Jaký filtr
Mozes pouzit sklo a iba na tu stenu kde bude saci otvor plexisklo...
Použil bych minimálně 4mm plexisklo - 2mm se bude kroutit a bude to problém slepit.
bojim se hlavne toho, ze cerpadlo odsaje vechnu vodu a ta prefiltrovana se tam nestaci dostat...
Preto by som tam dal co najmenej filtracnej vaty. Ved to budes vidiet sam, ci stiha dotekat. Ak nie tak budes musiet zvolit priepustnejsie filtracne media.
Ja by som ich dal takto: do prvej komory tie bio-gulicky, alebo skor keramicke valceky, do druhej molitan vacsej zrnitosti a do tretej jemnejsi molitan a iba na vrch trochu filtracnej vaty.
Určitě.
0 31.10.2009 17:56 RAP – Re: Rexistens
Topítko bych nedával k čerpadlu sací otvor se mi zdá malý.
Zdravim.
Připavy na nove akva mam v plném proudu a proto jsem začal shanet nejakou techniku. Momentálně řeším filtr. Chtěl jsem koupit nějaky z obchodu, ale ceny okolo 1500(pripozadavcích co jse mel na objem filtracni hmot) mne odradili. proto jsem se rozhodnul udělat si vlastni. Nikdy jsem to nedělal ale po prostudovani par navodu jsem přece jen neco vytvořil (navr).
Jako material použiju nejspiše 2mm tluste plexisklo (je to dobry napad, nebo radeji sklo? plexisklo mi prislo jako dobrej napdl, že doneho mužu vyvrtat díry vrtačkou).Chci ho následně umístiti klasicky za polystyrenove pozadi, - bude mit tvat L. Bude mit 3 filtrační komory a jednu větší čerpaci, kde bude topítko,(eventuálně CO2 a vzduchováni) a samozdrejmně čerpadlo (zatím uvažuju o atman at 200).
Objem bude (fitračních komor) 4,9 litru (do ejdne chci dat molitan, do druhe nějaké ty kulicky, ci co to je a do třetí filtrační vatu).
Nasávání čerpadla jsem umístíl tak, aby bralo vodu z opačného konce(tu co projde kolem topítka i CO2) a je situováno ve výšce, že kdyby se nahodou neco ucpalo tak aby odsalo max vodu do minimalni hladiny ponoření topítka, aby toto nemohlo začít hořet...
Vyustěni pak bude hadičkou do horního části pozadi (v plexiskle bude zasilikonovana, aby to neprosakovalo)
to je tedy muj koncept, tedd mi jde o to,jestli by nekdo mohl zhodnotit, jestli mi bude vubec fungovat.
edit: bojim se hlavne toho, ze cerpadlo odsaje vechnu vodu a ta prefiltrovana se tam nestaci dostat...
0 30.10.2009 16:08 Ivulik1 – Re: jose
Diky
Uz jsem ho objednala
0 30.10.2009 15:04 jose – Re: Ivulik1
PPI 30
0 30.10.2009 12:30 Ivulik1 Potrebuji si koupit novou kostku biomolitanu a nevim jestli PPI 20, nebo 30. Poradi mi nekdo?
Je to k Circulatoru 350. Predtim jsem tam mela nejaky obyc molitan, ale brzy se to zaneslo a pak to netahlo. Byl moc jemny. Nechci, ale ani moc hruby. Proste jemny, ale ne jako molitan
Starší reakce
ted jsem koukal že vhodny určitě je. na
www.jbl.de jsem kukal na video a myslím že tento filtr je opravdu supr.
Filtračního objemu není nikdy dost a průtok se dá snadno regulovat.
ok, díky za rozbor.) pujdu do JBL cristal profi e700. A není JBL e700 zbytečně silný jen pro 96l - čisty oběm cca 86l?
Co do kvality zpracování a dostupnosti náhradních dílů je nejlepší Eheim. Co do ceny to bude Atman (standardní kvalita). Ale podle mě nejlepší poměr mezi kvalitou výrobku, cenou, účelností a komfortu údržby bych se rozhodl pro JBL ovšem ne tebou popisovaný 120 ale nový typ e700.
Mám AQ 96l a mám vybírám mezi 3 vnějšími filtry. AtmanCF600, JBL CristalProfi120, EHEIM eccoComfort2232. Poraďte prosím který je lepší, horší, kvalitnější. Prostě jaké máte zkušenosti s těmito fitry. Dle mého názoru jsou tyto 3 fitry,ted asi jedny z nejlepších na trhu v poměru kvalita/cena. Ja sám si nejsem schopen vybrat
Starší reakce
když něco není, tak to neznamená, že to nebude, pokud jsou to dobří prodejci, tak ti jej objednají a pokud ne, existuje něco jako e-shop a tam to koupíš možná i levněji.
já řešil nacucnutí malích krevetek tak, že do sacího koše filtru jsem vloži proužek (jak se tomu nadává) Akvacit?
0 14.10.2009 14:42 Daveedek no ten atman se mi libi ale v tom obchodu kde to chci kupovat ho nemaj:( a nevycucl by krevetky?
jinak si co rikate na tohle?
www.alfazviratka.cz/…
a pokud bych nesehnal ten atman myslite ze kdybych tam dal nejmensi vnitrni ze by mi to krevetky vycuclo? to je jediny ceho se bojim...
jinak v tom alfazviratka maj podobnej jako ten atman ale uz za 500 a to je asi moc...:(
0 14.10.2009 14:39 Daveedek ten Atman by byl fajn ale v tom obchode kde to chci kupovat ho nemaj:(
a urcite mi to ty krevetky nevycucne?
a co tohle, jak to funguje?
www.alfazviratka.cz/…
jinak proste ja si myslim ze nejmensi vnitrni by se mi tam vesel ale bojim se vycucu krevetek:(
já měla v krevetárku Atman HF-0300 a super, také se mi nechtělo zabírat v už tak malém akva místo bublifukem nebo normál vnitřním filtrem.
já mám přímo v ložnici v mini1 HF0100 a nic neslyším..... jsem plně spokojený, bublifuk zabírá v nádržce moc místa....
Mel jsem bublifuk a nic moc z meho pohledu. Koupil jsem filtr od Dennerle vhodny i pro krevetky a zatim OK.
0 13.10.2009 21:26 Daveedek – dilema
zdarec resim podobny problem tak to pisu sem do uz zalozeneho topicu... zakladam akva s krevetkama a rozhoduju se mezi bublifuckem a normalnim filtrem... v mistnosti budu spat takze asi bych radsi koupil normalni filtr, mensi. akvarium bude okolo 20l... co myslite? Filtr nebo bublifuck s hlukem?
0 12.10.2009 21:54 HonzikDC Jak správně využít a kdy použít vzduchovací kopresorek s kamínkem. Kdy vypínat atd.? Děkuji za rady.
Krevetky jsem také viděla, měla i mám. Jak v minulosti v normál krevetárku, tak teď v 300l a nakonec i odebraných pár krevetek v 15l akva na okně bez filtru, jen s topítkem a vida, ono to funguje
. Písek, rostlinky, kořínek, topítko, okružáci a 5 krevetek. Proč to tedy funguje???
Mám 30l s krevetkami a CPO dohromady, je bez filtru. Bohužel se mi poslední dobou tvoří nálev na hladině, ten filtr by to určitě řešil v takovémto případě. Ale už jsem psal, nálev zdá se chutná formoskám, takže to moc neřeším a stahuji hladinu manuálně
Že krevetky "určitě potřebují filtr" není pravda. (Krevetky jsem viděla, měla, mám...)
Každopádně si zaslouží víc než 6 l - 6 l nádobu bych ani nenazvala akváriem a nedávala tam filtr, na co? Tam nepatří žádní živočichové, tak je to snad ozdobná nádobka na nějaké kamínky, rostlinky... nevím na co, ale na chov zvířat ne.
0 10.10.2009 20:24 Semtex [1197] - Labyrintky vidím, že krevetky z přispěvovatelů asi nikdy neviděl, neměl a nemá....
jinak by věděl že krevetky filtr určitě potřebují.... hnojením se vyrovnají lec jaké živorodce.....
a pokud filtr do tak malé nádrže, tak vnější aby nezabíral už tak málo místa....
třeba od Atmana HF 0100
Nebo něco takového
www.akvarista.cz/….
Ale pokud to bude slušně zarostlé a pouze s krevetkama, tak bych filtr také neřešila. Vyměnit tu trochu vody, když jde člověk okolo akva moc práce nedá
Vzhledem k velikosti akvárka mi není moc jasné, co v něm bude. Ale tipoval bych maximálně krevetky. Ty jsou celkem čistotné, a s odpovídající péčí se obejdou bez filtru. Ale pokud by se na filtru trvalo, tak elementkový bublifuk, který zabere hodně prostoru, nebo nějaký pomalý závěsný.
0 10.10.2009 19:54 Naklis – Filtr do 6 litrového akvarka ?
Potřebuju ho tam vůbec ? (s bublinkama)
Důležitý není jen výkon čerpadla v litrech za hodinu, ale také objem filtračních hmot.
aha jo táák uz tomu rozumim dekujii
0 07.10.2009 20:06 Usine – Re: l3nka
Parametr 1000 l/h je bez náplní, většinou jeho výkon z náplněmi po čase klesna až na třetinu. Proto se doporučuje pro akvária okolo 300 litrů.
cca 400 ale ak je tam malo ryb staci aj 200
Starší reakce
To, ze je plast vyztuzenej sklenenejma vlaknama, neznamena, ze se jedna o "kvalitni" plast. Nedavno byla afera s nejakejma vareckama z Asie, ktery byly plny zdravi skodlivejch svinstev. Byly vyrobeny z nylonu 66 s 30% sklenenejch vlaken. Stejne tak filtr Fluval muze byt vyroben z podradnyho recyklatu se skl. vlaknama. Samozrejme, netvrdim ze je ;)
Proc se cerpadla do studni davaj pod hladinu? Proc, kdyz si naleju vodu do sklenicky, tak se na stene sklenicky po case utvori bubliny? Proc se ve vode rozpoustej plyny? Proc se pri rozkladnejch procesech v akva a ve fitru uvolnujou plyny (CO2, amoniak...)? Nebavime se o kvantovy mechanice. Bavime se o docela jednoduchejch procesech a zarizenich. Pokud si ale chcete odsmazit externi filtr umistenim nad hladinu, tak hura do toho.
spustit to určitě můžeš, asi filtr radši napust celý vodou než to zavřeš, aby případně byla vrtulka namočená a nejela na sucho (myslím si že výška bude mít spíš vliv na schopnost samonasávání, např u eheimu se filtr sám napustí vodou a pak po zapnutí se rozjede - to tobě možná nebude fungovat kvůli umístění) , myslím že to maximálně nebude běhat . Zkus to třeba nahodit na zemi pod akva a pak ho dát do té výšky 10 cm pod hladinu, mohlo by to běžet (tj když bude filtr a hadice plné vody oběh se udrží i na urovni akva) Otázkou je zda se to samo znovu rozjede když třeba vypnou proud.
0 02.10.2009 12:13 JuraS – Re: Povalec
Jak se může zavzdušnit uzavřený systém který by byl celý zavodněný a vstupní a výstupní hadice by byly pod vodní hladinou ?
0 02.10.2009 11:28 GP – Re: Povalec
to je pravda. rozchodit by se musel dole, ale je mi divny, ze pokud by se tam vzduch dostaval po malinkych bublinkach, kde by se tam vubec vzal, by to moturek nevysal. jak rikam, nemam zkusenosti, ale co vim tak cerpadla s malejma bublinama problem nemaj. jde o to, ze pokud to bude zaroven tak tam bude podtlak tak akorat ze sani cerpadla a to mi neprijde, ze by to dokazalo nasat vzduch pres tesneni...
Nebudu se pouštět do fyziky protože tomu houby rozumím. Jsem spíše praktik než teoretik, ale už jste zkoušel provozovat vnější hrncový filtr nad nádrží? Věřte, že je to problematické. To, že jsou filtry vyrobené z nejlevnějších plastů není zas až tak pravda. Přední firmy specializované na filtry používají velmi kvalitní plasty a technologie na vysoké úrovni. Kupříkladu nové Fluvaly mají nádoby z plastu vyztužené skelným vláknem.
Mozna jsem ve skola nedaval pozor, ale jestli mam nasavani a vytok z filru v jedny nadrzi, tak jakapak gravitacni sila (hydrostatickej tlak v obou hadicich bude stejnej)? Principialne muze byt par centimetru rozdil, kdyz to z vytoku strika nad hladinu, ale zasadni rozdil v tlacich tam nebude. Kdyz bude filtr umistenej moc hluboko pod hladinou, tak v nem bude tlak jako krava, v lepsim pripade nebude tesnit a bude protejkat, v horsim pripade praskne. Filtry se delaj z nejlevnejsich dostupnejch plastu. Davat filtr, kterej ma motor v horni casti, nad hladinu je taky kravina. Jednaj by se dost blbe zprovoznoval, druhak by se filtr zavzdusnil a konecna.
0 01.10.2009 23:00 GP – Re: Haimdol
a jak se tam dostane to, co se nenasaje a jak tomu pomuze, ze to je pod hladinou. mate zkusenost, verim, jen mi to nejde do hlavy.
Žádný vnější hrncový filtr umístěný nad nebo na úrovni hladiny nebude fungovat(vyzkoušeno osobně) protože čerpadla v těchto filtrech nejsou samonasávací. To, že jsou hermeticky uzavřené nehraje roli.
0 01.10.2009 15:09 GP – Re: Haimdol
mno nestudoval jsem to uplne ale jaky je rozdil od klasicke hrncove konstrukce. vzdyt je to hermeticky uzavreno... krom nejakeho problemu se zavzdusnenim neni duvod, aby to nebylo treba 1m nad akva. v navodech se samo musi jistit...
Vnější filtry téhle konstrukce musí být umístěny pod akváriem jinak nebudou správně fungovat. Pracují na principu gravitační síly, to znamená sání vlastně samospádem. Když nebude rozdíl výšek hladin prostě to nepoběží. Takže konkrétně u CristalProfi e 1500 je minimální rozdíl hladi 20cm a maximální mezi dnem filtru a hladinou v akva 180cm. Mezi tyhle míry se musíš vejít
.
Přidat reakci
1 ...... [203] ...... 256 257
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232932x