Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Díky za informace , ještě si to nějak nechám projít hlavou ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:04 Muž Dejmon [64] Re: MonterMonty
To určitě není obluda, ale jak napsal romant, proti gustu... a to čerpací hlava s kostkou si také myslím, že stačí, a dá se to i poupravit tak, jak to třeba mám já ;-) , ale to už je o něčem jiném ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 21:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Jakou čerpací hlavu bys doporučoval ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
O.K. nepodceňovat pravidelný týdenní výměny vody a možno použít. Dá se to pořídit i za třetinovou cenu v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, ale proti gustu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Dejmon
Líbí se mi že za ty peníze lze použít více filtračních hmot , a není to kdoví jak velká obluda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:54 Muž Dejmon [64] Re: MonterMonty
Nemám s tímto filtrem zkušenosti, ale určitě, a dokonce si myslím, že to bude 2x-3x více výkonnější, než je potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Tetry , neonky , parmička černopruhá, krunýřovci , možná nějaká živorodka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:50 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Jaké bude to akvo zaměřením, jaká osádka?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 20:46 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – Filtr Eheim Biopower
Zdarvím , co si myslíte o tomto filtru ? bude stačit na cca 200l ?
www.akva-tera.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 19:10 Muž RBeil [174] Re: Richie83
Když říkáš že máš kryt vlastní výroby nezvládl by jsi i filtr ? Externí jsou v obchodech předražené a když si ho uděláš sám tak tě výjde na pár korun. Na internetu nalezne mnoho domácích extérních filtrů (nemám namysli žádne přepadové či přepážkové lepené to ne, ale udělat napodobeninu třeba klasického konteinerového filtru ) Na jeden se přez zimu chystám až na to budu mít pořádně čas a věnovat se tomu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 15:18 amrtin Re: Designer
Cituji z :07.09.2013 12:19
"Jako nejraději bych trochu zainvestoval a sehnal vnější. Prostor na to je, kryt vlastní výroba, takže v tomto není problém."
Pak už se psalo jen o vnitřním. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 14:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
Richie83 napsal: Bylo mi naznačeno, že musí být vnitřní. Tak jsme hledali vnitřní.

amrtin napsal: Tak si vyber některý z vnějších(TetraTec EX 1200;JBL CristalProfi e901 greenline;Eheim ECCO pro 130 (2032),...)Je jich tolik,jenom si vybrat,všude na fórech se to zkušenostmi jenom hemží ;-)

A temi co nectou nez odpovi taky (sam mam nekdy maslo na hlave) ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 13:59 amrtin Re: Richie83
Tak si vyber některý z vnějších(TetraTec EX 1200;JBL CristalProfi e901 greenline;Eheim ECCO pro 130 (2032),...)Je jich tolik,jenom si vybrat,všude na fórech se to zkušenostmi jenom hemží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2013 08:31 Muž Dejmon [64] Re: 150koni
Díky ;-) , dobrý nápad s tím sklem na ochranu kořenů palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 12:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Richie83
Najdes ji u mne vzdycky uplne vpravo.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
a hure maskovana zde:
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 12:47 Muž Richie83 [1] Re: Designer
Mno taky už přemejšlím, že na to asi brzy dojde. Slyšel jsem na to docela kladné ohlasy a hodně se tady o nick diskutuje. Sice asi pak bude potřeba nějak zamaskovat to "nahnědlou" kostku, ale i to se dá přežít. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.09.2013 12:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Richie83
Kdyz vnitrni, tak cerpadlo a kostku biomolitanu. Udela totiz nejvic uzitku, v libivych krytovanich na stejnem prostoru nikdy nebude tolik filtracniho media, a tak vhodne umisteneho, jako tady, a pritom to cerpadlo s tim biomolitanem stoji nejmin.

Ze filtr moc nenasava svincik z okoli, toho se nedes. Idelani rychlost proudeni mediem je popisovano jako 5 az 10cm/min, a uznej, co pri tom asi tak muze hladove schramstnout? Nic moc. Jeho ukolem je hlavne nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2013 12:19 Muž Richie83 [1] – Filtr pro AQ od 150 do 250L
Vzdravím všechny.
Prohledal jsem celé fórum a nikde jsem nenašel, kdo jaký filtr používá v tomto rozmezí AQ. Jelikož mám AQ o obsahu cca. 190L tak jsme také řešily jaký vhodný filtr. Bylo mi naznačeno, že musí být vnitřní. Tak jsme hledali vnitřní. Po dlouhém hledání vyhrál Atman SIF-700, ale než stačil udělat něco užitečného, tak byl poslán na reklamaci(chyba motůrku). Ted vlastníme vnitřní Eheim Aquaball 180 (2403) a přijde mi, že je to pouze honič vody. A to nevím, ještě ke všemu které, když ani bordýlek do vzdálenosti do 1cm od filtru není nasáván. tone Máte někdo s tímto filtrem zkušenosti???Jako nejraději bych trochu zainvestoval a sehnal vnější. Prostor na to je, kryt vlastní výroba, takže v tomto není problém. Každopádně děkuji za jakékoliv informaci či názory a přeju všem hezká a zdravá AQ palec ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:07 Muž 150koni [653] Re: Dejmon
fotky na začátku deníku v mé prezentaci. Jinak odkaz na fotku odkrytého půdního filtru je rybicky.net/nadrz/15479/d72947.jpg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 15:04 Muž Dejmon [64] Re: 150koni
Ahoj, mohl by si dát nějaké fotky, toho tvého půdního filtru? Pro inspiraci. Díky Dejmon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:31 Muž 150koni [653] Re: Moucha
rostlinkář nejsem, takže ti bohužel s tím co nemám nepomůžu. Mohu sdělit jen svá pozorování. Právě že ty vallisnerie mi agresivně začali růst až se dostali na odkrytou část půdního filtru a také se do zakryté části moc nerozšiřovali. Ale může to být jen můj suběktivní dojem. Nicméně v pravé části na terase, také u skla tedy i světla kde není to půdní proudění se šíří opravdu minimálně. Někdy mám pocit, že spíše zkomírají. Oproti tomu kdy se po dobelhání na druhou stranu s odkrytým filtrem raketově rozjeli a raší jeden výhonek za druhým jako zběsilý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 12:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: 150koni
ty echynace co tam mas rostou pomerne agresivne vsude, jemny koreny... jde mi o narocnejsi echynace.... s koreny o prumeru nekolika mm!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:39 Muž 150koni [653] Re: Moucha
Jestli myslíš ty šípatkovce, tak právě ty nad tou nezasklenou částí pěkně bujeli. porovnej tady rybicky.net/fotogalerie.php… a pak bujeli dál podél dlouhého skla. No a tady jsou druhé šípatkovce rybicky.net/fotogalerie.php… ty zase rostou zprava do leva. Nakonec se prorostly. Šlahouny vyhazovali jen nad nezakrytou část. Nerozšiřovali se do plexisklem zakryté části. A to byla tenkrát ta varianta č.1. Přítok čisté vody dnem. Pak jsem přestal hnojit a všechno jsem tím pohnojil stydim
Teď s tím klasickým režimem se mi dostali pomalým tempem až po roce do nezakrytého prostoru Vallisnerie. Když přišli do prostoru bez plexi, začaly vyhazovat šlahouny jak zběsilé. Takže z toho usuzuji, že omývání kořenů půdním filtrem je jen blaf, co si někdo vymyslel. Ano, možná že to odplavuje živiny, ale z tablet, co tam do dna všichni cpou ale já tablety do dna necpu. Příště už žádné zakrývání dna, protože tak rychle ty vallisnerie nerostly až do doby, než se dostaly právě do oblasti s tím prouděním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:18 Muž DrChila [243] Re: 150koni
Jo tak to se těšim až to budeš dávat dokupy a uvidíme nějaký fotky.. Taková dvoumetrovka to je krása. mě bylo slíbený 400L od mé nadřízené že chce uvolnit místo a když sme si pro to dojel byl sem zklamanej.. bylo to o polovinu menší takže mám jen 200L :( a tak jsem se těšil na něco většího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: 150koni
to plexisklo se mi jevi jako rozumna varianta, pokud potrebuju dat ke kytkam jilovy kulicky, navic me napadlo ze bych ho dal jen pod cast dna, kde mam koren a mene narocny kyti, aspon bych nemusel vzdycky rejdit pri odkalovani pod korenem... (u technickyho rohu-topeni, sani, vyvod filtru, koren, atd.)

a tedka jeste jedna perla, reseni pudniho filtru pod jemny dno... ze by 0,5-,75 mm sito na klasickou mrizku?

jaky mas zkusenosti se silne korenicimi rostlinami (echynace) a pudnim filtrem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:00 Muž 150koni [653] Re: DrChila
Já na půdní filtraci nedám dopustit ... měl jsem ho v každém akva, co jsem měl. ale vždy jen na vzduch. Nikdy jsem na něm neměl hlavu, až teď jsem na něj napojil exterňák.Za 1-2 měsíce se budu stěhovat, tak plexi budu pro tu druhou variantu dávat pryč a jestli nerozdejchám větší nádrž, tak už budu zakládat rovnou dvoumetrovku. A tam taky bude půdní filtrace přes celé dno. Ale bude mít na tu délku více odběrných míst z půdní desky. Plánuji 1-2 odběry vzduchem a jeden odběr externím filtrem.

Ta první varianta byl jen takový pokus a už jedu opět tradiční druhou variantou :-) bohužel ještě s plexisklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:47 Muž DrChila [243] Re: 150koni
jo tak to je jiná věc koni:-D tim pádem ale stejně bych zvolil variantu 2. když to bude nasávat přes půdu znamená to že to bude filtrovat a fungovat jako předfiltr. Já měl jednou půdní filtr jenom tím že jsem do akvaria dal ty trubky na vodu bílí zahrabal je do dna... samozřejmě byli provrtaný a jen pokraji po obvodu a pak jednu trubku nahoru do tý trubky se hodil kamínek se vzduchováním a už tak myslim že 40L akvarium fungovalo dokonale. Teda do tý doby než někdo do něj kopnul a udělala se tam prasklina a následně sme vyhazovali koberec :-D jelikož puklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:22 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: 150koni
dobra inspirace, huz nejakou dobu uvazuju nad podobnym resenim v nadrzi s aquaclayem

ale moc se mi nechce zase po roce hejbat ze dnem, hlavne kdyz mi kvetou echynace....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:15 Muž 150koni [653] Re: DrChila
no právě proto mám od základu zakrytou část půdního filtru plexisklem :-) ... právě kvůli omývání. rybicky.net/nadrz/15479/d72947.jpg Teď už ale běží naopak, než je malováno na fotografii
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:08 Muž DrChila [243] Re: 150koni
každopádně 2 varianta se opužívá.. za to první ne... dochází totiž takzvanému odplavování podřebných materiálů pro kytky aby mohly růst
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:07 Muž Miso [470]
ty v..e, ze ja som s tym zacal... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:06 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Udávám příklad jednoho mého akva.. A teď mi řekněte kdo má nejlepší proudění.
A uprostřed vzniká velký vír jako v pračce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:01 Muž 150koni [653]
Fotka k příspěvku a jak by jsi domaloval proudění u těchto dvou variant v mé nádrži s použitím půdního filtru ? Dříve jsem měl obrácenou variantu č.1 čistá voda přicházela dnem a odcházela sacím košem. Pak jsem to otočil a půdní filtr začal používat jako tzv. předfiltr abych v EX mohl použít do budoucna více siporaxu. Takže ve variantě 2 jde čistá voda na hladinu a odchází do filtru plochou dna. I když já ho mám z části uprostřed zakrytý kvůli proudění kolem kořenů a voda proudí jen kolem skel. Ale berme hypotézu, že půdní filtr bere celou plochou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 09:59 Muž Miso [470] Re: Horác
jasne ze to je idealny pripad a presne tak to nebude (nechces ale odomna aby som detailne rozkreslil vpliv clenitosti dna, dekoracii a rastlin na zmenu prudenia, ze ne :-) ), preto som aj pisal ze si nemyslim ze toto je vec na ktorej akva stoji a pada, ale priblizne to tak funguje (je to pekne vidno na nejakej necistote plavajucej v akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 09:51 Muž Horác [3942] Re: Miso
Ano ... obrázky krásné ... ale tohle je přesně to, čemu nevěřím :o) ... takhle ideáně to v akva nechodí ... žádné hyperboly, žádné elipsy (ani žádné kružnice a přímky) ... nic takového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 09:22 Muž Miso [470] Re: Horác
Fotka k příspěvku :-) budem radsej kreslit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 08:36 Muž Horác [3942] Re: Miso
Pořád si nerozumíme :o) ... Já přece nepsal nic o dokonalém lineárním proudění z jedné strany akvária na druhou ... Voda přece proudí jinou rychlostí uprostřed akva a jinou u stěny ... navíc - v cestě jí stojí rostliny, kořeny atd. ... a ještě se tam motají ryby :o) ... Nicméně, pořád platí, že na jedné straně akva voda přitéká (rychlostí např. 1000l/hod) a na druhé straně akva stejnou rychlostí odtéká ... takže k "nějakému" pohybu vody tam určitě dochází (na tom se snad shodneme :o) ...
Abych to shrnul ... opravdu mi nemusíš vysvětlovat, že voda v akvárku neproudí ideálně rovně (nebo v ideálních kruzích - v případě sání a návratu vody na jedné straně akva) X-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 07:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Miso
pokud mas pereje stridajici se s tunemi, tak tam vracaky urcite najdes (treba na Berounce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 00:39 Muž Miso [470] Re: Horác
to by bol samozrejme idealny pripad, (ala rieka, nic sa netoci len voda prechadza z jednej strany na druhu) ale toho s klasickou technikou nedosiahnes, to by si musel vediet precerpat cele akva za niekolko sekund a vediet to rovnomerne rozlozit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 19:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ludvik
Jak už tu zaznělo tak bude záležet na délce akva. Já mám u svého o délce 60cm rampu vlevo a nasávám do filtru vpravo a voda se mě točí v celém akva. Vidím to na bublinkách CO2 co pouštím přes externí atomizer ....
Tato debata prostě nemá smysl. Umístění záleží na konkrétním akva .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:33 amrtin – Délka rozstřikovací rampy
Ahojky,mám dotaz:Koupil jsem TetraTec EX 700.Rampa má dva nástavce,použil jsem oba,ale stejně sahá do dvou třetin akva.Ve zbylé části (kde je i v rohu sací koš) se voda nehýbe,mám uvažovat o prodloužení rampy,nebo to nechat být?Voda je přitom jak křišťál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:56 Muž ludvik [1082] Re: Moucha
Já si to právě nemyslím. A mám to prokázáno vlastním pokusem. Pokud je sání a výtok na různých stranách akvária, neproudí voda správně. Si to nakresli - vpravo dole nasaješ, proženeš filtrem a trubkami doleva nahoru. Tam to rampa pustí proudem horizontálně - tedy doprava, tam to narazí na stěnu, jde dolů - a tam to opět nasaje filtr.

Je jasný, že "nějaký" pohyb tam bude, ale ve většině akvárka mizivý. Já to tak měl - a aby se alespoň trochu pohnuly ludwigie na jedné straně, musel jsem to dát tak naplno, že u sání se mi ohýbaly valisnerie až ke dnu. A následně ze dna.

On i ten Eheim s tím asi počítá. Dost jsem se divil, proč je tam tak krátká hadice - a koupil jsem další. Zbytečně.

Moucha napsal: ono je to taky o proporcich akvaria.... pokud je uzka dlouha nadrz, tak umisteni sani a vyvodu na protilehlych koncich ma opodstatneni, nemyslite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2013 16:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: O.Tom
ono je to taky o proporcich akvaria.... pokud je uzka dlouha nadrz, tak umisteni sani a vyvodu na protilehlych koncich ma opodstatneni, nemyslite? taky zalezi jak je to akva zarizeno.... jak rostliny tak dekorace dokazou s proudenim vody udelat sve....

jen me zarazi ze jeste nikdo neprisel s nasavaci rampou jako opositu k rozstrikovaci rampe.... (jen napad, uskali by mozna bylo v nerovnomernosti nasavani po cele delce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 15:49 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: lhajek
Já se taky nevyjadřoval k videu, jen sem se zmínil že je normální mít takhle umístěné konce filtru jak psal Miso že je to blbost ... OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 15:20 Muž O.Tom [439] Re: Miso
To umístění není striktně dané a je na každém aby si to umístil jak mu to esteticky vyhovuje nebo vyhovuje osazenstvu v jeho nádrži.

A když nevěříš, to by tě pak takové 3 hadice u EHEIM 2080 dostaly :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 15:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Ganjamir
A nemyslíte si že je to jedno kam ty vývody v akva dám když se snažím předvést filtr že filtruje, nasává vodu a na druhé straně ji vypouští? A o tom video bylo a ne o tom kam se v akva sání a vývod umísťuje, hej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:44 Muž O.Tom [439] Re: Sergio
500 litrů.. to je spíš už tak pro EHEIM 2080 nebo Fluval FX6/5.
Nebo 2ks z těch které jsi uvedl :)
K tomu JBL 1501 a EHEIM 2075, mám oba a při porovnání "naživo" ne jen papírově, mi využitelností vnitřní kapacity pro média připadají stejné. JBL má pak výkonnější čerpadlo.
Se v biotopech moc nevyznám tak si nejsem jistý co za ryby tam zamýšlíš. Jestli nějaké velké cichlidy, jako perleťovky. Mrkni na zdejší prezentace, co tam lidi používají za filtry. K velkým rybám by byl podle mě nejvhodnější ten Fluval FX6 a do něj dosypat sera siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:11 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Miso
Oba způsoby jsou dobře, ale vím že jsem někde četl že sání a výtok na opačné straně je právě výhoda ext. filtrů a určitě to není špatně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 10:26 Muž Horác [3942] Re: Miso
Ale to jsme si nerozuměli ... nemyslel jsem dokola, ale čistě zleva doprava ... na jednom konci akva sání, na druhém návrat ...
(mluvím samozřejmě o akva s externím filtrem)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4651