Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 20:23 R Muž Silent [5949] Re: jakub09
Instaloval jsem už každou z těchto značek a z klientů si žádný nijak výrazněji nestěžoval. Rozhodně netekl žádný z nich. Je ovšem třeba počítat s méně komfortní údržbou, větší spotřebou elektřiny a nic moc hmotami v základním balení, ale co můžeš chtít za relativně pár korun. Pokud bys mohl investovat více tak bych jednoznačně doporučil filtry JBL, Hydor nebo Sicce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 19:44 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jakub09
jakub09 napsal:.......ale je to tak podle papírkového testu....
Tyhle testy zahoď, to můžeš zrovna věštit z kávové sedliny :-)
Co ti teče z kohoutku hledej na webu vodáren co ti vodu dodávají a pokud nenajdeš tak stačí kolikrát napsat e-mail a oni nějaký z poslední rozborů zašlou.
Testy by to chtělo aspoň kapkové, ale i mezi nimi se dají najít horší kousky .... je to prostě orientační ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 18:38 jakub09 Re: Heimdall
s těmi filtry co posíláš máš nějakou konkrétnější zkušenost? Jsem zatím veskrze začátečník, ale ti výrobci mi přijdou jako no name... Přeci jen ten Eheim už je zavedená a léty prověřená značka...
Ale jak říkám, možná je jen neznám a tudíž se pletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 18:21 jakub09 Re: Horác
nerad bych tu ostatní otravoval tématem které sem nepatří. Nicméně podle testu který jsem dělal u vody, kterou nechávám zrovna odstát na výměnu jsem naměřil NO3 100mg/l (což je podezřelé, ale je to tak podle papírkového testu) Takže tohle mi filtr zdá-se nevyřeší. Jde mi spíš o to aby byly v pohodě ryby...

Zpátky k tématu. Ze starého akvarka mam vnitřní filtr UniStar pow 100 a potřebuju přesvědčit tátu, že prostě ke tlamovcům nový filtr potřebujeme... protože to co tam je teď je podle mě takový honič vody... Ikdyž podle testů jsou hodnoty vody v pořádku až na zmiňované NO3, tak nevím nevím...

každopádně do oka mi teď padl ten co jsem postoval v reakci na Heimdallův příspěvěk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 18:16 R Muž Silent [5949] Re: jakub09
Jo, tak to už je lepší alternativa, kór když je u popisu napsáno, že je i s hmotami a dvojkohouty, což u téhle řady filtrů nebývá. Vzhledem k tomu, že chceš tlamovce kteří jsou poměrně hákliví na dusíky tak do 2000.- nemůžeš počítat s velkými zázraky, ale dá se něco sehnat jako třeba onen Eheim Classic 250 nebo třeba www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… www.akva-tera.cz/… těch průtoků se neboj, protože všechny tyto filtry se dají regulovat a filtračními hmotamy jsou také osazené. Jen bych hmoty časem určitě vytunil ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2015 18:01 Muž Horác [3942] Re: jakub09
jakub09 napsal: Našel jsem z různých zdrojů že u tlamovců by se měla pohybovat zhruba 20mg/l nepletu-li se. Snížím jí tedy pouze intenzivnější výměnou vody pokud tomu správně rozumím...
Limitem téhle metody je bohužel obsah dusičnanů ve vstupní vodě. Pokud ti doma z kohoutku teče voda na horní hranici normy (50mg/litr), tak se na dvacku prostě nedostaneš. V takovém případě (vzhledem k tomu, že rostliny jsou ze hry), zbývá už jen reverzní osmóza, křišťálová studánka nebo speciální filtrační hmoty ... (a nebo to nechat bejt :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 17:41 jakub09 Re: Heimdall
haha :) chybama se člověk učí. Díky za upřesnění. Představoval bych si filtr tak do 2000Kč sakum prdum s ventily, náplněmi a tak... Jinak se zeptám na menší offtopic, ale jakou hodnotu NO3 byste mi poradili jako adekvátní? Našel jsem z různých zdrojů že u tlamovců by se měla pohybovat zhruba 20mg/l nepletu-li se. Snížím jí tedy pouze intenzivnější výměnou vody pokud tomu správně rozumím...

Jinak jsem mezitím ještě hledal dál jak tady na foru, tak i na nějakých dalších a padl mi do oka tento Eheim:
www.akvarista.cz/…

je to lepší možnost než ty předchozí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.05.2015 17:25 Muž Horác [3942] Re: jakub09
Přesně tak ... filtr tě dusičnanů nezbaví ... on je naopak vyrábí :o) ... je to jeho hlavní účel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.05.2015 16:45 R Muž Silent [5949] Re: jakub09
Ta já bych to viděl asi takto. Lepší bude když napíšeš maximální cenový strop jaký si můžeš dovolit, protože na trhu je poměrně slušné množství filtrů na daný objem vody a já bych se díval spíše po jiných než tebou uvedených (s Haileiou z odkazu mám ty nejhorší zkušenosti, Eheim je objemově naprosto nedostatečný a totéž platí pro tu Tetru). Jako další problém bych viděl to, že žádný běžný filtr s běžnými filtračními hmotami ti z vody NO3 neodstraní. Na to je třeba buď dostatek rostlin, což u tlamovců jde jen ztěžka, nebo specializované filtrační hmoty a nejjednodušeji odkalovač, kýble a lidský sádlo (což je nejúčinnější) :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2015 16:10 jakub09 – Výběr filtru
Ahoj,
obracím se na vás s prosbou o radu. Po krátké přestávce jsem se opět začal věnovat akvaristice a potřebuji pořídit nový filtr. Vnitřní filtr, který jsem měl na zaběhnutí akvária už přestal stíhat a začíná mi růst hodnota NO3 (naposledy naměřeno až 100mg/l) Akvárium má objem 150l a plánuji chov tlamovců (vím že 150l není žádná sláva) jsem rozhodnutý pro vnější filtr jen potřebuji doporučení co je pro daný objem nevhodnější poměr cena/výkon uvažuji momentálně o těchto:
1) akvarijni-filtry.heureka.cz/…
2) akvarijni-filtry.heureka.cz/…
3) akvarijni-filtry.heureka.cz/…

Sympatický mi je ten Eheim, ale nechám si poradit. Máte s ním někdo zkušenost?

Díky za tip
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 07:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Závodník
No neviem, mne to držadlo nepripadá zložité, ale možno to bude tým, že iný externý filter som ešte nemal ;-) Každopádne na tom nič nie je - keď držadlo sklopím, nadvihne sa jemne hlava a keď chcem otvoriť úplne, musím stlačiť poistku.

Inak vrtuľka do Aquaball sa dá kúpiť - diel č. 7480500. Lenže cca 6-7 € je dosť, to je fakt (keď zoberieme do úvahy cenu celej hlavy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 07:18 Muž Čorka [0] Re: Heimdall
U eheimu mi vadí předfiltr a to složité držadlo,mám rád jednoduchost,taky čtu že často teče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 07:17 Muž Čorka [0] Re: zervan
Ohnula se osička na vrtulku,dobu už chci vnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 06:58 zervan Re: Závodník
A čože sa na Aquaball pokazilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 06:50 Muž Čorka [0] Re: Heimdall
Koukal jsem na video výš ve fóru a doo svého setového krytu bych tu siccu nedal :( Tak JBl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2015 23:27 R Muž Silent [5949] Re: Závodník
Já osobně bych z těch navrhovaných šel do JBL. To že nemá kohouty má svůj důvod. Prostě je nepotřebuje, protože veškerá regulace se provádí ventily integrovanými do hadicového modulu. Ještě bych bral v úvahu značky Eheim (Eheim ecco pro 130) nebo Sicce (Space Eko+100 nebo Whale 120).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 22:01 Muž Čorka [0]
Ještě připojuji Fluval 106
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:30 Muž Čorka [0]
Ahoj dnes mi odešel eheim aquaball 60,provizorně jsem ho opravil ale bude to chtít nový stroj,nejvíce se mi líbí filtry TetraTec Ex600 Plus a JBL E401 Greenline který je lepší(kvalita,servis)?O tetře jsem četl že je hodně vadných kusů.JBL zas nemá kohouty
Díky moc za rady ! :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:16 R Muž Silent [5949] Re: DaveAkva
Já mám raději řadu Whale. I když je to spíše subjektivní pocit. Je prostě hezčí :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:07 DaveAkva Re: Heimdall
A Mám brát to Bio-Eko 100 nebo Whale 120,400 mi 8čky nevytrhnou :-D ? Ještě se kouknu na tu hydru ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 19:04 R Muž Silent [5949] Re: DaveAkva
Zatím jsem instaloval dva a oba už několik měsíců šlapou bez jakýchkoli problémů. Sicce je letitá italská značka i když na našem trhu bývala kdysi známá více méně jen topítky, ale už se to pomalu rozšiřuje. Já je poměrně často doporučuji, spolu s Hydorem, jako alternativu ke značkám jako je Eheim, Tetra nebo Fluval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 18:30 R Muž Silent [5949] Re: DaveAkva
Tahle řada filtrů od Sicce je v dané cenové hladině výborná. Je třeba počítat s tím, že jde o opravdu základní řadu bez jakýchkoli extra vychytávek, ale jsou to filtry naprosto funkční a technicky zpracované na jedničku. Tady si ho můžeš prohlédnout www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 18:23 DaveAkva Re: Heimdall
Kouknu se na ten shop,ještě jsem na šel za 1800 Sicce Space Eko + ale nevím kdo s ním má zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 18:22 R Muž Silent [5949] Re: DaveAkva
Kohouty je třeba mít jak na "in" tak na "out" straně, ale nemusí být zrovna origo, dají se koupit nějaké šikovné v hobby marketu. I když dvojkohouty dokážou neuvěřitelně zjednodušit údržbu a následné znovu uvedení do provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 18:17 DaveAkva Re: Heimdall
Stačil by kouhou na spodek a vršek bych ručně upustil? Hmoty mam vybraný,difusor si zbastlím sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 17:51 R Muž Silent [5949] Re: DaveAkva
Do 1600.- je na trhu DE značka jen ten Eheim 2211 a to ještě bez dvojkohoutů a filtračních hmot. Možností je daleko více a to i renomovaných značek jako je JBL, Sicce nebo Hydor, ale je třeba počítat s cenou okolo 2000.-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 17:40 DaveAkva – Filtr(jak jinak)
Mám 54L akvárko,dost zarybněné (momentálně) a do budoucna plánuji také větší počet ryb (max 12),štve mě vnitřní filtr a chci si pořídit externí,nejlépe DE značka cena do 1600 Kč,přemýšlím o Eheimu Classic 2211 s biomolitanem a keramikou ale je určitě mnoho výrobců,proto prosím o radu od skušenějších akvaristů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 16:42 R Muž Silent [5949] Re: Langpy
Musíš buď slevit na požadavcích nebo přitlačit na ceně. Nevím o vnějším filtru na našem trhu který by splňoval všechny tebou nastavené mantinely. hmm Jedině jestli nebude něco na Aukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 15:58 Muž odikcz [114] Re: Langpy
Moc požadavků a nízká cena. Do těch 160 litrů potřebuješ minimálně JBL e901 ... ale jestli jsem slyšel dobře, tak jako ve všech externích filtrech je tam jen tak polovina náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 15:36 Muž Langpy [-1] - Amerika – poradte co za filtr
Ahoj, rad bych vymenil svůj stary filtr aquaball eheim za EXTERNI filtr jednak z duvodu hlucnosti a rezonovqni akvária, zvětšení volného prostoru v akva pro ryby a v neposlednim případě estetičnosti a zvětšení objemu filtracnich médií.

Požadavky jsou aby k nemu byly všechny filtrační media ale aby nebyla jedna část z aktivního ukli a ja za nej musel dokupovat jinou filtrační media...to by se dost prodrazilo aby nebyl hlučný byl spolehlivý a hlavne aby k nemu byly všechny hadice pripojky proste vse a aby nebyl hlučný

Cena aby byla s poštovným do 2 tisic...a aby k nemu byla rozstrikovqci rampa v průhledné nebo černé barvě hlavne ne zelene!!
Koukal jsem na tetratecy ale tam je aktivní uhlí a tak bych musel dokupovat jeste jinou filtrační napln:( poradte prosim diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 11:04 R Muž romant [27982] Re: AleK
Čím kvalitnější filtrační médium, tím lepší výkon, tedy biologického charakteru. Substrat pro se zde jako dobrá volba nabízí na první dobrou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 10:17 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: odikcz
už je objednán není novej ... je to starší hodnoty uváděj že je pro 60 - 120 l ještě chci omotat nasávání molitanem .... uvidíme až přijde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 08:58 Muž odikcz [114] Re: AleK
EHEIM ecco pro 130 má maximum 500 litrů za hodinu ... jak jsem psal, já mam EHEIM classic 150, kterej má max 300 litrů za hodinu, mam rozstřikovací rampu, akvárium 25 litrů a je to víc než dost ... ten EHEIM ecco pro 130 budeš muset (aspoň podle mě) hodně stáhnout, nechceš přeci jen něco se slabším výkonem?

PS: Moje první "nachytání" externíma filtrama: EHEIM ecco pro 130 sice píšou prodejci objem filtru 3 litry, ale filtračních hmot tam dáš jen 1.5 litru ... dělaj to tak snad všichni, ale jen aby sis nedělal případně velký naděje ;-) ... samozřejmě na 30 litrový akvárium je to až až
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 07:53 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: romant
jo jasný to jsem si už vyčetl ... nechám je jet spolu ... udělám jak píšete
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2015 05:59 R Muž romant [27982] Re: AleK
Tak je to o poznání, ke kterému ji dospěl. ;-) Teď neudělj tu chybu, že ty honiče hned jak nainstaluješ ten exterák vyhodíš. Nech je tam ještě měsíc tě votravovat a odstraň je až potom. Při tom čištění ten bordel z nich nalej do toho novýho filtru, čímž si ho lehce naočkuješ a při té operaci čištění honičů neodkaluj dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 04:41 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: Horác
asi to je přesný .... njn vo člověk nadělá ... snad bude lépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 20:47 Muž Horác [3942] Re: AleK
Říkáš, že filtry po třech dnech nestíhají točit vodu? Nevím, co přesně máš za značku, ale tenhle fakt je zcela jednoznačně řadí sem :

honič vody - patří do výše zmíněné kategorie elektrické čerpadlo + biomolitan. Jde o slangové označení pro příliš výkonný filtr (většinou bez možnosti regulace) s minimálním množstvím filtrační hmoty. Bohužel, jde o běžnou součást tzv. výhodných akvarijních setů. Kvalita filtrace je mizerná, ucpanou filtrační hmotu je nutné často čistit. (Potíž je ale v tom, že jakmile to uděláte, z akvária máte rázem vířivku :o) ...

zdroj: www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 20:30 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
tento týden snad rozjedu vnější filtr .... dám info jak to dopadlo jinak budu mít externí filtr Eheim Ecco Pro 130 sice starší ale snad to bude ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 20:22 R Muž romant [27982] Re: AleK
Potvrzuješ mojí teorii o nestíhajícíh honičích vody a té můžeš měnit klidně jednou tolik. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 20:14 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
nemohl jsem dříve ... odkaluji 1x za týden a 1x za 3 dny čistím filtr jak jsem tu už psal ... 1x za týden měním asi 5l vody nevím přesně ale tak zhruba by to mohlo být ... to že to akva vypadá takto ... proto to řeším protože už nevím jak dál a myslím si že nikdo z Vás a to se nikoho nechci dotknout tolik kolem akva neběhá jako já ... hrozně mě to baví ale tím že filtry po 3 dnech nestíhají točit vodu je pravda proto je pořád čistím ... ale bude jiny tak uvidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2015 09:44 R Muž romant [27982] Re: odikcz
Ano, velmi často se člověk tzv. v terénu setkává s názorem, proč odkalovat dno a měnit vodu, mám tam přeci "filtr", od toho snad ta technika v tom akváriu je. ;-) Ovšem bez funkční nitrifikace a lidskýho sádla v podobě nějakýho toho belíku týdně vyměněnýho se to dá zvládat o mnoho hůř. :-) Ovšem proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 09:23 Muž odikcz [114] Re: Horác
Taky je otázkou, zda vůbec odkaluje ... případně jak často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.05.2015 09:07 R Muž romant [27982] Re: Horác
Jinými slovy honičů vody i když bude více neudělá takovou službu jako pořádná kostka molitanu, kterou i třeba voda jenom čůrkem protéká. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2015 09:02 Muž Horác [3942] Re: AleK
Díval jsem se na tvou prezentaci (několikrát) ... a přemýšlel, v čem je problém ... když pominu to, co už zmínil Lukáš (málo světla x přidávání céóčka), tak mě zaujalo, jak je akvárium zaprasené (bez urážky). Podle mě to má na svědomí právě ta předimenzovaná filtrace - ty filtry ti tu vodu vlastně nečistí, jenom víří nečistoty a ty se pak usazují na všem včetně rostlin ... Jiné vysvětlení toho, že ti 2 (slovy dva) filtry nezvládají vyčistit 30-litrové akvárko, mě nenapadá ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 21:16 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
Děkuji .... vypadá to suprově a je tady i osobní zkušenost díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 20:58 Muž odikcz [114] Re: AleK
Já mam v 25 litrovym akváriu EHEIM classic 150 (0.25l biomolitan; 0.5l EHEIM SUBSTRATpro; 0.25l biomolitan) + předfiltr kvůli krevetkám ... proud silnej až až (asi dam do poslední vrstvy vatu, abych to trochu utlumil) a po zaběhnutí i tichej ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 20:48 R Muž romant [27982] Re: AleK
Pokud bych měl dělat nějaký kompromis s tím výhledem, řekněme toho cca 100 litrovýho akvária kde budu taktéž předpokládat, že se nevrhneš na nějaký ryby špindíry a budeš se spíš držet těch čistotnějších, tak bych se podíval na filtry JBL, třeba www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 20:35 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
no právě ... nevydrží ani týden a po 3 dnech musím čistit jinak se mi na hladině udělá taková skvrna ... jak vyčistím po 3 dnech hned zmizí ale ....
tady je na ukázku moje akva rybicky.net/nadrze/22853
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2015 20:31 Muž doubler [80] Re: AleK
dva filtry a nezvládají 25 l vody?? Pak tomu už vůbec nerozumím.. Problém ale pravděpodobně bude někde jinde, než v málo výkonných filtrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2015 20:22 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
momentálně tam mám 2 vnitřni filtry ... jsem v práci takže Vám nazev nepovím ... zítra a absolutně to nepobíraj ... jedná se o rostlinné akvárium (spíše se o to snažím) kde jsou krevetky a asi dohromady 10 rybek ... jedná se mi o místo kdy už v tak malém akvárku je málo a tak jsem se dal právě proto touto cestou vnějšího filtru ... na který chci nasadit atomizer na hadici ....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2751