Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 244 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 18:51 Usine
Než si nějaký filtr koupíš, podívej se jestli jsou na něj k sehnání náhradní díly a za kolik.
To sid.
Všichni máte starost o bakterie, aby nepochcípaly když se vypne filtr. Nepřidusí se tím CO2 co se ve filtru rozpouští. Nebude filtr hlučný. Jak upravuješ vodu před výměnou když má vyšší PH než v akváriu a nebo až v nádrži zase cočkem. Potom by ve filtru byla voda drobet kyselejší než v akva, aspoň nějaký čas po výměně vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 10:50 Mik/a/
Díky moc za rady. Jelikož jsem žena /u přezdívky byl překlep/ tak nějaká domácí výroba filtru u mě nepřichází v úvahu - s manželem jako pomocníkem počítat nemohu. On se na rybyčky rád dívá, ale jinak do toho absolutně nezasahuje.Vnější filtr je dražší, ale je to podle vás lepší volba- do tak velkého akvárka- takže jdu do vnějšího a teď se budu hozhodovat jen mezi značkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2007 07:21 Štěpán
Půdní filtr ještě úplně do propadliště dějin nepatří. Dá se udělat jen v části dna oddělený skleněnou přepážkou, dají se tam udělat čistící šachty... Takže jestli opravdu omezuje růst rostlin, nemusí být pod celým dnem ale jenom tam, kde je rostlin málo. Myšlenka využít k filtraci části dna vůbec není špatná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 22:58 Muž georged [44] - Živorodky
a já jsem si to ve svém 240l aq vyřešil tak, že mám půdní filtr :)

A jaké s ním máš zkušenosti ? Třeba při čištění překopeš velkou část akvária hmm ? Myslím že tyto filtry jsou nejnešikovnější a používaly se hlavně v minulých dobách. Napiš nějaké zkušenosti ;-)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 22:49 Sidonius
MiHl: Když koncentrace CO2 přidané jen do malého množství vody ve filtračním okruhu způsobí mnohem větší koncentraci než je v akva
To si u filtru, kterým protéká voda, neumím dost dobře představit... hmm
(Že by mohlo dojít k mnohem větší koncentraci CO2 ve filtru než je v akva.)
Znamenalo by to podle vás, že by byl nějaký výrazný rozdíl mezi pH v kanystrovém filtru a v akva, odpovídající "mnohem větší koncentraci CO2 ve filtru než v akva"?...
Ono totiž nejde ani tak o koncentraci CO2, ale o pH!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 22:35 Sidonius
Vaclav: S klesajícím pH rapidně klesá i rychlost nitrifikace.
V zásadě nic proti. :-)
Ale jestliže dodáváme do akva CO2 za účelem zvýšení jeho obsahu na jakousi požadovanou koncentraci, (řekněme 25mg/l), nebo za účelem snížení pH, (řekněme na 6,5), je pro nitrifikaci naprosto lhostejné, jestli CO2 vháníme do sání filtru nebo např. přímo do vody vzduchovacím kamínkem. Ať zvolíme jakýkoli způsob rozpouštění, dosáhneme-li požadovanou koncentraci CO2, (v našem případě 25mg/l), nebo požadovaného pH, (6,5), pH bude v daném akváriu vždy stejné, stejně jako jeho dopad na rychlost nitrifikace! :-)
Jediný rozdíl bude podle mne v potřebě CO2. Při rozpouštění vháněním do sání filtru bude k dosažení požadované koncentrace nebo pH výrazně nižší potřeba CO2, než při použití vzduchovacího kamínku jako difuzéru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 22:26 Muž MiHl [55] - Cichlidy
Když už to téma přešlo na CO2 a nitrifikaci,chci se zeptat,jestli není pro ty bakterie lepší kyslík než CO2?
Právě řeším,kam v novém akvárku umístit difuzér CO2,aby nebyl moc vidět a kdybych ty bublinky pouštěl přímo do filtru.... co mi řeknou bakterie? :-O


ty bakterie určitě kyslík potřebují, proto se prodávají třeba ty intervalové filtry
přidáním CO2 do vody se nesníží množství kyslíku, ale nevím jak na to ty bakterie budou reagovat - jestli je lze také otrávit jako ryby, to nevím (koncentrace CO2 přidané jen do malého množství vody ve filtračním okruhu způsobí mnohem větší koncentraci než je v akva), k tomu taky směřovala ta moje poznámka. Já osobně bych dal co2 až leda do výstupu filtru, ale to jen pro můj pocit, fakta nevím.

Jak je to s ohledem na václavův komentář - CO2 sníží pH, což sníží rychlost nitrifikace, tak takové informace nemám, ale rád bych se dozvěděl něco nového ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 22:18 Muž Přéma [23] - Amerika
Když už to téma přešlo na CO2 a nitrifikaci,chci se zeptat,jestli není pro ty bakterie lepší kyslík než CO2?
Právě řeším,kam v novém akvárku umístit difuzér CO2,aby nebyl moc vidět a kdybych ty bublinky pouštěl přímo do filtru.... co mi řeknou bakterie? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 21:39 vencisimo
Když to snáší i čtverzubec, tak to zas tak hrozný nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 21:26 Usine
S klesajícím pH rapidně klesá i rychlost nitrifikace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 20:13 Sidonius
MiHl: ...nesnižuješ si tím biologickou filtraci?
Proč by to mělo hrozit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 19:32 Muž vencisimo [7]
řek bych že ne, protože sem kromě růstu rostlin nezaznamenal rozdíl mezi tim, když přidávám CO2 nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 19:07 Muž MiHl [55] - Cichlidy
... do nasávání pouštim CO2 a toho se rozpustí ve vodě skoro 100%...
to určitě rozpustí, ale nesnižuješ si tím biologickou filtraci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:45 Muž isamik [180]
vencisimo: Na zavery je brzo. To co vam prijde jako rasa je javsky mech, ktery pouzivam na zakryti bublifuku.
Myslim si, ze to Vaclav pekne napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:42 Žena Danila [4489] - Sumci
Mik: řešila jsem to před dvěma měsíci a dlouho. Nakonec jsem koupila Flual 305 vnější a jsem maximálně spokojená. A navíc není slyšet! super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:42 Muž vencisimo [7]
a Václave, nevidim jinou možnost, než to udělat na zadní stěně(aby to k něčemu vypadalo), to si radši pořídim jak říkáš hrncovej, ušetřim místo a snadnější údržba(vodnesu si ho do vany a nenadělam bordel), a kdyby to akva bylo už větší(nad 300l, protože sem s Fluvalem 204 v 200l uplně spokojenej), tak si vyrobim ze soudku nebo z akvarka svuj vlastní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:36 Muž vencisimo [7]
Isamik: a myslíš, že je to účiněší než kdybys tam měl vnější, už jen proto, že tim molitanem toho hodně projde, já ze zkušenosti vim, že vracíš zpátky půlku bordelu, když nemáš vatu(navíc si tam můžu strkat i rašelinu aktivní uhlí, keramický kapsle atd.), do nasávání pouštim CO2 a toho se rozpustí ve vodě skoro 100%, ušetřim místo a navíc netvoří se ti tam na tom levým řasa? A vůbec už tu nemluvim o snadnější údržbě vnějších filtrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:33 Usine
Můžeš vlepit pár přepážek do akvária a nacpat biomolitanem. Stačí pak jen slabé čerpadlo a máš filtr o objemu který v hrncových filtrech těžko najdeš. Pokud nechceš přijít o prostor v akváriu lze ho mít i vedle akvária. Jak jsem ale napsal musí být na něj místo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:25 tomele
a já jsem si to ve svém 240l aq vyřešil tak, že mám půdní filtr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:24 Muž isamik [180]
Fotka k příspěvku Treba..

Filtr ma rozmery 300x100x80 mm, mam 2kousky v 300l akvarku, ktere prave zabiham.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 18:17 Muž vencisimo [7]
tak to mi pověz, kdy a jaký vnitřní filtr je daleko účinější v 240l nádrži, beru vnitřní filtry v malinkatejch akvárkách(ale tam sou spíš pro klidný spaní než pro efektivní filtraci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:57 Usine
Jsou ale i další rozdíly ve vnějších a vnitřních filtrech. Ani vnitřní filtr nemusí být vidět a přesto být daleko účinější a i podstatně lacinější než vnější filtr. Vše je jen otázkou místa a velikosti prostoru v nebo okolo akvaria. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:39 Muž hanz [27]
Souhlas,100%vnejsi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:43 Muž vencisimo [7]
Vnější všema deseti, větší objem filtrační hmoty, nezabírá místo a nehyzdí akvárium, snadnější údržba, strašně možností jak umístit nasávání a výpust tak, aby to bylo ideální, navíc je můžeš snadno upravit, líp filtruje, takže volba je asi jasná ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:37 Šámes
kup si vnější nezabere tolik místa v akva..no to newim jaká je mezi tím rozdíl..asi jen to že je venku a vevnitř..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:35 Mik – Vnější nebo vnitřní filtr do 240 l akvárka?
Budu zakládat větší 240 litrové akvárko a nevím jestli zvolit vnitřní nebo vnější filtr. Akvárko bude společenské-nějaké živorodky,neonky,skalary....Výbírám mezi Tetra Tec/In 1000 nebo EX 700/ a Fluval /4Plus nebo 205/.
Jaký je vůbec rozdíl mezi vnitřním a vnějším filtrem /kromě toho, že jeden je v akva a druhý venku/?
Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:39 oldkiwinka
já mám vibrační motorek a filtr v pokoji, asi 2 metry od akvárka mám postel, kde spím, (motorek má 2 stupně -regulace), a mám to na tom nižším tak si krásně rychle usnu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 17:27 magda
motorek se dá dát do jiné místnosti, stačí kapku delší hadička, já ji mám 7 metrů a pohoda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 14:14 Žena Lucianetta [43]
tak teď teda nevim :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 14:00 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
no sám použivám motorek ZHONG:-) a nemohu si stěžovat:)tichej,regulace,dobrá cena:-Djede mi cca rok v kuse:-) X-) přesně tenhle www.akva-exo.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:50 Štěpán
Tu VĚC za stovku nekupovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:49 Muž Nik [191]
taky bych navrhoval drošku dražší motorek. Tak za 200,- bude tišší a možná víc vydrží. Docela bych se bál toho výrobce - Zhong.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:31 VlastaK
Pokud budete mít akva v místnoti, kde budete spát, tak se obávám, že ten vzduchovací motorek nebude moc tichý. Že u něho prostě nepůjde spát. Také jsem nejprve koupila ten nejlacinější a pak jsem musela koupita jiný a v jiné cenové kategorii a stejně není úplně bezhlučný. Tak to promyslete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:14 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
lepši by bylo biomolitan,jinak může:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2007 13:04 Žena Lucianetta [43] – může jít k sobě tenhle motorek a filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 16:01 SEKAC
MRKNI NA TENHLE www.exo-eko.cz/… MÁM HO V AKVA A SEM SPOKOJENEJ TICHÝ CHOD A CENA DOBRÁ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 15:30 Luck
A ještě dva další: www.akvarista.cz/… a www.akvarista.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 15:23 Luck
Dobrý den,
rád bych se přidal k vaší diskusi.Zařizuji 112 litrové AQ a hledám filtr, našel jsem filtry: www.akvarista.cz/…, tak jestli by se tam hodily, a aby se cenově vlezly do 900Kč.
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 13:53 mili – Poradíte??
Budeme zařizovat akvárko o rozm.60x35x40cm,poradí mi někdo jaký filtr?Chceme tam mít parmičky čtyřpruhé a neonky,a nevíme ,jaký filtr zvolit,jestli klasiku molitan ,nebo nějaký s vyměnitelnýma náplněma.Prosím,poradí někdo??Díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 09:28 Muž filipsi [1295] – Tcko a skrceni
Taky jsem kdysi u silenty skrtil pres T a volnou hadicku. Ted jsem si koupil sera air 100 (myslim, tak nejak), A dela kdyz jede naplno bez zateze fakt velky kraval (na muj vkus). Pri skrceni primo (zatizeni) se hluk dost snizil. Zivotnost membrany ani vetsi zahrivani me netrapi, tak ho skrtim primo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 09:20 Muž isamik [180]
"Bublifuk" se da docela hezky schovat :-). V pripade toho skrceni je dobre si poridit "T-cko" coz je rozdvojka a skrtit ten volny konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 09:07 Muž filipsi [1295]

Ne, akurat. Aby ti ro bublalo jak chces, skrti se hadicka (myslim, ze jsem skrtitko zahledl i na te fotke)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:48 Žena Lucianetta [43]
Dobrá tedy..... přecejen asi o tom už něco víte X-) jen se chci zeptat, jaký výkon by měl mít vzduchovací motorek? 50 l/hodinu je asi moc moc, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:27 Muž Norton [109]
Však ten první se také dává do akvárka, takže místo zabírá také a navíc má "nehorázně" velký průtok a minimum filtrační hmoty. Skutečně, pro 20 litrovku je bublifuk dobré řešení. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:22 Žena Lucianetta [43]
no jo, ale ty se musí dávat celé dovnitř akvárka, ne? To se mi moc nechce, už tak je to vevnitř maličké, nerada bych tam cpala ještě filtr sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:11 Muž filipsi [1295]
Jasne, to co je na obrazku 2 a 3. Nevim, jak jsou velike. Je to tzv. "elementkovy filtr", kde se vhani vzduch kompresurkem, vzduch strhava sebou vodu ktera je tak nasavana pres molitan a vyfukovana spolu s bublinami nahore. Prohledej forum, najdes toho o nich hodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:10 Muž bigboban [19] – bubla
Dal bych ten jednoduchý bublací. Dvojitý zabere půl akva a ten čerpací bude až moc vířit vodu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:05 Žena Lucianetta [43]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:04 Žena Lucianetta [43]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 08:04 Žena Lucianetta [43]
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [244] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=12151