Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 232 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:27 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Jak bylo napsáno,určitě by stačil vnitřní, ale co si budem nalhávat, vnější je vnější-výkon,obsluha,místo. Prostě vše hovoří pro venek,jenom ten financ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 18:11 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Ivca
Taky doporucuju vnejsi.Vyplati se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 16:50 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: Ivca
Zalezi dost na financnich moznostech...na 160litru bude urcite stacit vnitrni filtr, dobre di poslouzi a budes s nim spokojena...Ale pokud pro tebe neni problem sahnout hloubeji do kapsy tak proc neporidit vnejsi. Uz kvuli tomu ze zbytecne nezabira misto v nadrzi a jeho obsluha je mnohem pohodlnejsi.... Na tohle tema uz je toho napsano spoustu, zkus prohledat forum palec
Kazdopadne pokud se rozhodnes pro vnitrni filtr - myslim ze ti bohate postaci filtracni hlava (napr. od Atman) s kostkou biomolitanu. Pokud vnejsi muzu doporucit Tetra Tec 700 - za rozumne penize super vykon. Mam ho ve 200ce a je priskrcenej asi na polovinu....
Preju hodne zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2008 16:14 Ivca – filtr
Dobrý den, může mi někdo poradit, jaký je vhodný filtr do 160l akva? Zda koupit vnitřní, nebo vněší, s jakými parametry, popřípadě jaký výrobce...
Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:58 Sandpiper – Re: marsz
A to se ani nemluvi o tom piplani s tim filtrem kdyz se to zacpe, neda se to otevrit anebo se to vsechno vylije na koberec!!! :-| :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:54 Sandpiper – Re: vaclav
Ano, to jsem hledala!!!! Dekuji mockrat, ted si to musim prelozit a pak jim to nacpu do huby. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:52 Sandpiper – Re: Sid
Ne, ja to sama asi nezvladnu :-( , ale chtela jsem to ukazat jednomu hysterickemu blbovi tone ktery tady na svycarskem forum dela jako by existovala jenom jedna metoda aby akvarko dobre fungovalo. Kdyby ten videl jake tady u vas jsou (podle mne krasna) akvarka, asi by se zblaznil a volal na vas Ochranu Zvirat. Vzdyt se tady naprikrat vidi stolitrovky ze skalarami!!! To je u nekterych tech extremistu uplny hrich!!!! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:36 marsz
Někdy mi připadá, že s filtrem je to složitější. :-) Při možnosti výpadku elektriky pro rybky bezpečnější a ještě navíc levnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 17:10 Usine – Re: Sandpiper
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 16:23 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Sandpiper
A vy byste se o něco takového, jako je akvárium bez filtrace, chtěla pokusit?
Víte, ono není jednoduché provozovat akviško ani s kvalitní filtrací, natož bez ní... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 15:06 Sandpiper – Re: isamik
Diky, to ale neni to na co jsem myslila. Bylo to o nejakym starsim clovekem ktery asi ani Internet nema a na toto forum nechodi! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 15:01 Muž isamik [180] – Re: Sandpiper
rybicky.net/forum/106 prispevky Sida na toto tema jsou velmi poucne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 14:52 Sandpiper – Akvarium bez filtrace
Dobry den ze Svycarska ahoj
Videla jsem tady jednou clanek o panovi ktery ma hodne zarostle akvarium bez filtrace, a uz pry to tak ma aspon 20 let a jde mu to dobre..Zajimalo by me to si to znovu precist, ale uz to nemohu najit. Muze mi nekdo pomoct? Lituji ze ta spatne pisu ale mam tu jenom francouzky klavir a ten nema ceska pismena. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 20:39 Muž isamik [180] – Re: Kyklop
Ja ty kostky mam obaleny javskym mechem a nevypada to vubec zle :-). Pravda, mam to klasicku na vzduch, ale hlava taky pujde skryt. rybicky.net/nadrz/2484/k15665.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 19:36 Kyklop – Re: Sid
Moc děkuji za rady. :-) Ještě o tom popřemýšlím.
Ta čerpací hlava s kostkou zní hodně zajímavě, ale nevypadá to v akvárku ošklivě? Nezabírá ten molitan moc místa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 13:19 Muž Eff [417] - Rostliny
tue: Nikdy jsem to nepočítal, litr sem, litr tam, ideální je když výtok filtru lehce hýbe hladinou.

Kyklop: Pokud jde o cenu, tak Sidem navržená čerpací hlava Atman AT200 je nejlepší řešení. Dá se hezky regulovat, proud výtoku lze nasměrovat pomocí kulového kloubu. Cena cca 300 Kč (včetně kostky biofiltrační hmoty). Já mám tyto čerpací hlavy ve dvou nádržích a naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 13:18 Muž prisavnik [51] - Rostliny
ja mam 112 litrove akva a mam tam tertra tec EX 600 je vyborny..ja si myslim ze by bolo vkodnejsie tam dat nejaky vojkajsi aby ti nezaberal vela miesta a aby ten bordel neostval v akva X-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 12:55 tue
Jaky by mel byt vykon filtru, kolikrat za hodinu by mel precerpat objem akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 17:09 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kyklop
Eheim je značka kvality, přesto bych si podle vámi stanovených kritérií zvolil čerpací hlavu + molitanovou kostku. Ten Eheim má poměrně malý objem filtrační hmoty - jen 0,32 l. Čerpadlo s kostkou má při srovnatelném vnějším objemu zhruba 5x větší objem filtrační hmoty. Výhodou Eheimu je, že v případě potřeby můžete dát do koše i jiné médium, předností čerpadla s kostkou je kromě výrazně větší provozní plochy zhruba třetinová cena.
Pokud byste byl ochoten do filtrace zainvestovat ještě nějakou korunu navíc, zkuste popřemýšlet nad tímto řešením:
akvatech.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 15:47 Kyklop
A co třeba tenhle. Myslíte, že je dobrej? Dal bych ho do 112 litrového akvárka.
akvatech.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 13:10 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: KEDAR
Jestli budeš mít přerybníno a málo kytek,tak ten silnější,jestli to bude obráceně,tak ten slabší...to je tak nějak všeobecná rada...větší objem filtrační hmoty je ale vždycky lepší,ale bacha na průtok... .-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 13:03 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – vnější filtr
prosím o názor mám akvárium 265 litru čistý objem vody a chci pořídit vnější filtr stačil by filtr na 250 litrů nebo bych musel vzít už pro 300 litrů díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 22:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Kyklop
...dobrý vnitřní filtr s regulací...
Čerpací hlava s regulací, příp. s regulačním ventilem na výpustnou trubku nebo rozstřikovací rampou, (např. něco takového: exo-eko-hampl-petr.takeit.idnes.cz/… ) + molitanová kostka (např.: rataj-spk.cz/… ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 17:00 Kyklop
Měl bych dotaz. Mám 112 litrové akvárko. Koupil jsem ho v setu. Samozřejmě je u toho šílený filtr, který se nedá regulovat a tak strašně proudí a je i dost hlučný.
Jaký by jste mi doporučili dobrý vnitřní filtr s regulací? Cena tak kolem 1000,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 02:15 Lorsson
jiboy napsal:

Ale ta tetra, která se mi líbí i víc a cenově o něco níže má napouštěcí viděno na videu - hadice a trubka nad hladinou a pak stříkání do akva, to by ale v takhle malém akva všechno hodně lítalo a točilo ...


Muzu te uklidnit, nic mi v akva nelita. Ta "trubka" (rozstrikovaci rampa) je tam prave za ucelem, aby se rovnomerne rozvedl privod vody na vice mist a nebyl v akvariu kolotoc. Samozrejme ji nemusis mit nad hladinou ale pod hladinou jako ja - konstrukce to dovoluje. A vystupnim regulacnim ventilem muzes filtr regulovat tak, ze se ti hladine sotva hybe. Takze tohoto se bat nemusis. To ostatni - znacku, jak se ti ktery filtr libi - si uz musis vybrat sam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 21:30 jiboy
Díky vodu mám zatím super čistou i s tím resunem, ted jedu zase služebně okruh po čr tak mrknu v obchodech na ten atman a kostku a uvidím, nebo koupím ten externí filtr, díky všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 17:48 mili512 – Re: jiboy
Já mám akvo stejné rozměry, jako ty a pořídili jsme čerpadlo Atman 200 a kostku molitanu,vyšlo nás to na 199,- a 70,-kč.,zítra napustíme a věřím,že to bude OK.To vše po poradě tady na fóru. potlesk palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:09 dingoZA – Re: kubula
nad inym ani nerozmýšlaj...bio molitan a cerpadlo je na malé objemy najlepsia volba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 15:07 Muž pakozdy [17] – Re: jiboy
no tolko kolko si urezes. molitany su v roznej vyske a takisto nasavacia trubica je pomerne variabilna. inak povedane zbytocne to komplikujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:56 jiboy
a myslel jsem že by to také mohlo stačit ten eheim, oproti kostce sice menší ale ne o tolik, alespoň podle fotek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:55 jiboy
Keyurimku - Jinak s těch vnitřních filtrů jsem zvažoval pouze tento www.eheim.cz/… 2210, která má už molitan větší a je úhledně schován ve filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:53 jiboy
a kolik má to čerpadlo i s tou kostkou na výšku, mám akvárko vysoké 40 cm - čistá výška bez písku a víka tak 31 cm, mám písek do kopce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:52 jiboy
Chlapy díky za reakce a rady, půjdu tedy do buď do čerpací hlavy nebo do vnějšího filtru.

Nyní dva dotazy -

Mobbydicku - jakou máš čerpací hlavu??? atman 200?? nebo kterou - aby měla případně přivzdušňovací hlavu.

Lorssone prosím z vněšjích filtrů jsem viděl včera u švagra fluval 305 - předpkládám 205 podobná a 2 videa TETRA EX 600, které se nechá koupit za 1500,-- fluval jsem viděl za 1800,--. Nyní otázka, fluval má klasické odsávání jako tetra, a napouštění v rohu takový pěkný vyústění do akva. Ale ta tetra, která se mi líbí i víc a cenově o něco níže má napouštěcí viděno na videu - hadice a trubka nad hladinou a pak stříkání do akva, to by ale v takhle malém akva všechno hodně lítalo a točilo se dá se tam dát i klasická koncovka jen ohlá trubka jako je u FLUVAL, jak jsem psal 305 to má moc pěkně vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:26 mreichel – Re: kubula
Ahoj.
Mám zatím také 60 l akvárium a vyzkoušel jsem všechny možné filtry. Nakonec jsem zůstal u kostky molitanu (bioakvacit) a čerpací hlavy Atman. Je to jednoduché zařízení, ale biologicky velmi účinné po patřičném zajetí (osídlení bakteriemi).
Ukazuje se, že v tomto případě v jednoduchosti je síla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 09:56 R Muž Silent [5949] – Re: kubula
Na 60 litrů lze použít obojí. Pokud tam chceš mít dobře rostoucí rostliny přiklonil bych se k bioakvacitu a čerpadlu s regulovatelným průtokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 09:48 kubula – Jaký použít filtr ?
rozhoduji se jaky filtr použí jestli vzduchový filtr poháněný membránovým čerpadlem a nebo normální vnitřní s elektromotorem,filr by mel být pro oběm 60l,prosim poradte díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 09:01 Muž keyrumek [2]
Pokud ti tolik zalezi na financich, urcite bez do biofiltru (velky molitan a atman) - je to urcite z hlediska fitlrace mnohem lepsi alternativa nez jakykoliv "prutokovy" interni filtr s pidi filtracni naplni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 08:18 Muž Mobbydick [4]
Prosím tě, podívej se ke mě na profil, řešil jsem úplně stjnej problém jako ty, ptal jsem se tady, poradil mi fantasta čerpací hlavu a kostku a dneska jsem co se filtrace týká nejspokojenější skoroakvarista. Mám to v 54 litrech ( atman 200 a kostka), kostku jsem trochu ořízl, strčil před ni rostlinu a ani nevím že tam je. A hlavně - objem filtračního media je minimálně 5 x vetší než u klasickýho vnitřního filtru. A zas tolik místa navíc nezabere. Další výhoda je že u vnitřního filtru jsem občas našel rbku mrtvou ve vtoku do filtru, tady to prostě nehrozí, a dá se to nastatvit tak, že voda prakticky stojí, a kdybys po tom moc toužil má to přivzdušňováví. A celý tě to vyjde cca na 300 kč hlava cca 200,- a kostka 80,-. Jo a jeden velkej a hlavní argument - podívej se do všech nádrží v akvaristikách co tam všude mají - vnitřní filtry rozhodně ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 05:37 Lorsson
jiboy napsal: ... tak asi nakonec ušetřím na ten venkovní tetra ex 600... zda to není blbost externí filtr k akva 84 litrů...


Muzu te ubezpecit ze to blbost neni. Pred par tydny jsem u sveho 84 l presel z vnitrniho filtru na vnejsi, shodou okolnosti Tetra Ex 600 a nemuzu si zmenu vynachvalit. A ty obzvlast u tak prerybneneho akvarka by jsi tim udelal jen dobre. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:54 Polux – Re: jiboy
50-60 rybek je opravdu moc !! Kazda ryba podle druhu potrebuje nejaky obem vody ke zdravemu rustu !! A ze budete odsavat casteji to problem neresi !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:42 Polux – Re: Nobody
Vsak nerikam ze je to idealni.filtr muze priskrtit vic ja svuj Fluval skrtim taky.Pak by se dostal na nakych 120l/h a to si myslim ze je dobre pro takove akva nehlede na to ze si da do Fluvalu naplne jeke bude potrebovat podle potreby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:25 Nobody – Re: Polux
"Fluval 205 stoji kolem 2000kc precerpa tusim nako 680l/h kdyz to priskrtis tak parada a vyresis i hlucnost."

Takže po přiškrcení nejméně na polovinu-340l/h je tento filtr ideální pro akva 84l?
Přečerpá ho 4x za hodinu! coze
Určitě tam perfektně porostou rostliny. :-O A rybky si budou připadat jako v"ráji"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:16 Polux
Fluval 205 stoji kolem 2000kc precerpa tusim nako 680l/h kdyz to priskrtis tak parada a vyresis i hlucnost :-) Ja mam teda Fluval 305 a jsem snim spokojenej :-) Je to sice drazsi zalezitost ale myslim ze se vyplati !! Usetri ti misto v akva a nebudes tam mit nakou kostku.Fluvala skovas do skrine cims utlumis hluk na minimum.Clovek by moch kupovoat porad neco kloudne vybaveni to jsou palky to ja vim ale nevim jestli je dobry setrit na takovejch vecech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:13 Muž Snofrev [54] – Re: jiboy
to je litr vody na rybku coze :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 23:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jiboy
Externí filtr k 84 l akvišku není blbost, ale dost dobrá alternativa. :-)
Co je hodně velká blbost - záměr chovat v takové nádržce 50-60 rybek. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 22:20 jiboy
Děkuji za odpovědi. Vnitřní filtr je opravdu malý a hlavu a kostku manželka moc nechce, tak asi nakonec ušetřím na ten venkovní tetra ex 600 se mi docela zamlouvá, zajímá mě u něj ale zda není moc silný, či zda to není blbost externí filtr k akva 84 litrů - rozměry 60 x 35 x výška 40. Dále když mám hodně rybyček, klidně ho budu čistit i častěji třeba jednou měsíčně či za dva měsíce, ale jde mi hlavně o to zda bude voda dost okysličená, nechci dokupovat žádný extra motůrek a vzduchování???? Poradte - Díky - 84 litrové akva a cca 50-60 rybiček spíš menších
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 14:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: jiboy
Zkusit můžete kostku molitanu o objemu cca 1-1,5 l a čerpací hlavu s nástavcem umožňujícím regulaci průtoku. Ta regulace je skoro podmínkou...
Vnější kanystrový filtr se při rozumném provozování akva čistí 1x-2x ročně. Stejně jako výše uvedená kostka molitanu s čerpací hlavou. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 14:09 jiboy
Ještě pokud bych se rozhodl pro vnější filtr, přeci jenom v akva nic nepřekáží, nějaký levnější třeba tetra ex 600 apod. jak dlouho to tak může vydržet bez údržby, nyní tento resun 380 co mám tak ve starém akvárku jsem ho čistil snad pořád, tak 1-2 týdně - hlavně když krmím mraženým ale blechy apod. tak to hodně nasává do molitanu a pak to nejede, a nyní ve větším akva je to lepší, ale zatím si s tím pořád hraju, protože ryby plavali u hladiny a asi měli málo kyslíku či co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 13:56 jiboy
díky dobře, takže se musím rozhodnout mezi eheim aquaball 2210 nebo čerpadlem a kostkou, pokud čerpadlo musím ještě projít diskuzi jaké, ale ten filtr by byl asi menší a tím tedy lepší - uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 13:49 R Muž Silent [5949] – Re: jiboy
To je čistý výkon čerpadla bez filtračních vložek. Po zaběhnutí filtru se výkon sníží až na jednu třetinu. A navíc jde výtok nasměrovat třeba na zadní stěnu, kde se "rozbije" a nedělá kolotoč.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [232] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=11551