Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 240 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:12 R Muž Silent [5949] – Re: lachon
Pokud to po chvíli ustane tak je to zavzdušněním rotoru. Mě funguje občasné zatřepání nádobou filtru během spouštění. Je třeba vyhnat vzduch, který se dostal do filtru během manipulace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:04 Muž isamik [180]
"Bublifuk" je idealni volba :-)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:01 sandman – ideální filtr pro 25 L akvárko
Mám možnost za slušné peníze koupit filtr TetraTec IN 400, nyní používám ATMAN AT-300, někým mi tu už bylo řečeno že je to filtr "na dvě věci"... Poradí mi někdo, jestli koupit ten TetraTec, nebo jiný?!Popř. jestli použít třeba "bublifuk"?

Předem díky sandman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 08:00 Muž lachon [8] - Cichlidy – fluval fx 5
Mám šílenej problém s filtrem fluval fx5 vždy po vyčištění filtrace znova po spuštění si připadám jak u vodopádu šílenej rachot z filtru ztiší se jedině když ho brutálně naklopim ale jakmile ho dám do pozice v jaký má bejt jsou to vodopády neni slyšet v pokoji nic jinýho než ten filtr už si nevím rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 19:01 Pavel – Všem moc díky...
Všem vám moc děkuju za příspěvky, teď už si snad vyberu. Myslim, že jakejkoli bude lepčí než vnitřní Juwell :) Překvapuje mně, že ten Eheim nejni zas tak drahej... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 17:43 Muž matrix069 [79] – Re: Pavel
Môžeš na zem. Výtlak v cm je napísaný pri každom vonkajšom filtry.(aspoň sa mi zdá)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 17:40 Muž matrix069 [79] – Re: Baset
Súhlasím!! Tetra,dost ľudí má s nim problémy,tesnenie,ulomenie regulačných ventilov. Asi by som doporučoval skôr ten Eheim(značka,dostupnosť dielov,spotreba energie...). Osobnú skúsenosť nemám,po prečítaní mnohých článkov na toto tema na nete,som stratil dôveru vo vonkajšie filtre i keď by som sám nejaký potreboval ako sol. :) Ale zas obavy z vytopenia susedov a jednej firmy sú veľké. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:55 Baset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 12:49 Baset
Na vnějších filtrech TetraTec je zajímavý objem a cena, ale to je tak všechno. Nabídka náhradních dílů je mizerná a spolehlivost nic moc. Já používám vnější filtry Fluval a vloni jsem pořídil Eheim 2215 plus a maximální spokojenost. Na tvoje akva bych pořídil Eheim 2213 plus. To plus znamená, že jsou k němu dodávány dvojkohouty (velmi praktická věc). Základní verce kohouty nemá a dokoupení samotných kohoutů vyjde podstatně dráž. Eh. 2213 je ještě v další verzi s kompletní bionáplní. Projdi internet a určitě si vybereš. Cena tohoto filtru je docela přijatelná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 22:05 Muž LordP [7] – Re: Pavel
EHEIM 2213 s dvoj kohouty. a neni co resit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:45 Muž bunda [28]
Koukni sem www.tetra.cz/… je tam návod i ilustrační video. Fluval to ná někde taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:29 Pavel – Eště něco...
JO ! A eště něco...nemám vedle AQ moc místa...jsou ty filtry závěsné na stěnu AQ ? Nebo můžu ho dát na zem, asi 1m pod hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:22 Muž Paul Ramon [17] – Re: Pavel
Záleží kolik peněz chceš dát...já vybíral dle poměru cena/výkon. Eheim je klasika, jenže krapet dražší. Já víceméně vybíral mezi Tetrou a Fluvalem - vyhrála Tetra, pač v mém případě má hadice, které mi lépe padnou do krytu akvária. Co se týče náhradních dílů je Tetra bohužel pozadu, ale snad se co nejdřív na trhu objeví více komponent...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:22 Pavel – To jo
To asi jo... ano Ale holt čím víc kladných reakcí na nějakej, tím víc důvod ke koupi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:18 Fennanek – Re: bunda
nehájím žádný jenom popisuju svoje zkušenosti, taky jsem vybíral mezi těmato značkama a rozhodl jsem se pro tetru kuli nižší ceně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:16 Muž bunda [28]
Já jsem přečetl kde co a rozhodl se pro TetraTec EX 700. Měla by mi přijít příští týden. Nemyslím ale že ostatní filtry by byly špatné, určitě každý bude hájit ten svůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:13 Pavel – Tak že by Tetra ?
Hmmmm....tak to nezní špatně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:10 Muž Paul Ramon [17]
Souhlasím s Fennankem - přesně tak!!! Taky mám Tetru EX 600 a jsem zatím spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 20:08 Fennanek – Re: Pavel
Mam tetru a v poho, regulace přítoku i odtoku. V noci není slyšet vubec a to ho mám od postele necelé dva metry bez překážek. Údržba jednoduchá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 19:54 Pavel – Díky
Díky všem za příspěvky. Tak jsem se rozhodl, že pořídím vnější filtr. Aspoň bude víc místa v AQ. Ten kvádr od Juwellu je dost velkej. Ještě jednou díky všem.... ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 19:51 Pavel – Eheim Ecco Comfort 2232, TetraTec EX 600 nebo Fluval 105 ?
Dobrý den, zajímalo by mě, který z těchto filtrů vybrat do akva 86 litrů. A navíc nevim, jestli u všech těchto filtrů lze regulovat (myslím pomocí např otočného regulátoru přímo na filtru, ne nějaký škrcení hadiček a podobně) průtok. U Fluvalu to zřejmě jde, ale u těch ostatních nevim. Plus bude, když bude i tichý a jednoduchý na údržbu.Dík za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:56 Muž Jva [6] – Re: lucass
Uvedená výška 1,4m je tam opravdu jenom kvůli maximální přípustné výšce hydrostatického tlaku - dimenzování těsnění hlavy a připojení hadic.
Čerpadlo vlastně slouží pouze k překonání hydraulických odporů systému (odpor hadic, filtrační hmoty atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:47 Muž Horác [3942] – Re: Pavel
Souhlas (ale asi jsi chtěl napsat "filtr tři metry POD hladinou") ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:18 Pavel – Tak já to rozseknu...
Hmm, asi to tady rozseknu. ;-) Takže : v případě, že výtoková hadička vnějšího filtru by byla krátka a voda by z ní crčela do akva, by filtr výtlak do výše vyžší než 1,4m nezvládal, pouze za cenu sníženého průtoku. Pokud by ale nasávací i výtoková hadice byly ponořeny obě do stejné nádrže, pak by mohl být filtr třeba tři metry nad hladinou, aniž by to mělo vliv na výkon. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:10 Muž isamik [180] – Re: Horác
Me napada pouze precerpavani z akva pres "hrnec" do "skrapeneho filtru" (ted si nejsem jist nazvem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:09 rolandmynar – Re: Horác
palec proto asi u návodu na internetu ten údaj ani není uvedený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 14:07 Muž Horác [3942] – Re: lucass
Ta maximální dopravní výška se tam udává pro případ, že by byl filtr použit jako čerpadlo - k čerpání vody z jedné (otevřené) nádrže do druhé (výše položené). (Otázka je, proč by to kdo dělal). U uzavřených (hrncových) filtrů je to údaj celkem zbytečný a spíše matoucí. Alespoň při klasickém použití - tak jak ho známe (tj. filtr umístěný ve stolku pod akváriem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:54 rolandmynar – Re: lucass
Nemá to nic společného s výkonem motoru čerpadla a o tom to celé tady je ne? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:49 lucass – Re: rolandmynar
ÁÁÁha! A pak, že to je fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:46 rolandmynar – Re: lucass
Ta hodnota si myslím tam není kvůli výtlaku vody, ale kvůli tlaku vody v nádobě filtru, protože jak známo čím výše, tím více vody v hadicích a tím větší tlak u dna filtru. Jinak řečeno, asi by nevydržel, kdyby v těch hadicích bylo např 300kg vody. no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:43 lucass – Re: rolandmynar
Jo mám, páč, jak už jsem psal, sehnal jsem ho dost levně a těch pár litrů navíc to zvládne absolutně bez problémů. A protože jsem ten filtr koupil nový, tak mám k němu taky manuál a kdybys ho měl i ty, tak bys věděl, že to není fuk, jak píšeš, ale že vzdálenost mezi vodní hladinou a dnem filtru nesmí překročit 1,4 m. A proč? No zřejmě udělali páni konstruktéři u Fluvalu někde chybu. Měl bys je poučit, že je to fuk. Ale nic ve zlým, sranda ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:34 rolandmynar
Jen pro doplnění, filtr, který lucassi používáš Fluval 205, má udanou hodnotu v návodu 680l/h průtok. Proč myslíš, že tam není maximální výška vodního sloupce nebo výtlaku. Mno proto, že to je fuk jak je to vysoko a ten výkon je tam jen proto, abys věděl jakou rychlostí (zhruba) ta voda bude cirkulovat filtračními médii. coze ahoj Jen na okraj-u něj je napsáno pro 200l AQ. Ty ho máš v 300l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:26 lucass
No já ani tak nebydlím v burmudským trojúhelníku, jako mám spadový akva, ale uznávám, že to nemá každý a já to bral jako bernou minci, takže my bad. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:20 rolandmynar – Re: lucass
Ty mi teda dáváš smich Je vidět, že jsi maturoval už dávno, jinak bys věděl, že nezáleží, kde je konec hadice v AQ, ale v jaké výšce je nejvyšší bod hadice a ten je u obou stejný ne? Ty nasáváš vodu dírou ve dně nebo je vtok i výtok přes okraj nádrže?! Pokud jdou oba přes okraj, tak jsi mimo mísu, ale hrozně. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:19 Muž Horác [3942] – Re: lucass
Sebevědomí Ti tedy nechybí smich ... rolandmynar má samozřejmě pravdu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:15 lucass
Je pravda, že fyzikou jsem se naposledy vážně zaobíral, když jsem z ní maturoval, ovšem na tento problém mi mé chabé znalosti, řekl bych, stačí. Mě se totiž zdá, že tady někomu nejmenovanému (rolandmynar :) ) jaksi nedochází (když už mě tady ten chlapec dává lekce o hadici), že voda v akváriu vytéká výš, než je nasávána. A ta poslední věta, cituji: "Čerpadlo je tam jen kvůli tomu, aby se ta voda hýbala." Tak ta to solidně okořenila. To rolandmynar: smich Ty mi dáváš, chlape! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 13:00 rolandmynar – Re: Štěpán
palec Perfektní definice.

To lucass: vezmi si do ruky hadici např 20m dlouhou, chyť ji za oba konce a nalévej do jednoho vodu. Po chvíli bude i z druhého vytékat (pokud nebude výše než první) aniž by to dole tlačilo čerpadlo. Je jedno jestli bude mít metr nebo 100m. To jsou spojené nádoby, kde opravdu nezáleží na výšce. Čerpadlo je tam jen kvůli tomu, aby se ta voda hýbala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:56 Štěpán
lucass napsal: ... Že externí filtr pracuje se vztlakem je asi známo většině lidí, i když jim to třeba moc neříká, ale tvrdit, že jedno do jaké výšky musí být voda z filtru vypumpována páč se jedná o spojené nádoby, tak to fakt masakr hláška. :) smich :-D
Vztlak je aerodynamická síla vznikající při obtékání tělesa vzduchem.

To čerpadlo vodu nemusí vypumpovávat, protože v hadicích je přítomna pořád. Paramert "výtlačná výška" čerpadla je zde naprosto nerelevantní. Úkol čerpadla je v tomhle případě tu vodu pouze uvádět do pohybu.

Měl by jsis oprášit vlastní znalosti.... Přečti si, co ti tady pan doktor Horác napsal, a zamysli se nad tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:56 Muž Horác [3942] – Re: lucass
Vzhledem k tomu, že hmotnost (resp. potenciální energie) vody v přítokové hadici ja stejná jako v odtokové hadici (a tudíž se vzájemně ruší), jediné, co filtr překonává (kromě odporu filtrační hmoty), je hmotnost té trošky vody v hadici nad hladinou v akváriu (pokud není ponořena). Z toho jednoznačně vyplývá, že na umístění vnějšího hrncového filtru absolutně nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:48 lucass – Re: Horác
Lidi já už na tohle vážně nemám, pokud mluvíš o mé prezentaci, tak jsem párkrát ujel, když mě naštvala kritika, ale jakmile jsem v praxi zjistil, že jsem neměl pravdu, tak jsem to uznal a řekl jsem pardón, moje chyba, měli jste recht, příště budu sedět v koutě a šoupat nohama, až promluví zkušenější. X-) Ale to teď nechám stranou, jedná se o ten tvůj super pokus s průtokem vody. Já ti neberu, že tobě to ukázalo třetinu, oproti udávanýn hodnotám, ale to nemůžeš aplikovat univerzálně, to máš to samý, jak kdybych ležel v Tunisu v pravé poledne hodinu na slunci a nespálil se a pak bych každýmu říkal, že se může opalovat úplně stejně a je to ok (akorát bych zapoměl dodat, že jsem předtím chodil rok třikrát týdně do solárka :) ).
A to co tady dáváš k dobru o těch spojených nádobách, tak to už je fakt trošku silná kávička i na mě. Že externí filtr pracuje se vztlakem je asi známo většině lidí, i když jim to třeba moc neříká, ale tvrdit, že jedno do jaké výšky musí být voda z filtru vypumpována páč se jedná o spojené nádoby, tak to fakt masakr hláška. :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:38 Muž Horác [3942] – Re: rolandmynar
U vnitřních filtrů to patrně bude podobné, každá filtrační hmota klade odpor a zmenšuje průtok. Jen by se to asi trochu hůř měřilo :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 12:26 Muž Horác [3942] – Re: lucass
To s tím vodním sloupcem jsem nepochopil. Na umístění filtru nezáleží. Jde o spojité nádoby. Jestli je filtr na úrovni akvária nebo deset pater pod ním, na tom nesejde. Když pominu škrcení hadice či jiné úmyslné snižování průtoku, tak jediný významnější faktor je hustota filtrační hmoty (či míra jejího znečistění). Bližší info k měření viz zde (úplně dole) horacovoakvarium.cz/…
P.S. Zkus se trochu krotit. Chováš se jak malej spratek. Tady i na své prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:54 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – Re: lucass
no myslim že se máš co učit a zkoušet hmm spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:36 lucass – Re: Horác
Tak to tedy nevím jaks to měřil, ale záleží tam na mnoha faktorech, počínaje kvalitou a technickou pokročilostí filtru, až po jeho umístění a vzdálenost od samotného vodního sloupce. Zkrátka prásknout tady suveréně na stůl, že hodinový průtok filtru je vždy třetinový, než udává výrobce, je naprostá ale naprostá KRAVINA! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:23 rolandmynar – Re: Horác
U vnitřních tomu tak není? Já to nikdy neměřil a asi ani nebudu, ale zajímalo by mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:18 Muž Horác [3942]
Jenom technická poznámka: Ten hodinový výkon uváděný na krabici vnějších filtrů je jen teoretický výkon úplně prázdného filtru. Po naplnění běžnými filtračními hmotami je cca třetinový. Opakovaně jsem to měřil. Vždy s naprosto stejným výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:17 rolandmynar – Re: fantasta
Jasněže. Uvedl jsem to jako příklad, protože většina lepších vnitřních filtrů má taky tu možnost. I Pavlův tu možnost má, jen se ptal na max výkon a ten je takový, jaký jsem psal. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:13 R Muž Silent [5949] – Re: rolandmynar
Průtok stažen na polovinu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:11 rolandmynar – Re: Pavel
Vůbec se neobávej předimenzovanosti filtru, protože např. Fluval 305 vnější, který má fantasta u svého AQ, je psán na 250-300l AQ a má průtok 1000l/h. Takže co se průtoku týče násobek je stejný jako u tvého, možná o něco vyšší coze Jeho výhoda je ovšem v objemu filtrační hmoty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 11:10 R Muž Silent [5949] – Re: rolandmynar
To je pravda, jenže kolik takových akvárií tu je. Většinou přerybníno a filtr honič.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [240] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=11951