Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 203 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 12:56 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Re: Haimdol
ok, díky za rozbor.) pujdu do JBL cristal profi e700. A není JBL e700 zbytečně silný jen pro 96l - čisty oběm cca 86l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 12:47 R Muž Silent [5949] – Re: Ljuknes
Co do kvality zpracování a dostupnosti náhradních dílů je nejlepší Eheim. Co do ceny to bude Atman (standardní kvalita). Ale podle mě nejlepší poměr mezi kvalitou výrobku, cenou, účelností a komfortu údržby bych se rozhodl pro JBL ovšem ne tebou popisovaný 120 ale nový typ e700.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2009 12:35 Muž LuckyLjuk [18] - Rostliny – Poraďte který je nejlepší :)
Mám AQ 96l a mám vybírám mezi 3 vnějšími filtry. AtmanCF600, JBL CristalProfi120, EHEIM eccoComfort2232. Poraďte prosím který je lepší, horší, kvalitnější. Prostě jaké máte zkušenosti s těmito fitry. Dle mého názoru jsou tyto 3 fitry,ted asi jedny z nejlepších na trhu v poměru kvalita/cena. Ja sám si nejsem schopen vybrat:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 14:56 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Daveedek
když něco není, tak to neznamená, že to nebude, pokud jsou to dobří prodejci, tak ti jej objednají a pokud ne, existuje něco jako e-shop a tam to koupíš možná i levněji.

já řešil nacucnutí malích krevetek tak, že do sacího koše filtru jsem vloži proužek (jak se tomu nadává) Akvacit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 14:42 Daveedek
no ten atman se mi libi ale v tom obchodu kde to chci kupovat ho nemaj:( a nevycucl by krevetky?
jinak si co rikate na tohle? www.alfazviratka.cz/…
a pokud bych nesehnal ten atman myslite ze kdybych tam dal nejmensi vnitrni ze by mi to krevetky vycuclo? to je jediny ceho se bojim...
jinak v tom alfazviratka maj podobnej jako ten atman ale uz za 500 a to je asi moc...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 14:39 Daveedek
ten Atman by byl fajn ale v tom obchode kde to chci kupovat ho nemaj:(
a urcite mi to ty krevetky nevycucne?
a co tohle, jak to funguje? www.alfazviratka.cz/…
jinak proste ja si myslim ze nejmensi vnitrni by se mi tam vesel ale bojim se vycucu krevetek:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:57 Žena bluedream [245]
ano já měla v krevetárku Atman HF-0300 a super, také se mi nechtělo zabírat v už tak malém akva místo bublifukem nebo normál vnitřním filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:42 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Daveedek
já mám přímo v ložnici v mini1 HF0100 a nic neslyším..... jsem plně spokojený, bublifuk zabírá v nádržce moc místa....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:28 Muž agent007 [47]
Mel jsem bublifuk a nic moc z meho pohledu. Koupil jsem filtr od Dennerle vhodny i pro krevetky a zatim OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 21:26 Daveedek – dilema
zdarec resim podobny problem tak to pisu sem do uz zalozeneho topicu... zakladam akva s krevetkama a rozhoduju se mezi bublifuckem a normalnim filtrem... v mistnosti budu spat takze asi bych radsi koupil normalni filtr, mensi. akvarium bude okolo 20l... co myslite? Filtr nebo bublifuck s hlukem?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:54 HonzikDC
Jak správně využít a kdy použít vzduchovací kopresorek s kamínkem. Kdy vypínat atd.? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:14 Žena bluedream [245] – Re: Semtex
Krevetky jsem také viděla, měla i mám. Jak v minulosti v normál krevetárku, tak teď v 300l a nakonec i odebraných pár krevetek v 15l akva na okně bez filtru, jen s topítkem a vida, ono to funguje ;-) . Písek, rostlinky, kořínek, topítko, okružáci a 5 krevetek. Proč to tedy funguje???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:13 bobr
já mam doma 12.5 litru kouli a filtr taky nemám.:-) řekl bych že je trochu zbytečný když budeš čistit vodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 21:08 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Raviolka
Mám 30l s krevetkami a CPO dohromady, je bez filtru. Bohužel se mi poslední dobou tvoří nálev na hladině, ten filtr by to určitě řešil v takovémto případě. Ale už jsem psal, nálev zdá se chutná formoskám, takže to moc neřeším a stahuji hladinu manuálně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2009 20:51 Žena Raviolka [2148] – Re: Semtex
Že krevetky "určitě potřebují filtr" není pravda. (Krevetky jsem viděla, měla, mám...)
Každopádně si zaslouží víc než 6 l - 6 l nádobu bych ani nenazvala akváriem a nedávala tam filtr, na co? Tam nepatří žádní živočichové, tak je to snad ozdobná nádobka na nějaké kamínky, rostlinky... nevím na co, ale na chov zvířat ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:24 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
vidím, že krevetky z přispěvovatelů asi nikdy neviděl, neměl a nemá....
jinak by věděl že krevetky filtr určitě potřebují.... hnojením se vyrovnají lec jaké živorodce.....
a pokud filtr do tak malé nádrže, tak vnější aby nezabíral už tak málo místa....
třeba od Atmana HF 0100 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:09 Žena bluedream [245]
Nebo něco takového www.akvarista.cz/….
Ale pokud to bude slušně zarostlé a pouze s krevetkama, tak bych filtr také neřešila. Vyměnit tu trochu vody, když jde člověk okolo akva moc práce nedá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 20:01 Muž Jurasek [137] – Re: Naklis
Vzhledem k velikosti akvárka mi není moc jasné, co v něm bude. Ale tipoval bych maximálně krevetky. Ty jsou celkem čistotné, a s odpovídající péčí se obejdou bez filtru. Ale pokud by se na filtru trvalo, tak elementkový bublifuk, který zabere hodně prostoru, nebo nějaký pomalý závěsný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2009 19:54 Naklis – Filtr do 6 litrového akvarka ?
Potřebuju ho tam vůbec ? (s bublinkama) sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:28 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: l3nka
Důležitý není jen výkon čerpadla v litrech za hodinu, ale také objem filtračních hmot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:11 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: vaclav
aha jo táák uz tomu rozumim dekujii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:06 Usine – Re: l3nka
Parametr 1000 l/h je bez náplní, většinou jeho výkon z náplněmi po čase klesna až na třetinu. Proto se doporučuje pro akvária okolo 300 litrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 20:02 Žena l3nka [13] - Rostliny
www.krmiva-az.cz/… vykon 1000L/HOD
takze tenhle filtr do 1000litroveho akva? Ja tomu fakt nerozumim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:58 Muž kortezhugo [983] – Re: l3nka
cca 400 ale ak je tam malo ryb staci aj 200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:56 Žena l3nka [13] - Rostliny
prosím.. ja jsem se docetla ze filtr nesmi precerpat za hodinu vic litru nez objem celeho akvária..je to pravda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2009 19:29 Žena l3nka [13] - Rostliny
kolik litru za hodinu musi filtr procerpat v 400l akvárku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 22:32 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
To, ze je plast vyztuzenej sklenenejma vlaknama, neznamena, ze se jedna o "kvalitni" plast. Nedavno byla afera s nejakejma vareckama z Asie, ktery byly plny zdravi skodlivejch svinstev. Byly vyrobeny z nylonu 66 s 30% sklenenejch vlaken. Stejne tak filtr Fluval muze byt vyroben z podradnyho recyklatu se skl. vlaknama. Samozrejme, netvrdim ze je ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 22:15 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: JuraS
Proc se cerpadla do studni davaj pod hladinu? Proc, kdyz si naleju vodu do sklenicky, tak se na stene sklenicky po case utvori bubliny? Proc se ve vode rozpoustej plyny? Proc se pri rozkladnejch procesech v akva a ve fitru uvolnujou plyny (CO2, amoniak...)? Nebavime se o kvantovy mechanice. Bavime se o docela jednoduchejch procesech a zarizenich. Pokud si ale chcete odsmazit externi filtr umistenim nad hladinu, tak hura do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 12:50 Muž BART [3] – Re: Gabro
spustit to určitě můžeš, asi filtr radši napust celý vodou než to zavřeš, aby případně byla vrtulka namočená a nejela na sucho (myslím si že výška bude mít spíš vliv na schopnost samonasávání, např u eheimu se filtr sám napustí vodou a pak po zapnutí se rozjede - to tobě možná nebude fungovat kvůli umístění) , myslím že to maximálně nebude běhat . Zkus to třeba nahodit na zemi pod akva a pak ho dát do té výšky 10 cm pod hladinu, mohlo by to běžet (tj když bude filtr a hadice plné vody oběh se udrží i na urovni akva) Otázkou je zda se to samo znovu rozjede když třeba vypnou proud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 12:45 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky
Ještě k tomu filtru voda se do něj nasává přes nějakou pumpu (jestli jsem správně pochopil že je to pumpa...) - tzn. že vodu bych tam nasál, lae nevím jak by to fungovalo potom, při přeměření jsem došel k názoru, že by filtr byl cca 10 cm pod vodní hladinou (výrobce uvádí min. 20). Můžu to takto spustit???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 12:13 JuraS – Re: Povalec
Jak se může zavzdušnit uzavřený systém který by byl celý zavodněný a vstupní a výstupní hadice by byly pod vodní hladinou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:28 GP – Re: Povalec
to je pravda. rozchodit by se musel dole, ale je mi divny, ze pokud by se tam vzduch dostaval po malinkych bublinkach, kde by se tam vubec vzal, by to moturek nevysal. jak rikam, nemam zkusenosti, ale co vim tak cerpadla s malejma bublinama problem nemaj. jde o to, ze pokud to bude zaroven tak tam bude podtlak tak akorat ze sani cerpadla a to mi neprijde, ze by to dokazalo nasat vzduch pres tesneni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 11:05 R Muž Silent [5949] – Re: Povalec
Nebudu se pouštět do fyziky protože tomu houby rozumím. Jsem spíše praktik než teoretik, ale už jste zkoušel provozovat vnější hrncový filtr nad nádrží? Věřte, že je to problematické. To, že jsou filtry vyrobené z nejlevnějších plastů není zas až tak pravda. Přední firmy specializované na filtry používají velmi kvalitní plasty a technologie na vysoké úrovni. Kupříkladu nové Fluvaly mají nádoby z plastu vyztužené skelným vláknem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 23:31 Muž Povalec [7] - Cichlidy – Re: Haimdol
Mozna jsem ve skola nedaval pozor, ale jestli mam nasavani a vytok z filru v jedny nadrzi, tak jakapak gravitacni sila (hydrostatickej tlak v obou hadicich bude stejnej)? Principialne muze byt par centimetru rozdil, kdyz to z vytoku strika nad hladinu, ale zasadni rozdil v tlacich tam nebude. Kdyz bude filtr umistenej moc hluboko pod hladinou, tak v nem bude tlak jako krava, v lepsim pripade nebude tesnit a bude protejkat, v horsim pripade praskne. Filtry se delaj z nejlevnejsich dostupnejch plastu. Davat filtr, kterej ma motor v horni casti, nad hladinu je taky kravina. Jednaj by se dost blbe zprovoznoval, druhak by se filtr zavzdusnil a konecna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 23:00 GP – Re: Haimdol
a jak se tam dostane to, co se nenasaje a jak tomu pomuze, ze to je pod hladinou. mate zkusenost, verim, jen mi to nejde do hlavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 18:05 R Muž Silent [5949] – Re: GP
Žádný vnější hrncový filtr umístěný nad nebo na úrovni hladiny nebude fungovat(vyzkoušeno osobně) protože čerpadla v těchto filtrech nejsou samonasávací. To, že jsou hermeticky uzavřené nehraje roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:09 GP – Re: Haimdol
mno nestudoval jsem to uplne ale jaky je rozdil od klasicke hrncove konstrukce. vzdyt je to hermeticky uzavreno... krom nejakeho problemu se zavzdusnenim neni duvod, aby to nebylo treba 1m nad akva. v navodech se samo musi jistit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:02 R Muž Silent [5949] – Re: Gabro
Vnější filtry téhle konstrukce musí být umístěny pod akváriem jinak nebudou správně fungovat. Pracují na principu gravitační síly, to znamená sání vlastně samospádem. Když nebude rozdíl výšek hladin prostě to nepoběží. Takže konkrétně u CristalProfi e 1500 je minimální rozdíl hladi 20cm a maximální mezi dnem filtru a hladinou v akva 180cm. Mezi tyhle míry se musíš vejít ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:41 JuraS – Re: Gabro
Pardon, domníval jsem se, že chceš vyrovnané hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:37 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: Eff, JuraS
JJ přesně chci ho postavit do skřínky vedle AQ, kdy police na které vše stojí je vlastně krycí deska základové zdi....tzn. níž v podstatě jít nemůžu a výš s AQ taky ne, takžew dotaz zda je možno fungovat s tímto ve zhruba stejné výšce hladin, příp. chci nechat hadice provešené, takže by to vypadalo jako písmeno M (akva spodek - akva vrch - spodek díra ve stěně - vrch vstup do filtru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:23 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: JuraS
Gabro ten filtr nepotřebuje výš, ale níž....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:11 JuraS – Re: Gabro
a to je takový problém pod filtr dát kostku polystyrenu, balík letáků, složený karton nebo dětské kostky s obrázky ?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 08:32 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – JBL CrystalProfi e1500
Zdravím, koupil jsem tento filtr (přes net ze zahraničí - levnější o cca 1300,- oproti prodejcům v ČR). Při studování "návodu k použití" jsem narazil na problém...horní část filtru má být o 20cm níže, než je hladina vody v AQ - mám v plánu 50 cm výšku AQ a výška filtru dle "návodu" je 460 mm - což při nejlepší vůli bude tak 1 cm pod hladinou...bude to fungovat nebo ta takto raději nezapojovat (můj první externí filtr tak si nejsem jistý...) Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:10 Muž ampik [2] - Rostliny
jinak s tim vymyslem prodejcu sem to myslel tak, ze vas budou nutit to kupovat, a ze je to pro akva dulezite... stejne jako lidem, kteri nemaji o akvaristice znalosti cpou chemii... ja si vystacim ze lzici soli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 22:05 Muž ampik [2] - Rostliny
na 20l akva dat takove honitko... pocitej s tim, ze filtr budes kazdou chvili cistit. pokud to jde, tak aspon stahni prutok vody na min. nebo se koukni na moji 23l akvisko, a tam mam okoukanej filtr z pet lahve, kterej mel nekdo ve sve prezentaci. akorad pouzijes ten filtr co mas, a na nej bys dal hadici a na ni skrtitko. takhle de vyresit prutok vody. ale jen pokud ses zrucnej. jinak pro tebe lepsi moznost je, trochu upilovat pilnikem vrtulku filtru. treba kazdej list o 2mm, a tak snizis prutok. dela to hodne akvaristu.

jinak ten bublifik koupis kolem 50-70kc. zalezi, jestli chces bio(je to lepsi) nebo normalni. je to nejznamejsi filtr mezi akvaristy. drive nic jineho nebylo. bublinky vlastne tlaci vodu trubkou ven z filtru. jinak to funguje jako vzduchovani, ale jde na to nasadit kus trubky (na vyvod, kde tece voda) aby v pulce trubky byl otvor na nasazeni na filtr a jeden konec toho nastavce bude koukat z vody a druhej bude pod vodou. to zamezi zvysovani obcahu kysliku ve vode, ale pokud tam nemas prerybneno...

jinak kdyz bublifuk, tak i zpetnej ventil 30kc, motorek atman ten nejmensi 149,-kc a filtr za 68,-kc

aktivni uhli je jen vymysl prodejcu! je to jen na kratkou dobu. odstranuje to chemii z akva, a kdyz lecis, tak leky kvuli tomu uhli nezabiraji. uhli je zlikvluduje. uhli se dava do filtru, ktere to umoznuji. (proste se to da misto molitanu, ale neakej molitamn tam musi zustat, protoze by to nebyl filtr.

doufam ze to pochopis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 21:06 Tomáš – Shrnutí
takže jestli jsem to pochopil spravne :
1) je mozne koupit zvlast filtr (takovej kus molitanu za cca 50 Kc) a k tomu koupit vzduchovaci kompresor- pak se jedna o ten bublifuk a slouzi i jako vzduchovani
2)nebo k tomu filtru muzu koupit elektrickej motorek - ale pak to slouzi jen jako filtrace
3) Nebo to muzu koupit komlet v plastovy krabicce .....jako mam ja ten Atman?
Pochopil jsem to spravne?


Jeste jsem se nekde docet neco o nakym uhli ----to funguje jak? to musim mit nakej specialni filtr do kteryho strkam uhli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 20:43 Tomáš – Re: ampik
No já sem právě koupil filtr od Atmana, mam akvarko 20l a tenhle je na 30-50l, delalo to hrozne velky bubliny, tak jsem vytah tu hadicku (jak mi tu nekdo poradil) a uz tam jen proudi voda, ale ne nejak extremne, takze to takhle snad bude dobry.
Ale poradit si urcite necham aspon pro priste. Co myslis, jakej by se hodil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 19:23 Muž ampik [2] - Rostliny
napis, jak mas velike akva
jako malymu se mki libyli bublinky v akva. mal sem tam kaminek a filtr. i kdyxz sem mel v 35l akva 5 neonek, jednodo cncika a dve mecovky, tak sem mel bzduchovani na okradu. ryby ssi zily v akva i bez toho.
hlavne si nekupuj honitko vody, jako to taby bylo uz nacnuto. filtry typu: fan, shark, atman, hagen,
A NEKUPUJ SI NIC OD RESUNU!_!!!!!!!!! ma to spotrebu desnou a nefiltruje to.
napis jake mas akva, a to se pak poradit da, a najde se nej. reseni. ja mam treba ve sve 24l akva kostku na 100l akva. filtruje to bezvadne, a necistim to vubec, asi jednou az dvakrat do roka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 13:29 Muž prisavnik [51] - Rostliny
www.shopakva.sk/…
Toto zas môj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2009 10:30 Tomáš – Díky
Díky všem za reakce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [203] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10101