Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 189 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:04 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Určitě pětkovou řadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 15:53 Žena Imii [45]
Chci si koupit externí filtr ale nevím který.
Prosím poraďte ...

Fluval 305 nebo 404 ???

Děkuji =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 17:26 R Muž Silent [5949] – Re: krucyp
Však taky českou pobočku nemají. Jedná se jen o českou mutaci původních německých stránek. Vše je v Německu. Proto se ceny leckdy mohou zdát z české strany až dumpingové. Osobně s tím problém nemám, ale upřednostňuji české firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 17:20 krucyp – Re: Yirka
Usuzuju podle informaci, ktery uvadi. Na webu nenajdes jedinou ceskou adresu, telefon zadnej, pouze kontaktni formulare. Za objednavku emailem, faxem si uctuji poplatek 72,50 Kč, podle obchodnich podminek pri stornu objednavky musis poslat dopis na nemeckou adresu. Spokojeni zakaznici asi budou, to verim. A neber to jako pomluvu, jen pisu, co vidim. Nemam s nimi zadnou zkusenost, ale vim jak funguje napr. Pixmania.

Mas prakticke zkusenosti s reklamaci? O ceske pobocce slysim poprve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:33 R Muž Silent [5949]
Teď jsem si všiml, že původně byla řeč o Eheimu ecco 2034 a ne jak jsi uvedl ty ecco 2234 a to jsou dva rozdílné typy. Takže platí co jsem uvedl. Tady máš specifikaci www.eheim.de/… Výtlak je dokonce 140cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:15 R Muž Silent [5949] – Re: Roby
Dobře. Typ 2234 má průtok 500 l/h. Že se jedná o papírové hodnoty s nulovým zatížením vím. Technologií jsem nemyslel jiný typ čerpadla ale menší nároky na energii. A jako poslední uvedu, že jsem měl možnost testovat nejen oba zmiňované druhy filtrů (pracovně). Nevěř tomu, že Eheim při překonání metrové výšky jen šplíchá. Měl dostatečný průtok i při výškovém rozdílu 135 cm a to při nových hmotách cca 300 l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:04 Muž Roby [17] – Re: Haimdol
No, v první řadě bych chtěl připomenout, že šla řeč o Eheimu Ecco 2234 a Tetratecu EX600.
Po porovnání tech. specifikace obou výrobců uvidíš, že máš mylné informace. Ten teoretický průtok vody se u filtrů uvádí bez filtračních médií ve výtlačné výšce 0. Když by se provedl srovnávací test obou naplněných filtrů při průtoku vody ve výšce 1 m, dovoluji si tvrdit, že ten Ecco bude sotva pokapávat. Čerpadlo musí pro tuto výšku vyvinout tlak větší než 10 kPa = 0,1 atm. 5 Wattů bude fakt málo. Technologie je u všech filtrů stejná - kalové miničerpadlo v plastovém provedení.
Zde jsou odkazy na oba filtry:
EHEIM - www.eheim.cz/…
TETRA - www.tetra-service.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 13:01 R Muž Silent [5949] – Re: BBerunka
Filtr v nádrži musí běžet stále aby plnil svou hlavní funkci (likvidace rozpuštěných jedovatých látek). Pokud se použije kvalitní čerpadlo bude celý systém téměř neslyšný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 12:55 Žena BBerunka [10] - Živorodky – Re: Haimdol
mám akva v ložnici, a obávám se že nonstop provoz by docela rušil spánek. Nebo máš jiné zkušenosti??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 12:30 R Muž Silent [5949] – Re: BBerunka
A co použít bioakvacitovou kostku a čerpadlo s regulovatelným průtokem. Ze všech vnitřních filtrů má tento systém největší objem hmot.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 11:50 Žena BBerunka [10] - Živorodky
Prosím poradíte mě jaký nový filtr pořídit do svého většího akvárka (48l čistý objem)??
KOukala jsem se po netu a našla jich pár, cena není rozhodující, ale nedokáži se rozhodnout který by byl nejlepší - 1, 2, 3 a nebo 4?
1)http://www.levnaakvaristika.cz/nano-eckfilter-xl/2626
2)http://www.levnaakvaristika.cz/zavesny-filtr-eheim-aqua-boss-2003/1398
3)http://www.levnaakvaristika.cz/eheim-2006/1417
4)http://www.levnaakvaristika.cz/akvarijni-filtr-hl-bt-700-hailea/1416
................ za každou reakci předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 10:32 R Muž Silent [5949] – Re: Roby
Když už tvrdíš, že při spotřebě 5 W je průtok mizerný tak jak vysvětlíš že Eheim Ecco 2034 má při spotřebě 5W výkon čerpadla 600l/h a tebou doporučený TetraTec ex600 při spotřebě 10W stejný výkon 600 l/h. Myslím, že srovnávat příkon čerpadla s jeho výkonem je trochu zavádějící. Záleží na technologii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 09:57 Muž RSvorcik [0] – Re: Roby
Ty parametry jsou zhruba stejné výška max 1,4 uEheim a 1,5 u Tetra Tec EX 700.Největší rozdíl vidím pouze ve spotřebě 5W a 13W .Jinak průtok stejně potřebuje každý většinou 100 až 200l za hodinu tak se to musí škrtit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2010 08:52 Muž Roby [17] – Re: karelpavel
To se ale netýká řady Ecco. Příkon pouhých 5W vypovídá o tom, že ten průtok vody přes filtrační média bude opravdu mizerný. Pozor na výtlak. Vrcholová výška u Ehimu Ecco 2034 je jen 1m. Pokud máš akva vysoké 35cm položené na 70cm vysoké skříňce, tak tento filtr, postavený na dně skříňky bude dávat minimum vody. Na tvém místě bych koupil Tetratec EX600. za cenu do 1500,- Kč. Kvalita je podstatně lepší, než byla u prvních sérií před několika lety (někdo to tu již zmiňoval). Sám mám několik dní v provozu EX700 za 1650,- Kč a nedám na něj dopustit. Proti této sedmistovce musíš postavit řadu Eheim Prof. a ta vychází min. na 4.000,- se stejnou spotřebou jako Tetra, okolo 15W.
Zkrátka pro přemístění určetého množství vody za stejný čas potřebuješ stejnou energii.
Fyzika je neúprosná. A ekonomika ještě víc. pokud se mi do tří let Tetra po..re, tak koupím novou, s tím, že budu s výdaji na 75% ceny za jeden Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 23:53 Muž karelpavel [18] – Re: Sewer
Všeobecně Eheimy, jsou co se týče "výkonu" nadimenzovány , takže podle toho rozdílu průtoku vody - bych se nebál X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 22:53 R Muž Silent [5949] – Re: krucyp
Nové TetraTec jsou údajně z kvalitnějších plastů a lepších komponentů. Jenže kdo ti zaručí, že dostaneš nový a ne ze starých zásob ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 22:43 krucyp
Ty problemu u TetraTecu se projevujou i ted u nove vyrobenych filtru?

A k zooplus, mate s nimi nejakou zkusenost pri rekalamaci? Do Nemecka by se mi filtr posilat nechtelo :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 21:26 Muž O.Tom [439] – Re: Sewer
Tetra tec ma povest problemoveho netesniciho filtru, pak Fluval ma sice o neco lepsi povest, ale zas z osobnich zkusenosti mi tekl a znicil cast nabytku.
Pak je tu eheim ktery je povazovan za spicku, ale taky ma trosku vysi cenu.
No a pak jsem se (snad diky "Haimdol") dozvedel o filtrech JBL, ktere maji velmi dobre zpracovani a pomerne nizkou cenu.
Vcem jsou teda slabsi je dodavana napln, kde se jedna jen o obyc molitany a na kompletne vybaveny eheim s jejich naplnemi to proste nema :)
A na zaver (snad diky "akvaristik") jsem se dozvedel o zahranicnim e-shopu zooplus, kde se jak eheim tak jbl daji velice levne koupit.
Koupil jsem JBL e900 jako spolehlivou kvalitu za hodne dobry peniz, do budoucna zvazuji eheim vcetne sady jejich naplni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 21:22 R Muž Silent [5949] – Re: RSvorcik
Pokud v Eheimu použiješ přiložené filtrační hmoty ( substrat pro) bude kapacita filtru dostatečná. Nehledě na to, že Tetra uvádí objem filtrační nádoby a ne objem filtračních hmot. Ten bývá o dost nižší. Myslím, že u TT700 jsou to 4 litry. Ale objem hmot není všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 21:15 Muž RSvorcik [0] – Re: akvaristik
Tetra Tec EX 700 má asi lepší filtraci 6,6l ,ale větší spotřebu proudu 13W.Eheim jem 5W
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:57 Muž Sewer [99]
Z Vás už mluví zkušenost :-) ... já jsem jen porovnal technické parametry.

Tady na fóru je všeobecně nejdoporučovanější značka Eheim, ale já ho doporučit nemůžu, když s ním nemám žádnou zkušenost.
Osobně bych taky volil Eheim, když ho tu (ne jen v tomto tématu) každý tolik chválí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:54 R Muž Silent [5949]
Naprostý souhlas s akvaristik. Jednoznačně z těchto dvou značek vyhrává Eheim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:46 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: RSvorcik
Tak jedno to určitě není. Není třeba dlouho pátrat, aby se zjistilo, že TetraTec má problémy s netěsností. Pokud máte volit mezi těmito dvěma filtry, pak jednoznačně EHEIM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 20:30 Muž Sewer [99]
Externí filtr nemám žádný, tak nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti, tak jsem si je našel na Googlu a upřímě bych řekl, že je to asi skoro jedno (obzvlášť pokud mezi nimy není příliš velký cenový rozdíl).

Eheim Ecco 2034 je pro akvária 100-200l. Tetra Tec EX 700 má vyšší výkon a je až pro 250l.
Takže pokud máš akvárium spíš k těm stům litrům, volil bych Eheim...pokud se už blížíš k těm dvoum stům, volil bych spíš Tetru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 18:07 Muž RSvorcik [0] – Filtr Eheim nebo Tetra Tec
Jaký by jste mi doporučili filtr do akvária 100-200l. Mám vybraný Externí filtr Eheim Ecco 2034 Pro nebo Tetra Tec EX 700.Mám akvárium atman AD 620 a chci do budoucna kupovat větší tak aby byla rezerva a dobrá filtrace a dobře rostli rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:19 kniknak – Re: provokater
ok,koupim,zkusim,uvidim a pak vyhodim :-) snad ne..A jak casto pak cistite takovy filtr?By se ani moc nemusel aby tam zustaly ty biokultury ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:04 R Muž Silent [5949] – Re: provokater
Já je měl na test před více jak třemi lety. Teď už jsou z lepších plastů a rotory taky vypadají kvalitněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 21:01 kreten – Re: Haimdol
aha, tak to já určitě později
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:59 R Muž Silent [5949] – Re: kniknak
Většinou prosakovali a jeden byl na můj vkus trochu hlasitější. Ale možná jsem měl jen smůlu na vadné kusy. Testoval jsem je na začátku výroby takže asi nebyli všechny mouchy vychytané. Nicméně technicky jsou vymyšlené poměrně slušně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:53 kreten – Re: kniknak
Já mám velmi tichý:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:51 kniknak – Re: Haimdol
A vcem konkretne to neslapalo?Ja hlavne potrebuji co nejmin hlucny ale to asi kazdy,tak si ho chci obednat a nechci aby to vrcelo jak zbijecka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:43 kreten – Re: Haimdol
Měl jsem větší kliku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:35 R Muž Silent [5949] – Re: provokater
Já tyhle filtry testoval taky a ze tří fungoval bez potíží jen jeden. Je na nich znát, že je Hagen bere jako levnou alternativu ke svým Fluvalům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:29 kreten – Re: kniknak
Měli jsme Crystaly v testu, dobrý - s ohledem na výkon a cenu nemám s tímto typem problém. Ty hrbouše bych viděl spíše na jednoho samce a klidně až tři samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 20:21 kniknak – Re: provokater
A staci samec a samice nebo myslis 2 samice?
A prosim Te,vis neco o tomto filtru?Filtr Elite Crystal Flo 80
Musim koupit new,ten stary rachoti a netesni tam pripojka.Muzes neco doporucit bo poradit??Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2010 07:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: teebee
No, v prvom rade ti doporučujem preštudovať témy ako sú: zakladanie akvária, moje prvé akvárium a pod.Ty hovoríš o mechanickom čistení akva, ale v akváriu ide predovšetkým o biologické čistenie akvária. Kým ti toto nebude jasné je zbytočné ti odpovedať, lebo aj tak by to bolo pre teba nepochopiteľné. Tak všetko dobré a študuj. Napríklad:
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 23:13 Muž kortezhugo [983] Re: teebee
...no v podstate ide "len" o prietok a velkost filtr.media...
...teda ak je prietok velky - filtruje to "len" mechanicky a moze nastat problem z NO2
ale neda sa to "vseobecne povedat" - teda ja to nezavrhujem - len je ozaj lepsie,lacnejsie,ucinnejsie ten biomolitan a daake filtr.cerpadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 22:50 Muž teebee [0] Re: cezamilan
preco nevhodny?? moze niako zvyseny prud uskodit? ake su vyhody toho prerobeneho...oproti normalnemu fabrikovemu filtru?? okrem samozrejme velkosti molitanu... to si uvedomujem ze cim je vacsii tak tym ucinejsi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 17:10 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: eso
mam filter tetratec ex 700 ,kupoval som ho asi tak 4 mesiacmi,v obchode ktory vlastni kamarat. a vyslovene ma upozornoval ze sa nemusim bat ist do toho filtra ,ze je uz to nieco ine ako serie starsieho datumu, jeho slova boli- hlava je uz kvalitnejsie pretesnena ,kohutiky su z odolnejsieho plastu..... atd atd . na moje prekvapenie mal pravdu zatial ziadny problem ,skusal som filter naklanat prevracat a ani kvapka . takze mozem odporucit aj tetratec ex 700. ale co sa tyka eheimu tak to ziadne pochybnosti o kvalite ,su to suprove premakane filtre. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 13:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: teebee
Skúsenosti s AQUAELMI mám, no tvoj prípad je taký, že na 12l taký filter je absolútne!!! nevhodný!!!.Kúp si aquael mini a prerob ho takto:

www.akva.sk/…

, alebo na pôvodný nástavec daj len 1ks molitán a máš to. Prietok zníž na minimum, máš hore +, -
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:44 Muž teebee [0] Re: cezamilan
tak momentalne mam nano akvarko 12 litrove...preto by som chcel co najmensi filter...ale na druhej strane planujem rozbehnuut 50 litrove akva...v ramci zlepsenia podmienok pre moje rybky...tak rozmyslam aby to potom ten filter zvladal...rozmyslal som aj iba o kupe cerpacej hlavice s velkym molitanom...to by bolo asi najlepsie..ale zasa tam ma odradza neestetickost celeho systemu
ja by som hlavne uvital niake osobne skusenosti s tymito mini filtremi...ich pozitiva a negativa... dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 10:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: teebee
Tak to je otázka zo široka. Skús napísať aké akvárium, koľko litrov, všeobecne platí, že filter nemusí mať veľký výkon, ako ty píšeš o litroch za hodinu, teda na prietoku nezáleží, ale na veľkosti molitanu, čiže čím väčšia filtračná hmota (molitán), tým lepšie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 08:04 kreten Re: eso
S ohledem na cenu a tu již probíraný stav filtrů od Tetry, tak jen dodám, že poruchové serie, které jsou tři vyměňuje Tetra kus za kus za nové, vylepšené modely, které již mají odstraněné technické chyby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 02:21 Muž eso [0] - TetryRe: Silent, Calvin aspol.
Zdravim.Tak ako vidom väcsina uznava a doporucuje EHEIM.Tak ho asi vyskusam rozhodol som s apre tento typ:

EHEIM classic 2213
PRE AKVÁRIÁ S OBSAHOM: do 250 litrov
VÝKON ČERPADLA: 440 L/H
VÝTLAK: do 1,5 metra
PRÍKON: 8 wattov
OBJEM NÁPLNE: 3 litre
OBJEM FILTRA: 3,5 litra
ROZMERY Ø x výška : 160 x 355 milimetrov

(Obsahuje mechanicku filtráciu a filtračné koše.
Treba dokúpiť biologickú filtráciu. Výborná biologická filtrácia je Eheim Substrat Pro.)

---------Cena: 67 €------
.............................................................................................
Pochodil som po vela e-shopoch ale najlecnejsie cena zo vsetkych bola tato 67 €.Keby niekto vedel este lepsiu cenu alebo nejaky CZ e-shop kde sa da poslat dobierkov na Slovensko prosim napiste.

PS: Nasiel som na nete este jednu znacku Boyu.Zaujal ma filter Boyu vonkajší filter EFU-05 s UV cena 66 € .O takej znacke som este vobec nepocul tak len nahodou ci ju nema niekto odskusanu.Ale ako kazdy vravy radsej priplatit za kvalitu a mat pokoj a byt spokojny!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 23:54 Muž teebee [0] – AQUAEL UNIFILTER 280 vs. AQ FAN 2 Plus 450l/h
zdravim... ktory z tychto dvoch mini filtrov by ste mi poradili??? niake osobne skusenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2010 13:49 Muž Yirka [9126] Re: eso
Jsem také vlastníkem jednoduchého osvědčeného Eheimu a musím říci, že jsem absolutně spokojen. (Naposledy jsem jej rozdělával před 15ti měsíci). Pro ty váhající bych připomenul, aby se také dívali na spotřebu elektřiny. Většinou totiž nižší spotřebou dražší filtr srovná cenový rozdíl již po dvou letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 03:13 Muž ApacheBa [0] Re: eso
Tiez som zo zaciatku zvazoval cenu /kvalitu, Dnes to uz neriesim, kupil som filter Eheim 2222, a viac sa nestaram, neriesim ho, proste ho mam, a viem, ze funguje tak, ako ma, aj ked sa pohravam s myslienkou na vyrobu vlastneho filtra, ale co sa tyka komfortu vyhrava Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 23:26 R Muž Silent [5949] Re: karelpavel
Taky věřím tomu co Calvin zmiňoval. Vývoj nových technologií stojí spoustu peněz a můžou si to dovolit jen stabilní firmy jako Eheim nebo Hagen (Fluval). Ostatní většinou vyrábí jen různě upravené kopie zavedených systémů. A je jasné, že vývoj se promítne do konečné ceny výrobků. Na druhou stranu spousta akvaristů nepotřebuje špičkové Hi-Tech filtry a vystačí s jednoduchými odzkoušenými systémy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 23:13 Muž karelpavel [18] Re: Silent
Ano, já taky vybíral hlavně "kvalitu" a dostupnost náhradních dílů po záruční době. A že to prostě stálo víc peněz, mi ze začátku vadilo - ale pak jsem si říkal že ty první důvody co zde píšu, jsou přece jen důležitější.
A věřím tomu co psal
Calvin - "Horác zmiňoval, že Eheimu se platí i za vývoj lepších technologií, které pak ostatní výrobci kopírují."
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 17:40 R Muž Silent [5949] Re: Calvin
Ta moje anketa je o názoru na důvěryhodnost značky a ne o procentuální poruchovosti jednotlivých typů a značek. Nejsem CVVM ani D-Test :-D . Já osobně při výběru filtru zohledňuji kvalitu, technologii, spotřebu a cenu (ale tu až v poslední řadě). Filtr si kupuji s tím, že mi vydrží dlouho a ne jen po dobu záruky. Což je argument spousty lidí, že "levný" filtr za ty peníze nějak po dobu záruky vydrží a pak si koupím nový. Na druhou stranu je jasné,že pro spoustu lidí je hlavním faktorem při výběru filtru cena. Ovšem velmi kvalitní filtry jsou dnes k sehnání za slušné ceny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [189] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=9401