Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 89 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:49 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: sasula
Co bys říkal na tenhle? TetraTec EX 1200, líbí se mi cena a taky tvrdí, že je tichý, akva mám v ložnici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 15:08 amrtin Re: Scilla
Na řasy jsou jiné "věci",od některých ryb,plžů(šneků) až po CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 15:05 Muž sasula [274] Re: Scilla
Pokud to je do akva Oaza... tak tam si dej klidne normální exterák. koukej se po kategorii tak na 500L akva a budes za vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 14:53 Žena Scilla [3] - Rostliny – RE: vnější filtr s UV lampou?
Děkuji všem za připomínky, jsem neznalá chemie (vlastně i fyziky), nedošlo mi, že by lampa zlikvidovala i "zdravé bakterie" naivně jsem si myslela, že by mi to pomohlo zlikvidovat případné řasy. A když už si chci pořídit vnější filtr, chtěla jsem nějaký "vymakaný"...jsem prostě akvaristický ucho... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 12:26 Muž matlala [798] - Rostliny
no a byly zmíněna rostliny. takže UV způsobuje navíc změnu některých důležitých látek pro rostliny (oxidace sloučenin železa....)
kytky to pak bud hůře nebo vůbec nedokáží přijmout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 09:42 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: romant
ja bych jen dodal že UV neni moc dobré použivat pernamentně protže neničí jen nežadouci řasi apod, ale take nit.bakterie, zoplankton a podobne užitečné breberky vpodstate to vytvaři sterilní prostředí bez života, např v zahradnich jezircich kde je UV sterilizace ryby pribivaji na vaze rapidně méně než v nadrži bez UV.
dostatečne silné UV zařazeněpřed filtr prodlužuje zabihani filtru, a docela hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 09:15 R Muž romant [27987] Re: Scilla
Já osobně bych si nejdříve nastudoval co vlastně to UV bude způsobovat a zda-li to bude pro moje akvárium přínosné a dokáži toho využít. Při používání UV bych byl obezřetný, aby si člověk nezpůsobil více škody než užitku, čímž toto neodsuzuji, jenom to chce vědět proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 09:05 Muž sasula [274] Re: Scilla
Uv je lepsi s pomalym prutokem... osobne bych to nekupoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 04:59 Žena Scilla [3] - Rostliny – vnější filtr s UV lampou?
Uvažuji o koupi vnějšího filtru pro 360 l AQ a zaujaly mne filtry se zabudovanou UV lampou. Máte s tím zkušenosti? Jaký byste mi případně doporučili? V AQ se chci zaměřit hlavně na rostliny s nepřerybněnou společenskou osádkou - skaláry, čichavci, neonky, tetry, pár živorodek ... Prosím o vaše názory... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 23:25 Muž ondralomnice [81]
Ahoj zná někdo tento filtr? www.aqua-obchod.cz/… pokud ano jakej je
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 14:22 amrtin Re: ivini
Jelikož už máš vduch.motorek,tak tě ten nejlevnější bublifuk vyjde doslova na pár korun a koupíš ho všude X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 12:50 ivini Re: Urtman a romant
děkuji oběma za rady, jdu si najít něco o bublifuku..díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 10:26 JoKa Re: ivini
Já jsem se také domníval, že stačí. V betáriu jsem filtr neměl a stačilo odjet na 4 dny, ty dny se voda neměnila a hned jsem musel jednoho z nich poslat na druhou stranu...
Ono stačí, když nezanedbáš údržbu, ale jakýkoli problém a nic ti s ním nepomůže... Za mě, aspoň zmiňovaný bublifuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 05:09 R Muž romant [27987] Re: ivini
Možné to je, ale nesmí se podcenit a to ani omylem výměna vody, neb kombinace zdatných producentů odpadu s "velikostí nádrže" může velmi rychle sehrát klíčovou roli a začnou problémy. Osobně bych tam alespoň bublifuk měl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 04:17 ivini – bez filtru
mám akvárko 54l bez filtru, jen kytky a mečovky a vzduchování..
připadá mi, že to tak stačí, je to možné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 23:49 Muž jmalyska [167] Re: Folvi
Já mám k 360l akvárku JBL e1501, hadice v setu tak akorát pro umístění filtru pod akvárkem na jedné straně (čili ne uprostřed, kde bývá ve skříni deska). Odhahem délka hadice 120cm, ale není problém dokoupit hadici a spojky.
Hadice čistím "kominickou" štětkou 1x2 měsíce, filtr nikdy=není třeba. Průtok stabilní, po vyčištění o něco větší. Dodávaná rozstřikovací rampa se docela zanáší, čistím zvenku zubním kartáčkem. Lépe na tom byla plochá tryska (trychtýřek) který se nezanášel, i díky tomu, že v něm voda proudila několika násobně rychleji, než v každé z několika malých dírečkách v rampě.
Filtr se dá během několika sekund odpojit od hadic, bez vytečení vody z hadic či filtru.

Jedna poznámka k čištění, pokud budeš fitr čistit, vyčisti i hadice. Neb po zapnutí vyčištěného filtr se díky opětovnému velkému průtoku ze zanesených hadic utrhne veškerý binec a ten ti to vyplaví do akvárka (hadice na výstupu). Já to dělám tak, že si dám pod akvárko kýbl 10l a prostě hadice (postupně, ne obě najednou!)z ventilu odpojím a strčím do hadice kominickou štětku a rychle to projedu. Voda s bincem se mi vylije do kýble. Za 3 min hotovo a do akvárka se nic nedostane. Nasadím zpět filtr, zapnu a vše OK... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:52 Muž lukasleibelt [84] Re: glpetr
To máš pravdu, že je to levné - zde bych řekl, že záleží na preferencích. Já mám Vnější filtr EHEIM 3 thermo 2180 a ten bych někdy nevyměnil, ale myslím, že je vhodné, když je předloženo více návrhů, aby si dotyčná osoba mohla vybrat.

Co se týče tohoto akvária, tak bych volil za sebe tetra tec ex 1200. Velmi se vylepšil, takže žádné dřívější chyby byly anulovány potlesk

P.S je to můj názor, je jasné, že každý máme jiný stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:49 Muž sasula [274] Re: glpetr
jinak dobre je vyuzit v Hornbachu(pokud neni hodne z ruky) zaruku nejnizsi ceny, staci ze se na netu prodava levneji, je skladem a prodava to firma s IC...

a jeste to bude za internet cenu - deset procent... a to se vyplati... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:44 Muž sasula [274] Re: matlala
to uz neplati... byl modifikovan adapter ktery za to mohl...

za sebe taky doporucuji TetraTec EX1200 u jednoho mam dokonce 4m dlouhou vstupni hadici a v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:31 Muž glpetr [69] Re: lukasleibelt
lukasleibelt napsal: Ahoj. Eheim je velmi kvalitní značka ale pokud chceš něco kvalitního a zároveň levného, tak bych volil tetra tec ex 1200

ahoj levný? koupil jsem EHEIM eXperience 25O (včara jsem ho spustil) na Zoohit za 2500 Kč doprava v ceně[/cite]
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: lukasleibelt
nevim jak ted, ale ty dost tekly, sám jsme se u jednoho staršího setkal s netěsností hlavy po důkladném vyčištění a promazání.

Druhé nejlepší po eheimu je JBL, tady asi JBL e1501
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 17:41 Muž lukasleibelt [84]
Ahoj. Eheim je velmi kvalitní značka ale pokud chceš něco kvalitního a zároveň levného, tak bych volil tetra tec ex 1200
profizoo.cz/…
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 16:14 Muž glpetr [69] Re: Folvi
ahoj www.akva-tera.cz/… mám tento filtr v provedení 250 v provozu teprve 2dny, proto ho nemůžu hodnotit ( PS absolutně tichý provoz)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:11 R Muž romant [27987] Re: Folvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 15:01 Muž Folvi [-22] Re: romant
terčovci, ale do budoucna bych plánoval spíše skaláry nebo menší hejnové rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:29 R Muž romant [27987] Re: Folvi
Jaká je osádka toho akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:26 amrtin Re: Folvi
Všeobecná rada:Hadice jdou prodloužit,případně vyměnit za delší,akorát pozor na to,aby čerpadlo(jakékoli)stačilo vodu vytlačit na větší vzdálenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 14:05 Muž Folvi [-22] – doporučení filtru
ahoj,
mám 300 l akvárium a chci si do něj pořídit vnější filtr, nedoporučil byste mi někdo nějaký za rozumnou cenu a dobrý výkon a kvalitu? zároveň který má dostatečně dlouhé hadice, jelikož jsem často četl, že bývají krátké.
Díky moc všem za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:42 R Muž romant [27987] Re: deck
U tohoto filtříku je to o osádce, jakmile bude akvo více zatíženo znečišťovateli, bude tento nedostatečným a to zvláště svým objemem filtračních hmot, na což budeš upozorněn tím, že se bude muset co týden píglovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: michala
Ja mam v tom samém AQ elite jet-flo 50 a jsem spokojený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 13:32 Muž Yirka [9126] Re: michala
Buďto klasický bublifuk nebo čerpadlo Atman200 s kostkou biomolitanu. Oba splní účel bezezbytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:44 R Muž romant [27987] Re: michala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:39 Žena michala [0]
prosím poradte jaký filtr do 54l akvárka.. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:31 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ano, nadsadil jsem to, dalo by se. U rostlinných akvárií potřebuješ svižnější cirkulaci vody, o tom to je, proto to vyšší číslo u toho přečerpávacího poměru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:28 Muž MichalK [16] Re: romant
A i ten objem filtrační hmoty by byl pro tu 150 ještě dostačující jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:27 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: romant
Aha, tak to je pro mě zase zajímavá nová informace. Proč je u rostlinných akvárií o tolik vyšší nárok na filtraci v porovnání se společenskými? Očekával bych, že právě ty rostliny trochu s tou filtrací pomůžou. A nebo je to proto, že v silně zarostlých akváriích není dostatečná plocha dna v kontaktu s vodou a snižuje se filtrační schopnost dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:19 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Tak na vysvětlenou, papírovej výkon filtru(obecně) se po zašpinění sníží cca o polovinu a s tímto číslem teprve operovat a to 5-10x pčečerpání nádrže platí spíš u rostlinných akvárií, kdežto u běžnějšího tzv. společenského akva je to 2-3x přečerpání za hodinu po tom zašpinění filtru dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:15 Muž MichalK [16] Re: romant
Ok super tak to se mi fakt jeví jako skvělé řešení, včera jsem si tu četl ještě jeden článek ve kterém se píše, že by filtr měl protáhnout obsah nádrže 5 - 10x za hodinu, toho jsem se úplně vyděsil :-D Já četl původně zhruba dvakrát a i to se mi zdálo už celkem horská bystřina :-D Jinak toto řešení je teda vhodné i případně pro 150l akva? Pořád uvažuju ještě o těch skalárách, bojím se, že bych se o něco snažil ale pořád bych si říkal jestli by to s těma skalárama nebylo lepší (rozměr by teda byl 80x35x55).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:11 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ne, nebude, nasadíš na tu kostku ještě kus trubky s dírama, bude součástí balení a bude to jak píšeš, tahat vodu z celýho průřezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:02 Muž Burik [727] - Aquascaping
Zdravím,
také bych potřeboval pomoci s výběrem nového filtru pro mé 54l akva.
Rozhoduju se mezi Eheim Ecco Pro 2036 a Eheim Classic 350-2215

Jde o náhradu mé Tetra tec EX600,potřebuji o něco větší výkon,aby se voda lépe točila po akva.

Ecco se mi líbí vzhledově přívětivějším ovládáním,vyšším výkonem a malou spotřebou..

Pro Classic 2215 zase mluví jednoduchost,blbuvzdornost a o něco větší kapacita pro filtrační média,ale menší výkon

za rady děkuji:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 11:02 Muž MichalK [16] Re: romant
A ta kostka 10x10x24 nebude to nahodou tahat vsechnu tu vodu jen vrchem a spodek bude "nepruchodny"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 07:25 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Šel bych do té 202 s touto kostkou. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 01:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichalK
máš ho tam napsaný i u hlavy, tak si to spočítej, pokud vim, ta 201 má tak 6cm na výšku bez trnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 01:00 Muž MichalK [16]
Dobře, díval jsem se už na internetu, ale příjde mi to pro mě nepřehledné, takže čerpadlo bych si vzal třeba toto: akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… nebo toto akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
Tady se dá asi upravit průtok.

A k tomu který molitan z těchto www.heureka.cz/… ? Jak poznám ten rozměr, který mi půjde dát do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 00:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichalK
no za sebe a určitě i mnozí další budou zas a znova souhlasit že ideální vnitřní filtr je kostka molitanu a čerpadlo. Konkrétně atman hlava ta nejmenší a ta nejmenší nebo trošku větší kostka co se vleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2014 00:43 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: MichalK
Já bych šel (taky jsem šel) do kombinace čerpací hlavy (Atman AT-201) a kostky biomolitanu (třeba www.akva-exo.cz/…).

Podle údaje o průtoku se filtr tak zcela vybírat nedá, protože málokdy je jasné, jestli je to údaj pro sestavený filtr při běžném zanesení nebo jen pro samotné čerpadlo bez filtračního média. Jestli je to v tomto případě jen pro čerpadlo, připadalo by mi to trochu na hraně.

Větší problém toho filtru vidím spíš v tom, že nenasává vodu celým povrchem, ale jen několika malými otvory, pak ji žene přes filtr jako přes trubku. To pro nitrifikaci není optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 00:18 Muž MichalK [16]
Dobrý den, je filtr hailea hl-bt 400 vhodný do 98l (80x35x35) akvária? Vím, že píšou, že je pro akvária do 60l, ale ten průtok 200l/h, který se nedá regulovat mi spíš říká, že by se hodil do většího. Spíš se bojím, že nemá na 98l akvárium dost velký molitan. akvarijni-filtry.heureka.cz/… Mám ho doma tak si říkám, že bych ho raději použil a investoval ty peníze do rostlinek nebo něčeho jiného v akváriu. Případně kdyby byl tento naprosto nevhodný, jaký levný dobrý vnitřní filtr/kombinaci čerpadla a molitanu by jste do takového akvária doporučili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 04:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: dzuzo
Ja mam 406 ve 160L a je to tak tak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 00:29 Muž acik [416] Re: dzuzo
být tebou vzal bych Fluval 406 i silnější... Já mám čistý objem 380litru a filtr mám na 1200 litru,jedu na max výkon. neboj se toho ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 00:22 dzuzo – 200l
bude mi stacil do 200 litroveho akvarka filter FLUVAL 206? v akvarku chcem mat cichlidi.dakujem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [89] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232496x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=4401