiměřeně má tam čichavce asi 4 3 ancistrusy a jednoho krunýřovce kropenatýho toho sumečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 08:41 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Louka
Ten eheim má bratr. Funguje, dobře se čistí, ale je velkej jak kráva a bez úprav nasával krevety i potěr ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 08:28 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Louka
Já prostě doporučím tu Haileu, má ten objem fakt velkej, beží mi cca rok a půl nonstop bez problému a to používám jen RP200 a RP400 a jak koukám na tu RP600, tak ta je bezkonkurenční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 03:01 Muž Louka [49]
Pokud by mi nevyšlo to s tím molitanem tak bych uvažoval o těchto filtrech.
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 02:24 Muž Jiri_99 [425] Re: Louka
Louka napsal: Koketuji i s variantou sundat s filtru celej spodek a dát na tu čerpací hlavu jen velký molitan.

Přesně takhle jsem to jednou udělal s hlavou od vnitřního filtru a naprostá spokojenost.. Akorát ta estetika je na prd. Chce to tu kostku prostě schovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 02:22 Muž Jiri_99 [425] Re: Louka
Jo, řekl bych že super nápad. Ale udělal bych do toho krytu ještě víc děr, aby to jakoby nasávalo z více míst. Ovšem esteticky to zase nebude nic moc.. A pokud budeš potom někdy chtít filtr použít "klasicky" bez přidaného molitanu, bude to s dírama na prd. Je to na tobě. Ale experimenty se vyplácí. Alespoň občas.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 01:35 Muž Louka [49]
Jinak ještě taková jedna technická...
Někde jsem tu i vyděl že někdo do toho filtru místo molitanu nasypal nějaké kroužky a potom celý spodek filtru vložil do molitanu ve kterém měl udělanou díru na filtr.A tím se mu nezanášely ty mřížky na nasávání vody.Co myslíte?o víkendu budu mít čas a tak to do té doby musím nějak vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 01:16 Muž Louka [49] – ???
No když to tady znovu pročítám tak zas nevím,ale asi fakt zkusím koupit velkou kostku bio-akvacitu a nasadit ji na filtr místo spodního krytu s molitanem.
Honič vody?Nejde mi ani tak o cirkulaci vody,ale o to aby filtr v akváriu fungoval a abych ho nemusel furt vytahovat jen proto že jsou ucpané otvory pro nasávání vody.
Estetika?z tohoto důvodu jsem nešel do bublifuku a koupil filtr co alespoň trochu vypadá a to byla zřejmně chyba.A tak abych zase nemusel kupovat nový lepší filtr tak přemýšlím že využiji funkční hlavu s filtru co mám a na ní nasadím velký molitan.A budu doufat že ten filtr ten molitan utáhne a že to bude fungovat a když ne tak asi bude muset proběhnout investice do nějakého nového filtru :-(
Filtr řeším do zatím mého jediného akvária co mám a mám ho v profilu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.05.2013 17:42 Žena Danila [4489] - Sumci
Čerpací hlava s molitanem má své pro a proti:

PRO: nízká investice,slušný objem filtračních hmot,dobrá do nádrží bez rostlin(odchovná a hygienická)
PROTI: estetika bídná, údržba jednou za rok(jak je zmíněno dole) je holý nesmysl,největší problém bývá ve velkém výkonu čerpadla - to pak ruducha jede, v případě, že je akva zarostlé či filtr zakrytý kořenem obtížná údržba(pytlík nepytlík:-)

Čistě osobní názor,měla jsem jich v různých akváriích několik a postupem času jsem od nich ustoupila.
Je fakt, že je ale dobré mít alespoň jedno záložní doma, pokud se po... filtr, nebo je potřeba načas zvýšit filtraci v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 16:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: romant
jo, "funkčnost je nedostižná", právě proto doporučuju tu Haileu, protože ta má na rozdíl od konkurence největší objem filtračních hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2013 13:26 Muž DrChila [243] Re: romant
přesně tak nebo kastrolem podebrat a vyndat... maximálně je problém s rybičkama malejma že se toho filtru držej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2013 13:24 R Muž romant [27983] Re: KarlosS
Možná nevypadá kostka bůhvíjak esteticky, ale stran funkčnosti ve srovnatelné kategorii je nedostižná. Na to čištění je finta s igelitovým pytlíkem, který se před vyndáním z akva na tu kostku navlíkne a vyndáváš z akva všechen bordýlek v tom pytlíku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2013 13:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: fido16
já nevím, ty kostky bioakvacitu vypadaj hrozně a když se vyndavaj na čištění tak se z nich uvolní všechen ten bordel. Do chovných a účelových nádrží možná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 11:16 R Muž romant [27983] Re: fido16
Ono o to jenom honění vody snad ani v tom dotazu nešlo, spíš je to rozvedení té diskuse i tímto směrem a poukázání na ten fakt, že by to i tak mohlo dobře fungovat. Kdo chce přečte si, rozmyslí co je pro něho vhodnější a zrealizuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 11:12 Muž fido16 [631] Re: romant
Jasně už vím kolegovi jde prakticky jen o honění vody po akvu, a jako hlavní filtr bude mít dno a rostliny. Otázka teď je zda by nebylo lepší řešení jen čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 10:54 R Muž romant [27983] Re: fido16
Stále si nerozumíme, v akváriu jak jsem ho velmi zjednodušeně popsal nebudeš ani ten honič vody co 14 dní muset čistit, to by nebavilo ani mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 10:05 Muž fido16 [631] Re: romant
Ano samozžejmě souhlasím s tvrzením že dno bude tvořit filtr dno a nebyli by tam čuňata ryby a dost rostlin tak by tento filtr mohl stačit. Ale mě by se filtr nechtěl vytahoat co 14 dní a čistit jej. Radši jej nechám plnit svou práci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 07:39 R Muž romant [27983] Re: fido16
Tak ono to bude hlavně o míře znečištění akvária, množství rostlin a dobrým dně. Prostě v popisovaným akváriu si i ten honič vody dovedu představit, neb tam bude tak trochu jenom na tu cirkulaci vody a roli hlavního filtru bude plnit dno, ale to je klasická nekonečná diskuse. Samozřejmě že začínajícímu akvaristovi na první dobrou doporučím tu hlavu s kostkou. Jenom jsem chtěl poukázat na souvislosti, který když se zváží, tak to bude fungovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 21:37 Muž fido16 [631] Re: KarlosS
Já ti nevím s tím honičem. Radši být kolegou tak tam vrazím molitanovou kostku a čerpací hlavu. A má to bezproblémů a rok na to nemusí sáhnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 20:07 Muž Louka [49]
tak já zatím zkusím menší investici do molitanu a uvidím jak to pojede.
Díky všem za názory a připomínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.04.2013 11:10 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Louka
lidi co furt máte s tím EHEIM AQUABALL BIOPOWER ??? nemám sním sice žádnou zkušenost ale za ty peníze ??? Jinak si myslím že nejlepší řešení je ten větší biomolitan na čerpací hlavě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:41 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Louka
Pro tvůj objem bych doporučil Hailea RP 400.
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Mám jich několik i v menším provedení (RP 200) a absolutní spokojenost. Má větší objem pro fitrační hmoty než konkurence. Má nasávání ale jen zespodu, nicméně můžeš si udělat další otvory kam chceš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 08:21 Muž Miso [470] Re: Louka
cerpacia hlava + biomolitan, alebo s Fluval U2-U3 mam dobru skusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 07:19 Muž lukasleibelt [84]
Já bych šel do tohoto vnitřního filtru od eheimu www.spokojenypes.cz/… potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 01:31 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Louka
Idealní řešení za pár kaček potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 00:02 Muž Louka [49] – Aquael Fan2 plus
Zdravým.
Chtěl bych jiný filtr do mého AQ.
Zdá se mi že můj současný je nedostačující(malý obsah filtračního média a málo otvorů pro nasávání vody).Kvůli prostoru doma musím opět zvolit vnitřní
,ale když to tady tak pročítám a i jinde sleduji kdo má jaké zkušenosti
tak si jaksi nemohu vybrat.Mohli byste mi poradit jaký filtr bych měl zvolit?
Očekávám že by filtr provzdušňoval vodu a zároveň se furt neucpával drobnými částečkami rostlin.Můj filtr musím každých 14 dní čistit.Sice molitan ok,ale nasávání vody je furt ucpané a tím pádem i filtr nejede jak má.Koketuji i s variantou sundat s filtru celej spodek a dát na tu čerpací hlavu jen velký molitan.
Děkuji za rady a nápady jaký filtr vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:49 georg Re: duko1995
Za ty peníze na ten objem nádrže naprosto dostatečný,pokud se dodrží údržba aq.,s pravidelnou výměnou vody je dle mě dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 20:38 Muž duko1995 [32] Re: MirecPB
no jo :( ale výte chtel sem neco levnejší jak se koukám tak 100 € víde ten jbl a pro mne jak studenta je to hodne hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 19:44 Muž MomoPB [33] Re: duko1995
urcite neber biopower, uz teraz tam mas lepsiu variantu. Ja som bol rad ked sa mi ho podarilo predat za skoro kupnu cenu a vymenit za spominany jbl e901 a je to neporovnatelny rozdiel... biopower som cistil tak 2x do tyzdna a aj tak na dalsi den hned nemal vobec prietok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 18:14 Muž azonic [63] - RostlinyRe: duko1995
Z vlastní zkušenosti mohu doporučit JBL na tvé akva bude stačit e901 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2013 11:35 Muž Miso [470] Re: duko1995
eheim classic 2213 alebo 2215, eheim ecco pro 2036. samozrejme aj ine znacky no nemam s nimi skusenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 20:29 Muž duko1995 [32] Re: Ganjamir
a jaký ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:41 R Muž romant [27983] Re: Ganjamir
Ten Biopower lze za vnější filtr považovat, jenom je umístěn v akváriu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 15:09 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: romant
Nebyl by za ty peníze lepší externí filtr??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:36 Muž duko1995 [32] Re: romant
dekuju moc tento sem chcel ale nevedel sem jak sa volá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:31 R Muž romant [27983] Re: duko1995
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 14:19 Muž duko1995 [32] Re: romant
ne proste nechcem to špatne se to čistí a nelýbi se mi to :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:35 R Muž romant [27983] Re: duko1995
Z čeho usuzuješ, že to nejede dobře? Je nějaký problém s nitrifikací? Jak často tu kostku čistíš, výkon se hodně snižuje, voda se nehejbe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:29 Muž duko1995 [32] – Filter
Ahojte prosím vás jaký filtr by ste mi poradily do 160l nádrže ted tam mám atman z biomolitanem a nejak se mi neliby nejede to dobre tak chcem si poridit normalny nejaky vnitrní.Díky Moc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:19 Muž kortezhugo [983] Re: Ganjamir
Ked sa zabehne cca zo 2 mesiace tak to budes mat v pohode.Z Fzn-2 som filtroval niekolko rokov "spodne akva" (v prezentacii).A cca pred mesiacom som ho nahradil Eheimom 2213.A to len preto rovnomerne prudenie vody v meter dlhom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:08 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kortezhugo
Díky za radu ;-) filtr už běží a zatím žadný problém i proud není velký, dokonce se mi zdá i proudění co2 lepší než předtím ... nakonec sem tam dal ten menší fzn-2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 12:46 Muž kortezhugo [983] Re: Ganjamir
No zaklad dobrej filtracie je dostatocny objem filtra - a ten mas.V podstate tieto (Substrat Pro,Keramika a pod.) hmoty sa pouzivaju jednak pre znizenie objemu filtra a zaroven zvysenie vykonu.
Tak ze v tvojom pripade (2-3Litre na 30l akva) staci aj ciste biomolitan.A v podstate nebude co zlepsovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 12:26 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kortezhugo
Vím že je hodně druhů kvalitních filtračních hmot , ale substrát i molitan mám doma takže bych nemusel utrácet ani korunu ... tak asi použiju jen biomolitan :-) jen mě zajímalo jestli by ten substrát nezlepšil biologickou funkci ;-) ale moc díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 12:22 Muž kortezhugo [983] Re: Ganjamir
No ked mas? - tak pouzi. :-)
A ked ide o filtracny material - ten substrat na dno by som tam nedaval.Mas kopec vhodnejsieho filtr.materialu.
Biomolitan+Eheim Substrat Pro
Biomolitan+keramika
Ja by som to ani moc neriesil.Lebo aj ked pouzijes ciste len Biomolitan pri tom objeme to bude uplne v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 10:30 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Náplň filtru
A ještě bych měl dotaz jestli by se dalo použít jako malá vrstva filtrační náplně i substrát určený na dno akvária, jedná se o jílové granule (všude jsem se dočetl že mají mikro póry dobré k usídlení bakterií) , zkombinoval bych to že na dno filtru bych dal molitan hrubší (na mechanickou filtraci), pak vrstva jílového substrátu a na to vrstva jemného molitanu (na biologickou filtraci) , šlo by to takto zkombinovat ?? mám vůbec ty granule používat?? ... když tak bych dal místo toho keramické kroužky ... díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 10:17 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Filtr
Lidi mám doma oba filtry Aquael Fzn-2 i fzn-3 , oba už mám asi 2 roky takže peníze bych dal jen za filtrační náplň, regulace u těchto filtrů je parádní že jde až skoro zastavit, jen by mě zajímalo jestli to není až moc zbytečný těch 2-3l objem filtru na tak malé akva , teď v té 30l nádrži mám čerpací hlavu a molitan který byl v setu a pochybuju o jeho funkčnosti ... ten závěsný filtr bych schoval za černé pozadí takže by vzhled moc nekazil ... můj názor je že bych docílil skvělé biologické filtrace, ale chtěl bych znát i názor ostatních jestli mám pravdu a jestli to není zbytečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 08:38 Muž kortezhugo [983] Re: Ganjamir
Mam Aquael Fzn-2 ten je o nieco kratsi a do teraz som ho pouzival v 120l akva a regulovat sa to da dobre.Menil som ho len pre zle prudenie vody (proste dlhe akva potrebuje rozstrekovaciu rampu).Ale ako pises na 30l akva sa to pouzit da.Len nie je to 2x lacne a cenovo to mas skoro ako ex.filter.
Osobne by som na taketo akva pouzil napr. Eheim classic 2211 alebo Resun CY-20 alebo Eden 501 alebo nieco podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 07:41 Muž DrChila [243] Re: Ganjamir
jako další problém bych viděl to že to bude větší než tvoje stěna akvaria. A že to tak moc nepůjde regulovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [103] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=5101