Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:31 Muž ondralomnice [81] Re: RichardH
Otoč ho vzhůru nohama a používej jako skimmer smich smich smich prosím OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 12:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RichardH
Nasel jsem si, ze tento set obsahuje tento filtr:
www.akva-exo.cz/…

Od takovehoto filtru muzes cekat jedine, proudeni vody v akvariu, nic vic. Uz jen kdyz se na nej podivas, musi Ti rychle dojit, ze obsah filtracni hmoty je maly a voda pres nej proudi tak rychle, ze nemuze nitrifikovat.

Z ceho usuzujes ze poradne nefunguje? Nebo lepe receno, co nedela a cekals to od nej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:55 RichardH – Akvarium Pacific l
Dobrý večer, koupili jsme set Pacfic 160l,ale zdá se nám, že ten filtr pořádně nefunguje?prosím o rady anebo návod jak se biofiltr používá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 10:17 Muž Jurdas [37] Re: glpetr
Já používám Atman 201 a jsem s ním nad míru spokojený.Jde ticho,ale nemám to čerpadlo přisáté na akva je na kostce bioakvacitu která stojí na dně,tak možná,že ta kostka je jako tlumič.Také jsem zde četl,že jsou Atmany hlučné,ale možná,že když je čerpadlo na akva přisáté.Muselo by se to vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 08:18 Muž glpetr [69] Re: Petr
ahoj souhlasím s akvaristou "Zervanem" používám dva EHEIM Aquabally (2 roky) absolutně tichý chod naprostá spokojenost, měl sem i Atmana byl dost hlučný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 07:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Petr
Tak ako píše Roman alebo je ešte alternatíva čerpacej hlavy: EHEIM Aquaball PowerHead 1212 - je však o čosi drahšia. Ja som po nej siahol preto, že hoci som na Atman videl veľa kladných ohlasov, našlo sa pár, ktoré kritizovali hlučnosť. Tak neviem, či sa sem-tam nájde hlučný kus alebo čo. No a na Eheim som nevidel nikoho kritizovať hlučnosť - možno aj preto, že ho má podstatne menej ľudí :-) Každopádne som spokojný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:05 R Muž romant [27982] Re: Petr
Bezpočetkráte doporučovanou kombinaci čerpací hlavy a kostky biomolitanu. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:03 Petr – tichý filtr
Dobrý večer, poraďte nějáký tichy filtr akva má 50 litru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 12:29 Muž Naxyl [1] Re: DrChila
Takže by to mělo utáhnout, jo? Protože nevim jak je to z nákresu patrný, ale musí nasávat z vrchu tý nový komory co tam vytvořim, aby vody proudila okolo topítka a aby tam nebylo hluchý místo, kde se voda bude zdržovat a hnít. A přímo do tý komory se žádný čerpadlo nevejde, takže tam musí být nějaký, co umí nasávat z hadice, ale jediné, které jsem našel, je právě tahle hlava atman a pak eheim, který je strašně drahý a při stejnym průtoku má skoro dvojnásobný odběr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 11:04 Muž DrChila [243] Re: Naxyl
Výtlak se vždy myslí nad hladinu i kdyby jsi měl kilometr pod vodou čerpadlo zapojený tak ti pojede na 100% i metr pod hladinou kdyby jsi měl hadici takže rozdíl by byl 999m. Pokud ho nerozdrtí tlak. 5cm to zvládne každý čerpadlo snad. A přitom objemu co to chrlí asi určitě. Horší to je kdyby jsi měl filtr třeba pod akvariem jako to mám já. Pak čím větší rozdíl hladin tím nižší účinek čerpadla i když píšou výtlak třeba do 2,1m v těch 2,1m to teče kolikrát litr za hodinu. místo třeba 1000l/h
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 07:53 Muž Naxyl [1] Re: DrChila
Když není ta 203 dělaná na tlačení vody, myslíš, že by jí vadilo, když bych jí měl v tom vnitřním filtru, jak jsem se na něj ptal výše? Sice by tu vodu tlačila cca 60cm vysoko, zas ale nadruhou stranu by nad ní mělo být zhruba 55cm vody, takže bych řekl, že je to jako kdyby tlačila jenom 5cm, ale radši se zeptám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:52 JoKa Re: romant
Děkuji, takové jsem měl trošku podezření... Ale víš jak, líná huba objedná kravinu... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:37 Muž DrChila [243] Re: Urtman
Jinak to čerpadlo ta 306 u tý se udává i výška výtlaku protože to je výtlačné čerpadlo.
Ta 203 neni přispůsobená na tlačení vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:30 R Muž romant [27982] Re: Urtman
Pro Tvůj účel ten 203, což je klasická čerpací hlava, kdežto ten 306 je zase klasický čerpadlo, jenž tlačí vodu směrem nahoru.
Edit: Jenom trošku pozor na hlučnost, ta 203 bývá někdy hlučnejší, přecijenom už je to macík a řádným výkonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:26 JoKa – Rozdíl mezi AT-306 a AT 203
Ahoj, nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi AT 306

www.zbozi.cz/…

a AT 203

www.zbozi.cz/…

?

Koukám na ně a rozdíl nevidím, průtok stejný... Tak jsem zmaten...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 09:41 Muž DrChila [243] Re: Losky
Co přijít do obchodu a zkusit si to právě tam s kouskem hadice? :) popřípadě kdyby byla menší dá se nahřát a pak zastrčit i na větší půrměr pokud se nechce člověku nahřívat tak menší průměr a nějaká obímka či jinak stáhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 09:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, nedávno jste mi tady doporučovali udělat rozstřikovací rampu z elektrikářské trubky. Můžete napsat, jaký průměr??? Hadice mám 16/22 mm. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 08:47 Muž DrChila [243] Re: Urtman
Nasává to po bokách. takže by k tomu nešlo přidělat hadici:-D maximálně by šle udělat bio filtr kterej nebude si myslim tak dobře filtrovat. a to udělat to opačně ne výtlak čerpadla nád hadici a militan. Ale bude to k prdu nasátej bordel bude rozmělněnej a molitan ho nezachytí a bordel ve vodě je natottata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 00:00 JoKa Re: DrChila
Tak velký průtok proto, že 1000 l/h nestačí (co tam mám teď). Spočítal jsem to na těch 2800, tak aby byl průtok stále dostatečný i při zanesení molitanu...

fungovalo by to jako ten molitanovej filtr v tom případě že by si do kostky vyříznul díru o tvaru toho čerpadla a zaděl ho tam
a nešlo by třeba udělat hadici, která bude procházet molitanem, s tím, že do ní udělám dírky??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 23:54 Muž DrChila [243] Re: Urtman
Pokud na vnitřní filtr tak atman si lidi většinou kupujou. Nebo já jinačí ani neviděl molitanový od sery mám ale bylo to mastný myslim že za to chtěl 1200 a to má průtok 650l/h. K čemu tak velký průtok? v bazénu nejde protiproud? :) fungovalo by to jako ten militanovej filtr v tom případě že by si do kostky vyříznul díru o tvaru toho čerpadla a zaděl ho tam
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 23:00 JoKa – Hydor Čerpadlo Universal 2800 l/h 55 W
Ahoj. máte někdo zkušenost s tímto čerpadlem?

www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

Mám zámysl ho připojit na biomolitanovou kostku a nikde nevidím žádnou "koncovku". Je možné to vůbec nějak připojit?
Půjde to jako vnitřní filtr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:44 Muž Naxyl [1] Re: Naxyl
Tak už to chápu, jakože rozdíl hladin bude pár cm, tudíž to sklo nemusí být moc tlusté... Jenže mě spíš zajímá, jak nejtlustší může být, aniž by musely být skosené hrany, jelikož cena takového kousku skla je minimální, ale tlustší je přecejenom odolnější (a líp to i vypadá smich ). Co jsem však zapomněl poznamenat, že čerpadlo chci použít silnější (okolo 1500 l/h), aby to utáhlo ty vrubouny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:22 Muž Naxyl [1] Re: DrChila
To s tou tloušťkou skla a tím průtokem jsem nepochopil. Filtr je schován docela dobře (molitan zčernal), takže tohle moc neřeším. K tomu lepení, 3 dny by snad rybky zvládly bez filtru, ale to ovlivňování vody mě trochu děsí.. Já měl za to, že po vytvrdnutí 1-2 dny a oplachu by to mělo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:13 Muž DrChila [243] Re: Naxyl
Technicky vzato při průtoku 600L/h ti hladina klesne jen o kousek tak by to stačilo si mylsim že i 5mm tlustym sklem bez problému. Pokud můžu doporučit zlepšovák jak by nebyl ten filtr vidět dá se použít plastová deska nebo jak to mám říct když člověk koupí černou nebo modrou podle tapety a nebude to tam tak vyčnívat.
S lepením za pochodu netušim. Vždy jsem vypustil akvarium a 3 dny nechal vytvrdnout a hlavně to pouští kyselost ten akvarijní silikon ovlivňovalo by to vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:10 Muž Naxyl [1] – Filtr pro 420l
Tak nahrávání nákresu selhalo, tak odkaz na rajče naxyl.rajce.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 21:02 Muž Naxyl [1] – Filtr pro 420l
Zdravím, mám založené 420l akvárko a rozhodl jsem se, že bych tam dal 2-3 vrubozubce. Jenže stávající filtr má jednak malý průtok, navíc mi to přijde technicky jako docela prasárna. Konkrétně jde o komín 25*20 v pravém zadním rohu s nasáváním přepadem, filtrací přes několik biomolitanů, dole je čerpadlo eheim compact 600l/h (reálně bude mít řekl bych o dost míň) a hadicí to jde skrz ty molitany dírou, kterou jsem prosekl průbojníkem. Čištění je tedy značně nepraktické, protože molitany musím stahovat z hadice vedoucí z filtru. Navíc chci do filtru schovat topení. Idea je následující - nechat uříznout skleněnou desku 46*14cm ze skla mě ještě neznámé tloušťky, které chci vlepit jako přeponu zadní a boční stěny (vznikne tedy trojúhelníček 10x10x14), do níž schovám topení a hlavně výtok z filtru a kabely. Tento kousek skla tedy povede úplně odshora a bude končit asi 10cm nade dnem filtru. Nákres to snad vysvětlí lépe. Mám 3 dotazy - 1. jakou tloušťku skla na tu přeponu (8, 10mm?), aniž bych musel mít skosené lepené hrany. 2. jak je to s lepením akvária za pochodu? V akváriu plave 1 gibík okolo 20cm, 10cm akara modrá a 3 dospělí thorakáti, což není na ten objem moc, takže bych odpustil vodu tak 3cm pod nasávání filtru, vlepil bych přepážku do filtru, nechal 1-2 dny zaschnout, vypláchl a následně zapnul. 3. Snese to akvárium ty dva nebo tři vrubozubce (a samozřejmě 1 akaru modrou, ať tam ten chudák co tam teď je není sám). Předem díky za jakoukoliv konstruktivní kritiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:46 Muž nehygienix [4] Re: DrChila
Ale jde staci do toho otvoru neco dat aby to tam udrzelo a je to a jinak to staci povysunout tim se to taky snizi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 20:18 Muž DrChila [243] Re: Laco
Stoprocentně eheim je firma dobrá pro rybičkáře... ale bohužel ten 2008 stojí pěkně za prd má to strašně malej molitan a ačkoliv to je na 60L akvarium až tak to má podle mě moc silný proud. Bratránek to má v 60L a točí se tam voda jako v řece a přiškrtit to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 17:30 Muž nehygienix [4] Re: Laco
Mam ten samy a nemuzu si stezovat krom toho ze mi nedrzi na skle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 17:27 JoKa
Ahoj, poradíte mi, jakou čerpací hlavu (vnitřní) s průtokem alespoň 2800 l/h? Nejsilnějšího altmana jsem našel 2000 l/h a to je na mě pořád málo... Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 18:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Laco
Trosku jsem si pocital, takze pokud by ten biomolitan nasaval celym svym povrchem, bylo by to tak nekde na hrane, vylozene odsoudit ho nedokazu, ale nelibi se mi (nesoudim vzhled, to je jina vec). U mne by neprosel, ale fungovat pro tohle akvarium muze, zalezi jak bude akvarium "zatizene".

Ma mit prutok do 300l/h, takze v zacatku doporucuji priskrtit na tretinu az polovinu a az se zacne zanaset, pomalu povolovat, at je prutok stale stejny jak byl na pocatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 15:42 Laco
Fotka k příspěvku No už mám tento a viac nejdem riešiť filter, čas ukáže či ho bude treba meniť.
Inak práve som akva napustil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 12:46 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Laco
je možný že si pletu velikost, ale tuším tu 2008 má brácha v 54l a proti tomu čerpadlu s molitanem je to obluda (už to můžu posoudit, atmana mám doma už tak celou hodinku smich ). Navíc má ta 2008 menší množství fungující plochy (molitanu ) - k tomu všemu mu to navíc bere potěr, krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 12:07 R Muž romant [27982] Re: Laco
A právě v té velikosti je možná ten pes zakopán, neb ta var. čerpadlo, kostka má více osídlovacího prostoru pro nitrifikační bakterie, než tebou zvolené řešení, ale nevíme jaká tam bude osádka, takže nebudeme hodnotit dostatečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 12:02 Laco
Už som kúpil Eheim 2008 Pick Up
Pôvodne som chcel kúpiť molitám a to čerpadlo ale zdalo sa mi to veľké a toto mi bolo odporučené čo by mi mohlo stačiť, tak ho skúsim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 07:42 Muž Jurdas [37] Re: abdul99
Dobrá rada mám čerpadlo AT201 v 60 l. akva a jsem s ním velice spokojený.Samozřejmě i s tou polyuretanovou pěnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 23:33 Muž abdul99 [51] Re: Laco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2013 21:54 Laco – Vnútorný filter na 50L
Môžete mi prosím poradiť nejaký dobrý a tichý vnútorný filter do 50L akvária ? Ďakuejm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 19:21 mhron Re: jakubknotek
Ahoj,

měl jsem přesně tento filtr (verzi bez UV a potom i verzi s UV) a nebyl jsem moc spokojen. Ačkoliv Sera dělá velmi dobré výrobky, filtry k nim asi nepatří. Používal jsem 130 + UV v akváriu o objemu 105 l (hrubý obsah) a každou chvíli jsem musel řešit snížený průtok a ucpávání filtračních košů. Asi do 80 l ten filtr bude v pohodě, ale nad tenhle obsah bych ho nedoporučil. Co se týče fungování UV lampy, tak to nevím jak to posoudit, když její funkcí je primárně ničit plovoucí bakterie a rozptýlenou řasu. Ale nepředpokládám, že by to tam montovali jen pro srandu králíkům. Později jsem přešel na filtry od EHEIMu a jejich externí UV lampy - ač dražší řešení, naprostá spokojenost. Takže moje doporučení je jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 13:08 jakubknotek – SERA FIL BIOACTIV 130 + UV
ZDRAVIM VSECHNY PRIZNIVCE,
PREMYSLIM O VNEJSIM FILTRU DO AKVARIA CISTEHO OBJEMU VODY +-100LITRU,
LIBIL SE MI TENTO OD SERY + FILTR EHEIM eheim-experience-150/,NEVI SI RADY S TIM PRUTOKEM,JESTLI 300 NEBO 500LITRU,ANI NEVIM,JESTLI TO UV U TE SERY FUNGUJE...DIKY ZA JAKOUKOLI POMOC,KUBA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 01:43 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Jetta
No ja mam 406(a uz bych ho teda nikdy nekoupil)na 151 litech(cistych bude tak neco pres 120L) a je to tak tak,ale mam dost rostlin,tak nevim co s tou 206 dokazes,na te tvoji litrazi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:58 JoKa Re: Jetta
Než může použil bych spíš slovo mělo by, za předpokladu, že nebudeš podceňovat údržbu. A pokud máš možnost v případě nouze přelovit živorodky jinam, tak bych se toho nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:52 Muž Jetta [11] - Živorodky – Flual 206
Těch živorodek se nebojím ty tam pujdou jen protože jsou hezký a nemám
je kam dát.žerou ostatní menčí živorodky. Trpasličí má 2-4cm.
Ale na těch 144L to stačit muže ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:42 JoKa Re: Jetta
No bez těch živorodek bych napsal, že úplně na pohodu... S nimi, no nevím nevím, bude to tak tak, pokud se nebudou moc množit (ale to jim cichlidky asi nedovolí)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 22:39 Muž Jetta [11] - Živorodky – Flual 206
Lidi mám v plánu pořídit vnější filtr Flual 206 na AQ 200L.
AQ bude mít 3D pozadí dost kořenu a rostlin. Takže asi 144l čistý objem.
Rybí osádka 3-4 cichlidky
6-8 Pancéřníčků
10 Teter
6 divokých žívorodek (živorodka trpasličí)

Zvládne to tento filtr nebo bude muset být o řád větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:29 R Muž romant [27982] Re: Ciffik
Regulaci to má a stačit bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:12 Muž Ciffik [761] - Rostliny – filtr do setový 54l
Zdar, poraďte s výběrem? Setový stojí za ... Musí se často čistit a ještě mám z něho takovej vejr, že se to líbí ruduše. Měl jsem chvilku bublifuk - naprostá spokojenost, bez ruduchy akva stabilní - jen se mi moc nelíbil řešení - motorek/hadička/filtr a hlavně jsem ho musel vrátit původnímu majiteli smich . Volba je víceméně jasná čerpadýlko atman a k tomu pěnu jen nevím, jak silný to čerpadýlko? bude stačit 200?
www.akva-exo.cz/… nebo vzít silnější? Jak je to s tou regulací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 15:53 amrtin Re: Losky
To vypadá zajímavě,akorát do akva bych asi nevrtal,neni lepší použít sací koš?Nebo to má být jako samospádem?
A čistě mechanická filtrace to určitě nebude,časem na tom narostou kolonie bakterií(což je jen dobře ano ) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 08:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak jsem vymyslel novou variantu, kterou budu aplikovat, pokud nenastane nějaký problém. Z jedné skříňky vyhodím ven e901 a místo něj půjde skleněný filtr, kde bude silné čerpadlo, dost bioakvacitu a filtrace bude sloužit čistě mechanicky. Probíral jsem to s Hynkem Dařbujanem z Čáslavi, co se specializuje léta na akvaristiku a prý by to bylo asi nej řešení. Akorát si musím zjistit, jak to bude s navrtáním akvária ze zadní strany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:37 Muž sasula [274] Re: Losky
pokud se te sily cerpadla tyce, tak ja v 350l malawi mam 2 exteraky. celkem cca 2300l/h a je fakt ze zadne necistoty mi ve vode neplavou.

1. filtr Tetratec ex 1200 - uvnitr valecky, plastove kulicky, molitan, vata(vse dopnene na max co se do kose vejde

2. filtr Fluval 305 - integrovany predfiltr Molitan, a potom vsechny kose valecky)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4451