Jaký filtr
S tím by se dalo souhlasit

. A taky by mě zajímalo, zda už někdo opravdu potvrdil existenci větší kolonie nitrifikačních baktérií které aspoň trochu ovlivní kvalitu vody v elementkovém molitanovém filtru.
0 08.07.2007 13:03 Štěpán Jistě, vypnout vnitřní molitanový filtr nemusí být velký problém, ale nedá se říct, že to nikdy není žádný problém! Je velký rozdíl v hrubozrném biomolitanu a jemnozrnném klasickém molitanu - který navíc může být znečištěný na pokraji začátku rozvoje hnilobných procesů, takže po vypnutí se okamžitě nastartují.
Když ten molitanový filtr vypnu, tak se k bakteriím uvnitř molitanu může kyslík dostat pouze difůzí. Což skrz ty póry a zachycené nečistoty asi není žádná legrace. Zkrátka si myslím, že když se takhle zachází s filtrem, přežívají bakterie maximálně na povrchu molitanu. U vnějších kanystrových filtrů je to samozřejmě ještě rychlejší a horší.
Fascinuje mně, pánové, jak jste neustále zaměřeni na to, že když molitanový filtr vypnete, tak v něm zahubíte nitrifikační baktérie protože podle vás mají nedostatek kyslíku. Vzhledem k tomu, že se molitanový filtr nalézá přímo v nádrži ve které kyslík je pořád (pokud není přerybněná - což se netýká této nádrže), tak dle mého skromného názoru se možná kolonie baktérií trochu zmenší, ale něco tak katastrofálního jako totální genocida nenastane. Možná si to pletete s vašimi externími filtry, které jsou vodotěsné a možná i vzduchotěsné, takže jediný přístup kyslíku mají baktérie z nasávané akvarijní vody.
jen o pul minuty Horacio

chybou je vypinani toho filtru, FILTR SE NEVYPINA protoze v nem usazene baterie pri vypnuti na delsi dobu odumrou a otravi ti pak vodu

Opravdu velkou chybou je vypouštět krevetky do čerstvě založeného „nezaběhlého“ akvária. Čím déle necháme nádrž zaběhávat, tím lépe. Minimální doba zaběhávání nádrže je jeden měsíc, optimální jsou měsíce tři. Krevetky jsou relativně adaptabilní a zvyknou si na nejrůznější fyzikální a chemické paramenty vody. Nesnášejí však jejich prudké výkyvy, které hrozí právě u malých a nedostatečně nezaběhlých nádrží
Převzato z:
www.akvakrevetky.wz.cz/… O krevetkách nevím zhola nic.
Proč umřel ancistrus může být záhadou. Spíš to vypadá na nějaké škaredé kovy ve vodě (hodně hádám).
0 08.07.2007 12:04 magda – Co dělám špatně
mám 20 l akva - prezentace zde
www.akvarko.cz/…
akva s rostlinkama běží od 1.6.
13. 6. 07 jsem tam nasadila 20 krevet, k dnešnímu dni jich žije 5 (4 už jsou v jiném akva, 1 se mi zatím nedaří odlovit). před asi 3 dny jsem koupila malého ancistruse na řasu, do včerejšího večera byl úplně v pohodě, přisátý na skle, dnes ráno ležel na dně na zádech.
teplota je momentálně 25 stupňů. filtr mám molitanový, na 8 hodin ho vypínám (v noci). a akvu je trochu řasy, mírně na skle, tu seškrabávám. i z rostlin, jsou to takové koberečky. když mi nějaký kus spadne na dno, tak během hodiny je z kuličky zase kobereček. nevím, co je to za druh. vodu měním 1/3 1x týdně. nalívám odstátou. chemikálie nepoužívám. zajímalo by mě, v čem dělám chybu.
0 08.07.2007 11:29 Radek – filtr
Starší reakce
0 10.06.2007 16:54 Anonym A čo tento:http://www.spokojenypes.cz/aguael-vnitrni/filtr-aq-fan-micro-%5Bid-5-851-3067%5D.html
Má niekto s týmto filtrom skúsenost.
0 10.06.2007 12:44 Štěpán Tak motorek utáhle víc než jednu věc, filtr a vzduchovací kámen určitě.
0 10.06.2007 12:40 Štěpán Jenomže ten motorek potřebuješ pořád, vzduchování nemocné rybě, líhnutí artemií, urychlení odstátí vody, atd.! Takže motorek do toho nepočítám.
0 10.06.2007 12:29 Štěpán Ideální k úpravám je česká Silenta! Jsou na ní náhradní díly skoro zadarmo. Nechápu, proč si lidi kupují čínské šmejdy, místo aby si koupili osvědčený tradiční český výrobek!!!

Samozřejmě je OK tak jak je, ale úplně bezhlučná není.
0 10.06.2007 12:28 Štěpán Michale, můžeš si ten motorek přece upravit! Zesílit mu stěny epoxidem, třeba ještě s nějakým plnivem! Nebo ho můžeš dát dost daleko, odpor při foukání do vody je x-krát větší než odpor několika metrů hadičky.
0 10.06.2007 12:25 Štěpán
0 10.06.2007 12:15 Štěpán Michale, snažil jsem se říct, že použitím čerpadla v akváriu nevhodným způsobem - třeba v příliš malém akváriu - si lidi způsobují naprosto zbytečně problémy, i když by mohli použít velice jednoduchý, levný a osvědčený filtr na vzduch.
Už jsem to tady psal a Sidonius upřesnil, že existuje nějaká optimální rychlost průtoku vody filtračním médiem pro biologickou filtraci (bohužel si zase nepamatuju, jak je vysoká). Podle plochy, kterou teče voda se má spočítat, jaký má být průtok vody. Takže "objem akva přečerpat 1x za hodinu" bez znalosti toho, jak velkou plochou ta voda teče a jestli je filtr dostatečně velký vzhledem k biologické zátěži akvária, je výrok úplně na nic.
Koukám, že vy byste asi slyšel i jemné vzduchování ... tak potom už jedině špunty do uší

...
No já nevím, bubliny když na hladině praskají jdou slyšet vždy, poslouchal jsem je skoro celé dětství. Ikdyž je ve filtru kamínek, ikdyž je vývod na hladině. Čerpadlo v malém akvárku smysl má, dělá totiž co má, je nehlučné, takže mě manželka nevyhodí i s akváriem z ložnice.
0 10.06.2007 10:31
isamik [180] Stepane, mas jiste pravdu nejlepsi je klasicky bublifuk. Jen nevim co si chtel rict timto vyrokem?
>> zkušenost mám jak s molitanem tak s čerpadlem a akvárium mi fungovalo jenom s klasickým molitanem <<
Ono samotne cerpadlo toho moc nevytrhne

. A podle ceho se ma odvozovat prutok filtrem aby probihala dobre biologicka filtrace, ne jen ta mechanicka?
0 10.06.2007 08:57 Štěpán "objem akva přečerpat 1x za hodinu"
za jakých podmínek tenhle výrok platí? Má smysl říkat takovýhle věci, který samy o sobě nic neznamenají?
"To Horác: ikdyž vyřešíš nehlučně kompresor, tak stále uslyšíš bubliny vycházející z filtru."
Momentálně provozuju 5 ks bublifuků (MINI BIO FILTR od JK ANIMALS) a bublat neslyším ani jeden ... Asi sem hluchej jak to poleno. :o)
(Jestli jste četl můj příspěvek do konce, tak kromě motorku jsem řešil i to bublání ...)
0 10.06.2007 08:24 Janinka – Atman
Já mám v 12 l akva filtr Atman At-f300 a nemůžu si stěžovat-mám ho v ložnici vedle postele a vůbec ho neslyším.Má regulovatelný výkon a akvárko je čistý,rybičkám(2 paví oka) se daří,takže můžu jen doporučit.
0 10.06.2007 08:17 Štěpán Mimochodem, zkušenost mám jak s molitanem tak s čerpadlem a akvárium mi fungovalo jenom s klasickým molitanem! Mám dojem, že to nebyla náhoda...
0 10.06.2007 08:08 Štěpán "tak stále uslyšíš bubliny vycházející z filtru"
No a co? Na tenhle zvuk se dá velice snadlo zvyknout. Když se filtr umístí jak má (horní hrana trubky na úrovni hladiny), tak to navíc moc nebublá. Vzduchovací motorek se dá vždycky dát do nějaký skříňky nebo umístit do jiný místnosti.
Mít v malém akvárku čerpadlo a všemožně se ho snažit utlumit je -odpusťe mi to- hloupost. Je to jako zaměstnat kulturistu opravama hodinek. Nebo jezdit s Ferrari na nákupy. Nebo sekat zahrádku před domem kombajnem. Atd atd.
Můžete si vymýšlet další příklady. Prostě BLBOST!!!
0 10.06.2007 00:09
wayn [79] Ten vnitřní filtr na fotce bude asi Shark. I ten mám. Ta regulace nahoře je jen na přisávání vzduchu, ne výkonu. Taky jsem oddělal spodek a nasadil molitan, mám ho teď v akváriu 32 litrů. Jeho výkon jsem snížil tak, že do místa kde nasává vlastní čerpadlo jsem dal kousek molitanu. Už jsem tu jednou fotku dával:
rybicky.net/k/forum/37083.jpg
To Horác: ikdyž vyřešíš nehlučně kompresor, tak stále uslyšíš bubliny vycházející z filtru.
Přidat reakci
1 ...... [250] ...... 257
Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 233311x