Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 212 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 22:41 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
Jo tak to nevím jak to pokračuje. Vypadá to moc slibně. Pokud by byl nějaký problém, viděla bych ho v malém objemu. Co jsem kde četla, vždy se hovořilo o důležitosti objemu nádrže, filtrace a stabilizaci akvárka, z hlediska pH a teploty.


Tady jeden odkaz na Sulawesi krevetky.
www.shrimp.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.06.2009 22:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: gošice
Ten odkaz je konečný vloni, ten příběh je nejspíše uzavřený a kardinálky zahrabány podle vývoje v deníku. Co jim mohlo chybět ? Filtrace, nebo teplota nebo ještě něco jiného ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2009 21:39 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Pokud se budeš snažit napodobit přirozené prostředí, tak vzhledem k tomu, že mnoho rostlin zřejmě nebude, je opravdu jak již jsem psala nejlepší hamburský plošný.

Tohle Sulawesi je bombičkový :)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:13 Muž Johan [4945] - Rostliny
Jde o to, aby filtr nenasával malé krevetky, a aby, pro krevety, dostatečně čistil.Co konkrétně by měl čistit, že to obyčejný bublifuk nebo jen čerpadlo nezvládne?
Nebo se plánuje krevetkárium bez rostlin? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 21:01 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
pokud chces neco narocnejsiho nez cherryny tak bublifuk nestaci
idealni by byl ten plosnej hamburskej s nejakym cerpadlem(muzu doporucit atmam at200), akorat ho zatoceny a dat do rohu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 20:36 Muž NIKO [527] – Re: Haimdol
Je to tak,do meších(do 100L)stačí bublifuk,mám ho v 72ce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:43 R Muž Silent [5949] – Re: llang
Nejlepší bude možná to nejjednoduší řešení. Kostka bioakvacitu a regulovatelné čerpadlo. Funkční, jednoduché a nestojí to moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:42 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Myslím, že hamburský plošný by krevetky ocenily :-) Taky by šel půdní, klasický velký bublifuk.
Důležité je, aby se Ti do něho nedostaly krevetky....tzn. nasávání přes biomolitan.
Další o čem můžeš vzhledem k objemu uvažovat je filtr vnější, ten by Ti zase nerušil v akva.
Záleží na tobě :-)

Já bych vzhledem k osazenstvu zvolila hamburský X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:41 Muž llang [5] – Re: Ninco
Jde o to, aby filtr nenasával malé krevetky, a aby, pro krevety, dostatečně čistil. U malých krevetárií jsem si vystacil s malým houbičkovým, ale u takhle velkeho akvaria se domnívám, že je třeba něco lepšího. Už kvůli tomu, že v něm budu chovat, docela "DRAHÉ", sulawezské minikrevetky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:17 llang – filtr pro 180L krevetarium
Ahoj, Jaký je nejvhodnější filtr pro 180L krevetárium. Vnější filtr, vnitřní boxový, vnitřní houbičkový s biomolitanem a nebo hambirský plošný filtr(ten se mi tam ale moc nechce davat, vzhledem ke svému objemu) Za rady předem děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 19:08 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Tak jsem nasel... kdyby nekdo taky hledal http://www.chuangxing.com.cn/en/about.asp pomohlo mi info, ze se jedna o cinsky produkt :) Ale stranky se stejne netvari moc informativne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:58 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
Mám sice v záložkách stránky mnoha firem které vyrábí akvatechniku některé i z Číny, ale Atman zrovinka ne. Firma se totiž jmenuje jinak. Atman je jen produktová řada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:46 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
no tak Atman znacku vidavam v obchodech uz par let kdyz kupuju patentky :) jinak se o to moc nezajimam dokud se mi neco nepokazi... tak snad to nebude jako ty jedovate plastove hracky z ciny :) A jejich stranku na webu asi nikdo netusi ze ?... kdyz mi ani google nepomohl, tak ji budou mit mozna jen v original cinstine :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:41 R Muž Silent [5949] – Re: TomasOxx
Podle vlastních zkušeností s testováním filtrů můžu říct, že tady uvedené filtry jsou standardní kvality. Dnes už mají všechny keramickou vyměnitelnou osičku a běžně dostupné náhradní díly. JKanimals je jen dovozce Atmanů. Výrobce je z Číny. Ovšem v tomto případě jsou tyto filtry kvalitní. Ostatně v Číně nechává vyrábět filtry i Tetra či Sera. Snad jen Eheim a italské firma (Ferplast, Sicce) dělají filtry "doma".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:35 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
jj to video od jbl jsem stahnul chvili po tom co jsem zde psal. Ale celkove je ktem filtrum a hlavne atman malo informaci, zadne dedtailnejsi popisy pripadne navody pouziti a udrzby ke stahnuti, nevim jake dnes jsou treba dobre systemy ulozeni vrtulky a material osicky.. a jake maji ty filtry, jestli je dnes vsechno na keramicke vymenitelne osicce. Jake je pribalene prislusenstvi atd. U JBL info jaks taks u Atmanu nic :) U toho atmanu mi ani google nepomohl :) tak nevim, zda JKanimals je primo vyrobce nebo jen distributor a vyrobce ani stranky nema... Mozna jsem prehnane zvedavy a chci moc informaci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 18:23 R Muž Silent [5949]
Ani jedním z tebou vybraných filtrů chybu neuděláš. Průtok se dá poměrně dobře zredukovat pomocí kohoutů, takže s tím si taky nemusíš lámat hlavu. Jde vlastně jen o komfort údržby. Ten je o něco lepší u JBL, protože tam je průtok filtrací vymyšlen tak, že znečištěná voda protéká napřed jakýmsi předfiltrem který je umístněn v horní části nádoby takže nemusíš tak často vyndavat všechny filtrační části. Na stránkách výrobce je ke spuštění pěkné video s funkcí tohoto filtru. www.jbl.de/… klikni na video clips a vyber JBL CrystalProfi e. Co se Atmanu týče je to standardní kvalitní vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 16:48 Muž O.Tom [439] – Re: Yirka
Cau, tak po zhodnoceni zde na foru zerenovace meho tekouciho fluvalu 204 nema smysl, zvazuji jaky filtr. Akvarium je 80x50x50 coz je 200l a ten fluval 204 se mi zdal hodne slaby. Momentalne koukam na ATMAN cf-1000/1200 http://www.jkanimals.cz/filtry.htm a JBL e900/1500 http://levnaakvaristika.cz/0,182,Filtry-JBL.html maji krasnou kapacitu filtracnich naplni, u tech nejvetsich pocitam stim ze bych je zbrzdil hodne filtracnim materialem, pripadne napojil sani na maly pudni rost, ktery bude pod dekoracnimi koreny, kde zadna rostlina neroste a odkalovacem se nelze dostat ale i tak ten prutok je na 200l nadrz moc. Tak mi to pls nejak okomentujte, poradte, podelte se o zkusenosti :) Pripadne dejte link na nejake dobre info o techto filtrech, na netu se mi temer nic nepodarilo najit. dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 16:06 Muž Argo [6] - Rostliny
No já to blbě napsal a nechtělo se mi to opravovat :). budu ho teprve dělat a bude 60x30 veliký. Akvárium 63litrů 60x35x30 (DxVxŠ)(bohužel pač jsem zjistil že to co jsem chtěl se nevejde :( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 15:15 V – Re: Paja1
Jaký je půdorys?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 15:07 Muž Argo [6] - Rostliny
no když jsme u toho akvária nevíte jaké osvětlení by se tam hodilo? Kolika watové zářivky?? a jestli má někdo zkušenosti s tím jak ty zářivky přidělat ke krytu (podomácky udělaný). Díky ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 15:06 Muž Argo [6] - Rostliny
Díky ti moc ,,V,, :-D Já jdu do té čerpací hlavice Atman s kusem molitanu... vnější ne protože nejsou finance... a ty obyčejný jak říkáš... ....= nebrat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 13:25 V – Re: Paja1
S "klasickejma" vnitřníma filtrama jsem skončil: malý objem + velký průtok = děkuju nechci. ;-) Nějaký čas jsem používal i závěsnej filtr, ale nějak to nebylo to pravý dubový. Pokud chceš vnitřní, tak buďto čerpací hlavu a pořádnou kostku molitanu, nebo bublifuk. Externímu filtru jsem se osobně velmi dlouho bránil, ale nakonec jsem ho zkusil a nelituju.

Pokud ale chceš mít opravdu rostlinné akvárko, tak stačí jakýkoliv filtr. Klidně Atman F-300, Eheim 2006 apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.06.2009 13:15 Muž Argo [6] - Rostliny
:-D diskuze už vidím přeskočila na to proč nevzduchuje a na škrcení :-D . Ale i tak díky to čerpadlo s tím biomolitam bo co to je si koupím a pak napíšu jak to dopadlo. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 09:38 Žena Imii [45] – Re: Miras
Jako škrtítko tam je přece ta část na "vývod" která se dá otáčet (snad mě chápete :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 08:54 Muž Miras [111] – Re: Imii
jj, taky řešení :-) a ještě jsem na ní dal škrtítko, címž se dají krásně regulovat bublinky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 06:50 Žena Imii [45] – Re: deathfoe
Ona je ta hadička příliš dlouhá a nenatáhne ... stačí ji zkrátit aby čouhala nad hladinu, nebo kousek přez akva. Dodávaná délka je příliš dlouhá ... =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 05:35 Muž Miras [111] – Re: deathfoe
no aby to fungovalo tak musíš sundat ten rostřikovač, pak to jde v poho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 00:25 Muž deathfoe [58] – Re: Paja1
Jak píše Miras, tak je tam nástavec a hadička pro přivzdušňování, ale mě to doma nefungovalo, v hadičce byla voda, a ikdyž jsem to profukoval, tak pořád nic, ale někomu to funguje :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 23:51 Muž Miras [111] – Re: Paja1
jj, bývá tam hadička s nástavcem pro přivzdušňování, záleží co vybereš za typ, jám mám Atman AT-200 a spokojen ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:29 Muž Argo [6] - Rostliny
ještě něco ohledně toho čerpadla. Je tam nějaký nástavec na okysličování vody?? Potřebuju to spíš pro začátek. Chci mít rostlinné akva, díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 22:27 Muž Argo [6] - Rostliny
Jo dobře děkuju moc ještě o tom popřemýšlím ale asi půjdu do toho čerpadla s tou Polyuretanovou pěnou Atman. Aji cena je dobrá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:23 Kaphiler – Re: Paja1
Já osobně používám zde propagovaného atmana s biofiltrem, takže můžu pouze doporučit a co se týče tvé obavy, je zčásti oprávněná, ale můžu tě ujistit, že není třeba jej čistit zdaleka tak často, a že nenadělá o moc víc nepořádku než, jakýkoliv jiný vnitřní filtr. Toť vše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:22 Usine – Re: Paja1
Stačí navléknou igelitový sáček a vyndat z akvária. Je to ale většinou zbytečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:17 Muž Argo [6] - Rostliny
a nebude to dělat to stejné o čem psala Imii. že když ho budete chtít vyměnit tak všechno co přefiltroval tak zpadne do vody a můžu začít odkalovat...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:12 Muž Jirkatt [12]
souhlasím. Donedávna jsem měl čerpací hlavu ATMAN s biomolitanem ve 160 l a naprostá spokojenost... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 22:08 Muž Miras [111]
já bych doporučil třeba čerpací hlavu od atmana s biomolitanem, sám mám asi 4 a nadmíru spokojen ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 22:05 Muž Argo [6] - Rostliny
Nojo ale když chceš dřevěný kryt na akvárium tak je to horší s tím závěsným a financí moc opravdu nemám takže aquaball ee ;) a vnější taky ne :(. Tak já to nějak zkusím vykoumat. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:55 Žena Imii [45]
Já mám tohodle atmana ... (HF 0100) a můžu říct, že co se týče hlučnosti tak není vůbec slyšet. Dá se regulovat tok vody a není tak těžkej jak jsem si přestavovala. Já ho mohu doporučit. Ve svém velkém akva mám hlavici od Atmana a kostku. Pod kostou se mi dělá bordel a tak ho musí po vyjmutí filtru vždy odkalit, pořádně se to nedá vyprat. Rozhodně pokud máš více financí, doporučuji vnější filtr (ať už závěsný nebo klasický kyblík) palec
A takové ty klasické oplastované vnitřní rozhodně nebrat (maximálně Aquaball ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2009 21:54 Muž Argo [6] - Rostliny
Jo dobře takže něco takovéhohle?? >> www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:50 Muž Diego [72] – Re: Paja1
Mylím,že obyč. čerpadlo s kouskem biomolitanu by bylo nejlevnější a nejúčinější pro tuto litráž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2009 21:47 Muž Argo [6] - Rostliny – který filtr je lepší pro mé budoucí akvárium.
jaký filtr by jste volily pro akvárium 73L. Vnitřní nebo závěsný filtr?? O závěsném jsem přemýělel ale byla věčí komplikace s výrobou krytu na AQ (Filtr Atman HF-0300 viz. www.akva-exo.cz/… ). O vnitřním jsem nějak nepřemýšlel jakej tak jestli byste mi poradily jakej ten vnitřní filtr by byl vhodnej (a aby byl takovej kterej by čeřil aji vodu kvůli okysličování). Děkuju za všechny rady. Pavel ano ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 10:59 zrada
marsz napsal: To je pěkné, ale k čemu je tam vlastně ten filtr? Akvárko bude přece pěkně fungovat i bez něho.
Filtr je v takovém akváriu skutečně téměř na nic. Alespoň co se týče filtrování. Ale je tam téměř nepostradatelný proto, že zajišťuje proudění vody. Díky mírnému proudění je distribuován kyslík, kysličník jiné látky ve vodě ke konzumentům. Tím se dá za určitých okolností vytvořit stabilita i v pidiakváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 00:16 marsz – Re: Sid
Dlouhodobé exemplární fungování může být pro natěšeného akvaristu velice vysilující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 00:06 marsz – Re: Zdenek58
Jednodužší? Aha. Sakra. Omlouvám se. Pánové. Když si to řeknete nahlas, tak uslyšíte „ž“. Moje chyba. Nevztahoval bych to na celé fórum. To já jsem hňup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 23:59 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marsz
Nikoli jistota, že nepopadají rybky, ale větší jistota, že mininádržka bude dlouhodobě fungovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 23:55 marsz – Re: Sid
Jistota, že nechcípnou rybky? Kytky mi taky připadají vděčné, když se filtr zastaví. Ježiš, začíná 28 dní poté. Na Primě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 23:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Zdenek58
Jednodužší? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 23:43 Zdenek58
Hatomi napsala: to funkovat může
Nešlo by to přeložit do češtiny? Jsem zaregistrován na pěkných pár fórech, ale takové prznění a neznalost češtiny, jako tady, to je fakt rarita. Ale třeba to je tím, že jsou tady někteří jedinci "jednodužší" :-| .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 23:42 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: marsz
Naopak - s filtrem je to větší jistota. A tak. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2009 23:33 marsz – Re: Hatomi
Mám zkušenosti opačné. Řasy a tak mi nevadí. Ty jsou často místo filtru. Opravdu mi to přijde v mininádržích jednodužší bez filtru. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [212] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10551