Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2017 09:05 R Muž ctibum [6870] Re: LukasVonMauthCZ
Přijde mi, že to akvárko není ok bez ohledu na filtr. Hrozně moc producentů odpadu, amráda ampulárek, spousta živorodek, vpravo u skla rozkládající se zbytky rostlin, jestli dobře vidím... Navíc ty Valisnerie se nezastřihávají, ale trhá se celý list co nejvíc u dna, protože zastřižený list bude uhnívat a dělat další bordel. Takže se moc nedivím, že se filtr ti pořád ucpává... ;-)
Do těchto podmínek asi filtr co největší a na sání dát molitan jako předfiltr, aby ti ten bordel nelítal do filtru, jinak se ti bude ucpávat stejně jako teď. Proud můžeš jednak regulovat a druhak rozprcnout rozstřikovací rampou, která je k filtru přibalená...
Toť můj názor X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 08:47 Muž MirekSazava [71] Re: LukasVonMauthCZ
Řekl bych že na 200 litrů bude ta 800 totálně slabá a voda se nebude vůbec hýbat. A tu 1200 rozhodně nebude třeba škrit. Já mam na 60 l čístého objemu 1000l/h a žádný kolotoč to není. Kytky se jemně pohybují v proudu, ryby bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 08:44 Muž Jarry [1433] Re: LukasVonMauthCZ
Bral bych větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 08:35 LukasVonMauthCZ – TetraTec EX 800 Plus nebo 1200 Plus
Ahoj všichni,

celý víkend zde pročítám fora ohledně filtru, ale nevím jednoznačnou odpověd, tak píšu...

Mám 200 litrů akvarium, přidal jsem si do profilu foto i info, nyní mám filtraci Eheim Biopower 240, bohužel filtr už to déle nezvládá, musím ho pořád čistit, hned se zacpe a rapidně se sníží průtok...

Vybírám z TetraTec EX 800 Plus nebo 1200 Plus, nevím ale který...

U 800 Plus jsou pro mě výhody měnší trubky, menší rozměr a samozřejmě menší cena... :-)

U 1200 Plus se mi širší trubky za akva snad vejdou, bude to ale tiptop, ovšem díky větším rozměrům, budu muset přidělat ke skřínce nějaký kus podstavce, jelikož mám skřínku otevřenou od Diversy, a vejde se mi tam filtr v rozměrech 21/24 cm... Na výšku mám skřínku 55 cm, filtr by měl mít 50 cm, tak to taky vyjde jen tak tak... Je tu ale samozřejmě lepší průtok a vetší objem filtračních hmot...

Akvárium mám nyní silněji zarybněno, mám tam 10 šneků a kytek taky docela dost, sice jsem je hodně prostříhal, ale brzy dorostou...

U 800 Plus u mě zkrátka vítězí méně starostí, ale zase mám strach, aby to ten filtr zvládal a abych nemusel za půl roku kupovat ten silnější... U silnějšího mám zase strach, abych to nemusel až moc tlumit a aby mi to nedělalo z akvária divokou řeku...

Děkuji všem za pomoc a za rady, přítelkyně už začala remcat, že celý víkend čtu o filtrech a nic jinýho mě nezajímá... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 15:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mary
Ten Ex800 bude akorát na to plánované 100-200l akvárium. Ve 40 bude záležet jaké tam máš ryby a jak se ti povede zkrotit ten průtok (bude to asi chtít trochu bastlení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 15:46 Mary – Re: pH5
díky :) asi koupím ten Tetra tec nějak se mi zamlouvá nejvíc :) vyzkouším a uvidím ... podle různých diskuzí je to i tom na jaký kus člověk narazí někdo vychvaluje ehaim jiný na něj nadává a to samý u tetra i jbl :) Jen myslíš tedy že ten Ex800 plus nebude moc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 15:37 pH5 Re: Mary
Eheimem nic nezkazíš, Mercedesem taky ne :-D

Ale chce to vybírat velikost dle akvária, tedy podle toho většího. Měl jsem v akvriích i hodně předimenzované filtry - ani jsme je neškrtil. Namířil jsem rozstřikovací rampu opačně, proti sklu, a tím se voda zklidnila. Pro ryby vyžadující hodně klidnou vodu by to ale nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 15:28 R Muž afc1886 [14655] Re: Mary
Je velký rozdíl poradit filtr do 100litrového akvária nebo 200litrového. Napřed se rozhodni pro velikost a potom se ptej. Za mě kup co největší akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 15:18 Mary – Re: pH5
jojo to už jsem taky někde četla :) , ale pořád mi nikdo neodpověděl na otázku který? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 15:17 pH5 Re: DavFM
Pozor, pokud se filtr reguluje přiškrcením, často se zvýší hlučnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 12:20 Mary Re: DavFM
Děkuji za odpověď :) a doporučil by jsi mi nějaký z těch co jsem vypsala nebo jiný? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma

Každý filtr se dá regulovat, třeba dokoupenym kulovým ventilem na výstupní hadici.A pak se to přivře na průtok jaký bude třeba. Nebo se dá do té hadice vložit nějaký restriktor. Třeba kousek hadice o menším průměru.
Filtrovat to pak bude samozřejmě velice dobře, protože objem filtračních hmot bude více než dostatečný.

Nevýhodou je spotřeba elektřiny, bude to žrát pořád stejně jakoby jel naplno. Ale na překlenovací období, proč ne, navíc pak do nového akva půjde dokonale zajetý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:09 Mary Re: Anthrax
no to je mi jasný ale tak když si psal že je to moc velký skok tak to ted přizpůsobuju tomu co mám :) ... no už dosluhuje :-D a i na začátku jsem ho musela každých pár dní čistit ... no a když jsem se začala zajímat trochu o filtry tak vnější mi přijde nejlepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Mary
Ten Tetra Tec Ex 600 by pak asi ale nestačil na to větší akvárko. A ten stávající ti nefunguje, nebo je nevhodný nebo hlučný? Jaký je důvod pro jeho výměnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:53 Mary Re: Anthrax
no teď nevim který z nich to byl poznámky mám doma ale oslovil mě ten Tetra Tec Ex 600 plus co jsem tak různě četla tak by to nemuselo zničit to co mam :) ... a teď tam mam nějakej vnitřní ale co to je zač netušim ale řekla bych nějaká jebka stál mě cca 200Kč :-D doporučili mi ho tenkrát v akvaristice když jsem o tom moc nevěděla ... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:46 R Muž Anthrax [4739] Re: Mary
Tak to nemá moc cenu řešit. ;-) To je celkem velký rozptyl, aby to dokázalo nezničit soušasnou 40 a potom to utáhlo i 100 - 200 litrů. To je trochu nereálný požadavek. ;-) Co máš v té 40 za filtr nyní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:38 Mary Re: Anthrax
Když tu sama zatim ještě nevim :-D ale pokud to bude možné tak těch 100 - 200 litrů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 10:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Mary
To by chtělo alespoň naznačit litráž budoucí nádrže. Takhle ti nikdo neporadí ;-) Jinak na 40 litrů je to všechno strašně silné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 09:52 Mary – Vnější filtr
Ahoj,

zkoušela jsem sem dát příspěvek jako nepřihlášený uživatel ale nevím kam zmizel tak se kdyžtak omlouvám že je tu 2x :-D :-D :-D

Můj dotaz zněl:

Mám akvárko cca 40 L časem si plánuji pořídit větší a tak řeším nový filtr a aby byl použitelný i do budoucna.

Našla jsem celkem dobré hodnocení na tyto filtry:
Tetra Tec EX 600, 700, 800 Plus
Eheim classic 2213, 2217
Eheim ECCO 2036
JBL CristalProfi e402 a vyšší greenline
a další filtry od Fluval

Jde mi o to aby měl filtr regulovatelný průtok dočetla jsem se že ne všechny ho mají a další je nutný aby nebyl hlučný jelikož akvárium mám u postele :-D a bonus je rozumná cena :-D Předem díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 16:36 Muž LeRi [315] Re: Tomy159
Ještě tady parametry ;-) seachem.co.uk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 16:16 Muž LeRi [315] Re: Tomy159
V Anglii? A co tohle ? Klidně dva www.amazon.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 14:34 Tomy159 Re: afc1886
Nejdřív děkuji za link na problém z rasou vím že to sem nepatří to bylo jen takové konstatování že by kdyby to bylo filtraci tak by to mohlo pomoc.
Jinak co se tyce filtru, je otázka já osobně bych šel taky do external filter ale moje žena už nechce. Jednak když by to zase teklo tak skříňka která už teď dostala 2x zahul a hlavně je to v obýváku a kdyz cca 15 až 25l vody výteče tak to není dobrý.
Přesně mám fluval Roma 240l včetně skrinky.
Ono jsem v Anglii a nevim jestli tu bude jbl ale to není až takový problém.
Zase všichni říkáte že na takhle velké ak a je lepší venkovní tak budu muset asi manzelku přesvědčit že je to lepší. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 12:45 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tomy159
Pokud by jsi měl vedle nebo i za akváriem 15cm místo jdi do skleněného přepážkového filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2017 12:00 R Muž afc1886 [14655] Re: Tomy159
1- Zařiď si prezentaci akvária, potom se líp odhalí možné problémy, třeba s tou řasou.
2- Když už chceš vnitřní filtr, tak bych ti radil použít kostku bioakvacitu odpovídající velikosti a k tomu čerpadlo.
3- Neboj se toho vnějšího filtru, za sebe bych ti doporučil www.rostlinna-akvaria.cz/…
Mám ho ve stejném objemu.
Dej prosím tě fotku té řasy do odpovídajícího tématu a uvidíš, že ti ostatní poradí.(Opět prezentace bude velmi vhodná) rybicky.net/forum/3020-jaka-je-to-rasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 11:40 Tomy159 Re: Maq
Ahoj, no ono to není ani na mě jako na té paní co se mnou bydlí smich
Ne jasně já bych tam klidně zase I dál external jen jsem chtěl zkusit něco jiné. Máme na javskem mechu I takovou rasu hnusné tahlou tak jsem myslel jestli by to zároveň nevyřeší I to ale po týdnu vnitřního filtru a vice cirkulace se rozrůstá rychleji.
Je otázka jestli ty venkovní jsou lepší jak vnitřní jestli na tak velké je vnitřní filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 09:50 Maq Re: Tomy159
Takový objem asi opravdu potřebuje vnější kanystrový filtr. Že Ti jeden tekl, neznamená, že poteče i další. Jsou nás tisíce, co je máme, a ano, semtam někdo má nehodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 09:39 Tomy159 – Rada s nákupem filtru
Zdravím, chci poprosit o radu jaky filter koupit do akvarka 240l
Měli jsme venkovní 1,5roku takže místo na něj je ale už nechceme spíše preferuji do vnitr.
Problem byl že začal téct a v obýváku potopa.
No více info. Je v něm asi 25 pavich oček 5 neon tetra 5 parmicek a 5 ancitrusu a rozmnožují se takže i malé.
Ted mam pro backup hidom ap-1600f s průtokem 1200l/H není špatný jen je jak to napsat chatrny ty nádoby na molitan.
Takže prosím o radu jaky filter dát do akvarka molitan bio a nejlépe nějakou celou sadu.
Predem dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 11:44 Muž Jarry [1433] Re: KOVI
JBL e1501 nebo e1502, ale podle mě vylepšení v e1502 za rozdíl v ceně nestojí, takže bych asi koupil e1501. K tomu tak 3l médií z výběru Substrat Pro / Siporax / Matrix, dle dostupnosti a sympatií s daným výrobcem a pokud nebude moc přerybněno, mělo by to být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 20:57 KOVI
zdravím jaky by jste doporučili filr do malawi 370 l a filtrační media ?díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 17:56 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Dávid
Na takhle málo ryb stačí jeden malý filtr. Najdi nějaký externí, co se ti tam vejde a bude bohatě stačit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 13:36 Muž LeRi [315] Re: Dávid
A závěsný by být nemohl? youtu.be/… www.amazon.com/… mě se líbí tento.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.10.2017 13:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Dávid
Z vnitřních filtrů ověřená klasika, akvacit a čerpací hlava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 12:56 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dávid
Další možnost je vlepit si filtr do akvária nebo pokud máš místo vedle nebo za, stačí i 10cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 12:11 Dávid – HELP
Ahojte,
potreboval by som poradiť, zakladám akva d140*v40*š30 (168 litrov) v osadke bude cca. 10 ks tetry čiernej, 10 ks tetra ohnivá alebo iné tetry + nejaké pancierničky a menej naročné rastliny (bez CO2 zatiaľ ).
Určite by bol vhodný externý filter, ale problém je, že som obmedzený výškou priestoru pod akva 33 cm (nedá sa s tým nič robiť, inde ten filter byť nemôže).
- uvažoval som tetratec ex 600 v kombinacii s druhym vnútorným filtrom (ako záloha + akvarium je dlhšie tak aby som pokryl obe strany) ale ten je vysoký 33 cm plus hadičky, to tam jednoducho nedám.
Ak by ste mi teda vedeli poradiť nejaký dobrý externý, ktorý mi tam vojde na výšku?
Prípadne dva interné filtre s čo najväčším objemom?
Ďakujem za radu. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2017 06:03 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Maq
me se akva udelalalo super cire kdyz jsem na nem mel UV filtr - voda nebyla vubec videt. V kanistru byl normalni efisubstrat, molitan a vata. Si mysli, ze to vybilo male zive (rasy, bakterie a tak) veci, co tu vodu delali ne uplne pruzracnou. Jak jsem UV sundl, slo to zapar dni zpatky. Vodu mam porad cistou,ale takhle kristalovou jsem ji nikdy predtim ani potom nemel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 22:55 Muž Jarry [1433] Re: Maq
Používal jsem JBL Symec micro, ale efekt srovnatelný s Purigenem to nemělo (a to si myslím, že kolem toho moc voda netekla). Zachytí to opravdu okem neviditelné částice - když jsem to po týdnu "pral" v kýblu, obarvilo to barvu docela dost. Po nasazení Purigenu voda vypadá úplně jinak, resp. opravdu skoro zmizí + jak už jsem někde uváděl jsem se okamžitě po jeho nasazení zbavil GDA ze skla. Údajná náhrada Purigenu tu někde na fóru padla, nebylo to za pár halířů, ale bylo to levnější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Saechem Purigen funguje dobře, mám to ověřené z akvária v práci, ale zrovna u něj asi ještě nikdo nepřišel na to, co pod tímto názvem draze prodávají. U ostatních produktů se to ví (například Matrix = Pemza).
Taky uvažuju, že si ho domů koupím do akvárií s rybami rychle tekoucích vod, protože tyto ryby asi čistou vodu ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:49 R Muž romant [27982] Re: Maq
Ty speciální zeolity scháněj na slovensku, odtud by mohl vítr poznání zavanout. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:44 Maq Re: NHKG
Nemám žádný extra problém s nečistotami ve vodě, voda je normálně čirá. Jako badatel se ale domnívám, že akváriu by prospělo, kdyby voda nebyla normálně čirá, ale superčirá. Hledám médium, které by umělo odfiltrovat droboulinké organické zbytky a snad i rozpuštěné vysokomolekulární organické látky. (Něco jako Seachem Purigen. Chci tomu přijít na kloub, protože Seachem podezřívám, že nám za drahé peníze prodává něco velmi levného. Prostě si nechává zaplatit za dobrý nápad; což je v pořádku, stejně jako moje snaha to prokouknout a napodobit za pár halířů...)
Samozřejmě pracuji s aktivním uhlím a různými vatami a tkaninami, sháním se po speciálních zeolitech, a tak. Ale pořád to není ono. A můj filtr mě rozčiluje tím, že pravděpodobně švindluje, částečně obchází filtrační překážky. To se pak těžko něco testuje, že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 20:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Jaký hledáš filtr? Vnitřní nebo externí? U vnitřních to nebude problém, u externích například www.rostlinna-akvaria.cz/… a ostatní filtry, co mají sání dole a nemají obě hadice nahoře na hlavě. Ale nedoporučuju toto řešení, rozchodit tento filtr mi zabralo víc než půl hodiny, než se mi ho povedlo odvzdušnit tak, aby měl nějaký průtok. Moje JBL rozchodím za 1 minutu a pak akorát pár minut vyháním vzduch.

Já bych se spíše zajímal o to, proč tam ty mechanické nečistoty máš. Většinou to znamená problém s filtrací nebo to způsobují ryby svým bagrováním ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 19:36 Maq
Poslední dobou se zajímám o jemnou až velejemnou mechanickou filtraci. Pořídil jsem si nějaká média od JBL. Jenže, mám dojem, že můj vnější filtr Fluval 304 dovoluje, aby voda v případě odporu proudila i jinudy než má. Snad je to záměr, taková pojistka proti "zavaření" rotoru. Jenže mě to momentálně moc netěší.
Proto se ptám: Je nějaký filtr konstrukčně řešený tak, že když do něj vložím nějaké i méně hladce propustné médium, tak voda nemá šanci jít jinudy, obejít to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.09.2017 16:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miraell
Já bych použil externí s tím, že sání a výstup z filtru by bylo na protilehlých stranách (asi bude stačit JBL401). Pokud chceš šetřit, můžeš použít tu čerpací hlavu a kostku molitanu, ale udělej si po zadní stěně akvária trubku/hadici, aby výstup z filtru byl na druhé straně. U takové nudle totiž bude jinak problém zajistit proudění na straně dále od filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miraell
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 15:20 Žena Miraell [15] – Jak vyřešit filtr.
Dobrý den, přišla jsem sem pro nápad nebo radu.
Nechávám si lepit nádrž netradičních rozměrů, 138x20x25.
V akva plánuji buď hejno neonek, které mám v jiné nádrži nebo hejno ještě menších rybek než jsou neonky.
Na dno krevetku nebo piskořku.
Nádrž bude s kořenem, kameny a s více rostlinami.

Momentálně řeším osvětlení a filtr.
Mám k dispozici čerpací hlavu s molitanem, ale nemám pocit, že je to nejlepší řešení.
Co myslíte vy? Jaký filtr byste vybrali a kam ho umístili?

Děkuji za nápady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 12:31 Maq Re: NHKG
No teoreticky je křemelina úžasná věc, protože dokáže zachytit i živé mikroorganismy, tj. řasy, bakterie, snad i viry. V potravinářství (víno, pivo, aj.) se používají křemelinové filtry právě za tímto účelem. Surovina je laciná, ale ty filtry jsou drahá monstra pro nás nevhodná.
Myslím že hlavní problém s křemelinou je, že je to prášek. Jak hnát vodu přes prášek, aby se nedostal do akvária? Napadlo mě googlit "diatom granulate" a existuje to: jmenuje se to Zyklon-B a jsou to granule křemeliny nasáklé kyanovodíkem. Velmi neblaze proslulý materiál.
A v Americe nějaká firma Vortex tyhle filtry pro akvária dělá a kasá se, že to má spousta akvaristů. Ale jak píšeš, na akvaristických fórech nějak nula nula nic.
Oni tu křemelinu snad dávají do nějakých sáčků, kterými voda proteče, ale křemelina neuteče. V tom bude celý ten fór.
Seachem Purigen je snad syntetický materiál (ale já jim moc nevěřím, oni know-how neprozradí), který tím jak funguje velmi připomíná křemelinu. Možná je jádro toho know-how právě v tom, jak tu křemelinu granulovat, aniž by ztratila svoje úžasné vlastnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 12:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Maq
Chodím na EN fóra a na toto jsem ještě nenarazil. A to jsem narazil například na spousty filtrů, kde se filtrační materiál hýbe, na filtry s využitím řas, ... Takže to bude rarita. Co jsem googlil, tak by to asi šlo použít do jedné komory filtru jako absorbér, ale už jsem nedogooglil čeho smich (nejspíš menších organických nečistot).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2017 11:36 Maq
Dočetl jsem se, že existují křemelinové filtry (diatom filter, diatomaceous earth). V Americe je to snad celkem běžná věc, ale tady asi ne. Víte o tom někdo něco? Jsou nějaké zkušenosti? Odkaz kde to sehnat či popis jak přesně to funguje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 15:37 Jan Re: LeRi
Jak dlouho ho používáte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2017 22:59 Muž LeRi [315] Re: Jan
Zkus zvážit tento www.rostlinna-akvaria.cz/… , Mám ho v B verzi s uv lampu a jsem spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2017 19:31 Muž Iceman [96] Re: Jan
Mám TetraTec EX 600 Plus a po půl roce můžu jen chválit. Ani o něm nevím. Jen doporučuji nahradit plastové ježky něčím účinějším jako je třeba Sera Siporax. Za dobré peníze se objevuje na aukru.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=1451