Jaký filtr
Já bych byl za tu 202,
s velkou kostkou jistě dostačující a s menší spotřebou el.energ. Anebo jak píše romant, taky vhodná kombinace
Osobně, než jednu "silnou" bych volil dvě "slabší", takže 2x 202. Ono ta 203 už je pěkná turbína a jak to budeš škrtit, je možný, že se bude více ozývat, ale schopnost vnímání hlučnosti máme každý jinde, nicméně ty dvě považuji za praktičtější i třeba z hlediska údržby, jednu vypígluješ a stále máš zálohu.
Ta 203 nebude moc,jde krásně zregulovat takřka od nuly,já bych volil jí.
Zdravím všechny. Uvažuju o pořízení 250l akvária a řeším filtraci do něj. Nechci externí filtr (hlavně kvůli ceně), nejradši bych tam měla čerpací hlavu s akvacitem. Zvažovala jsem tady hojně doporučovaný Atman, ale AT-202 (600 l/h) mi přijde pro 250l akvárko málo a AT-203 (2000 l/h) už zase moc. Našla jsem ještě tyto dvě varianty:
www.akvapotreby.com/…
www.akva-tera.cz/…
Co si o tom myslíte, co bude nejlepší? Nemáte někdo s těmito čerpadly zkušenost? Akvárium bude vypadat jako moje stávající 180l, tedy hodně rostlin a téměř stejná osádka (přibydou čichavci).
Starší reakce
Radeji hledej jiny filtr,nebo pridej jeste dalsi,Fluval 403 je na 400L nedostacujici.
S ecoo pro musim souhlasit i když mám jen 130tku tak čistota vody dokonalá
a nulová údržba
Nikde nic neteče a absolutně neslyšný je
to je nemile, co se ti stalo.
ja vyzkousela atman vnitrni, pak atman hlava s penou, zavesny eheim, bublifuk ale je to vsechno slabota oproti vnejsimu filtru. Mozna muzes prozatimne vyresit tak, ze tam das treba tu hlavu s molitanem...ja mam eheim ecco pro, nebyl zas tak drahy, voda v akvarku je cistejsi nez s tim molitanem..
tak se mi ho podarilo opravit. netusim sice jak, potocil jsem s nim, otevrel zavrel a odvzdusnil a je to opravene
on ten filtr nebyl novy, je to fluval 403, nevim co se mu mohlo stat jdu na to za deset minut ho rozdelat
je to docela podezřelé že po měsící chodu ti odešel ten filr...
ZDRAVIM - mam fluval 403 a bohuzel asi pres noc zemrel...akvarium mam kolem 400l A HLEDAM RYCHLOU NAHRADU JAK STAROU TAK NOVOU...CO BYSTE DOPORUCILI? VIDELI jste nekde nejaky zajimavy filtr za zajimave penize?? nebo nevite nekdo o nekom kdo je schopen filtr opravit v okoli ostravy? zasmrdelo z nej a zacal rvat na cely dum... pokud byste nekdo i mel primo na prodej nejaky VNEJSI filtr na velke akvaria prosim ozvete se 725886310 mailto:michal.fojtik@me.com
za kazdou radu jsem neskutecne vdecny!
Starší reakce
Pokud je to nově založené, tak tam ryby "strčit" až tak po měsíci.
0 03.06.2014 06:17 Jelinet02 Bublifuk mohu napojit ihned v tom by problém nebyl dokonce ani v těch rybách ale co tam strčit za ryby teď ? :/
Jediné co bych ti v tomto případě poradil je koupit 60ti litrovou nádrž nechat řádně cca měsíc zaběhnout a co přežije v té stávající přestěhovat. Přečti si pořádně něco o začátcích. V takovéto situaci se už těžko radí něco užitečného. Topení to chce pro udržování stabilní teploty cca 24°C a vzhledem k zarybnění velmi často měnit vodu. Filtr sice ten objem utáhne, ale tu osádku už těžko.
Tak dá se dělt docela dost a to jmenovitě, začít číst, myslet a jednat. Ani jedny ryby tam nepatří. Osobně bych do akvária této litráže volil klasiku, v podobě bublifuku. Vodu měnit častěji než často, problémy se budou stupňovat.
0 02.06.2014 21:39 Jelinet02 – nová nádrž
Stačí na akvárium o objemu 27l fluval 1 plus koupil jsem ho kdysi asi za 580 s doměnkou že ho kupuju výhodně mám tam obsazení 9 malinkých rybiček typu neonka,parmička,oko a jednoho ancíka jak já mu říkám přísavník
nicméně k dalšímu vybavení patří asi už jen vzduchování a ledka má cenu kupovat topení nebo to zvládnou ryby i bez něj jinak nádrž je založená 14 dní a já vyměnil vodu asi tak1x je to dobře ? ryby krmím jednou denně jinak a všiml jsem si určitě agresivity mezi parmičkami vím že je jich málo ale na 25l co se dá dělat :/
Nemohu prece nekomu, kdo se pta jaky filtr vlastne potrebuje, doporucit totez co zvladne nekdo kdo to umi.
Potrebuje vic, aby mu to taky neco odpustilo, ne ze mu to vsechno odejde po prvni chybe. A ze zacatecnik potrebuje zachranou sit, to tady vidime casto. Neni to hezke, akvarium je tesne po zabehu (mnohdy kez by), tak to stale preorava, presazuje, neda tomu pokoj, a bac ho, filtr to nestiha a zbytek akvarka je rozhaseny. No a pak uz to vytrhne jedine dobre funkcni filtr, musi to prevzit cele, a kdyz ne, mame v prispevcich dalsi hrbitov.
V tomto musím naprosto souhlasit s Designerem. Ten filtr co chce tazatel je opravdu co do objemu hmoty naprosto nedostatečný. Použil bych klasiku a to již doporučovanou kombinaci bioakvacitové kostky cca 10x10x20cm a čerpadlo Atman AT-200 nebo 201. Pokud by chtěl tazatel komerční filtr tak sice Fluval ale U2 který má i poměrně slušnou komoru pro biokeramiku a s nižším a rozptýleným prouděním vody, takže nitrifikace probíhá dobře. Jen je třeba biokeramiku dokoupit, protože výrobce tam v základu dodává řekl bych až sporadické množství.
Dal bych Atman 200 k tomu bioakvacit,mám to taky tak a žádný problém
Pokud se bavime o tom, ze nitrifikaci bude schopen pokryt jen samotny filtr, a to bez omezeni v mire rozumneho provozovani akvaria, pak rikam ze je nedostatecny. Kdyz se chce nekdo z akvaria tesit, a provozovat ho s tim, ze udelal co mohl aby fungovalo, nepujde na nejaky hranicni stav, ze filtr staci jen pokud...
Jak uz jsem psal, da se ledacos, ale jak si tak vsimam, Ti co by mohli se svymi zkusenostmi jit na hranice mozneho, jdou vetsinou na jistotu.
Když už Fluval, do 54 l bych doporučil spíš Fluval U2. Měl jsem ho ve své 54ce tři roky a spokojenost. Pouze náplně jsem neměl originální, přiřezal jsem si bioakvacit I místo zbytečných kazet s aktivním uhlím, a keramiku substrat pro.
Já si naopak myslím, že pokud bude v AQ rozumná míra ryb, tak filtr určitě stačit bude. Jak ale píšu všeho s mírou.
I když osobně bych volil také kostku molitanu s čerpací hlavou. pokud se chces podívat na to jak to vypada ve stejném AQ, tak zde:
rybicky.net/nadrze/20467 Napisu Ti svuj nazor. Co vsechno v akvaristice lze a nelze je jinak na dlouhy rozbor.
Ten filtr do toho akvaria nedavej, budes z toho nestastny. Do takto velkeho akvaria cerpadlo a pod to biomolitan 10x10x16 nebo 10x10x20 (miry v cm), bude to z pohledu nitrifikace vzdycky lepsi, nez jakykoli bezny krytovany interni filtr.
Problem je totiz v tom, ze nitrifikace nejlepe funguje pri urcite rychlosti vody pres medium (coz je jen par malo cm za minutu), a ty designove plasty na to kaslou a vali tim vodu moc rychle a jeste pres tak poddimenzovene medium, ze pomahaji zbavit se smeti v akvariu a samy sebe rychle ucpou, misto aby nitrifikovaly a chranily tak Tve ryby pred otravou.
Muže mi někdo napsat jestli na akvarium 60x30x30 mi bude Stačit filtr Fluval U1 děkuji
Jasně,však už byl úplně "zapchatý"
,jinak zbytek taky tak (TT ex 700)
To já u exteráku peru předfiltr co mám na sací části každých 14 dní, ale stojí to za to. Do filtru lezu tak 2x do roka jen na kontrolu, případně vyměnit finální rounovou vložku (Eheim Professionel 3).
Mě tam ten biomolitan vydržel měsíc(pak sem ho musel vyprat).Teď mám to sítko,ale krátce,tak uvidíme
To bych hlasoval raději pro ten biomolitan, tohle se taky zašpiní, zaroste a sníží se přítok vcelku významně. Biomolitan samozřejmě taky, ale ne tak rychle a i se bude lépe čistit a ta přidaná hodnota v tom osídlení bakteriema prostě pro mě hovoří jednoznačně. Mám zkušenosti s oběma způsoby.
A nebo toto:
imgs.inkfrog.com/… .On ten molitan se časem zašpiní a bude nutné ho čistit.Ale zase navýší kapacitu pro bakterie.
A pokud exterák tak ,vzhledem k chovaným živočichům, nasadit na sací koš kousek bioakvacitu.
když už tu Haileu, tak dej spíš RP-400. Ale na takové akvo spíš exterák, uvidíš kolik si ušetříš starostí do budoucna. Nebo na burze ve Varech maj krátkodobě použitý závěsný Atmany HF-400 za 190,- Kč. Já doma taky nějaký mám.
Ideální by bylo použít bioakvacitovou kostku o rozměrech 10x10x16cm nebo lépe 10x10x20cm a jako pohon regulovatelné čerpadlo Atman AT-200. Průtok si upravíš jak potřebuješ, díky nástavcům přibaleným k čerpadlu nemusíš řešit dodatečné vzduchování a u bioakvacitové kostky je rovnou sací trubka která přesně pasuje na dané čerpadlo. Jako přidaná hodnota takovéto filtrace je skvělá budoucí "pastvina" pro krevetky, které rády oždibují zbytky potravy které ulpí na povrchu filtru.
www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/… Zdravím Vás, chtěla bych se zeptat: Jaký filtr použít do 60 l akvária? Je to Dennerle Nano Cube (krychle). V plánu jsou krevetky a živorodky trpasličí, už je mám doma v jiné, zaběhnuté nádrži. Rostlinky plánuji rychle rostoucí růžkatec ponořený a pupečník bílý a dále anubiasy, valisnerie, micranthemum umbrosum, mechy, riccii, možná ještě rotala ceylon. Čistý objem bude tak do 50 l. Zamýšlela jsem použít bublifuk a biomolitan (15x7x5 cm), ale nevím, jestli rozměr je dostačující, aby byla nádrž stabilní? Moc místa nemám
A nebo použít nějaký filtr s rozstřikovací rampou, jestli by byl pro krevetky lepší? Např.: Hailea rp-200, který jsem tu viděla v krevetkáriu podobných rozměrů. Akorát nevím, jak moc se u něj dá regulovat průtok, v popisu je u něj uvedeno 220 l/hod. Moc děkuji za všechny rady, v oblasti krevetek jsem naprostý začátečník
Jo a regulovat jde výborně,skoro od nuly,takže z toho nemusíš mít strach(provádí se výstupním kohoutkem).
0 30.05.2014 00:17 amrtin – Re: vrbbis
Obě ty šestistovky jsou málo,ta ex 800 je dobrej výběr
Náhradní díly např.tady(ale mohou někde být i levnější):
zoo-market.cz/…
A vřele doporučuji štětku na čištění hadic.A rovnou koupit něco místo toho aktivního uhlí,stačí kostka biomolitanu a tu nastříhat na kousíčky a vložit místo uhlí.To strčit do šuplíku pro případ léčení.
0 29.05.2014 23:13 vrbbis – Vhodný filtr do akvária 112 litrů
Ahoj, chceme si pořídit akvárium a chceme, aby dobře fungovalo a aby rybičky byly v pohodě. Akvárko bude mít 112 litrů. Filtr jsem vybral tento:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Je svým výkonem dostačující, nebo je lepší koupit filtr s větším výkonem, a ten pak regulovat? Např:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
S tou regulací si nejsem jistý, protože jsem se o ní u zmíněných modelů nedočetl... Máte zkušenosti s cenou náhradních dílů filtrů Tetra?
Klidně mi dejte návrhy jiných filtrů - vnitřní / vnější
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Díky za rady a postřehy
supr a ještě dotaz JBL e901 na malawi 240L nebo to je na hraně a šetřit na 1501?
co by se mi líbilo, plánovaná osádka by mohla být tak 20 kousků Pseudotropheus saulosi v jednodruhovce
Tak, já bych to postavil jenom na keramice, budeš mít o kapánek větší osídlovací prostor a když si to podržíš výměnama vody, tak to bude fungovat.
šutříky ještě mám takže se vykašlat na molitan úplně? osádka zůstane jen se zřejmě narodí pár prcků navíc a počítám tak měsíc by to takhle běželo a pak snad bude i exterňák
Mohlo, místo toho molitanu přidej taky šutříky. Tedy, předpokládám jenom tu uvednou osádku.
mohlo by dočasně fungovat akvárium 240L se zaběhlým filtrem Aquaball 60? má jednu komoru molitan a minifiltr kde mám SubstratPro, dokoupil bych upgrade kit s molitanem navíc a udělal bych z něj velikostí 130ku, udávají 150 - 480 l/hod, i když těm údajům moc nevěřím tak by to nějakou chvilku snad mohlo fungovat
mám v plnánu nové akvárium a jakmile se na to vrhnu tak budu muset zrušit Cubic 38L kde mám 6 Danií, 8 dospělých Endlerek a asi 30-40 prcků o velikosti 5mm a výš
do budoucna uvažuju o JBL e901 nebo e1501, akvárium bych pak nechal běžet na oba filtry tak měsíc dva se stávající osádkou, rybky bych po úspěšném záběhu rozdal, rozprodal a chtěl bych zkusit malawi
Starší reakce
Ano,hladina se musí jemě vlnit,ale nesmí pěnit.
takze mam vVod naklopit aby to vyril nahoru k hladine a staci to j?
V těch největších vedrech je vzduchování dobrý,ale jinak je zbytečný.Jediný efektivní způsob provzdušnění akva je čeření hladiny,nejlépe rampou.
ani treba ua takovihleho tepla?
Přidat reakci
1 ...... [73] ...... 256 257
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232932x