Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 08:36 olicek15555
Jaký filtr vybrat do 180L nádrže, prosím o pomoc? Cenová hranice je 3500,-Kč
Mezi mé kandidáty patří: Eheim professionel 3 2071
Tetra tec ex 800 plus,
JBL CristalProfi greenline e701, popř.e901

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:29 lapi
Jo jo tahat 2080 ze skřinky to je masakr, je opravdu lepší mit dva filtry a čistit na přeskačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 19:02 Muž O.Tom [439] Re: snehulda007
To je na tobě, jen popisuji vlastní zkušenosti.. je tu i spousta jiných výrobců a modelů.
A pokud se rozhodneš pro ty 2075 , tak je údajně měli za velmi dobrou cenu v Hornbachu a navíc v prémiové verzi k výročí EHEIM, tj v černém barevném provedení, s prodlouženou zárukou a snad i lepší sadou nasávání a výstupu vody oproti klasickým trubkám (ale tou sadou už si nejsem moc jistý). Někde to tu snad i najdeš na fóru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:05 Muž snehulda007 [850] Re: O.Tom
ok takže raději dva menší..Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 18:03 Muž O.Tom [439] Re: snehulda007
No, mám EHEIM 2075 i 2080, 2075ka je v podstatě bez problému.
2080ku už podruhé reklamuju. První kus ke mě dorazil už s nějakým špatným rotorem, strašně to řinčelo no a teď podruhé po skoro ročním provozu mi tam začlo ve filtru vyskakovat takové kumové koleno kterým je hnána voda a když vyskočí, tak je to zase strašně hlučné. Ale pokud... pokud je vše v pořádku, tak je tichý. Mám ho tedy necelý rok a pocity jsou rozporuplné, podle mě je už konstrukčně překombinovaný a čím víc věcí, tím větší šance na problém. Navíc těch 30 kilo tahat ze skříňky a nosit do vany na vyčištění taky není moc zábavné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:32 Muž snehulda007 [850] Re: O.Tom
Měl by to být Eheim, kvůli tichosti...je to pro známého,fluval má teď a není s ním extra spokojený...na proud tam má čerpadlo,takže to by mě až tak netrápilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 16:43 Muž O.Tom [439] Re: snehulda007
+ filtrační média... nevyjdou lépe ty 2ks 2075 ? Navíc 2080 váží s náplněmi a vodou téměř 30 kilo, hnus se s tím tahat :) Nebo se mrkni na Fluval FX 6 (mrkni na prezentaci od uživatele "gringo") A nevím sice jaké podmínky jsou u tlamovců, ale ta 2080 má celkem slabý proud vody/výkon čerpadla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 16:22 Muž snehulda007 [850] Re: Kamilstrom
Takže ten 2075 je málo? No to mám radost...A co tohle?
macenauer.eu/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 23:09 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: snehulda007
Ja mam Fl.406 na 160 litrech rostlinnem (je na vyvodu i CO2 reaktor)a je tak akurat,ale z Fluvalu nemam dvakrat dobry pocit,uz bych do nej znova nesel. :-) Mam na 430 litrech(rostlinne) 2 krat Eheim 2075 a je to taky tak akorat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:29 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: apron
jakýkoli vnější co má průtok alespoň 400l/h. V podstatě jsou všechny značky dobrý ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 19:23 apron – Změna filtru
Chtěl bych se zeptat, jaký filtr mám zvolit pro akvárium 100l. Máte nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 16:40 Muž snehulda007 [850] – eheim 2228 vs. fluval 406
Ahoj,vybírám filtr pro 400l malawi a narazil jsem na zajímavou věc.. Porovnával jsem EHEIM 2228 s Fluvalem 406. Eheim má uváděný průtok 1050 l/h, 7,3l objem filtr hmot a je doporučován do 600l akv. Oproti tomu Fluval má udávaný výkon čerpadla 1450 l/h, objem 8,5l ale je doporučován jen pro 400l akv. Nevíte někdo proč tomu tak je? Je to tím,že EHEIM má kvalitnější náplně a tím i při papírově menším výkonu zvládne větší akv.? A myslíte, že je ten EHEIM dostačující pro malawi o objemu 400 l ? Díky za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 11:28 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Kuca
tak to se mi tam nevejde:( Díky za ochotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 11:12 Muž Kuca [43] - Cichlidy
I s mírným ohybem na hadice má 54cm.
Pro pohodlnější manipulaci počítej min. 55cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 10:23 Muž Vstrom [82] - Malawi
Prosím Vás, nemůžete mi někdo změřit rozměr Fluvalu FX-6 na výšku? Někde píšou, 45cm, jinde 51cm atd. Jedná se mi o výšku i s tím adaptérem hadic, jestli by se mi vešel do skříňky, kde je jedna nešikovně daná police:(
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 15:37 Muž pedrous [2] Re: brumla

Ahoj,také jsem mel problém z tekoucím tt700 a proto jsem vyměnil všechny o kroužky a o filtr funguje spolehlivě doposud. Dobře je jak píšou kolegové to mazání vazelinou na gumy pote je o mnoho snazší manipulace z hlavou při nasazování. Zde je odkaz z rozměry o kroužků.


rybicky.net/forum/3884…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 14:31 R Muž romant [27981] Re: brumla
Tak pokud tam ten červík pochybností hlodá a cena toho vybranýho filtru je pro tebe přijatelná, řešení se nabízí. ;-) Jedna praktická, až to event. zrealizuješ, tak se jistě bude dát použít větší část těch stávajících filtračních materiálů rovnou v tom novým, čímž si zajistíš kontinuální přechod ze starýho k novýmu. Ty hmoty můžeš časem obměnit, za ty nový, ale nedělej to nikdy ve větším množství než 1/3 a interval mězi tímto bych ponechal na minimu jednoho měsíce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 14:19 brumla Re: Heimdall
no právě otázka je, jestli mi to pomůže, že... proto jsem narážel na stáří filtru, jestli má třeba odslouženo...?
mám trochu strach, že vyhodím pětikilo a pak stejně koupím novej filtr... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2014 13:51 R Muž romant [27981] Re: brumla
Jak říká Honza, vyměnit těsnení a já dodám, to těsnení máznout buď vazelínou k tomu spec. dodávanou a nebo se stavit v lékárně a koupit si tam vazelínu, kterou ty těsnění mázneš, což je ta občasná údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 13:45 R Muž Silent [5949] Re: brumla
Kromě výměny těsnění pod hlavu a hadicového modulu nemůžeš dělat prakticky nic. Leda koupit nový filtr :) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 13:42 brumla Re: Heimdall
ano, to je pravda, těsnění jsem nijak neřešil stydim
to znamená, těsnění pod hlavu je jasné, potom, jestli tomu správně rozumím, tak toto: www.akvarista.cz/… a ještě něco dalšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 13:36 R Muž Silent [5949] Re: brumla
Předpokládám, že údržba těsnění nebyla v průběhu provozu žádná a tudíž by to chtělo kompletně vyměnit všechno dostupné těsnění a to jak u hlavy tak v hadicovém modulu. Ohledně tebou vybraného filtru je JBL velmi dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 12:34 brumla
Zdravím vás,
nejdřív něco k mé situaci: mám akvárko slabých 100l a k tomu externí filtr TetraTec ex 700. Pořídil jsem to i s akvárkem od známého, který se toho zbavoval.
Včera jsem nicméně filtr čistil a co jsem ho dal dohromady, protíká. Konkrétně z hadice, která vede vodu zpět do akvárka. Včera jsem tuto hadici oddělal, vyšrouboval z ventilu a znovu nasadil. Už z toho tedy voda neteče, ale "jen" kape. Dále občas kapka u klipsen, které drží hlavu filtru.
Celkově je filtr starý neznámou dobu, ale stoprocentně 6 let. Za tu dobu jsem měnil jen vrtulku a samozřejmě filtrační věci vevnitř. "Hardware" ale zůstal.
Otázka zní následovně:
Co může způsobovat netěsnění hadice, dá se to nějak jednoduše řešit, či při stáří filtru se mám radši poohlédnout po jiném?
S výhledem pořízení někdy v budoucnu většího akvárka by se mi zamlouval tento: akvarijni-filtry.heureka.cz/…
Díky za vaše rady a názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 21:31 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
no a to je prave malo.
btw, super akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 19:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
Fotka k příspěvku já vím jak vypadá akva na vysokém stojanu, mám ho doma. Jinak jsem to teď měřil a skříňka má 45cm + 6cm krycí deska, takže vrch akva bude ve 130 cm. Nákres udělám, až žena a prcek usne, pak ho sem hodím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 02:38 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
Tak urcite udelej skrinku vysokou. Nechces hodit nakres jak to ma vypadat? Ja si porad nejak nedovedu predstavit jak budes mit akva na 30cm podstavci a to akva bude 80 cm hluboke a 80 vysoke. To jako bude horni hrana ve 110cm? Takze nekde u pupku?

Koukni sem jak se delaji velka akva jako central do obyvaku www.aquariumdesigngroup.com/…
A tady mas jak bude vypadat akva na vysokem podstavci www.aquaticplantcentral.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 23:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
uprostřed místnosti je myšleno ve středu u zdi, budou vidět boční stěny a přední sklo, blbé to nebude (snad), vysoko být nemůže. žena rozhodla (designové věci řeší ženská)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 01:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
grunda napsal: pozadí bude, ale do rohů nelze, akva bude stát uprostřed místnosti.
1. kanistr. filtr nelze, výška skříňky je pouhých 30 cm, vedle akva nic stát nebude (žena by mě zakousla)
2. tohle je jediná možnost kde mít tak velké akva a zároveň na něj vidět, zbytek akvárek bude v pracovně v jiném patře
3. uvidíme :-D


Pokud je akva uprostred mistnosti, nebude blbe, ze zadek akva bude zakryty? Nebo bude akva u steny?
To nemuzes udelat skrinku vyssi? Obzvlast pokud je akva v hlavnim prostoru domu, je lepsi ho mit hodne vysoko. U takovychto akvarii jsou podstavce aspon tak 1m vysoke - lip se na to kouka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:53 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MonterMonty
není problém - hydor koralia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:51 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: grunda
ten komorovej co jsi nakreslil , nevím no nemám zkušenost , ale taky se mi to nějak nepozdává ,tak ono u té rampy nejde jen o to točit vodou kvůli kytkám ale aby ta voda cirkulovala aspon trošku všude
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:41 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MonterMonty
čištění mám zmáknuté, stačí sáček a troška šikovnosti, rampy nebudou, bude to spíš black water než halanďan, jde mi o co největší objem filtračních hmot - to co mám v plánu je 80 litrů akvacitu +-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:39 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Kamilstrom
vyzkouším a uvidím, předělat se to dá vždy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:38 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Barakainus
pozadí bude, ale do rohů nelze, akva bude stát uprostřed místnosti.
1. kanistr. filtr nelze, výška skříňky je pouhých 30 cm, vedle akva nic stát nebude (žena by mě zakousla)
2. tohle je jediná možnost kde mít tak velké akva a zároveň na něj vidět, zbytek akvárek bude v pracovně v jiném patře
3. uvidíme :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:38 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: grunda
tak udělej uprostřed dva vedle sebe , každej sólo čerpadlo do rampy na jednu stranu , ovšem to co mě od toho zrazuje, jak už někdo psal , je bordel po celém akvárku při čištění akvacitu , kvůli čemuž jsem upustil v jiných nádržích od hlavy a kostky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 22:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MonterMonty
hamburg do rohů nelze, akva bude vidět i ze stran
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 03:48 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: grunda
Pri te velikosti akva, pokud mas pristup zezadu k akva, odsadil bych celou zadni stenu a udella ten filtr pres cele akva. To jaks to navrhl, pokud nebudes mit falesne kamenne pozadi, bude pekne hnusne :( Pokud budes mit kamenne pozadi, dal bych ten filtr k jednomu rohu (ci oboum) radsi nez doprostred.

Pokud pristup k akva zezadu neni, 100% bych to vyresil jinak.
1. Kanistr filtr. Nevidim dovod ho nepouzit. O estetiku ti urcite nejde.
2. Dat akva nekam jinam kde muzes mit a) pristup, b) moznost jineho filtru.
3. Dat ten filtr tam co chces a pak si nadavat, zes to udelal ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.12.2014 23:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: grunda
no a co udělat v rozích obr Hamburg ? nad tím taky dumám,sice to bude jen 540L , vnější filtr 1500 l/h ale to se mi zdá málo , šel by i vnější 2000L ale ten už žere 50W , narozdíl od 1500 která bere 20W , k tomu hlava 12 W 1000L/h hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 23:21 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: grunda
Kdyz nemuzes jinak,tak to udelej tak jak si to nakreslil,cerpadlo asi do posledni komory(jak to u sump filtru byva),ale jak to vsechno nacpes biomolitanem,aby to cerpadlo nebylo na suchu(mozna pouzit i nejake jine biomedia spolu s tim molitanem),to ostatni chce odzkouset.Fungovat by to melo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 18:50 Muž Legioix [574] Re: LukasHH
Ten Resun nebrat. Má to opravdu strašně malou nádobku na filtrační media: www.youtube.com/…

Vyhozené peníze. Vem toho atmana s tou kostkou molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 14:06 Muž LukasHH [3] Re: lhajek
www.akva-tera.cz/… nebo www.akva-tera.cz/… ?
Jinak jsem hledal na netu fotky a ono ty kroužky nejsou to uhlí jak jsem si myslel původně, ale keramika, kde tam to uhlí je? To i totiž není moc jasné:-D, ale to uvidíme až to přijde.

Edit, tak jsem našel nějakou fotku, to vypadá, že je v jednom z těch molitanů to uhlí uprostřed, tedy asi ten mini siporax, aby se to tam v pohodě vešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2014 13:12 Žena Xlienka [276] - Amerika
Možná bych radši volila Resun biofiltr BF 200 je to za málo peněz hodně muziky. Opět to uhlí vyndat a nechat na horší časy (třeba po léčení) a nahradit čímkoli jiným klidně molitanem. Ta Halea mi přijde objemem dost malá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2014 06:53 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LukasHH
Ano místo toho aktivního uhlí dát nějakou filtrační hmotu. Ten filtr neznám a tak nemohu přesně říct jakou hmotu tam dát. Nejlépe se dá všude umístit klasický bioakvacit - lze si snadno z většího kusu uříznout požadovanou velikost a při troše šikovnosti i složitější tvar.
Pokud by po odstranění aktivního uhlí zůstala jakási uzavřená komora tak by nebylo špatné tam dát siporax nebo substrat pro - určitě lepší než bioakvacit.

A ejhle hezký vnitřní jednoduchý filtřík a je kolem toho skoro věda. Proti tomu čerpací hlava a na ní nasadit bioakvacitovou kostku je sranda :-) Ale kdo chceš kam pomozme mu tam ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2014 20:59 R Muž romant [27981] Re: Petr
Ano, je to to samý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 20:50 Petr – Rada
Dobrý den, proč se někde uvádí název čerpadla Atman AT-200 a někde Atman JKA-IP200 jde o to samé čerpadlo ne ? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 17:46 Muž LukasHH [3]
Zas tak mi to nepřijde, ale tedy tu Halieu bude ok? Když vyndám to aktivní uhlí, mám tam nastrkat nějký molitan místo toho v těch rozměrech nebo to nechat prázdné?
Chci to objednat z tohohle shopu, když už tam mám i jinou objednávku, at prijde společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 17:28 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LukasHH
Nejlepší řešení i s ohledem začátečníka ti tu už doporučili několikrát ... nebudu to opakovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 17:08 Muž LukasHH [3] Re: lhajek
Ne že bych se v tom nezačal ztrácet, mám na to celý večer vybrat správný filtr, objednávku mi budou odesílat až zítra nebo ve středu, ale teď teda babo raď:-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 16:59 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: LukasHH
Aktivní uhlí samozřejmě vyhoď. To stejně po týdnu přestane pracovat a hodí se třeba později na odstranění léčiv či něčeho jiného co je potřeba odfiltrovat.
Je otázka jestli součástí toho filtru co jsi si vybral jsou i ty filtrační náplně. Já to z toho jediného odkazu nedovolím tvrdit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2014 16:55 Muž LukasHH [3] Re: amrtin
Samozřejmě jsem nemyslel, že se mi zamlouvá vzhledově, ale zdá se mi to jako dobré řešení, ještě nemám dost zkušeností, abych si to nějak skládal sám, ikdyž věřím,že to nakonec není nic složitého a ten drahý mi přijde pro začátečníka ještě příliš drahý, proto, když byla doporučena i ta Hailea, tak do ní jdu, vypad, že má docela dost obsahu, molitan i aktivní uhlí...

EDIT, že tys editoval ten příspěvek, tam bylo napsaného něco jiného předtím:-D, proto moje reakce:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.12.2014 16:53 R Muž romant [27981] Re: LukasHH
Běž do toho řešení co ti navrhuje amrtin, tvoje ryby a akvo obecně to ocení a dětem hned vysvětli proč to měníte, jak to vylepšujete a nezapomeň při té výměnně ten stávající tam měsíc nechat a provozuj to společně, ten novej klidně přiškrcenej a teprve až po tom měsíci ten stávající ostraň. Můžeš odkalit dno a v tom bordelu tu novou houbu promáchat, čímž si ten novej fitlr tzv. naočkuješ nitrifikačníma bakteriema, který je nutný tam nechat namnožit, proto ten měsíc společnýho provozu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=3201