Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 104 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 01:36 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Ganjamir
No moc se mi to nezdá. Budeš s tím mít asi víc problémů než radosti. Záleží jak tam je řešená regulace průtoku, pokud vůbec je. I tak 1200 litrů za hodinu by ti protočilo to mini 40x za hodinu. Přitom stačí to otočit i dvakrát do hodiny. Příjde mi to něco jako přechodné stádium mezi vnitřním a vnějším filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 00:57 Muž Miso [470] Re: Ganjamir
k tomu filtru sa vyjadrit neviem, ale nebol by uz lepsi (za tie peniaze) externy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2013 23:14 Muž Ganjamir [87] - Cichlidy – Filtr
Lidi potřebuju poradit s filtrem Aquael VERSAMAX FZN-3 ( www.akva-tera.cz/… ) Hodil by se do 30l nano ?? jde dobře regulovat takže se dá nastavit na hodně malý průtok, má velkou kapacitu filtrační hmoty, ale byl by vhodný i do 30l nádrže??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 09:51 R Muž romant [27987] Re: jaja
Můžeš obojí, jak dát do akva, tak posunout k hladině a nastavit výtok vody směrem k hladině aby se tato lehce vlnila, čeřila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2013 09:48 jaja – atman 202
ahojky...poradil by nekdo jestli muzu dat dat Atman 202 do 200 akva?musi byt na dne jak je uvadeno na obalu nebo ho muzu posunout k hladine?..dekuju:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:07 R Muž romant [27987] Re: antonim
K neonkám a otíkům ano, ale jinak bych je shledával spíš jako honiče vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:06 bobo Re: romant
Fotka k příspěvku Tolik rybek do 63l akvárka?Je to dost odlišný názor než co jsem kde četl nebo se dozvěděl(ale jsem začátečník a rád si nechám poradit od zkušených.Na druhou stranu víc rybek-víc k viděníPS:mohl by k nim být i jeden Beťák?(hlavně pro děti)
Mohl by jsi prosím doporučit i nějaké rychlerostoucí rostlinky?(světlo zářivka 1x 15W,akva 60x30x35 výška,dno říční písek 4-7mm,bez CO)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 18:04 Muž antonim [9] - ŽivorodkyRe: kwisatz
A co třeba filtr Fan 1 nebo 2 Plus. Včera jsem taky jeden koupil, dnes není hlučný nebo problémový a věřím, že to bude pokračovat, protože ze stejné řady mám i typ mini, který je po půl roce v pohodě. Je o stovku nebo dvě dražší než AT-F 301, ale tady v recenzích ho moc rádi nemají. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:51 Marcel G Re: bobo
Já osobně mám tři 60L akvárka a u všech používám filtr Eheim Classic 2213 o výkonu 440 l/h, a musím říct, že cirkulace vody je taková decentní (žádná divočina). Ale to je samozřejmě oproti řešení, které doporučuje Roman, trochu dražší externí varianta. Jinak pokud jde o ty otíky, tak tam se obvykle doporučuje 1ks na 20L vody. Ancíky s neonkama bych se taky určitě nebál kombinovat. Dával bych si ale pozor na přerybněnou nádrž. Až ti časem ancistrusové vyrostou, tak už by to mohlo dělat neplechu. Osobně bych místo nich také raději vybral ty otíky. Jsou malí a narozdíl od ancíků jim hodně chutnají řasy, takže ti významně pomůžou s údržbou akvária ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:45 R Muž romant [27987] Re: bobo
Je to kombinace čistotnejch rybek(neonky) a bordelářů(ancíci). Osobně bych do tohoto objemu volil spíš neonky modrý v počtu 15 kousků, otíci klidně taky více, jsou to hejnový rybky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:41 bobo Re: romant
Jo,díky.A nebude to na tu 63l už moc (10x neonka červená + 6x otík?
Jinak jsi mně docela s těma ancíkama zaskočil-zatím mně nikdo nic neříkal na kombinaci s neonkama :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:15 R Muž romant [27987] Re: bobo
Třeba tuto klasickou kombinaci. www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Edit: Ancíky bych s neonkama nekombinoval, místo nich se mrkni na partičku 6 otíků. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:14 bobo Re: romant
Chtěl bych i 2 ancíky - neonak tak 10 kousků.Konkrétně jaký typ toho filtru prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 17:00 R Muž romant [27987] Re: bobo
Jenom pro ty neonky by to mohlo stačit, ale třeba pro živorodky, nebo třeba ancíky, nedostatečné, tam to už chce, pokud vnitřní, tak klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. Určitě nepodceňovat pravidelný týdenní výměny vody a mít hodně rostlin, filtr není všemocný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 16:44 bobo – filtr do 63 l akvária
Ahoj!Mám akvárium 63l pro neonky.Mám filtr Atman AT-F 301.bude stačit nebo doporučíte nějaký jiný(jaký)?Děkuji za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:59 Muž Treeman [249] Re: vojta
Nehledě na to že když budeš mít pospropojované nádrže na jednu filtraci v případě že se objeví nemoc bude potencionální nebezpečí zavlečení dané chorby do všech nádrží:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:41 vojta Re: Horác
Máš asi pravdu...takže jste mě přesvědčili a nakoupím topítka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.04.2013 23:29 Muž Horác [3942] Re: vojta
Provozní náklady? Pokud vyjdeme z toho, že platí zákon zachování energie ... Na ohřátí 1kg (1litru) vody o jeden stupeň potřebuješ energii 4,2kJ ... Jestli budeš ohřívat 5 samostatných akvárek po 50 litrech nebo 5 (nějak) spojených akvárek po 50 litrech nebo jedno akva po 250 litrech ... spotřeba (a tedy provozní náklady) jsou stejné ... plus mínus ... 5 menších akvárek bude mít o něco větší povrch (větší tepelné ztráty) než jedno velké ... to zanedbávám ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 23:07 vojta Re: lhajek
spíš jsem myslel samozřejmě ty provozní náklady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 22:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vojta
Drahá v čem? Pořizovací cena nebo provozní náklady? Nevím o jaký jde objem, ale na heuréce jsem našel 500w topítko za necelé 3000,- proti tomu 100w za nějaké 200,- až 400,- a dál počítej sám když máš 5 akvárií ....
Ale jde o to kolik vody to vlastně má o kolik ohřívat a podle toho se volí watáž a počítá .... to si můžeš spočítat sám ....

Ale tímhle utíkám od tématu vlákna ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:31 vojta Re: lhajek
Přesně všechny tyhle otázky mě právě taky napadají, proto se ptám jestli s tím někdo nemáte zkušenosti. No a jde mi hlavně o to že mít v pěti akváriích 5X topení mi přišlo jako zbytečně drahá sranda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:21 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vojta
Tak z toho co jsi napsal ti jde u toho sjednocení filtrace hlavně o to vytápění. Nějak nechápu proč nechceš každá akva řešit svým systémem filtrace a topení. V čem spatřuješ výhody? Já v tom vidím samé nevýhody.
Kromě již zmíněného šíření nemocí jde také o to jestli v případě přepadů z jednoho akva do druhého bude ve všech zajištěna dostatečná cirkulace vody. V tom prvním určitě - tam to natlačí filtr, ale co v těch dalších kam bude voda stékat jen samospádem? Další věc je jestli jeden tak silný filtr, který zvládne všechna ta akvária s výtlakem do dostatečné výšky (nevíme kolik je akvárií a jaké objemy a jak je to celé vysoké) nebude kvůli svým parametrům dražší než individuální řešení pro každé akva. Co se týče topení tak je to obdobné a navíc pokud voda poteče mezi akvárii přepady, nebude se výrazně ochlazovat když se jedná o nevytápěnou místnost (nebo jak jsi to psal) a tak je velmi pravděpodobné že v akváriích budou různé teploty - první bude nejteplejší když voda bude ohřáta ve filtru a ty další pravděpodobně budou chladnější a kdo ví kam to až v tom posledním akva může klesnout.
Obávám se že takové řešení neexistuje (nebo o něm zatím nevíme) právě proto že má víc nevýhod než pozitiv....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:05 vojta Re: MichoCZ
Jo to mě nedocvaklo, to je dobrej nápad...ale jak s těma akvama nad sebou?nějaký přepady udělat z jednoho do druhýho a výtok přefiltrované vody do toho horniho akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: DrChila
Evidentne se spatne divas,kdyz si to jeste nevidel,jak rika romant,u nekterych filtru bezna vec! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:58 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: DrChila
Nic na tom není. Prostě do toho akva s filtrem flákneš topení. Co je na tom? Je snad jedno jestli vodu ohřívám v akváriu nebo ve filtru. Stejně to je u mě od sebe asi 10cm a během cesty to nezchladne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: DrChila
U kanystrových filtrů je to běžné. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:35 vojta Re: DrChila
je vidět, že je stále na čem pracovat a co zlepšovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:33 Muž DrChila [243] Re: vojta
bohužel takoví řešení sem zati neviděl aby v sobě filtr měl zabudouvaný topení s termostatem. tak je načase to vymyslet:-D to máš to samí že někdo nevymyslel nějakej rychlo ohřívač s termostatem když bys měnil například vodu ve 26°C akvariu a když to necháš v místnosti tak tam máš maximálně 20°C já jak blb vždycky počítám kolik konvic vroucích tam nalejt:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:29 vojta Re: MichoCZ
aha takže máš stavěný vnější filtr a v něm topné těleso, které by mi zajištovalo vlastně teplou vodu ve všech akváriích....horší je ale v mém případě to, že ty akva mám nad sebou a ne vedle sebe. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:05 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zleva
Návod jsem nikdy moc neřešil. Filtrační hmoty jsem dal od nejhrubší po jemnou. Mám dva Eheimy a v obou začínám keramikou, pak je hrubý molitan, vata a nakonec jemný molitan. Ve stavěném filtru mám hrubý molitan, keramika, střední molitan, vata a nakonec jemný molitan. V těch stavěných mám navíc i topení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 17:01 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vojta
Zrovna tento týden jsem rozchodil externí filtry dva. Stojí na stejné desce jako akvárium a jsou spojené 50mm odpadovou trubkou. V akva i ve filtru je prakticky stejná hladina. Pokud bys takto spojil akva na celé ploše tak bys teoreticky mohl brát z jednoho konce vodu a na druhý ji pouštět. Takto by ti cirkulovala po celém prostoru. Ale je tam nutné vyřešit aby se to nikde nazavzdušnilo a nevypustil si akva na zem. A pak tu je pořád ten problém nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:57 Žena zleva [0] – soudruzi z NDR někde udělali chybu
Je tu prosím někdo, kdo mi poradí, proč mi filtr vyhazuje zpět do akva hrubé nečistoty? Doposud fungoval normálně. Je to vnější Fluval 304 a vidím, že se o vnějších bavíte, tak snad se najde rada. Dnes tu byl soused akvarista, ale ten má Atmana,a tam jsou jinak poskládaná filtrační media, takže jsme to zkusili taky přeházet oproti tomu, co je v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:41 vojta Re: MichoCZ
Jde mi totiž tedy hlavně o to topení, protože nemůžu vytápět místnost, ale abych měl x topných těles mi taky nepřijde vhodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:38 vojta Re: MichoCZ
tak to mi je jasný, ale toho bych se nebál...ale jak to chceš pouštět do jednoho akva kde se filtruje a topí? Nějak mě nenapadá technické řešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2013 15:44 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: vojta
No teoreticky to jde poštět do jednoho akva kde se filtruje, ale není to vhodné, protože kdyby sis přitáhl nějakou nemoc, tak ji máš všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:14 vojta – filtrace pro vice akvarii
Ahoj...muzete mi někdo poradit jak vyřesit filtraci pro několik akvarii naraz ve stojanu jinak nez klasickymi bublifuky. Nejlepe nejakym systemem ktery by vodu i ohříval, abych nemusel mit v každem akvariu vlastní topné těleso ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:09 R Muž romant [27987] Re: aler
Spíš než že líp čistí vodu, tak to jsou srovnatelný kusy, tedy u mě ty JBl a v jiných cenových relacích. Holt doba lehce pokročila a někteří konkurenti Eheimu udělali pořádnej kus práce. Tedy tak to alespoň vidím já. Na daný téma je toho tady popsáno mraky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 15:04 aler – Externý filter
Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s externými filtrami, zaujimalo by ma aku znacku používate a ci ste snou spokojný, a aké ma vyhody a nevýhody. Ja používam len Eheim, ale ako tu čítam tak casto sa tu objavuje Tetratec a JBL. Lepšie čistia vodu? alebo su viac praktickejšie? Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2013 08:45 jamajcan Re: dvorak002
Kdybych měl volit mezi těmi třemi já,tak jdu do JBL. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 08:33 Muž Karel z Tábora [21]
Ahoj jaký Externí filtr do 112l akvárka?Chtěl bych mít rostlinné s rybkama ... Přemýšlím od Fluval 205 nebo Tetra Tec EX 600 nebo JBL e 701 Greenline???Poraďte cena by se měla pohybovat kolem 2000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:11 Muž DrChila [243] Re: olivis
taky hezký řešení problému:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2013 16:03 Muž olivis [32] Re: Pet86v
předfiltr pro vnější filtry eheim:
www.akvaristik.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.04.2013 13:50 R Muž romant [27987] Re: Pet86v
JBL je dobrá volba, ale šel bych do e901 a to hlavně s přihlédnutím toho budoucího použití v tom 250 litrovým akváriu. Teď v té stovce bude běžet přiškrcenej, žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:44 Muž ondralomnice [81] Re: MichoCZ
JOjo Siporax od SERY to je kvalitka to se muší nechat. Používám Siporaxmini ve vnitřním Eheimu Aquabal 130 s jedním košem od Biopoweru nacpaným právě Siporaxem a naprostá spokojenost ;-) v květnu budu zařizovat větší aqua a mám vyhlídnutý JBL 701 GL podle reakcí tady na forku kvalitní mašinka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Pet86v
Ty hadice a dvojkohouty budiž, ale naco kupovat filtrační biomolitan od eheimu. Litr molitanu se prodává mezi 20-30Kč. Eheim mech pro budiž, ale nezavrhoval bych ani odpovídající pytlík siporaxu. Je fakt, že výjde na 250Kč, ale je to kvalitka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 13:12 Muž Pet86v [5]
Jasné i o náplních jsem uvažoval ale není to jen o tom..dále jsou potřeba vyměnit hadice sehnat dvojkohouty a když to jen tak letmo spočítám
hadice 12/16 114,-
hadice 9/12 78,-
dvojitý kohout 12/16 340,-
dvojitý kohout 9/12 340,-
Filtrační vložka modr 103,-
Filtrační vložka bílá 133,-
eheim mech pro 189,-
tak sečteno podrtženo 1297 za inovaci starého filtru s né tak velkou kapacitou náplní když bych rád do budoucna větší akva na které tento filtr už tuplem nebude stačit vyplatí se to ?
Radši když už investice tak si 5stovku pridat a jít do nového co pošlape..ještě mě zaujal od jbl e701
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 12:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Pet86v
Ten Eheim je určitě výborný. Spíš se zamysli nad těma náplněma a případně hodit nějaký košík na vstup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:53 Muž DrChila [243] Re: Pet86v
Pokud se ti každejch 14dní ucpává co třeba zkusit vyměnit vnitřek? pokud funguje dobře a voda je čistá si myslim že je trošku zbytečný utrácet za novej filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 11:13 Muž Pet86v [5] – Filtr do 112 časem do většího cca 250L
Ahoj pořeboval bych poradit ohledně výběru nového externího filtru...mám starý eheim 2211 a mám s ním problém že co 14 dní se ucpává,,,(jinak je tichý,neteče,,)chtěl jsem to vyřešit předfiltrem www.petshopik.cz/… jenže už nic takového není k dostání..takže po 2 zrušených objednávkách jsem se rohodl koupit novej filtr který by si "uměl poradit" a nestahoval co 14 dní výtlak ..mám to ted do 112L akva ale časem uvažuji o cca 250L(ale říkám je to výhledově)..takže bych chtěl i muj budoucí použít do většího..co jsem koukal tak paramterově se mi docela líbil tetra tec ex700 ale četl jsem na něj spousty špatných zkušeností se zavzdušnováním či netěsností, ale vím že to může být kus od kusu a záleží na kterej se narazí..cenově bych se chtěl vejít do 2tis i s náplněma.Co byste poradili ?
PS:jo a kdyby se nemusel nasávat pusou při spouštění tak to by bylo taky fajn : )) díky za rady a nápady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 17:30 jamajcan Re: xyxy
Protékal pod hlavou,zavzdušňoval se,skládání košů s filtr.médii pro trpělivé,lámaly se spony spojující obě časti fitru k sobě.Snad jsem si vzpoměl na všechno.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [104] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=5151