Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 158 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.11.2011 18:30 Muž Yirka [9123] Re: Dh1996
Jednak by tento příspěvek patřil zařadit do správného vlákna, kde bys také našel odpověď. Druhak bych ti poradil do tohoto akvária čerpadlo s kostkou bioakvacitu. Rozhodně nejlepší řešení.
Edit: pro představu www.akvatic.cz/… X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2011 18:23 Dh1996 – Aky vnutorny filter do 110 L aquaria ???
Dobry den.Niesom velmi skuseny a tak by som sa vas chcel opytat aky vnutorny filter mi odporucate do 110L aquaria za rozumnu cenu.Za odpovede dopredu Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.11.2011 12:13 R Muž Silent [5949] Re: 111Azgard111
Pokud se rozhoduješ mezi těmito dvěma filtry tak bych šel raději do Tetry. Aquacup je nejen příliš silný (1000 l/h) ale navíc nemá regulaci a musel bys dokupovat kohouty. Do 40ti litrů by byla možná lepší kostka bioakvacitu a čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:58 Muž TomV [13] Re: 111Azgard111
Do 40L není náhodou lepší vnitřní? Ale jelikož ten aquacup neznám, tak asi ta Tetra... Ale budeš jí muset hodně přiškrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2011 11:43 Muž 111Azgard111 [0] - Živorodky – Akvarijní filtr Aquacup DRUID 302 X Filtr Tetra Tec EX 400
Ahoj uvažuji o koupení vnějšího filtru a potřeboval bych poradit který z nich, mám cca. 40l akvarium. hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 17:39 R Muž Silent [5949] Re: Haimdol
Já si dovolím taky odkazy www.zoohit.cz/…
www.zoohit.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 17:37 Fugee
Taky se příkláním k JBL, osobně mám 701 greenline každou noc hned vedle postele, a slyšet není. ;-) (akvárium deep down)
www.levnaakvaristika.cz/…
www.levnaakvaristika.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 17:31 R Muž Silent [5949] Re: vlada201
Do Elite Crystal Flo bych nešel. Nemám s nimi dobrou zkušenost. Raději Tetra. Pokud možno nové letošní série. Má mírně vylepšenou konstrukci. Ovšem Deathbull navrhl velmi dobré řešení a to JBL Cristal Profi. Ten je velmi dobrý. Možností je samozřejmě více. Limitující je jen kolik jsi ochoten investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 17:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vlada201
Ten Hagen neznám, pokud Tetratec tak na ten objem spíše EX 1200 a ten už je dražší. Pokud se bavíme o exteráku na ten objem nejlépe s lehkou rezervou a do 2 táců tak bych určitě šel do JBL Cristal Profi e900...sice je to starší série, ale na jednom nejmenovaném ale velkém eshopu se dá sehnat za 1990 v akci + sleva pro nového zákazníka a to je pak jasná volba protože je to cena jako řemen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 17:15 Muž vlada201 [0] - Amerika – Hagen Elite Crystal Flo 80 a TetraTec filtr EX 700
Ahoj,
můžete mi poradit s výběrem filtru? Je to do 250L akvária a bude v místnosti, kde se spí. Rozhoduji se mezi Hagen Elite Crystal Flo 80 a TetraTec filtr EX 700. Nevím ke které variantě se přiklonit. Můžete mi pomoci s rozhodnutím a nebo i navrhnout jinou variantu?
Díky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 21:17 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Ten ECCO je dobrej. Mam s nim nekolikaletou dobrou zkusenost. Kup ten nejvetsi, pokud penize dovoli, nebo aspon ten stredni. Vyhazej ty cerne trubicky ze spodniho kose a kup v OBI zahradnictvi lavovou drt a napln to tim.
Ja cistil jen tu bilou vatu navrchu co 1-2 mesice. Zbytek filtru se nemusi cistit v podstate nikdy (ale to asi zalezi na konkretnim akvarku). Ja mam zkusenost jen ze tri akvarek s Ecco 2032 Comfort, 3034 Pro a 3036 Comfort. Ty starsi Comfort mely lepsi naplne, jinak je to vice mene to samy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 20:08 Žena Kaala [0] Re: souky
na mňa je to skratka priliš ... ja ani neviem z čoho sa filter sklada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:42 JagerMaister
hmm jak myslíš palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:32 Žena Kaala [0] Re: bluemonster
nad tym som absolutne nerozmyšľala a tuto možnosť aj zamietam ... :-D ja si chcem kupiť niečo s čim si môžem byť ista že ma nezoskratuje ani nebvybuchne ani nevytečie a podobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:29 JagerMaister
vonkajšie sa tak často čistit nemusia, nerozmýšľala si nad tým že si doma vyrobíš vlastný ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:22 Žena Kaala [0] Re: bluemonster
mne ide o to aby som nemusela tak často čistiť filter...aby sa nezanašal tak rychlo ...tento čo mam teraz musim každe minimalne tri tyždne čistiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 19:05 JagerMaister
no nevyzerá žeby tam mal nejako veĺa hmoty vidím tam biomolitan a to sa dá .... ;-) na tvoje akvárium stačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 18:56 Žena Kaala [0]
no ale napriklad ten model je pre značne väčšie akváriá...pre moje akvarium by stačil aj menší nie? ... napriklad tento?
www.shopakva.sk/…
ale zase neviem čo o objeme filtračnych naplni pri tomto filtri... nechcem do toho zas tak veľa investovať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 18:51 JagerMaister
no ja by som bral eheim kukaj tu ..... www.aquariumparadise.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 18:32 Žena Kaala [0] – porovnanie externych filtrov...objem filtra
hľadala som to vo fore ale nejak som to nenašla tak zakladam novu temu... chcem si zaobbstarať novy externy filter na kavrium s objemom cca 100l ... a neviem sa rozhodnuť pre značku pretože najlepšie je udajne zohnať taky filter ktory ma najväčši objem filtračnych naplni... tak sa pytam ktora značka je v tomto najlepšia? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 21:01 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Ano :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 19:22 R Muž romant [27983] Re: DavidDizzer
A za ty peníze co dostaneš z té reklamace, Ti buď něco zbyde a nebo si ještě něco přidáš a budeš mít filtraci v akva vyřešenou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:58 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Ne, v pohodě :-). To mi stačí. Díky :-)
Hlavní je, aby klapla výměna/reklamace/vrácení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2011 18:50 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: DavidDizzer
Chceš dělat akvaristiku s opravdovým zapálením ? Stále se hrabat v akva, předělávat interiér, zkoušet náročnější druhy rostlin a ryb, vést akva k "dokonalosti a kráse" ? Pak si kup také dokonalejší a účinější vnější filtr.
Aby se výborně dařilo, stačí i At-200. Ale už to není to nej smich
Ono tady hraje roli i jakési snobství, soused má obyčejnou Fábii, já si koupím něco lepšího... Ovšem obě auta tě dovezou, kam budeš chtít. Víc Ti k tomu už neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:42 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Ano, to je pravda. Cena je opravdu nízká a přitom je to jednoduchý a účinný filtr. Ovšem je pravda, že zabírá ten molitan opravdu moc místa... Eheim je oproti tomu malý a má ty již zmíněné filtrační části. No nevím - ono je těžké se rozhodnout. Všechny Vaše a moje návrhy jsou dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:37 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: DavidDizzer
Samozřejmě ATMAN CF 600. Ale jak jsem psal už včera , At-200 také velmi dobře poslouží. Má výborný poměr výkon/cena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:34 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Díky... a z těch dvou se ti více zamlouvá který? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 18:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: DavidDizzer
Vzhledem k poměru cen a daného výkonu filtrů bych vzal buď At-200 a nebo si připlatil a koupil ATMAN CF 600

At-200 : 300 Kč,
EHEIM Biopower 160 - 800 Kč,-
ATMAN CF 600 - 1 600 Kč,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2011 18:21 Muž DavidDizzer [26]
Tak: Je rozhodnoto. Filtr ELITE Jet-Flo 100 vrátím a potřebuji ohlasy, který filtr se Vám více líbí, osvědčuje a prostě jak na Vás působí: Buď to tedy čerpadlo ATMAN 200 s BIOMOLITANOVOU kostkou "A NEBO" EHEIM Biopower 160?

Atman - je jednoduchý, ale molitan bude zabírat mnoho místa
Eheim - má trojdílnou filtraci (každá různá) a je prakticky malý a výkonný.

Proto prosím o Vaše názory, který by jste z něchto dvou vzali? A nebo úplně jiný, podobný funkcemi a cenou... Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2011 09:37 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: HaDaS
S novým filtrem novou stěnu? :-) S vámi musí být radost dělat akvaristiku. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2011 08:28 HaDaS Re: Sid
Sid napsal: Myslíte ATMANa CF 600, aby nerušil?
Nebojte se, rušit nebude. Pokud ho máte možnost umístit do skříňky pod akva, neuslyšíte jej, ani kdybyste přiložil ucho na dvířka té skříňky. :)
A pokud skříňku nemáte, ani tak nemusíte mít obavy - metr od filtru neuslyšíte ani to, jak ním protéká voda. :-)


V tomto případě mi vůbec nešlo o hlučnost :-) . Došlo k nedorozumnění. Šlo mi o design prostoru. Taky píši, že ho nemám kam dát ;-) . Akva je součástí obývací stěny, která je přes celou délku pokoje, skříně jsou naplněné "důležitými" věcmi, nebo jsou rozměrově nevhodné a doprostřed obýváku se mi filtr dávat nechce, byť by byl sebekrásnější :-D .

Jinak cena tohoto filtru mi připadá dosti slušná, pokud na něj získám ještě více dobrých hodnocení, tak budu přemýšlet o koupi nové obývací stěny. Takže udělám radost sobě i mé drahé polovičce :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 23:46 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Ano, to vše je pravda. Vnější filtr - o něm jsem uvažoval. Ale o vnějším filtru se já nebavím. Bavil jsem se o již třech zmíněných - psát názvy už nebudu, je to níže...

Ano, uvidíme zítra - AHoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 23:46 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tudy
Tenhle filtr nejen dobře vypadá, (přeci jen svůj "vzor" - EHEIM - nezapře :)), ale taky dobře funguje. A to nejen hlavně mechanicky, ale i biologicky. ;-) Záleží na tom, jaká filtrační média použijete.
Standardně se ATMANy CF dodávají s (IMO zbytečnými) keramickými válečky, které nahrazuji střiženým akvacitem. Existují, samozřejmě, i jiná, biologicky funkčnější média. :-)
Cena kolem 1500,- za tenhle filtr mi přijde přiměřená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 23:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: DavidDizzer
Ten vnější filtr je určitě lepší než At-200, to nepochybně (ale má i 2x tak dražší provoz). Ovšem člověk si musí určit priority. Chci vrazit 1700 Kč do kvalitního filtru ? Nebo si raději našetřím na něco "užitečnějšího". To záleží na tom, jak moc Tě akvaristika chytla, kolik jsi ochoten (a schopen) do tohoto ne právě levného koníčku vrazit peněz.

Sám si vzhledem k věku ještě nejspíš moc nevyděláš, takže At-200 je pro Tebe dobrá volba, hlavně co se týká poměru cena/výkon. Rozhodně mnohem lepší, než nějak laborovat s ELITE jet-flo 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2011 23:35 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DavidDizzer
...Dělám vše pro to, aby akvárium bylo takové, jaké si přeji. Dělám maximum. Je to otázka času, kdy to konečně půjde, ale už je to několik let, tak za tu dobu jsem nabral určitě ještě více zkušeností...
Právě, že už je to několik let a výsledek jaksi v nedohlednu... :-O
Nebylo by tedy lepší zabývat se naplno meteorologií a investovat do fotoaparátů, když akvárium je v podstatě "Popelkou"? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 23:31 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Aspoň ty se mnou souhlasíš :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.10.2011 23:28 Muž Tudy [330] - Krevetky – Side
ATMAN CF 600 vypadá dost dobře, to jste mi zase nasadil brouka do hlavy. Další prostor pro rostliny místo 2 l kostky a čerpací hlavy. Žádný vířící detrit při čistění filtru, dokonalejší filtrace (hlavně mechanická). S At-200 jsem spokojen, ale vnější filtr, to je další level, skříňku mám ...

Ale ta cena. Mno, blíží se Vánoce, tak budu mít tip :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2011 23:14 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
Side, ono je to trochu jinak, než to vypadá. A hned říkáš, že radit mi je zbytečné. Kdybych nepotřeboval rady a názory, tak tu asi nepíšu. Každý má nějaký názor, a já mám názor ten, že ostatní se nejvíce shodují na Atman 200 ... či EHEIM Biopower 160. I ten Váš zmíněný filtr ATMAN CF 600 je dobrý, ale kdybych takto vrážel peníze jenom do akvaristiky - každou chvíli jako předtím a stejně to ničemu nepomohlo, tak už nemám ani korunu.
Akvaristika není jediný koníček či povinnost, kterou mám. Zabývám se meteorologii a počasím, takže fotoaparáty nejsou za 5 korun :-). Doufám, že mě chápete.
Proto si sice mohu dovolit, ale nechci, protože může být snad i řešení takové, jako v tomto případě: A to koupit skoro stejně dobrý filtry a za nižší cenu.
Asi to budu vysvětlovat zbytečně: Ale já zkušenosti mám, alespoň takové, aby akvárium už konečně fungovalo. Dělám vše pro to, aby akvárium bylo takové, jaké si přeji. Dělám maximum. Je to otázka času, kdy to konečně půjde, ale už je to několik let, tak za tu dobu jsem nabral určitě ještě více zkušeností.
Proto mi prosím věřte nebo spíše mě takto neshazujte, ... Doufám, že jste mě pochopil :-)
Nashle zítra!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 23:01 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: HaDaS
Myslíte ATMANa CF 600, aby nerušil?
Nebojte se, rušit nebude. Pokud ho máte možnost umístit do skříňky pod akva, neuslyšíte jej, ani kdybyste přiložil ucho na dvířka té skříňky. :)
A pokud skříňku nemáte, ani tak nemusíte mít obavy - metr od filtru neuslyšíte ani to, jak ním protéká voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:56 Muž DavidDizzer [26] Re: HaDaS
Já nemám byt - máme dům. Ale když tolik pozitivních názorů, tak proč ne? :-)

Jak říkám, vše bude jistější zítra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:56 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DavidDizzer
Cena je naopak "zbytečně nízká"! :)
Dávno jsem pochopil, že snaha poradit ti je mrhání časem, takže ti neradím, jen se bavím. ;-)
Kup si molitanovou kostku a čerpací hlavu od Atmana - je to levné řešení a pro tvou potřebu dostačující. (Jen se stále nediv, proč to tvoje akva nechce tak nějak fungovat. Ono totiž aby fungovalo, musí mít "hlavu a patu". Třeba se ti jednou zadaří domáknout se, oč jde. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:53 HaDaS Re: DavidDizzer a Sid
Taky je nutné brát na zřetel, že ne každý to v rámci dispozice bytu a jeho zařízení je schopný umístit tak, aby to nerušilo (to = filtr). ;-)
Já osobně bych vnější chtěl, ale nemám ho kam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:50 HaDaS Re: DavidDizzer
Je to na tobě. Účinnost vs. cena mi stále vychází lépe u té čerpací hlavy a molitanu. Jinak tento filtr je asi to nejlepší z kompaktních co se dá sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2011 22:46 Muž DavidDizzer [26] Re: Sid
Ano, ten je dobrý, ale ,,cena" je opravdu zbytečně vysoká. Uvažuji o již zmíněném Atmanu 200 + BIOMOLITAN a nebo již nyní zmíněný www.akvaristik.eu/… ? Ten může být také slušný (za tu cenu) tolik filtračních náplní?!
Tetra Tec asi vyloučíme? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:41 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: DavidDizzer
Proč stále nějaká provizoria, když jde věc řešit racionálně? Např. ATMANem CF 600.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:38 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
Ještě hodně lidí preferuje (upřednostňuje) svými pozitivními názory tento filtr (konkrétně pro velikost mé nádrže) www.akvaristik.eu/… co myslíte? :-)

Zde jsou názory na ,,rybicky.net" :-) rybicky.net/vyrobky/1344-eheim-biopower-160200240
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:59 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Ano, to se rozhodne zítra :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:52 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: DavidDizzer
Odkalování OK, tak platí můj tip na nerovnováhu mezi množstvím světla a živin. Hodně zdaru !

Edit: a určitě vyměň ten filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:48 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Jo a odpověď na otázku ,,jak často odkaluji": Odkaluji jednou týdně - max jednou za dva týdny. Opravdu vyjímečně za tři týdny. Ale hlavně převážně každý týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 19:49 Muž DavidDizzer [26] Re: Tudy
Promiň, nejspíš jsem špatně přečetl. O.k., tak to ano. Uvidíme zítra - matlala prakticky rozhodne. Raději dávám na rady ostatních (v těchto dražších věcech).
A uvidíme dále, kde se dostanu s akváriem - jak bude či nebude vypadat :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [158] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=7851