Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 11:23 Žena kleopatracz [59] – Filtr do 30l kostky
zdravím, chci se poradit, jaký filtr do 30l kostky? Jako osádka je plánovaná jen páreček čtverzubců trpasličích. Nejraději bych chtěla nějaký vnější, ale pro tak malé akvarium jsem nic nenašla. Poradí mi někdo?
Popřípadě závěsný? S těmi nemám vůbec zkušenost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2019 08:14 Muž Celsiq [50] Re: JirJar
Ahoj, mám 702A a je poměrně hlasitý, nicméně podložení ve skřínce pomohlo a není slyšet vůbec. Příště si už Sunsun ale nekoupím, po cca 5 měsících jsem řešil reklamaci - výměna hlavy (tekl). Co jsem se bavil při reklamaci, u těchto filtrů se to děje často.... Pro větší akvárium půjdu do JBL :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 00:10 Muž PetrO [752] Re: Sára73
Když, mě by se tam ty polštáře nevešly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2019 00:08 Muž PetrO [752] Re: DH
Díky, ale to všechno jsem dělal a vlastně stále dělám.
I to opětovné vypnutí a zapnutí.
Někdy to trošku pomůže a jindy zase nic moc. Navíc je uzavřený ve skříňce pod akváriem, stojí na karimatce a místa kde by se hadice mohly dotýkat skříně jsou zajištěny taky kouskem karimatky.
Neříkám, že je to špatný filtr, ale mít ho v místnosti kde spím bych tedy nechtěl, to vrčení mě znervózňuje ;-)
Dnes bych se asi díval po jiném filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 21:14 Muž DH [335]
Mám SunSun 703B a je hlučný, když je zavzdušněný. Stačí ho naklonit do stran, vzduchová kapsa se uvolní a hluk se sníží. Dělá to pravidelně vždy po výměně vody (30-40%) Do filtru se dostanou bublinky vzduchu, většinou to do večera přestane samo, ale někdy je potřeba mu trochu pomoct. Taky se mi osvědčilo ho na pár vteřin vypnout a pak zapnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 19:35 Žena Sára73 [68] Re: PetrO
Mě u toho vrčícího sunsunu pomohlo zabalit ho ve skříňce do péřových polštářů ;-) ...pak to bylo docela v poho, jenže pak jsem pořizovala větší akvárko a prostě se mi pod něj nevejde filtr a dva péřový polštáře :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2019 19:17 Muž PetrO [752] Re: JirJar
Ahoj.
Podobná zkušenost jako Sára. Mám SUNSUN HW-703B vnější filtr s UV lampou + předfiltr Sunsun HW-602 a je docela slyšet.
Tedy, možná se to trošku zlepšilo, ale na můj vkus je to pořád dost. Může se to klidně lišit od kusu (v druhém akváriu mám SUNSUN HW-603B a nevím o něm) ale ve velkém akváriu zvažuji výměnu.
Taky se tady už kdysi řešilo, že má výrazně vyšší spotřebu, třeba proti Eheimu nebo snad i JBL (a to i bez vyplé UV), takže jeho pořízením zase tak moc neušetříš.
No, konečný výběr je stejně jen a pouze na Tobě ;-)

EDIT: to je tak, když to nečtu celé a vynechám PS stydim
Jo, prostě u velkého Sunsunu vrčím, brním a vibruji..
a nevím co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2019 17:42 Žena Sára73 [68] Re: JirJar
Mám sunsun 702A....vrčel a to i po reklamaci-výměna hlavy, i když teda méně než původně. Vzhledem k tomu, že filtr byl v místnosti, kde se spí, tak jsem ho nahradila filtrem od JBL a mám klid....sunsun je pěkně uklizen v krabici jako rezervní filtr, kdyby něco. Možná jsem měla smůlu na špatný kus, ale po té zkušenosti bych už do něj nešla....to mi za ty ušetřený prachy nestojí....resp. neušetřený, filtr skoro za 2000,- mi leží ve skříni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2019 17:07 JirJar Re: afc1886
Díky za tip

Našel jsem , ale levnější variantu se stejnými parametry (www.rostlinna-akvaria.cz/…). Máte s tímto filtrem někdo zkušenosti?

PS: Koupil jsem si totiž filtr SunSun 702B, a po měsíci jsou slyšet vibrace a vrčení. Nemůžu přijít na to proč. Vidina, že koupím nový filtr a situace se bude opakovat mi není dvakrát příjemná. Nesetkal jste se s tímto chováním někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 23:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vlka
Jop, s cenou elektřiny je potřeba počítat. Některé levnější filtry jí mají výrazně vyšší při stejném výkonu.
Podle mě by stačil i JBL902, ale samozřejmě záleží na konkrétním akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 23:19 Muž vlka [3453] Re: afc1886
Ten filtr si vezme 175,2 kW za rok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:34 R Muž afc1886 [14685] Re: JirJar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:20 JirJar – Vnější filtr pro 250l akvárium
Ahoj, potřeboval bych pomoct s výběrem vnějšího filtru pro akvárium o objemu 250l.
V akváriu je zhruba 30 větších rybiček a 8 rostlin.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 17:06 Muž vlka [3453] Re: Saša
Čauky, já jsem filtr, ketrý jsem měl v setu vyměnil za 180ku Aquaball a naprostá spokojenost. Mám moc rybiček, tak čistím každý týden (viz moje fotky), ale je to jednoduché. Je i ve verzi Biopower. Filtrů je strašná spousta a těžko poradit.
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 16:52 Saša – filtr do 50l
Ahoj všem, jaký filtr/čerpadlo za rozumnou cenu byste mi doporučili do 50l akvárka, kde jsou neonky, samice betty a otíci? Mám ten základní set od Aquaelu a asi bych chtěl něco trochu lepšího. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 23:03 Muž smik [70] Re: vlka
Taky mi přišla od Rataje na meila ta převratná novinka. Mě to laicky přijde jako Twinstar ve filtru, ale jsem zvědav co se z toho vyklube :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 22:40 Muž vlka [3453] – Hydra Filtron 1000, 1500, 1800
Hezký večer, používá někdo tento filtr a filtrační médium 3DM?
www.youtube.com/…
Technologie Hydro-Pure pracuje na principu reakce vody, která prochází mezi titanovými elektrodami přes speciální cartridge s aktivním uhlím obohaceným kovovou příměsí. Voda se účinkem elektrod a obohaceného uhlí elektrolyticky rozkládá a vzniká hydroxylový radikál OH-. Ten má pronikavé oxidační (čistící) účinky, podstatně větší než například ozon (a navíc bez jeho vedlejších účinků).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 18:31 R Muž Anthrax [4786] Re: PatasF11
Krom toho velkého průtoku taky nevím, jestli ti nebude nasávat malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 18:05 PatasF11 – CAT-GATO Pacific P-F301
Fotka k příspěvku Dobrý den,brzy budu zakládat krevetárko a chtěl bych použít starý filtr Pacific P-F301 ...Přesněji se jedná o 10l akvárium-myslim si ,že kdybych přidal na filtr rampu a pohrál si s proudem vody tak by filtr mohl v akváriu v pohodě být...Jaký na to máte názor? (chtěl bych použít tento filtr/ne bublifuk) Děkuji :-) Edit- na obrázku je zmíněná rampa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2019 15:53 Muž vlka [3453] Re: Rosta15
Rozhodně tam dej malej filtr. U bublifuku třeba přiškrť vzduch, ale filtr určitě. Pohyb vody mají krevetky rády.
www.sbazar.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
www.exo-eko.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 11:20 Rosta15 Re: Anthrax
Já v létě vždy větrám a mám tam ještě větrák aby se mi nestalo že bych měl v akvarku 40°c jako minulý rok byl jsem v šoku co mi teploměr naměřil sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 10:27 R Muž Anthrax [4786] Re: Rosta15
A jak máš teplo v tom pokoji kde nádrž bude? To co napsal Smetany mě vůbec nenapadlo. Já mám v létě v nádrži bez filtru max 26 - 27 °C ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 10:22 Rosta15 Re: Smetany
Dík já teda skusim nechat to akvárium rozběhnout skusim měsíc a pak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2019 09:58 Muž Smetany [1226] Re: Anthrax
Z hlediska znečištění se opravdu dá krevetarium bez problémů udržovat bez filtru. Problém začíná v létě kdy teplota stoupá a krevety se v nádrži bez pohybu vody mohou začít dusit. Já osobně na tyhle malé nádrže buď používám hamburský filtr porostlý mechem (bezúdržbové) a poháněný bublifukem nebo externí který nezabere místo v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 09:31 R Muž Anthrax [4786] Re: Rosta15
To si nemyslím. Když tam necháš jenom krevetky, nádrž bude postavená na fungujících kytkách, budeš krmit přiměřeně (spíš méně), tak nebude důvod tu vodu tak často měnit. Samozřejmě to chce co nejméně zásahů do nádrže.
Zkusil bych to rozjet dva měsíce bez filtru, bez krevet, jenom se šnekama (okružáci, levatky)... A uvidíš, jestli ti to půjde. Filtr můžeš dokoupit vždycky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 09:22 Silviebaris Re: Rosta15
Tak ono kdyby byl větší objem,tak bys nemusel,ale v takovém malém se špatně udržuje stabilita,já měním zhruba každý 2-3 den,asi 2-3 litry ikdyž mám zminovaný bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 09:18 Rosta15 Re: Anthrax
Děkuji ale já bych tam radši dal filtr protože bych to musel každý den měnit část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2019 08:45 R Muž Anthrax [4786] Re: Rosta15
Krevetky (neocaridiny v tvém případě) klidně bez filtru. :-) Ale nádrž nechat pořádně zaběhnout (cca 2 měsíce) ať už bude filtr mít nebo ne. Krevetky v čerstvé nádrži = problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2019 08:25 Silviebaris Re: Rosta15
Bublifuk s biomolitanem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 07:36 Rosta15
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jaký filtr mám dát do akvária, kde chci mít krevetky ale má jen 25 litrů?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:54 R Muž Anthrax [4786] Re: PatasF11
www.rataj-spk.cz/…
www.rataj-spk.cz/…
Edit: Spal jsem vedle něj dva roky a v pohodě. Než se zajel, tak trochu slyšet byl. Ani můj spolubydlící si nestěžoval a ten byl na hluk háklivej. Jen se nesmí nikde ta hlava ani kabel od ní dotýkat skla. To pak rezonuje. Samozřejmě že taky bude záležet kus od kusu a na citlivosti tvého sluchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:51 PatasF11 Re: Anthrax
Potřeboval bych nějaký filtr u kterého se také dá spát a nevrčí jako kombajn :-) Máte někdo zkušenosti s nějakým filtrem do 54l akvária bylo by to super. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:42 R Muž Anthrax [4786] Re: PatasF11
Záleží na osádce. Ale z těchto bych si nezvolil ani jeden. Mají malý objem filtrační hmoty. :-)
Edit: máš tam nějaké živorodky takže bych šel do čerpadla s kostkou molitanu.
Edit2: Tomu co tvrdí výrobce, o tom pro jakou litráž je ten filtr vhodný, moc nevěř. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 19:32 PatasF11
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,jaký filtr je nejvhodnější do 54l ? Našel jsem 2 ,ale nevím jaký je lepší (jeden je 30-60l a druhý 60-100) ,DĚKUJI PŘEDEM
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:27 Muž vlka [3453] Re: Filip999
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Není nad to mít hodné děti. A zatímco jsem ,,studoval,, hlavu s kostkou, dnes mi od nich přišel dárek - AquaBall 180. Tak jsem si ho rozebral, opláchl, složil a už valí. Naprosto tichý a dostačující. Pár Vallisnerek muselo v rohu udělat místo, ale to doroste a zepředu není filtr vidět - kořen a rostlinky. Výborná manipulovatelnost a čištění. Možnost cpát do těch dílů co komu vyhovuje. Uvidim, co ukáže čas.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 12:09 Muž honcka [39] Re: Filip999
Mám tetru ex1200 dostal jsem ho starý zadarmo s tím, že teče, ale stačilo parkrát obtočit díru do které se dává těsnění pod hlavou teflonovou páskou a už ho mám cca rok a půl a absolutně bez problémů, mám ho v ložnici a ani v noci o něm nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 11:29 Filip999 Re: Tomino240584
Dobře, děkuji... chtěl jsem jít také spíše do toho vnějšího. Chtěl bych určitě spíše rostlinné akvárium a hejnové rybky a nějaké 4 větší :)
jinak... Tetra Tec EX 800 Plus na něj jsme se zrovna díval, dokonce jsem dnes našel inzerát :-D
zvirata.bazos.cz/…
pán píše, že je ještě se zárukou (rok), nikdy nezapojený, jak přišel.. takže to by byla dobrá koupě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 11:19 R Muž Anthrax [4786] Re: Filip999
Záleží co tam plánuješ za osádku (jak čistotné ryby). A kolik na to chceš dát peněz. Vnitřní filtry vycházejí výrazně levněji. Například čerpadlo s kostkou akvacitu. Nevýhodou je že to není esteticky žádná hitparáda. Ale dá se zamaskovat kytkami. S tichostí to máš u filtrů kus od kusu a člověk od člověka. Asi každý filtr ze začátku trochu hlučí, než se pořádně zajede. Já mám akvárko s čerpací hlavou akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… a není vůbec slyšet. Dřív jsem ho měl i na koleji v místnosti kde se spalo a nikdo si nestěžoval.
Všechno má své výhody a nevýhody. Je to tu mockrát popsané. Záleží na preferencích -)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 11:08 Muž Tomino240584 [0] Re: Filip999
Urcite chod do vonkajsieho filtra. Ja by som zvolil napr. Tetra Tec EX 800 Plus www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 10:42 Filip999 – filtr
Zdravím, chtěl bych si pořídit akvárium (90x40x50;DxŠxV)...
jaký by jste doporučili filtr? vnitřní/vnější, popř. jaký tedy? !určitě bych potřeboval co nejvíce tichý, bude v ložnici..! předem díky:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 23:48 Maq Re: Smetany
Prodává se pod značkou ADA. Je pekelně drahé.
Já si ho dělám z normálního AU tím, že ho 24 hodin namáčím v 10% roztoku HCl. A pak ho mnohokrát opakovaně koupu v demivodě. Je to otravné, zdlouhavé, náročné na čas a vodu. Pořád kontroluju pH a vodivost - fakt otrava.
Myslím že to v bleděmodrém platí i pro průmyslovou výrobu, a proto takové AU bude vždycky drahé. Ale pokud najdeš, dej vědět!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 22:46 Muž Smetany [1226] Re: Maq
Nemáš představu kde takové uhlí sehnat? Ne že bych si chtěl hrát na Amana ale občas potřebuji použít uhlí u krevet kde alkalinita kolísá mezi 0-0.5 a normální mi poměrně zvedá PH a to se nelíbí krevetám. Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2019 20:56 Maq
Přispěji do této diskuse poznámkou, jak to dělal Takashi Amano.
Ve filtru měl dvě věci:
(1) Pemzu. Z jeho vyjádření jsem vyrozuměl, že si chvilku hrál s výběrem té nejvhodnější. Pokládal to současně za mechanické i biologické filtrační médium.
(2) Aktivní uhlí. Nepoužíval nějaké speciální (impregnované), ale v kyselině loužené. To loužení odstraňuje z AU popeloviny, takže mu pak AU neovlivňovalo složení vody (hodně měkké) a pH. (Je to dost drahé AU.) Míval ho ve filtru trvale, a k mému překvapení ho neměnil nijak často, až po 2-3 měsících. Přičítám to tomu, že toho uhlí měl ve filtru asi hodně, bylo kvalitní, a náklad svinčíku z jeho akvárií byl maličký.
Ještě doplním že svítil a sytil CO2 deset hodin a zbylých čtrnáct hodin vzduchoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 20:51 Muž vlka [3453] Re: MichalV
Zajímavé počteníčko - jen pár vět co se filtrů týče - a přiznám se, že tomu vůbec nerozumím.
www.akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 20:08 Muž DH [335] Re: JirkaŠčobák
No ono s rybkama je to v tomhle jednodušší, když vidíte že se voda kazí, filtr nestíhá tak máte asi přerybněno. Odeberete pár ryb a jedete dál. Pokud máte přeželvěno :-) (což zatím není můj případ) tak nemůžete dát kus želvy pryč, je potřeba buď zlepšit filtraci, zvětšit akvárium nebo dělat častější výměny vody.
Když jsem želvu pořizoval, tak jsem si o filtraci samozřejmě něco přečetl, ale většina rad skončila tím, že mi byl doporučen určitý filtr o určitém průtoku a objemu. Dovnitř dej takové kamínky a bude to v pohodě. Uvnitř bude probíhat ta kouzelná nitrifikace a voda bude krásně čistá.
Pak jsem si přečetl pár témat o filtraci tady na fóru a zjistil, že ta všude omílaná nitrifikace by vlastně probíhala i bez filtru a stačí k ní bakterie co se usadí na skle akvária a že to co udržuje vodu vizuálně čistou (což je to co mě v želváriu nejvíc zajímá) se nazývá mineralizace. A teď je otázka, jestli ty biomédia co ve fltru mám, jsou zrovna to nejvhodnější. Mineralizační bakterie jsou větší než nitrifikační, nebylo by teda lepší biomédium s nižší plochou osídlení nebo třeba jen molitan? Mám vodu před vstrupem do biofiltru ještě cedit přes vatu nebo pustit nějaký bordýlek do biomédií?
Otázek je dost, ale zatím jsem nenašel odpovědi. Říkám si, že pokud jsem ten kýbl na fltraci už koupil, tak bych rád aby vevnitř probíhalo něco, co bude vodu čistit a aby to probíhalo s co největší účiností. Tím myslím biofiltraci, ne jenom mechanické odstranění organických nečistot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 19:53 Muž MichalV [327] Re: vlka
Ahoj, v zásada súhlasím ako si to napísal a páči sa mi to, keď si to predstavím v ružových farbách. Otázka znie, ako by mal vyzerať filter, keď jeho kapacita bude presiahnutá kapacitou osádky a potrebujem porozumieť biochemickým vzťahom, a následne vykonať úpravy pre maximalizovanie výkonu mineralizačných baktérií. Kde pritlačiť a kde môžem byť benevolentný? Kde sú hranice prietoku (max, min) a kde hrá prim kapacita osídľovacej plochy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 19:12 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: DH
DH napsal:Takže na nitrifikaci výkonné filtry nejsou potřeba. Potřeba jsou podle mě na mineralizaci.
Na tomto asi něco bude. Co se ale lepší mineralizací dá dosáhnout?
Nedávno jsem se s jedním člověkem o tomto bavil. Ukázal jsem na své akva na stole (250l, řeší obdobné) a své hejnko Limia perugiae a zeptal se:
"Plánuješ víc ryb?"
"Ne."
"Plánuješ víc rostlin?"
"Ne."
"Tak na co by ti filtr byl?"
Uznal, že v zásadě na nic :).

I přes tuto odpověď jsem nad tím přemýšlel a možná, že kdybych filtr měl, byly by mé limie trochu větší (rostliny asi ne). Na druhou stranu by pak byly zranitelné, když filtrace z nějakého důvodu vypadne. Plus jiné katastrofy, které čas od času některý z filtrů spáchá.

Edit: Moje retikulátky mají filtr pro 1/4 délky nádrže, ve zbytku se v zásadě voda nehne. Jsou v 60l, ale přesto v té rostlinné džungli nedorůstají tak velké (zatím), jako Milanovi Murkovi, který je měl v 30l a s kvalitním filtrem. Tipuju, že bez filtrace, jakou měl Milan, ani nevyrostou, ale v zasadě mi to nevadí, protože jsou baculaté, v kondici a dobře se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 18:45 Muž vlka [3453] Re: Mist
Nějak nesouhlasím s názorem, že filtr dělá 100% rovnováhu v akváriu. Už sama podstata slova filtr. Ale je to jen můj názor, že se udělal z filtrace celkem slušný byznys. Biologická rovnováha, voda, rybičky, šneci, rostliny, detrit, dno, světlo, teplota. Vždycky jsem dával jen dobře propraný říční písek, do toho rostlinky a po určité době rybičky. A hlavně vzduchování. A filtr byl vždycky jen filtr - k zadržení pevných částit různých velikostí - polopaticky zjednodušeně napsané - 20 let žádný problém. No a když dám ,,dost rybiček,,protože chci rybičky vidět a ne hledat - mám 40 rybiček ve 105 litrovém AQ - no a mrknu na filtr, v molitanu je binec, tak každej tejden vyperu a komplet vyčistím. Někdy i za 14 dní.
Pokud bych rok a půl nečistil filtr, tak tam asi ani nemusí být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2019 15:19 Muž DH [335] Re: slavko
Ano na nitrifikaci dle toho pokusu stačí pár gramů pemzy. Takže na nitrifikaci výkonné filtry nejsou potřeba. Potřeba jsou podle mě na mineralizaci.
A co by se stalo v mém želváriu, kdybych vypnul filtr zkoušet nebudu, protože jsem viděl hodně videí a fotek, jak to může vypadat.
Mě osobně by spíš zajímalo, jaké média použít právě na podporu mineralizace, jak přeměnit maximální množství biodopadu a udržet vodu co nejčistčí bez nutnosti měnit každý drůhý den.
A nebo se zaměřit jen na mechanickou fitraci tzn. silné čerpadlo s kouskem molitanu a často prát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.01.2019 15:14 Muž Smetany [1226] Re: slavko
Já souhlasím s tím že pro nitrifikaci není velikost filtru podstatná a jak sem psal níž mechanická filtrace funguje na průřezu. Ale i přes všechny tyhle znalosti odmítám z filtru odstranit všechen materiál. proč? No mám tak nějak pocit že v tom filtru se děje ještě něco dalšího sice nevím co a nemyslím že je to nezbytné pro chod akvária ale zjednodušuje mi to život tak to zatím nechávám tak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=701