Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:12 Muž MirekSazava [71] Re: zelenakapusta
Tak si kup normalni filtr a dej do nej jen media pro mechanickou filtraci.
A muzu se zeptat na duvod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2018 17:07 Žena zelenakapusta [1626] - Tetry – Mechanická filtrace
Dobrý den,

už jsem se na zdejším fóru naprosto poztrácela, tak se raději zeptám, fakt to nemůžu najít.
Hledám filtr, který by prováděl výhradně mechanickou filtraci - bez biologické - bohužel ale nemůžu nic takového najít.
Nevíte někdo, jestli na našem trhu vůbec něco takového existuje?
Původně jsem měla v plánu koupit čerpadlo a k němu filtr, ale čerpadlo u nás sehnat jde, filtr už ne :-(
Bohužel pro mě, neumím nakupovat na e-bay...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 15:28 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
Podle mě už na tenhle objem co máš je to málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 15:27 Muž Jarry [1433] Re: Fuchs
Stávající technika - určitě to nějak pojede, ale podle mého to nebude ono. Blbý je, že když nepřipravíš přepad při výrobě akvária, tak už je to pak vždy složitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:21 Muž Fuchs [169] Re: RE5PEK7
Fotka k příspěvku Tak to je, levá strana bude v rohu. Levý bok bude u nosné zdi, zadní strana u zdi mezi obývákem a společnými prostory (chodba, výtahy) a pravý bok až u dveří, vchod do obýváků. Prakticky bude místo stolu ale až ke zdi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:17 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Fuchs
Tak bych ho dal pod akvárko do rohu místnosti (jestli ti podlaha někde u dveří unese konec akvária, pak ti podlaha v koutu unese i něco pod akvárkem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:16 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
Dal bych i větší ale statik a prostor to nedovolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:15 Muž Fuchs [169] Re: vaaclav
Přemýšlel jsem, že bych na každé straně ubral 10cm na komory, tím bych měl filtr 10x60x60 na každé straně ale uberu rybám prostor. Já v tomto vidím výhodu snadné úržby, přístup, a nemusel bych mít tak vyskoký podstavec. Ovšem nevýhoda a to pro mne dost podstatná je že potřebuji ryby přehodit hned po usazení nového akva a napuštění vody. Prostě nejsem schopen mít tu obě akva naráz. Toto si musím pořádně promyslet. Vrátím se ještě k mému původnímu dotazu, utáhne stávající technika to nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.01.2018 15:12 Muž Jarry [1433] Re: Fuchs
Tady je to zcela v pořádku, pokud je možné vedle akvária něco postavit, tak to znamená, že akvárium klidně mohlo být většípalec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 15:07 Muž Fuchs [169] Re: RE5PEK7
Vedle nejde umístit pač bude od zdi až ke dveřím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 15:03 Muž Jarry [1433] Re: Fuchs
Já taky ne, ale po nastudování všeho jsem dospěl k názoru, ze z principu věci je to snad nejbezpečnější řešení (s výjimkou vnitřních filtrů) a zároveň jedno z levnějších. I kdyby filtr prasknul, tak vyteče jen voda z filtru, z akvária max. cca polovina objemu přepadového komínu (podle umístění hlavní trubky, ale odhadem do 10l vody). A údržba mi přijde také snadnější, v podstatě lze dělat za provozu, navíc tam dáš topení a další věci. U Tanganiky ani nepotřebuješ rovnoměrný proud pro rostliny, takže za mě optimální řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 15:01 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fuchs
Můžeš ho mít vlepený i v akváriu třeba za dekorací. Pokud nejsi omezen místem tak 20cm vedle akvária bohatě stačí. Dá se říci že to ten nejlepší filtr jaký můžeš mít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:53 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Fuchs
Nemusel bys ho ani umisťovat pod akvárko. Pokud bys měl místo vedle akva, bylo by to lepší jak kvůli spolehlivosti, tak kvůli zatížení podlahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:48 Muž Fuchs [169] Re: Jarry
To je pravda, nemám s těmito filtry žádnou zkušenost a přiznám se, že se toho i bojím. Je to pro mne krok do neznáma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2018 14:44 Muž Jarry [1433] Re: Fuchs
Vždyť nemusí být tak velké, i s 80l budeš mít mnohem větší objem filtračních hmot oproti současným filtrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:41 Muž Fuchs [169] Re: RE5PEK7
O tom jsem také přemýšlel, ale vzhledem k tomu, že bydlím v paneláku tak dle statika 900l tedy váhu okolo 1,3t je už dle nej dost. Kdybych pod to dal další akva řekněme 100x50x50 tedy dalších 250l by už mohlo být přes příliš. Nevím radši bych využil aj stávající techniku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:41 Muž Jarry [1433] Re: Fuchs
Taky bych se přimlouval za přepadový filtr, je to bezpečnější a já tam vidím spíše výhody oproti kanystrům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:33 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Fuchs
Nechceš si radši nechat slepit nějaký skleněný přepadový filtr a do něj dát pořádné čerpadlo nebo dvě?

Jinak se prodávají bazénové filtry, pokud trváš na tom typu "hrnec".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 14:26 Muž Fuchs [169]
Zajímal by mě Váš názor. Plánuji místo 510l akvária 900l místo 170x50x60 pořídit 250x60x60 utáhnou mi stávající filtry nové akva? Nebo mám 350 vyměni5 za 600? Nebo koupit rovnou nové e1901?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 18:57 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: MichalNecek
Připojuji se k názoru, že pro zvýšení cirkulace vody by bylo vhodnější použít proudové čerpadlo.. vezmi to nejslabší, co najdeš, namiř ho lehce dolů šikmo na přední sklo a uvidíš, že to bude ok. Ono hrozně záleží jak a kam ho namíříš (např. pokud ho namíříš tak, aby byl proud po směru hodinových ručiček, bude proudění slabší, než proti směru ručiček). Filtr je na filtraci a čerpadlo je na proud (pokud trváš na větším proudu.. protože akva ti bude prosperovat, i když ho za hodinu přefiltruješ/přecirkuluješ třeba jen 2x).

Budeš tak více pánem situace a nebudeš muset řešit, jak moc silný proud filtr vytváří, že se průtok snížil pod tebou požadované minimum atd. Prostě necháš filtr dělat svojí práci a čerpadlo zase svojí.
Vata je naprd a UV lampa se může hodit, ale rozhodně ji nenechávej běžet permanentně.

Jinak tlak vody v rampě by měl být všude stejný, pokud nemáš předimenzované díry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2018 18:02 Muž LeRi [315] Re: MichalNecek
Ty kroužky pod ten bioakvacit nedoporučuji, všimni si že ten bioakvacit je o chloup menší než ten koš který má po obvodu té mřížky takovou obrubu (dno koše) , když dáš pod ten akvacit kroužky vznikne prostor mezi akvacitem stěnou a obrubou koše volný prostor skrz který ti bude putovat bordel do celého filtru, pokud nechceš předfiltr kup ještě jeden plát toho akvacitu který podélňe rozřízneš kroužky dáš úplně na dno filtru pod první koš do kterého se vejde jeden a půl toho akvacitu , vatu vyhoď a dokup ještě bio média tím vyplň prostředí koš a 2/3 horního , nakonec dáš druhou půlku toho rozřízlého akvacitu, vodu budeš mít čistou a průtok bez vaty je o řád lepší, ten filtr má výkonu dost ale s tou dlouhou rampu a vatou nečekej zázraky od žádného podobného filtru ;-) uf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 17:14 Muž MirekSazava [71] Re: MichalNecek
A zkousel uz si tu rampu na boku. Ja si myslim, ze ten proud moc silny urcite nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 17:09 MichalNecek Re: Iceman
Mužů to zkusit. Vždy je to buď a nebo stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 17:08 MichalNecek Re: MirekSazava
Tohle už je téma do jiného vlákna, tak nás asi přesunou jinam, nicméně, při kratší rampě budou mrtvá místa v akva, kde se nehne voda, když dam rampu z boku akva, tak bude proud zase moc silný a jaké jine řešení vymyslet, než přes rampu? Podotýkám, ze s Lily pipes nemá nikdo se známých dobrou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:44 Muž MirekSazava [71] Re: MichalNecek
Eheimy jsou i s vetsim prutokem nez 1000litru za hodinu.
Od takhle dlouhy rampy nemuzes cekat buh vi co.
Dal bych ji na krasti stranu a mebo jel uplne bez ni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:42 Muž Kubaa [718] Re: MichalNecek
Vidíš, a já si kolikrát říkal, že by mohli dělat verze s menším průtokem, při stejně velkém objemu. Asi to bude rozumný kompromis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:36 Muž Iceman [96] Re: MichalNecek
A co vyrazit tu vatu a jet bez ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2018 16:22 MichalNecek Re: LeRi a UndeR
Tak jsem to vlákno o pořadí filtru pročetl a řekl bych, že tam dám ve směru prutoku ty krouzky, pak biomolitan pak matrix a na matrix trochu vaty, otazka zní, jak moc zpomali predfiltr samotny filtr a jaky filtr by teda byl dobrý pro akva š. 120cm a stejne dlouhou rampou, aby to dalo i s předfiltrem? Jelikož ty od eheim maj průtok někde okolo 1050l/hod, což na 120cm rampu je málo. No za ty penize by mohl byt vykonejsi hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 23:02 Muž LeRi [315] Re: MichalNecek
Ty válečky jak jsem zjistil nejsou tak efektivní jako akvacit hrubosti 10ppi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 22:58 Muž UndeR [80] Re: MichalNecek
Mrkni se do tohoto vlákna a přečti si jej rybicky.net/forum/12952 Pro zvýšení účinnosti filtrace by bylo lepší, kdyby jsi ty náplně patřičně přeskládal ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 22:41 Muž LeRi [315] Re: MichalNecek
Ty keramické válečky pokud to jsou ty co jsi měl org u filtru nejsou na bio filtraci ale na mechanickou , vatu máš v prvním koši od spodu a pod ní předpokládám org bioakvacit ten není hrubý je to 20 nebo 30 ppi ten se ti společně s tou vatou hned zanáší tím hrubým bordelem ;-) Já osobně jsem vatu odstranil téměř hned po zakoupení filtru a válečky nedavno po zakoupení předfiltru .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 20:49 MichalNecek Re: LeRi
Moc tam nevidím to řešení jak mas vymyšlené. Proc bych měl mít blbě náplně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 20:45 MichalNecek Re: vaaclav
Já dal do akva tohle: www.rostlinna-akvaria.cz/… , napojí jsem to na hadici vyvodu k rampě za atomizer, ale nechci mít v akva takové techniky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 19:36 Muž LeRi [315] Re: LeRi
Akvárium mám 100x40x40 výtok i nasávání v pravém zadním rohu voda mi cirkuluje po celém obvodu akvária k nasávání 280cm, proud je dostatečný (možná by mohl být i mírnější) i po instalaci předfiltru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 19:08 Muž LeRi [315] Re: MichalNecek
Máš ty média blbě a koukni je mě při inspiraci , rampu nepoužívám je to hnusná zbytečná věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 15:12 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Skoušel jsem přidat do rampy k filtru čerpadlo které už bylo v akváriu. Trochu to filtr zpomalí ale když jsem zvětšil průměr rampy tak to nebylo tak moc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 13:54 MichalNecek Re: LeRi
Čistím s filtrem i hadice, rampu čistím tak 1x do měsíce. O predfiltru jsem uvažoval, ale ten údajně docela snižuje průtok filtru. Mám poskladano, první se filtruje hrubým molitanem, potom je vata, potom tam mám Matrix a na konec keramické kroužky.
Opravdu mám 171 ryb, ale vesměs jen tetrovite.
Rampu mám 120cm a rad bych měl proud, aby mi hezky cirkulovala voda i na konci rampy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:40 Muž LeRi [315] Re: MichalNecek
Máš tam 120cm dlouhou rozstřikovací rampu co od ní chceš za proud? Když čistíš filtr čistíš i vnitřek rampy a nasávání? Zřejmě dost stříháš rostliny tak si zkus koupit www.rostlinna-akvaria.cz/… ať se ti tolik samotný filtr nezanáší .Ps: opravdu tam máš 171 ryb? Jaké a jak poskladane tam máš filtrační hmoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:22 MichalNecek Re: afc1886
Koukal jsem na filtr EHEIM eXperience 350, ale moc se mi nezdá, ze je určeny do 350l akvária a má průtok 1050l/ hod, nerad bych si naběhl a pořídil si dražší než mám teď a slabší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:10 MichalNecek Re: vaaclav
Ono to v tech 180cm asi víc rozloží ten proud, mě to udělalo takový kolotoč, ze jsem to po par dnech vypl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 21:00 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Dostal jsem ho k vánocům a pouštím ho v intervalu 1/2 hodiny a zatím dobré. Rostliny z proudu jsou větší než ty mimo něj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 20:08 MichalNecek Re: vaaclav
S proudovými čerpadlem nemám moc dobrou zkušenost. Proud byl extrémní, pomalu jak divoká řeka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 20:06 MichalNecek Re: afc1886
Nejde mi jen o proud, spis o filtr, který mi vyřeší i proud, momentálně mám filtr a na něm připojeny ještě čerpadlo a není to v akvarku ani uhledné, ani mě to nebaví pořad rozebírat a čistit a stejně chci koupit novy, protože chci rozjet druhé menší akva, tak bych starý použil do toho nového a na staré akva bych koupil větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 19:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalNecek
Stačí proudové čerpadlo. www.profiplants.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 19:20 R Muž afc1886 [14655] Re: MichalNecek
Jestli ti jde jen o proud, tak co použít nějaké čerpadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 18:58 MichalNecek – SUNSUN HW704b, VS Eheim
Ahoj akvaristi, řeším dilema. Chci pořídit do svého akva nový externí filtr a nechci utratit více, než 4.000,-. Momentálně mám SUNSUN HW703a a není to úplně špatný filtr-ale...
Udává se na něm výkon 1400l/hod, což se po zaneseni sníží řekl bych tak o polovinu a pak už ten proud není to, co potrebuju.

HW704b, co mám vybrány udává výkon 2000l/hod, což by po snížení průtoku mohlo být ještě pořad fajn. Má ve výbavě i ÚV lampu, což nevím,jestli má nějaký účinek. Co myslíte vy??

Filtry Eheim udávají snad ve všech případech průtok okolo 1000l/hod, což mě trosku děsí, ani nevím, po jakem filtru bych měl v mé dane cenově kategorii od této značky koukat. Nebo doporučuje jinou značku?

Dekuji stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavFM
Já to dělám jinak. Ponořím v akváriu celé účko pod vodu a naplním vodou. Jeden konec ucpu špuntem. Pak ten konec, který je ucpaný špuntem, přendám do filtru tak, aby druhý konec byl po celou dobu pod vodou v akváriu. Pak stačí vyndat špunt a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:45 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: vaaclav
To jo, ale v nejhorším to jde i hadičkou strčenou do jednoho z konců trubek a pokud je filtr skoro prázdný, tak proud vody strhne zbytek vzduchu.
Ale řešení tak, jak to má vaaclav je elegantní a uživatelsky nejjednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:41 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Fotka k příspěvku Tam už je potřeba odvzdušnění. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 17:36 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
Trubky A nahraď tímto a je klid. Průměr 32 bude za 3 ty dvacítky, co tam máš:
www.topenilevne.cz/…
www.topenilevne.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1101