Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:16 Muž Legioix [574] Re: afc1886
Jestli píše, že peníze nejsou problém, tak bych šel do toho Eheimu 2075.

www.heureka.cz/…

Je to prostě špička. Dnes asi pojedu do toho Hornbachu, tak se tam můžu podívat na ceny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:08 R Muž afc1886 [14703] Re: Rastty
Tak asi máš stejné akva jako já,kde jsem si pořídil akvarijni-filtry.heureka.cz/… a lituji této volby.Výborný filtr,to určitě,ale tak do max 150 litrů.Já ten svůj eheim použiji do menšího akva a do 240 hrubého pořídím akvarijni-filtry.heureka.cz/… Jestli píšeš,že peníze nejsou problém,tak bych šel do něho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 13:00 Muž Rastty [0] Re: afc1886
hruby je 240l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:52 R Muž afc1886 [14703] Re: Rastty
Jen pro zajímavost,těch 200 litrů je hrubý,nebo čistý objem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 12:51 Muž Legioix [574] Re: Rastty
Tak nejkvalitnější a nejtišší je Eheim potom JBL a nakonec Aqua nova. Od toho se také odvíjí ceny. Myslím, že v tom hornbachu jsem viděl i ten JBL e901. Typy Eheimů si ale už nepamatuji co tam měli, ale myslím, že tam byl: akvarijni-filtry.heureka.cz/… za lepší cenu než na odkazu.

Tento jsem tam před časem koupil za 4999: akvarijni-filtry.heureka.cz/… a funguje bezproblémově v mírně přerybněném 240l akváriu. Mají to tam i se základníma filtračníma hmotama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:39 Muž Rastty [0] Re: romant a NHKG
Fotka k příspěvku Díky za pomoc. Filtr odesel dnes (prestal nasavat, kdyz jsem sundal kryt a zase nasadil, motor sel, ale silene to v nem mlatilo - jedine, co jsem nasel je zlomena packa - viz.foto)Jestlito muze byt duvod nefunkcnosti..

Co se tyka noveho filtru, radili byste spise Eheim, JBL nebo AQUA NOVA NCF-1000

Mel by byt tichy - mám ho vedle ložnice a Fluval bych docela hlasitý.
Cenový limit nemám, nejlepší poměr cena/kvalita ? Díky Vám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:30 R Muž afc1886 [14703] Re: Rastty
Jaký je cenový limit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 12:25 Muž Rastty [0] Re: Legioix
Diky za odpoved. Ktery Eheim pripadne poridit ? Na strankach nevidim ani jeden, ale to je spise vypadkem stranek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2016 11:24 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Použít můžeš, ale doporučuji pořádně propláchnout a chovat se k takovýmu médiu, jako k úplně novýmu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:22 R Muž afc1886 [14703] Re: NHKG
Kdyby mi třeba odešel filtr,a já sehnal nový třeba až za 4 dny,můžu použít zase Eheim substrat pro,když budu měnit každý den vodu?Nebo je vhodné koupit novou náplň do filtru?Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2016 11:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rastty
Pokud médii neprotéká voda, bakterie vevnitř velmi rychle umírají (v řádu hodin). Takže pokud už nejde od včerejška, i když použiješ stávající média, tak budeš muset měnit vodu ob den, aby se předešlo problémům.
Podle mě jsou možnosti 3:
JBL 901 (momentálně zde nejpopulárnější, případně trochu menší a levnější JBL 701)
AQUA NOVA NCF-1000 (levnější varianta, případně větší NCF 1200 a 1500)
A pokud spěcháš, tak budeš muset koupit co mají v krámě poblíž. Třeba Hornbach mívá za rozumnou cenu Einheimy.
EDIT: Sem pomalý, ale aspoň se shodneme. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2016 11:11 R Muž romant [27987] Re: Rastty
Omezit krmení na minimum, obden měnit min. 1/3 objemu vody v akváriu, přidat vzduchování. Starý média ti už budou na nic, jakmile nebude přisun kyslíku je do něokolika hodin z filtru mrtvá zóna. Jako náhradu bych se podíval na www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:09 Muž Legioix [574] Re: Rastty
Pořídit nový, ale kde a jaký, aby to mělo co nejmenší dopad na akva.
Jestli to máš blízko do Hornbachu, tak tam. Mají tam za dobré ceny vnější filtry od Eheimu.

Akorát ted jak se tak dívám, tak jim nejedou stránky s vyhledáváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 11:03 Muž Rastty [0] – Odešel mi filtr, co dělat ?
Ahojte, zřejmě definitivně mi odešel Fluval 405. Poraďte prosím, co teď dělat aby akva nestrádalo..Pořídit nový, ale kde a jaký, aby to mělo co nejmenší dopad na akva. Využít filtrační média, případně vodu ze stávajícího ? Mám 200l akva, díky za radu !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 15:24 R Muž romant [27987] Re: OAK
350
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2015 15:15 Muž OAK [55]
Ahoj.
Budu zakladat rostlinne akva s hejnem teter o velikosti 90*45*45. Chci koupit Eheim Professionel 3 a nevim,zda koupit typ 250,350 ci 600?
Predem diky za odpoved a preji hezke svatky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.12.2015 14:27 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Marek
Tomu nerozumí, na jednu stranu se člověk bojí o vytečení filtru, na druhou stranu člověk hledá to nejlevnější ....
U filtru nemá smysl šetřit! Eheim je záruka kvalitu, dobrého zpracování a hlavně dostupnost náhradních dílů, podpory (stejně i Fluval, JBL, Tetra a jiné renomované značky)...
Máme jen 60l akva a původně tam byl vnitřní filtr, ale časem jsem pochopili, že hrnec je prostě hrnec a externí filtr je k nezaplacení, zvláště když člověk chová rozmetače hnoje v podobě živorodek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2015 23:55 Muž Legioix [574] Re: Marek
Levnější jsou, ale koukni na tu spotřebu oproti eheimu. Za kvalitu se prostě platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 23:11 Marek Re: romant
no stejně musím počkat protože to vypadá, že ten obrazek akvaria je ilustracni protože podle toho jak vypadá stolek a osvětlení, tak se v takových rozměrech od diverzy nevyrábí aby šly na to 250 l. A jinak kdyby náhodou jsem šel do vnějsího filtru, jak jsou na tom s kvalitou ty diversy?
www.vyprodeje24.cz/…

jsou mnohem levnější jak eheim nebo jbl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2015 18:17 R Muž romant [27987] Re: Marek
Tak jestli se bojíš vytečení, tak si akvo nepořizuj. :) No, vážněji, jj ten Eheim by se dal použít a dá se i vytunit nějakou tou keramikou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:55 Marek Re: romant
u vnějsiho filtru se bojím vytečení vody z akva ven + vysoká poř. cena, mě se osobně líbí tento:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
nebo řezat a
www.sklorex-akvarium.cz/…
pododobný závěsný mám na současném akva a spokojenost ale je to jenom 70l nevím jak by se choval u velkého akva

a jěšte dotaz mimo filtry bude dostačovat osvětlení 0,24w/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:19 R Muž romant [27987] Re: Marek
Jak zde zaznělo, nebál bych se drobného technického zásahu směřujícího k protažení hadic od externího filtru a šel třeba do www.akva-exo.cz/… . Podle toho jak má být akvo koncipovaný(což neznáme), bych se klidně i spokojil s klasickým obsahem filtračních náplní v podobě molitanů a nebo, bude-li nádrž na straně znečišťovatelů exponovanější, sehnal buď verzi filtru s keramikou a nebo tu molitanovou prostě vytunil a kvalitní keramiku jakou je třeba Substrat pro a nebo Siporax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 15:48 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Tyhle kryty jdou pěkně vyriznout je to mekkej plast tak bych si vyrizl potřebný otvory jen :) taky sem to tak vyrezaval na menší akvárium :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2015 09:48 Muž lhajek [1870] - Rostliny
A kde a jak velké jsou v tom krytu průchody pro kabely a hadice?
Jinak ti nikdo nedoporučí nic lepšího než vnitřní filtr - čerpací hlava + akvacitová kostka. A i u toho může být problém s přívodním kabelem elektriky pokud by v tom krytu nebyl vůbec žádný průchod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 22:31 Marek – Jaky filtr do 250l
Čau, jaký mám pořídit filtr do 250 l akva, aniž bych musel nějak zasahovat kryt světla.
Viz. www.vyprodeje24.cz/…

díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2015 19:59 Muž Fuchs [169] Re: Vachi
Já měl na 140l hrubého JBL e701 čistil jsem ho jednou za půl roku frčí do teď v jiném akva podle mě i ten by ti stačil každopádně s JBL chybu neuděláš.
EDIT: je menší a nemusel by jsi řezat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:46 R Muž romant [27987] Re: Vachi
Dobře jsi vybral. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 17:43 Vachi
Nazdar rybičkáři,
mám takový podezření že mi můj eheim pickup umírá a tak s předstihem hledám náhradu. Chci tentokrát vyzkoušet vnější filtr, ale narazil jsem na problém. Do skříňky pod akvariem narvu max. 190x400 (ŠxV) a tím se mi výběr hodně omezí. Těch 190 je maximum kde by filtr byl vmáčknut mezi stěny takže radši i míň. Navíc by bylo nutný aby hadice měly min. 1 metr (už v balení). Cena tak +/- 3000 Kč

Zatím jsem našel největšího favorita JBL CristalProfi CP e901 greenline - ten má 405mm na výšku, ale to bych tam možná narval kdybych vyřezal díru do zad skříně :-)

Napadá ještě někoho nějaký vnější filtr, kterej by byl vhodnej na 120L a splňoval rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 22:48 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Heimdall
super, díky, švagr má z čeho vybírat :) asi ale vyhraje čerpadlo s kostkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 22:33 R Muž Silent [5949] Re: Wendy2
Výběr je velký. Záleží jestli chceš vnější, závěsný nebo vnitřní. Já osobně bych přeferoval vnější a to buď Eheim ecco pro 130 nebo JBL CristalProfi e401 greenline či e701 greenline. Případně závěsný Fluval C2, Aqua Clear 30 a nebo vnitřní kterých je nepřeberné množství. A nebo klasiku jako je bioakvacitovou kostku a regulovatelné čerpadlo :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 21:38 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
Ahoj, jaký filtr byste doporučili pro akva d 70 š 35 v 25? Osazenstvo bude betta, hejno teter nebo razbor a pancíků, možná pár endlerek, nenáročné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.12.2015 16:45 R Muž afc1886 [14703] Re: Rastty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:41 Muž Rastty [0] – Asi mi odešel Fluval 405, co místo něj ?
Můj fluval 405 přestal fungovat ( nenasává vodu a občas úplně přestane vrčet :) )chtěla jsem se zeptat, co místo něk pořídit pro 240l akvárium, tak aby byla minimalní hlučnost a samozřejmě ideální poměr cena / výkon :) Díky za radu ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 16:09 s3ntry Re: sachlj
filtr bude ve skrince s zeleznou konstrukci oblozene laminem. urcite i tu cast kde bude vylozim necim na utesneni, tvuj typ s izolaci pro strelbu je dobrej, to by me nenapadlo. pocitam ze kdyz bude vypust pod hladinou tak to bude co se tyce hluku uplne v pohode, u stareho akva jsem mel interni filtr a ten jsem neslysel a jediny co jsem slysel byl motorek na vzuchovani i kdyz byl zavrenej ve skrini, ale pri spravnem vypodlozeni uz byl vice mene klid a spal jsem asi pul metru od nej.

ty filtry pro zahradni jezirka projdu. diky za tipy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2015 15:31 Muž O.Tom [439] Re: s3ntry
Nemyslím si že by FX 6 byl na 900 silný... všechno se odvíjí od osazenstva nádrže.
A podle nápisu na krabici s obsahem akvária se nedá řídit.
Jsou lidi co by ho klidně použili i ve 500 litrech.
Třeba tady je použit FX5, předchůdce který měl zdá se mi ještě o malinko výkonnější čerpadlo než FX6 a ta nádrž rozhodně nevypadá, že by tam byl nevhodný filtr.
rybicky.net/nadrze/9213

Pokud v těch 900 litrech budou převážně menší hejnovité rybky a nádrž lehce zarostlá, mohla by být právě FX6 ideální volbou.
Jestli tam chcete velmi pomalu tekoucí klidnou vodu, tak je tu třeba Eheim 2080.
Naopak pokud by tam měly přijít ryby do rychlejší vody, nebo velké hodně produktivní ryby, dovedl bych si představit i 2 velké filtry.

Hlučnost bych asi moc neřešil, někde v zahraničním fóru jsem četl, že FX 5 byl o malinko hlučnější než Eheim 2080. Eheim 2080 jsem měl a zavřený ve skříňce je téměř neslyšný.
Takže předpokládám, že inovovaný model FX6 na tom nebude hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 15:29 sachlj Re: GP
vyber si eshop.jezirkabanat.cz/…
tohle firmu doporučuji protože jsem u ní nakupoval..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 15:22 Muž liborass [174] Re: GP
mě ten filtr taky napadl, a tak jsem to zjištoval a bylo mi řečeno, že by musel být ve výšce hladiny, pod akva ve stolku by to nevydržel... Asi by se musel udělat přepad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 15:19 GP Re: sachlj
jsou jezirkove filtry stavene na tlak? vzhledem k urceni bych rekl ze spis ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 14:52 sachlj Re: s3ntry
Jinak hlučný bude filtr den po zprovoznění a jinak za půl roku až se trochu zašpiní a pak jinak hlučný až bude potřebovat vyčistit. Jinak hlučné jsou vnitřní filtry, jinak ty externí ale ve stejné výšce, jinak vysoko-objemové, pomalu-tekoucí. Pochybuji, že najdeš prodejce co ti dovolí vrátit filtr za půl roku s tím, že "je moc hlučný" protože to je vlastnost každého elektrického zařízení co něčím točí aby vydávalo hluk. Záleží taky na stojanu na kterém to akvárium bude. Pokud použiješ zděný stojan tak filtr bude minimálně z několika stran uzavřený dostatečně silnou stěnou na kterou lze zevnitř jen nalepit desku tacpronu aby se hluk utlumil. Zvlášť když použiješ dvířka se sendvičem z polystyrenu. A nebo technické zázemí pro tak velké akvárium dáš jinam. Jinak k tomu filtru. Osobně bych na tak velké akvárium zabrousil do prodejen s bazénovou a jezírkovou technikou. Vytřeštíš tam oči za jaké ceny prodávají filtry pro jezírka s rybami při porovnaní za ceny v akvaristických prodejnách. Nevím jakou mají hlučnost ale dají se stáhnout průtokem a při množství filtračního materiálu by mohli být tiché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 13:33 Muž Rakvista [20] Re: s3ntry
Pokud budu mít štěstí tak filtraci už vyřešenou mám,ale u mne se to týká max.900l čistého obsahu a zatím jen čistě teoreticky.Právě abych předešel hokus pokusům když už by to vyšlo.Prostě pokud můžeš tak ten filtr kup někde kde jej můžeš vrátit a vyzkoušej jak je hlučný...hluk je čistě subjektivní někomu může přijít už jen 25dB moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 13:09 s3ntry Re: Rakvista
ohledne FX6 jsem dohledal jen videa na youtube kde hluk moc slyset neni a jeden nic nerikajici nazor na eshopu od prodejce. urcite mam v planu to odhlucnit a v nejhorsim to muzu vratit (ale jak jsem psal, moc systemu pokus omyl neholduju ;)) , ta nadrz bude 1000l jak jsme psal (v nejhorsim 900l) ale to pro vyber filtru uz nehraje roli.
urcite je silnejsi nez by mel byt, uz mi tu kluci i radili 2 slabsi, cenove to vychazi na stejno, ale wattaz je dohromady o 1/3 vyzsi a proto me zajimalo s cim ma kdo jaky zkusenosti (prochazel jsem si nadrze lidi co maji podobny velikosti a skoro kazdej tam ma neco jinyho ale u nikoho jsem nenasel zadnou zkusenost s funkci filtru v diskuzi pod profilem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2015 12:31 Muž Rakvista [20] Re: sachlj
fx6 mi příjde dost předimenzovaný tak aby si mohl pořádně promyslet jak konečný rozměr tak i osádku...o hluku jsem však nic nedohledal,a musí se vzít v úvahu že pokud se filtr škrtí až příliž bude hlučnější.Ano mohl by si pořídit dva méně hlučné "zaručeně" ale ve výsledku budou dražší a spotřeba bude také vyšší.Pokud počítá s odhlučněním tak bych to až tak neřešil..Je jedno řešení koupit filtr,pustit a posoudit osobně vrátit se dá vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 10:04 s3ntry – fluval fx6 nebo jiny?
zkusim to cele vratit do puvodni ho tematu ;-)

akva bude 250x50x80 (mozna 70, jeste nevim). bitop jizni amerika (tetry v hejnech, mozna skalary, urcite nejaci pancernicci a ancitrusy), rostliny fakt nevim, tomu nerozumim (nejspis ale zakrutichy, javsky mech, nejaka ta trava na dno a neco dalsi co rychle roste a je nenarocny).

nevim jaky filtr, akva bude v pokoji kde spim a chci neco co nebudu slyset. podle rozmeru jsem si nasel fluval FX6 (41W), ten je do 1500l akva takze dimenzovano vic nez dost. pokud ma nekdo zkusenosti s nim, sem s nima, pokud mate tip na jiny kvalitni filtr co je fakt tichej (a moc nezere) tak prosim piste a k tomu jake s nim mate zkusenosti :)

diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 09:22 s3ntry Re: O.Tom
biotop bych videl na jizni ameriku (tetry hlavne ve vetsich hejnech (neonky, medeny, diamantovy/citronovy mozna dalsi) a zbytek asi nejaka ta skalara, pancernicci a ancitrusy, takova ta klasika.

rostlinky vubec nevim, z mladi mam dobre zkusenosti se zakrutichama ze skvele rostly a pak "preslicky" se tomu rikalo (takovy to jako je cabomba jen "mensi"), to bude jedna z veci kterou budu taky studovat a rad si necham poradit :)

paludarium nechci, na fotkach jsme to videl i nazivo a je to pekna vec ale necitim ze je to to co chci :) tak nejak se hlavne snazim si ozivit detstvi a sen o velikem akvariu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 09:18 s3ntry Re: radim
Fotka k příspěvku vylozene o delo mi nejde :) spis mi jde o tichost i kdybych mel mit filtry 4 ale hlavne at to neni slyset :)
bohuzel prostor me omezuje, chci to dat do obyvaku za sedacku ke zdi (viz foto). houbka skrini je 55 takze 50 je tak nejak top, uz jsem vcera i premyslel zebych to dal 60 a 5 cm by to precnivalo pred skrine ale nejsem si jistej jak by to vypadalo a mimo jine jsem chtel dat kolem dokola lamino aby to vypadalo "zapustene" do te skrine (i proto jsem volil vysku 120 abych mel nahore co nejmin mista na vykryti lamimen).

ps: smajlici jsou zvyk :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 07:56 Muž O.Tom [439] Re: s3ntry
Kdyby ta hloubka nebyla tak mizerná ... 50cm, tak by na těch 120 i víc šlo udělat nějaké hezké paludárium, se mrkni na youtube.. pro další "vizi"

Jo a zajímalo by mě a možná nejen mě, co za akvárium by to vlastně mělo být, jaky biotop.. ryby / rostliny ?

A k tomu jezírkovému filtru, zkušenosti nemám, jen jsem ho viděl na fotce použitý u velkého akvária, uvažoval jsem o něm, když jsem měl taky "vizi" o paludáriu s akva částí 250x60x60 (vizi ještě mám ale finance ne).
Co se hlučnosti týče, tak se musí kupovat čerpadlo zvlášť, ten filtr je jen nádoba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2015 07:34 JoKa Re: s3ntry
Fajn že sis to rozmyslel. Mám 90 cm vysoké akva. V pátek jsem tam sázel jednu vzrostlou kryktosku, co jsem si předpěstoval jinde a byla z toho operace na celé páteční odpoledne a to v pátek končím brzo. Jedna hlopuá kytka...
Ot prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2015 07:33 radim Re: s3ntry
Zdar. Jestli ti nejde jen o nějaké dělo typu fx6, tak se podívej např. na AQUA NOVA NCF-2000. Dát je tam 2x a máš to ok X-)
2 fitlry jsou taková větší jistota, když se na jednom něco rozbije, tak nebudeš najednou bez filtrace.
Výškou se tady od kolegů nenech úplně odradit...těch 120 je teda opravdu moc...
Jestli je ta hloubka 50cm konečná, tak je údržba pro průměrně vysokého jedince při 80cm výšky akva bezproblémová. Stačí stabilní židle na kterou si vylezeš ne hmm Trochu odpoštěné vody při manipulaci je jen ku prospěchu.
Pohled na akvárium 80cm vysoké je aspoň pro mě lepší než na 60cm. Kdyby jsi to udělal hlubší třeba 70cm, tak už by problém byl s manipulací u zadní stěny akva.
Těm 50cm stejně moc nerozumím...omezuje tě prostor? Pro většinu ryb je lepší mít větší plochu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2015 22:11 s3ntry Re: Jifi
silu skla uz mam zjistenou :) teda takto, napsali mi ze by to delali normalne z 15ky ale ta co jsem tak dival se sice u podobnych objemu vyskytuje ale zadny nema tak vysoky sloupec. cena je 30k (necekane). ze zvedavosti jsme jim napsal o cenu varianty s 20kou ktera by dle meho byla lehce nad :)

kazdopadne to byl prvni nastrel zalozeny na maximalnich rozmerech mista a protoze jsem ti nikde nevidel nic podobne "sileneho" tak jsem se proste zeptal a muj vnitrni pocit ze to neni uplne ono se ukazal jako pravdivy :) a podporen nazory z praxe (i kdyz jsme zastancem toho ze vsechno nejak lze ale na ukor komfortu je to pak otazka :) takze urcite vsem dekuju :) a 120 fakt ne :) a zustanu u toho 80cm (mozna 60-70 uvidime)

jestli muzu poprosit tak doporucit nejaky dalsi filtr na takove akvarko (250x50x70-80)at mam z ceho vybirat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 22:02 Muž Jifi [675] Re: s3ntry
s3ntry napsal: s tou vyskou je to zatim jen napad dany maximalnimi rozmery co bych do mista kde to planuju moho vecpat.
Uvažovat takto - to je špatná cesta. Uvažuj o tom, co se dá dobře udržovat v provozu.
Jak už psali předchozí - jak tam chceš sázet rostliny? Moc vysoké na to, jak je to úzké. Jak si představuješ celkovou údržbu? Pravidelnou údržbu? Zastřihávání rostliny a jejich do/přesazování?
Víš, jak silné sklo bys musel mít? A jak by to bylo drahé?
Atd.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2351