Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 169 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2011 20:00 Muž peterhorinek [1] – menší filtr
Zdravím všechny tady, mám takový problém, potřeboval bych nějaký menší filtr, fakt malý, který mi bude v akva (objem 120 litrů), pomáhat zbavovat se drobných nečistot, už jsem zkoušel bublifuk, čistil dobře, ale bublinky dělají rachot jak prase), eheim pick up (taky na houby, řve), problém je v tom, že v místnosti kde je akva, tak spím a ocenil bych fakt klid. Můžete doporučit nějaký, nemusí být do 100 litrů, stačí jenom do 20 - 30 litrů, jenom na ten malý bordýlek. Uvažoval jsem nad filtrem, který se dává ke krevetkám od Dennerle, píšou že je dobře účinný a hodně tichý (( máte někdo zkušenosti ???) Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 10:30 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: katterinecka
Podle mě je ideální mít oba filtry. Mám rychloprůtočný (asi 3x objem nádrže za hodinu) s malým objemem kvůli mechanické filtraci, vzduchování a vytváření proudu vody pro Krunýřovce. A pomalejiprůtočný (něco pod objem nádrže za hodinu) s velkým objemem na biologickou filtraci. Rychleprůtočný čistím každý týden, ten druhý nečistím vůbec, kromě vstupní komory, kterou musím čistit taky každý týden. Ale mám Krunýřovce Panaque a ti nadělají hodně bordelu.
Koncepce filtru se musí přizpůsobit akváriu a rybám a né naopak! A s tím, že proud vody podporuje růst řas taky nesouhlasím, dřív jsem ten rychleprůtočný nepoužíval a měl jsem mnohem víc řas a hlavně sinici! Po jeho přidání se v akváriu objevily vláknité řasy, ale po čase zase samy zmizely a už mám v akváriu jenom hnědou řasu (málo svítím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2011 09:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: milan666
..."len jeden" nikdy súhlasiť nebude pretože on je ten, čo musí mať vždy pravdu a to aj vtedy ked sám so sebou nesúhlasí...
Nemusím si dlouho lámat hlavu, abych se dovtípil, koho máte na mysli... :-D
Jak ukázala pokračující diskuse, nejsem se svým názorem sám. :)
Ale abych se alespoň částečně vrátil k tématu:
Váš problém spočívá v tom, že slepě věříte nějakému dogmatu.
Vaše víra je založena na tom, že nemáte dostatek praktických zkušeností, (pak jen "papouškujete" "zkušenosti" druhých, podobně "zkušených"), případně zkušenosti, které jste dosud v této souvislosti stačil nabrat, jsou vinou vašich schopností negativní...
Neberu vám, že akva může fungovat i s filtrací, při které projde obsah nádrže filtrem za 10-20 hodin, stejně jako neberu jiným, že se dá akva provozovat bez filtrace. :-)
Ovšem tvrdit, že "zo silného prietoku majú prospech akurát riasy", je nesmysl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:52 Muž kortezhugo [983]
ja som tiez nestranny...
ono je tazko urcit kde je "hranica"? a co je rychlo,pomaly,a normalne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: milan666
myslím že dotyčnému nešlo o to, že je leší pomalu průtočný filtr, ale o to že velký průtok u jakéhokoli filtru není dobrý a podporuje řasy. Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:23 R Muž romant [27982] – Re: Haimdol
Za dobu svého akvaristického experimentování jsem utrpěl taktéž obojích, troufnu si říct, zkušeností a ony nepřekročitelný argumenty pro ten pomaluprůtočný systém by mě taktéž velmi zajímaly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:19 R Muž Silent [5949] – Re: romant
Já jsem v tomto sporu nestranný, protože používám nebo se starám jinde o oba typy filtrace. Jen mně zajímají ty argumenty proč je pomaluprůtočný systém kvalitnější a lepší než ten druhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.02.2011 19:14 R Muž romant [27982] – Re: Haimdol
Mlčící většina zřejmě sbírá argumenty a připravuje se nás, z druhé strany, zahrnout přívalem argumentů a možná i faktů praxí podložených. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 19:11 R Muž Silent [5949]
milan666 napsal:Myslím, že s tým súhlasí väčšina akvaristov Tak čekám, že se ozve některý z té většiny a zatím ticho po pěšině. Zatím se projevují pouze oponenti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 18:59 smik
milan666 napsal: Pri spomenutí, že filter by nemal mať silný prietok, ale radšej prietok s jemným čerením hladiny, pretože zo silného prietoku majú prospech akurát riasy. Myslím, že s tým súhlasí väčšina akvaristov, "len jeden" nikdy súhlasiť nebude

No já s tím tvým tvrzením taky nesouhlasím. Takže to už jsme minimálně dva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.02.2011 17:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: milan666
prosímtě řeš si ty svoje komlexy s ním ve vzkazech, jestli potřebuješ a neotravuj s tím ostatní.
mimochodem: osobně taky souhlasím s tím že je blbost tvrdit že "zo silného prietoku majú prospech akurát riasy" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:23 LUKE1988 – Re: Haimdol
Dobře, já to eště pořádně promyslím...asi bude nejlepší když udělám biotop Amazonky..a budu mít klid!!! Dál bych to tu nespamoval..ptž hold je to diskuze o filtrech..ale díky za radu! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:10 R Muž Silent [5949] – Re: LUKE1988
Já bych do takto velké nádrže dal maximálně ty terče a neonky. Více ryb už je podle mně příliš. Předpokládám, že terčovci jsou prioritní :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 14:07 LUKE1988 – Re: Haimdol
Díky za typ..podívám se na to a pořádně si eště zjistím tvé podivení nad osádkou ať neudělám chybu!! eště jednou díky!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 13:57 R Muž Silent [5949] – Re: LUKE1988
K takovéto osádce (k složení se vyjadřovat nebudu ;-) ) v každém případě vnější. Buď nechat udělat skleněný velkoobjemový a nebo kvalitní komerční. V případě komerčního bych se podíval na Eheim professionel 3 (2075) nebo "dýchající" Eheim professionel 2227 plus. Za tyto typy můžu dát ruku do ohně :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 13:50 LUKE1988 – 300l 120x50x50
Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na to, jaký filtr by se mi hodil do 300l akva...chtěl bych nějaký kvalitní, ptž bych v něm chtěl mít...
5x Terčovec
3x Parmička černopruhá
5x Mřenka nádherná
10x Neonka červená
3x Krunýřovec
...Předem děkuji za reakce..! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 19:14 GP – Re: Sid
jestli nemyslel spis toto:

_____I tato skupina rizikových faktorů souvisí s (údajnou) částečnou heterotrofií ruduch. [8] Bylo totiž odpozorováno, že ruduchy se velmi rády vyskytují na místech, kam jim proud vody přináší jemný "bordýlek" (vývod z filtru například). Otázku, zda jen využívají zvýšený přísun anorganických živin rozpuštěných ve vodě, nebo zda skutečně mohou profitovat i z látek organických (resp. z rozkládajících se detritových částic), tu řešit nebudu (nedostatek informací).

to by mne zajimalo, jestli si vede statistiky ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 17:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xjanosik
...setkání čtvrté - Září 2008. Znovu akvárium desperátů (ruducha vrací úder :o). Z krevetkária je opět "normální" akvárium...
- opatření č.1 (říjen 2008): anubisy šly do pryč, nejhůře napadené listy mikrosoria ostříhány, nasazeno hafo stonkovek. výsledek: nic moc...
- opatření č.2 (leden 2009): vyhozeny všechny kořeny, vyhozen bublifuk od Sery (extrémně jemný molitan), vyměněn za Eheim classic 2217 (se sníženým průtokem). Akvárium narváno stonkovkama. Napadené mikrosorium (viz fotografie) umístěno do zvláštního akvária. (Blíže viz odstavec "nesystémová opatření"). výsledek: Po třech měsících (duben 2009) není po ruduše ani památky...


No, nevím, jestli jste zvolil šťastný příklad "praxe". :-O
Z celého toho povídání vychází jediný "praktický případ", kdy bylo (pravděpodobně) nějakými opatřeními účinně ruduše pomoženo k jejímu ústupu... :)
Ale jako teoretické pojednání o této skupině řas je uvedený článek na vysoké úrovni nejen co do obsahu, ale i formy. ano (A nejen tento článek, ale celé webové stránky tohoto autora! :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 17:19 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xjanosik
...Toto je, čo ja tvrdím prax, ktorá dá viac ako podaktorých teórie...
Myslíte tu praxi, která je vzpomenuta na stránkách ve vašem odkazu? :)
Myslíte toto?
...setkání první - Harrachov, 80.léta minulého století. Otcovo akvárium (300 litrů)... Spousta hnědovky a jávského mechu. Nádherný kořen. A ruducha. Několikeré znovuzaložení akvária (vždy spojené s vyvařením kořenu, na kterém jí bylo vždycky nejvíc) nepomohlo. Nakonec šel z akvária. Ruduchy se ale otec nikdy úplně nezbavil...

...setkání druhé - Svoboda nad Úpou, říjen 2005. Moje první akvárium.. Velmi krátce po založení se na některých rostlinách ... objevuje ruducha... V akváriu je ale spousta rostlin, takže nepanikařím a věřím, že se jedná jen o dočasnou krizi spojenou se záběhem akvária. (A měl jsem pravdu - ruducha mizí, aniž bych pro to hnul prstem)...

...setkání třetí - Srpen 2007. Akvárium desperátů (stopadesátka). Na kořenech se (po dvou letech provozu) objevuje štětka...
opatření: Omezeno krmení. Častější údržba. výsledek: Moc to nepomohlo... Akvárium bylo nakonec (v březnu 2008) předěláno na krevetkárium. Teprve potom ruducha (konečně) zmizela...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:25 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – Nekonečné téma
Roducha je roducha, tvorí sa, nie však sama od seba, ale hlavne kvôli nesprávnym procesom vo Vašich akva. I ja ju mám, a vôbec sa jej nebojím. Prekrmujem, mám malé terče tak nech podrastú. Začala sa šíriť, dal som nenáročné rýchlorastúce rastliny, skúsil som i co2 ( avšak ak nevieš dobre prihnojovať tak to nerob ) a teraz je stabilizovaná a na ústupe, len treba mať filter ktorý dokáže čistiť akva a pravidelne a poctivo odkalovať. Je x článkov o tom aký filter je vhodný pre aký typ akva( myslím, či ide čisto o rybky alebo husto zarastené), avšak treba len čítať a nie sa stále dookola pýtať.
Dobrý článok o roduche je podľa mňa
www.horacovoakvarium.cz/…

Toto je, čo ja tvrdím prax, ktorá dá viac ako podaktorých teórie. :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 20:01 R Muž romant [27982] – Re: Sid
No, já jsem se spletl, mám tam ruduchu, ale jenom maličko a v podstatě si jí tam pěstuju, abych vůbec nějakou v akva měl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 19:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: romant
U výpustě filtru? Já si žádnou statistiku nevedu, takže nevím... :-O
Když se ale podívám na výpustě filtrů kolem sebe, štětičkovou řasu na nich nevidím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:11 R Muž romant [27982] – Re: Sid
A jak by to vypadalo se štětičkovou řasou? Tam by jste její zvýšený lokalizovaný výskyt u výpustě filtru byl ochoten připustit? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: romant
...Já jsem si ho (odkaz) přečetl včetně té diskuse pod článkem...
No a to je to, co Milan666 ještě neudělal, jak jsem konstatoval už včera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: beowulfx
Pokud se vám v akva objevuje ruducha, je něco špatně. :-) Oběhem vody to ale není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 18:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: milan666
...Veľmi, ale veľmi zlá rada pre začiatočníka, ktorý sa pýta na filter...
Nějak vám uniklo, že polemizuji s GP o jeho názorech. :-)
Pokud ho ovšem nepovažujete za začátečníka... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:37 R Muž romant [27982] – Re: milan666
Ten původní dotaz nebyl na změnu filtru z bublifuku na něco jiného, ale dotaz jaký filtr si dát do nově zakládanýho 300 litrovýho akvária a zdali si tam dát filtr vnitřní, nebo vnější a přesně v tom duchu jak teď odpovídáte jsem včera tazateli odpověděl. :) Regulovatelnou čerpací hlavu s kostkou biomolitanu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:32 R Muž romant [27982] – Re: Haimdol
Tento odkaz www.akva.sk/… tady milan666 včera dával. Já jsem si ho přečetl včetně té diskuse pod článkem a ta je důležitá pro pochopení smyslu celýho článku a naprosto souhlasím s tím co jsi napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:31 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Téma začala o tom aký filter?, nie čo s rúduchou? ved to už pochopte. Ked ide niekto meniť v akváriu bublifuk za filter (a to je jedno či v zabehnutom, alebo nie), tak by nebolo vhodné dať tam hned miesto bublifuku filter s prietokom 1000l/hod, ale radšej filter slabší s regulovateľným prietokom, ktorý je možné po čase zvýšovať , (PRIETOK)
Ved sa už vykašlite na osobné sympatie, či empatie, tomu čo sa pýta to nepomôže a už vôbec ho to nezaujíma!
To je odomňa v tejto téme všetko, uvítal by som však viac porovnaní prietoku vody a to pri akomkoľvek druhu filtrovania, dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2011 17:27 R Muž Silent [5949] – Re: milan666
Ono poradit začátečníkovi pomaluprůtočný biofiltr je zase IMHO špatná rada. Tento systém chce určitou zkušenost a pokud začátečník nemá k ruce zkušenějšího akvaristu může ho tento systém, i když vynikající filtrace, velmi nepříjemně zaskočit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   01.02.2011 17:16 R Muž romant [27982] – Re: milan666
Ale já jsem to pochopil tak, že pokud nejsou pro ruduchu vhodný podmínky, tak se ta voda může točit jak chce a ruducha se stejně neobjeví. No nevím, asi oba čteme jiný autory. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.02.2011 17:12 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Sid napsal: Ano, máte pravdu. Je třeba varovat před možným rizikem! :-)
Pokud máte v akva pro ruduchy příhodné podmínky a ty se objeví, zvýšené proudění vody jim může dělat dobře.
Pokud pro ruduchu vhodné podmínky nemáte, můžete vodu "točit jak chcete", ruduchu si tím nepřivoláte. :)


Veľmi, ale veľmi zlá rada pre začiatočníka, ktorý sa pýta na filter. V žiadnom prípade " netočit" vodu jak chcete!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:39 R Muž Silent [5949] – Re: Pavoukovec
Z těchto dvou filtrů bych do 63 litrů použil Aquaball. Průtok se dá ubrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 15:25 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: Sid
Přidám i svůj poznatek s ruduchou, mně se ruducha objeví vždy jen v blízkosti zvýšeného pohybu vody, čili u vývodu z filtru je to nejvíce patrné a pak i u nasávání filtru, čili u mně konkrétně ruducha roste jen v těchto částech a to na čemkoliv, jinde v akva po ní není ani zmínka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2011 14:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: GP
Ano, máte pravdu. Je třeba varovat před možným rizikem! :-)
Pokud máte v akva pro ruduchy příhodné podmínky a ty se objeví, zvýšené proudění vody jim může dělat dobře.
Pokud pro ruduchu vhodné podmínky nemáte, můžete vodu "točit jak chcete", ruduchu si tím nepřivoláte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 12:57 GP – Re: Sid
jak sam pisete, tak proudeni alespon nekterym ruducham prospiva, takze pokud zvysene proudeni v nadrzi je a samozrejme se sejde vice faktou, tak potom plati, co jsem psal. pokud v tom vidite logickou chybu, vypiste ji. ja jsem napsal: "pripadne muze zvysene proudeni doprovazet zvysene riziko zejmena vyskytu ruduchy." takze pokud proudeni prospiva, tak proc by nemohlo byt rizikovym faktorem v ne uplne idealnim prostredi, coz se u zacatecnika snadno vyskytne. navic rozvadet plne problematiku ras pod otazkou, jakej si ma poridit filtr....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 11:08 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: milan666
...Je už na tom, ktorý sa pýta, čo je ochotný vyskúšať, čo sa mu pozdáva viac, je to jeho voľba...
Nejde jen o to, "čo sa viac pozdáva", jde i o to mrknout, čí názor "sa mi viac pozdáva", jak napsal Xjanosik... :)
A nedivte se, že když dáte do placu, že silný prúd ktorý pohybuje s rastlinkami a cuká rybkami prospieva akurát riase, že se může někdo ozvat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 10:46 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: GP
Nj, vytáhl jste jeden výrok z mnoha a nedal jej do kontextu celého vlákna. :)
Takže vám připomenu, že v celém vlákně nenajdete z mé strany ani náznak úvahy o tom, že by průtok vody filtrem či proudění vody mohly být příčinou objevení se ruduch.
A pokud je nepovažuji za příčinu, pak ani úpravu průtoku vody filtrem nebo úpravu proudění vody nezmiňuji jako možné opatření k jejich likvidaci.
Jen jsem zkonstatoval, že "štětičkové" ruduchy mám spojeny spíš s rychleji a "vousaté" pomaleji proudící vodou. Čili - když už se někde ruduchy rozbují, pak si je v takovýchto souvislostech nejčastěji vybavuji.
Pro pořádek: jako možné příčiny zařasení akva ruduchami v uvedeném vlákně, z nějž citujete, (a nejen v něm), uvádím:
...Řasy na vašich fotkách bývají spojovány s organickým odpadem v akva. A o to mi jde v souvislosti s krmením...
...Těch důvodů, proč takové řasy nastoupí, a opatření k jejich likvidaci, je nemálo a net je jich plný...
...Světlo je jedním z těch důvodů (a opatření), o kterých se zmiňuji v předchozím příspěvku. Není však jedinou příčinou (a opatřením)...
...Co se týče boje proti řasám obecně, (včetně těch, co máte v akva), základem ve společenském akva je posílení rostlin jako konkurentů řas...

Nikde nenajdete výrok, ve kterém bych tvrdil, že za ruduchami je silné proudění vody. :-)
Šel bych tak proti zkušenostem provozovatelů "exkluzívních" rostlinných nádrží, jichž na webu najdete hromady. A nakonec - i proti zkušenostem vlastním.
(Mohu se, samozřejmě, ve svých názorech mýlit, ale zatím nemám důvod je měnit. :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 10:38 Pavoukovec
Ahoj všem, potřebovala bych poradit ohledně filtru. Máme akvárko 63L a k dispozici máme doma tyto dva filtry www.juwelakvarium.cz/… a www.akvaristik.eu/… Jde mi o to, že si nejsem jistá, který je do akvárka vhodnější. Ten na prvním odkazu je podle mě lepší, ale zdá se mi, že je možná zbytečně moc výkonný. Ten na druhém odkazu je sice psaný do 45L, ale přeci jen čistý obsah nebudeme mít o moc větší, tak se mi zdá skoro vhodnější. Díky moc za názory
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 08:05 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: GP
Príspevok vhodný a daný na správnom mieste a v spravnom čase. palec

Dodám len,že niekto chce radu a niekto chce poradiť a každý poradí inak, čo je logické,pretože rovnako každý môže mať iné skúsenosti, rovnako logické.Je už na tom, ktorý sa pýta, čo je ochotný vyskúšať, čo sa mu pozdáva viac, je to jeho voľba.
Tu sa to zvrhlo k tomu, ja viem viac, len ja viem čo je naj....atd.No hold! niekto je už taký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 01:07 GP – Re: Sid
statistiku nemam potrebu vest, ale cetl jsem dost zkusenosti s ruduchou v blasti ktera je omyvana proudem vody a ja pokud nikde nemam ruduchu, tak mi lemuje vyusteni filtru urcite. a cituji:

® Sid - Rostliny – Re: HF
Příliš mnoho otázek, na které se nedá odpovědět pár holými větami.
Přestože byly adresovány mně, rád jejich zodpovězení přenechám jiným...
Já mohu v souvislosti s ruduchami a filtrací zkonstatovat jen to, že bude hodně záležet na druhu ruduchy. "Štětičkové" ruduchy mám spojeny spíše s rychleji proudící vodou, "vousaté" si vybavuji spíš v "klidných" akviškách...

takze my neprijde, ze bych se i podle Vas uplne mylil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xjanosik
...keď niekto je zástancom určitého spôsobu, tak nech len nepíše ale ukáže ako jeho akva funguje dá detail rastlín aby sme si skontrolovalo ako mu funguje akva...
Velmi správná připomínka! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:42 Muž JurajSkkk [1] - Cichlidy – Prax už dávno všetko ukázala
Každý tu píšete, čo je lepšie použiť ako filtráciu. Či bio pomalé prúdenie, alebo hlavu + kocka, resp. externý filter. Myslím si, že keď niekto je zástancom určitého spôsobu, tak nech len nepíše ale ukáže ako jeho akva funguje dá detail rastlín aby sme si skontrolovalo ako mu funguje akva. Nie všetko je iba o filtrácii. Je tu kŕmenie , výmena vody, hnojenie, svietenie. Dokazujte a nie polemizujte. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:24 R Muž Silent [5949]
Pro kvalitní filtraci je nejdůležitější množství filtrační hmoty (kvalitně osídlená nitrobakteriemi) a přívod okysličené vody pro tyto bakterie (zajištěno čerpadlem). Pak už záleží na typu nádrže a osídlení jaký je třeba zajistit průtok. Někdy stačí zmiňovaný objem nádrže na 20 hodin a někdy je vhodný 3x objem nádrže za hodinu. Správnou filtraci je třeba nastavit individuálně podle prostředí. Sám u svých, případně mnou kontrolovaných nádrží nemůžu průtok zpaušalizovat protože je poměr objem nádrže za hodinu pokaždé jiný přestože jsou si nádrže podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:18 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: GP
...zvysene proudeni doprovazet zvysene riziko zejmena vyskytu ruduchy...
Máte k dispozici výsledky nějaké statistiky, která by potvrzovala to, co píšete? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:12 GP – Re: sandrus944
jde take o objem filtracnich hmot. u vnitrnich filtru prave byva objem hmot na ukor precerpaneho objemu vody. oni plochu pro bakterie nahrazuji "dostatkem potravy" pro ty bakterie a to sebou nese minimalne nutnost castejsi udrzby a pripadne muze zvysene proudeni doprovazet zvysene riziko zejmena vyskytu ruduchy. s proudenim si lze ale celkem pohrat, aby tolik nevadilo...
edit: ten ukor ma byt samozrejme opacne. proudeni na ukor objemu hmot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 23:06 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: sandrus944
můžete si koupit takovéhle čerpadlo akvaterahobby.cz/… a třeba tuhle molitanovou kostku akvaterahobby.cz/… tím nic nepokazíte. Není to drahé a časem můžete třeba pořídit lepší.
Když budete mít dostatek fungujících rostlin a moc nepřerybníte tak by to mělo být v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 22:58 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: sandrus944
Já v podobně velkém rostlinném akva "točím" vodu vnějším filtrem s průtokem cca 500 l/hod., a k tomu pomocným čerpadlem dalších cca 500 l/hod. ( rybicky.net/nadrze/9630 )
Opravdu vám nenapíšu, jak máte filtraci řešit; jak jsem napsal - záleží na tom, jak máte akva "poskládáno"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 22:32 sandrus944 – Re: Sid
Mozem sa spytat len pre porovnanie, aky prietok by ste zvolili vy pre rastlinne akvarium?? Teraz mam z toho naozaj zmetok stydim
A chcem sa spytat, preco vlastne nie je vhodny klasicky vnutorny filter pre 300 litrove akvarium, ked je schopne precerpat minimalne 4 nasobok objemu za hodinu?? Tam asi nejde len o to kolko krat za hodinu sa precerpa cely objem, ale asi su tam aj ine haciky ze jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 21:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: milan666
Každé akva je jiné, každému může vyhovovat něco jiného.
Neprotestuji proti výroku Katterinecky, (a jiných), že se rostlinné akva za jistých okolností obejde i bez filtrace. Zrovna tak netvrdím, že vaše filtrace průtokem objemu akva za 10-20 hodin nemůže fungovat. Netvrďte ale, prosím, vy, že vyšší průtok, (třeba i x-násobek objemu akva/hod) automaticky znamená, že se nemůže dařit rostlinám, že musí trpět rybky a bujet řasy.
Moje zkušenost mi říká, že naopak snížení průtoku v rostlinném akva, "nastaveném" podle mých představ, obvykle přináší potíže...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [169] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8401