Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 200 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 10:09 Muž kubasan [18] - Rostliny
ja mam aquaclear 50 a mozem povedat ze lepsi filter som este nemal ,je velmi tichy a samozrejme aj ucinny.ja som zneho vyhodil aktivne uhlie a namiesto neho som tam dal vatu.z mojej strany vyborna skusenost stymto filtrom. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:56 Muž phanjan [1] - Cichlidy – Re: Barney
S tou spotrebou a hlucnostou mas pravdu. A vo finale takymto filtrom by to bolo zbytocne predimenzovanie. Trosku ho oplachnem a predam. Dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 16:54 Muž phanjan [1] - Cichlidy – Re: xOB
dakujem za reakciu, nakoniec som ho kupil, lebo cena bola fakt lukrativna, pretoze mal prasknuty nasavaci kos a povodnemu majitelovi sa s tym nehcelo zaoberat, aby kupil novy. Nedalo mi to a vyskusal som ho, aby som zistil, ze ci nahopdu netecie :) ... Rybicky sa krasne postavili do radu a celkom si ten prud uzivali, ale na noc som ho vypol. Este aj tym najmesim cichlidkam (10-12mm) nerobil problem tak silny prud, ale usim uznat, ze to pre nich bola posilovna. Filter som testoval 3 dni po 10 hodinach. Kazdopadne ho tam nechavat nebudem a zostanem pri eheimu. Dik za reakcie pani.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 01:54 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: isamik
Hej, kup si 1 alebo 2 bublifuky a kopec rastlin :) Dokym nebudes chovat cichlidy alebo ine "cunata", tak ti stacia aj tie bublifuky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 19:23 Muž Miras [111] – Re: isamik
bublifuk už mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 16:17 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Miras
Rozhodnout musí každý za sebe. ;-)
Zatím jsem neslyšel, že by někdo litoval, že koupil EHEIM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 13:09 Muž Miras [111] – Re: akvaristik
no tak už jsem zase 50 na 50 :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 13:00 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Miras
Není to jen o ceně, je to ale hlavně o kvalitě, technologii a jak dlouho mohu věc používat. Mimoto také o hlučnosti, spotřebě a provozních nákladech. Jisté je, že EHEIM Vám bude filtrovat i za 15 let a nebude ani téct, ani nebude hlučný. Čistit ho budete maximálně jednou za půl roku. Na ostatní značky a upozorňuji, že všechny, za 3-4 roky neseženete ani základní náhradní díly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2009 11:32 Muž Miras [111] – Re: Romy
no dobře, ale není to jen o ceně, bral jsem v potaz i objem filtr.materiálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 19:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Miras
Nejsem tak bohatý,abych si mohl kupovat levné věci...
Pokud to počítáš v horizontu rok,rok a půl,i tak jsi úplně mimo.A co když odejde něco za dva,tři roky,nedej bůh déle...co pak? Firma Eheim není jen kvalitou napřed,ale i tím,že seženeš díly na filtry mnoho let! staré.Bez problému. Sám mám jeden filtr přes 8 let,a ještě jsem neměnil ani těsnění.
Jednoduchá otázka,jak na tom budeš při tvých počtech tak za 10 let,kdy na Eheim jsi nemusel sáhnout,nebo vyměnil max.těsnění za pár korun,oproti jiné ne-firmě,kdy jsi musel koupit těch filtrů nejméně 5?
Zkus se zamyslet nad tím,co ušetříš,abys pak neměl oči pro pláč...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 18:47 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Miras
Jenže ten rozdíl ceny není bezdůvodný, raději bych šel do léty osvědčené kvality než každou chvíly řešil nějaké problémy a ve finále zjistíš že kdybys koupil dražší kvalitu tak nakonec ušetříš X-) Já už bych do jiného než Eheim nešel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 12:11 Muž Miras [111]
Každopádně děkuji všem za reakce, pomohlo mi to a na základě poznatků jsem se rozhodl pro Elite, ještě jednou díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 12:06 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
no tuto 100% jistotu nemám, ale vycházmí z toho, že ti kteří ho mají píšou že funguje dobře. Dále momentálně je náhrádních dílů dost a dost k sehnání a pokud by snad třeba za rok, dva odešel tak můžu koupit novej a vyjde mě to skoro stejně jako ten eheim 2215, jelikož je tam rozdíl přes tisíc korun. Čili ve zkratce 1x Eheim2215 - cca.2400,-Kč oproti 2x Crystal Flo cca.2600,-Kč(rozdíl 200,-Kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 11:01 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Ale máš jakousi jistotu že bude těsnit, rotor vydrží a nic se nikde neulomí. A hlavně pokud se už něco podělá tak bez problémů seženeš náhradní díly. Což ti Elite nezaručí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:57 Muž Miras [111] – Re: Haimdol
no ten 2215 by byl asi určitě lepší než 2213 pro mě, ale zas oproti crystal flo už je o cca.1000,- Kč dražší:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:33 R Muž Silent [5949] – Re: Miras
Eheim to do 160 cm vytlačí bez problémů. Otázka je jestli nebude přece jen malý objem filtračních hmot. Pokud jde o 250ti litrové akvo tak je 2213 hraniční a tudíž bez rezervy. Lepší by bylo koupit 2215. Je tam sice oproti Elite o 2W vyšší spotřeba, ale užitná hodnota a jistota náhradních dílů je podstatně lepší. Nehledě na to že 2Watty navíc se při dnešních spotřebách v domácnosti ztratí jako nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 10:12 Muž Miras [111] – Re: Yirka
no já mám výšku akva 160cm, což je pro eheim 2213 tedy asi na hranici, je otázka zda by vůbec šel. Pokud bych šel do 2215 tak už jsem zas s příkonem 15W výš než je ten crystal flo. Takže jestli můžeš poradit zda by mi stačil 2213 na tu moji výšku, jelikož píšou jen 150cm. Pokud ne tak to jednoznačně vyhrál crystal flo ten má příkon 13W a do výšky 180cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 09:16 Muž Yirka [9123] – Re: Miras
Když jsem se rozhodoval, měl jsem podobné dilema, protože objem byl ještě v horní dimenzi ale vzhledem k výšce a umístění nádrže byl i výtlak na hranici. Nakonec jsem se po konzultaci s odborníky rozhodl pro 2215 a nelituji. Jinak jsem endávno viděl zde na fóru super ceny Eheim v E-obchodu, tuším se jmenoval Zoohit.
zde je link: www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 09:07 Muž Miras [111] – Re: Yirka
takže posuzuji, posuzuji, vsadím na osvěčenou kvalitu a asi vezmu ten eheim. Ještě dotaz, bude mi tedy stačit na těch 250l ten 2213, nebo se mám poohlídnout po jiném tipu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 08:39 Muž Yirka [9123] – Re: Miras
To že je filtrační objem o tolik větší ti, jak správně píšeš, nemusí nevyvážit technickou spolehlivot a je to zaplaceno většími spotřebními náklady a také je to rozměrově někde jinde. O tom objemu píšu proto, že já filtr otevírám 1x za rok a ten objem je zcela dostačující pro velmi dobrou funkčnost filtrace. Momentálně po 9ti měsících provozu od posledního čištění je průtok zcela normální a parametry vody drží naprosto vyrovnaně celou dobu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 08:34 Muž Miras [111] – Re: Yirka
díky, jj o těch pár stovek ani tolik nejde, je to pro tu největší nádrž, eheim by měl jet tak na hraně, ale zas u toho crystal flo se mi líbí ten objem filtr. hmoty a asi bude i o trochu výkonější. Jde o to, že zatím je na něj spousta náhradních dílů, ale aby tomu tak bylo třeba i za dva roky, což jak všichni psali zas u eheimu neni problém. Tak nevím no :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 08:20 Muž Yirka [9123] – Re: Miras
Pokud ti nezáleží na těch třech stovkách, přiklonil bych se k Eheimu. Jinak ten cenový rozdíl časem smaže docela podstatný rozdíl ve spotřebě (13W vs 8W). S Eheimem mám velmi dobrou osobní zkušenost (i když s 2215). Také trochu bude záležet pro kterou ze tvých nádrží ten filtr uvažuješ. Pokud pro tu největší, nevím jestli uvažovaný E 2213 nebude slabý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2009 23:40 Muž Miras [111] – Rozhodnutí
ahoj všichni, prosím o pomoc při konečném rozhodnutí o koupi ext.filtru. Jedná se o výběr do 250l akva mezi Elite Crystal Flo 80 nebo Eheim 2213.

Elite Crystal Flo 80: je levnější o cca. 300kč, má větší objem filtr. hmoty, ale nevím zda bude možné za čas sehnat náhr. díly.
Eheim 2213: má menší filtr. objem, ale zas dlouholetou praxi.

Vím že zastánci onoho či druhého budou psát svoje, ale pokud může někdo objektivně posoudit a poradit.
Velký dík všem, zatím jsem 50 na 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: kusiks
Mám to také spojené s jiným akvárkem, takže z fáze plánu do fáze realizace to ještě nějakou dobu potrvá ;-)
Nejde jen o to akvárko, ale musím na to přeorganizovat místo a to už bude větší problém :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:46 kusiks – Re: PaDa
Až to budeš mít zprovozněné tak nahoď foto a napiš jestli to je tak efektivní jak sis myslel že bude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: kusiks
Silnější hadicí tak jednou za týden vyberu to, co se nashromáždí v zadní části před molitanem, molitan chci čistit až když se bude snižovat průtok.
Teď to dělám podobně, ale protože filtr tam nemám, je binec po celém akvárku, resp. shromažďuje se pod takovejma kamenama, dokud to želva zase neobrátí vzhůru nohama.
Nějakej malej filtřík myslím pro želvu nemá cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:49 Muž Barney [61] – Re: phanjan
FX5 na 160l rozhodně ne! Bude s vodou hrozně točit, musel bys ho utlumit na maximum. A to nemá cenu. Spotřeba značná, hluk taky ... Zůstal bych ROZHODNĚ u Eheimu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:43 kusiks – Re: PaDa
No a jak si představuješ že to budeš čistit? Normálně rukou vythaovat z akvária molitany???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:37 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
I jsem přemýšlel, že bych čerpadlo spouštěl jen na pár hodin přes den, nebo několikrát třeba na hodinu. Plánuji pouze mechanickou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Chci získat nějaký dostatečný prostor pro kal (želvy máš, tak víš, jak to vypadá ;-)), tohle by to mohlo možná vyřešit. Ten molitan je tam hlavně proto, aby se nezanášelo čerpadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Je to jen takový náčrtek, co jsem si nedávno maloval. Zatím je to jen nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: kusiks
to je pohled seshora, jsem to tam nenapsal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:32 kusiks – Re: PaDa
Fotka k příspěvku Díky za tip, ale asi sem to moc nepochopil, protože na obrázku je nasávaní z vrchu a výtok spodem. A přitom píšeš o přepadu. Přikládám obrázek jak sem to pochopil, nebo spíš nepochopil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:29 kusiks – Re: PaDa
Fotka k příspěvku Díky za radu, ale moc jsem to nepochopil. Na obrázku je nakresleno že nasávaní je z vrchu a odtok spodem. A přitom píšeš že voda půjde přepadem zpět do akvária. Přikládám obrázek, jak sem to pochopil, nebo spíš nepochopil....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 16:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Ještě mě napadlo, že zadní přítoková trubice by se dala nahradit otvorem v přepážce, někde ve spodní části vzadu.
Doma budu asi také předělávat želvárko, tak řeším podobnou situaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 15:22 libor – Re: Daveedek
na sací otvory dej dámskou punčochu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 15:15 Daveedek
Zdarec,
napisu to sem abych nezkladal novy topic jde o uplne nove tema...
Shanim filtr do 24l akva, vnitrni, potreboval bych aby bylo nejak osetreno aby nenasaval krevetky... jde toho nejak dosahnout?
cena do 300,-
bublifuk nechci - budil by me ze spani
dekuji za odpovedi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 14:18 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: phanjan
Fluval FX5 mam v devitistovce a je to tak tak. Kazdopadne si nedovedu predstavit co by ti udelal za vir v te 160, byt tebou zustal bych u eheimu. Aji ta spotreba eheimu je polovicni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: kusiks
Fotka k příspěvku Jestli plánuješ to větší akvárko, vlepil bych k jedné boční stěně cca 10 cm od ní další sklo (o něco nižší než samotné akvárko), do vzniklého prostoru dal doprostřed odshora až nahoru biofiltr (nějaký hrubší, například tento)
www.akvarista.cz/…
Do zadní části by vedla přepadem nějaká silnější trubka (až ode dna, aby nasála i větší nečistoty), přes molitan by prošla voda do přední části, z ní bych nějakým výkonnějším ponorným čerpadlem hnal vodu zase přepadem zpět do akvárka.
Je to jednoduché a levné. Pokud si necháš dělat akvárko na míru, vlepené sklo ti sklenář buď ani nebude počítat nebo jen za málo, 50cmx10x10 molitan cca 150 Kč, čerpadlo bych doporučil třeba tohle
www.akvarista.cz/… - cca 550 Kč, celkem kolem 700.
A sám uvidíš, kdy je potřeba vlepený filtr jednoduše vyčistit.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:04 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím,

měl jsem doma želvy v akva s čerpací hlavou a kostkou bioakvacitu, funkci to splňuje, bordel se soustředí kolem kostky a hlavně v ní, min. 1x týdně čistit, díky opravdu značné produktivitě odpadu.
Dalším postřehem je aby jsi si nějak chránil bioakvacit, páč jak je tam ten sajrajt, tak tam jsou i zbytky potravy a želvy když hledali něco k snědku začali okusovat bioakvacit...ale to vše je jen v případě, že se rozhodneš pro stejné řešení jako já...
u zvolených filtrů, tak i u mého řešení budeš muset odkalovat větší zvytky co neprojdou do litru.
A navíc počítej s tím, že čím menší "sací" plocha, tím častěji budeš muset filtr čistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 12:51 Muž kortezhugo [983] – Re: kusiks
"Nepotřebuji žádné BIO, jen mechanické čištění."
-prave ze aj to BIO sa hodi v tomto pripade - napr.Zeolit a Carbon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 01:49 Muž O.Tom [439] – Re: kusiks
zelvy bych dal do polivky a do akvarka rybky :)

myslim ze zadny maly interni filtr nebude stihat zelvy, spis nejaky externi s max filtracnim objemem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 00:17 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: kusiks
Myslím, že rozhodnutí i názor nejsou zcela dobré. Doporučoval bych filtr naopak vnější, s biologickou filtrací, ale s předfiltrem, který je možno lehce vyčistit tak 1x za týden. Zbytek filtru bych nechal být. Dobře tomu odpovídají nové typy filtrů od Eheimu, většina má předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 22:55 kusiks – Jaký vnitřní mechanický a silný filtr pro želvy?
Mám 2 želvy nádherné: 25 cm a 14 cm délka. A to znamená, že dělají pořádný bordel. Potřeboval bych nějaký výkonný filtr který by všechny nesežrané zbytky od jídla, výkaly atd zachytil. Nepotřebuji žádné BIO, jen mechanické čištění. Ale nevím který filtr která značka by byla pro mě nejvhodnější... (zatím mám pouze 110L akva, ale plánuji něco okolo 250L) Moje tipy jsou zatím takové: Tetratec® IN Komfort plus verze IN 1000, nebo Fluval 4 plus. Prosil bych nějaké ty tipy, který byl byl nejlepší - třeba i úplně jiná značka. Předem děkuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:34 Muž O.Tom [439] – Re: Danko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 21:27 Danko – Re: TomasOxx
Ahoj, mužeš mi říct kde jsi viděl JBL e1500 za 2600,-? díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 20:07 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Pripadne jeste Eheim Professional 3 2075 se da hodne sehnat za hodne dobrou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:54 Muž O.Tom [439] – Re:
Ten JBL se da koupit za nejakych 2600 +- nej filtracni objem, kvalitni zpracovani, po zabehnuti velmi tichy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:32 Muž Miras [111] – Re: Bambi
taky budu kupovat jbl, a ten objem filtr.hmoty je bomba :-) co jsem slyšel tak jsou i tiché ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2009 19:22 Bambi
Těžko říct ja mam jbl a naprosta spokojenost

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [200] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9951