Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 71 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2014 10:42 Petra – vnitřní nebo vnější
Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mám s akvaristikou letité zkušenosti, ale jen s akváriem do 200 l a vnitřním filtrem. Nyní budu zakládat 420 l a našla jsem jediný vnitřní filtr na 400 l. Bude stačit? Nebo už je potřeba vnější? Pokud vnější, můžu vás poprosit o radu jaký typ, aby byl snadno použitelný, ne moc složitý a cenově dostupný? Jak jsem psala, ve vnějších se vůbec nevyznám. Budu chovat tilápie. Předem děkuji za všechny odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 19:57 Žena Turbínka [2558] Re: terka
Jediné co se ti může stát, že ta trubice vedoucí z molitanu, která se připevňuje na čerpací hlavu bude na suchu při sestavování lehce vypadávat buď z molitanu nebo z kontaktu s hlavou - může tam být lehká vůle. Ale stačí dát do akvárka, zapnout a je vše ok - sání zařídí, že bude držet :-) Teď mluvím z vlastní zkušenosti, kterou jsem absolvovala v úterý :-) V nejhorším se dá ten kontakt oblepit instalatérskou teflonovou páskou jak píše Designer o pár příspěvků níž X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 19:49 Muž Amras [34] Re: terka
Ano chápeš to přesně. Koupíš Atmana, k tomu akvacit, sestavíš a jedeš. Příslušenství máš v balení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 19:44 terka Re: romant
Ok, udelam to tak :)..jen posledni otazecka, chapu spravne ze poridim tu filtracni hlavici k tomu filtr. napln, zapojim a jede to..? zadny dalsi prislusenstvi uz neni potreba..? diky moc za rady a za ochotu odpovidat na me prihlouple otazky:), ale radsise zeptat,ze:)..preji hezky zbytek dne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 19:26 R Muž romant [27987] Re: terka
Fajn, zprvopočátku oba dva společně a po záběhu a následném zabydlení rybí osádky(cca dva měsíce) ten stávající bude možno odstavit a nechat jenom tu hlavu s kostkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 19:23 terka Re: romant
Ok:), dle mych propoctu mi ten atman 202 otoci to cca 200 l akva za hodinu skoro 3x, takze myslim pohoda..S normalni udrzbou /1 tydne vymena vody, 1 za dva tydny cisteni a odkalovani/ by to melo bejt asi ok..Moc rybek mit nebudu, chci jim dat vic prostoru nez potrebuji a kyticek mam vyrostlo uz spoustu v jinym akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 19:12 terka Re: Amras
No jelikož chci mit akvarko vestavene ve zdi a moznosti mi nedovoluji mit filtr zvenku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 18:57 Muž Amras [34] Re: terka
Mohu se zeptat proč preferuješ vnitřní? Já ať hledám jak hledám tak jediná výhoda která mluví pro vnitřní je cena. Ale hodnota filtrace (tedy objem filtračních materiálů), možnost přidávat speciální materiály (např. rašelinu, zeolit, aktivní uhlí atd.) a možnost čistit část médií, neriskovat naplavení nečistot zpět do akvária mluví zcela jasně pro vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 18:52 R Muž romant [27987] Re: terka
Teoreticky je to nic moc. ;-) Udávaný výkon si poděl dvěma a to co vyjde my mělo akvo za hodinu otočit alespoň 2x, to jako pomůcku při výběru, ale jak jsem již psal, je a bude to o znečišťovatelích a údržbě a již jsem několikrát zažil zmrvený 500 litrový akvárko jenom proto, že si majitel myslel, že když je to solidní objem bude se to udržovat skoro samo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 18:29 terka Re: romant
Koukala jsem na to :)..Zda se mi teda blby mit v akva dve filtrace, preferuju spis vnitrni, ale teoreticky by mel ten Atman At-202 bohate stacit, kdyz je na 200-400 l, nebo ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: terka
Tak osobně bych ho použil, ale jako jeden další a pořídil ještě jeden solidní vnitřní a nebo šel rovnou do externího filtru o což si ten objem akva říká, ale podmínkou to není. Kdž vnitřní tak bych volil klasiku v podobě čerpcí hlavy, třeba www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/… . Z vnějších filtrů se podívat třeba na levnaakvaristika.cz/… . Jenom poznámka k tomu menšímu špinění, bude to o znečišťovatelích a údržbě, takže z toho plyne, že i takovýto objem se dá za nějakej čas pěkně zahumusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 17:54 terka – stačí to?
Ahoj, chtěla bych se zeptat..Mám filtraci Eheim pick up na 160 l, mám ale možnost mít od kamaradky akvarium o objemu 207 l.. Myslíte že by to ten filtr ufiltroval? Slyšela jsem že čím větší akvarium tím míň se zanáší...ale nechám si radši poradit, díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 11:20 Muž Amras [34] Re: Paja
Já mám Atmana 200 s kostkou 10x10x16 v akvu 60x30x30 a nepřijde mi to jako mohutné. Klidně do toho jdi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.08.2014 10:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Paja
Kdyby to padalo, omotej to nahore teflonovou paskou (udelej bambuli) a zaraz. Pouzivaji ji instalateri, a koupis ji v ruznych BAU-NECO okolo 10Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 06:50 jamajcan Re: Jana
Jana napsal: Díky za odpověď a hlavní důvody, poč není doporučován? Psal jsem,že já bych ho nedoporučil.Proč?Špatná osobní zkušenost/potažmo mého kamaráda,kterému jsem s akva.pomáhal/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 00:12 amrtin Re: Paja
Když by nedržela ani tim sáním,jak píše Roman,tak na trubičku natáhnout třeba jen kousíček jiný,která to utěsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 21:03 R Muž romant [27987] Re: Paja
Až poběží, držet bude, sání to zařídí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 21:01 Paja Re: romant
Díky za utvrzení, i když o oříznu, stále bude celková plocha 10x větší než u AT-F301 a to se musí projevit. A už poslední dotaz - plastová trubička v bio kostce nedrží, je volná, díra v pěně je asi o 0,5mm větší. Jak ji fixujete, abych nemusel celý blok položit až na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:09 R Muž romant [27987] Re: Paja
Tak ono si tu kostku můžeš podle svýho upravit(oříznout), aby snad nebyla tak mohutná a bude to přesně ono zařízení o který se nebudeš muset starat ne více než 2x do roka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 20:03 Paja Re: romant
Díky, jasně. Osádka je 10x neonka červená + 2x krunýřovec. Chtěl jsem stávající AT-F301 nahradit něčím učinějším, ale kostka 10x10x16 + hlava na rozměr 30x30x60 mě přijde mohutná. Proto dotaz na ověření řešení něčeho mezi, možná typu EHEIM Aquaball 60 L...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2014 19:53 R Muž Silent [5949] Re: Jana
U Atmana se průtok reguluje uzavíráním otvoru a to buď sacího nebo výstupního (podle velikosti čerpadla). Regulace otáček rotoru je jen u poměrně drahých čerpadel a filtrů jako je například Eheim professionel 3e.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 19:46 R Muž romant [27987] Re: Paja
Ono je to hlavně o osádce, tedy o producentech odpadních látek, takže budou akvária daného objemu kde bude ten 301 dostatečným zařízením a budou akvária kde bude dobré se uchýlit k tomu čerpalo-kostkového řešení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 19:34 Paja Re: Designer
Existuje prosím i menší a přesto účinná varianta než Atman 200 + 10x10x16 bio kostka? Subjektivně po vložení této kombinace do akvária 30x30x60cm mě to přijde jako hodně objemné řešení. Zkrátka něco mezi malým AT-F301 a uvedeným Atmanem? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:55 Jana Re: jamajcan
Díky za odpověď a hlavní důvody, poč není doporučován?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 18:43 Jana – Atman 200 nebo Aquael turbo 500?
Děkuji za rady, Aquael mne zaujal hlavně nízkou spotřebou energie. Ale asi zvolím čerpadlo Atman (+10x10x20 biofiltr), je doporučován téměř všude, jen ještě maličkost. U Atmana se také reguluje pouze otvor průtoku vody nebo přímo otáčky čerpadla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 15:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Hailea RP-600
Re: Jana:
Vnitřní filtr s celkem slušným objemem filtračních hmot a cenou je Hailea RP-600.
petdiscont.cz/…
Používám verze RP-200 a RP-400 již několik let a jsem s nimi spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 12:09 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Přesně tohle je ten důvod proč čerpadla od Aquael nikam nedávám. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.08.2014 11:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Heimdall
Jedno Aquael mam ze setu 54l, bezi dobre. Jenze jak se voda vypusti az pod nej, zavzdusni se a uz samo nenabehne, musi se vzit hadice s vodou a "profouknout". Tuhle "radost" Atmany nedopravaji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.08.2014 11:34 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Jednoznačně Atman a bioakvacitový blok. Aquael moc čerpadla neumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 09:42 Muž Amras [34] Re: Jana
Za mě taky Atman, myslím si, že bude mít i větší hmotu pro baterie a tudíž filtrace bude kvalitnější. Já mám Atmana v 54l s molitanem 10x10x16 a spokojenost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2014 09:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jana
Zamer se na biomolitan alespon 10x10x16cm, vejde-li se, klidne i vetsi. Atman odvede dobrou sluzbu. Muzes zkouset ruzne experimenty vyrobcu, ale pokud chces funkcni biofiltraci internim filtrem, to cerpadlo s dostatecne velkym biomolitanem je rana na jistotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 07:16 jamajcan Re: Jana
Aquael Turbo 500,nedoporučuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 00:43 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Jana
Bral bych klasiku Atmana. Přidáš si jak velkou kostku molitanu chceš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Jana
Já mam v 54L Atman a jsem spokojený. S tim druhym filtrem skušenost nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 19:45 Jana – Atman 200 nebo Aquael turbo 500?
Ahoj, mám 60l akvárko a potřebovala bych silnější filtraci, zatím jsem tam umístila filtr z původního 20l akvárka a nestíhá. Četla jsem vše možné a líbí se mi varianta čerpadla Atman 200 + molitan nebo mne zaujal Aquael Turbo 500, který má jak molitan, tak keramické kroužky a princip podobný jako Atman 200. Navíc má nízkou spotřebu. Prosím o radu. Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.07.2014 19:46 R Muž Silent [5949] Re: chovi
K biomolitanu, pokud si pořídíš již hotový, nepotřebuješ nic jen čerpadlo. Sací trubku už obsahuje. Trubka je průměrem shodná s čerpadly Atman. K vnějšímu filtru ti řeknu asi tolik, je vcelku jedno jestli se rozhodneš pro Eheim, TetraTec nebo JBL, protože kvalita je zaručená u všech tří tebou zmiňovaných značek. Záleží na výši investice jakou si můžeš dovolit. Já osobně preferuji Eheim a JBL. Co se filtračních hmot týče tak pokud hned ze začátku nasadíš kvalitní biokeramiku nebudeš muset už do hmot investovat. Tedy kromě případné vaty (malá položka) nebo jednou za rok koupíš molitanové vložky (záleží na typu filtru) a pokud použiješ na sací část armatury předfiltr tak se interval výměny vaty a molitanu ještě výrazně prodlouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2014 19:08 chovi
dakujem za rady asi sa predsalen rozhodnem pre ten exterak...ale aj tak sa neviem rozhodnut ktory ci eheim tetra alebo ten jbl cristal...aj ked to stoji trochu viac...len sa bojim ze budem musiet casto menit filtracne media a pojde to celkom dost do penazi...ale ten biomolitan si asi tiez zadovazim, ale co vsetko k tomu potrebujem cerpadlo biomolitan a nejake trubky techniku ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2014 13:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
V kazdem pripade to znamena jiste nepohodli. Ja to vytahuju jen tak, co vytece sedne a pak pri vymene vody stejne svincik z povrchu dna odsaju. V podstate se tomu co delam ani neda moc rikat odkalovani, jen jedu hadici, prstem virim co je na dne, a do dna rypu minimalne, uz jen proto, ze vsude narazim na rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2014 09:06 amrtin Re: Designer
Výhradu,že při vytahování z akvaria z toho vyplave svinčík,nemusí brát vůbec v potaz,stačí bejt trochu šikovnej a vložit pod vodou nejdřív molitan do ig.pytlíku ;-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2014 06:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: chovi
Cerpadlem a kostkou biomolitanu chybu neudelas, a cenove je to asi nejvyhodnejsi. Navic to na rozdil od mnoha plastovych nesmyslu bude i dobre nitrifikovat. Z hlediska funkcnosti je cerpadlo s biomolitanem bajecna vec, a vlastne k tomu reseni lze mit jen par malo vyhrad.

Neni to v akvariu pekne, protoze aby to bylo funkcni, potrebuje to urcite mnozstvi biomolitanu, a nezachrani to ani zadny specialni material, coz je duvod, proc jsou ty plastove radobyfiltry casto nefunkcni, zatimco cerpadlo s biomolitanem funguje. Nastesti to dokazi vyresit rostliny, dokazi schovat i poradny kousek.

Pri udrzbe se hrabes v akvariu, obcas Ti do biomolitanu zarostou nejake rostliny, a udrzbu to chce o neco casteji, nez slusny externi filtr. Neni to proste prave pohodlne.

Vyhradu, ze pri vytahovani z akvaria z toho vyplave svincik, ber jen napul. Nejaky sice ano, ale nejde o zadnou krizi.

Jestli mas nizsi rozpocet, klidne bez do cerpadla s biomolitanem, coz nebrani tomu, aby sis casem poridil neco externiho. Stoji to totiz malo (rekneme do 500Kc mas slusne vyreseno) a i kdyz pak poridis neco jineho, mit pro strycka prihodu ve skrini cerpadlo s biomolitanem neni od veci, pac treba casem zacnes neco odchovavat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 22:20 Muž Miso [470] Re: chovi
za nejakych 50e by sa mohol dat kupit eheim 2215 (asi by to zvladla aj 2213) z bazaru, tuto radu sa nebojim kupit aj z druhej ruky. ak ne, tak ako bolo pisane, bio kocku s cerpadlom prislusneho rozmeru a este ti aj nieco zostane ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 20:13 chovi
no pravdupovediac som nad externym vobec nepremyslal, ani som sa nezamyslal ake to ma vyhody a nevyhody...teraz ale zacnem premyslat, ale nechcem do filtru davat viac ako 50e lenze to sa za taku cenu asi externy ani neoplati...ak uz tak poriadny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 18:48 Muž acik [416] Re: chovi
koupil bych vnější filtr,už tak to akva není velké,tak proč do něj něco dávat,když v dnešní době je možnost vnějšího... levnaakvaristika.cz/… je do 200L akva,dá se regulovat a časem zjistíš,že budeš využívat filtr klidně na plný výkon,protože se postupem času filtr zanese a ztratí trochu výkon,je to u každého filtru,tak raději počítat s nějakou rezervou. Pak je otázka,zda chceš do toho investovat... každopádně značku jsi vybral dobrou.

a hlavně ta spotřeba 5W je super :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 18:44 Muž ondralomnice [81] Re: chovi
pokud můžeš jdi do exteráku JBL701, TetraTec nebo nějaký Eheim, nebo jen čerpací hlavu a kosku biomolitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2014 18:44 amrtin Re: chovi
Kolik do filtru chceš/můžeš vrazit?Pokud tě peníze netrápí,tak jedině externí,např. TetraTec ex 800 plus,nebo podobný od jiné značky.Pokud chceš ušetřit,tak dostačující bude čerpadlo + kostka biomolitanu(Atman AT 201).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 18:43 Muž DrChila [243] Re: chovi
Prosim hlavně né pick up. Nejsou domyšlené špatná hrubost molitanu, malá plocha filtrační když už tak Biopower. Nebo kostku molitanu a čerpací hlavu atman.
A hlavně teda trošku předimeznovat malinko pro správnou funkčnost a menší náročnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2014 18:29 chovi
chcel by som sa opytat, ci by ste mi vedeli poradit aky je najlepsi filter...ak chcem cca 100l akvarko...a v nom chovat betty s par inymi rybami...nieco kvalitne co vydrzi a je jednoduche a nenarocne na udrzbu...rozmyslal som nad nejakym od eheimu ale sa v tych znackach nevyznam ani v kvalite....

rozmyslam nad tymto www.akva-tera.sk/…

pripadne poradte nejake ine...dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 14:22 S Muž invalida [3881]
Já mám svýho sklerotika...drobnosti na papíře nebejvaj v kalkulaci zmíněný. Já mu dohazuju zákazníky a mám extra ceny. Minule sem potřeboval třícítku nádržku a vyrovnání se proběhlo takto. "Máro kolik?" " Di do vole pr...to je z odřezků!" takže asi tak. Ale dobrý prej je si zjistit cenu a ptát se stylem..."konkurence umí za tolik..a co vy?" Pár stovek na velkým prej to i hodí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 14:49 Muž O.Tom [439] Re: amrtin
Záleží na koho narazíš...
Když jsem zjišťoval možnosti slepení nestandardního akvária po akvaristikách i sklenářstvích, tak někde šroubovali cenu nahoru jak to jen šlo.
Zvlášť v jedné akvaristice, pokaždé když jsem se přišel zeptat jak to vypadá, jestli už se na ten nákres díval jejich sklenář, tak odpověď byla že ne ale pokaždé tomu stoupla cena :)
Černý silikon za příplatek, vrtání za 500 atd...
Přišel jsem jinam a na silikonu nezáleželo, šlo jen o to jaký chci bez rozdílu ceny, vrtání bez příplatku a s upozorněním, že tam dochází k oslabení skla atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 13:21 S Muž invalida [3881] Re: amrtin
No jo no..zneužití nerozšíření "vrtáků" na sklo mezi kutily ano Na druhou stranu je to levnější než 8 rozbitejch skel doma stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [71] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3501