Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 10:09 R Muž afc1886 [14682] Re: Xbourn
Někdy v čerpadle zůstane vzduch a pomůže ho rozebrat a zase složit pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 09:49 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Jifi
No ja som s hlučnosťou filtra v akvárku problém nemal, zato mi občas začne hučať čerpadlo, ktorým napĺňam pri výmene vody a vtedy musím vyčistiť vrtuľku -- väčšinou tam sú namotané vlasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2017 07:02 Muž Jifi [675] Re: Xbourn
Napadají mně 2 důvody, proč by mohlo být to čerpadlo hlučné (obojí jsem řešil):
1) Může drnčet kryt na akvárku. Mám otázku: Máš kryt na akvárku? Pokud ano, je ten hluk stejný s nasazeným krytem i bez krytu?
2) Podívej se, jestli jsou na kovové ose takové malinké gumové kloboučky na obou koncích. U prvního čerpadla Atman se mně stalo, že byl klobouček prasklý. Pokud by úplně chyběl, bude dělat rotující osa slyšitelný kravál. Je potřeba si dát pozor při proplachování čerpadla. Ty gumové kloboučky (čepičky), které jsou nasazené na obou koncích kovové osy, se dají při promývaní hodně snadno ztratit. A bez té gumové čepičky je čerpadlo skutečně hlučné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 00:22 Muž Iceman [96] Re: Xbourn
Mám podobnou zkušenost. Po sérii různých laborovaní jsem ho z aq vyrazil. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2017 23:28 R Muž ctibum [6908] Re: Xbourn
Klidně do něj vlez :) To není nic proti záruce. Běžná údržba, s tím se počítá, kryt vrtulky jde normálně sundat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 23:13 Muž Xbourn [805] Re: ctibum
Rozebírat se mi ho zatím nechce asi ještě nějakou dobu počkám snad se zatáhne nebo ho budu reklamovat . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 23:10 Muž Xbourn [805] Re: zervan
Dík za tip vypadá super ,ale asi je dost silné do mého akvária :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 23:07 R Muž ctibum [6908] Re: Xbourn
Zkoušel jsi ho rozebrat a prohlídnout vrtulku a gumičky na osičce? Každopádně záběh by měl pomoct. Já mám AT-200 přicucnutý na skle, resp. nasunutý to přicucávacího držáku a v pohodě. Občas drnčí přes kabel kryt, když tam vandruje kočka, ale čerpadlo samo o sobě v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 23:02 Muž Xbourn [805] Re: Fuchs
H :) adičku připojenou nemám ,kostka není opřená o sklo, odlepil jsem i přísavky tak nevím .Nebo mám počkat jestli se trochu nezajede ???? Na prezentaci se pracuje brzy bude,ale mám akvo čerstvě založený .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 22:52 R Muž Anthrax [4762] Re: Xbourn
Já mám At-200 i At-201 a taky je neslyším. Ale je pravda, že se mi nikde nedotýká skla (ani ten molitan). Možná by to chtělo fotku toho jak to máš umístěné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 22:30 Muž Fuchs [169] Re: Xbourn
Ahoj ja mám atman 201 hned vedle gauče a neslyšíme to. Je aspoň 10cm pod hladinou? Jo a nemáš připojenou hadičku na přivzdušňování? Ta totiž hodně rachotí jak přisává vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 22:24 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Xbourn
Atman 201 tu vcelku chválili ľudia, že je tiché, tak neviem...
S touto hlavou EHEIM PowerHead mám dobrú skúsenosť, úplne tichučká: www.eheim.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 22:09 Muž Xbourn [805] – Atman
Koupil jsem si do mého 120 litrového akvária čerpadlo Atman 201 + kostku 10x10x24 a samozřejmě čerpadlo je dost hlučné .Zkoušel jsem podložit kabel vedoucí z akva ,několikrát jsem ho vypnul a zase zapnul otáčel ve vodě a pořád ten samý zvuk.Může to být tím že ho používám jen týden nebo mám jen smůlu na výrobek.Nemáte tipy na nějaká jiná čerpadla ovšem méně hlučná ???? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 10:27 Muž Iceman [96] Re: tchomas
Mám 600 plus. Asi 8 měsíců, zatím ok, až na ty blbý ventily. Je radno s nimi moc nemanipulovat, rády se kousnou :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 10:00 Muž tchomas [1]
má někdo zkušenosti s filtry TETRA .Konkrétně s Tetra Tec EX 800 Plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 20:45 Muž Fuchs [169] Re: gabrik8
Já jsem už tu příběh psal, někdy včera jak jsem chtěl ušetřit a neposlechl jsem. Tak že já chválím výběr a i argumenty které jsou naprosto logické. Sám mám JBL e701 a už jede 5 let bez potíží. Tichý, kvalitní spracování. Je jasné že e1501 bude hlučnější než e701 ale i tak to nebude nic strašného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 19:42 gabrik8 Re: zervan
presne preto som tu napísal s prosbou o pomoc... pretože nechcem platiť za niečo viac ako je nutné ak to vie urobiť niečo lacnejšie aj keď s menej zvučnou značkou a možno niekedy lepšie ale zasa chcem kvalitu a spoľahlivosť. Zatiaľ som rozhodnuty pre JBL...aj ta záruka 4 roky nieje na zahodenie tak sa tej kvality až tak nebojim. Ja sam používam filter Fluval 305 už veľmi dlhú dobu a môžem poklopať zatiaľ ma nesklamal, ale stoji skoro toľko ako ta JBL 1501ka a ta mi pride parametrami o dosť lepšie za ten menši príplatok a fluval 305 by bol na vision 260 už dosť na hranici vyťaženia, takže preto ma to ťahá k JBL 1501 tak ak sa nedozviem nič proti tak ho po diskusii s rodičmi keď k nim pôjdem na návštevu objednám a budú mať konečne pokoj a menej trápenia palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.11.2017 19:10 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: gabrik8
Práve dnes / včera tu prebehla debata o tom, že i výrobky zvučných mien nie sú bez chýb :-) Ja som sa síce nezapájal, ale čerstvý zápis v denníku môjho Hlavného akvária bol spomenutý ako príklad, že i Eheim vie zlyhať. Keď som tak googlil, či s tým kohútikom mávajú ľudia problémy, nadobudol som dojem, že som asi jediný - no čo už, smola.

K tomu by som dal iný príklad: JBL považujem za špičku pri akváriových testoch vody. Ale ako sa vraví, "aj majster tesár sa utne" - a tak raz som kúpil permanentný CO2 test a obe náplne boli vadné, či vzorkovník jedného testu PO4 má rozladené farby (vadný výtlačok, nekalibrovaný), atď. Napriek tomu som na JBL testy nezanevrel a stále ich kupujem - okrem GH a KH, kde má konkurencia lepšie, to zase viem uznať.

Preto sa mi páčia vecné argumenty takého typu, ako tu teraz uviedol O.Tom: nižší spotřeba, vyšší výkon, větší filtrační objem - k tomu by sa dalo pridať ešte niečo o hlučnosti / tichosti a podobne. Alebo vytknúť konkrétne konštrukčné nedostatky daného modelu - nie je to o značke, ale o konkrétnom modeli - tak ako aj pri tých testoch vody. O JBL CristalProfi greenline som tiež kedysi uvažoval, je to sympatický model, netreba sa ho báť.

Ak príde nový výrobca, panuje samozrejme určitá obava, no ale prví odvážlivci skúsia a zreferujú - možno veľmi pozitívne a nájde sa nový odporúčaný model :) Preto je fajn sa tu podeliť o svoje skúsenosti, no hádky o značkách nikam nevedú a hlavne netreba slepo veriť v dokonalosť výrobkov ktoréhokoľvek výrobcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 18:51 gabrik8 Re: O.Tom
ďakujem za odpoveď. Mne sa tiež za tu cenu pozdával jbl kedže ponúka väčši objem aj výkon, ale pýtal som sa predsa len Eheim je Eheim a poniektorí ho chvália nadovšetko, tak by som chcel kupiť to najlepšie čo sa za dané peniaze dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2017 18:40 Muž O.Tom [439] Re: gabrik8
JBL e1501, nižší spotřeba, vyšší výkon, větší filtrační objem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 18:09 gabrik8 – externy filter pre juwel vision 260
Zdravím chcel by som sa na Vás obrátiť s otázkou aký externý filter zvoliť pre akva rodičov Juwel Vision 260l. Premýšľam nad variantami Eheim experience 350 alebo JBL CristalProfi greenline e1501 obe stoja cca 130 aj s náplňami a obe by podľa môjho názoru mali byť dostačujúce.
Týmto Vás žiadam o pomoc vo výbere, prípadne o nejaké iné návrhy. V tomto akva sú primárne skaláre a nejaké tie rastliny (akva je len poslabšie zarastené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:46 Muž Fuchs [169]
Už tu někikrát zaznělo, že je jedno kde se co vyrábí i Čína umí dělat kvalitní věci. Už bych to uzavřel 1000 lidí 1000 názorů a o tom to je!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:33 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Tetra
Vyrobca Tetra je Made in PRC je cina.
JBL made in de
a EHIEM daval som do googlu tam com na vyber made in de. alebo cina :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:22 Muž Fuchs [169] Re: NHKG
Jasně já si myslím, že nikdo nespochybňuje, že i eheim má poruchy. Já ovšem mluvil o řadě profesional a zaseklém adaptéru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 09:21 R Muž Anthrax [4762] Re: Januk17
Přesně tak, tomu se říká globalizace. Nadnárodní firmy (korporace) zpravidla vyrábí v hodně zemích a je jedno odkud firma pochází, nebo kdo je jejím majitelem. To že nějakou původem českou firmu vlastní německá firma, neznamená, že nemůže mít část výroby v ČLR nebo Indii. Ale platí to i obráceně. Když japonská firma vlastní český pivovary, neznamená to, že musí vařit pivo v Asii. Stejně tak, když čínská společnost vlastní Volvo, tak to neznamená, že se veškerá výroba automaticky přemístí z Götteborgu do ČLR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2017 09:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Januk17
OT: Není Čína jako Čína. Číňané umí vyrobit věci v super kvalitě, pokud to někdo zaplatí, i levný šunt. Neřešte místo původu. (To samé platí například pro Polské potraviny.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:10 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
Fotka k příspěvku Znacky kto niektore filtre SERA made in cina a tetra ma made in PRC. Pracoval so mv firme Foxxone a vyrabali sme pocitace znacky APLLE .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 09:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
Doporučuju (deník, 23.11.2017 - včera): rybicky.net/nadrze/19205-zervan-hlavne-akvarium…
Všechny exteráky jsou rizikové bez ohledu na značku. Pro větší akvária vlepené filtry, pro menší molitan a čerpací hlava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 09:03 Muž Fuchs [169] Re: LeRi
Nikoho neodrazuni jen upozorňuji na rizika a vlastní zkušenost. Eheim má své mouchy třeba to zasekávání adeptérů, ovšem to je často způsobené zanedbanou údržbou. Já jednou za půl roku prostříknu sprejem promačkám aby se to pořádně promazalo a je. Druhá věc je ta že zaseklý adepter nezapříčiní vytečení akva na zem. Rozhodně mám chuť koupit sun sun a odzkoušet a porovnat. Sice dám 1700,- plus kvalitní filtrační material a zase budu na 3000,- tak že strašně moc ušetřím...no možná se na to vykašlu a radši koupím eheim za 4500,- a bude klid. Zase ale kdyby mi došel mokrej budu vědět, že ho 100% testovali to taky musím brát v potaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 08:54 Muž Fuchs [169] Re: ctibum
Přesně jak píšeš, až bude sunsun filtrů v oběhu tolik co eheimů tak se dá statisticky vyjádřit poruchovost. Nikomu nic nevyvracím jen upozorňujeme na rizika spojená s koupí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 08:44 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – Filter
Moc Veľmi zaujimava tebeta o filtrami ja len se kto mu vsetky výrobky sú made in čína na krabice by malo byt napísane k toto vyrába a vecinou je so ciny.
Podla mojom názoru treba ist do kamene ho odchodu kde nám ponuka ju a predpredaju filtre ci na krabicach máju na písane kto vyraba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.11.2017 08:03 R Muž Anthrax [4762] Re: LeRi
Nokii vlastní Foxconn (Tchaj-wan, trochu jiná Čína, než o které tu běžela řeč) a Prazdroj vlastní Japonci.... Ty mě normálně věšíš bulíky na nos. smich Ověřuj si to co píšeš. Takhle přesně vznikají dezinformace... Trocha kritického myšlení by neškodila. Dedukuješ a děláš závěry na základě domněnek, aniž by jsi měl pravdivé informace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2017 06:28 R Muž ctibum [6908] Re: LeRi
Ono podle mě záleží, jak se na to díváš. Kolik Eheimů jednoho typu vyteče za desel let v porovnání s počtem prodaných kusů? A kolik (například) SunSunů...? Znova opakuju, neříkám, že je SunSun špatný. Ale podle mě má moc malou historii na to, aby šlo hodnotit a srovnávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 01:13 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Už zbývá málo značek na kterých není napsáno nade in china ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 01:05 R Muž Anthrax [4762] Re: LeRi
Všechno zatím zdaleka ne. A ta kvalita často kulhá. A pokud umí vyrobí ve stejné kvalitě, tak je v tom většinou zahraniční know-how. Viz. Maq několik příspěvků níže. Čína sice koupila několik krachlých/krachujících nebo globálně nevýznamných firem, ale že by určitovala vývoj, to se zatím nekoná. Zatím je největším hnacím motorem Číny levná a početná pracovní síla. Čína se to však snaží změnit (a někde už je to vidět) ale ještě nejsou tam, kde si myslíš, že jsou. Nějakou dobu to ještě potrvá ;-)

Prosím OT.

Prazdroj už nemají Japonci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:48 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Já věřím (vím) že čína umí vyrobit všechno ve srovnatelné kvalitě jako jiné značky ale levněji, nejenom že se to naučili ale už si můžou dovolit kupovat velké firmy jako třeba automobilku Volvo značku Nokia, Pilsner Urquell atd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:35 Muž LeRi [315] Re: O.Tom
Oni lidé ve světě filtry této značky používají už řadu let , jenomže v ČR lidé pořád slyší na PR značek které už dávno svou výrobu přestěhovali také do číny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:20 Muž O.Tom [439]
SunSun je na trhu minimálně od roku 2014, kdy jsem se tu ve vlákně o čerpadlech ptal, zda stou značkou nemá někdo zkušenost a odkazoval na tento shop.
shop.wiltec.info/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 00:12 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
Zjevně tu slepě věří spousty lidí i jiným značkám a potom se diví proč jim slavný Eheim nebo JBL vytekl, vtom případě nevidím důvod zatracovat jiného výrobce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2017 00:01 R Muž Anthrax [4762] Re: LeRi
Světu lhali už daleko větší firmy ;-) Příjde mi, že tak trochu slepě věříš výrobci. Upřímně nevidím moc velký rozdíl, jestli slepě věříš výrobcům iPhonu nebo SunSunu nebo nějaké automobilce. Máš ten filtr relativně krátce....

Ale to už jsem opravdu mimo téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:41 Muž LeRi [315] Re: ctibum
Oto lépe zjevně věří víc značce SunSun potlesk přecijenom je to jedna z největších ne-li největší továrna na světě pro akvaristiku a jezírka ( pochybuji že by v tomhle lhali) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:31 R Muž ctibum [6908] Re: LeRi
No jednak jsem to myslel jako konkrétní příklad obecné situace, kdy se prodává něco, co se ukáže býti šmejdem a druhak Profiplats stáhl všechny modely AquaNova. Stačí si projít jejich nabídku externích filtrů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:28 Muž LeRi [315] Re: Anthrax
A oto mi šlo celou dobu nezatracovat dopředu něco s čím nemám zkušenost a ani to neviděl,jenom proto že se to vyrábí v číně, iPhone se tam také vyrábí ale americké ovce (a nejenom americké)věří že je to americká výroba protože je na něm napsáno nade in usa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LeRi
Já mám JBL, ale o to vůbec nejde. U všech kanystrových vnějších filtrů je riziko prů**ru. Tak proč ho zvyšovat nákupem neprověřené značky, která je na trhu jen chvilku. Cena je nízká, to něco značí. Samozřejmě může to být super koupě, ale já to prozatím riskovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:19 R Muž Anthrax [4762] Re: LeRi
Opakuji. Neříkám, že je to případ toho SunSunu. Ale obhajovat spolehlivost výrobku podle toho, že ho prodává renomovaný obchod a tím, že to má záruku mi přijde trochu zvláštní. :-) Já proti tvému filtru nic nemám, ale až čas ukáže, jak je kvalitní. Ale nikoli, to kdo ho prodává ani jestli má záruku, servis, atd. Prostě bych se nespoléhal na to, co tvrdí výrobce ani prodejce ani na to kdo je tím výrobcem nebo prodejcem ;-)

Prosím OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:18 Muž LeRi [315] Re: NHKG
Ehm a jaký že to máš filtr že mu nevěříš nebo s ním máš špatnou zkušenost? Žeby nějaká světoznámá značka? Už vidím JBL ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:15 Muž LeRi [315] Re: ctibum
Samozřejmě ale tvůj příspěvek poukazuje jen na určitý model , výrobcům se stává že se někdy nějaký model nepovede (a to napříč celým spekrem značek) A pokud vidím dobře tak Profiplants vyřadil z prodeje právě jen tento konkrétní model ne celou značku za což mu patří pochvala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 23:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: LeRi
OT:
Vnější filtr není led svítidlo, které když se pokazí, tak vyreklamuješ nebo koupíš nové. Víš co udělají stovky litrů vody, když vytečou z akvária v horním patře paneláku? Proto je opatrnost na místě.
Já mám rok jeden externí kanystrový filtr a asi to bude můj poslední. Příště si radši vyrobím filtr sám, ideálně přímo v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2017 23:06 R Muž ctibum [6908] Re: LeRi
Však jí neříkám, že SunSun je šmejd, ale že šmejd se může vesele prodávat i na renomovaných eshopech a až čas ukáže, jak se věci mají... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2017 23:06 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LeRi
LeRi napsal: Kontrolou kvality ? A výš že každý filtr Sun Sun ti přijde domů mokrý (jako mě) protože každý kontrolují, to jsem o Eheimu neslyšel.
Mne prišiel mokrý JBL. Aj s ceduľkou, že bol vybratý na kontrolu tesnosti, aby som sa tomu mokru nedivil...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1351