Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:21 Muž sasula [274] Re: 150koni
Zrovna vcera jsem jeden po pul roce otevrel s domenim ze bude uz pekne zajetelenej... bohuzel... byl jako by byl v akva sotva tyden... celou dobu pusteny naplno... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:46 Muž 150koni [653] Re: lukasleibelt
jdi do EX1200 :-) mám ho na třístovce, otevírám ho co půl roku a po půl roce v něm není co čistit. Alespoň v mém vydží klidně i rok bez údržby palec velká filtrační plocha je super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: sasula
Rozhodne by tým nič nepokazil, skôr naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:40 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Tiež sa prikláňam k nemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 17:39 Muž sasula [274] Re: lukasleibelt
jdi do TT ex1200 :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 14:40 R Muž romant [27987] Re: lukasleibelt
Jako vhodnější z hlediska objemu filtrační hmot a i celkového výkonu vychází Tetra tec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 14:33 Muž lukasleibelt [84] – Eheim professionel III 2071 nebo tetra tec ex 1200
Ahoj, mám v plánu zakládat nové akvárium, které bude o objemu 200L a potřebuji poradit, který filtr si mám vybrat, zdali Eheim professionel III 2071 nebo tetra tec ex 1200
Děkuji za odpověďi hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2014 16:24 Muž Joshuax [17]
Urcite pockat, ja postupoval dle navodu, napustil jsem tretinu vody a zacal sazet kytky a dneska na to nadavam, Nedrzi to tam vubec dobre, priste budu postupovat jinak. Prvni dno, pak koreny (kameny), pak namocit (ne utopit) a pak sazet kytky. A az to budu mit komplet, takteprve opatrne zalit vodou, protoze jak ta voda nadnasi ten substrat i ty vlastni kytky, tak se s tim fakt blbe pracuje... Takze pockej na kytky, prvni si to treba nakresli, at vis co a jak kam, nebo si udelej fotku a docmarej si to tam v kompu, aby ses treba zatim nenudil ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:01 rastrot Re: Legioix
tak raci počkat as budu mit všechno pohromade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:00 Muž Legioix [574] Re: rastrot
Založit to můžeš, ale potom se ti to bude hůř upravovat. Hlavně půjdou hůř sázet rostliny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:23 rastrot Re: 150koni
vůbec nic se nedeje :-)a nevíš prosím tě o tom filtru víc?už jsem si ho objednal někde píšou že je dobrý a někde opak nechám se překvapit.A ještě jedna otázka můžu založit akvárium samozřejmě bez ryb když budu mít zatím jen filtr a písek?myslím tím jestli nemám počkat až budu mít vše od dekorace kořene rostlin atd.a pak nalit vodu.Jinak díky možná se ptám trochu podivně ale nechci nic uspěchat a jsem dneska trochu mimo provoz spim a to jsem ještě v práci :-D do večera :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 09:15 rastrot Re: Joshuax
díky jdu do nej prave jsem ho objednal tak snad jsem neudelal chybu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 09:08 Muž Joshuax [17] Re: rastrot
Koukni sem, mohlo by ti to pomoct ;)

rybicky.net/forum/13725
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 08:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Joshuax
vůbec nic, jen to konstatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 07:53 rastrot Re: 150koni
díky to vím :) ale jaký je myslím co se provozu a funkčnosti týče jestli stojí za to si ho pořídit i když je oproti jinym znackovych o dost levnejsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 05:56 Muž 150koni [653] Re: rastrot
Ano AQUA NOVA NCF-1500 je vnější, tedy externí filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 18:30 rastrot – Aqua Nova
ahoj nevíte jaký je filtr Aqua Nova 1500 externí?děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 14:09 Muž Joshuax [17]
A co je spatneho na tom, jak to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 14:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Ciffik
přesně tohle jsem mu radil již o stránku dříve:-), ale je limitovanej okolnostma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2014 12:32 Muž Yirka [9126] Re: TomNovis
Osobně bych volil variantu 3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:28 Muž TomNovis [1]
Ahoj, chci se zeptat na názor, jak bych měl nastavit filtr v 54l akva?
Zkusím popsat varianty.
1) v pravo u stěny akvária je rapmička kousek pod hladinou, aby se lehce vlnila (současný stav)
2) mám foukat tryskou pod vodou směrem podél kratší stěny akva
3) mám foukat tryskou pod vodou směrem podél delší strany akva
4) přidat k variantám 2 a 3 vzduchovaní pomocí přisátí vzduchu hadičkou

když tak mrkněte na prezentaci a zkuste mi případně nějak poradit, díky moc :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:06 Muž Joshuax [17] Re: Designer
no nad tim jsem taky premyslel, ze bych to serizl jenom z jedne strany, akorat kdyz to nebude poradne drzet u toho skla, vodu to bude tahat zezadu a vepredu to nebude fungovat skoro vubec (minimalne nez se to zezadu dostatecne zasere).
Takze bych to idealne orezal rovnomerne, coz nebude vypadat dobre.

Vim jak urezat molitan a protoze jsem to uz parkrat absolvoval, tak vim, ze kazdy tah zanechava viditelny rez, protoze se mi nikdy nepodarilo rezat molitan tak, abych ho zaroven ani trochu nezmackl :)
Spis bych zkusil pouzit zhavici drat, jako kdyz se reze polystyren, coz se zase bojim, ze se ucpou ty pory, ale jak tak nad tim premyslim, pokud bych to udelal prave jenom z tech dvou zadnich stran, mozna by to bylo presne to co od toho potrebuju, aby to zaroven trochu ucpalo ty pory na te strane, kde to bude slabsi ta vrstva molitanu.
No koupim tech molitanu radeji vic, pak se uvidi co se s tim bude dat vymyslet :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 12:00 Muž Joshuax [17] Re: Ciffik
zavesny mit nemuzu (kryt akvarka), na externi neni misto a opet bych musel nejak rezat kryt akvarka kvuli hadicim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
Malicka cerpadelka mohou mit problem, ze kdyz das pod ne biomolitan o pudorysu 10x10cm s trubkou uprostred, prisavky nedosahnou na sklo. A toho muzes vyuzit, protoze pokud seriznes jen jednu stranu (trubka pak neni uprostred) a podari se ti biomolitan dobre namacknout na sklo (nahore sedi tesne ke sklu, dole opres o dno), vubec to nevadi.

Seriznout biomolitan neni az tak tezke. Vem ziletkovy nuz, vytahni mu cepel co jde, a pak jako bys rezal pilou. Pokud je prislusna ruka pro jinou stranu nez ta druha (ze nejsou obe leve), da se to uriznout dost ciste. Hlavne to chce rezat pomalu, opatrne, a bez tlaku na nuz, proste jako pilou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:53 Muž Ciffik [761] - Rostliny
nepročítal jsem to sice celý, ale do 30l rvát vnitřní filtr a zmenšovat už tak malý objem je podle mě celkem blbost - pokud si nemůžeš dovolit exterák, tak co takhle závěsnej?

např.: www.zverimex-rybarske-potreby.com/…

narvat nějakým lepším fltr. médiem a bude to fungovat


edit: mezi kostkou 10*10*15 a 8*8*15 zas takovej rozdíl nevidím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:41 Muž Joshuax [17]
Az prijde na trh nekdo s filtrem, ktery bude vypadat jako 3d pozadi, vydela na tom miliony ;) nebo aby toi vypadalo jako skalka, nebo tak neco. Pak to bude jak dobre vypadat, tak to bude i funkcni.

Vcera jsem jeste vecer hledal a hledal a hledal a vstrebaval dalsi a dalsi informace, zkusenosti a nazory a dospel jsem k presvedceni, ze je tech 10x10x16 na to moje male akva prilis. Vychazi mi na 30 litru vody cca 1 litr (3%) filtracni naplne, takze bych rad zkusil molitan o velikosti 8x8x15, ale ten jsem nikde nenasel :) Da se to nekde sehnat ? nebo bych to musel samodoma rezat z te 10tky ?
Zajistit pak adekvatni prutok, aby byly podminky pro nitrifikaci filtru lepsi, uz by melo jit priskrcenim vykonu, kde mam v planu stejne pouziti rozstrikove listy.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: KarlosS
KarlosS napsal: Mě to taky zajímá, protože molitany s čerpadlem mi připadají nepraktické a navíc vzhledově strašné:-)

Priznavam ze na vzhled kaslu, pac neco co neni za rostlinami videt, muze podle mne vypadat jak chce :) . A i kdyby to videt bylo, nadherne designove plasty v kusu prirody mi taky prijdou, jako by nekdo zahodil televizi do reky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2014 00:01 JoKa Re: matus13
Nemáš zač, rád pomůžu, když můžu...
Jo jo, schovat a zamaskovat rostlinou, to je značka ideál, tak se to dělá... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:56 matus13 Re: Urtman
dam vacsie a schovam za rastlinu nech to neni tak vidiet dik moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:54 JoKa Re: matus13
To je hodně málo, potřebuješ něco podstatně většího. Do tvého akva by mělo jít alespoň něco jako 10x10x15 cm kostka... Ale máš dobré čerpadlo, pokud ti nevadí design, tak bych dal i větší...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:47 matus13 Re: Urtman
stvorec 4x4 cm a hruby 3 cm...je to fotene mobilom tak ta foto je horsia trochu a filter mam Boyu fp 28e trochu stary ale dobry prietok ma len ten molitan moc nefiltruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:43 JoKa Re: matus13
Vypadá kvalitně, ale na můj vkus je moc jemná, ta se hodí jako finální filtr na dočištění, ale nevím, fotka není moc ostrá...
Jaké má rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:40 matus13 Re: Urtman
teraz tam mam iba takuto penu tinypic.com/… a dokonca je cez nu aj vidiet a + tam je uhlie alebo co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:29 JoKa Re: matus13
Jasně, dalo... Tvé čerpadlo to zvládne úplně v klidu... Kostku dej rozhodně větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 23:20 matus13
chcel by som sa opitat mam filter s prietokom 950l/h ale je stavany iba na 130l akva a ja mam 200l molitan tam je 5x5 dalo by sa ze by som tam dal vacsi molitan a pouzival ho dalej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 19:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Designer
Mě to taky zajímá, protože molitany s čerpadlem mi připadají nepraktické a navíc vzhledově strašné:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
Pak se pochlub jak to dopadlo, ono se to muze hodit i nekomu dalsimu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 18:04 Muž Joshuax [17]
ok, diky vsem za informace, hlavne Designerovi za neunavne odpovidani a opravovani mych mylnych myslenkovych pochodu ;-)
Ted uz je to na me, snad jsem pochytil dostatek na to, abych nevybral uplnou hloupost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 17:35 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
Ted mam jako pomocne cerpadelko tohle:
akvariove-filtre.heureka.sk/…
sprchuje mi to vodu v CO2, cimz ho rozpousti do vody, takze mi o filtraci vubec nejde.

Stalo mne 160Kc na burze. Melo by dat 200l/h, pricpany biomolitan (mysleno chvili provozovany) stahne prutok i na pulku, takze je to akorat. Jen kdyz jsem to otevrel, desne blbe by se na to biomolitan nasazoval, snad jedine udelat do biomolitanu vetsi diru a zarazit tu hlavu celou do nej. Nakonec by Ti to i zmensilo rozmer na vysku.

Takovychto filtriku za par kacek, honicu vody, najdes spousty, jsou malicke, normalne k nicemu (je v tom houbicka jak kostka cukru - s nadsazkou), ale pri trose improvizace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:26 Muž Legioix [574] Re: Joshuax
Nevím, jak je to u AT-200, ale u AT-201 je regulátor průtoku, kterým se to dá přiškrtit až na nulu. AT-200 jsem neměl, jen 201,202 a 203.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:25 Muž Joshuax [17] Re: Legioix
jj dekuju, na toho prcka je to ale moc velke, takze jsem pak zredukoval ten vyber na neco jenom pro prcka a do vetsiho bych pak resil filtr jiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 16:22 Muž Joshuax [17] Re: Designer
Prima, dobre vedet ;)

Akorat si teda ted nejsem jisty temi parametry, se kterymim mam pracovat, abych dosahl nejakeho adekvatniho vyskledku. Cepadla maji vykon treba 500L/h, ten se da nejak uskrtit, na kolik, to uz uvedeno neni, zaroven neco z tohoto vykonu ubere pridani fitru.
Pokud tedy pouziju prilis silne cerpadlo, ublizim vlastne nitrifikaci,pokud k tomu nepouziju adekvatne veliky molitan.
10x10x16 + hlava se mi tam uz asi ani fyzicky na vysku nevejde, co bys teda doporucil za cerpadlo, nebo nebude treba AT-200 moc, pokud budu potrebovat pouzit mensi kostku (kvadr :) )?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2014 16:18 Muž Legioix [574] Re: Joshuax
Joshuax napsal: Tak se to asi vyresilo samo. jelikoz ten biopower delaji az od 160tky, coz je pro 30 litru vody fakt dost, tak jsem zrejme vybral ten Eheim Aquaball 60.


Tak já jsem reagoval na tento váš dotaz: "Aktualne bych ale rad poridil neco, co by na jednu stranu nebylo jako delo na mouchu a zaroven aby to zvladlo pripadne i akva treba 100L."


Navíc se ten Biopower dá stáhnout až na 180l/h což je podle mě i na 30l akva tak akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 15:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
U nejjednodussich filtru se mechanicka filtrace prakticky neresi. Kdyz totiz spravne navrzenym biomolitanem pod cerpadlem proudi voda, je bezne proudeni vody v akvariu vyrazne rychlejsi, proste ten filtr si pri povrchovem proudeni 5cm/min (necely milimetr za sekundu) kolem plovouciho smeti temer nevsimne. Nema pak ani cenu uvazovat o tom, jake smeti jak zachytava, jeho ukolem je nitrifikace.

Jina situace je, kdyz nasavam nejakym mensim sacim kosem, kde co plave okolo nacucne trubka a dal se ve filtru deje jak mechanicka, tak biologicka filtrace. U rozmerove malych internich filtru by ale takova vec byla spis k vzteku, protoze pak takovy filtr vyzaduje castou udrzbu, proste se ucpava.

Takze shrnuto, u maleho interniho filtru se bavime o nitrifikaci a te je potreba zajistit vhodnou rychlost prutoku mediem, aby byla co nejucinnejsi. A ty prvni 2 az 3cm (kde voda biomolitanem tece spravne rychle) maji nejvetsi podil na nitrifikaci, zvetsoveni teto vrstvy uz nema na nitrifikaci podstatny vliv, ve smyslu ze pridanim na dvojnasobek nebude ani zdaleka 2x tak dobra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:52 Muž Joshuax [17] Re: Designer
No dobre, tomu opet rozumim, ale ucinnost bude ponekud jina u postupneho filtrovani v trubce a u molitanu, prave diky draze, kterou musi voda urazit a tim padem jejimu lepsimu procisteni. A pokud teda nejsem uplnej debil, tak kdyz vezmu ze mam moliten o tloustce steny napriklad 3 centimetry k vnitrni trubce (kde odpor zmizi a dalsi filtrace neprobiha) a nebo 9 cm molitanu v trubce s tretinovym prutokem vody, tak za stejny cas musim mit na konci v akvariu stejne kvalitni vodu.
Ale zatimco u molitanu na tech 3 cm drahy toho moc nevymyslim, na tech 9cm jsem schopny jeste rozdelit filtracni medium na ruzne typy, ktere na zacatku treba likviduji ten nejvetsi bordel, ktery by treba prilis jemny filtr ucpal, a v dalsich dvou castech uz muzu efektivne pracovat s jinym druhem filtracniho media, kde muzu tvorit treba idealni podminky pro nitrifikaci atd ne ? Aspon tak nejak to chapu a dost verim tomu, ze tak nejak uvazoval i ten, kdo zkusil zavrit filtr do plastove trubky...
Ale mozna jsem jenom uplne blbej a snazim se pochopit nepochopitelne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Joshuax
Jak to furt melu dokola, potrebujes precerpat vodu v akvariu dejme tomu 2 az 3x za hodinu, tim je dano, kolik ji to cerpadlo cerpa. A kdyz to bude protekat mediem "prilis postupne", rekneme stylem "dlouha trubka", potece ta voda tim mediem tak rychle, ze nitrifikace prestane fungovat. To je ten vecny problem, ta "trubka media" musi mit vhodny prumer k tomu kolik se cerpa, aby v tom ta voda tekla spravne rychle pro nitrifikaci ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:20 Muž Joshuax [17] Re: Designer
No a proto je podle me dulezite najit ten kompromis. idealu se nepriblizim, to v tech rozmerech, kterych bych potreboval dosahnout nepujde, s internim filtrem urcite ne, na externi neni misto, takze musim najit takove reseni, ktere bude nekde na pul cesty mezi idealnim prutokem a idealnimi podminkami.

Designer napsal: Miso napsal: ono nevadi ak to je zakryte plastom pokial je to riesene tak ze voda prechadza celym molitanom

Nemas tak uplne pravdu. Je rozdil, jestli vezmu 1dm3 biomolitanu a nacpu jim pulmetrovou hadici, nebo zda budu sat vodu povrchem desky o tloustce 3cm se stejnym objemem. Pri stejnem mnozstvi vody precerpanem za hodinu bude v tech pripadech rozdil v nitrifikaci velice podstatny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miso
Miso napsal: ono nevadi ak to je zakryte plastom pokial je to riesene tak ze voda prechadza celym molitanom

Nemas tak uplne pravdu. Je rozdil, jestli vezmu 1dm3 biomolitanu a nacpu jim pulmetrovou hadici, nebo zda budu sat vodu povrchem desky o tloustce 3cm se stejnym objemem. Pri stejnem mnozstvi vody precerpanem za hodinu bude v tech pripadech rozdil v nitrifikaci velice podstatny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:12 Muž Joshuax [17] Re: zervan
Jo tohle vypada dobre, ale diky tvemu akvu mam predstavu, jak by to vypadalo u me se skoro polovicni velikosti :)
Asi budu potrebovat neco jeste mensiho :)


zervan napsal: Na Eheim Aquaball je možné nasadiť molitán - na hlavu sa na spodný nasávací otvor nasadí dodaný "košík" (taká dierová rúrka) a ten sa nastokne do pripravenej diery v molitáne. Mám to takto a som mimoriadne spokojný, je to úplne nehlučné (keď nie je zapnuté vzduchovanie).

Ale začínam uvažovať o externom filtri, lebo už mám plné akvárko a nemám kam dať dalšie rastliny :) Zatiaľ som nemal čas spraviť prieskum, ale potom sem napíšem nejaké otázky...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 14:08 Muž Joshuax [17]
nesmis to zase tak hanit, je to jina technologie, ten plast tam naopak dela to co ma, prolejza to tim filtrem postupne, ne vsude najednou, jako u molitanu, takze to svuj smysl ma a prave ze tam tu funkci chapu lepe, nez u toho klasickeho molitanu, kde je tloustka filtracniho media vzdy jenom tloustka steny molitanu proti vnitrni trubce.
U toho plastaku si udelas treba 10cm vrstvu (10 cm delka filtru a vstup jenom dole) na 10cm prumeru molitanu a prochazi to celym timhle objemem, coz me prijde logicke a v poradku. Akorat se to jeste deli na komory, pac v ruzne casti toho filtru uz jsou po castecnem procisteni ruzne podminky a neporadek, na coz je mozne ci snad dokonce potrebne reagovat.
Proto me ty kontejnery neprijdou jako nesmysl, naopak verim tomu, ze se v nich daleko lepe udrzeje to zdrave bioklima, pokud mam moznost menit a cistit jenom cast toho filtru a ne cely jako u molitanu. Ale do tak maleho akva jako mam ja se nehodi, takze je holt potreba poresit muj problem.

Priste se na to vykaslu a zadne takove male akvo uz nechci :-D Neda se na to nic sehnat :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4051