Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 210 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:16 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Dá se do tohohle filtru nacpat filtrační vata?
Jistě - příčinu to neodstraní, ale částice by to pochytat mohlo. Co kdybyste zkusil nějakou dobu filtr zastavit, jestli se částice neusadí? Pokud to zkusíte, hlídejte rybky - kdyby šly k hladině filtr pusťte.
Toho, že bude nějaký čas mimo provoz, se nebojte - žádná katastrofa po znovuzapnutí by hrozit neměla. Pro jistotu můžete před znovuzapnutím vložky filtru propláchnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:05 Muž Skanky [26] – Re: Sid
minimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 21:02 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Jak máte nastaven průtok filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 20:53 Muž Skanky [26] – Re: beowulfx
Mám AQUABall. Tam hadice neni. Skutečně co mě napadá že to lítá ze samotného filtru. Mám pocit že ty molitany nezachytí ty nejjemnější částice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 20:45 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Skanky
Může, může se jednat o usazeni buď z hadice filtru, či odpad ze samotného filtru, mně toto filtr nejčasteji dělá, když jej vypnu a opět zapnu aniž bych do něj jakkoliv zasáhl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 20:13 Muž Skanky [26]
Může filtr propouštět drobné částečky a pouštět je zpět do akva? Jinak si už totiž nedokážu vysvětlit ty mikro částečky co mi od jisté doby plavou v akva nemužu se toho zbavit již 2 měsíce.
Zkusil jsem týden nekrmit a žádné zlepšení jsem nespozoroval. rozzureny rozzureny rozzureny
Když jsem v únoru založil akva tak jsem cca 2 měsíce tento problém neměl. Voda byla čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:27 R Muž Silent [5949] – Re: Eff
No nevím jestli nejtišší, ale k nejlevnějším a plně regulovatelným patří určitě ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 18:01 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Altruistic
V akvaristice a v e-shopech jsou většinou drahé speciálky, musíš do elektra nebo se dají koupit v OBI,Baumaxu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 17:57 Altruistic
Mmmm, co tam znamená to 830? Nikde na stávající zářivce to nevidím :-(
Byla jsem v akvaristice, koukala i po e-shopech, ale všude je kolem 200,- Buď blbě hledám anebo nevím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 16:58 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lee
Atman AT 200 je nejtišší a nejlevnější řešení (cca 214 Kč). Navíc je 100% regulovatelný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 16:28 Muž Miras [111] – Re: Lee
typ no např. jak už tady bylo toho atmana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2009 14:20 Muž filipsi [1295] – Re: Altruistic
Posli ji do svitist hned, nova 830 T8 15W stoji cca 70 Kc. Alespon to nebudes muset svadet pak na zarivku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 13:47 Altruistic
Moc děkuji všem za reakce :-)

Vzhledem k tomu, že elektrika nikdy nebyla mým koněm, moc se do toho rýpat nechci :-( Slovo předřadník níže mě vysloveně vyděsilo coze
Zatím jsem koupila JUWEL reflektor a vypadá to nadějně, i když kryt JUWEL není a musela jsem sníst hodně knedlíků, abych ho tam dokázala narvat, ale svítí to lépe. Ten původní byl jen nějaká plastová kartička, řádně zašlá. Vzhledem k tomu, že jsem akvo podědila a nevím, jak svítilo v nejlepší kondici, těžko odhaduju, jestli je zářika ještě OK nebo ne, ale vzhledem k tomu, že jen včera mě pozdravovalo 1500,- za reflektor, kořen, kytky a další pitominky do nového domečku, zatím tu zařivku asi ještě nechám předvést své umění. Až když bude mršit kytky, půjde do věčných svítišť.

H ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 13:04 Lee – Re: beowulfx
A měl by si nějaký konkrétní tip? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 12:09 Žena Gabrielka [73]
GP napsal: ...trubici možná stačí vyčistit od nánosů vodního kamene...
Tady bude záležet na typu trubice a době jejího používání. Pokud má trubice svou životnost za sebou, žádné vyčištění nepomůže. A okem nezjistíte, jak na tom ta zářivka je. :-)
Platí podobná zásada jako při pořízení ojetého auta: nemáte jistotu, kdy byly měněny náplně a rozvody? Vyměňte je! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 10:30 GP – Re: Altruistic
Ještě ohledně toho svícení. trubici možná stačí vyčistit od nánosů vodního kamene a stejně tak i reflektor by měl jít přeleštit, pokud je správně tvarován je výměna škoda peněz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 10:26 zet – Re: Lee
vzduchovací strojek se dá dát i jinde než pod akvárium.na délce hadičky mezi akva a vlastním strojkem totiž vůbec nezáleží.osobně jsem měl vzduchovací strojek ve vestavěné skříni na chodbě a akva v pokoji a vše naprosto v pohodě.cca 8m hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2009 01:00 Muž grizly [145]
Ve stejnem obemu jsem mel filtracni hlavu Atman 200 a kostku bioakvacitu. Prutok se da stahnout na minimum, muzes pripojit privzdusnovaci hadicku, cena celkem neco malo pres 300 kc.Snadna udrzba. jestli si v budoucnu poridis vetsi akva, jen pridas na prutoku. Doporucuju. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 20:36 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Jana K
Výborná volba, ta cena je to spíše o tom umět najít tu nejlepší, můj filtr se taky běžně prodává za 4 tis., jak je tedy možné, že já jej koupil nový za 2.800 Kč ??? Toť otázka ;-) No pokud říkáš tak do 2500, tak co např. tato cena www.levnaakvaristika.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 19:49 Jana K
Ahoj,
potrebuji take poradit s vyberem filtru. Nadrz bude 60l (max. 100), ryby pancernicci, cichavci, dania. Osazeni asi 80% dna.

Nechci vnitrni filtr. Musi byt maximalne tichy (bude v loznici), co nejmensi spotreba energie. Idealne kombinace vice filtracnich naplni, moznost vlastni naplne (nechci byt bezvyhradne zavisla na vyrobci). Cena do 2500, pokud mozno mene.

Pri procitani diskuznich for jsem narazila na filtr Eheim ecco. Jevil se mi celkem rozumne, ale ta cena, ze? Pokud mate nekdo zkusenosti, uvitam radu. Dekuji Jana
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 18:07 Muž jajaapaja [174] – Re: kristian
Jé promiň ta odpověď patřila Michalovi 1987.na jeho filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 16:14 Muž kristian [80] – Re: Altruistic
Vykon trubice ktery je mozne do krytu osadiz zalezi na predradniku. Ten je konstruhovan pro urcity druh trubice, jenz se musi dodrzet.

Jako filtr bych vam asi doporucil spise kostku bioakvacitu+cerpaci hlavu. Bude to tiche. Bublifuk prece jen jiz z nazvu vypliva ze slyset bude :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:33 Muž kristian [80] – Re: jajaapaja
Eheim neni ani trochu slyset. Drivejsi atman byl slyset a to se skla nedotykal, jen pres meke prisavky. Ale uz mel nejaky ten litr precerpan (stari), takze jeho hlucnost byla umerna veku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 15:09 Muž jajaapaja [174] – Re: kristian
Můj jde potichu.Nedotýká se někde skla ?Potom to rezonuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 14:01 Žena Gabrielka [73] – Re: PetrH
Nemohl byste se vrátit k tématu rybicky.net/forum/11300… ?
Docela by mě zajímalo pokračování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 13:50 PetrH – Hlučnost
Ahoj, já jsem porovnával hlučnost dvou čerpadel Atman AT-304 - výkon: 800 l/hod. příkon: 10W a Eheim Compact, obě dvě jsou velmi tiché, nakonec jsem si samozřejmě vybral to levnější :)( s 1/3 cenou). Uvidím jaká bude životnost, zatím jsem spokojen. Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2009 13:14 Muž Diego [72] – Re: Altruistic
U zářivek typu T8 nejde nikdy tu samou velikost trubice vyměnit za jinak silnou!!!Když tam máte 15W´,tak tam zase 15W musí být.....
Jsou 2 možnosti:Bud si sehnat rostlinky pro tohle osvětlení nebo si např. koupit Glomat se zářivkou....(nebo si to taky udělat doma)

Obsah vody by měl protéct filtrem za hodinu.....(u mě za 3hodiny) ;-) A doporučil bych čerpadýlko s kouskem molitanu.Hlučnost bude záležet na čerpadlu,funkčnost bude a cena je taky přijatelná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 13:06 Altruistic – Svícení kytkám a filtr obecně, prosím o radu
Zdravím všechny akvamilce a prosím o radu. Tedy vlastně několik. :-)
Dostalo se ke mě akva 54l, po 3 letech 25l jsem ráda, že bude větší a nějaké začátečnické chyby se mi snad podařilo odstranit, jenže přes všechna moudra načtená na fórech mám pořád ještě pár otázek, resp. je tady přehršle informací a je třeba si všechno ujasnit, než vypustím rybí smečku do nového domečku.

1) akva je bohužel set, zářivka v krytu 15W, za ní reflektor. Obecné poučky radí 0,5W na 1 litr. Při rozsvícení jsou pod některými rostlinami trochu stíny (a zrovna tyhle potřebují světla dle zkušenosti i atlasu hodně) a celkově bych si představovala lepší viditelnost, plánuji tedy vyměnit zašlý reflektor. Když to nepomůže, je možné vyměnit zářivku za silnější, i když výrobce krytu říká, že je možné tam dát jen původní sílu? Je to jen marketingová věta, nebo můžu opravdu něco pokazit? :-O
2) v setu je vnitřní filtr, který uvádí filtraci 450l/hod. Jelikož nechovám pstruhy, přijde mi to celkem jako masakr, takže je ztlumený na minimum. Plánuji ale koupit spíš bublifukovací filtr, a tak bych ráda požádala o radu. Požadavky jsou: maximální ticho, maximální pohoda pro ryby a kytky i mě kvůli čištění. A kolikrát za hodinu by se měla voda v akva protočit filtrem?

Předem moc děkuji, snad taky časem budu schopna někomu poradit ahoj

H
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 12:28 Muž kortezhugo [983]
Mam tiez Atman AT-201 ...a som spokojny....ani neviem ze "ide"
a AQUAEL FZN-2 ....tak isto "nepocut"

Toto vyzera celkom dobre nema to niekto? -Aquael Turbo Filter 350.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2009 11:46 Muž Barney [61] – Re: Lee
Taky se musím přidat k čerpací hlavě a bioakvacitu. Navíc kostka bioakvacitu má velkou biologickou filtraci, což zhotovené vnitřní filtry do malých akvárek nemají. Jedině Fluval U2, ale ten je drahý. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.06.2009 11:39 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Tak, tak čerpací hlavy jsou v dnešní době docela dost oblíbené, už jne pro svou variabilnost, kdy si k ní můžete víceméně připojit jakkoliv velký biomolitan, na 54 L akva bych volil nějaký o dost slabší, je zbytečné aby to 10x za hodinu přečerpalo celé akva, takže zde bych hleděl spíše na kvalitu než na výkon, kvalita co nejvyšší výkon co nejmenší, tato kombinace by mohla vytvořit i docela rozumnou cenu ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 06:54 Muž Landvir [57]
Určitě bych se přiklonil k té čerpací hlavě. Taky se chystám ji koupit. Myslím že bude určitě tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 06:19 Muž Jirkatt [12]
přidávám se k čerpací hlavě a biokvacitu. z vlastní zkušenosti mohu jen a jen doporučit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2009 05:47 Muž Miras [111]
dal bych tu čerpací hlavu, určitě bude tiší než ten motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2009 23:16 Muž kristian [80] – Re: Lee
Jak pise Ninco idealni varianta je bublifuk s nejakym tizsim kompresorkem. Nebo Nejaka mene vykona cerpaci hlava s bioakvacitem. Obe reseni jsou dost levna. Osobne jsem mel moznost vyzkouset obe tyto reseni a mely bezproblemovy chod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2009 22:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lee
Bublifuk bude stacit, ale zde se asi neobejdete bez toho "vrceni" motorku, protoze bublifuk je pohanen vzduchovacím motorkem. Dalsí vychvalovana varianta je filtracni hlava atman AT200 a kostka biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 22:53 Lee – Filtrové dilema
Pořídil jsem si po 10 letech akvárium, 54 litrů. A jelikož jsem byl tehdy ještě "dítě" nevím nyní ohledně technologií jaký vybrat filtr. Kdysi bručel pod akváriem motorek, no nic extra pro spánek. Nyní mi kolega poradil malý vnitřní filtr, jenže jak ukázala praxe (mimochodem jak je všude, i zde psáno :-( je naprosto nevhodný. Obrovský proud (i přes maximální uzavření) jen usazeniny rozvíří a nastává kolotoč. V akvaristice bylo doporučeno: bublifuk, půdní filtr, vnější filtr. Jednu variantu a já nyní nevím kterou vybrat. V akváriu 4 čichavci medoví, více snad ani neplánuji. Dokázal by mi někdo doporučit nejvhodnější variantu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 21:04 Muž Michal1987 [21] – Re: jajaapaja
Zdravím, mám tento typ Circulator-u 650 a zdá sa mi trocha hlučnejší (k večeru ho dosť počuť, ale po zaspaní už ho ani tak nevnímam) . Ako je na tom ten váš? Mne to niekedy dosť prekáža. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 19:42 Muž kristian [80] – Re: jajaapaja
Ja puvodne duveroval znacce atman a jeji cerpaci hlave, mozna je jeste foto nekde v profilu nadrze. Ale pri prestavbe na krevetarium jsem mel jednu podminku. A tou bylo to ze akvarium nesmi byt v noci vubec slyset. A proto jsem dal na doporuceni kamarada a koupil "Eheim compact" cerpadlo. Neni to hlava na kterou se da bioakvacit, ale pri konstrukci meho fitru funguje naprosto bezchybne a podminku hluku splnil na 200%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 19:30 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kristian
Pro mě téměř ideál do rostlinných akvárií a ještě jako difuzér CO2. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 19:30 Muž Miras [111]
přesně tak jak řekl kristian, já mám: www.akva-tera.myeshop.cz/… + kostku biomolitanu a je to super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 19:30 Muž jajaapaja [174] – Re: iblik
Fotka k příspěvku Jáí chtěl koupit filtr v hodnotě 1000Kč.700 l za hodinu.Měli značkový.Ale prodavač mi to rozmluvil.Proč dávat tolik korun když můžu mít filtr o polovinu levnější a přečerpá zrovna tolik litru co ty značkový.Nabýdl mi tady tento.Circulator 650 AGUAEL.Polské výroby.Sami je používaj v akvaristice ve všech nádržích.Tento filtr stál 319 Kč.A je perfektní.Přidám fotku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2009 19:26 Muž kristian [80] – Re: iblik
Vnitrni filtr typu fan 2 plus ma jednu velkou spatnou vlastnost. Ma velky prutok vody a maly objem filtracni hmoty. Dalo by se rict ze filtr funguje dobre jako mechanicka filtrace, ale minimalne jako biologicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 18:56 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: kristian
no já sem se koukal prvně na ty ná vnitřní filtry tak sem se chtel zeptat na váš nazor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 18:51 Muž kristian [80] – Re: iblik
Spatne jste to pochopil. Ne vnitrni filtr, coz je to co pisete. Filtracni hlava = cerpaci hlava. A kostka bioakvacitu. Jsou to dva dily ktere se skladaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 18:43 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Miras
a ta hlava náka určitá??? a koukal sem se na vnitřní Aquael fan 2 plus ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 18:39 Muž Miras [111] – Re: iblik
tak to bych šel do té čerpací hlavy, sám je mám a spokojenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2009 18:22 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: kristian
tak vložit do toho chce tak 500 +/-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.06.2009 18:14 Muž kristian [80] – Re: deathfoe
Kostka + cerpaci hlava je dobra volba, druhou levnou volbou jeste muze byt bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2009 18:13 Muž deathfoe [58] – Re: iblik
Pokud máš méně peněz určených na nákup filtru, tak tam dej čerpací hlavu a kostku bioakvacitu (asi 300,-), pokud můžeš utratit více peněz, tak si kup externí filtr určený na tvůj objem. Může to být třeba značka Atman, Eheim nebo Fluval a další. Za vnější už zaplatíš přes 1000 korun.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [210] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10451