Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 234 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 21:17 Muž Yirka [9126] – Re: pavel
V podstatě jsou možné oba dva způsoby. Nezáleží na frekvenci, ale na podávaném množství.aby je ryby stačily dostatečně rychle "zlikvidovat". Obecně raději méně vícekrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2008 20:03 pavel
chtel sem se zeptat zda je dobre davat ribkam dvakrat dene krmivo nebo zda staci jen jednou ja jen at se treba me to akvarium zbytecne nekali a at to staci rybam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 18:48 Muž Yirka [9126] – Re: pavel
Čichavec perleťový je klidná rybka a rybičky ti hubit nebude. Problém bude spíš se skaláry a taky s mečovkami. Ty ti ta paví očka určitě prohánět budou a potěr likvidovat také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2008 17:27 pavel
Chtel sem se zeptat na radu ,mam v akvariu skalary neonky a mecovky pavy ocka a take cichavce perletoveho a tak sem se chtel zeptat na to jesi me to nebudou hubyt ti cichavci ty rybicky .Protoze se me zda ze ty pavi ocka jsou tak trochu na zadnich ploutvich jako okousane tak jesi je to chyba tema ribkama , nebo jesi muzou mit nejakou nemoc ,cos myslim jesi nato neco je proti tem nemocem predem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:56 Keena
Diky vsem co poradili. Urcite se zaridim podle vasi rady. Snad uz se na nic ptat nebudu muset. Hledala jsem i v podobnych tematech uvedenych dole, ale nic konkretniho jsem nenasla a opravdu nemam
tolik casu na hledani. Takze dik a at vam ryby plavou ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 16:53 Muž BikerJames [19] - Cichlidy
Jaký průtok má ten filtr?Každopádně má malí oběm filtračního materiálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 14:07 Lucka
Fotka k příspěvku Zdravim. Kdyz z jsme u te filtrace. Mam 300l akvarium, v nem jednoho vrubozubce, 4 ancistrusy, 3 parmy, akaru a jeste dva 5cm mazlicky. 4 kytky co rostou jak blazen. krmïm vlockama a granulema, vsude je binec ikdyz odkaluju kazdy ch 5 dni, filtr mam ze stareho 160litroveho akva tetra tec in800, voda vypada ciste( sice filtr musim cistit kazdy dva dny, jinak je voda kalna) ,ale ryby maji casto krupicku. Tak by me zajimalo, jestli mam dat silnejsi filtr nebo doporucujete neco jineho?? kdyz by filtr, tak jaky, z tech recenzi se mi toci uz hlava a nevim si rady. dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 08:35 Muž Ludek [39] – Re: fugin
Plánuji 860 a filtr bude vnitřní lepený, již jej mám vymyšlený a zkreslený v CADu. Tvarově je přizpůsobený do rohového akva. Pokud chceš a máš CAD prohlížeč můžu zaslat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 19:42 fugin
moc dekuju za rady a napady.bude to preci ten filtr na pryncipu prepadu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 17:36 Muž TomášB [12]
mám v 54l a v něm filter Aquarium Systems DUETTO 100 a žádný problém, cena 600,- a koupeno v PetCenter
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 15:50 haidfeld
bublifuk právě mám a nyní chcci něco lepšího... můžete mi popřípadě dát nějaký odkaz. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 13:21 Muž kalahare [11] – Re: haidfeld
A nebo čerpací hlavu a biomolitan. Ja si nemůžu stěžovat. Voda čistá, rybky veselé. Vnitřni filtry jako Fan mini apod. neplní svůj účel, hned se zanesou a jsou nepoužitelné. Takhle mám v kostce slušnou kolonii správných bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 13:17 Muž Jurasek [137]
Bublifuk na vzduchovací motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 12:57 haidfeld
Potřeboval bych doporučit kvalitnější filtr do stejného akvária, cca do 500kč. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 09:17 Muž Jurasek [137]
Ze začátku je voda skoro vždycky trošku kalná. Pokud se vytvoří i bílý zákal, tak je to v pořádku, zase zmizí. Jen doporučuju rybky dát až po měsíci.
A to vzduchování použít nemusíte. Pokud se rybičky nebudou zdržovat u hladiny a lapat po dechu, tak je to v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2008 07:55 pavel
Dekuji za radu protoze ja sem to dostal bez navodu.Ale kdyz tam mam to nasavani ,pomoci te hadicky tak je to moc hlucne a kdyz ji ponorim tak je to tiche,no akdyz ji tam teda nedam a necham to bez nasavani tak jak to bude okislicovat.A mam jeste jeden takovy dotas mam v tom akvariu trosku kalnou vodu ,ale propral sem kaminky a vse vycistil dokonce sem dotoho pridal i start plus na vodu do akvaria .Ated nevim co stym udelat aby to bylu uplne ciste predem dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:52 Usine – Re: fugin
Řešení je vcelku jednoduché. Do akvária bych vlepil vícekomorový přepadový filtr. (max 4 komory.) Je to to nejlepší a hlavně nejbezpečnější řešení. Nikde ti nemůže nic vytéct a přístup k filtračním médiím je jednoduchý. Mám něco podobného, ale vedle akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:48 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: fugin
já mám u 600ti l přímo vestavěný v akva za pozadím a jsem plně spokojený,prakticky nehrozí žádnej unik vody mimo akva, ale taky záleží co v akva bude za biotop, mám v deníku pár fotek, tak třeba tě to k něčemi dovede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:44 Muž Jurasek [137] – Re: pavel
Ponořit ho pod hladinu celý. To vzduchování pomocí hadičky použít můžete, ale není to nutné. Záleží na vás. Já to používám a rybky si ještě nebyly stěžovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:36 pavel
mam akvarko 50litru a potreboval bych poradit jsem zacatecnik koupil sem si filtr aq fan 1 a nemam ktomu navot tak sem chtel vedet jesi ho mam celi ponorit a do toho horniho nasavaciho otvoru nasadit hadicku aby to nasavalo vzduch nebo to ponorit cele dekuji za radu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 20:35 Hony
hej kokni tady tam na dolních fotkach maj dobře udělaný filtry tak tě tto snad inspiruje www.cichlids-zidek.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 23:24 Muž NIKO [527] – Re: ladineks
Olomouc, akvaristika p. Šimka - u Bystřičky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 23:12 Muž spooky [11] - Asie – Re: fugin
Ja by som to určite rišil tým domácim prepadovým filtrom. Tiež mám taký, samozrejme primerane menší, a mximálna spokojnosť. Hlavne ide o čo najväčší objem filtračných materiálov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 20:51 Feri
Pokud chceš ušetřit určitě přepad a po domácku udělaný filtr. Nešetřil bych na objemu, aby si do něho mohl nacpat co nejvíce substrátů a určitě budeš spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 20:44 hamster
Nejvýkonnější z hlediska biologické filtrace by byl asi doma dělaný přepadový filtr. Z továrně vyráběných filtrů by do úvahy přiházel Fluval FX5 nebo Eheim 2080. Případně polský Aquael UniMax 700.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 20:40 fugin – filtr do 960litroveho akva
mam dotaz jaky by ste doporucovali filtr do 960 litroveho akvaria,koupene nebo doma udelane?jestli ze koupene tak jake (tip).diky za odpovedi a rady :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 19:03 ladineks – Re: NIKO
A kde to bylo? V jakém městě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 16:40 Muž NIKO [527] – Re: ladineks
...akorát mám trochu strach z náhradních dílů pro ten Tetratec, dost se v diskusích píše, že odchází ty ventily...

Onehdy jsem se v místní akvaristice zmínil o tom, že mi u TETRA TEC Ex 700 "odešel" ventil. Netrvalo dlouho a majitel prodejny mi dával nový ventil s tím, že objednal náhradní díly na jiné filtry a tento se mezi ně nějak připletl...
Myslím, že co se ventilů týče, nebude jejich sehnání (a nejen přes německé firmy) neřešitelný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 12:44 Muž filipsi [1295] – Re: Killer88
... a kdyz se vybere pro akva spravny typ, spravne dimenzovany. Pak se neuspech svadet na filtr neda. Takze kazdy podle toho kolik chce a muze investovat, podle toho, jak se mu ktery libi a jak ma rad vselijake technicke hracicky.
To same plati pro naplne, filtr muze plnit svou funkci at je naplneny nastrihanou penou nebo specenym sklem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 11:22 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Paul Ramon
Přesně tak,musím naprosto souhlasit. Všechny udělají dobrou službu,pokud zrovna nenarazíš na zmetek...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 11:08 Muž Paul Ramon [17] – Re: ladineks
Ač to může znít šíleně, tak tímto způsobem to lze také vyřešit :-) Poněvadž všechny fitry těchto značek fungují defacto stejně, je úplně jedno, který si vybereš. Všechny budou sloužit dobře... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 10:44 ladineks
Tak já už to asi řešit nebudu, večer si vyložím karty a co vyjde líp to objednám potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 10:27 Muž Killer88 [39] - Cichlidy – Re: Paul Ramon
Jojo,máš pravdu. To je tady možná nejdůležitější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 10:07 Muž Paul Ramon [17] – Re: Killer88
Já bych se naopak divil, kdyby tu každý nevyzdvihnul právě ten svůj filtr :-) To je tu v případě filtrů normální. A přeci se stejně najde někdo, kdo se znovu zeptá, jestli Fluval je lepší než Tetra Tec EX , nebo Eheim. :-D Ale ať, aspoň je tu sranda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 09:57 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Je vidět,že téměř všichni vynášejí do nebe hlavně ten svůůůj filtr:-) Myslím,že rozdíl mezi všemi těmito značkami je téměř minimální a záleží tak především na ceně,za kterou ho lze právě pořídit. Já bych se nebál žadné z uváděných značek. A abych si taky přidal,můj favorit je Tetratec,protože ho přece mám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 09:32 Muž Paul Ramon [17] – Re: lolek
Lolku, každej není takovej ehm machr jako ty, aby si doma ubastlil 25l filtr... Co znamená slovo oběm??? Takové neznám...znám pouze objem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 09:01 Muž lolek [1]
No tak asi vyhraju já pač já preferuju filtr mojí výroby ktery je extra tichý ma oběm 25 litru a vyjde na 1000 kč takže zatím se nechytají žádne jiné značky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 08:42 Muž Paul Ramon [17] – Re: ladineks
Ano to máš pravdu - jsou hůře sehnatelné, ale nedávno se tu objevil německý web, kde se dají jednotlivé části sehnat. www.aquaristik.de/…
Pokud by se něco s filtrem stalo po dvou letech, tak neváhám nakoupit tam... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 08:40 ladineks – Re: pavel
To je právě ono, Tetratec se mě líbí víc, ale pokud dovozce není schopen sehnat náhradní díly, tak ikdyby ty filtry stály půl co stojí teď - je riziko do nich jít. Tak nevím ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 08:25 pavel – Re: ladineks
záruka je jedna věc, ale být až 30 dnů bez filtru a doufat, že reklamaci dovozce uzná, je trochu komplikace, pokud se něco stane ... pokud ji neuzná, tak náhradní díly na Tetratec nelze jentak sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 07:13 ladineks
Tak to je super ;-) co člověk to názor. akorát mám trochu strach z náhradních dílů pro ten Tetratec, dost se v diskusích píše, že odchází ty ventily a skoro se nedají sehnat nové. Na druhou stranu, je na to dva roky záruka ... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 07:12 Muž Snofrev [54]
Danila, Paul Ramon:
jj, tak přesně tohle bude ten hlavní rozdíl mezi nima :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 07:06 Muž Paul Ramon [17] – Re: Danila
Já jsem se rozhodoval mezi Fluvalem a Tetra Tecem a vyhrál Tetra Tec, mám EX 600 a je super a tichoučkej. :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 05:48 deCORF OBRAEN – Re: Keena
presne tak ako napísal LordP...niekedy treba aj skúsiť pozrieť témy na fóre alebo nájsť pomocou vyhľadavača..určite nájdeš to čo potrebuješ..a ak nie tak potom šup nova téma ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2008 00:37 Žena Danila [4489] - Sumci
Já jsem se rozhodovala mezi Fluvalem a Tetra tecem a vyhrál Fluval, mám 305 a je super a tichoučkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:48 Muž LordP [7]
zkuz hledat nevim proc ale porad se tady melou stejne otazky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:30 teekey – Re: Keena
taky mam jednu 120ku doma, zrovna ted moc nevyuzivanou, ale uz bych do ni vnitrni filtr nedaval. Hodne zalezi na tom, co chces v akvarku mit za ryby a samozrejme kolik chces do filtru investovat. Ja bych daval nejradsi vsude "nejake" externi filtry = vice mista v akvarku a lepsi manipulace pri vymene naplni a udrzbe celkove :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 22:18 vóťa
Možností máš vcelku dosti, záleží také na to, kolik bys chtěla investovat do filtru, pokud méně tak bych doporučil asi kostku biomolitanu s čerpací hlavou...pak by byla druhou variantou koupě vnějšího filtru-Fluval 105,205,Tetratec 600 či Eheim classic, výhodou jjou určitě delší intervaly mezi údržbou, úspora místa v akváriu a možnost laborovat filtračními hmotami... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 21:31 Keena – Jaky filtr do akvaria 120l
Ahoj vsichni. Rada bych se zeptala jaky filtr do akvarka 120l?
Vnitrni, vnejsi radeji dam na zkusenosti, nez si nechat neco vnutit v obchode jenom proto aby neco prodali. Dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 21:01 ladineks
já pořád nevím jestli ten Fluval 105 nebo Tetra tec ex 600. Jaký je mezi nimi zásadní rozdíl? hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [234] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=11651