Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 20:13 Muž doubler [80] Re: AleK
já osobní zkušenosti s tebou uváděným filtrem nemám, ale nějak nemůžu pochopit, proč si k takhle malému akvárku chceš pořizovat relativně výkonný filtr, jehož rozměry jsou skoro stejné, jako akvárko samotné.. Jinak souhlasím s tím, co napsal Romant - nejdřív bych zkusil jít jednodušší a podstatně levnější cestou, a to "vylepšením" stávajícího filtru o kus molitanu. Výkonově by to mělo bohatě stačit, jen je otázka, jak to půjde "napasovat"..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 19:58 R Muž romant [27987] Re: AleK
AleK napsal: Ahoj chci si pořídit vnější filtr do mého 30l akvária a to tento AQUA NOVA vnější filtr NCF-600 má někdo zkušenosti .... za každý postřech děkujiOno by se to možná dalo řešit vylepšením stávajícího tzv. "honiče vody" o větší množství filtračního materiálu, tedy zkusit na tu čerpací hlavu nabastlit kostku molitanu, tedy většího objemu než je tam teď a dalo by se to takto vytuněný provozovat dále. Taktéž není od věci navštívit příslušný vlákno a zkonzulovat stávající rybí osádku. Tedy já bych šel touto cestou nejmenšího odporu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 19:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: AleK
Zkusenost nemam, ale prijde mi to na 30l akvarko trosku zbytecne moc. Ono uz jen kdyz si predstavis tech 15W a maximalni prutok 600l/h...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 19:14 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny – AQUA NOVA vnější filtr NCF-600
Ahoj chci si pořídit vnější filtr do mého 30l akvária a to tento AQUA NOVA vnější filtr NCF-600 má někdo zkušenosti .... za každý postřech děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 11:48 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
Fajn, to by ta 202 šla, ale ty červenoústky rozmysli, to jsou plavci a těch 80cm jim bude málo, tedy na to aby pořádně vynikly. ;-)
Edit: Tak než jsem dopsal, doplnil jsi to, volba je podle mě jasná, ohnivky v počtu 30 kousků. Jinak ty otíky nemáš na dno, ale spíš do prostoru, na předměty a rostliny a počet si možeš dovolit klidně větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 11:46 Kulisek Re: romant
Osádku bych chtěl mít hejno teter červenoústých nebo ohnivých, pár čichavců perleťových a na dno cca. 6 otíků.Nechci žádné živorodky. Plánuji mít aq dost osázený :-), čím přesně vám teď nejsem schopen napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 11:30 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
Pojďmě si odpovědět na otázku, jak bude to akvo vypadat, jaká rybí osádka, jak jsou plánovaný rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 10:03 Kulisek Re: MartinHorák
Externí filtr bohužel nemůžu, nemám ho kam dát tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 09:58 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Kulisek
Do 160litrů minimálně AT-202. Biomolitan velikosti co sneseš. Dražší varianta je exterňák, jak již bylo zmíněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 09:43 Muž odikcz [114] Re: Kulisek
Jestli řešíš místo a vzhled, tak použij externí filtr ... jestli řešíš funkci, tak 2x AT-201
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 08:06 Kulisek Re: romant
2xAT-201 se mi tam nechce dávat, už jenom kvůli místu a vzhledu. Chtěl bych tam dát jen jeden filtr s molitanovou kostkou 30x10x10cm +rozstřik. rampu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 04:22 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
2x AT 201, praktické při údržbě, jeden jede, druhej je čištěn a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 21:23 Kulisek – Atman AT-201 nebo AT-202
Mám na Vás tady dotaz. Budu zakládat 160l aq a nevím jestli použít AT 201 a nebo AT 202? Rozměry aq 80x40x50 výška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 20:33 Muž Horác [3942] Re: romant
romant napsal: Čerpací hlavy atmann instaluju vo sto šest a když to odhadnu, tak jich bylo určitě kolem stovky ... Já to nepíšu jako mantrista atmannista, ale jako syrovou zkušenost z terénu. :)
Sím Plha se hlásí :o) ... taky mám jednu syrovou zkušenost ... ATMAN AT-202 ... rachtačka hadr ... ale věřím ti ... asi budu ta pověstná vyjímka potvrzující pravidlo :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 19:58 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: odikcz
Na čerpací hlavy atman se tu ale v jiném vlákně na můj vkus hodně objevují stížnosti na hlučnost. Osobně s tím ale zkušenost nemám. Já mám v 54L externí EDEN 511.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 19:39 shimcha Re: odikcz
Děkuju ;-) ono je to i levnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 19:31 Muž odikcz [114] Re: shimcha
Čerpací hlava s molitanem je co se bio-filtrace týká lepší řešení. Fluval U si lidi chválí, ale podle mě je tam prostě málo prostoru pro filtrační média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 19:30 R Muž Silent [5949] Re: shimcha
Používám oba systémy a každý má něco do sebe. Fluval U2 je naprosto bezproblémový filtr se systémem filtrace podobným jaký je ve vnějších filtrech. Jen do modulu s biokeramikou je třeba přidat nějaké to vhodné biomédium (sera siporax mini, Eheim substratpro) protože výrobce ho tam dává žalostně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 19:24 shimcha – Filtr do 54L
Ahoj, potřebovala bych poradit, páč už jsem uplně ztracená. Chci pořídit vnitřní filtr do 54L akvária a rozhuduji se mezi Hagen Fluval U2 nebo čerpací hlavou s biomolitanem. Máte někdo zkušenosti s tím Fluvalem? Dík za odpovědi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2015 23:13 R Muž Silent [5949] Re: vrkal
Je to vcelku jedno, protože obě značky jsou výborné a funkční. Takže více méně záleží na sympatiích k té či oné značce. Obojí má své výhody jako např. u Eheimu velké množství originálního příslušenství a snadná dostupnost náhradních dílů a u JBL prodloužená záruka. Abych to ještě zamotal tak bych doporučil vzít v úvahu ještě další dvě, u nás ne moc rozšířené, ale výborné značky techniky a to Sicce a Hydor. Konkrétně modely Sicce Whale 350 a Hydor Professional 250. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:00 Muž vrkal [1] – jaký?
Budu zakládat nové 200l akvárko, vybírám vnější filtr. Jaký by jste doporučili? Po pročtení všeho možného zatím mám tyto dva favority:
- EHEIM Professional 3 2071
- JBL Crystaprofi Greenline e901

v záloze je ještě EHEIM Classic 2217, ale ten si myslím, že je už zbytečně výkonný, navíc se prodává bez náplní, což jsou další kačky navíc. Na filtry Tetra jsem četl hodně negativních recenzí ohledně protékání, tak nevím.



Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2015 10:19 stafhaf Re: odikcz
Problém vyřešen.
Včera jsem se vzbudil...a vystřelil z postele, bo v ložnici bylo naprosté ticho a já měl strach, že se filtr nějak sám vypnul.

Filtr se nicméně jen v noci sám odloupl od skla a dopadl na dno. Tam drží, ničím se nedotýká akvaria (jen káblem a to ničemu nevadí). a je božský klid, nic nevybruje, nic nedrnčí hop

Zpetně to vibrování přisuzuju následujícímu.
filtr má dvě přísavky nahoře a jednu dole. ta spodní díky mému vnějšímu obalu z biopěny nedržela na sle. Tím dle mě dšlo k odchlípnutí spodní části filtru a naopak k přiblížení té horní ke sklu a tak vznikaly vibrace.

díky za odpovědi každopádně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.04.2015 07:36 Muž odikcz [114] Re: stafhaf
Zvuk vibrací ti vadí, ale zvuk bublifiku by byl v pohodě? Nejde jen o samotnej motorek (mimochodem, kterej když zakreješ dekou, tak se ti akorát přehřeje), ale o to bublání v akváriu.

Ten filtr obsahuje minimum filtrační hmoty uvnitř a v poměru k tomu má rychlej průtok = proto psal lhajek honič vody ... samozřejmě když máš kvůli krevetkám z vnějšku ještě další molitan, tak to může bejt o malinko lepší.

Jinak zkusil bych ten kabel jak píše romant (taky se mi to stávalo) ... pokud to nepomůže a jsi jinak s filtrem spokojenej, tak máš možnost do spodní (oddělávací) části filtru vyvrtat dirky, dát tam dvě velký nový přísavky a starý odstranit.

+ pokud na začátku nevibroval, tak si zkontroluj, zda je rotor v pořádku a všechno okolo ... mohlo se něco ohnout/uštípnout, a pak by pomohla výměna ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2015 20:08 R Muž romant [27987] Re: stafhaf
Zkus jednu věc a tou je podložit něčím ten kabílek od elektřiny, tedy jestli je přehozenej přes akvo, stává se, že právě ten je zdrojem těch přenášených vibrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 19:58 stafhaf Re: lhajek
Krevetarko 20l. Jde o vibrace, tak co vic dodavat? Cenove do 500Kč. Proč honič vody a ne filtr? Jeden molitanek je uvnitř, jeden je jako obal celeho filtru, nijak extra to vodu nehoni, moc se tedy nechytam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 18:29 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: stafhaf
Krom toho že se jedná o krevetárko nevíme o akvárku zhola nic, takže těžko radit .... A neméně důležitá je suma peněz jakou jsi ochoten za filtr vydat.
Mimochodem ten současný mě přijde spíš jako honič vody než filtr ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 17:30 stafhaf – Vibrace
Začíná mě na mém krevetáriu vadit noční vibrování mého vnitřního filtru JKA-IF301. Vibrace jdou do skla, i do skříně pod ním a nepomohl ani polystyren pod akvárkem.

Řeším tedy nový filtr.

Zvolit vnější Atman, který se mi líbí a dle recenzí nevibruje?
Nebo bublifuk s motorkem?

Atman je nicméně taky na skle, tak mám trochu strach. Na druhou stranu není problém podložit molitanem.
Motorek lze odhlučnit dekou, krabicí, ale zase se mi moc nelíbí ten molitan uvnitř.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 22:15 Muž Jiri_99 [425] Re: Kuca
Super!!
Už jsem tady na webu našel téma k těmto filtrům a docela valím oči nad chválou.
Každopádně děkuji za odpověď.
Jiří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 22:00 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Měl jsem chvíli Aquanovu NCF-1500.
Provedení je sice lacinější ,ale je dost výkonný a nad nízkou hlučností jsem valil oči.
Za danou cenu je to dobrá koupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2015 21:55 Muž Jiri_99 [425]
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s tímto filtrem?
www.akva-exo.cz/…

Popřípadě
www.akva-exo.cz/…

Hledám nějaký externí filtr, který mě pokud možno nevyplaví, bude funkční a zároveň bude za pár kaček..
Co se týče náplní, dám minimálně většinu jiných. Takže ty neřešit.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 15:34 jozip11 Re: Heimdall
dekuji skusim to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 14:38 R Muž Silent [5949] Re: jozip11
Buď rozebrat hlavu a pumpu promazat silikonovou vazelínou a nebo je tu možnost použít sprej od Eheimu který je určený na promazávání a konzervaci veškerých těsnění a pohyblivých součástí filtrů pak se nemusí nic rozebírat. Sprej je sice trochu dražší, ale jeho spotřeba je minimální a opravdu funguje www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 14:31 jozip11 Re: Heimdall
pozdravuji mam problem z filtrem jbl e 900green zasekla se pumpa ale fotrace funguje co stim nejak promazat nebo nejak opravit nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 14:26 jozip11
pozdravuji mam filtr jbl e900 green funguje perfektne až ted se zasekla pumpa na vypumpovani vzduchu z filtru poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.04.2015 09:25 R Muž Silent [5949] Re: Rakvista
Filtry od JBL jsou velmi slušné kvality. Sám je používám a poměrně dost jsem jich už instaloval, ale s netěsností jsem se setkal jen u jednoho kusu a to byla předchozí řada. Rozhodně bych se jich nijak neobával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2015 09:16 Muž Rakvista [20] – Filtr do 100L akva
Zdravim,vyral jsem si pro budoucí 100L akva tento filtr akvarijni-filtry.heureka.cz/… ,ale v recenzích dost píšou že často teče pokud by někdo věděl o kvalitnějším filtru za podobnou cenu budu rád.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 10:57 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
Ještě to promyslím a asi zkusím ten barel. Ještě vykoumat jaky čerpadlo použít, aby nemuselo ležet ve vnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:39 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
Sám osobně, pro svojí potřebu klidně, ale lidem doporučím to jak píšeš profi řešení. ;-) Aby si to někdo nevysvětloval nějak, že jsem snad proti výrobě toho filtru nějak zaujatý, to ani omylem, naopak takovou tvořivost oceňuji. :-)
Edit: Nenech se mým osobním názorem moc ovlivnit a zvyklat, prostě jestli se na ten kanystr cejtíš, proč se neotestovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:34 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
jj tak nějak jsem nad tím uvažoval.:-) Přece jenom je to profi řešení palec Co ty si myslíš o tom barelu? Použil bych 25L s čerpadlem mimo barel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 10:28 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
Tak jasně, dá se s tou e1501 počítat jako s tou správnou volbou, bude to i o těch médiích, tedy když bude filtr naplněn dobrou keramikou(Substra pro, Siporax apod.), nemusí to bejt jenom z toho, ale kombinace s molitanama, tak bych to tak považoval za ucházející volbu a tu možnost(vcelku levné řešení) té čerpací hlavy a kostky, měl pro případ potřeby připravenou v záloze(tedy myšleno, že vím co mám, když bude třeba udělat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 09:12 Muž Bartolomiu [17] Re: NHKG
Nepočítal jsem, že bych se dostal pod 2000. Jen nevím na jakou se u vyráběnyho dostanu třeba spotřebu a hlučnost. Vedle aqa ho mít nechci, spíš podním, takže ten barelovej není špatná volba. Jen se bude asi složitěji čistit ne? Ale pročetl jsem ho a není to nijak složity a asi do něj půjdu. Je to super nápad. Jen bych tam dal asi ještě nejakou keramiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 09:04 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
1: právě proto se mi ta 1501ka zdála, že by to na polovině 2x za hoďku zvládla.
2: Osádku zatím přesně nevím, ale určitě krevetky. Potom pravděpodobně Pandy nebo podobny pancéřníčky, nechal bych si i Endlerky a Ancíky zlaty a možná přikoupil na tak velky aqa párek long fin. No a pak podle kapacity doplnil něčím pěkně barevným co se bude trošku předvádět :-) Tohle tu ještě chci probrat než nastane čas výběru. Je mi jasny, že to chce vědět ideálně před nákupem, ale tak trošku nástřel mám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2015 08:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bartolomiu
Udělat si doma vyjde výrazně méně, ale pod 2000Kč se asi ani tak nedostaneš. Musíš koupit hadice, ventily, barel, čerpadlo, filtrační materiály, ...
rybicky.net/clanky/1437-vyroba-vnejsiho-kanystroveho-filtru
rybicky.net/clanky/816-

Případně druhá možnost udělat otevřený filtr z akvárka, jak to mám já, ale pak buď musí mít společnou hladinu a nebo budeš muset vyřešit přepad a koupit silné čerpadlo (pak hrozí i problémy s hlukem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 07:53 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
Mrkni do tohoto vlákna rybicky.net/forum/6711 . Jsou i jiný možnosti, jko třeba to zkombinovat ze dvou variant a to jak vnější, tak vnitřní filtrace(což někdo nezkousne). Když zůstanu u toho JBL tak třeba www.akva-exo.cz/… a na vnitřní doplnění třeba www.rybicky-rybky.cz/… a k tomu www.rybicky-rybky.cz/…
Edit: Ten výkon co čteš u filtru je tzv. papírovej, čistýho filtru s nezašpiněným médiem. Až se zaběhne, jeho výkon se cca o polovinu sníží a s tímto číslem teprve pracuješ a to tak, aby jsi nádrž dokázal za hodinu přečerpat min. 2x.
Edit2: Ono je taky otázkou s jakou osádkou tam počítáš, jací špindírové to budou, čímž nechci nijak slevovat ze svých požadavků na kvalitu filtrace, ale dá se s tím pracovat, stejně tak se dá pracovat s kvalitou filtračních médií, takže můj první dnešní návrh vychází, řekněme z rány na jistotu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 07:50 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
Myslíš že ta e1501 do 700L by byla slabá? To už je cenově trosku jinde a snesitelnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 07:43 Muž Bartolomiu [17] – Díky všem třem za reakci
Kutil si myslím, že jsem, i když ne na nějak vysoké úrovni :-) Peněz samozřejmě moc není a snažím se to udělat pokud možno za levno :-), ale ne zase na úkor kvality. Těch 5500kč coze je pálka. Čekal jsem tak kolem 3. Na kolik vyjde cca si ho udělat doma? Jinak zkušenosti s výrobou nemám. Jen jsem to tu prozkoumával a díval se jak to kdo má promyšlené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2015 07:10 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
Tak to kutilství, jak zde zaznělo, to si musíš pousoudit sám, pokud by se mělo jednat o ten JBL, tak by v úvahu přicházel www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 23:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Bartolomiu
Záleží jakou plánuješ osádku, kolik máš peněz a jaký si kutil.

Doma dělaný filtr je vhodný pokud si kutil, pokud máš málo peněz nebo pokud plánuješ hodně ryb vzhledem k objemu nádrže. Pokud nesplňuješ ani jedno, tak si vyber nějaký externí filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 23:35 Muž patamatix [408] Re: Bartolomiu
Tak pokud nemáš zkušenosti s dělanými filtr,tak bych raději koupil hotový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 21:42 Muž Bartolomiu [17] – filtr?
Čaute, plánuju si pořídit aqa -+350L. Jakej filtr by jste mi doporučily? Udělat si něco doma, nebo raději koupit. Už jsem to tu trošku pročítal a líbila se mi tu celkem rada ohledně JBL.
Zatím se snažím si to trošku spočítat, kolik to bude cca stát, tak abych měl přehled.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2801