Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 135 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:48 Muž lukasleibelt [84]
To je pravda,ale třeba nikdo může mít radči normální filtr než čerpací hlavici a biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:42 R Muž romant [27983] Re: lukasleibelt
Lukáši, líbit možná, ale co do funkčnosti je ta čerpací hlava s kostkou biomolitanu rozhodně lepším řešením, neb se tím získá daleko větší plocha pro osídlení nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 19:39 Muž lukasleibelt [84] Re: Zlatacek
já si myslím že by se ti mohlo líbí shark adv 2
profizoo.cz/…-
a poštovné zdarma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:57 Muž Mejlan [2] Re: Zlatacek
kolem 50l bych šel do Eheim 2213 Bio Plus (dvojkohouty a filtr. média v ceně) nebo do Ecco pro 130 (taktéž rovou k zapojení) - kvalita, tichost a dostupnost náhradních dílů zajištěna

na větší objemy ti poradí zkušenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:52 R Muž romant [27983] Re: Zlatacek
Pokud ti nebude vadit vnitřní, tak rozhodně klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu.
Edit: www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2012 17:50 Zlatacek – Petr
Ahoj potřebuji poradit s výběrem filtru na 50-100 litrové akva aby nebyl moc hlučný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2012 21:04 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: borisTIGER
já bych se nebál ani ušetřit a sáhnout po nejlevnějším z výběru - Tetratec EX 700.
Mám ho sice jen krátce (jede od ledna), ale co vím tak problémy s netěsností mají filtry staršího data výroby, novější výrobky to mají již vyřešené a bezproblémové. Na špatné proudění a nebo zavzdušňování si taky nemůžu stěžovat, funguje naprosto OK. Voda je perfektně čistá, a taky je velice tichý, mám ho cca 3 metry od hlavy při spánku, a prakticky ho neslyším. Slyšet je až když nacpu hlavu pod stolek přímo k němu.

Já jsem ho vzal protože jsem chtěl filtr co nejlevnější (ale značkový a kvalitní), kdybych měl rozpočet 3000, tak ale asi sáhnu po už doporučovaném JBL e901
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 18:59 Muž lukasleibelt [84] Re: borisTIGER
Mě se zamlouvá
filtr jbl e901 potlesk
potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 17:18 drol Re: borisTIGER
Dobrý den,
pokud byste měl zájem, mohl bych Vám nabídnout filtr jbl e901 používaný velmi krátkou dobu včetně 4leté záruky. Více info ve vzkazu.

Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 17:09 R Muž romant [27983] Re: borisTIGER
Tu referenci jsi na něj dostal od člověka nejpovolanějšího. ;-) Honza(Haimdol) tomu skutečně rozumí, na jeho názor můžeš klidně dát. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 17:08 Muž borisTIGER [1] Re: Haimdol
Ten Fluval nevypadá špatně, akorát na něj není moc referencí. Cena je příznivá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2012 16:17 R Muž Silent [5949] Re: borisTIGER
Z tebou uvedených bych šel do JBL CP e901. Mám s nimi tu nejlepší zkušenost. Fakt je, že na křišťálové pročištění vody chtějí trochu času, ale pak fungují skvěle. Ještě bych si dovolil tě upozornit na taktéž vynikající filtr Fluval 306. Je to poměrně nový model s vylepšeným motorem a systémem filtrace oproti předchozí pětkové řadě www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2012 15:46 Muž borisTIGER [1] – Vnější filtr pro 240l rostlinné akvarium
Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem nového filtru. Používal jsem filtr EHEIM Ecco 2036, se kterým jsem měl jen samé problémy (zavzdušňování, pokles průtoku .. až se mi nakonec podařilo urvat kus plastu, který držel mechanické ucho na hrnci a filtr začal téct). Úpřímně tento filtr nenávidím a nehodlám do něj investovat už ani korunu a proto jsem se rozhodl pro koupi jiného filtru. Již několik měsíců funguji bez filtru, voda je neprůhledná, ale ryby jsou zdá se být v pořádku.

Od nového filtru požaduji:
- spolehlivost
- tichost
- cenový limit 3000,- Kč

Pročetl jsem mnoho diskuzí a stále nejsem schopný se pro nějáký rozhodnout. Bojím se, že se svým výběrem budu opět zklamaný.

rozhoduji se mezi filtry:
- Eheim classic 2215 Plus (2282,- Kč)
- Eheim classic 2217 Plus (3042,- Kč)
- JBL e900 (1791,- Kč)
- JBL e901 (2151,- Kč)
- Tetratec EX700 (1574,- Kč)

U filtrů JBL a Tetratec jsem narazil na nějáké stížnosti na těsnění a nedokonalý průchod vody filtrem, ale spousta vás tyto filtry používá. Dokázal by mě někdo přesvědčit pro nějáký z těchto filtrů? Případně můžete navrhnout jiný tip o kterém si myslíte, že by vyhovoval parametrům mého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 19:39 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: romant
Ja to samozrejme nepodcenujem , sledujem vodu testami , sledujem ryby (ich spravanie ). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.05.2012 19:22 R Muž romant [27983] Re: kubasan
Pokud jsi ty náplně dal všechny špinavý, tak v pohodě, ale pokud je tam těch zajetejch náplní jenom část, tak bych nepodceňoval častější výměny vody a na testy, byť jsou jakkoliv kvalitní, bych moc nedal, bod zlomu může nastat velmi rychle. Nestraším Tě, jenom informuji o možných rizicích a udržuji Tě v ostražitosti. Rozhodně bych v této době zabíhání novýho filtru neodkaloval a jenom měnil tu vodu. Vím, že jsem s tím spoustě lidí otravnej, ale když ono je to tak jednoduchý a účinný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 19:01 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Haimdol
Dakujem za tvoje rady inac by som siel do asi tetry 1200. palec Vosla mi do jbl aj vsetka keramica cca 1L co som mal v tetre tak som hned nechal bezat iba jbl a svetu sa div no2 je na nule uz treti den bez problemov ,a to som meral dvoma testami od sery aj od jbl. ale som vynechal aj hnojenie s no3. Mozno pomohlo aj to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 18:50 R Muž Silent [5949] Re: kubasan
Já už to někde ve fóru zmiňoval, že JBL má velmi dobré filtry, ale armatura za moc nestojí. Měli by se nad sebou zamyslet :-D . To, že je hlučnější něž tvůj původní je logické. Vždyť výkon čerpadla je jednou takový a navíc je nový a nezaběhlý. Až se zajede tak se i ztiší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 18:45 Muž kubasan [18] - Rostliny
Ludia takze filter jbl 1501 uz je zapojeny 3 dni a musim uznat ze je to zatial super, je trosicku hlasnejsi ako teretec ex 700.ale mna to netrapy ,clovek si zvykne na vsetko .prevedenie filtra super ale tie trubky spojky rozstrikovacia rampa ...(radsej pomlcim o tej kvalite)rozstrikovaciu rampu som si robil sam asi pred pol rokom ,pekna cierna trubka dlha 4 metre ma stala v elektro obchode 1.20 eur. A da sa nad ohnom krasne tvarovat-cize ta v baleni pri filtru ma vobec netrapy.tetratec ex maju zase tieto veci asi 135 krat lepsie a za ovela menej penazi ako jbl . Ale ako som vravel na zaciatku filter od jbl sa mi zda velmi kvalitny aj naplne vyzeraju super.momentalne sa mi v rastlinnom akva 270L zenie voda o papierovom vykone dokopy 5900L za hodinu. X-) A je to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 09:16 Muž lukasleibelt [84] Re: Losky
Snad se bude dařit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 08:19 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: lukasleibelt
Tak dnes je to devátý den a voda začíná být trošku cítit. Tak si myslím, že az se filtr zaběhne, tak by to ty 2-3 týdny mohlo dát bez výměny. Jen pak plánuju to trochu předělat a kousek nádrže oddělit a udělat souš, protože kámen uprostřed blokuje proud vody. Ale i tak to funguje a není vidět žádný bordel na dně. Jinak díky. Musím více omrknout net a nechat se něčím inspirovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 15:17 Muž lukasleibelt [84] Re: Losky
Tak to jsem moc rád nechť máš hodně úspěchů smich :-D hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2012 10:15 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já jsem dal ten Eheim 2075 k želvam a voda tam je přes týden a je krásně čirá a nesmrdí. Takže maximální spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 15:24 R Muž romant [27983] Re: Haimdol
Vystihl jsi přesně podstatu věci, kterou jsem měl na mysli. Líp bych to ani já nenapsal. X-) Prostě jistota je kulomet a tak měnit vodu hned je lepší než později měřit, čímž naprosto nic nenamítám proti metodě občasné kontroly těch dusitanů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.04.2012 15:20 R Muž Silent [5949] Re: romant
Ono k těm častějším výměnám vody stejně v naprosté většině případů dojde, protože i když se staré hmoty vloží do nového filtru bývá biomasa narušená a dochází přechodně k vyšším hladinám NO2. Samozřejmě vše záleží i na stavu nádrže před výměnou filtrů. Ovšem výměnou vody má člověk jistotu že k žádným kalamitám nedojde a filtr se může v klidu zaběhnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 15:16 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Haimdol
Test na no2 mam od sery tak to asi tak urobim.
Diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.04.2012 15:13 R Muž romant [27983] Re: Haimdol
No a já místo toho denního měření tu vodu denně měním s úplně stejným výsledkem, ale to jistě u mě není žádný překvapení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 14:58 R Muž Silent [5949] Re: kubasan
Pokud chceš mít po výměně filtru přehled o NO2 a tím pádem nutnosti častější výměny vody bude třeba vodu testovat. Já po výměně filtru provádím testování vody denně abych měl jistotu že dusitany nestoupají. To provádím denně po dobu jednoho týdne a pak obden do doby kdy už mám jistotu stabilních poměrů v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 14:53 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Haimdol
Menim kazdy tyzden v akva 120L vody hnojim totiz EI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 14:42 R Muž Silent [5949] Re: kubasan
Samozřejmě můžeš promíchat staré a nové filtrační hmoty. Je to taky způsob naočkování nových médií. Pak nemusí oba filtry běžet kontinuálně. Bude třeba ale počítat s tím, že po vysazení starého filtru může dojít k přechodnému zvýšení N-látek i když použiješ část původních hmot takže bude třeba provádět častější výměny vody alespoň po dobu záběhu filtru (cca jeden měsíc).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 14:25 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: romant
A keby boli media dosipane so stareho filltra?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 14:09 R Muž romant [27983] Re: kubasan
Tu výměnu bych provedl postupně. Po dobu min. měsíce bych nechal oba dva filtry běhat v té nádrži společně. Před uvedením do provozu toho novýho, náplně ze starýho možno proprat ve vodě a v té samé špinavé vodě posléze vymáchat náplně novýho filtru a oba dva pustit společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2012 13:56 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: Haimdol
Takze som objednal ten JBL 1501 som zvedavy ze aky to je filter , do teraz som mal v 270l akva tetratec ex 700, som snim velmi spokojny co sa tykalo udrzby a hlucnosti akurat ze uz mal trosku problem utiahnut akva lebo mam tam aj 2 reef cerpadla + jedno obycajne cerpadlo na rozhananie co2 v akva.chcem sa ta este opytat ked budem menit filter za jbl myslis ze by stacilo doplnit sterajsieho filtru do noveho? ,lebo som pozeral na to instruktazne video od jbl a oni maju kose len spolovici naplnene. Plus vyzmikat molitan do noveho filtra? Diki za rady ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 16:38 R Muž Silent [5949] Re: neolamprologus
20W je při daném výkonu běžná hodnota. Co se hmot týče tak samozřejmě bych nechal molitany, ovšem středový tubus bych kompletně naplnil kvalitní biokeramikou jako je například Eheim substrat pro nebo Sera siporax. Tím získáš obrovský osidlovací povrch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 14:49 neolamprologus Re: Haimdol
a čo si myslíš o tejto novšej sade hailea HF 300. Na tomto filtry je vynikajúci ten prostredný valec a nevýhodou je 20W spotreba energie. Samozrejme tie molitany, by som tam dal iné čo aj dám. Neskôr s tochto filtra vyberém aktívne uhlie ktoré sa nachádza na samom spodku a dám tam zeolit s vatou, keramické valčeky a do 3 časti namiesto bio-guličiek asi(lávovú drť).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 13:04 R Muž Silent [5949] Re: neolamprologus
Dělám u zahraniční firmy která se zabývá prodejem akvatechniky, takže jsem trochu v obraze. V provozu jsem pár těchto filtrů viděl tudíž mám porovnání starších a nových modelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:58 neolamprologus Re: Haimdol
používal si tento filter alebo niekto od Vás
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:49 neolamprologus Re: neolamprologus
Fotka k příspěvku pozrí fotky do zadu a príspevok
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2012 12:47 R Muž Silent [5949] Re: neolamprologus
Filtry Hailea byly ještě tak před dvěma lety jedny z nejhorších co do poruchovosti. Teď už to tak není. Firma nejspíše zapracovala na technologiích a co do kvality provedení jsou nyní vnější filtry Hailea na úrovni Atmanu. Na druhou stranu kvalit Eheim, Fluvalu nebo JBL nedosahují. U Hailea se mi líbí jedna věc a to, že jdou do systémů filtrace svou cestou a slepě nekopírují to co vymysleli u jiné firmy (nejčastěji Eheim).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:43 neolamprologus Re: neolamprologus
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:42 neolamprologus Re: neolamprologus
Fotka k příspěvku posielam dalšie fotky ak to pomôže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 12:38 neolamprologus – Prosím od radu
Fotka k příspěvku Kúpil som externý filter Hailea HF 300 20W. Nie ten 16 W,čo je na youtube. Zaujal ma tou dimenzovanosťou. V strede molitánu sa nachádza stĺpik ktorí sa delí na 3 časti. Každá časť má dierovanie a môže sa do ních vložiť chemické a biologické filtračné media. Tímto stĺpikom sa vpúšťa voda do akvária. Na dole uvedenej fotke je nádoba zo stĺpikom a vedľa nadoby sú košíky s molitánmi. Čerpacia hlava je vyriešená tak že, zapadáva priamo do tochto stlpika, aby sa nedostala voda z akvária do časti sĺpika a priamo do akvária. Niektorý páni mi napísali, že dosť často býva na tomto filtry porucha alebo sa čerpacia hlavica prehrieva. Ale či nemysleli ten 16 W, alebo či mi to písali za učelom, aby som si kúpil filter zo značky eheim alebo fluval i JBL. Ja som chcel kúpiť JBL 901 green.... Ale ma toto prehovorilo. Ďakoval by som za každú informáciu o poruchovosti tochto filtra a či je to také časté.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 09:29 Muž navik [908] - SumciRe: sheWcza
Podobný tvar jen s větším vnitřním průměrem se vyrábí rovněž (kupoval jsem ho v Hornbachu) a ten lze navléknout na sací koš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2012 00:16 gringo Re: sheWcza
Funguje. Mám to místo sacího koše do vnějšího filtru FX5. Je to první předfiltr a houbu peru při každé výměně vody(v akvarijní vodě). Do filtru jsem nevlezl rok a jede bez výrazného snížení průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 22:56 Muž sheWcza [1] - AfrikaRe: gringo
Myslíte jako na čerpací hlavě? Nebo to máte místo košíčku na hadici co odsává vodu do vnějšího, kýblového filtru? To mě totiž také napadlo, ale nevím jestli by to mohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 17:07 gringo Re: sheWcza
Fotka k příspěvku Ještě k černému molitanu. Místo sacího koše mám jako předfiltr udělané, upravené tohle gringo63.rajce.idnes.cz/… a na fotce je černý biomolitan, z kterého jsem to udělal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 16:45 gringo Re: sheWcza
Na to, jak ta zelená razí, to akva nevypadá vůbec zle. Jak už bylo zmiňováno, molitan zajde a nebudeš ho vnímat, i když ho nezamaskuješ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 15:08 Muž Shrimpman [36] Re: sheWcza
co ten trs dát do nějakej jemnej síťoviny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 12:52 Muž sheWcza [1] - Afrika
Fotka k příspěvku tady je to foto slíbené

ach ta hlava děravá))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 12:51 Muž sheWcza [1] - AfrikaRe: Moucha
souhlasím s Vámi, kdyby mi ty rostliny tlamíci hned nezlikvidoval hodil bych tam 3 trsy valisnerie gigantea a měl bych do měsíce po problému, jenže to je otázka tří dnů než si z toho udělaj přesnídávku a to dost vydatně krmím abych tomu předcházel, bohužel nepomůže :-/ černý biomolitan jsem nikde nesehnal a to jsem objel 3 větší města než je to naše (Svitavy, Olomouc) a neobjevil nic jen modrý, zelený a takový žlutý nebo co to bylo za barvu. Možná by se opravdu dal sehnat po delším pátrání, ale já ten problém chtěl vyřešit co nejdříve. Zkusím o víkendu předělat nádrž a zamaskovat to nějak, aby to nebylo jako pěst na oko. Přikládám foto a zároveň se omlouvám za kvalitu fotografie.

Napadlo mě že ten kořen co mám na pravoboku by to mohl celkem spolehlivě zakrýt většinu toho akvacitu, tak uvidíme co vymyslím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 12:41 Muž sheWcza [1] - AfrikaRe: romant
no vidíte, to mě nenapadlo zkusím to a dám vědět, ale teď to vypadá dobře. Zkusím to o víkendu zamaskovat, myslím tím ten akvacit, a když to nepůjde tak ho prstě sundám a zkusím Vaší variantu :-) každopádně díky za tip, napíšu jak to dopadlo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [135] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=6701