Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 205 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 14:19 Žena Kecka [0] – Re: Sid
A co všechno se musí u tohoto filtru čistit? Jen ta houbička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 11:33 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Imii
Houbičku jsem nevymačkával několik (4?, 5?) měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 11:14 Žena Imii [45] – Re: Sid
Souhlasím se SIDem ... rozhodně do menších objemů vnější závěsný. Já jej mám doma a jsem naprosto spokojená. Údržba je jednoduchá ... a pokud nepřekrmujete, nemusí být ani častá. Kolikrát se mi stalo, že po 14ti dnech jsem z houbičky nevymačkala ani Ň ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 11:11 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: švíco
palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 11:05 švíco – Re: Sid
Včera jsem tenhle filtřík nainstaloval do mého 18l akvária. Zatím maximální spokojenost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:39 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Klára
Ten závěsný provozuji dlouhodobě ve 24 l nádržce a - spokojenost. Nezavazí, není ho slyšet a svůj účel plní. "Nevýhodou" může být potřeba prostoru za akva, příp. nutnost úpravy krytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:34 Žena Kecka [0] – Re: Sid
Já mam radši ty vnitřní ale podívám se na to... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:31 Žena Kecka [0] – Re: ustavprochore
Taky pěkný ale podle toho jak vysoké akvárko bude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2009 10:29 Muž Sid [6634] - Rostliny
Nebo tohle:
www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:26 Žena Kecka [0] – AKva
Mno nevím....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:23 Žena ustavprochore [567] – Re: Klára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:16 Žena Kecka [0] – Re: grizly
Bublifuk je docela hlučný a akva budu mít přímo vedle postele :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:15 Muž Dušan2 [1] – Re: Klára
Do takového akva snad jedině bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:13 Žena Kecka [0] – Re: JuraS
Když jsem měla pávčata ve svém 54 l. akva tak mi ty mladé vždycky dospělí sežrali. Kdyby se to v tomhle miniakva povedlo a namnožili by se tak já mám spoustu kamarádek které mají o tyto rybky zájem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:11 Muž grizly [145] – Re: Klára
Vsechny maji velky prutok. Nejlepsi je bublifuk. Nebo nemusis davat filtr vubec. Mam to tak u krevetek ve 13-cti litrech a funguje bez problemu. Pavi ocka ale vice znecistuji vodu, takze bych se priklanel ke vzduchovacimu motorku a molitanu. m Molitan ma mnohonasobne vetsi plochu pro osidleni bakteriemi nez ty filtry. Ty jen budou cerpat vodu a filtrovat mechanicke necistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:11 Žena Kecka [0] – RE: JuraS
Když jsem pávčata měla v mém 54 l. akváriu tak mi ty mladé vždycky dospělí sežrali... A kdyby se to v tomhle povedlo a namnožili by se... Někteří by šli do 54 l. a jinak mam spostu kamarádek které mají zájem o Pávčata do svého akva.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:04 JuraS
Tak za prvé..gupky jsou živorodky a i při malé snaze se množí geometrickou řadou..prostě moc rychle a hodně..hodně rybek=hodně krmení=hodně odpadu...v 12 ti litrech bys musela buď mít stálou výměnu vody a nebo téměř dokonalou biologickou filtraci..co největší plocha biofiltru a co nejmenší průtok..můj osobní názor..párek gupek do 12 ti litrů a za půl roku jich tam máš 100...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 10:01 Žena Kecka [0] – Jaký filtr do miniakva?
Budu si asi zakládat malé akva pro paví očka, 12 (max. 16) litrů. Pořád si ale nevím rady s filtrem do něj.Potřebuju filtr který provzdušňuje vodu. Docela mě zaujali tyto filtry:

www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…

Máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? Díky za rady a tipy... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 16:54 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: BART
Kupuval jsem filtr z UK a vidlice byla normalni "nase". Pouze byla k prilozena redukce na UK zasuvky. Takze tak. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 15:33 Žena bluedream [245] – Re: filipsi
Ten nebyl doporučený, jen jsem chtěla ukázat, čím se může vyřešit jiná koncovka. Přišlo mi to nedávno v reklamním mailu :-) . Takže pokud si člověk koupí např. uv lampu, neměl by to být problém? A co už by mohl být problém aby pak díky levnému měniči napětí nevyhořel celý barák?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 14:18 Muž BART [3] – Re: TomasOxx
takže to má klasickou koncovku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 13:10 Muž O.Tom [439] – Re: BART
Prave jsem si vsimnul v popisu na tom e-shopu tehle casti, takze by to melo byt vpohode, jestli se nemylim :)

Special Note: This device is designed for use in Germany and thus will include a power adapter for use in the UK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 12:54 Muž filipsi [1295] – Re: BART
Cti dukladne, mluvim obecne, je to reakce na bluedreamem doporuceny levny menic. U filtru problem neni v zadnem pripade, protoze je jeho soucasti spinany zdroj 110-240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 12:01 Muž BART [3] – Re: filipsi
bavíme se o filtru s příkonem do 40W proč by s tím měl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 11:44 Muž filipsi [1295] – Re: bluedream
Tady prave pozor na maximalni prikon, u vetsich veci to takhle levne resitelne neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 11:31 Muž BART [3] – Re: TomasOxx
jiná zásuvka bude pokud to koupíš v shopu v UK, většina kontinentální evropy snad jede na podobné zásuvky jako my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 10:36 Muž O.Tom [439] – Re: bluedream
Mno ja doufam ze to bude prinejhorsim na redukci, zkusim zkonstruovat a zaslat jim pro jistotu dotaz :) Precejen je to obchodni sit zamerena na EU tak snad aspon tech 230V mame spolecnych :) A redukci si kdyztak ceske rucicky i vyrobi (L1 na modry, L2 na tenky zelenozluty a L3 na tlusty zelenozluty ktery vede na vanu v koupelne :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:51 Žena bluedream [245] – Re: TomasOxx
Nebo na věci z USA měnič napětí www.elektroeden.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:50 Muž hf [54]
Ještě k těm filtrům.

Já mám ve dvoustovce (půl roku :-) ) Uni Max Prof 250. Bez výhrad. Dělaj i ty 12l viz.
www.pet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:42 Žena bluedream [245] – Re: TomasOxx
Různých adaptérů se dělá spousta např. www.elektroeden.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:33 Muž filipsi [1295] – Re: TomasOxx
Muzes narazit s anglickou zasuvkou a usa zasuvkou. V pripade anglicke u vseho postaci adapter (par dolaru, ke koupi i zde), v pripade usa je to slozitejsi, napeti 110, 60Hz. U toho filtru to nevadi, ma stejne spinany zdroj 110-240, tam opet postaci adapter (jako dnes u vetsiny veci). Ale u neceho by mohl byt problem neresitelny (tedy ne levne resitelny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2009 09:27 Muž O.Tom [439] – Re: BART
No, jeste me napadlo... nakup ze zahranici, abych to pak pichnul do ceske zasuvky :) Napeti bude v cele EU 230V ne ? ale co tvar zasuvky :) ja vlastne vubec netusim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 22:50 Muž O.Tom [439] – Re: BART
jsem ruzne proklikaval ty zahranicni pobocky, vypada to, ze z jedne se da poridit ten JBL e1500 za 2400,- , Eheim 2078 teda za 5500,- a jeste prozkoumam jak je na tom ten 2075 ktery mi tu nekdo doporucoval puvodne na mou aktualni nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 21:53 Muž BART [3] – Re: TomasOxx
tak jsem dneska konečně udělal prezenčku rybicky.net/nadrze/7673 je tam fotka mého Eheimu 2073 hehe, konečně strávil jsem s tím hodinu a půl ano. Není to k tématu tak se omlouvám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 18:50 Muž O.Tom [439] – Re: akvamak
Je to preklep jde jeste o lepsi model 2078 za vyslednou castku 5500,- a prave ze prutok se tam nereguluje priskrcenim :) ale prikonem pro vrtulku a jejima otackama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:48 akvamak – Re: TomasOxx
Pokud máte možnost koupit filtr Eheim Professionel III 2076 za polovic je to paráda.Má totiž i jednu nesmírnou výhodu,poněvadž kromě průtoku můžete v přímé úměře regulovat i příkon,což při dnešních cenách elektřiny není zanedbatelné.Opravdu záleží kolik jste schopen do filtrace investovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:17 Muž O.Tom [439] – Re: akvamak
U Atmanu jsem mel trosku pochybnosti dokud ho tu hodne lidi nezaclo chvalit a nelibilo se mi vnitrni zpracovani kosu. JBL se mi velice libi e1500 je horkym kandidatem :) No ale dnes kdyz me navedli na zahranicni eship, kde se da nejnovejsi eheim (i s hernimi funkcemi :) ) poridit za 5500,- (oproti nasim obchodum kde se cena pohybuje kolem 10 000,-) tak mam noveho brouka v hlave, taky ta plynula regulace vykonu (otacek rotoru) je super oproti nejakemu priskrcovani a rikam si ze bych takovy filtr vyuzil na moje male akva 275 l i do budoucna na vetsi 500 l +-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 17:11 koblihcz
Bart napsal: nech ho hehe. sedí chudák v rozbombardovaném pokoji tak si chce udělat radost... ;-) No ja mu to neberu, jen ze akva neni jen o fitru. Taky jsem celkem dost casu venoval otazce jaky koupit fitr a aby byl co nejvetsi a nejvykonnejsi a nej... dneska spis uvazuju, jak to udelat abych filtroval co nejmene. Proto radim zvolit nejakou strizlivejsi cestu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:38 akvamak – Re: TomasOxx
Dobrý den,Atman 1200 je naprosto v pohodě,sám mám cf 1000 a bez problému.Záruka na Atmany je 3 roky.,doporučuji filtr JBL cristal profi 900 nebo 1500.Myslím, že v současnosti je to nejlepší filtr v kategorii kvalita vs cena.Výrobce na něho poskytuje záruku 4 roky.Co se týká eheimu,tak je to opravdu špičkový filtr s dlouhou životností.Tu si ale řádně zaplatíte.Přesto dva jmenované filtry předtím, jsou jeho velmi obstojné kopie.
Přidám ještě jedno video,na adrese: www.jbl.de video se nachází v kategorii "VIDEO CLIPS"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:15 koblihcz – Re: TomasOxx
No ja nevim, proc chces velky objem filtracni hmoty a proc potrebujes nejak elektronicky regulovat prutok? Jasne chapu muze to byt dobra hracka hrat si s prutokem nebo dokonce si nastavovat ruzne prutoky v ruznou dobu, ale otazka je, zda to za to stoji a zda za mesic ti to uz nebude fuk a na filtr nekde pod stolem si ani nevzpomenes.
Podle me, pokud nehodlas nejak prerybnovat to nove akva, stacil by ti bohate i nejaky "mene namakany" filtr o primerenem objemu a za usetreny peniz si muzes poridit CO2 set nebo treba skrinku pod akva :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:15 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
nejdrazsi mi to prislo v CR, pak polsko, pak francie :)
jinak, koukam, ze jsme meli jit o polozku vedle, tam jak je napsano CHAT a ne FORUM :) Znas asi moderatori nebudou mit radost :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:12 Bart – Re: TomasOxx
já koukal jen na neměcko, francii a polsko a ČR /nejdražší/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:10 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
No co jsem se dival na pobocky toho obchodu, tak v polsku to vychazelo draho, dival jsem se vicemene jen na ty dva modely, jako ze mi jeden byl zde nekym doporucen a druhy ze me zaujal jako hezka hracka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 16:06 Bart – Re: TomasOxx
nejlevnější mi přišly ceny v Polsku, ale polskéj shop nenabízí zasílání do ČR. Já sice už nic kupovat nebudu, to je jen profesionální deformance dělám v bance na tradingu /měny, urok, komodity/ tak si to různě přepopočítávám. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 15:49 Muž O.Tom [439] – Re: ancistrus
Zajimave rozdily vtech pobockach :) Tak 2075 by sel sehnat za 4000,- a 2076 za 5500,- mno, libi se mi ta 2076, velky objem, super regulace.. tak jak nekteri uvadeji bych u maleho akva nemusel pri trose stesti i rok cistit.. ale ta cena uz je celkem velka :( ... A s tou elektronickou regulaci se meni spotreba od 10 do 36 W, takze stahnout pujde celkem hodne si myslim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 15:29 Bart – Re: TomasOxx
já tu ted taky spamuju v práci je ted okurková sezona a manželka s prckem jsou na chalupe, ale v neděli si je přivezu a pak bude po spamování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:50 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: TomasOxx
Se zarukou bych problem nevidel, kdyz se podela, tak ho posles postou zpet, stejne jako bys ho kupoval v CR. Akorat to postovny bude vyssi. Jinak na tech strankach dole jsou odkazy na zooplus v jinych statech - to si projdi, ceny se muzou dost lisit, maji ruzny akce atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:49 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
Jo filtry resim cele prazdniny, mam rozkopany cely pokoj, ryby jsou stale ve starem tekoucim akvariu, uz pulka vymrela. Nove akvarium mam doma, ale neni porad stojan (velka konstrukce na kterou jde akva, pc, stropni skrin) mam tu bordel jak v holobytu, zadne misto, protoze vsechno ma jit na tu konstrukci ktera neni.. PC u postele, monitor na zidli a sedim na posteli a resim kraviny :) Puvodne jsem chtel udelat akvaro s prepadem a filtr ze stareho akvaria ale to se nejak zavrhlo a nove akva teda nema vyvrtane otvory na prepad, tak jsem z5 u kyblovych a chci neco co opravdu dlouho vydrzi, na tu 2080 jsem uz taky koukal :) ale ma dve nasavaci hadice a to uz nechci :) Ted si muzu dovolit filtr max do 4k, kdyz pockam tak snad nasetrim i 5,5k na ten elektronikou rizeny. (puvodne jsem mel hranici 3k :) ) Uz aby ta konstrukce byla a ja neco koupil a rozchodil to, jinak tu na foru za chvili dostanu nalepku SPAMmer a BAN :) Natahal jsem domu plno kamenu z hor, novy parez, lezi mi to tu v pokoji a vsechno ceka na konstrukci.. svarec nema cas.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:24 Muž O.Tom [439] – Re: Bart
prave ze ten elektronicky rizeny ma plynule riditelne otacky vrtulky :) Ja vim, uz moc vymyslim :) Pak bych se bal ho provozovat bez prepetove ochrany, kdyz je vtom elektronika... A skrtit, na to nejsem, spis bych rozdvojil hadice a udelal jeden prazdny okruh..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2009 14:20 Bart – Re: TomasOxx
já mám na 288l tu 2073 a myslím že tak v poho ano. Výkonnej filtr budeš muset škrtit na minimum abys tam rybám neudělal kolotoč. Oni to moc nemusej vozit se dokola. smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [205] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232495x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=10201