Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 175 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 13:14 švíco – Re: Eva
Když už by se mělo jednat o dočasnou nádržku, tak bych volil nějaký závěsný filtr Eheim. Např. toto:
www.akvaristik.eu/…
Snížil bych průtok na minimum. Menší bych nedával, jde o objem filtrační hmoty. Vzhledem ke třem "prasátkům" v kapce vody je pro Vás nejdůležitější objem filtru.
Závěsný vnější filtr má tu výhodu, že nebudete zmenšovat už tak malý životní prostor těm rybkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:45 Eva – Re: švíco
Vim, že je to málo, ale byl to dárek, takže ... časem se snad pořídí větší - než vyrostou.Teď bych ale potřebovala aspoň čistou vodu. Takže prosím radu na ten filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 12:29 švíco – Re: Eva
Tři závojnatky ve 30l? Si děláš srandu ne? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.11.2010 12:06 Eva – Filtr do 30l akvária
Ahoj, potřebovala bych poradit, jaký mám pořídit filtr do akvária (objem 30l) pro 3 závojnatky. Ten nynější mi po cca 2 měsících přestal jít (nejspíš špatný typ a jeden z těch levných). Chci se zeptat na dobrý typ filtru s tichým chodem a dobrým výkonem - s ohledem na produkci závojnatek. A další dotaz, zdali je lepší závěsný filtr než vnitřní, popřípadě jaký je rozdíl mezi vnitřním filtrem a filtrem závěsným. Děkuji všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:09 R Muž Silent [5949] – Re: 86lucky
Z vlastní zkušenosti můžu doporučit tento www.akvaristik.eu/… nebo www.akva-tera.myeshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2010 22:05 86lucky – Filtr pro akvárium 120 l
Ahoj,
rozhodla jsem se pro nákup nového filtru, ale moc se v tom nevyznám. do teď mám nějaký obyč ze setu ve kterém jsem si akvárium před pár lety koupila. Můžete mi poradit jaký filtr je nejvhodnější? Asi by se mi líbil nějaký vnější. Ale zas záleží na poměru cena/výkon...Dík moc všem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 18:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: davidus
...Na druhou stranu půl roku se dívat na zahnědlé hadice také není příjemné...
Koukat se máte na akvárium, ne na hadice. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   10.11.2010 13:40 Marty4ever
urcite eheim ecco
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 13:30 Marty4ever – martin
eheim je nej ja mam eheim ecco pro 200,sice mi to trošku foukalo do cabomby ale trošku jsem potočil s kohoutkama a navolil jsem si to,žádný problém jsem spokojen. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 11:30 Muž Snofrev [54] – Re: davidus
Mám TT EX700, co si vzpomínám, tak i v návodu je, že válečky a ježky není třeba měnit, stačí jen propláchnout a jede se vesele dál. Osbně čistím část filtru cca 1x za čtvrt roku, ale změny průtoku neeviduji. Dělám to hlavně pro kontrolu(výměnu) posledního media, ta jemná bílá vata (uhlí jsem vyhodil) a ostatní media dle mne není třeba měnit, stačí propláchnout ve vodě z akva při údržbě.

Co se týče zanešení hadic. Dle mých zkušeností se jedná o hnědou řasu a pokud se tvoří v hadici hnědá řasa, nejspíš se tvoří i v akvariu (hnědá nebo zelená, to už je jedno), po vyřešení problému s řasou v akva, ustoupila i řasa z hadic. Zcela se jich zbavit asi nelze, to už by pak byla sterilní celá nádrž.
Jednou za čas hadice propláchnu horkou vodou a stačí.
Zásahů do filtru se snažím dělat co nejméně, nebaví mě pak to jeho odvzdušnění.I malé bublinky vzduchu dělají celkem bordel ve vrtulce a musí se mu trochu pomoct. Při sestavování do něj naliji čistou vodu z akva a molitan v koších co nejvíc promačkám aby bylo co nejméně vzduchu.
Po pár dnech je filtr opět naprosto tichý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 09:40 R Muž Silent [5949] – Re: davidus
Čistit až se průtok filtrem rapidně zmenší. Hadice lze čistit kdykoli ovšem filtr bych nečistil častěji jak jednou za měsíc a nikdy ne všechny hmoty najednou, protože máte podle popisu přerybněno. Keramické válečky se nemusí měnit vůbec stačí je jen zlehka propláchnout. Ty hnědé "nečistoty" jsou kolonie bakterií. Ideální stav je, když se čistí jen mechanická média a do biologické části filtrace se sahá maximálně jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2010 08:31 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Haimdol
Ahoj,mohu se zeptat jak často tetra tec 1200 čistit? Mám akvárko 300l přemnožují se mi v něm živorodky.Týdně odsávám 100l voda tvrdá.Filtr jde na plno a po třech měsících mám hadice a filtrační válečky hnědé.Musí se potom válečky měnit?Bílé už nebudou i když je propláchnu. Jak často čistit abych si zbytečně neničil bakterie.Akva je středně zarostlé rostlinami.CO2 a PPMD ano. Na druhou stranu půl roku se dívat na zahnědlé hadice také není příjemné.Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 19:00 Muž Rollcut [-1] – Re: Maza
Tak snad ano:) Tak děkuju za pomoc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 17:02 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rollcut
Teď ji mám v 84l. Když se nebude moc škrtit, může být pro těch 150l OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 11:58 Muž Rollcut [-1] – Re: Maza
A ve který nádrži jí konkrétně máš tu 240? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 08:35 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Maza
No já vycházel z udávaného minimálního výkonu 280l/h což mi přijde dost, pokud jede jak říkáte tak to je ideální X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2010 00:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Deathbull
Dnes jsem tu 240ku čistil, mohl jsem to změřit :-) Ale odhaduji tak 1,5-2l za min. Stažená tak na 1/4 průtoku, žádný "vír" v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 23:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Maza
No to jste docela odvážný, já volil jako základ Biopower 160, kvůli nejslabší hlavě :) Mám to na minimální výkon a když se to krapet přicpe...tak udělá 2-2.5 objemu za hodinu a to mi přijde akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:16 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rollcut
Nic takového jsem ani nenaznačil. ne Jen mám raději filtry trochu předimenzované, než naopak ;-)
Do 150l bych již volil nějaký vnější filtr, výborně mi slouží třeba Eheim EccoPro200 i 300.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 22:00 Muž Rollcut [-1] – Re: Maza
Tím chcete říct, žekdyž si koupím do 150l akvária tu 200-stovku, tak že filtrace nebude fungovat na 100% ?? :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:52 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Haimdol
Mám jak Biopower200 tak o jeden modul rozšířený Biopower240 a fungují opravdu perfektně - jak biologicky, tak i mechanicky. Ta modularita a rozšířitelnost je taky plus.
Spousta peněz, ale nic lepšího asi neseženeš.
To Deathbull: Biopower200 jede v 54l a rozšířený 240 v 84l :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:47 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Haimdol
Funkčnost mohu povrdit, ještě než jsem si všiml Biopoweru od Eheimu, tak jsem na tento princip předělal Serafil od Sery. Ale je zase pravda že jsem oba filtry rozšířil o další komory a jedou v 54L akváriích, (hodně zarostlých a krapet přerybněných stydim ), varianty s nejslabší hlavou. Osobně si myslím že při používání s originálním množstvím komor bych se držel spíše dolní hranice doporučení velikosti akvária, možná i méně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:55 R Muž Silent [5949] – Re: Rollcut
Výhoda tohoto filtru je v tom, že je komplexní. Takže o mechanickou filtraci mít strach nemusíš. Po pořádném zaběhnutí filtruje perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:53 Muž Rollcut [-1] – Re: Haimdol
A co se týče mechanicého očištění vody? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:51 R Muž Silent [5949] – Re: Rollcut
Co se osidlovacího povrchu pro bakterie tak určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:49 R Muž Silent [5949] – Re: pancéřníček
No jo. Precisní provedení, kvalitní materiály a vynikající filtrační hmoty holt něco stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:48 Muž Rollcut [-1] – filtr
Děkuji všem za rady!:) A pokud to dobře chápu, tak tenhle filtr mi nahradí např. 2x tak velkou biomolitanovou kostku? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:36 R Muž Silent [5949] – Re: pancéřníček
Souhlasím i nesouhlasím. Akvacitová kostka po zaběhnutí dokáže poměrně dobře čistit vodu i mechanicky. Co se klasických vnitřních filtrů týká tak s tvým názorem souhlasím. Jsou však i vyjímky jako zde probíraný Eheim Biopower. Je to díky své konstrukci a použitým hmotám velmi dobrý biofiltr. Při správném použití je stejně funkční jako mnohem větší bioakvacitová kostka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 19:31 Muž pancéřníček [168]
Biomolitanová kostka s čerpadlem sice není schopna mechanicky pročistit vodu jako třeba níže jmenované filtry,protože holt nasává vodu celým povrchem kostky a proudění je tím pádem minimální,ale co se biologické filtrace týče,je mnohem lepší a výkonnější než klasický vnitřní filtr.A to je určitě mnohem důležitější.Nehledě na cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:52 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Maza
Souhlasím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:45 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Rollcut
Jen bych asi zvolil do 150l tu Biopower240. Cenový rozdíl není velký a získáš o třetinu víc náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:39 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: romant
Pleteš se, ale vyvracet Ti to nebudu. Každý má pro své tvrzení svoje argumenty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 18:38 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Rollcut
Určitě je to zatím to nejlepší z vnitřních filtrů. I přesto, pokud je to jen trochu možné, doporučuji filtr vnější. Pokud to není možné, pak je to určitě to nejlepší, co je v současné době k mání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 17:48 R Muž romant [27982] – Re: Rollcut
Já bych šel do tý biomolitanový kostky s čerpadlem. Řekl bych, že vykoná stejnou službu jako ten Eheim. Pokud se pletu, nechť mě někdo znalejší vyvede z omylu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 17:32 Muž Rollcut [-1] – filtr
Fotka k příspěvku Zdravím vás všechny :-) Mám v plánu 150l akvárium a přemýšlím o tomhle filtru: EHEIM vnitřní filtr Biopower 200. Má něco do sebe? Myslím že jo..protože se skládá z podobných nebo uplně stejných filtračních materiálů jako vnější filtry. Nebo by snad byla lepší biomolitanová kostka s čerpadlem? Sdělte mi, prosím názory na tuhle mašinku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:24 S Muž invalida [3881]
Dnes sem byl u paní která koupila nový filtr..kombinovaný..prej vychválený prodavačem...tip něco jkako akva special Uvnitř je kousíček houby a pytlíček s uhlím........vyřešil jsem to tak že jsem vyndal uhlí...filtr to neutáh :-O Cena tam byla necelých 500 smich psali tam 50-200 litrů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:17 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Tragett napsal: Jo to vypada hodne solidne :) Diky za info, mrknu se po nejakem jinem kvalitnim filtru a udelam to tak jak to je na obrazku. :)
Jenom pozor! Různé typy i od Eheimu mají filtrační média poskládána různě. Nedělej to podle obrázku, ale podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 16:02 Muž TomášB [12]
No to už je trochu mimo mou cenu. S tetratecem sem spokojen, tak bych to vyřešil tím EX 1200. Jen jestli 12litrový filtr s 1200l/h není už na 240l moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:44 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: TomášB
Ano, tu sedmistovku bych věnoval na menší nádrž. Na tu velkou bych ale doporučoval buď tento www.akvaristik.eu/…
nebo tento filtr:
www.akvaristik.eu/…
Filtračním hmotám od EHEIMu Tetra nemůže konkurovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:29 Muž TomášB [12] – Re: akvaristik
Máme doma 240l akva s filtrem Tetra Tec ex700. Myslíte že by bylo lepší kdybych si tu sedmistovku vzal na to 135l akva, a do toho 240l koupit Tetra Tex ex1200?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 14:24 Muž Sid [6629] - Rostliny
...No ten biomolitan properu tak jednou za 10 - 14 dni, vnejsi filtr cistim jednou za mesic...
To je příliš často - teprve dobře zajetý filtr funguje i jako mechanický pro drobné nečistoty...
Vyplavování nečistot z filtrační vložky interního filtru se dá minimalizovat tím, že na něj před vyndáním z akva nasadíte igelitový sáček. (Přeci jen je tento druh filtru poměrně frekventovaným řešením filtrace v akváriích...)

V rostlinných nádržích, (se "silnou" rostlinnou a "slabou" rybí osádkou), je důležitější schopnost filtru zajistit dostatečné proudění vody, než objem filtračních hmot.
Něco jiného jsou "rybí polévky" - přerybněné nádrže s nedostatkem a/nebo nefunkčními rostlinami, kde filtr funguje jako "rezerva" při odbourávání škodlivých látek. (Pravda - tato "varianta" je v českých zemích frekventovanější... :))
V této souvislosti si musíte ujasnit, jaké akva hodláte provozovat vy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:52 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Tragett
Pokud máš 2213 - lze ho bez problémů doplnit - můžeš mi napsat vzkaz a domluvíme se, co všechno potřebuješ a kolik to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:48 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: akvaristik
Jo to vypada hodne solidne :) Diky za info, mrknu se po nejakem jinem kvalitnim filtru a udelam to tak jak to je na obrazku. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2010 13:45 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Tragett
Fotka k příspěvku Tady je to znázorněno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:26 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: TomášB
Odpověď ode mě je, co už jsem napsal. Nezáleží na průtoku, ale na náplních. Koupit prázdný filtr, ještě ke všemu, když nevíš, co je to zač, není dobře. Časem budeš potřebovat náhradní díl, nebo servis a máš problém. Filtr nekupuješ každý den, dobře se to rozmysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:24 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Tragett
Ne, koš se vyhodí, na dno se dokoupí vymezovací kus, na něj se dá mechanická předfiltrace, pak kolečko biomolitanu, dosype se SubstratemPro a nahoru se dá bílá flísová vata. Nahoru se opět musí dát vymezovací kus.
Takto doplněný filtr musí naprosto bez problémů fungovat. Mám je v několika nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:22 Muž TomášB [12]
TomášB napsal: Budu mít 135l akva, mám vnitřní Duetto DJ 150, nyní je v 112l avšak je problém že filtr je prostě furt zanešený a na 135l by už vubec nestačil. Líbí se mi ten z aukra co tu Tragett napsal, co sem se dočetl na tom foru tak je to jen bílá Sera? Prý ale jsou v základní sestavě dvě patra prázné, takže co bych měl dokoupit? prosím o odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:18 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: akvaristik
Jo to jasny, ale tady jde spis o to, ze je tam jen jedna nadoba, jeden kos, neni lepsi mit jich tam vice? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:16 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: Tragett
lze ho samozřejmě doplnit originálními náplněmi EHEIM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 13:01 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Re: akvaristik
No prave ze v nem je "jen" biomolitan a filtracni vata, jde o to ze tam je jen jeden jakoby kos, takze nejde dat nic jinyho :(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [175] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=8701