Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 20:49 Muž Aforte [533] - Rostliny
Poradí mi někdo, jaký v rámci možnosti vnitřní výkonný filtr koupit do akvária 40x40x40(64l)? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 12:33 Muž liborass [174]
možností je taky přepadový filtr, bud pod nebo vedle akva, když sis svařil stojan, tak by sis ho mohl udělat, vzít menší akva, vlepit přepážky, hmotu si zvolíš jakou chceš, dáš odpovídající čerpadlo a cenově je to uplně někde jinde a to nemluvím o velikosti filtrační náplně, kterou si můžeš zvolit podle sebe a čistit můžeš vždy jen tu část kterou budeš chtít aniž bys rozebíral celý filtr, návodů je zde spousta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2015 08:34 Muž odikcz [114] Re: Mejla82
1) Moc nechápu, k čemu by ti bylo v takovém akváriu přidávání CO2
2) Já bych už u takového akvária rozhodně přemýšlel raději nad dvěma menšími filtry ... klasika JBL e1501 či levnější Atman CF-1200 ... ale výběr máš ze spousty dalších zde doporučovaných značek: Eheim, Hydor, Sicce, AquaNova, ...

PS: Ty díry nejsou z fotek moc vidět, ale řekl bych, že budeš mít lepší to nechat pořádně zalepit a použít klasicky trubky externích uzavřených filtrů přes okraj ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 06:23 Mejla82
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim....
Planujj zalozit nove 690l akva (230x50x60).V akva budou 4ks vrubozubce paviho red tiger.Co se tyce tostlin budou pouze v rohach.. cca 30x30 cm a mozna nejakym korenu poj3de anubias...pravdepodobne pojedu co2 z bomby.Prilozene fotky jsou moje akva a predstava vysledku zalozenij.
Jeste jedna vec...akva ma pro vypust a napousteni ve dnimotvory, na prave a leve strane o prumeru okolo 2, 5 cm
Porad se mi honi hlavou jaky filtr bych mohl pouzit....
Premyslim o www.zverimarket.cz/… ale nevim zda je vhodny..
A tak bych rad znal Vas nazor....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 16:25 R Muž romant [27987] Re: zum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 16:21 zum – Tichý filtr do malého akvárka
Dobrý den, mám 40litrové akvárium v ložnici a v něm filtr sice tichý, ale strašně rychle se zanášející. V druhém takovém akváriu mám filtr Atman s velkou houbou, který je tedy daleko lepší na filtrování, ale v noci je ho poněkud slyšet. Do ložnice bych tedy ráda koupila filtr nový

Tušíte prosím, jestli nějaký filtr v sobě kloubí obě tyto dobré vlastnosti - výkonnost i tichost?

Děkuji!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 20:28 R Muž romant [27987] Re: maryn
Já od ničeho neodrazuji, jenom ukazuji i další možnosti, jak to provést. ;-) Pracuj s tím delším termínem záběhu externího filtru a nebude problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 20:25 Muž maryn [40] Re: romant
Ok. byl to jen takovej nápad, nějak extrémně na to nespěchám, nechám je běžet vedle sebe dostatečně dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 20:18 R Muž romant [27987] Re: maryn
Tu kostku klidně jako předfiltr použij, ale před tím jí vymáchej v akva vodě a to co z toho vytěžíš nalej do toho novýho filtru, což bude ono naočkování. Odstavíš, ale neodstavíš, u externích filtrů trvá doba záběhu o kapánek déle a za plně osídlen a nitrifikačně pevně ustanoven ho lze považovat až tak za dva měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 19:32 Muž maryn [40] Re: KarlosS
Ještě takovej nápad, co kdybych filtrační médium (kostku) ze starého filtru dal jako předfiltr na sání nového filtru. To bych ten starý mohl odstranit hned, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 21:51 karci17 Re: maryn
Mam odskusane : do kybla odobrat trocha vody z akva, vyprat v nej stary filter a namocit nove filtracne hmoty do tej zabrblanej vody, par krat postlacat molitany, potriast kruzky, gulicky, zo 2 deci naliat do noveho filtru a zatvorit :)Napustit filter vodou z akva (nie chlorovou z tocky - tu doplnis do akva potom) Nechat bezat a po 2 tyznoch ked nazries do filtra, tak vyzera ako keby isiel pol roka :) X-)
PS: Pripadne vynechat na nasavani ten molitan /predfilter/ na tie 2 tyzdne, nech nataha co najviac bordelu do filtra. Nie je to nutne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 21:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: maryn
nejlépe 3 týdny. Pomůžeš tomu když vymačkáš kal ze stávajícího do toho nového, nebo tak aby ho nasál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 21:11 Muž maryn [40] Re: Heimdall
Tak jsem nakonec vybral ten Eheim eXperience 150. Zapojil jsem ho a vedle starého filtru jede v akváriu. Chtěl jsem se jen zeptat, jak dlouho nutno nový filtr zajíždět, než můžu vyndat ten starý...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.06.2015 21:19 R Muž romant [27987] Re: Kulisek
Zlatej střed. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 21:15 Kulisek – hrubost biomolitanu
Budu zakládat 160L aq a potřebuji poradit s hrubostí biomolitanu. Mám hlavu AT-202 a na tu bych chtěl dát kostku molitanu 30x10x10cm a nevím jakou hrubost, jestli 10,20 a nebo 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 11:05 R Muž Silent [5949] Re: pecka88
Na sací koš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 11:03 pecka88
kam nebo jak se aplikuje takový předfiltr? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 11:00 Muž doubler [80] Re: vrkal
tuto Haileu mám něco přes dva měsíce a zatím žádné větší problémy. Ze začátku trochu "drnčela", ale stačilo "povytáhnout" vrtulku a od té doby je skoro nehlučná. Koupil jsem k ní biomolitan o rozměrech 8x8x13 (prodáván jako náhradní k jinému filtru, takže jsem si musel udělat "nástavec", což znamenalo trochu práce navíc). První měsíc jsem měl výkon stažený zhruba na polovinu, teď už běží naplno a proud vody je tak akorát.. Nejsem si ale jistý, jak by si toto čerpadlo poradilo s déle používaným biomolitanem "běžných" rozměrů, tedy 10x10x20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 10:50 R Muž Silent [5949] Re: maryn
Naprosto ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 10:48 Muž maryn [40] Re: Heimdall
Jako předfiltr předpokládám postačí menší kostka bioakvacitu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 10:41 R Muž Silent [5949] Re: maryn
Vnější filtr má vždy výhodu v podstatně větším obsahu filtračních hmot a hlavně v jejich variabilitě. Samozřejmě se zlepší i stabilita prostředí díky účinnější filtraci. Navíc pokud není akvárium přerybněné a použije se předfiltr na sací koš bývá nutná údržba takového filtru v řádech měsíců (u některých svých nádrží otvírám filtr jednou za půl roku více méně pro kontrolu) :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 10:35 Muž maryn [40] Re: Heimdall
Děkuji za tipy, já jsem si jako strop stanovil ještě před položením dotazu 2000 Kč, takže některé z doporučovaných filtrů by se do toho vešli. Osobně si myslím, že se ta investice vyplatí v kvalitnější vodě a hlavně v stabilnějším prostředí. Přemýšlím správně?

Sice s kvalitou vodu nemám vážnější problém, filtr čistím cca 1x za 2 měsíce, ale člověk má pořád co vylepšovat, že...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2015 10:21 R Muž Silent [5949] Re: maryn
Záleží kolik můžeš investovat. Já bych nastínil filtry které bych nasadil já www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… na trhu jsou samozřejmě i levnější možnosti jako filtry Aqua Nova a podobné. I tak si myslím, že pro začátek jsem tě zahltil až,až ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2015 08:54 Muž maryn [40]
Dobrý den, u mé nádrže rybicky.net/nadrze/20859 přemýšlím o změně filtru, ten současný je Eheim vnitřní filtr Pick-up 2008 (www.sklorex-akvarium.cz/…)

Moje představa je, aby to byl filtr vnější a nezabíral tolik cenného místa v aváriu a aby měl samozřejmě lepší filtrační plochu než ten stávající. Závěsný u mě pravděpodobně nepůjde z důvodu umístění akvária.

Máte nějaké tipy nebo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2015 09:25 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: vrkal
No přijde mě že jsem na rozdíl mezi nima přišel:
Pro Hailea PT-200 průtok: 185L / h
At 200 má 400 l/h
Adekvátně k tomu je i spotřeba uváděná u atmana 6W a u Hailea 2,5W.
Já osobně půjdu raději do Atmana. Haileu bych dal tak do svého 20L krevetárka kdyby mě už vadilo bublání vody od bublifuku ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2015 08:27 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: vrkal
Těch hlavic Hailea mám několik a bez problému :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 07:20 Muž odikcz [114] Re: vrkal
Cena at-200 mi prijde tak nizka, ze bych s nicim jinym neexperimentoval ... Tim nerikam, ze ta hailea nespli svuj ucel, ale v porovnani treba s externima filtrama jsou tohle smesny castky, ale jestli ti tech par korun stoji za to zkouset neco, co si koupilo jen minimum lidi oproti atmanu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2015 22:12 Muž vrkal [1] – čerpadlo do 54l akva
Do nově založeného akva v práci budu dávat čerpací hlavu. Byl jsem rozhodnut pro Atman AT-200, ale narazil jsem nyní i na Hailea PT-200. Někdo jej chválí a někdo haní, cena je cca poloviční oproti Atmanu. Nemá někdo s Haileou zkušenost, nebo radši vzít osvědčeného Atmana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 18:17 pecka88
díky za rady :-) z toho už vyberu potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2015 13:59 R Muž Silent [5949] Re: odikcz
Rozdíl je ve větším průtoku a o něco větším objemu nádoby. Jinak filtr tě samozřejmě nezbaví nutnosti výměn vody a u akvárií kde se krmí masem i pravidelného odkalování po krmení. Zbytky masa co ty "bestie" nesežerou by v žádném případě neměli zůstávat v nádrži. To ani sebelepší filtrace nevyřeší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 13:47 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Atman má o něco lepší zpracování ,ale tím jeho výhody hasnou.
Nova je tišší, lépe řešená, výkonnější a navíc o dost levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 13:44 Muž odikcz [114] Re: Heimdall
Jaký je rozdíl mezi Aqua Nova NCF-1500 a Atman CF-1200? Byl mi tu před nějakou dobou doporučen ten Atman jako nejlevnější ještě kvalitní řešení a koukám, že ta Aqua Nova stojí polovinu.

Jinak zkušenost nemám, ale co jsem četl, tak pokud bude krmit "masem" a bude dávkovat víc než ryby ihned sežerou, tak ho nezachrání ani sebelepší filtr, ne? Myslím, že krmili nějakou malou rybou, jednu nesežrali a snad už za hodinu byly problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 12:43 R Muž Silent [5949] Re: pecka88
Tak do 3000.- bych doporučil buď jeden Aqua Nova NFC 2000 nebo dva Aqua Nova NFC 1200. To se vejdeš do dané ceny a filtry to nejsou špatné. Jsou samozřejmě i mnohem lepší a vymakanější, ale tam je třeba leckdy i výrazněji "přitlačit" na výdaje ;-)
Ještě odkazy na zmíněné filtry www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 12:39 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Tak si tam dej Aquanovu NCF-1500.
Už jsem ji měl jako druhý filtr k FX6 a byla suprová.
Krásně tichá a výkonná.
Právě jsem ji objednal znovu ,tak snad bude stejně dobrá jako ta první :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 12:32 pecka88 Re: Heimdall
Díky moc za odpověď, mrknu na to. Představoval jsem si investici do filtru tak cca 3000,- Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2015 12:29 R Muž Silent [5949] Re: pecka88
Předpokládám chov piraní nebo něčeho takového podobného, co? No, v každém případě bych filtraci předimenzoval a to nasazením filtru pro alespoň 600 litrové nádrže, nebo možná ještě lépe dvou exteráků které mohou být menší, tak pro 400 litrové nádrže. U dvou máš krytou nitrifikaci při nutnosti čištění jednoho z filtrů, což při popisovaném stylu nádrže bude častější než u běžných nádrží. Konkrétní filtry už záleží na tvých finančních možnostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 23:39 pecka88 – 375l
Čau,
jaký filtr by jste doporucili na aq 375L, méně rostlin, výška 50cm, krmení masem? :-)
něco osvědčené? vyzkoušené? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2015 10:35 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: SHaitan
Já se chytám tento objem zakládat během léta zejména pro krevetky a možná tam budou Neoheterandria elegans a počítám s filtrací atmana 200 + bioakavacit 10x10x16(nebo 20) Na exterák mít místo nebudu a tohle vidím jako ideální a dostatečné řešení.

Ty poučky jsou obecné a nelze se jimi řídit vždy až na krev. Musí se zohledňovat individualita každého akva. Jak psal Rakvista může pomoci volba jiného filtračního média. Ovlivnit filtr může i množství a druh fauny i flory v akva atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.05.2015 09:49 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: SHaitan
pokud to chceš do budoucna bez problémů, zvol i na takto malé akvarium externí (vnější) filtr. Cenově nejvýhodněji tě vyjde asi Eheim classic 2211 koupený v Hornbachu. nebo starší Tetra EX400, AquaNova NCF-600 (číňan má větší spotřebu:-), apod.
Nenech se zmást, že je to pro větší objemy. Průtok se dá snížit kohouty, nebo počkat až se zanese.
Čím větší objem filtru, tím menší problémy v budoucnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2015 09:32 Muž Rakvista [20] Re: SHaitan
Fitrační média udělají hodně jen si dobře vybrat tady se nabízí Substrat pro nebo sera kroužky atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 09:12 Muž shaitan80a [8]
Zdravím, pořád se motám ve výběru filtru. Pokud vezmu v potaz, že by měl mt filtr objem zhruba 5% objemu nádrže (alespoň jsem to tu kdesi četl), pak při zamýšleném 42l akvárku čistý objem 32-35l, by měl mít filtr 1,6 l tj. 1600 cm3. Když kouknu na doporučované filtry Eheim, tak Biopower pro akvária 80-160l má objem filtrační hmoty 380 cm3 a Aquaball pro akvária 30-60l má objem dokonce jen 180 cm3. Kostka biokvacitu 10x10x16 pak vychází jako lepší volba. Nebo mi uniká nějaká myšlenka za těmi filtry? Např. filtrační medium?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 16:11 Muž ondralomnice [81] Re: Funestar
Mám Eheim i JBL a naprostá spokojenost , snima neuděláš chybu jednoduchá obsluha a když dodáš kvalitní náplně tak není co řešit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 14:12 R Muž Silent [5949] Re: Funestar
Jako zaručenou kvalitu bych doporučil značky Eheim, JBL, Hydor, Fluval a Sicce. Z těchto bych vybíral já. Jako levnější alternativy bych volil Atman, případně Aqua Nova. Ovšem já jako známý "Eheimista" bych se rozhodoval hlavně mezi modely této značky :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 14:06 Funestar – Jakou znacku filtru ?
Dobry den chtel jsem se zeptat jakou znacku vnejsiho filtru vybrat mam 450L akvarium a premyslim nad vnejsim filtrem a na trhu je 1000 druhu znacek. Filtr se nekupuje na rok ale na delsi dobu a chtel bych dobrou kvalitu za rozumnou cenu :-D za kazdy komentar budu vdecny predem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 01:42 jakub09 Re: Heimdall
Tak děkuji za rady. Nakonec vyhrál ten Eheim 250, musím říct, že se mi vyplatilo ho koupit v hornbachu. Nevím čím to je, ale měli ho tam o 600 levnější než jsem našel nejlevnější cenu na webu a to byl včetně dvouventilů, hadic, ramp a filtračních náplní (pouze vata a biomolitan)Takže pokud někdo plánujete pořídit Eheim, zkuste se podívat do nejbližšího hornbachu jestli náhodou nebudete mít podobné štěstí jako já :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 12:32 R Muž Silent [5949] Re: AleK
Pak bych to viděl na 800, která by měla být pro takto sestavenou nádrž dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 11:30 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
bude se jednat hlavně o rostlinné akva kde bude plavat nějaké hejno rasbor nebo neonek ještě nevím + krevety a atíci ... zatím to je předběžné ... důležité budou kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2015 11:29 R Muž Silent [5949] Re: AleK
Filtry Aqua Nova jsou prostě základní filtry bez jakýchkoli vychytávek a a s tím je třeba počítat . Pokud nemáš vyšší nároky může ti vyhovovat. Je celkem bezproblémový a na provoz nenáročný. Ohledně konkrétního typu bych to viděl asi takto. Pokud počítáš s dostatkem rostlin a střídmou rybí osádkou doporučil bych model NCF-800 pokud však počítáš s více rybami nebo s většími druhy raději bych pořídil NFC-1000. V každém případě bych přiložené aktivní uhlí nahradil kvalitní biokeramikou (sera siporax, Eheim substrat pro).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 11:22 R Muž romant [27987] Re: AleK
Jakou plánuješ osádku a jak hodně rostlinstva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 11:13 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
Dobrý den budu zakládat nové akva o rozměrech 100x40x40 - 160l a vyhlídl jsem si filtr AQUA NOVA vnější filtr NCF-800 píší že je do 200l od této značky následuje označení 1000 ta je do 250l .... který z nich ?? a má někdo tuto značku ?? je cenově dostupná a na rostlinných ji docele preferují děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2701