Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 11:31 Muž Riccihifi [13] Re: Filip999
Vynikajuci a dostacujuci je www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 11:00 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Filip999
Mercedes mezi filtry www.rostlinna-akvaria.cz/… v tichosti a spolehlivosti filtru bude mezi TOP :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 10:55 Filip999 Re: Maq
Ano, bylo by to pod úrovni AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 10:54 Filip999 Re: ctibum
Noo, to by mohlo být řešení... akorát bych chtěl docílit co nejmenšího hluku a AQ bude vzhledově přístupné že všech stran.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 10:53 Maq Re: Filip999
Vnější kanystrový filtr musí být pod úrovní akvária, jinak budou problémy s jeho odvzdušňováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 10:08 R Muž ctibum [6866] Re: Filip999
Přes délku zadní stěny rozstřikovací rampu a máš vyřešené proudění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2018 09:25 Filip999
Zdravím, jaký by jste doporučili filtr do AQ 210L (140x50x30, DxVxŠ) ? Chtěl bych asi dát vnější, jelikož bych měl vedle akva místo ve skříňce.. a jak je to u delších akvárek s točením vody, aby filtr vzal celé? .. a hlavně nějaký tichý, spalo by se kousek od něho. Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 20:35 Muž Roger [1873] Re: Jarry
Co se týká Atman ip200 tak mám v obou akváriích a není slyšet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2018 09:12 Muž Jarry [1433] Re: Džouzif
Nezobecňoval bych to, mám do metrové vzdálenosti od hlavy Atmany 2, neslyším ani jeden (a hluchej nejsem:-)). Chvilku to trvalo, ale menší Atman 200 není slyšet opravdu vůbec, ten druhý je myslím 202, tam když se na to soustředím, tak ho trochu slyším, ale hlavně proto, že mám napájecí kabel trochu v kontaktu s krycím sklem a jsem línej to řešit:-) Osobně teda nedoporučuji ty větší Atmany (202, 203) a to hlavně z důvodu řešení regulace, kdy i na minimum je průtok hodně velký a ten plast na nastavení směru proudu mi přijde spíše jako vtip. Musel jsem to řešit vlastním škrtítkem na výstupu (které pro daný průměr trubky nebylo úplně snadné sehnat). Pokud je velký proud vyžadován, tak asi ok i ty. Ale netvrdím, že nejsou lepší čerpadla, to zcela jistě jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 00:20 Muž Džouzif [25] Re: visek
Atman hučí a vrčí opravdu hodně a moc nepomůže ani zabehnuti nebo vytlaceni nějaké bubliny (tam ani snad být nemůže vzhledem k jednoduchosti). Asi po 3 dnech se trochu ztiší ale to je tak maximum. Průtok má ale perfektní. Řešení je to buď ignorovat a neposlouchat nebo koupit něco jiného.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 12:10 Muž visek [75] - Tetry
asi to stoji za pendrek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2018 10:22 R Muž afc1886 [14655] Re: visek
Možností je více-
1- může být zavzdušněný
2- může se někde dotýkat krytu a rezonovat
3- budeš mu muset dát čas, aby se trochu zanesl takovým krásným bordýlkem a on potom stichne
4- máš smůlu na vadný kus
5- máš moc citlivý sluch :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.08.2018 09:36 Žena Sára73 [68] Re: zkouska
Mám SUNSUN 702A a s tichostí spokojená moc nejsem.....dokonce byl i na reklamaci, prý špatný rotor - výměna....ale nějak to nepomohlo, druhý filtr mám JBL CristalProfi e902 a po menším záběhu o něm nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 09:05 Muž visek [75] - Tetry
muj atmam -202 huci a vrci.a to je novej.tak nevim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 18:47 Muž Riccihifi [13] Re: zkouska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 17:05 zkouska – nový filtr
prosím o radu jaký filtr pořídit do 300 l akva? Chci nějaký vnější, tichý, výkonný. Děkuju za typy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 20:32 Andaska Re: vaaclav
Motorek mam od tetry a je pravda ze trosku hlucnejsi je. A myslis, ze tedy opravdu staci? V akvarko bude spolecenske a dost zarostle rostlinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 13:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Ten ti bude stačit určitě ale budeš k němu potřebovat vzduchovací motorek a ty nejsou zrovna tiché. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 13:12 Andaska – Filtr do 100l akva
Ahoj, chtela bych se zeptat,jestli mi bude do 100l akvarka stacit tento filtr Aqua exotic molitanovy dvoramenny ?
www.superzoo.cz/…

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 08:45 Niki – Ahoj
Takže všem vám mooc děkuji za rady, spoustu nových znalostí o tomto mě nakonec dovedlo ke dvěma možnostem ještě nejsem rozhodnuta plně kterou využiju ale jsem ráda že jsem se alespoň o krůček pohnula a jistě se ještě potkáme až sas nebudu něco vědět na jiném chatu Jste moc fajn a mnoho z vás mánádherná akvária :-)) Až dokončím to své určitě se také podělím :-) Nik
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2018 19:07 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky bych doporučil pana Fardu a taky vlepenou přepážku. Podle mě, nejjednodušší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.06.2018 09:06 Muž Jarry [1433] Re: Nik
Zkus se obrátit na pana Fardu ( akvariafarda.cz.uvirt65.active24.cz/… ), je schopen ti takový filtr navrhnout, privézt i připojit k akváriu. Problém je, že při vnějším skleněném filtru to chce mít v akváriu již předem vlepený přepad a vrtané dno, nebo stěnu (lze to řešit i externím přepadem) a to nevím, do jaké míry by byl schopen na místě řešit (dále je potřeba počítat s tím, že by celá realizace trvala minimálně měsíc, spíše déle). Druhá (jednodušší) možnost je vlepit přepážku do akvária, bude to jednoduché, 100% funkční, jenom by to zabralo trochu místa v akváriu. Ovšem po vlastních zkušenostech bych už žádné lepení akvária a věcí kolem toho nesvěřil obyčejnému sklenáři, pokud by to nebyl opravdu prověřený sklenář.

No a poslední možnost je koupit 2 velké kanystrové filtry (JBL e1901-2). Možnost je to pravděpodobně nejdražší, nejméně bezpečná z pohledu úniku vody (i když v případě JBL je riziko opravdu minimální), ale zároveň bezkonkurenčně nejrychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2018 08:52 Muž Jarry [1433] Re: Maq
Musím trochu oponovat, čerpadlo ve skleněném filtru dostatečný proud v akváriu udělat může, sám jsem to teď ladil a měl jsem spíše problémy s proudem moc velkým - ladil jsem směr, různé nástavce na výstup atd.:-) Ale samozřejmě záleží i na typu akvária, pokud bych dělal vyloženě rostlinné (holandské), asi bych na stranu, kde je přepad (tedy na opačnou, než je výstup z filtru) jedno proudové čerpadlo dal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:54 R Muž Anthrax [4739] Re: Nik
A co tam teda bude teda za ryby a v jakém počtu? To je celkem klíčové. A chtělo by to konkrétnější odpovědi z tvé strany.. Takhle aby z tebe člověk ty odpovědi doloval. Protože „voda je tu super“, stejně tak „spusta živých rostlin“ může podle každého a každé ryby/rostliny znamenat úplně něco jiného a těžko si pod tím představit něco konkrétního. Ať se od něčeho můžeme odpíchnut. ;-)

Edit: Jinak doporučuji prohlídnout zdejší nádrže podobného objemu a kouknout jak to mají vyřešeno ostatní rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:35 Nik Re: Maq
No já nevím podle mě taková kterou nemusim upravovat a rostlinkám i rybkám se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:30 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:16 Maq Re: Nik
Nik napsal: s vodou problém nemám jsem z vysočiny voda je tu super
Co je super voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:12 Nik Re: Maq
Už jsem ho jednou podobné měla spousta živých rostlin jeden pár terčovců s vodou problém nemám jsem z vysočiny voda je tu super vždy mi stačil jen preventin

Akvárium už mám nové jen ten filtr mě trápí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:05 Nik Re: MirekSazava
No jo asi jo ale musela bych mít nějaký návod já tomuhle vůbec nerozumim :-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 12:05 Maq Re: Nik
Málo údajů. Pod pojmem dekorativní akvárium si mohou různí lidé představovat leccos.
Můj názor:
Při takové kubatuře jde hlavně o to, udržet vodu v pohybu. To asi zajistí nejlíp proudové čerpadlo. Doporučovaný skleněný/komorový filtr zrovna toto neudělá.
Pokud jde o filtraci jako takovou, je to těžší, protože záleží na tom, kolik a jaké ryby budeš mít, kolik rostlin, jaká bude zdrojová voda, co vlastně chceš s vodou dělat, a další.
Hodně lidí Ti řekne, že potřebuješ hlavně velký objem filtrační hmoty pro tzv. biologickou filtraci. Proto doporučí (v)lepené skleněné filtry s velkým objemem a nacpat tam hlavně hodně molitanu (akvacitu). Podle mě se to nedá tak paušálně říct. Někdy je to dobré, jindy zbytečné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 11:47 Muž MirekSazava [71] Re: Nik
Tak skleneny filtr by ti samozrejme slepil sklenar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 10:56 Nik Re: vaaclav
To bych zcela jistě nezvládla vážně se nedá koupit hotový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2018 18:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nik
Na tak velkou nádrž se asi vyplatí udělat skleněný filtr. rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru Sám jsem překvapený kolik toho tu o filtrech je. rybicky.net/forum/p26 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 16:43 Nik – Filtr
Ahoj poradil by mi někdo prosím jaký filtr koupit a kde na dekorativní akvárium 800 l
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 21:35 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Lada
Externí filtr je prostě externí, pokud máš korunky tak si kup to JBL na hrubých 240l ikdyž malawi, je to dostačující.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2018 21:15 Lada Re: nekdo
Spíše jsem to myslel kvůli pohodlnosti. Biopower mám zatím dva měsíce. Před tím jsem měl Aquaball, ale už byl hlučnější a hlavně už nestačil pro větší akvarium (o koš méně). Nad kostkou jsem přemýšlel také. Externí filtr se mi líbil, že v akvariu zabere méně místa. Ale ještě nad tím popřemýšlím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 17:12 Muž nekdo [353] Re: Lada
no zasadni otazka je, proc chcete menit ?
jestli pohodlnost (cisteni filtru jednou za delsi obdobi)
nebo mate nejaky problem ?
ja mel v malawi biopower a kdyz se zadrel (kvuli jemnemu pisku a velikosti filtru)
tak jsem ho vymenil za hlavu+kostku molitanu a uplne v pohode
doporucil mi to kdysi p. Kraut ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2018 13:12 Muž LeRi [315] Re: Lada
Pro Malawi 240l bych volil výkonnější verzi s větším objemem než e902.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 11:43 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)
Z těchto dvou bych vybral JBL, protože se mi líbí více to konstrukční řešení (ikdyž má menší objem FN)

Pokud prostor dovolí, tak bych zvážil skleněný lepený. Riziko úniku vody bude stejné jak u toho kanystru. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 05:55 Lada Re: afc1886
Děkuju, jinak 7,6l by měl být objem filtru.
Objem filtra: 7,6 l
Objem filtračných košov: 1 x 1,1 l a 3 x 1,2 l
Objem filtračných médií: 4,7 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.05.2018 05:01 R Muž afc1886 [14655] Re: Lada
Za mě JBL, jenom dodám, že jbl e902 má objem filtrační hmoty 7,6 l..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 04:32 Lada – Eheim vs JBL
Ahoj, mám 240l Malawi s vnitřním filtrem Eheim Biopower. Zvažuju instalaci vnějšího a rozmýšlím se nad Eheim 2217 a JBL e902. Který je podle vás lepší? Plusy JBL: spotřeba 11W oproti 20W Eheim, včetně náplní. Plusy Eheim: 1000 l/hod oproti 900 l/hod u JBL, objem hmoty 6l vs 4,7l JBL.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 19:09 Muž nekdo [353] Re: LeRi
jj ten, respektive jeho derivaty od aquelu jsem mel na mysli - jak rikam pro me je problem, ze to spousta lidi nema a jeste mene jich to provozuje nad akvariem...
jiny jsem nenasel, zatim cekam nez to bude aktualni... :) ale diky za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 18:02 Muž LeRi [315] Re: O.Tom
Tak ono to tak je ale tenhle www.profiplants.cz/… by mohl fungovat i nad akváriem jelikož by se dalo dát čerpadlo do akvária , jenom by asi muselo být na sání a tím pádem před filtrační hmotou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 14:30 Muž O.Tom [439] Re: Maq
OT
V manuálech různých výrobců se povětšinou minimum pod vodní hladinou pohybuje od 10cm.
Já to chápu jen jako opatření proti zavzdušnění při nějakém výpadku elektřiny.

A ten vzduch, vzduchové bubliny co asi myslíš, se podle mě dostávají ven díky proudu vody.
Pokud by byly v prostém vodním sloupci bez překážek, pak půjdou přirozeně samy vzhůru a jestli se nepletu, tak bych to pojmenoval spíš vztlak.
Ale jestli jsou v nějakých komorách záhybech a pod, tak nemají kam stoupat a tlak na to nemá vliv. Samotný tlak na bublinu bude ve všech směrech stejný a bude mít vliv možná tak na velikost bubliny :-)

Tak nějak to chápu já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 13:50 Maq Re: O.Tom
Pod úrovní hladiny vody v akváriu je jistě v principu správně, tím je ta mechanika splněná. Ale přece jenom mám takový pocit, že když je to půl metru pod akvárkem, ten tlak ty bubliny vyžene tak nějak líp. Ale možná si to myslím blbě... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 13:02 Muž O.Tom [439] Re: Maq
OT
Upřesnil bych, že by měl být pod úrovní vodní hladiny.
Aby zas někdo nevzal doslovně, že musí být pod akváriem a nezakazoval mylně třeba filtr vedle akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2018 12:45 Maq
Myslím že to ctibum vysvětlil správně. Kanystrový filtr nad akváriem se zavzdušní a smyčec. Nejenže voda nebude proudit, ale rotor se asi bude přehřívat a může odejít nebo něco ještě horšího.
Zatím v každém manuálu, který jsem kdy ke kanystrovému filtru dostal, bylo vždy upozornění, že musí být pod akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 21:20 Muž LeRi [315] Re: nekdo
Co něco podobného na vršek zadní stěny akvária z černého skla? youtu.be/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2018 20:32 Muž PetrO [752] Re: nekdo
omluva. Zapoměl jsem ho vložit hmm

www.rostlinna-akvaria.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=951