Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Jaký filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:36 R Muž romant [27983] Re: Petr
Hlavní je prohnat vodu co nejvíce biomolitanem a hladina stačí, když se lehce vlní, tedy za předpokladu, že jsou v akváriu prosperující živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:34 Petr
Takže hlavní je prohnat vodu přes akvacit? O vzduch se starat nemám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:33 Petr Re: afc1886
No bylo to asi 1,5 cm, takže žádná tragedie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:33 R Muž romant [27983] Re: Petr
Přísavky nepoužívám, normálně ten filtr posadím na dno, nebo třeba na nějakej šutrák a hotovo. Každej cm osídlovacího prostoru je dobrej.
Edit: Vlastně kecám, ty přísavky použiju na přitlačení toho biomolitanu ke sklu, prostě přicucnu a tlačím tím ten biomolitan, aby ta sestava držela stabilitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2016 19:31 R Muž afc1886 [14655] Re: Petr
To není zbytečně zabrané místo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:26 Petr
1) Musel jsem zmenšit, protože jinak nedosáhly přísavky na sklo a na výšku byl vyšší než filtr, to zbytečně zabíralo místo v akvariu.



2) Filtr má být podle návodu celý pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 19:24 R Muž romant [27983] Re: Petr
9x9cm dobrý, ale místo těch 7cm bych to nechal tzv. co to dá, tedy ke dnu, takže klidně 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.04.2016 19:22 Muž odikcz [114] Re: Petr
1) Neměl jste ho vůbec zkracovat
2) Určitě dál nezmenšujte
Z logiky věci: Proč bychom Vám doporučovali nasadit na ten filtr velkou kostu, když ji pak ořežete na minimum?

O vzduch se nebojte, myslíte že do jezera ten vzduch někdo pumpuje? Jen bych filtr posunul výš (nasměrovat výstup k hladině podle fotek nejde - leda doplnit třeba gumovou hadičkou = pak bude čeřit hladinu víc)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 18:54 Petr
Tak jsem koupil ten akvacit, seřízl jsem to jen mírně, takže to má te´d cca 9x9x7 cm, vypadá to takhle:
www.jpeg.cz/…
www.jpeg.cz/…
www.jpeg.cz/…

Mám to nechat, nebo akvacit ještě zmenšit?

Jinak mi přijde, že ta pěna na povrchu se dělala hlavně, když bylo zapnuté vzduchování na filtru, pokud byla hadička přiškrcená, tak se to nedělo a přišlo mi, že ryby ani neplovali tolik u hladiny. Nojo, ale jak se tam pak dostává vzduch? Ten filtr není zas tak silnej, aby nějak viditelně čeřil hladinu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.04.2016 12:41 Muž Horác [3942] Re: Petr
Petr napsal: Ale někde jsem zase četl, že to lidi máchaj do akvaria, aby se nezbavili právě těch bakterií.Myslím, žes to jen špatně pochopil ... Jak už napsal NHKG, kvůli chloru se doporučuje prát filtr v akvarijní vodě. Ovšem nikoliv přímo v akvárku !!! Toť beykárna hodná nesvéprávného člověka ... Všechen ten bordel zachycený ve filtru zase vymáchat zpátky do akvárka? Naskakuje mi husina :o) ... Zkus u toho taky přemýšlet ... co, proč, jak ... ne jen slepě přejímat, cos kde četl a slyšel atd. ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 12:28 Petr
Tak já kopupím zítra nějaký ten akvacit, naroubuju to na ten můj filtr a pak se uvidí, pokud to nepomůže, koupím jiný filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 12:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petr
Obojí je špatně. Filtr se pere ve vodě odpuštěné z akvária.
Prát to v akváriu je nesmysl, jenom ten svinčík co filtr odfiltroval vrátíš do akvária.
A prát to přímo ve vodovodní vodě taky není ideální. Obsahuje trošku chloru. Takže může zabít část bakterií.
Jinak se o bakterie netřeba bát, nejsou v tom svinčíku, ale jsou přichycené na povrch molitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 12:20 Petr Re: lhajek
Já to minule omyl normálně pod kohoutkem, protože jak píšeš, ten průtok už klesal a filtr byl zanesenej řádně. Ale někde jsem zase četl, že to lidi máchaj do akvaria, aby se nezbavili právě těch bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 12:12 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Petr
Když vidím že klesá proud z filtru tak ho vyčistím při výměně vody. Tu špínu do akvária fakt nemáchám, ale vymáchám ho v té vodě co jsem odpustil a co pak vyleju.
Nedá se říci jak často, protože to závisí od zátěže akvária živočichy jejichž odpadní látky má za úkol filtr biologicky rozložit na neškodné. A při té biologické filtraci se vytváří onen bordýlek, který je potřeba jednou za čas z filtru vypláchnout a který vlastně zhoršuje průtok vody filtrem - ucpává ho. A ty užitečné breberky ale potřebují aby kolem nich voda proudila, protože jim přináší živiny (to co my potřebujeme z akvária odstranit) a hlavně kyslík, bez kterého velmi rychle umírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 12:11 Petr
Jinak se mi moc líbí tenhle po domácku vyrobenej filtr. youtu.be/… Akorát nevím, kde sehant všechen ten materiál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 12:06 Petr
A čístíte pak nějak ten bioakvacit (třeba vypláchnutím do akvaria)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 11:42 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Petr
Potřebuješ více filtračních náplní. Tím že vyměníš vnitřek nic nepřidáš. Takže dát z venku. Podívej se na můj profil na zrušenou 12L kde jsem si podobně filtřík upravoval.
rybicky.net/fotogalerie.php…

A to že kořen barví bych považoval za výhodu, jednak mě se to líbí a pak už to napsal MarekP.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2016 11:23 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Petr
Navíc voda má pořád hnědé zabarvení asi od kořenu (koupeného) a nemůžu se toho zbavit.
To vůbec nevadí. Naopak. Kořen obsahuje prospěšné huminy a třísloviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 11:04 Petr
Mimochodem, jak to bylo myšleno s tím narváním kostky akvacitu na můj filtr? Jako dát to tam zvenku na, aby byl normálně vidět ve vodě? Nebo vystřihnout z toho váleček a vyměnit ten stávající?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 11:03 martin Re: Petr
slaby
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 10:56 Petr
Ne, že bych se o akvarium nechtěl starat, ale měnit vodu 2x týdně mi přijde moc. Navíc voda má pořád hnědé zabarvení asi od kořenu (koupeného) a nemůžu se toho zbavit. Takže teda koupím nějaký filtr do pětistovky. Takže asi ten Atman AT-200, nebo co říkáte na tenhle? akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 09:21 martin Re: Petr
ten eheim aquacompact je hlavne uplne o nicom. objemovo je lepsi ako interne filtre, ale vykon bieda. Vykon ktory ti uda vyrobca bude prinajlepsom tak 60% na cistom filtry, nehovoriac ked sa ti zanesie a bude sa blizit k 1/3. Eheim udava odporucania pre velkost akvaria asi skorej na zaklade biologickej filtracie a ak chcem aj trochu mechanickej a nejaky pohyb vody, tak beriem odporucanie pre minimalnu velkost akvarka, ako maximum toho filtra. V akvariu s vacsim poctom ryb by som tomu venoval pozornost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2016 03:14 R Muž afc1886 [14655] Re: Petr
Žádné akvárium není bez starostí.Když si pořídíš akvárium,tak musíš počítat s tím,že mu nějaký i když minimální čas budeš muset obětovat.Ten filtr tě od problémů neochrání,to by jsi musel změnit složení rybiček.Ty co máš do toho objemu nepatří,což si můžeš vyhledat tady rybicky.net/atlasryb/cesky/ .Ten bioakvacit není zase tak drahý www.heureka.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 23:25 Petr
Mám black molly, mečovky, paví očka, jednoho krunýřovce a jednu sumrovku vražednou na požíráni šneků. :-) Ještě mi chtěli vrazit v jedné akvaristice neonky, ale zdá se mi 10 ryb na 40 l dost.

Ten modrej bioakvacit je docela drahej, že? Viděl jsem kostku asi za sovku.


Takhle, zeptá se, když zainvestuju a koupím ten Eheim Aquacompact 60, tak budu mít akvarium bez starostí? Stejně tu mám kraviny jako topení nebo automatickej dávkovač krmiva, který bych mohl prodat a koupit místo toho radši pořádnej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2016 15:18 Muž odikcz [114]
Já bych koupil pořádnou molitanovou kostku (střední hrubost = ne ten co vypadá jak houba na nádobí) udělal uvnitř větší díru a narval to na ten tvůj aktuální filtr. Hadičku se "vzduchávím" zahoď, to ti nepomůže.
PS: Ve 40 litrech máš black molly a mečovky? To mi nepřijde šťastná kombinace.
PS2: Vodu měň teď dočasně častěji jak doporučuje romant.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 10:43 R Muž afc1886 [14655] Re: Petr
Ten filtr co máš není dobrý,protože má málo filtračního materiálu.Když chceš investovat jen tak málo,tak buď akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… a kostka bioakvacitu,nebo závěsný třeba www.rostlinna-akvaria.cz/… A na sání bych taky natáhl bioakvacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 09:39 Petr
Akvarium běží měsíc s rybama, předtím ještě asi 2 týdny bez ryb, vodu měním jednou za týden třetinu objemu. Rybky jsem kupoval od chovatele a ten mi Black molly doporučil, teď už s tím nic neudělám, ale jsou tam jen dvě. Pak ještě mečovky a ty u hladiny neplavou.

Stačí teda koupit za 30 Kč v akvaristice molitan a z toho vyříznout kus do filtru? Je lepší jemnější, nebo s většíma dírama (ale ten je tam teď)? Já ten filtr ale stejně už dvakrát proplachoval, protože je tam hroznej bordel.

Raději bych koupil celej filtr novej, ale tak kolem tří stovek, ne za 1200.
:-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2016 06:53 R Muž afc1886 [14655] Re: Petr
40 litrů je strašně málo na black molly.Doporučil bych ti čerpací hlavu atman a kostku bioakvacitu,ale to by bylo v akva ještě míň místa,proto bych doporučil třeba akvarijni-filtry.heureka.cz/… nebo nějaký závěsný,ale s těmi nemám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2016 04:48 R Muž romant [27983] Re: Petr
No, nestíhá, ten tvůj filtřík, má výkon, to zase jo, ale nicotnej objem osídlitelného materiálu, takže možná když vyměníš tu houbičku za pořádnou houbu, problému se zbavíš, ale mezi tím bude nutný tu (ne)činnost nějak suplovat a k tomu se výborně nabízí čstá výměna části vody, tedy klidně denně, do vymizení toho nestandartního chování ryb a potom podle potřeby a nebo jsem vedle jak ta jedle a jde o normální jev, tedy u živorodek, že prostě svojí uzpůsobenou hubou luxují hladinu a snaží se najít něco k snědku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 22:51 Muž DaveLister [478] Re: Petr
Jak je staré to akvárium?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 21:55 Petr
Ahoj, pravděpodobně potřebuju nový filtr, mám 40l akvarium a tenhle filtr goo.gl/… měl by filtrovat 200 l/h, ale moc tomu nevěřím. Mám 10 ryb, z toho 5 ještě hodně malých a Black Molly se mi drží pořád u hladiny, navíc se na hladině dělá taková pěna, jako kdyby bylo ve vodě málo kyslíku, nebo co by to mohlo být? Přitom ale filtr vzduchuje dost, takže opravdu nevím, co s tím. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 11:47 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Jan Matula
thorakáty a mřenky dávat do 100 litrového akvária není dobré. Zvaž ještě tu osádku, opravdu potřebují víc.
Jinak mám ty Aquanovy (obch. značka), pod původním originálním názvem Jebao několik let a jsem spokojen ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 06:42 Jan Matula Re: Jan Matula
A velikost akva 112 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 06:41 Jan Matula Re: romant
Tak rostlin tam plánuju dát spíš víc a rybí osádka: 3 ancistrus, 7 neonka, 3 pancéřníček kropenatý, bojovnice betta samec, 4 mřenka pákistánská.

Ale chtěl bych to spíš z hlediska hlučnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:17 R Muž romant [27983] Re: Jan Matula
Do jak velkýho akvária s jakou rybí osádkou, rostliny, víc, míň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 20:13 Jan Matula
chtěl bych se zeptat který z těchto tří filtrů je lepší: akvarijni-filtry.heureka.cz/… akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… plus molitan akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 15:16 bob67 Re: Misa
Já používám čerpací hlavu Atman IP201 a kostku bioakvacitu 10x10x20cm. Akvárko mám 80x40x40. Kostku dej takovou, aby měla velikost tak 2% z obsahu vody v aq. Hlava by možná stačila aAtman IP200. Já to mám stažené tak na 1/3 výkonu. Výhoda je, že si můžeš nasměrovat proud celkem kam potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:04 Misa
Chci si pořídit akvárium 60 cm x 30 cm x 30 cm o tloušťce 6 mm, 70 % dna osázet rostlinami a rybičky:

6 ks paví očka
3 ks ancistrus na čištění akvárka od řas, ...
+ neonky

Potřebuji vnitřní filtr. Můžete mi doporučit vhodný filtr, tichý a hlavně funkční?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 21:05 Muž Fuchs [169] Re: Kulhanek
Konkrétně mám Eheim 4+ 350 a musím říci že to je opravvdu extra třìda! Rozdìl je jen ten, že 4+ má otočné kolečko xtender kterým odkloníš vodu tak aby nešla přes vatu a tím zajistíš, zvýšení proudu a oddálíš dobu čištění. V mém případě je to zbytečné pač vatu jsem odstranil. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:01 R Muž romant [27983] Re: Kulhanek
Facelift, tedy tak si myslím, že se tomu říká. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 17:55 Kulhanek Re: romant
Děkuji za odpověď.. Ještě by mě zajímalo, jaký je rozdíl mezi novou edici Eheim 3 a 4+.. Cenově vycházejí přibližně stejne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2016 17:26 R Muž romant [27983] Re: kulhánek
No asi tak, Eheim je extraliga a JBL první liga, tedy velmi solidní první liga. Šel bych buď do toho 2073 a nebo do JBL 1501 greenline, ale s eheimáckýma náplněnma, jako je Mech pro, substrat pro, což už by jsi u eheimu měl pořizovat v základu s filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 17:13 kulhánek – výběr vhodného filtru
Zdravím,

Chystám se zakládat 200 litrové akvárium a řeším otázku, jaký vybrat vhodný filtr.. Akvárium bych chtěl specializovat spíše na Jihoamerické cichlidy a rostlin tam bude opravdu pár (cryptocoryne,echinodorus osiris a anubias).. Velmi se mí líbí zpracování filtru u Eheimu 4+ 350 nebo eheim prof.3 2073, jaký je mezi nimi rozdíl. Druhý adeptem by byl jbl e1501 greenline... Prosím o radu

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 14:24 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: lubosturbak
Víš na co je uhlí? Z toho jak si to napsal evidentně ne, protože se používá pouze krátkodobě (ono ani víc nevydrží) například k odstranění léčiv z akvária po léčbě a pod. Jako trvalé filtrační médium je zbytečné, nevhodné, muselo by se stále měnit. Místo něho buď obyčejný akvacit nebo nějaká keramika (Sera Siporax, Eheim Substrat Pro, .....)
Prý rozumné závěsné filtry s dostatkem prostoru pro média jsou Hagen AquaClear 30, ale jejich cena je jednou tolik než chceš investovat. Ale osobní zkušenost s nimi nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 14:21 R Muž afc1886 [14655] Re: lubosturbak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 12:20 lubosturbak
Ja kupim asi tento a dam tam molitan a uhlie a tak moze bit tento
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:29 Muž MarekP [812] - MalawiRe: lubosturbak
Já budu zanedlouho taky zakládat podobně velké (malé) akvárium a po opravdu dlouhém bádání jsem zjistil, že žádný takto levný závěsný filtr s dostatečným množstvím filtrační hmoty neexistuje. Máš pouze možnost koupit si takový, který má uvnitř dostatek místa, které vyplníš co největším množstvím například biomolitanu. Původní filtrační náplně vyhodíš případně doplníš. Kvalitní závěsné filtry s velkým množstvím filtrační hmoty existují, ale to už se jedná o vyšší částky, kde si můžeš rovnou koupit klasický vnější filtr, máš-li na něj místo. Poslední možností ti asi zůstává vyrobit si filtr sám. Například youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 11:19 lubosturbak
Ahoj chcem si kupit zavesny filter do akvaria lebo potrebujem usetrit miesto akvarium ma rozmery v*š*d* 20*20*44* je tam okolo 37 l ja neviem aky tip a v akvaristike mi poradil neaky za 30 e ale vlozka bola asi 5*3 takze onicom budte taky dobry a poradte mi
Ps * do max 15e
* Aby bol tichy
Diki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 16:34 Muž Fuchs [169] Re: NHKG
No jak jsem psal mám dvě ncf 1200 a už bych to nikdy nechtěl...fakt je to síla to u JBL neznám ale samozřejmě za tu cenu, co jsem čekal. Plasty na prd, kohoutky na prd filtrační materiáli jsem si nakoupil takže sumasumárum jsem byl na ceně co bych dal za eheim sice jeden ale za to z dostatečným výkonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 12:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
No moje JBL901 tiché není. Mám ho v ložnici. Ale monotónní zvuky mě při spaní neruší, takže mi to nevadí. A dost jsem se s tím trápil, než se mi povedlo rozchodit. Ruční pumpa docela blbne. Navíc většinou se prodává plný šíleně hrubé vaty a bez předfiltru. Takže nákup 2 litrů keramiky a ubastlení předfiltru je většinou nutné.
Ale ostatní filtry taky mají stejné problémy. Kdybych kupoval filtr znova, tak bych asi riskl tu Aquanovu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 256 257

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 232450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5930?od=2151