Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr TetraTec Ex 700

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Filtr TetraTec Ex 700
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 18:32 Muž sasula [274] Re: Sid
Každému nechávám co jeho jest. Jen nemám rád když někdo zatracuje nějaké značky jen proto, že má raději jinou. Taky mi jedna TT 1200 jede rok a půl aniž bych na ni sáhl a asi další rok na něj sahat nebudu.

Preventivní údržbu dělám kvůli odstranění usazenin, ty se ti zachytávají všude kudy proudí voda.

Tomu Eheimu - kdo chce ať si to koupí. Pro mě je to silně předražené. A k Atmanu - osobně mu nevěřím tolik co TT(hlavně mi připadá že kopíruje Eheim staré filtry)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:42 Muž Robo [45] Re: prasan
Co vím tak Sid používá venkovní Atmany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 13:16 - Re: Sid
No len daj značku.Veď to nebude reklama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2013 12:09 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Dobre sa to tu rozprúdilo ano Kto pochopí princíp uzatvárania a otvárania hlavy s poistkou, tak tomu filter tiecť nikdy nebude. Používam ich momentálne 5 kusov a nebojím sa odísť z domu aj na dva, či tri týždne.Dokonca im nerobí problém externý reaktor CO2, čo napríklad u Eheimov sa povedať nedá.Hold každý má inú skúsenosť a prípadná chyba na hociktorej značke sa zrejme vyskytne preto, lebo už ich vyrábajú kade tade po svete.Veľká škoda pre Deutchland
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:12 amrtin Re: Bella
Tak jasně,každé akva je jiné a vyžaduje něco jiného,u tebe je dobře,žes to takhle vyřešil,u mě by to byl zase problém ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 11:11 amrtin Re: optimas
Přesně tak,já nasadil jako třetí díl kus hadice s dírkama a voda proudí po celé délce akva palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:56 Muž Robo [45] Re: Sid
já mám TT a zatím naprostá spokojenost. Doufám, že to tak bude i nadále. Když jsem ho kupoval měl jsem obavy z jeho koupě jelikož jsem si tady četl ty recenze na něj a byly děsivé. Pak jsem se dostal k tomu, že vyšla nová verze a s tou už nejsou problémy, tak jsem si ho koupil a funguje. Sice jsem už většinu origo filtračních hmot vyházel a nahradil Siporaxem a substrátem PRO od EHEIMu a jemnějším molitanem a filtr neteče a funguje a to je důležité
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:38 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
"Ten špunt tam oba vraťte (špuntové ),jinak rampa a i celý filtr ztrácí smysl"

Ne, nevratim, protoze od te doby co se mi diky tomu zmenilo proudeni rasy dostaly na budku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: prasan
Asi riskuji hodně, ale provádět preventivní udržbu filtrů se nepřinutím. Potřebuji, aby šel filtr rozdělat a po vyčištění smontovat, a aby se při této manipulaci nic nerozpadlo, (jako tomu bylo v případě TTC), a aby filtr po smontování netekl.
BTW: Filtry, které jsem zmínil, že upřednostňuji, jsou levnější, než TTC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 10:30 Muž Robo [45] Re: amrtin
Taky tu rampu používám a pořád s ní vymýšlím nějaké psí kusy jak ji líp umístit. Vždy jsem používal jen 2 trubky na rampu a pak jsem si koupil druhou sadu a přidal 3 trubku a výkon rapidně klesl. Tak jsem dírky objednu zalepil izolepou a je to lepší. Přidal jsem 3 rampu, protože se mi zdá, že jen trubky na 80cm akva je celkem málo a v rozích ta voda nějak moc nekoluje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.12.2013 10:08 - Re: Sid
Preventívne treba kontrolovať všetky filtre a je jedno o akú značku ide.Ak nie je človek nemehlo, tak ani na Tetratecu sa nemá čo pokaziť.Pretože ide o značne lacnejšiu alternatívu ako tebou pravdepodobne myslený a používaný,tak si ho kupuje viac nie moc skúsených akvaristov a z toho pramenia tie nezdary i časté nie moc kladné recenzie.Na tento filter nemôžem povedať jediného krivého slova.To,že sa niekde objaví vadná sériová várka sa stáva i lepším firmám.(napríklad Mercedes A) Počiatočné problémy s netesnosťou sú odstránené,takže nevidím problém v používaní tejto značky.
Používam i filtre Eheim a čo do údržby je to to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 09:57 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sasula
Jj, kdo chce, ať si pořídí Tetra Tec Ex a baví se pravidelnou údržbou. Já už delší dobu dávám přednost jiné značce, u které nemusím nad nějakou preventivní údržbou přemýšlet. A když potřebuji jakkoli s filtrem manipulovat, vím, že se nic nepodělá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 00:19 Muž sasula [274] Re: Sid
Tak to ja si tu preventivni udrzbu radeji udelam, vsechny akvarka jsou na mistech kde by se hodne spatne menila podlaha a hlavne jsou budto na plovouckach ci parketach. Dnes jsem rozdelaval rano adapter od tt1200 a nejveci problem delaj gumovy krouzky nad kulovyma uzaverama v adapteru... hrozne dy se pohnou a pad nemusej tesnit... ted je cely filtr jak novy a v hlave se vyplati vycistit a promazat ppumpa auto startu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:32 amrtin Re: Burik
Stačí když tam vleze jeden a naklade vajíčka.Já už jednou filtr otevřel a na dně bylo snad milion kružníků a asi 5 krevetek.A to mám předfiltr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:31 amrtin Re: optimas
Jo,týden :-| ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:30 amrtin Re: optimas
To bych já nemoh,sem na rampě závislej :-D ,ale vážně:bez ní si nedovedu představit,jak by se dostávaly živiny dopředu a taky jak by se čeřila hladina,mám akva věčně pootevřené,protože mi pořád leze nějaká kytka ven a pak je na hladině povlak od prachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 22:28 amrtin Re: Sid
To asi zkusim,dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: optimas
Asi jak kde. Těžko říct, chce to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:07 Muž patamatix [408]
Já rampu nepoužívám,vytéká my to ven a vodu to čeří taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:07 Muž Robo [45] Re: Sid
A jak dlouho ta rampa to takovém vyčištění vydrží být čistá? Bych tipnul tak týden a je to zas tam jak předtím
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 21:05 Muž Robo [45] Re: amrtin
U hodně lidí jsem viděl, že mají tu rampu pryč a mají jenom to kolínko a nijak neřeší nějakou rampu a akva jim funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:56 Muž Burik [727] - Aquascaping
Dírky v rampě mi ucpávají jedině šneci,ale vůbec nevím,kudy tam lezou..jedině asi rovnou z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2013 20:45 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: amrtin
Zkuste místo párátek rampu ponořit do koncentrovaného Sava. Za pár minut máte trubky i s otvory jako nové. (Pak je, samozřejmě, dokonale propláchněte čistou vodou!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 20:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sasula
...Muzu se zeptat z jakeho duvodu to odpojujete od adapteru? Ani kvuli cisteni to neni zapotrebi. Jen kdyz delam preventivni udrzbu adapteru tak to odsroubuju...
Preventivní údržbu neprovozuji, a to je i možná příčina onoho problému. Odpojil jsem to jej jednou, abych mohl na hadici nainstalovat atomizér CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 17:44 - Re: amrtin
Rampu v podstate v račom údolí nepotrebujem.Výtok mi smeruje momentálne kolmo dole na skalu v rohu akvárka.Rakom to nevadí a prísoše si tam v prúde vychutnávajú pokojnú atmosféru Vianočných sviatkov. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 16:31 Muž acik [416]
já za 9 měsícu co filtr jede jsem čistit dírky nemusel,hadice ano,ale dirky v rampě ne,jen mi zezačátku rampa trochu pískala a postupem času přestala :) jen je fakt,že nemám tento filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 16:28 amrtin Re: Bella
Dík za info.Ať žijou párátka! :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 16:27 amrtin – špunt
Ten špunt tam oba vraťte (špuntové :-D ),jinak rampa a i celý filtr ztrácí smysl tone ,přidělat tam jde všelijak(přilepit,přes redukci,...),nebo tam nacpěte jiný,třeba seřízlý od vína :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:43 - Re: Bella
Ten špunt vytlačilo i mne.Nenašiel som ho v akvárku,takže to ani neriešim.Filter ide nie cez dierky ale cez otvorený špunt. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:39 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: amrtin
Ty dirky v rampe se mi ucpavaly taky, cistila jsem to paratkem. Jelikoz mi furt vypadaval spunt od rampy tak jsem se na to vybodla, spunt nechala sundany a tim padem uz jsem neresila dirky (ty dirky mi casto ucpavali kruznici).
Ad zatemneni - zatemnila jsem (omotala lepici paskou) kolinka (od rampy a nasavani), protoze tam se nejhur dostavalo a cistilo, nepotesim te, nezda se, ze by to nejak pomohlo, zanasi se to stejne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 15:23 amrtin Re: Srpenec
O.K.,takže holt budu čistit.A ty dírky zvětšim ještě dneska až budu měnit vodu,díky za odpovědi pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 14:26 Muž sasula [274] Re: Sid
Tat tech filtru mam vicero, a u zadnyho jsem to za par let neznicil. A to u tlamovcu ho cistim min hodne casto.

Jedina choulostiva vec jsou gumicky v adapteru. Ten chce jednou za cas rozdelat procisit a namaznout a je jak novy. Ty hadice se daj k adapteru pridelat i pomoci hadicovych svorek. Jsem koupil jeden asi 7lety tt1200 s rozlamanyma matkama. Tak vse stahnout hadicovkou a pohoda...

Muzu se zeptat z jakeho duvodu to odpojujete od adapteru? Ani kvuli cisteni to neni zapotrebi. Jen kdyz delam preventivni udrzbu adapteru tak to odsroubuju.. jemne jen prstama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:37 Muž Srpenec [43] Re: amrtin
Údržba rampy by měla být pravidelností, takže sem tam prošťouchnout či jí vzít pod proudem vody. Případně si tam zkus udělat o chlup větší dirky. Já jsem u své EX700 s tímto problém neměl, ale je fakt, že to bylo 75 litrové AQ s 15 rybama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:24 Muž Srpenec [43] Re: cezarmilan
Fotka k příspěvku Jak jsem psal již u TT EX 1200...

Jinak právě jsem zjistil od výrobce, že původní verze Tetra Tec EX by neměla být nikde k prodeji a měla by se všude prodávat nová verze. Rozdíl viz fotka. Došlo snad k odstranění protýkání.

Takže trvejte na dodání nové verze.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 11:01 Muž Robo [45] Re: amrtin
Já myslím, že to zatemění ti asi nepomůže, protože jinak by ty hadice už černé dělali, ale zkusit to můžeš a uvidíš za to nic nedaš. Ja ty dírky v rampě taky musím pořád prošťuchovat. Bohužel s tím nic nenadělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 10:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Sid
Sú tipy s jednou páčkou a niektoré s dvomi, predpokladám, že tie s jednou sú staršie, tak uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2013 01:11 amrtin – zatemnit hadice???
Tenhle filtr je dobrej.O tom neni pochyb.Ale mám trochu problém s ucpáváním dírek na rampě-v hadicích se tvoří takové světle hnědé cucky,jsou to zřejmě řasy a na ně nabalené n.bakterie.Každou chvíli musím prošťouchávat dírky párátkem a už mě to přestává bavit.Pomohlo by zatemnit hadice?Je jedno,zda výměnou,nebo jen natřít třeba lihovkou,ale pomohlo by to?Nebo je chyba jinde?Voda je čistá,N látky v normě(NO2 na nule,NO3 kolem 20).Na sání jsem měl navlečen molitan z jiného filtru,ten jsem musel týdně prát,teď jsem dovnitř sání nacpal obyčejný hrubý molitan(kvůli krevetkám).Akva zde: rybicky.net/nadrze/18191

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 13:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: milan666
Nejde o drhnutí, jde o to, že "ty packy co přitahují ventily k adaptéru" vinou degradace materiálu praskají. Po čase jsou chatrné, jak z papíru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 13:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Hod043
Ja pred ich založením na adaptér s nimi naprázdno "precvičím" a idú ľahko, nasadím a šlape ďalej.Nestalo sa mi, žeby niečo drhlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 11:19 Muž Hod043 [7] Re: sasula
Prave že i s jemnosti to nejde prostě ten plast nějak zkřehne za čas pokud se s tím nemanipuluje často ulámalo by se to i kdybych to utahoval jen malíčkama :-D ty packy to prostě nepřitáhnou, ale do toho filtru bych šel zase tolik let šlapal bez jediného zásahu kterej spotřebič dneska tak dlouho vydrží ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 11:00 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: sasula
Možná, pokud s těmi ventily manipulujete častěji, než 1x za X-let. (V mém případě po 5 letech.) Ale můžu připustit, že je to rukama. I toto je pro mne dostatečný důvod dát přednost jiné značce, což už pár let praktikuji k naprosté spokojenosti své i těch, se kterými spolupracuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 10:54 Muž sasula [274] Re: Sid
osobně jsem to ani jednou nerozlámal, stačí trocha jemnosti... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 10:48 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Hod043
...špatný jsou ty packy co přitahují ventily k adaptéru ty se lámou jako z perníku po tolika letech čoz bych viděl jako jedinou vadu tohoto filtru...
Stejnou zkušenost nemáme jen my dva, což je dostatečný důvod dát (příště) přednost jinému filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 07:43 Muž Hod043 [7] – Držák
Taky napíšu své zkušenosti s tímto filtrem. Mám EX 700 je to držák jako blázen mám ho 8 let neměnil jsem na něm nic nic jsem nemazal po 8 letech začal protékat kolem hlavy, ALE důvodem bylo špatné sestavení po znovusložení je OK. a jede dál jsem zvědavej jak dlouho jesště vydrží palec

Ještě tekl ventilem ale za to si můžu sám protože mi praskl v ruce zalepeno a funguje. špatný jsou ty packy co přitahují ventily k adaptéru ty se lámou jako z perníku po tolika letech čoz bych viděl jako jedinou vadu tohoto filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 14:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: NooBob
Vždy je dobre sledovať tú poistnú páčku, ktorou sa zaistia oba ventily. Ak už ide ťažšie, alebo nedosadne celkom, treba sa na ňu pozrieť. Tam sa schováva problém s tečením filtra. Ak je toto O.K., tak filter bude tesniť ako má. To sa môže stať naozaj len výnimočne a po niekoľkých rokoch palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:40 Muž PedroRabiaSorda [83]
Váhal jsem mezi JBL CristalProfi 700 greenline, Eheim Classic 250 (2213) PLUS BIO a Tetra Tec EX700. Nakonec vyhrál ve výběru Tetra Tec, tak doufám, že nebudu mít smůlu na kus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:28 Muž Dawe_CZ [34]
Mám filtr Tetra EX 700 už skoro dva roky a nezaznamenal jsem žádný problém, je tichoučký a spolehlivý. Za tu dobu jsem ho rozebral jen 2x kvůli vyčištení. Běží v kuse nonstop. Nemohu si na nic stěžovat. Má zkušenost s ním je dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 22:30 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Sú to najtichšie a veľmi spoľahlivé filtre. Ak sa vyskytne závada, tak vedzte, že ste urobili niečo nesprávne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 14:22 - Re: Deathbull
Tetratec 1200 mám a neregistrujem problémy.Jeden z najtichších filtrov čo vôbec doma mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.11.2013 10:37 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Burik
Zkus se zamyslet, proč je asi nemám...a také si asi umíš představit že akvárka nemám rok, nějaké zkušenosti jsou, také pro tvou informaci mě akvarijní technika zajímá a o množství známých co tyto filtry měli a já je pak s radostí po vyplavení podlahy za několik desítek tisíc měnil ani nemluvě. Jinak děkuji odborníkům za palce, už jsem myslel že jsem proti mínusům imunní. Mějte si doma co chcete, jednou bolestně zjistíte že jsem měl pravdu smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 19

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 29879x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3884?od=251