Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 07:35 R Muž romant [27987] Re: Jelinet02
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 07:08 Muž Legioix [574] Re: Jelinet02
Pokud je to nově založené, tak tam ryby "strčit" až tak po měsíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 06:17 Jelinet02
Bublifuk mohu napojit ihned v tom by problém nebyl dokonce ani v těch rybách ale co tam strčit za ryby teď ? :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2014 21:47 R Muž Silent [5949] Re: Jelinet02
Jediné co bych ti v tomto případě poradil je koupit 60ti litrovou nádrž nechat řádně cca měsíc zaběhnout a co přežije v té stávající přestěhovat. Přečti si pořádně něco o začátcích. V takovéto situaci se už těžko radí něco užitečného. Topení to chce pro udržování stabilní teploty cca 24°C a vzhledem k zarybnění velmi často měnit vodu. Filtr sice ten objem utáhne, ale tu osádku už těžko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.06.2014 21:43 R Muž romant [27987] Re: Jelinet02
Tak dá se dělt docela dost a to jmenovitě, začít číst, myslet a jednat. Ani jedny ryby tam nepatří. Osobně bych do akvária této litráže volil klasiku, v podobě bublifuku. Vodu měnit častěji než často, problémy se budou stupňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 21:39 Jelinet02 – nová nádrž
Stačí na akvárium o objemu 27l fluval 1 plus koupil jsem ho kdysi asi za 580 s doměnkou že ho kupuju výhodně mám tam obsazení 9 malinkých rybiček typu neonka,parmička,oko a jednoho ancíka jak já mu říkám přísavník :-D nicméně k dalšímu vybavení patří asi už jen vzduchování a ledka má cenu kupovat topení nebo to zvládnou ryby i bez něj jinak nádrž je založená 14 dní a já vyměnil vodu asi tak1x je to dobře ? ryby krmím jednou denně jinak a všiml jsem si určitě agresivity mezi parmičkami vím že je jich málo ale na 25l co se dá dělat :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.06.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Nemohu prece nekomu, kdo se pta jaky filtr vlastne potrebuje, doporucit totez co zvladne nekdo kdo to umi.

Potrebuje vic, aby mu to taky neco odpustilo, ne ze mu to vsechno odejde po prvni chybe. A ze zacatecnik potrebuje zachranou sit, to tady vidime casto. Neni to hezke, akvarium je tesne po zabehu (mnohdy kez by), tak to stale preorava, presazuje, neda tomu pokoj, a bac ho, filtr to nestiha a zbytek akvarka je rozhaseny. No a pak uz to vytrhne jedine dobre funkcni filtr, musi to prevzit cele, a kdyz ne, mame v prispevcich dalsi hrbitov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 21:35 R Muž Silent [5949] Re: Legioix
V tomto musím naprosto souhlasit s Designerem. Ten filtr co chce tazatel je opravdu co do objemu hmoty naprosto nedostatečný. Použil bych klasiku a to již doporučovanou kombinaci bioakvacitové kostky cca 10x10x20cm a čerpadlo Atman AT-200 nebo 201. Pokud by chtěl tazatel komerční filtr tak sice Fluval ale U2 který má i poměrně slušnou komoru pro biokeramiku a s nižším a rozptýleným prouděním vody, takže nitrifikace probíhá dobře. Jen je třeba biokeramiku dokoupit, protože výrobce tam v základu dodává řekl bych až sporadické množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 16:27 Muž patamatix [408] Re: gustav1959
Dal bych Atman 200 k tomu bioakvacit,mám to taky tak a žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2014 15:48 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Legioix
Pokud se bavime o tom, ze nitrifikaci bude schopen pokryt jen samotny filtr, a to bez omezeni v mire rozumneho provozovani akvaria, pak rikam ze je nedostatecny. Kdyz se chce nekdo z akvaria tesit, a provozovat ho s tim, ze udelal co mohl aby fungovalo, nepujde na nejaky hranicni stav, ze filtr staci jen pokud...

Jak uz jsem psal, da se ledacos, ale jak si tak vsimam, Ti co by mohli se svymi zkusenostmi jit na hranice mozneho, jdou vetsinou na jistotu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 15:28 Muž PaYoch [134] Re: gustav1959
Když už Fluval, do 54 l bych doporučil spíš Fluval U2. Měl jsem ho ve své 54ce tři roky a spokojenost. Pouze náplně jsem neměl originální, přiřezal jsem si bioakvacit I místo zbytečných kazet s aktivním uhlím, a keramiku substrat pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 14:03 Muž Legioix [574] Re: gustav1959
Já si naopak myslím, že pokud bude v AQ rozumná míra ryb, tak filtr určitě stačit bude. Jak ale píšu všeho s mírou.

I když osobně bych volil také kostku molitanu s čerpací hlavou. pokud se chces podívat na to jak to vypada ve stejném AQ, tak zde: rybicky.net/nadrze/20467
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 13:01 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: gustav1959
a nebo exterák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.05.2014 11:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: gustav1959
Napisu Ti svuj nazor. Co vsechno v akvaristice lze a nelze je jinak na dlouhy rozbor.

Ten filtr do toho akvaria nedavej, budes z toho nestastny. Do takto velkeho akvaria cerpadlo a pod to biomolitan 10x10x16 nebo 10x10x20 (miry v cm), bude to z pohledu nitrifikace vzdycky lepsi, nez jakykoli bezny krytovany interni filtr.

Problem je totiz v tom, ze nitrifikace nejlepe funguje pri urcite rychlosti vody pres medium (coz je jen par malo cm za minutu), a ty designove plasty na to kaslou a vali tim vodu moc rychle a jeste pres tak poddimenzovene medium, ze pomahaji zbavit se smeti v akvariu a samy sebe rychle ucpou, misto aby nitrifikovaly a chranily tak Tve ryby pred otravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2014 10:51 Muž gustav1959 [0] – Můj 2 pokus
Muže mi někdo napsat jestli na akvarium 60x30x30 mi bude Stačit filtr Fluval U1 děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:42 amrtin Re: Heimdall
Jasně,však už byl úplně "zapchatý" :-D ,jinak zbytek taky tak (TT ex 700) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:25 R Muž Silent [5949] Re: amrtin
To já u exteráku peru předfiltr co mám na sací části každých 14 dní, ale stojí to za to. Do filtru lezu tak 2x do roka jen na kontrolu, případně vyměnit finální rounovou vložku (Eheim Professionel 3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:10 amrtin Re: romant
Mě tam ten biomolitan vydržel měsíc(pak sem ho musel vyprat).Teď mám to sítko,ale krátce,tak uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.05.2014 19:49 R Muž romant [27987] Re: amrtin
To bych hlasoval raději pro ten biomolitan, tohle se taky zašpiní, zaroste a sníží se přítok vcelku významně. Biomolitan samozřejmě taky, ale ne tak rychle a i se bude lépe čistit a ta přidaná hodnota v tom osídlení bakteriema prostě pro mě hovoří jednoznačně. Mám zkušenosti s oběma způsoby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 19:39 amrtin Re: Heimdall
A nebo toto: imgs.inkfrog.com/… .On ten molitan se časem zašpiní a bude nutné ho čistit.Ale zase navýší kapacitu pro bakterie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2014 10:32 R Muž Silent [5949] Re: KarlosS
A pokud exterák tak ,vzhledem k chovaným živočichům, nasadit na sací koš kousek bioakvacitu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2014 10:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Bauuu
když už tu Haileu, tak dej spíš RP-400. Ale na takové akvo spíš exterák, uvidíš kolik si ušetříš starostí do budoucna. Nebo na burze ve Varech maj krátkodobě použitý závěsný Atmany HF-400 za 190,- Kč. Já doma taky nějaký mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2014 07:35 R Muž Silent [5949] Re: Bauuu
Ideální by bylo použít bioakvacitovou kostku o rozměrech 10x10x16cm nebo lépe 10x10x20cm a jako pohon regulovatelné čerpadlo Atman AT-200. Průtok si upravíš jak potřebuješ, díky nástavcům přibaleným k čerpadlu nemusíš řešit dodatečné vzduchování a u bioakvacitové kostky je rovnou sací trubka která přesně pasuje na dané čerpadlo. Jako přidaná hodnota takovéto filtrace je skvělá budoucí "pastvina" pro krevetky, které rády oždibují zbytky potravy které ulpí na povrchu filtru. www.akva-exo.cz/… www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 00:24 Žena Bauuu [0] – Filtr do akvária 60 l
Zdravím Vás, chtěla bych se zeptat: Jaký filtr použít do 60 l akvária? Je to Dennerle Nano Cube (krychle). V plánu jsou krevetky a živorodky trpasličí, už je mám doma v jiné, zaběhnuté nádrži. Rostlinky plánuji rychle rostoucí růžkatec ponořený a pupečník bílý a dále anubiasy, valisnerie, micranthemum umbrosum, mechy, riccii, možná ještě rotala ceylon. Čistý objem bude tak do 50 l. Zamýšlela jsem použít bublifuk a biomolitan (15x7x5 cm), ale nevím, jestli rozměr je dostačující, aby byla nádrž stabilní? Moc místa nemám :-D A nebo použít nějaký filtr s rozstřikovací rampou, jestli by byl pro krevetky lepší? Např.: Hailea rp-200, který jsem tu viděla v krevetkáriu podobných rozměrů. Akorát nevím, jak moc se u něj dá regulovat průtok, v popisu je u něj uvedeno 220 l/hod. Moc děkuji za všechny rady, v oblasti krevetek jsem naprostý začátečník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 00:19 amrtin Re: vrbbis
Jo a regulovat jde výborně,skoro od nuly,takže z toho nemusíš mít strach(provádí se výstupním kohoutkem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 00:17 amrtin – Re: vrbbis
Obě ty šestistovky jsou málo,ta ex 800 je dobrej výběr palec Náhradní díly např.tady(ale mohou někde být i levnější):

zoo-market.cz/…

A vřele doporučuji štětku na čištění hadic.A rovnou koupit něco místo toho aktivního uhlí,stačí kostka biomolitanu a tu nastříhat na kousíčky a vložit místo uhlí.To strčit do šuplíku pro případ léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2014 23:13 vrbbis – Vhodný filtr do akvária 112 litrů
Ahoj, chceme si pořídit akvárium a chceme, aby dobře fungovalo a aby rybičky byly v pohodě. Akvárko bude mít 112 litrů. Filtr jsem vybral tento:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Je svým výkonem dostačující, nebo je lepší koupit filtr s větším výkonem, a ten pak regulovat? Např:
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
S tou regulací si nejsem jistý, protože jsem se o ní u zmíněných modelů nedočetl... Máte zkušenosti s cenou náhradních dílů filtrů Tetra?
Klidně mi dejte návrhy jiných filtrů - vnitřní / vnější
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Díky za rady a postřehy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
1501.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 20:17 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
supr a ještě dotaz JBL e901 na malawi 240L nebo to je na hraně a šetřit na 1501?

co by se mi líbilo, plánovaná osádka by mohla být tak 20 kousků Pseudotropheus saulosi v jednodruhovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 20:14 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Tak, já bych to postavil jenom na keramice, budeš mít o kapánek větší osídlovací prostor a když si to podržíš výměnama vody, tak to bude fungovat. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 20:11 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: romant
šutříky ještě mám takže se vykašlat na molitan úplně? osádka zůstane jen se zřejmě narodí pár prcků navíc a počítám tak měsíc by to takhle běželo a pak snad bude i exterňák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: VitaValke
Mohlo, místo toho molitanu přidej taky šutříky. Tedy, předpokládám jenom tu uvednou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 19:58 Muž VitaValke [8] - Malawi – akva 240 L a filtr ze 30tky
mohlo by dočasně fungovat akvárium 240L se zaběhlým filtrem Aquaball 60? má jednu komoru molitan a minifiltr kde mám SubstratPro, dokoupil bych upgrade kit s molitanem navíc a udělal bych z něj velikostí 130ku, udávají 150 - 480 l/hod, i když těm údajům moc nevěřím tak by to nějakou chvilku snad mohlo fungovat

mám v plnánu nové akvárium a jakmile se na to vrhnu tak budu muset zrušit Cubic 38L kde mám 6 Danií, 8 dospělých Endlerek a asi 30-40 prcků o velikosti 5mm a výš

do budoucna uvažuju o JBL e901 nebo e1501, akvárium bych pak nechal běžet na oba filtry tak měsíc dva se stávající osádkou, rybky bych po úspěšném záběhu rozdal, rozprodal a chtěl bych zkusit malawi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 23:47 amrtin Re: matak
Ano,hladina se musí jemě vlnit,ale nesmí pěnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 23:18 R Muž Silent [5949] Re: matak
Stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:56 matak Re: amrtin
takze mam vVod naklopit aby to vyril nahoru k hladine a staci to j?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:48 amrtin Re: matak
V těch největších vedrech je vzduchování dobrý,ale jinak je zbytečný.Jediný efektivní způsob provzdušnění akva je čeření hladiny,nejlépe rampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 20:02 matak Re: matak
ani treba ua takovihleho tepla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 22:49 matak Re: Heimdall
tak uz jsem ho objednnal. takze tenhle filtr i ten fluval staci kdyz to jen namirim aby proud sel nahorunanhybalo to skladinou a to privzduchovani tam byt nemusi? ja jsem vzdy to privzdusnovani povazoval za dulezity a pres den jsem jim vzduchoval a na noc aby to nerusilo jsem to prepnul jen na filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:42 amrtin Re: matak
Na Pankráci seženeš všechno,neboj.A kdyby ne,v obchodě akvarista.cz si objednáš co potřebuješ a vyzvedneš na burze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:34 R Muž Silent [5949] Re: matak
Kde ho mají v Praze nevím možná ZOO Braník tam mají snad všechno :-) www.zoobranik.cz nebo bych doporučil koupit tady www.akva-exo.cz/… a mají i bioakvacitový blok www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 08:26 matak Re: Heimdall
nemate nekdo zkusenost, kde toho atmana az200 maji nekde v praze nebo prinejhorsim eshop. videl jsem je od 220 - 370 kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 23:51 R Muž Silent [5949] Re: matak
Čerpadlo má možnost přivzdušňování, ale v naprosté většině není třeba. Nejlepší způsob jak zajistit v nádrži výměnu plynů je rozpohybování hladiny což zajistí chod čerpadla. Sestavení je jednoduché. Na kostku se nasadí čerpadlo a komplet se vloží do nádrže. Doporučil bych do rohu, ale tak aby bylo zachován dostatečný prostor alespoň kolem tří stran akvacitového bloku. Místa tak aby tam nemohly uvíznout ryby. Jinak ten Fluval U3 schvaluji. Je to vynikající vnitřní filtr a sám ho běžně používám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 23:23 matak Re: Heimdall
ja jsem ho nikdy nemel, ale kazdy ho doporucuje. ja mam v jedn 54L fluval u3 a ten je super a ostatni mam jen ty maly ze setu tk chci nejaky lepsi. takze koupim tu hlavu atman pk kostku tu tam jen nasadim dam do akva a je to? ma to nejake privzduchovani nebo neni treba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2014 22:27 R Muž Silent [5949] Re: matak
Pokud ti vyhovuje filtrace typu čerpadlo a bioakvacitová kostka tak si pořiď čerpadlo Atman. Na tahle čerpadla totiž ty bioakvacitové bloky přesně pásnou. Můžeš si samozřejmě koupit i jiné čerpadlo, ale tam není zaručený stejný průměr sací části jako průměr trubky u akvacitu. Pak nezbývá než laborovat aby to páslo. Ovšem řešit se to dá.
Edit: Ještě jsem zapomněl rozměr kostky . Ideální je cca 10x10x20cm pro větší a pro tu 40tku 10x10x16cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 22:22 matak – filtr na 54L a 40L akvárko
Zdravím všechny hledám ale je toho tady plno a moc se v tom nevyznám. Mám paví očka tkže potřebuji dobrý filtr a mam jen ten obyčejný ze setu. dočetl jsem se že nejlepší bude hlava a ta kostka. Jakou doporučujete a jak velkou kostku na akva 54 a 40L akvárka? koukal jsem na tuhel hlavu www.happyzoo.cz/… nebo seženu vše v praze na burze? díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:48 Muž Devalt [12] - AmerikaRe: Vašek
Já mám tenhle filtr ale 301 mám na něm taky biomolitan nasadit ti pujde tezko ja to mam zarizene tak ze jsem si sehnal trubku o rozmeru toho kosicku zajistil tim druhym kosickem a drzi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:44 Vašek
Fotka k příspěvku Zdravím. Zařizuji si 100l akvárko. Dostal jsem od bývalého akvaristy starý vnitřní filtr Hagen Powerhead 201, ale zachovalý a funkční. Bylo mi doporučeno, abych na něj nasadil biomolitan 10 x 10x 24cm. Tím mám rozumět 10 šířka a délka a 24 výška?? A navíc mi není moc jasný, jak tam ten molitan nasadim, protože ten košíček se mi zdá malej... Rozměry akva jsou 60 délka, 35 šířka a 50 výška. Jaké máte zkušenosti s tímto čerpadlem??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:15 Muž rafiki [0]
Já mám EX 800 Plus a jsem s ním taky spokojený, tichoučký a vylepšené těsnění a nasávací knoflík se už nezasekává. Děcka mají v pokojíčku ve 40-týcce EX 400 a tam mám problém s tím čudlem ale tam filtr čistím jednou za čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2014 15:55 amrtin Re: Aquasky
Tak malinko poupravím tvůj příspěvek:TT ex 600 má 5,7 l.TT ex 700 má 6,6 l.A dneska bych šel spíš do 800.Jinak musím říct,že jsou opravdu tichoučké ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3601