Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 191 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 09:41 Kobliha21 – který z těchto filtrů?
Ahoj, mám 54l akvárko a potřebovala bych poradit s filtrem. Rozhoduji se mezi atman HF 0300, Aqua szut kaskada 300, nebo Eheim Liberty 2040 nebo 2041 - ale no ty už jsou na mně trošku cenově moc. Hlavně bych potřebovala poradit, jak jsou na tom s hlučností, jsem na tohle docela přehnaná cíťa, tak nemáte někdo zkušenost? Předem dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2010 11:34 R Muž Silent [5949] – Re: Gigi
Šel bych klidně do www.akvaristik.eu/… mám větší model a má to opravdu komfortní obsluhu. Za tu investici stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 11:23 Žena Gigi [4] - Cichlidy
Který by jste si vybrali, kdyby jste zakládali akvárium hrubého objemu 240l (čistý bude cca 180l?)

www.akvaristik.eu/…

www.zoohit.cz/…

www.zoohit.cz/…

www.levnaakvaristika.cz/…

www.akvaristik.eu/…

www.zoo-hobby.cz/…

www.akvaristik.eu/…

www.akvaristik.eu/…

www.zoo-hobby.cz/…

No a můj požadavek? Hlavní je funkčnost a pak hlučnost ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 09:25 trodat – Re: Yirka
napsal to ok.Jednoduchá rovnice: X......počet litrů,y.....počet wattů x= 2 krát y pokud mám 100l nádrž potom 100 = 2 krát y ,y=100:2 = 50 wattů.Potom ověřím 100 = 2krát 50 ,100=100.Pokud mám 50w topítko potom x= 2x50 = 100l na 50w topítko můžu mít max 100l nádrž. Rovnice je odvozena od slova rovná se tzn.že levá a pravá strana jsou si rovny.Matematika 3. třída ZŠ. hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:23 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Libor123
Dík, mrknu na ten filtr o co konkrétně jde, jinak co se týče toho topení tak jsem psal že bych použil 2x200W takže celkem 400W ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 21:52 Libor123 – Re: Opteron
Ahojky. Já mám 480 litrů akva a mám filr Fluval 405. Naprosto v pohodě. A to mám kančíky kteří nadělají dost svinstva v akva. Jinak co se topení týče si myslím minimálně 300w. A když jde o terčovce tak určitě. To je můj názor. Hodně zdaru. Libor. ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 20:43 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Opteron
určitě si nedělej starosti s tim jak ohřeješ akva na těch 29°C počítám že u terčů budweš mít řádný rostlinstvo a tím pádem i řádný osvětlení který si ti už samo od sebe postará o slušný navíšení teploty. mě šestistovku drží pouze osvětlení na 28°C. s rovnoměrně prohřátou nádrží je uplná zbytečnost si dělat starost, protože v létě poznáš jakej je vůbec problém srazit teplotu vody o jeden stupěň, když to opravdu potřebuješ, takže spíš než vyhřejvání, si důkladně promysli a naplánuj ochlazování (ventilátorkama z pc odvětrávat kryt osvětlení) já v létě bojuju s teplotama i 33°C a jedna zmrzlá flaška vody fakt nic neřeší.. jinak k tomu foltru: já používám vestavěnej do akva a spokojenost je maximální. velkej objem dle svého uvážení, dobrej přístup bez rozebírání a hlavně ani kapku vody nerozvádim mimo akva. ale je to jen námět k další možnosti filtrace..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 20:01 Bart Simpson – Re: Marekkt
třeba v přírodě: je nějaký jezero tam je malý vodopád ,v jezeře jsou ryby ,rostliny atd... myslíš že ten vodopád se na noc taky vypíná? hmm hmm filtry nonstop ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2010 19:59 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
co se stane kdyz na noc vypnes filtr? nitrifikacni bakterie pochcipaji tone
takze nejen ze filtr nebude plnit svuj ucel, ale este to budou kvylitu vody zhorsovat ty pochcipane bakterie to uz je lepsi tam filtr nedavat rozzureny

neskodilo by si nejdrive neco precist o tom jak filtrace funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 19:58 havex77
Nejlevnější je Atman. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2010 19:30 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Yirka
Hm... Ked dosadim za pocet litrov hodnotu 100, tak:
- "pocet litrov = 2 * pocet wattov" -> 100 = 2 * 50
- "1/2 poctu litrov = pocet wattov" -> 1/2 * 100 = 50

Takze z oboch pripadov vyplyva, ze na 100l staci 50W topitko. Ale mozno mi nieco nedochadza :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2010 19:22 Muž Yirka [9126] – Re: protein007
Tak si to převeďme na nějakou skutečnost:
Ty říkáš že na 100 litrů potřebuješ 200 watů (1*2*w)
Já říkám že na 100 litrů potřebuješ 50 watů (1*0,5w)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2010 19:16 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Yirka
A nie je to to iste? :-) Podla mna "pocet litrov = 2 * pocet wattov" a "1/2 poctu litrov = pocet wattov" su rovnake, druhy vznikne z prveho po predeleni oboch stran 2-mi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:52 Muž Yirka [9126] – Re: protein007
Ten vzoreček na vytápění máš trochu opačně, v normálně vytápěných místnostech se používají topítka, kde waty=polovina litráže, u chladnějších prostor se watáž rovná litráži a pouze u vysoce vytápěných nádrží s náročnými rybami se používá vyšší watáž než litráž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 18:37 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod
Opteron napsal: Možná jo, v tom akvárku budou terčovci a červené neonky, teplota by měla být 28-29°C, nevím jestli by jedno 200W topítko utáhlo na takovou teplotu 475l když okolní teplota je cca 21°C...ale možná jo...

Mam 250W topitko v 540l nadrzi, vodu zohrieva na 25 stupnov. V noci kurime az ked teplota klesne pod 16 stupnov v miestnosti. Za celu zimu som nevidel, aby teplota vody klesla na menej ako 23.8 stupna. Takze aspon mas predstavu, ako dlho si tolko vody udrzi teplotu. A to meram digitalnymi teplomermi vnutri nadrze.

Co sa tyka tvojej teploty, urcite to utiahne, kazde kvalitnejsie topitko ti zohreje nadrz do tych 32-34 stupnov, dokym je pouzivane v urcenom objeme vody (pocet litrov = 2 * pocet wattov). No a dve topitka maju vyhodu len v tom, ze jedno mas ako zalohu druheho. V rovnomernosti rozlozenia tepla v nadrzi sa to moc neprejavi, dokym ti zrovna nestoji voda v akva - mozno akurat tak, ze na jednom konci bude o 0.1 stupna ina teplota ako na druhom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:39 Muž mailo [14] - Rostliny
Vinde ta to do 15 ecok. Vsak len skus popozerat v akva potrebach. Ak to mas vo svojej izbe kde aj spis tak ta bude asi ten vzduchovaci motorcek trochu v noci rusit pretoze si myslim ze ten najlacnejsi bude asi vrcat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:36 Muž mailo [14] - Rostliny
Hej hej to mas pravdu, ze nema skoro ziadnu penu. Preto aj ja mam v 45 litrovom Aquael fan mimi s pripojenym vacsim biomolitanom a aste je na nich ten problem ze ked ho tam das bez takychto uprav mozu sa tam lahko dostat krevetky a von sa uz nedostanu. Takze podla mna kup Aquael fan mimi + biomolitan ktory si orezes na pozadovanu velkost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2010 17:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: vejvar
presne tak navic pokud chce krevetky tak nejbezpecnejsi jsou filtry bez pohyblivejch casti - bublifuk, hambursky filtr, ci pudni filtr ... Ninco jinak vzduchovaci motorek koupis jiz od 90kc (Miga.cz) staci ten nejslabsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2010 17:33 R Muž Silent [5949] – Re: Opteron
Za těchto podmínek bych taky použil raději dvě 200W topítka. Spotřeba energie nutná pro ohřev bude stejná jako při použití jednoho a rezerva se může hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:29 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: cc355
Možná jo, v tom akvárku budou terčovci a červené neonky, teplota by měla být 28-29°C, nevím jestli by jedno 200W topítko utáhlo na takovou teplotu 475l když okolní teplota je cca 21°C...ale možná jo...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:24 Muž cc355 [1]
Nevím sice, kde máš akva umístěné, ale předpokládám, že v bytě, který se vytápí. Proto si myslím, že než se změní teplota vody v tak velkém akvárku, tak to bude trvat dlouho a pokles teploty bude hodně pozvolný. Asi bys v klidu stíhnul zajít do obchodu pro nové.:-)Nevím no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:18 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: cc355
No ono to má taky výhodu že kdyžby se náhodou stalo že jedno topítko exne, tak to druhé se bude snažit aby ryby doslova neumrzly...jinak díky za link, cena je přijatelná, já se koukal na vnější filtry Eheim a ty ceny jsou někde jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:07 Muž cc355 [1]
www.akva-tera.myeshop.cz/…
možná by tohle stálo za úvahu, ale s tím topením to máš vymyšleny pěkně.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 17:03 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Haimdol
No já v tom vidím i výhodu že mohu použít dvě 200W topítka a kkaždé dát na jednu stranu akvária a pokud by u nich byl i jeden filtr tak by voda v akváriu byla v celém objemu o stejné teplotě, ono to akvárko má totiž 150cm na délku...a taky si myslím že dva 200 -250l vnitřní filtry vyjdou levněji než externí za 5000kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:58 Muž cc355 [1]
A není to škoda?? Bude to tam akorát zabírat místo. Jsem začátečník, ale asi bych preferoval externí filtr..:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:57 R Muž Silent [5949] – Re: Opteron
Dá se to tak řešit. Určitá výhoda je, že se filtry dají čistit na střídačku, takže zůstane část biomasy zachovaná. Ideálně by to ale chtělo filtry nadimenzovat na objem nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 16:55 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Re: Haimdol
Napadlo mě tak dát dva vnitřní 200l filtry, dalo by se to řešit i tak? nebo budou hned zanešené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2010 15:45 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Ninco
fan mikro plus koupis kolem 250 kc
bublifuk koupis do 50kc a motorek do 150
takze takze usetris min 50-80kc, navic ten aquael nema temer zadnou filtracni hmotu,
takze jen honi vodu coz je naprosto k nicemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:19 Marekkt
tak to mate fain . .skoda ze byvam na slovensku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:18 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Jo, ale musis si k nemu poridit vzduchovaci motorek, a najednou jsi na stejné ceně, jako za filtr :P
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2010 09:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Marekkt
a co klasicky a osveceny bublifuk (vnutorny filter s kostkou biomolitanu, pohaneny vzduchom) se vzudcovacim motorkem

tu v cechach se da poridit od cca 20-30kc (do cca 10L akvarka) az po opravdu velke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:00 Marekkt
tak ja mam aqvael nwm jaky v 100l a pohoda .. len tam bi to bolo trocha velkee :-D no ale skusim nabehnut do predajne zo vzduchovkou a povem .. najmensi filter jaky mate :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 08:17 Muž mailo [14] - Rostliny
Aquael fan mikro plus stoji okolo 11 ecok. ma 250l/h ale ak ti mozem poradit tak Aquael fan mimi plus stoji 12 ecok a ma trozku vacsie filtracne medium 260l/h Samozrejme ze u oboch sa da upravovat prietok. Na tom mini je ta vyhoda ze by sa tam dal namontovat aj vacsi biomolitan ak by si ho chcel neskor pouzit do trosku vacsieho akv. no na mikro by si ho musel asi omotat komplet lebo taha vodu aj z hora. Je tam moznost aj vzduchovania. Do toho 20 litroveho sa ti urcite vmesti aj ten vacsi. Ja mam nikro v 15 litrovom a je to v pohode no ma mrzi te mikro sa uz neda vobec prerobit na vacsie filt medium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 08:02 Marekkt – áký cenovo dostupný filter do miniaqva z novorodeními gupkami
potrebolav bi som od vas radu alebo niekto kto pozna nijaky lacnejsi malý filter... najlacnejsí čo som našiel je za 10 € a to je velký. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 17:43 R Muž Silent [5949] – Re: Opteron
Komerční vnitřní to takového objemu neseženeš. Buď si ho musíš zkonstruovat sám, nebo použij bioakvacit vhodné velikosti s čerpadlem a nebo vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 17:40 Muž Opteron [0] - Cichlidy – Filtr pro 475l akva
Poradí mi prosím někdo jaký nejvhodnější vnitřní filtr to akvária 475l? Koukal jsem na nabídku a největší filtry jsou do 200l nádrží.
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2010 11:57 Muž kubasan [18] - Rostliny
Fotka k příspěvku nicoho sa neboj nejde to len cez te dva centimetre,ide to cez cely molitan,inac aj moj bol dost hlucny. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:59 Muž Yirka [9126] – Re: Michal
Ten filtr by měl nejdříve nejméně ty dva týdny běžet v nádrži bez rybek......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:58 Michal
protein007 napsal: Ten molitan je navrchu trochu zrezany do sikma, takze ked ho otocis vyssou stranou tam, kde priteka voda, tak by mala prechadzat vacsinou molitanu. Co si pamatam, tak pri poslednom cisteni bol cely ten molitan plny sajtrajtu, takze voda prechadzala viac-menej celym jeho objemom.



Hmm, díky za radu, tak já půjdu zejtra nakoupit rybky a za 14 dní se podívám, kde všude se tvoří sajrajt. Mimochodem mě z něho rezonuje taky celý akvvárko. Asi ho tam jenom pověsím za provázek, protože jsem zjistil, že když ho nepřicucnu ke sklu, tak o něm vůbec nevím. Akvárko budu mít v místnosti, kde spím. :-)



Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:57 Muž Yirka [9126] – Re: Michal
Nemyslíš že by asi těžko vyráběli filtr, který vůbec nefiltruje. Zapoj a dej do nádrže. Pokud to chceš dále rozebírat, nafoť ho rozdělaný anebo lépe, pošli dotaz člověku, který tu má nejlepší přehled v těchto věcech - Haimdolovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:50 Michal – Re: Yirka
Ano, mám ho celý ponořený. Neříkám, že nefunguje. Ještě jsem ho nezkoušel, jenom mě to právě tu logiku moc nedává, tak jsem nechtěl vysadit rybky, dokud si to neověřím. Jestli je to takhle správně, tak proč tam vůbec tolik toho molitanu je, když by stačily jenom 2 cenťáky, když přez zbytek voda stejně neproudí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:48 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Michal
Ten molitan je navrchu trochu zrezany do sikma, takze ked ho otocis vyssou stranou tam, kde priteka voda, tak by mala prechadzat vacsinou molitanu. Co si pamatam, tak pri poslednom cisteni bol cely ten molitan plny sajtrajtu, takze voda prechadzala viac-menej celym jeho objemom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:45 Muž Yirka [9126] – Re: Michal
A máš ho celý ponořený? Mně nedává logiku proč by to nefungovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:37 Michal – Re: Yirka
Fotka k příspěvku Ano, tudma fakt dovnitř de, ale centimetr za těma dírama je svislá stněna z plastu, která sahá odspodku filtru (kde jsou ty díry) až úplně nahorů 2 centimetry od rotoru, takže voda přez těch spodních 6 cm houby vůbec neproudí a dostává se tam jenom těma horníma dvěma cm. Přikládám malovanej obrázek pro upřesnění toho jak to myslím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:32 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: Michal
Ja som ten filter mal, filtroval celkom dobre, len asi po mesiaci zacal byt hlucnejsi (resp. zacal dost vibrovat a akvarko ten hluk este zosilnilo), tak som ho vymenil za Dennerle Nano filter. Bol sice o dost drahsi, ale je aj tichy. Ale mozno som mal len vadny kus, neviem, nechcelo sa mi s tym babrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:27 Muž Yirka [9126] – Re: Michal
Filtr sice nevlastním, ale ta vode přece jasně musí jít těmi perforovanými rohy a boky plastového krytu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 22:24 Michal – Dotaz ohledně filtru Sicce Micron
Zdravím všechny. Chtěl bych začít s rybičkama a v našem obchodě s akvaristikou jsem si koupil filtr sicce micron. Trochu jsem ho doma študoval a připadá mi, že ta voda skoro vůbec přez tu houbu nejde a využívají se jenom horní 2 centimetry, protože celá ta houba je zasunuta v tom zásobníku a ten je ze všech stran neprůchzí kromě toho vršku.

Tady je odkaz na origo dokument www.sicce.com/… Na třetí straně je v prostředku malej obrázek, kterej mám na krabici a i na něm je nakreslený červenejma šipkama, jak má ta voda jít, ale fyzicky to tak určitě nejde, protože je to celý zakrytý plastem. Tak bych se chtěl zeptat, jestli to tak má být, nebo mám nějákej špatnej kus. Asi jsem to napsal dosti chaoticky :-) , ale doufám, že nějáký majitel stejnýho filtru, kterej už je do věci trošku zasvědcenej mi pomůže. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 16:46 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Toddik1
Náplně do obou provedení:
www.akvaristik.eu
Dají se koupit jako náhradní díl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 16:43 Toddik1 – Re: Creasyczek
A jak je to s náplněmi? do Aqua Clearu to asi není problém , ale kde se dají sehnat náplně do filtru EHEIM? a za jakou cenu? pořád opravdu váhám, který koupit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 15:12 Creasyczek
Taky můžu doporučit filtr AquaClear, mám doba jeden a jsem s ním spokojen.
Ještě doplním, že filtry AquaClear patří pod firmu Hagen.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [191] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9501