Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2015 18:39 Muž NASREDDIN [1383] Re: Škroby
Nemá to náhodou být Marina?
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 18:33 Muž Škroby [1]
Zdravím,neznáte někdo vnější filtr Maximma?Nikde jsem nenašel ani cenu ani nic o něm.Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2015 18:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: majklbeer
Ja tomu moc nerozumim, ale jelikoz bojovnice se nadechuji nad hladinou, a pancernicci maji pridavne strevni dychani, ty ryby se jen tak neudusi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2015 18:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: majklbeer
vzduchovač můžeš vypnout úplně (i když zrovna na noc se to hodí), ale filtr musí běžet nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 18:22 Muž Škroby [1] Re: KarlosS
Jak říkám,nevyznam se v tom,ale jen aby nedošlo k omylu,tak akvárium zabíhat nebudu,mám ho od října,jen plánuju výměnu filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2015 18:20 Muž beermajkl [3] – vzduchování
Chci se zeptat,mám pár bojovnic,5 Pancéřníčků Panda a 4 Pancéřníčky zelené,můžu na noc vypínat vzduchovač,je celkem hlučný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 22:56 R Muž Silent [5949] Re: Škroby
Rozhodně bych pořídil model NFC 800, protože šestistovka je hraniční. Aktivní uhlí bych v každém případě nahradil kvalitní biokeramikou, nejlépe Eheim substratPro nebo sera siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 21:15 Muž Škroby [1]
Zdravím,plánuji pořídit vnější filtr Aqua Nova NCF do 112l akvária,ale nevím zda vzít NCF 600 nebo 800.Co myslíte,že bude lepší?Jo a čím nahradit aktivní uhlí?Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 19:34 R Muž Silent [5949] Re: Gabinek
EHEIM Pick Up 2010 je poměrně tichý filtr, ale přece jen je to filtr starší generace. Pokud zůstaneme u Eheimu pořídil bych spíše Aquaball nebo Biopower. Jako další alternativu bych se podíval po taktéž tichém a kvalitním Fluvalu řady U (konkrétně U2 nebo 3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 17:36 Gabča – tichý filtr do 98l
Dobrý den, nejprve jsem plánovala pořízení 54l akvária ale nakonec pořídím akvárium 98l, ve kterém budu mít jednoho beťáka (plus možná 2 samičky), modré neonky, pancéřníčky, šnečky a rostlinky. Akvarium bude v pokoji kde se spí a proto by jsem potřebovala co nejtíšší filtr. Zajímalo by mně za máte někdo zkušenosti s nějakým velmi tichým filtrem. Já jsem prozatím dle recenzí našla EHEIM Pick Up 2010 ale nevím zda se lze spolehnout na recenze. Moc děkuji za odpovědi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2015 20:43 R Muž Silent [5949] Re: Lorna
Okysličení je důležité především pro ryby a myslím, že v tomto případě a správné instalaci filtru bude dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:41 Lorna Re: NASREDDIN
Děkuju moc. A tohle okysličení bude dostatečné i pro rostliny? Mluvíme o akva 54l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2015 20:28 Muž NASREDDIN [1383] Re: Lorna
Ano, čeřením hladiny se voda okysličuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 20:26 Lorna Re:
Ahoj, hledám informace o vnitřním filtru Tetra Tec EasyCrystal FilterBox 300 a dočetla jsem se, že filtr nemá vzduchování - když ale vodu vypouští vodopádem, tedy i čeří hladinu, neznamená to, že i okysličuje? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 11:04 Muž Legioix [574] Re: lhajek
Na té kvalitě to opravdu znát jde. Výrobky fy. Resun osobně považuji kvalitou za nedostatečné. Mohu porovnávat filtry, vzduchovací motorky i topítka, které mě prošli rukama a za sebe říkám, že od této firmy už nikdy nic. Většina filtrů i vzduchovacích motorků je nesnesitelně hlučná a topítka nemají ani tepelnou pojistku. Musím zdůraznit, že na hluk nějak háklivý nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 10:49 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Heimdall
Neměl jsem v ruce ani jeden, ale z dostupných informací bych já nebyl ochoten za "to samé" dát bez mála dvojnásobek. Z technických dat tam prostě nevidím dostatek přidané hodnoty za tu vyšší cenu. Ale bude i o prioritách ... nesháněl bych úplně tiché řešení, protože hned vedle mě jede bublifuk a to přehlučí snad cokoliv .... a u bublifuku jsem spal i v ložnici a nevadilo mě to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:48 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: Heimdall
Suhlasim a zase rozdiel v cene neni az taky vysoky.Ide mi hlavne o kvalitu a aby bol tichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.03.2015 09:29 R Muž Silent [5949] Re: lhajek
Cena je sice důležitá, ale neměla by být rozhodující. Kvalita provedení, servis a systém filtrace by měl být rozhodující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:23 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: erik1982
Proti Resunu či Boyu skoro dvojnásobná cena ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 09:08 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: ZdendulinCZ
No neni to pozitvne :).I tak sa priklanam k dennerle skimfilter.Diky za info.Co som cital a pozeral videa tak vyzera byt pohode aj tichy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 00:28 ZdendulinCZ
Tady je diskuze k Resun CY-20 (v podstatě to samé jako Boyu EF-05) a prý kvalita a hlučnost nic moc. rybicky.net/forum/16085-filtr-boyu-ef05…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 19:00 R Muž Silent [5949] Re: lhajek
Obávám se, že sehnat filtry Eden na našem trhu už bude takřka nemožné. Jako alternativu lze použít již zde zmiňovaný Resun CY-20 který by neměl být problém sehnat www.aquario.cz/… ovšem jak je to u těchto značek s hlučností to netuším.
Edit: špatně směrovaná odpověď. Byla určena pro erika stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:31 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: lhajek
Vecie akva urcite nebudem mat.Nemam nato miesto.Este sa opytam ako je natom s hlucnostou.Akva mam pri hlave kde spim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 18:09 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Jj EDEN 501 jsem sháněl do svého 54L ale nakonec jsem ho nesehnal a mám místo něj EDEN 511. Sice papírově 600L/h, ale zabíhal jsem ho ve 20L akva s novými náplněmi takže docela fičel pěkně, ale šel hezky zregulovat takže v akva to ani nevypadalo jako v pračce....

Pokud bys do budoucna uvažoval že by mohlo být i větší akva tak bych se o fous většího filtru nebál, navíc EDEN 511 a jemu obdobné už mívají vyřešené uzavření vody v hadicích při čištění, takže se pak snadněji spouští....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 17:59 R Muž Silent [5949] Re: KarlosS
Ta "vopičárna" nemusí být vedle akvária, ale jako u jiných kanystrů může být pod akváriem. V akváriu je čerpadlo s předfiltrem a rampa :) . Mezi dnem filtru a hladinou v akvu může být až 100 cm rozdílu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 17:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: erik1982
i ten Resun je tichej. Ale ten Eheim Aquacompact je teda šílenost. Nedovedu si představit, že bych měl takovouhle vopičárnu ze strany aq :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 17:16 Muž erik1982 [23] - rastlinneRe: KarlosS
Na ten Eden 501 uz som dnes pozeral.Vyzera tiez pohode.Co sa mi paci na dennerle ze ma fakt tiche filtre.No a u denerle je aj skommer.Mam este cas porozmyslat pretoze kupovat ho budem koncom mesiaca.Zvazoval som aj eheim ak by bol na 20l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 16:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: erik1982
doporučuji Resun CY-20, nebo se to jmenuje Boyu EF-05, u nás se prodával myslím jako Eden 501. Mám ho na 30l a spokojenost.
Jo, tak koukám, že Dennerle ho dělá taky, ale za dvojnásobnou cenu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:03 R Muž Silent [5949] Re: erik1982
Pokud chceš opravdu exterák na 20 litrů tak buď závěsný a tam je jedno jaký koupíš, protože jsou prakticky všechny stejné a nebo kanystrový, což už je trochu lepší level a tam bych doporučil Eheim aquacompact 40 akvarijni-filtry.heureka.cz/… nebo Dennerle nano external Skimfilter akvarijni-filtry.heureka.cz/… případně pokud máš odvahu můžeš si externí nano filtr vyrobit sám rybicky.net/clanky/1435-domaci-vyroba-maleho-venkovniho-filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 12:52 Muž erik1982 [23] - rastlinne – Filter na 20l
Ahoj zvazujem si kupit externy filter do 20l akva len neviem aky.Hlavne aby nebol hlucny ked ze mam akva v izbe kde spim.Poradil by niekto co by bolo vhodne?
Vopred dik
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 08:29 Muž odikcz [114] Re: Barakainus
Pleteš jabka a hrušky. To co popisuješ je samozřejmě fajn, ale když po ruce nic takovýho nemáš, tak těžko pudeš do akvaristiky se slovy: můžu si u vás vymačkat trochu "špíny" z filtru, ustřihnout trochu filtračních hmot a ještě si lopatkou nabrat trochu dna ... nebo aspoň v akvaristikách tady u nás to tak nefunguje.

A proč bych potřeboval odkaz? Já tady nikomu nic nenutim! Baletka měla problém, a tak se jen snažím pomoct najít řešení z toho, jaké mám zkušenosti já (moje osobní a subjektivní ... od toho tu jsme - každej přihodí, s čim se v akváriu setkává ... takovej brainstorming). To jestli Nitrivci věříš nebo ne je tvoje věc, nemám potřebu o tom kohokoliv přesvědčovat. Ty taky nemáš žádnej odkaz, že to je zaručeně podvod, nebo snad jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 08:25 Muž kofejn [963] Re: Barakainus
Fotka k příspěvku Když jsem zakládal svoje akvárko, měřil jsem NO2 a po přilití nitrivce bylo za 3 dny NO2 neměřitelné. Spíš to asi bylo rozmletým zeolitem, který by v nitrivci měl být.
Přikládám obrázek z měření a výpis z deníku:
9.9.2012
N02 je na nule coze a nakoupil jsem 50 neonek. Chovatel mě přesvědčil, že plánovaných třicet je málo, že se mi v akvárku ztratí. Takže jsem se nechal ukecat na 50 a že mi ji dá hned. Předsevzetí vzalo za své a teď mi jezdí po celé nádrži a je to krásný pohled ano .
Add N02: Měřil jsem v poledne a koncentrace byla na 0.5mg/l. Zdál se mi to moc rychlý pokles, možná chyba měření. Proto jsem se rozhodl, že večer večer udělám kontrolní měření a při něm mi vyšla koncentrace nulová. Zítra ráno budu měřit zase, co s tím udělá rybí osádka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2015 08:21 R Muž Silent [5949] Re: Barakainus
Já bych to jako podvod neviděl. Je bezpochyby, že tebou zmíněné naočkování nových hmot smícháním se starými, použití části starého dna či vymačkání hmot ze zaběhlého filtru je to nejlepší pro nastartování nitrifikace z nové nádrže (tedy za předpokladu, že použijeme známou a hlavně zdravou nádrž), ale za určitých podmínek můžou tyto produkty zrychlení naběhnutí nitrifikace výrazně podpořit. Ony ty bakterie v těch roztocích jsou v jakémsi neaktivním stavu a aktivují se až ve vodním prostředí a hlavně jsou tam obsažené enzymy které podpoří růst a činnost bakterií již přítomných. Ovšem v žádném případě není pravda, jak mnozí výrobci tvrdí, že po použití jejich přípravků lze nasadit ryby již po 24 hodinách. Nejsem mikrobiolog takže ti neřeknu co tam probíhá, ale můžu mluvit z vlastní zkušenosti, že to opravdu funguje a to už jsem hezkých pár nádrží takto rozjel. Bez použití jakéhokoli naočkování biokulturou jsem si troufl nasadit ryby až tak po měsíci, pokud byla po ruce jiná již zaběhlá zdravá nádrž tak již po 14 dnech mohly být nasazeny první rybky a zrovna tak při použití komerčních přípravků. Ovšem každý nemá po ruce zdravou a zaběhlou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2015 23:34 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: odikcz
Muzes dat odkaz kde je ukazano, ze Nitrivec (ci jakekoliv jine pripravky s "bakteriemi") zabehnou akva rychleji nez bez nich?
Bych rekl, ze vymackani zabehleho filtru, zamichani zabehlych naplni do novych ci pridani zabehleho substratu do dna je co bude fungovat. Pridani hliny pod substrat by melo fungovat tez.
Vsechny ty pripravky jsou s nejvetsi pravdepodobnosti podvod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 20:57 Muž O.Tom [439] Re: baletka
Jen takový dotaz k části textu...
"Jednou za rok komplet výměna filtrační hmoty a výměna vaty v momentě, kdy už nešla vůbec proprat. K tomu, mimochodem, došlo docela nedávno. Takže filtrační hmoty jsou čerstvé, hadice nezanesené."
... tou komplet výměnou filtrační hmoty doufám nemyslíš i ten siporax ?
A k neobvyklému zanášení, nezměnilo se třeba krmivo a krmné dávky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 20:06 R Muž romant [27982] Re: Kamilstrom
Prostě věř a víra tvá tě uzdraví. :) Ovšem na druhou stranu, co kdyby ten reklamní letáček měl pravdu. :-D Jinak pro všechny, já se tomu nevysmívám, taky po obdobných přípravcích sem, tam sahám, když musím řešit nějaký rychloproblém v dohledovkách. Spíš jsem se s tím, jak jsem kolegu opravil snažil uvádět ty reklamní letáčky trochu na pravou míru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2015 19:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Heimdall,romant,baletka.....
Prave proto jsem se ptal,jak nebo cim ty nitrifikacni bakterie tam pridavala.Ja si myslim,ze vsechny tyto vyrobky ktere slibuji"zrychlene zajeti" pomoci nitrifikacnich bakterii jsou podvod,kdyz si clovek uvedomi co ty bakterie potrebuji k zivotu a jak dlouho muzou vydrzet zavrene v te lahvicce.....Mluvil jsem o tom na predposledni Aquatic Experience vystave ze zastupcem jedne firmy(jmeno nebudu psat)ktera vyrabi krmiva,filtry apod.pro akvaristiku,ktery se mi neco podobneho snazit vnutit,tak mi na zivotnost N.Bakterii rekl,ze vydrzi mozna den a v podstate je to scam,ale lidi pry koupi vsechno tak co. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 17:06 R Muž Silent [5949] Re: romant
Říká se tak nejen tomu Easy Life EasyStart, ale i již zmíněný sera bio nitrivec má přímo na nových baleních uvedeno, že se jedná o cituji "tekuté bio filtrační médium". Oni si výrobci rádi hrají se slovíčky ;-) .
Edit: abych nepropagoval jen zahraniční výrobky, tak úspěšně používám už delší dobu kvalitní český produkt Harmonic bioenzym A a kombinuji ho s Harmonic bioenzym R.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 17:01 R Muž romant [27982] Re: Heimdall
Když už se tak doplňujeme, kterýmu přípravku se říká "tekutej filtr"? Je to ten Easy Life EasyStart?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 16:53 R Muž Silent [5949] Re: romant
Máš recht. Na přímé očkování bakteriemi jsou trochu jiné přípravky jako například JBL FilterStart, Tetra SafeStart, Easy Life EasyStart, Tetra Biocoryn nebo Tetra Bactozym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2015 16:36 R Muž romant [27982] Re: odikcz
odikcz napsal: Nitrivec je super, ale používam jen při zakládání nové nádrže, když to potřebuju urychlit. V dobře zaběhnuté nádrži je zcela zbytečný a naopak způsobí, že tam bude těch bakterí víc a ucpou rychleji filtr. Ono je to trošku opotřeba uvést na pravou míru, tedy s těma bakteriema. Bakterie nejsou jedinou složkou kterou Nitrivec obsahuje a nejsou ani hlavní, jsou jenom doplňkem. Nitrivec obsahuje mletej zeolit a ten dokáže stahovat ony škodlivý N látky a to je jeho hlavní deviza, s těma bakteriema to není zase taková hitparáda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 10:59 Muž odikcz [114] Re: baletka
Nitrivec je super, ale používam jen při zakládání nové nádrže, když to potřebuju urychlit. V dobře zaběhnuté nádrži je zcela zbytečný a naopak způsobí, že tam bude těch bakterí víc a ucpou rychleji filtr.

Takže teď měnit častěji vodu (aby se to vrátilo do normálu), vyprat filtr a do budoucna:
# filtrační hmoty (biomolitan, keramiku) neměnit, jen propláchnout = vydrží mnoho let
# bakterie do zaběhnutého akvária nepřidávat = je jich tam dost např. ve dně

Pokud filtr stačil několik let a nic se nezměnilo, tak bude sloužit i dál a je zbytečné pořizovat jiný. Ale samozřejmě větší objem filtračních hmot se hodí vždycky a nic se tím nezkazí (ty 3 litry jsou na hraně, ale vše záleží na nastavené rovnováze, kterou jste výměnou hmot a nitrivcem narušila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 07:37 Žena baletka [624] Re: Kamilstrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 07:18 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Kamilstrom
Třeba tímto to lze: abc-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 23:55 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
Jestli si pridavavanim bakterii myslela nitrifikacni bakterie,zajimalo by me jakym zpusobem si to delala,odkud si je vzala? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 23:15 Žena baletka [624] Re: odikcz
Nemyslím, že cichlidky, pancíci a neonky špiní vodu. A stoprocentně se nerozmnožily. Bakterie jsem přidávala. Tam by mohl být problém. Jak jsem psala, zkusím to komplet vyčistit a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 01:29 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: baletka
No jestli to neopravis,tak novy filtr muze mit klidne o 100% vetsi capacitu nez stavajici 2032,ten je rekl bych maly na takove akva. S vetsim filtrem nikdy nic nezkazis a prutok se da vzdy regulovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 00:58 Muž odikcz [114] Re: baletka
Tak ono jich nemusí být hodně, stačí když dělají nepořádek. Taky se teď mohli nějaký rozmnožit atd.

"Jednou za rok komplet výměna filtrační hmoty"
Proboha proč? To je jenom marketingovej tah. Mam biomolitan několik let a nic mu není, bezproblémově slouží dál. Keramika to samý. Vata je jediný, co člověk jednou za čas vyhodí.

Mimochodem, nepřidávala jste po výměně hmot bakterie pro zajetí? Nebo Juwel to dává myslim do toho zelenýho - to by mohlo taky způsobit, že jich tam je teď víc a ucpávají filtr.

Jinak já teď vybíram filtr do 100 litrovýho akvára a hledam objem minimálně 5 litrů (přesněji favorit má 6,8 a nebál bych se ani většího, měl jsem 7,5 litrů u 40 litrovýho akvária a pohoda - předtím jsem měl právě stejný problém s rychlým zanášením, tak jsem to radši předimenzoval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 00:33 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: baletka
Taky mám ecco pro a po čase se začal šíleně špinit, vyřešil jsem to tak, že jsem vyndal tu vatu a nějakou poslední vložku, takže tam mám jen bioakvacit a siporax a od té doby ho proplachuju jednou za několik měsíců, ale i tak je průtok ještě obstojný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 00:11 Žena baletka [624] Re: odikcz
Prosím Tě, jakou kapacitu filtru bys mi do toho akva doporučil?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2951