Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 13:42 Maq Re: TRULY
Taky přidám názor...
Corydoras víří binec na dně. Parmičky dost žerou a sviní. Takže určitý výkon by filtr měl mít.
Tetry jsou čistotné, ale současně čistotu vyžadují.
A oblibě ancistrusů popravdě nějak nerozumím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 13:00 Muž TRULY [164] – Re: Xlienka
tak ja som zas nepovedal že sa to nerozrastie :-D


Tak na začiatok tolko stači, ale tak stale sa najdu nejake drobce napr. ancistrusy ktore tam hodim aby sa trošku natiahli :) + možno nejake rybky no


Nech to bude 25-35 ryb ale tak až na ancistrusy žiadny špindírovia hehe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 12:15 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: TRULY
Pokud plánujš 25 malých rybek do takového objemu tak stačí pidi honítko vody s kouskem hmoty pro mechanickou filtraci a proudění vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:54 Muž TRULY [164]
takn určite tam nedám živorodky.
Nejaké ancistrusi, pancierničky, tetry neonove, parmičky, cca 25 rýb. Akva 120x40x60
+ 60% z akva určite rastliny, dno 5cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:34 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
Ruce budes mit v akvariu stejne porad, navic ten molitan moc casto cistit nemusis. Atman hlavy jsou docela tichy, je to teda slyset vic, nez ten externi JBL zavrenej ve skrini, ale neni to nic hroznyho. Jestli se bojis externiho filtru, tak bych sel do tehle varianty za par korun. Na 250-300l akvarium by mozna jedna hlava stacila, samozrejme zalezi na tom, co v tom bude za ryby atd. Muj tata choval tercovce pred 30ti lety, pouzival jenom bublifuk i na velkou nadrz a nic jim nechybelo. Ale zalezi na celkove koncepci akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:55 Muž Roli [13] - CichlidyRe: TRULY
Zbytočne pozeráš prezentácie ostatných, lebo väčšina ľudí aj tak nevie čo robí. V skutočnosti je to práve tak, lebo by bolo potrebné vykonať experimenty s danou množinou rastlín a rýb, a pozerať, ako prebieha NO cyklus, a pod. Podľa toho by sa dalo určiť, že presne aký veľký filter potrebuješ. V praxi však všetko je predimenzovaný, lebo nikto to nerieši. Rob si po svojom. Začni s rybami. Tie určia, že do akej miery ma byť "čistá" voda. Či sú citlivé, alebo menej. Potom koľko rastlín chceš. Teraz nerozpíšem všetky možnosti, ale napríklad citlivé ryby ku ktorým nemôžeš dať rastliny, lebo by ich vyhrabali alebo zjedli, by chneď určí použitie vonkajšieho filtru. Tie problémy, ktoré si pozbieral pre jednotlivé filtre, si daj do poradia. Čo je pre teba najdôležitejšie a čo ti nevadí? Či máš dosť mieta v akváriu, alebo musíš šetriť? Z tohoto všetkého ti vyjde, že aký filter máš použiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:40 Muž TRULY [164] Re: Jarry
TAK PýTAl som sa dávnejšie ale riešil som skor dilemu aký filter JBL, stolik je už na 90% DOKOnčený, este objednám akva adt,, tak tých otázok v blizkej dobe bude asi viac.

Tak prechádzal som fotky a prezentacie tak ta filtracii pri nádržiach cca 250-300 litrov je fakt rôzna, od hlavic sso špongiou cez vnutorne plastove komorove filtre až po vonkajšie ale vybrať si správne tak neviem:

1. Vonkajšie filtre
- časom znižujuci sa výkon koli zaneseniu hadic
- teoreticka možnosť vytečenia

2. hlavice so špongiou
- nutnosť pchať ruky do akvaria pri čisteni molitanu
- niektore hlavice su hlučne a maju aj celkom vysoku spotrebu

3. vnutorne komorove filtre
- zvyknu sa zle čistiť
- ich objem je diskutabilny
- zaberaju opticky vela miesta

A ty teraz si honzo vyber....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:32 Muž Jarry [1437] Re: TRULY
:-) jak dlouho uz to resis? Tak tam zkus dat Atman AT-203 hlavu s nejvetsim biomolitanem (10x14x30cm), mas to komplet za 600Kc a kdyz to nebude stacit, tak si to muzes nechat jako zalohu, nebo tam dat jeste jeden stejnej komplet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 10:21 Muž TRULY [164]
už som bol rozhodnuty pre JBL 1500 ale zase mi dali do hlavy chrobaka.
Jem možne kupiť aj vnutorný filter ktorý by mal taký istý čistiaci efekt_?
Trebars hlavica s velkou špongiou alebo niečo ako juwel bioflow?
Môže sa taký filter vyrovnať externemu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 16:45 Muž MomoMMC [6] Re: majky255
V priatelnej cenovej relacii asi vlastny Home made externy komorovy, pripadne vnutorny komorovy pomalu prietokovy a cerpadlo na rozprudenie vody v akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 15:21 majky255 Re: NHKG
Máš pravdu, ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 15:16 R Muž afc1886 [14682] Re: majky255
Souhlasím s NHKG do něho bych nešel a ten Eheim Ecco Pro 300 co ti doporučila drvi jsem měl ve 240 litrech hrubého a doporučil bych ho tak max do 150 litrů.Ale jinak to je velmi dobrý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2016 15:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: majky255
UV ti bude nejspíš nanic a za ty prachy máš JBL 901. Nezapomeň, že porucha filtru může znamenat vytopený byt. A v paneláku i vytopené sousedy 5 pater pod tebou.
Já bych té neznámé značce nevěřil, asi to bude nejlevnější Čína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 15:02 majky255 Re: majky255
čo hovoríte na tento?

shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 14:59 Žena drvi [2894] Re: majky255
Já zas nedám dopustit na tento akvarijni-filtry.heureka.cz/… , mám tenhle typ u několika menších akvárií, ale myslím, že ta třístovka by na 200 l akvárium mohla stačit. A je cenově přijatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 14:49 R Muž afc1886 [14682] Re: majky255
akvarijni-filtry.heureka.cz/… Můžu jen doporučit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 13:58 majky255 – Externý filter
Zdravím, chcel by som sa opýtať aký filter by bol najlepší do 200l akvária. Je toho všade kopa napísaného, a už mám zamotanú hlavu. Niekde sa človek dočíta, že ak chce rastliny tak treba vodu prefiltrovať min 5-10 krát, inde 3-4 krát. Niekde sa zase minimálnych hodnotách filtrovanej hmoty(aká je?), alebo o hodinovom výkone.

Ktoré parametre sú najdôležitejšie?
Alebo čo by ste odporúčili?Samozrejme v priateľnej cenovej relácii...

Ďakujem,

majky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 07:12 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Maq
Jak píše vaaclav ... schovat. tady na fotce mám jak to vypadalo před půl rokem: rybicky.net/fotogalerie.php…
Co myslíš že je z toho fitru vidět dnes? Vůbec nic. A pokud je o akvárium dobře staráno, není přerybněné tak na ten filtr není potřeba vůbec sahat. Od založení před více jak rokem jsem na filtr nesáhl (pokud nepočítám úpravu směru proudu z výtoku :-) )
A tady mám externí: rybicky.net/fotogalerie.php… jenže kvůli drobným rybkám a krevetkám mám na sání malou houbu a tak je to stejně vidět. Maskuji to jen černým pozadím. Ale podle mě také žádná katastrofa v rušení vzhledu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 22:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Já nemám rád hrncové filtry a to z jednoho prostého důvodu, jednou potečou. Venkovní na stěnu akvária ty zas mají malou houbu. Proto bývá čerpací hlava s odpovídajícím kusem molitanu docela dobré řešení, je jasné že to není nic hezkého když to za něco neschováš. Já jsem šel svojí cestou a něco si vyrobil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 22:05 Maq Re: vaaclav
Jestli tomu dobře rozumím, vyplatí se dělat prťavá akvária ještě prťavější s překrásným vnitřním filtrem, takže to vypadá jak nějaká jímka v petrochemickém závodě, národní podnik...
Opravdu neexistuje nějaké elegantnější řešení? (Nejspíš ano, ale buď není levné, nebo je to udělej-si-sám, že?)
Vážně by mě to zajímalo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 21:46 Muž kofejn [963] Re: kocmim
Já nejdřív přečetl vlákna a vyhrál vnější JBL. A pak mi nábytkáři prohodili reproduktor se skřínkou na akvatechniku. A tak mám vnitřní :). Není to žádná tragedie, půl roku bez čištění vydrží s přehledem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 19:38 kocmim Re: Maq
No, tak já když se rozhodoval zda vnější/vnitřní, tak laicky jsem si chtěl koupit vnitřní protože jsem si myslel:
- lepší cena
- pocit bezpečí že mi akva nevyteče
- žádný hluk/vibrace
- nemusím řešit místo kolem akva

Pak jsem si přečetl nějaka vlákna tady a koupil jsem vnější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.10.2016 15:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Je to poměrně jednoduché jde většinou o poměr cena a výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 14:33 Maq – Jaký typ filtru - obecný dotaz
Nemám rád vnitřní filtry. Zabírají místo v akváriu, a snad nikdo mi nebude tvrdit, že jsou pěkné. Navíc každá manipulace s nimi - čištění či výměna média - obnáší relativně nepohodlný zásah přímo v akváriu, přičemž u některých typů nevyhnutelně část sraček do akvária velkoryse vrátíme.
Pro mě jsou výhody vnějších filtrů natolik výrazné, že se divím, proč tolik lidí používá vnitřní.
Můj pohled na věc je zřejmě omezený, a proto bych se rád nechal poučit, kdy a proč jsou vnitřní filtry výhodnější než vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2016 14:31 Muž Horác [3942] Re: Anča
Máš zajímavou prezentaci ...
filtrace: veliká (to jsme se toho dozvěděli)
dno: kameny býlé (mazec)(fotka tomu neodpovídá)(asi není tvoje?) ...
Ten filtr, za který ti ty rybyčky lezou, to je čerpací hlava plus kostka biomolitanu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 14:09 Anča – Rybyčky vždy uvíznou za filtrací
Dobrý den ,
mám problém chovám Tetry nádherné a pořád se mi rybyčky dostávají za filtraci , dnes 2 X .
Potřebuji poradit již 4 X to udělaly a bojím se že mi postupně uhynou pokud to půjde dál .
sad :-(
Neví někdo co s tím ?
Děkuji ! love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 12:38 Muž FrantisekP [54] Re: afc1886
Dobrý vědět na co si dát bacha palec
Já co koukal byly všude 4 roky, stejný náplně i cena... Reklamu dělat nikomu nebudu, google a heureku snad ovládají všichni co znají a chodí na rybicky.net... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 12:15 R Muž afc1886 [14682] Re: FrantisekP
Pozor na tu záruku,ne všichni dávají 4 roky a když už ano,tak je většinou vyšší cena.Ještě drobnost,že někteří prodejci nabízejí jiné filtrační média.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 11:08 Muž FrantisekP [54] Re: Zoidik
Navíc má JBL 4 roky záruku... palec
Teď budu zakládat 160l. akva, tak taky řeším filtr. Favorit je eheim 2217 (i použitý) a pak JBL e901. Koukal jsem i na aquanova NCF, ale nějak k tomu moc nemám důvěru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 09:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Díky všem, udělali jste mi v tom jasno, budu tlačit tatika do JBL 901
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2016 09:40 kocmim Re: Zoidik
Ahoj, e901 jsem si koupil pred mesicem a pul. Do te doby jsem mel jen vnitrni, takze nevim jak jsou na tom jine externi filtry. Jsem s nim spokojeny, ma super spotrebu a velky objem fioltracni hmoty, priste bych si ho koupil znova. Jsou tu ale dve drobnosti co me prekvapili:
1. Neni tak tichy jak jsem si myslel, v noci je slysel jak "vrni". Me to nevadi akva mam v obyvaku, ale neumim si predstavit ze bych u toho mel spat
2. trubky mi pripadaji hodne levne a ne moc kvalitni

Ale jinak zatim spokojenost :)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.10.2016 09:19 R Muž afc1886 [14682] Re: Zoidik
m.heureka.cz/… Můžu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2016 08:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zoidik
Jbl 901 je o 800Kč dražší, ale žere o 7W méně, takže při běžné ceně elektriky se to za 4 roky cenově vyrovná. Číňanovi bych nevěřil. Na ali je za 40€ bez dph pod označením HW-302. Prodejce doporučí to, na čem má marži, tomu fakt nic nevěrit.
Akorát moje jbl není tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 08:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: FrantisekP
Jasně, bylo by lepší se podívat kde nasává vzduch, ale problém je, že já se k tomu filtru dostanu jednou za měsíc, páč ho mam 120km od stávajícího bydliště a tatik se tím zabývat nebude :-( chce novej filtr a hádat se s ním nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.10.2016 08:28 Muž FrantisekP [54] Re: Zoidik
Předem chci říct, že netvrdím, že je ten filtr špatný.
Ale tyhle filtry se prodávají na aliexpresu, pak si tady na to někdo narazí marži a prodává to dál. Není lepší už cca pětistovku přihodit a koupit JBL (kde si troufnu tvrdit, že kvalita bude určitě jinde)? Prostě jestli u tohohle filtru má prodávající marži 100% a u JBL 10%, co asi bude chtít prodat? (ty čísla jsou jen jako příklad)
Každopádně než kupovat filtr všelijaké kvality, nebude lepší nejdřív kouknout kudy to protíká a pokusit se to přetěsnit? Tím spíš pokud ten filtr jinak běží spolehlivě? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 08:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Ahoj, malý dotaz, ve 162l akvárku, které již rok nemám pod dohledem a stará se o něj otec, je v současné době Atmana CF-1200 a někde přisává vzduch, takže je hlučný. Stojí se před otázkou, zda koupit sadu těsnění a přetěsnit ho, nebo zda koupit nový filtr. Otec si vyhlídnul Aqua Cup Druid 302, doporučil mu ho jeden tamní prodejce, máte nějaké zkušenosti s tímto filtrem, nebo se dá v podobné cenové relaci (do 2000kč) sehnat nějaký jiný, ověřený externí filtr? Díky za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 20:36 Muž ercan [38] Re: romant
OK děkuji.
Ještě mne napadl jeden dotaz. Sice trochu víc mimo dané téma. Jestli to akva néni moc přerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:56 R Muž romant [27987] Re: ercan
Považoval bych ten stávající filtr za dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2016 19:53 Muž ercan [38]
Zdravím přátelé ahoj !
Měl bych jeden dotaz a prosbu.
Jestli by byl někdo tak hodný a ochotný a mrknul na moji prezentaci "Akva2". Zajímá mne,jestli použitý filtr v této nádrži je dostačující nebo bych ho měl ještě posílit?
Mám doma ještě nevyužitý TetraTec EX 800 Plus.
Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 21:16 R Muž romant [27987] Re: tonda
Jistě, jinak bych mlčel. ;-) Má několikanásobně větší prostor pro osídlení nitrifikačníma bakteriema, chybu touto volbou neuděláš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 21:14 tonda – g
Máte zkušenost? Mám aqael fan 2 a myslím že není nic moc :-( v čem je tento třeba lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 20:12 R Muž romant [27987] Re: tonda
Čerpací hlavu s kostkou biomolitanu, třeba www.akvapotreby.com/… a k tomu www.akvapotreby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 20:09 tonda – 50l
Jaký filtr do cca 55l akvária ?ideálně cenově pod 500kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 16:15 Muž O.Tom [439] Re: Lenka
Akvárium je "křehký ekosystém" změnou čerpadla se nemusí nic stát, ale taky se tam můžou objevit řasy :) právě kvůli změně proudění vody. Každá nádrž je individuální a rady tady jsou jenom rady, ne přesný postup s přesně definovaným výsledkem... a čím víc toho člověk ví, tím víc má pochyb :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 15:54 Lenka Re: O.Tom
Trubka tam byla.

Dobrá. Děkuji za názory a rady.
Pokusím se tedy na to čerpadlo podívat a případně poprosit bratra, aby ho rozdělal, zda by nešlo nějak spravit a chvíli ještě nesloužilo.

Z celé konverzace mi tak nějak vyplývá, že ten set, co tam teď mám by bylo vhodné zachovat, než měnit "jen" na nové čerpadlo s bioakvacitem. Ale pokud by k tomu došlo, tak by to nemělo nijak zvlášť vadit a na provozu akvária by se to nijak jinak nemělo projevit, kromě častějšího čištění (výměny) vody a přikoupením rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 15:37 Lenka Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotka je to stará. Posílám nejaktuálnější asi 3 měsíce starou fotku.
Biakvacit má rozměry 9x10x20cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 15:32 Muž O.Tom [439] Re: Lenka
Byla u toho molitanu i trubka ? Jestli není trubka, tak se bude muset koupit nový s trubkou.

Jestli je trubka, tak bych ji vzal a stavil se sní v akvaristice a a vybral pasující čerpadlo.
V kamenné prodejně bude samotné čerpadlo určitě dražší, ale na e-shopu je třeba myslet na poštovné +-120 Kč, takže ve výsledku tak nastejno.

I když sním nemám zkušenost, tak podle popisu je mi sympatický Aquael circulator 500, ale značek a čerpadel je spousta.
Nemyslím si, že by šla udělat nějaká zásadní chyba výběrem jiného, třeba toho atmanu At 200/201.

Jinak změnou té setové filtrace přímo na čerpadlo asi vznikne v akváriu silnější proudění vody. Setová filtrace měla široké vyústění s pomalu tekoucí vodou, když to čerpací hlava bude mít v podstatě trysku s rychle tekoucí vodou :)


Tomu "teploměru" bych říkal spíše ohřívač :) (popřípadě podivné ale populární topítko).
Teoreticky nemusí být nějak napevno uchycen... záleží, jestli je plně ponorný, což doufám že je a pak by stačilo ho do akvária jen volně vložit tak aby kolem něj mohla ze všech stran proudit voda. A pokud v místnosti kde akvárium je stálá, rozumně vysoká teplota, tak ohřívač ani není nutný.


A ještě zpět k pokaženému čerpadlu, rozebrání, vyčištění a kontrola vrtulky nejsou nijak složité.
Bude to něco obdobného jako na videu...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2016 15:18 R Muž afc1886 [14682] Re: Lenka
Takže koupil bych akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… (tam už jsou přísavky,nic nemusíš dokupovat) na to nasadil ten bioakvacit(nevím,jak je velký,špatně se to odhaduje z fotky) a hlavně bych přidal hodně rostlinek.Ta fotka je jak stará?Biomolitan vypadá moc čistě.Když se zbavíš toho filtračního materiálu v tom plastu,musíš si pomoci těma častými výměnami části vody.Já bych první týden měnil denně jednu třetinu akva a potom bych pomalu ubíral.Ale počkej ještě na názory ostatních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 14:59 Lenka Re: O.Tom
Dobrá, mockrát děkuji za vysvětlení a rady. Velice si vážím Vaší pomoci.

Proto bych Vás požádala tedy o radu poslední.
Chtěla bych se tedy zbavit toho plastového setu, co tam teď mám a zakoupit tedy nové čerpadlo. Ten bioakvacit tam mám nový (od srpna roku 2015, není starý a jsou tam ty "správné" bakterie :-)), takže bych se pustila do zakoupení pouze čerpadla.
Teploměr mám také, jen bych přikoupila přísavky na sklo, abych ho mohla nějak upevnit.

Když bych to takto udělala, mělo by mít akvárko vše co má.
Nebo by bylo vhodné opatřit ještě něco? Nějakou další filtraci?

A dle Vašeho názoru je nejvhodnější čerpadlo do mého akvária o rozměrech 80x35x42 jaké? A zároveň finančně dostupné (řekněme nejvýše do 500Kč).

Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2016 14:43 Lenka Re: afc1886
Dobrá, mockrát děkuji za rady a pomoc.
Ale ještě se raději zeptám. Jak častější výměnou vody, aby to bylo vše ok? A případně, lze zakoupit i nějakou filtraci, abych tam tedy nemusela mít tento plastový set, ale aby mě to zároveň finančně nepoložilo? Co by bylo dle Vás nejvhodnější?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1851