Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2021 16:27 Žena Beastie [314]
Hodím tady klasickou otázku - kdybyste měli nádrž 100cm délky, 30cm šířky a 20cm výšky, jak byste vní řešili filtraci? Přijde mi, že jen bublifuk by to nedal na tu délku, dva mít proti sobě si zabírá místo uvnitř a vnější na takhle malý objem zase neznám. Hledám zatím teoretické nápady. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 14:28 Muž 4Sima [1888] Re: Honza_aqua
Zkus se podívat do odchoven nebo prodejen ryb. Eheim či Tetru tam asi neuvidíš. Tam pak najdeš odpověď "jaký filtr".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2021 13:21 Muž kus [200] - RostlinyRe: Honza_aqua
Ne,není to zbytečné. A neplácnul jsi nic co by byla srágora. Myslím že každý jsme si tím prošli. Chcem to nejlepší co je na trhu a o čem je řeč na odborných fórech. Jen je třeba se vrátit na začátek a uvědomit si o čem je v tomto případě filtrace. Přeměnit odpadní látky pomocí nitrifikačních bakterií, především čpavek, z výkalů ryb a tlení zbytků rostlin na dusitany a následně dusičnany. Které už rostliny zpracují. A ten proces má nějaké zákonitostí. A pokud nebude hodně odpadu ve vodě, zvláště v rostlinných akvarií, nebude ta desítka litrů Matrixu osídlena ani z půlky. Ještě navíc pokud ph je pod 6.5.
Ale to je můj názor, ke kterému jsem došel. Tudíž můj příští filtr na dvoustovce bude obyčejný eihem ecco 350 s 10 palcovým předfiltrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2021 12:46 Muž Shimi [682] Re: Honza_aqua
Naopak, nic nemazat! Ponaučení pro ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 12:41 Honza_aqua Re: vaclav
Sorry. Placnul jsem strasne hovno. Kdyby to slo radsi to vsechno smazu. Je to tu zbytecne a jak rikam usetrili jste mi dost penez takze diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.11.2021 12:41 Muž Shimi [682] Re: Honza_aqua
Co je důvod pro tolik filtrů? Spolupráce s výrobcem, nic víc v tom není potřeba hledat. Celý západní svět je už delší dobu postavený na mediální lži. Špinavý marketing se rozrostl do obludných rozměrů. Pohybuju se mimo jiné ve fitness světě a tam je to umocněno ještě na druhou, to je žumpa největší. Co jsou schopni někteří propagovat za mrzký peníz je až neuvěřitelné. Jaké podvody se dělají na sociálních sítích, o čemž nemají fanoušci té které "selebrity" ani tušení. Mám už něco za sebou a když vidím, kam se svět řítí, tak je mi z toho blivno. A nejhorší na tom je, že se to dneska týká už úplně všeho, všech odvětví, viz. očkování batolat. Hnus fialovej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 11:56 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Shimi
Krásně řečeno. A jako člověk z oboru akvaristiky jen dodám - byznys je byznys. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2021 11:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza_aqua
O silnem cerpadle to neni. Silny proud je kontraproduktivni. Tak ty chceš přečerpat nádrž 10x a není to o proudu a silném čerpadle. Nevím čemu pak říkáš silný proud. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 11:32 Honza_aqua Re: kus
Jsem na tom stejne. Nejsem schopny to poradne vycist, takze kapkove testy nenavidim! (Samozrejme je to moje vina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2021 11:18 Muž kus [200] - RostlinyRe: Honza_aqua
Podle mě žádnej. Taky jsem tak blbnul. To ještě byl v kurzu skrápěcí a intervalový filtr. Za akváriem velký skleněný obdélník, rozdělený přepážkami, dokonce jsem řešil zaplavování biomolitanu nějakou houpačkou. V tom i pokojové rostliny co měly kořeny odebírat škodlivé látky. Podle mých zkušeností, stejnej účinek jako obyčejný multikany 800 se siporaxem. Ale je fakt, že nikdy jsem vodu naměřil. Snad jen ph kapkovým testem. Nicméně podle barvy jsem stejně nebyl schopen určit zda je to 6,8 či 7,2. :) Takže jsem na testování vody zanevřel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 11:02 Honza_aqua Re: kus
A co je teda ten duvod pro tolik filtru? Porad jsem to nikde nevycetl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 11:01 Honza_aqua Re: Shimi
To je presne proc jsem prisel sem. Nechtel jsem hned uvalit takovy ranec. Proste nasel jsem nekolik informaci, ale vlastne nikde poradne vysvetleni proc je dulezite mit tak velky filtr. O silnem cerpadle to neni. Silny proud je kontraproduktivni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 10:51 Muž kus [200] - RostlinyRe: Lojza007
A pojedeme další kolečko v diskuzi, zda vůbec tolik nitrifikačních bakterií se na toliko povrchu utvoří. Když nebudou mít tolik potravy. ;-) No nic. Po tom, co jsem viděl na aquascapingu pod 300 litrů dvě 350 a dvě 600 OASE, mě už nic neudiví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2021 10:51 Muž Shimi [682] Re: Lojza007
Zaprvé naprostý souhlas a zadruhé, pro mě je nepochopitelné, jak se někteří vůbec nezamýšlí nad tím, proč aquascapeři doporučují filtr s co největším filtračním objemem, když oni sami provozují akvária s naprostou převahou rostlinné hmoty a minimem ryb. Proboha co tam filtrují? Už se opakuju, ale do teď mi na to nikdo nedokázal relevantně odpovědět. To fakt těm lidem, co je mají za bohy, nedochází, že je to celé marketingová masáž? No odpovím si sám, nedochází, páč jinak by se tady potom neptali jako Honza. Kdyby třeba řekli, že je potřeba silné čerpadlo kvůli dokonalejší distribuci hnojiv po celém akva, tak neřeknu ani popel. O proudovém čerpadle se ani nebavím. Ale doporučovat velký filtrační objem? To už přece smrdí komercí na sto honů samo o sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 10:45 Muž kus [200] - RostlinyRe: Honza_aqua
Pak už jen zbývá tenhle macek. Objem 16 litrů. EHEIM classic 1500XL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 10:41 Honza_aqua Re: Buldr
No to jo, ale to je objem toho kyblu bez naplni. Pak ma eheim 14,5l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 10:40 Honza_aqua Re: Lojza007
Na netu jsem neco nacetl a prisel jsem si to potvrdit a nebo vyvratit sem. Nehadam se a neda mi to nez s Vami souhlasit. Neco na tom urcite bude. Myslel jsem, ze potrebuji co nejvetsi objem filtru pro pekne aquascape akvarium. Uricte pripojim co nejdriv ten predfiltr a uvidim. Nejspise jste mi usetrily dost penez a diky za to. Snad nebude vadit kdyz zase prijdu s nejakym dalsim dotazem? Jeste jednou diky za nazory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2021 10:31 Muž Lojza007 [1180] Re: Honza_aqua
A pomůže to v něčem? Mně to zase připadá jako obchodní trik, čím větší filtr, tím víc náplní, tím víc peněz. Obchodníci se snaží vytvořit dojem, že nitrifikační bakterie se nenachází vůbec nikde jinde než ve filtru, ale ty se nachází v celým akváriu. Takže honit každý mililitr objemu, vrazit tam pokud možno maximum předraženýho Matrixu nebo ještě něco dražšího, mně připadá jako zbytečnost.
Já osobně bych tu Tetru neměnil, není důvod, užitečný je předfiltr, ale vrazit skoro desítku do filtru mně připadá jako vyhození peněz. Pokud tě peníze nepálí a chceš udělat srovnání, tak jeden z těch filtrů vem. Spoustu lidí bude zajímat reálný srovnání hlučnosti. Ale co se týče kvality filtrování, tam neočekávám žádný rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2021 10:07 Honza_aqua Re: Lada50
To uplne neni pravda je to 6 litru (tetra) a 8 litru ty ostatni, ale chapu Vase podnety a diky za ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 20:50 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: Honza_aqua
Myslím,že si pořízením eheimu 2078 nebo oase biomaster 850 moc nepolepšíš.Myslím tedy co se týká objemu filtračních hmot.Ta tetra ex 1200 má objem filtrační hmoty v podstatě stejný a to 8 litrů jako eheim 2078 a oase 850. A o ceně se nemá smysl vůbec bavit.Ale pokud máš v úmyslu si pořídit drahou hračku a morálně si to zdůvodníš,proč ne. Na to kolik litrů vody za hodinu filtr přefiltruje se vůbec nedívej,není potřeba z akvária dělat vířivku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2021 12:21 Muž Lojza007 [1180] Re: Honza_aqua
Na to ti bude stačit ten předfiltr, já jsem ho rozdělal i s hlavním filtrem po půl roce provozu, předfiltr špinavý byl, média v hlavním filtru vypadala jak nová.
Případně bych doporučil kombinovat se skimmerem, aby odstranil plovoucí bordel. Moje doporučení je Eheim Skim 350. Je dobrý ho dát na časovač, aby neběžel nonstop a pokud do něho vpluje menší rybka nebo kreveta, aby zase zvládla vyplavat, navíc pak nekrade krmení. A taky se některým rybám libí ten proud, například gavůnci v něm dokážou nadšeně plavat několik hodin.

EDIT: Aha, tak vidím, že Skim 350 už máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 12:09 Honza_aqua Re: Shimi
Fotka k příspěvku Chapu to. Nejspis vymyslim kraviny. Takhle vypada moje akvarium (viz fotka). Mel jsem to dat hned, protoze tohle asi podle vas neni zarostle akvarium. Je to ted takova preplacana smes kytek. Chtel bych to predelat. A chtel bych to vic osazet. Ale aby to melo vetsi rad (myslim tim kytky). Chtel bych proste zkusit aquascaping. Filtr co mam ted musim cistit cca kazde tri tydny, protoze je plny bordela. Rikal jsem si, ze by to mohl spravit vetsi filtr. Zacal jsem hledat vic informaci a narazil na videa aquascaperu, kteri tvrdi, ze neni potreba precerpat nadrz desetrkat za hodinu, ale je podstatnejsi mit co nejvetsi objem filtr, aby v nem bylo dost mista pro naplne. Chtel bych sve akvarium trochu posunout, vylepsit. Zainvestoval jsem do svetla a prislo mi, ze bude lepsi koupit vetsi filtr. Sem jsem prisel pro radu, ktery filtr bude vhodnejsi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2021 11:25 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Honza_aqua
Těch 10x přečerpání pomocí filtru je trochu nesmysl. Nevím, na co zvětšovat objem filtračních hmot v rostlinném akváriu, pokud je to jen kvůli proudu a distribuci CO2 a hnojiv po akváriu stačí cirkulační čerpadlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2021 11:23 Muž Shimi [682] Re: Honza_aqua
A z jakého důvodu potřebuješ filtr s větším filtračním objemem? Můžeš nám tady všem sdělit, co konkrétně nedokáže ta Tetra odfiltrovat nebo s čím konkrétně má ten filtr problém? Já totiž dost dobře nedokážu pochopit, co v té tvé zarostlé nepřerybněné nádržce vlastně filtruješ. Víš to vůbec ty sám? Pokud ano, tak povídej, fakt mě to zajímá. Znovu opakuji, to tvoje akvárko by šlapalo i bez filtru. Ne, opravdu nepotřebuješ větší a dražší filtr a 10x za hodinu přefiltrovat nádrž už vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 11:12 Honza_aqua Re: kus
Nejde mi ten prutok filtrem. Muj dotaz je, ktery z tech dvou zminenych filtru je podle vas lepsi a pokud je to mozne, tak proc. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:58 Muž kus [200] - RostlinyRe: Honza_aqua
V tom případě běž do fx6. Anebo nějaký tlakový filtr do jezírek by taky nebyl špatný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:57 Honza_aqua Re: Buldr
Nee. Je 16/22 jen je mensi nez HW603. (www.rostlinna-akvaria.cz/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:49 Honza_aqua Re: Buldr
Diky. Koupil jsem predfiltr Sunsun Hw602, nechal tam naspod jeden molitan a zbytek zasypal aquadetoxem a nahoru to zakryl kouskem molitanu (vymenim za vatu). Cirkulace problem neni. Jen mi jde o to zvetsit objem kosu a aby se mi to vlezlo do skrinky. A snizit pocet napojeni hadi na ruzne ventily a pod. Ale diky za dalsi podnet k zamysleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:47 Honza_aqua Re: Shimi
V cem je, prosim, moje chyba? Jinak puvodni dotaz neni o vhodnosti tetra ex, ale o vyberu vetsiho filtru s vetsi kapacitou pro filtracni media.
Zpatky k Vasi poznamce. Kdyz budu vychazet z informaci, ze vykon tetry je 1200l/h (udavany vyrobcem, takze real je kde? Pulka?), tak nedosahuju precerpani 7x-10x objem akvaria. Podle nejakych dalsich i formaci (rozumnej videa na youtube) by melo stacit pro rostlinne akvarium/aqauscape stacit alespon 5x precerpat. Ovsem radi tam co nejvetsi kapcitu filtracnich medii. Proto bych rad zmenu a koupil neco vetsiho. Diky za Vasi reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:28 Muž Shimi [682] Re: Honza_aqua
Proboha, jak může být 1200 od Tetry malá pro akvárium 100x50x50? V tom případě není chyba ve filtru, ale v tobě. Zvlášť, pokud je to akvárium zarostlé a není přerybněné, jak píšeš. V tom případě by mělo fungovat i bez filtru. Takže v reálu bude něco jinak, než jak prezentuješ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:14 Honza_aqua Re: Lojza007
Moje chyba. Mel jsem to napsat. Tetru ex 1200 plus mam prave ted, ale chtel bych neco vetsiho. S vetsi kapcitou kose. Ta 1200ka je mala. Jinak si na ni ale nemuzu stezovat, tichy, spolehlivy (za 6 let zadny problem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 10:12 Muž Lojza007 [1180] Re: Honza_aqua
Pokud je důležitý parametr hlučnost, tak by stálo za zvážení i Tetra EX 1200 Plus. Bude stát míň jak půlku ceny uvedených filtrů. Bohužel nedokážu srovnat hlučnost, mám jenom tu Tetru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2021 09:32 Honza_aqua – Eheim professionel 5e 700 2078 nebo Oase biomaster thermo 850
Dobry den,
Uz asi mesic procitam ruzna fora a snazim se najit co nejvic informaci. Bohuzel neuspesne. Tak nejak cim vic ctu, tim vic jsem zmateny. Skoncil jsem u techto dvou filtrech. Jen nevim, ktery vybrat. Prijde mi, ze Oase je ted hrozne modni (tak nejak jsem se to i decetl na zahranicnich forem), ale ze to vlastne zas takova slava nebude (tim myslim udajnou hlucnost, coz je pro me dost podstatne, vzhledem k tomu, kde mam akvarium). Libi se mi u nej predfiltr a integrovane topeni. Samozrejme i cena. Ale z recenzi uzivatelu jsem dost na rozpacich. Na druhou stranu je tu Eheim. Necetl jsem na nej nic spatneho (ovsem zde tolik recenzi neni). Mela by to byt spolehliva masina, jejiz jediny problem je cena. Nebo se pletu? A asi podstatna vec: akvarium je 100x50x50. Neni nijak prerybnene (snad), je to spolecenska nadrz a snazim se, aby bylo hodne zarostle. Muzete mi, prosim, poradit, ktere z tech dvou bude lepsi volba? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2021 13:17 Muž RAP [1549] Re: Macek
Já bych řekl, že to platí hlavně u sunsunu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2021 16:01 Muž Lojza007 [1180] Re: Macek
Kdyby to bylo pravidlo, tak o tom tady bude psat mnohem víc lidí. Občas se stane, většině lidí ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 11:56 Muž vlka [3443] Re: Macek
To samé si ale můžeš myslet i o ,,těsnosti,, akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 11:19 Muž Macek [5] - Rostlinné akvárium v holandském stylu – Spolehlivost externích kanystrových filtrů
Můj první externí kanystrový filtr SUNSUN HW-302 měl poruchu. Tekl přes víko filtru. Prostě netěsnost mezi adaptérem hadic a víkem. Následně jsem zjistil, že se ulomil malý plastový výstupek, za který drží adaptér hadic za víko po překlopení páčky na adaptéru. Nejsem si vědom hrubého zacházení. Je pravda, že hadice SUNSUN jsou dost tuhé, takže asi stačí běžná manipulace s nimi a výstupek se odlomí. Podle mě chyba návrhářů filtru. Na Amazonu je to docela častý komentář lidí, co si tento filtr koupili. Naštěstí jsme si včas všimli. Co kdybychom ale byli na dovolené několik týdnů. Nechci ani už znovu domýšlet. Málem nám vytopil byt i sousedy. Šel jsem na web a zjistil jsem, že podobné závady se stávají podle všeho běžně u tohoto druhu filtrů i u jiných značek. Pro všechny začátečníky proto píšu následující řádky. POČÍTEJTE S TÍM, ŽE VÁM EXTERNÍ KANYSTROVÝ FILTR JEDNOU VYTEČE!
Nechápu, že nikde se začátečník jasně nedočte, že externí filtr není dostatečně spolehlivý pro použití v bytových domech - že je běžné, že má poruchu, začne unikat voda, hrozí, že se vypustí celé akvárium na podlahu a vytopí byt i sousedy o patro níž. Dále není dost spolehlivý pro fungování během několikatýdenní dovolené bez dozoru. Že spolehlivost je podmíněna pravidelnou údržbou, která v případě SUNSUN není zdokumentována v manuálu. Mám na mysli výměnu těsnění, nebo dokonce rozmontování víka (kvůli výměně těsnění). A že i pak je možné, že byt vyplaví s docela velkou pravděpodobností. Jak je možné, že spolehlivost takto zásadní komponenty akvarijního setu není dostatečná. Pořád to nechápu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 22:32 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Gazva
Použil bych Tidal i do Bodenbachu (cca 64 litrů) ale nechci přijít o možnost použití reaktoru CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 21:37 Gazva Re: jab63
Vďaka, ja uvažujem o 55-ke (75 sa mi už nezmestí medzi medzeru medzi lištami na krycie sklo).
Ten čo mám funguje inak výborne čo sa týka funkčnosti a filtrácie, len raz za dva mesiace ma privedie do zúfalstva keď začne vibrovať a niekedy vyčistenie nepomôže až zrazu ide ticho na dlhý čas...zistil som, že to nesmiem preháňať s vazelínou, potom je to celkom dobré (uvidím do kedy)
Tak popredu pozerám čo by bolo vhodné, keď sa tomu už nevyhnem a toto je môj najhorúcejší favorit - do externého filtra nejdem z určitých dôvodov a toto je asi jediné súce zariadenie. Pýtala by sa tam priamo tá 75-ka ale...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2021 20:08 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: Gazva
Skimmer nelze regulovat zvlášť. Filtr mám vypodložený na hraně akvária aby mohla být hladina vysoko. Proudění vody z filtru je pod úrovní hladiny. Je to téměř nehlučný stroj. Motor je ve vodě a umožňuje samonasávání. Velmi sympatický na údržbu. Bezchybné zpracování.
Edit: seachem.zendesk.com/…-
Zde jsou přesnější informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 10:27 Muž kus [200] - RostlinyRe: Gazva
Tak na tidal je na youtube video recenze. A taky na profiplants.
www.profiplants.cz/…
A aquaClear 200 mi běží už tak 17 let já je vcelku tichý. Jen občas drnčí kryt, stačí nadzvednout a je zase klid. Ale je to spíše na mechanickou filtraci, než biologickou. Sic mám na dně poháněný pár prstynků siporaxu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2021 09:46 Gazva – Seachem Tidal 55/75
Máte niekto skúsenosť s týmto filtrom? www.aquareef.sk/…
Rozmýšľam o náhrade za môj Šunt-Šunt.
Zaujíma ma funkcia regulátoru pomeru nasávania (spodné koliesko). Priškrcuje to iba spodné sanie (skimer ide stále naplno), alebo sa dá priškrtiť aj povrchové sanie (spodné sanie je bez obmedzenia).

Potom ma zaujíma, nečerí tento filter moc hladinu - ak ma fungovať skimer voda nesmie byť vyššie ako sú mriežky - potom ide výtok/zlom moc pri hladine, alebo padá vodopádom. U toho môjho sunt-suntu mam vodu až skoro po vrchný okraj akva a výstupný prúd tak ide tesne pod hladinou cez cele akva.
Ak naplním až po vrch (prúdenie ostane nezmenené), ale skimer bude pod hladinou, preto by bolo dobré keby sa dal priškrtiť.

A zásadná otázka - hlučnosť, kôli ktorej chcem spraviť výmenu. Je tichý? nepotrebujem nič extra, ale nech to nie je hrkalka...


Alebo máte niekto skúsenosť s týmto, aký ma objem filtračných náplní www.invitalshop.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2021 19:53 Muž CHiP [48] Re: Kozlik
Mám ho a můžu ho doporučit - je tichý, malý a jednoduchý.
Pokud chceš nahradit originální filtrační materiály (biomolitany) za nějaké sypké, tak si na ně pořiď síťky - filtr nemá koše na filtrační materiály.
Pro snadnější údržbu si k filtru ještě dokup kohout na výtokovou hadici, ať nemáš doma potopu. :-D Filtr má jen jeden kohout na vtokové hadici, bohužel. Tohle je snad jediné, co lze filtru vytknout.
Já si ještě koupil k filtru delší rozstřikovací rampu přes celé akvárko (v příslušenství nějaká krátká je). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2021 19:29 Žena Korny [72] Re: Kozlik
Je fajn, som s nim spokojná. Trochu takzie sa zapína ten vrch ale inak je v poho. Cistim ho 1 x mesačne kvoli poctu ryb ake mam v akva. Prave bol vyumyvany kvoli prerabke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2021 18:49 Muž Kozlik [4]
Ahoj, chtěl bych se zeptat na váš názor na tento filtr. Mám to do mého akvária 60x25x25 cca 50l vody. Máte s tímto filtrem někdo nějakou zkušenost. Předem děkuji za odpověď.

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2021 18:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Shimi
Pořád lepší než kýbl pod akvárium nehledě na to zvětší si tak i objem vody a je to nejlepší filtr jaký existuje a za pár kaček. Tohle není téma o akváriích bez filtrace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2021 13:59 Muž Shimi [682] Re: vaclav
Skleněný? Pro 40 litrové akva? Proboha Václave neblbni. To už bych spíš v jeho případě uvažoval nad závěsným. Hlavně by mě zajímalo, co tam chce reálně filtrovat, když tam má jen krevetky. A i kdyby tam do budoucna přidal rybky, tak pokud by nad tím přemýšlel a nepřerybnil, tak by takhle zarostlé akva úplně s přehledem fungovalo i bez filtru. Proč si to někteří tak zbytečně komplikují je mi záhadou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 13:42 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Halford
Vypadá to že máš okolo akvária dost místa udělal bych si skleněný a vyprdl bych se na drahý kyblík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 06:59 Muž Shimi [682] Re: vlka
Je potřeba nezapomínat na to, že výkon se udává "naprázdno", takže v reálu po naplnění médii bude cca o 1/2 slabší. Ale i tak souhlasím, že na pidi krevetárko to je nesmysl. Nicméně se dá na hadici výtoku domontovat kohout, kterým si dotyčný/á může zregulovat výkon dle libosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2021 00:15 Muž Halford [4] Re: 4Sima
tento mě nějak minul a po nastudování jsem z něj nadšený :) děkuji ta tip

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=251