Co je to za nemoc?
Nevím, jestli ti k něčemu bude fotka, ty ryby vypadají úplně normálně. Akorát občas třeba jen jakoby stojí na jednom místě, trochu se i třepou, ale normálně žerou. Jedna plave i u hladiny, ale to ne moc často.
Pokud to vnitřní praziti jsou, tak s eSHou toho moc nepořídíš. Chce to fotku postižený ryby a popsat stav. Jsou-li dlouhé, jakoby duté světlé výkaly, ryba je pohublá a nepřijímá potravu, tak by to na ty parazity mohlo ukazovat a tm by bylo lépe použít třeba Flagellol, ale nepředbíhejme.
Starší reakce
Kdyby byla fotka toho oka, mohlo by nás to posunout trochu dále.
Edit: tak jsem lehce z pozice funkce pátral a vidím(tedy já ano) v té neveřejné prezentaci jeden zásadní problém a tím je společnost ancáků a ramiréz v ne zcel odpovídající litráži, takže to co pozoruješ bude s největší pravděpodobností problém dusíkatých látek, akvo je založený před měsícem, což je na ramirézy velmi brzo, je to stále ne zcela optimálně stabilní prostředí. Takže závěr je ten, že ryby to nedají, tedy časem půjdou kukat a to i přes intenzivní výměny vody, který bych činil. Pokud je to oko zvětšený jenom z N látek ještě dobrý, ale obávám se, že už tam pojedou vnitřní paraziti. Proto jsem chctěl tu fotku, nebo aspoň popsat to oko. Je zakalený celý, vystouplý, nebo jenom kalnější rohovka?
0 11.06.2014 07:16 nachodsky – Nateklé oko cichidky ramirezovi
Ahoj,
včera (10.6.) jsem zjistil nateklé oko cichlidky ramirezove(samička). Potravu přijímá, chová se normálně, sameček ji stále prohání. Voda měněna 1x týdně 1/3, do nové vody přidáván aquatan a +kH na zvýšení dkH aspoň na 4 - 5 dkH. pH měřeno cca 7,5
Prosím o názory. Díky.
LN
No, to už se stalo včera a dneska asi hodinu byla na jednom místě, ale teď už normálně plave
Pockej do zitrka a uvidis. Jestli ma jen nejaka povrchova zraneni a bude normalne plavat, ryby se dokazi dostat z ledasceho.
OK, kašlu na to úplně, jedna zkušenost tohoto typu mi úplně stačí. Vrátím se k osvědčeným granulím a bude klid.
Co se týká toho rizika, že kupované mražené, ať už dafnie nebo cokoliv jiného, bylo několikrát rozmrazeno, jak zmínil romant, se dá nahradit tím, že si člověk sám namrazí živé krmení. Není to jistota, že živé krmení bylo samo o sobě v pořádku, ale aspoň máš jistotu, co se týče toho zmrazení.
Pro klid duše, bych je vyřadil z potravního řetězce komplet, i když si nemyslím, že za to můžou ty sušený.
Takže myslíš, že ty sušený můžu dávat dál? Nevěděla jsem, které to zavinily spíš. Ty mražené dostali jen jednou...
No, to je teda hodně trpká zkušenost, smůla, že jsem ji musela získat právě na svých nejmilejších rybách.
Ty mražený dafnie s největší pravděpodobností prošly nějakým rozmrazovacím cyklem. Čichavci jsou na tyhle probléme o kapku náchylnější a zareagují, jak vidíš velmi rychle, ale do toho člověk tzv. nevleze, holt trpká zkušenost.
Tak to jsem slyšet nechtěla.
To bude z toho žrádla, začala jsem jim dávat sušené a mražené dafnie, předtím dostávali jen sušené. Krátce potom to začalo.
Podle mě se jedná o plísňový onemocnění, kdy jsou napadány vnitřní orgány ryb a z toho je zřejmý, že to nedají půjdou kukat, bohužel. Osobně, když něco takovýho vidím, tak to ukončím sám, samozřejmě vyměním intenzivněji vodu, zasolím(pol. lžíci na 50 litrů), možno přidat třeba nějaký výluh. Obvykle to vzniká v nic moc podmínkách a jede to vcelku rychle, jako možný zdroj onoho fuktajblu je taktéž živý, nebo nekvalitní mražák.
Zdravím a prosím o pomoc, protože už si nevím rady, co se to děje. V minulých dnech mi uhynuli 2 ze 4 čichavců (samec a samice), oba vypadali jako potlučení, prostě jeden den měli krvavé šrámy a druhý den bylo po nich. Přičítala jsem to bitkám, myslela jsem, že se začnou třít. Jenže teď už je tam samec jen jeden a vypadá tak, jak je vidět na fotce. Jeden den nemá nic a druhý den má velký krvavý šrám, vypadá to, jako by krvácel zpod šupin zevnitř. Rány jsou vždy na bocích a poslední teď na skřeli, ploutve má čisté. Zatím ještě žere, chová se víceméně normálně a rány se postupně hojí, ale stále přibývají nové a řekla bych, že horší. Jiné příznaky nějaké nemoci nemá. Zbylá samice je v pořádku, ostatní ryby taky. Čím to může být?
Jo už je na druhém břehu. Jen mě zajímá příčina. Možná je to tím, že jeden novějšì kus to neustál a dva dny jsem o něm nevěděl a našel jsem ho až dnes vzhůru ploutvemi. Tak jsem vyměnil 50% vody.
Smutný pohled, ale humánní utracení bude v tomto případě milosrdenstvím
Kdyby se to melo opakovat u dalsich kusu, doporucuji se podivat sem:
discus.sk/…
Na strane 9 je to jako ze Tve fotky pres kopirak, tak ze bys priste aspon vedel, co to muze byt.
Jakpak je to akvo velký? Je to aspoň 300 litrů? Jinak by to mohlo být, jak myslíš, onen dutý dlouhý bílý výkal, jenž tu přítomnost střevních parazitů u ryb může signalizovat.
0 04.06.2014 08:37 barra – dalsi foto
0 04.06.2014 08:35 barra – bile dlouhe vykaly..jde o bicikovce? :/
Dnes rano jsem v akvarku našla takovýhle dlouhý, tenký, bílý šlahoun s nacervenalym zacatkem. V akva mam gibicepsku a 2 trnovce. Ostatni výkaly už vypadají normalne. Znamena to, že jedna z ryb ma strevniho parazita? Nebo to muze byt i nejaka mirnejsi varianta? A jak mam ted postupovat.. Dekuju za rady
Taky bych to na tu krupici viděl.
Do akva nalej slabej solnej roztok(pol. lžíci na 50 litrů).
Díky všem za reakci. S rybičkou už jsem to ukončil... Doufám, že se to nebude opakovat u dalších kusů...
Moje doměnka mě vede na začátek, ale to už jsem ti psal několikrát.
Na otázku je těžko odpovědět, ale já bych to moc neřešil a rybu poslal na druhej břeh, ten popis dává tušit trápení s velmi nejistým výsledkem.
Zdravim
Mam nemocnou platu koralovou, uz tri dny nezere a neplave. Je pohubla. Ostatni ryby ji chteli zlkvidovat tak sem ji dala do myho akva ktery pouzivam jako porodnicku. Pri teplote nad 25 se zacina vic hybat. Myslite ze se z toho dostane? A popripade co ji je? Dik
Ja jeste doplnim, neni radno si moc zahravat s nemocemi ryb, kde se jezi supiny a vznikaji takoveto rany. Rozhodne je lepsi akvarium v takovychto pripadech povazovat za infekcni prostredi a minimalne do nej nedavat ruku s nejakou rankou, jako ze se riznu a pak jdu neco delat do akvaria. Ostatni ryby rozhodne sledovat a bez dezinfekce nepouzivat veci pro toto akvarium v jinych, coz se tyka i rukou.
Mam dojem, ze obcas akvariste nedbaji na moznost opetovne nakazy a po leceni ryb pouziji neosetrene pomucky, ryby si zpetne nakazi, a pak nemohou akvarium vylecit, nemoc se stale vraci. Ale to uz je jiny pribeh.
Jak radí kolegyně, ukončit to.
Podle mě je tenhle stav už konečná
Já bych jí poslala na druhej břeh. Možná se najde někdo kdo ti přesněji určí dg. ale pochybuju, že by ti někdo poradil návod, jak rybu dostat zpět do kondice.
Nn, to se ti nezdá, je to tak. Celkově se trochu straní, ale není vyloženě vystresovaná, je to spíš tím, že se jí ostatní ryby snažily oždibovat ploutve.
Zdá se mi to nebo má odstáté i šupiny?
Ještě přidávám další fotku
0 02.06.2014 12:25 Sniper66cz – Čichavec - krvavé skvrny
Prosím o radu, o jakou jde nemoc. Včera ráno jsem si všiml zarudlého místa v oblasti břicha. Během dne to bylo čím dál výraznější a večer už z toho byly krvavé skvrny. Než jsem rybu přendal do karantény, ostatní ryby ji stihly poničit ploutve. Když se na ni teď podívám, vypadá to jako bakteriální rozpad ploutví, ale co ta krvavá "modřina"? Nevíte někdo, co by to mohlo být, příp. jak to léčit? (Pokud to tedy má smysl...)
Skvrny má skrze tělo z obou stran. Prakticky nepřijímá potravu a je nafouklá. Prozatím jsem zvýšil teplotu a přidal trochu soli.
Co si o tom myslíte?
Milá Nelyso, Aniko a Lenko, místo neustáleho opakování svých dotazů v několika vláknech ti doporučuji svoji energii vynaložit na něco užitečného, jako třeba přečíst si něco o svých chovancích a neplašit, příroda si poradí. Minimálně informace ve zdejším atlase ohledně tvých dotazů na paví očka jsou dostačující.
A teď k té bettě. Bez fotky těžko hádat, zda jsou to jen roztřepené ploutve od pranice, oděrky nebo něco vážnějšího jako třeba bakteriální rozpad ploutí. Fotografie ryby a informace o akváriu ve kterém žije by byly docela na místě (litráž, teplota, údržba, osazení rostlinami, spolubydlící atd.) Nic nezkazíš, když rybě zpestříš stravu (od mražených patentek, živého grindalu až třeba po více druhů kvalitních vločkových a granulovaných krmiv) a co celé ještě podpořit vodoléčbou (denně 1/3) a přidáním nějakého rašelinového výluhu třeba Torbenu a teplotu zvedneš o 2°C více než je teď. Pro bettu je ideální 25 - 27°C.
0 01.06.2014 14:39 Nelysa – Betta
Jak se dá léčit třepení ploutví? Mám to u bojovnice pestré...
Chce to aspon zmerit pH, coz v nejlacinejsim pripade prijde tak asi na 40Kc (mysleno test, ne jedno mereni). Tam bych zacal a mozna uz nebude potreba ani hledat nic dalsiho.
Zdravím, muj tchán ma problém v akváriu. Ryby mu najednou začali chcipat a neustále plavou proti proudu z filtru. Umiraji s zčervenalimi žábrami. Hodnoty vody nemame tak se snažíme memit vodu kvuli nitratum.
Starší reakce
ten lehký zákal se ukázal, když byly ryby při stěhování ze staré do nové nádrže 3 týdny v ne zrovna ideálních podmínkách. Taky v té době stísněných prostor schytal od Hoplarchuse jeden ne moc přátelský "polibek" (ta jizva jde ještě vidět). Z toho se vylízal dobře... (asi v te době se oko zakalilo)
je to taky docela strašpitel, tak to přechodné ubytování protrpěl...
To zmizení duhovky se už ale děje dlouhou dobu a trocu mě děsí, že by to dostal někdo jiný. Nemužu tento příznak dohledat, ikdyž se mi zdá, že se to tady už někdy řešilo.
Ryby sleduju, jak píšeš...věř, že dost
Jinak na něm nesledeju nic zvláštního. Žere, nehubne ani naopak, poctivě hlídá se samicí květináč, včera se zas vytřeli blázni, takže i barvy jsou pěkné. Jen prostě vypadá s těma očima jak zombí...
Zkusím ho kdyžtak odfotit kdyby se to měnilo.
Zakalene oko neni vec, kterou by bylo vhodne podcenit. Stejne jako hubnuti ryby, nafouknuti ryby, vylezajici oko, muze byt priznakem selhavani vznitrnich organu. Oko se zdrave rybe jen tak nezakali, ale na druhou stranu vim, ze i se zakalenym okem muze ryba zit normalne a nemusis pozorovat zadne dalsi priznaky. Je to nejspis otazka toho, jak ryba dokaze dal odolavat nejakemu napadeni a nebo nevhodnym podminkam.
Cim to je zpusobeno, pochybuji ze Ti to takhle nekdo rekne, ale oci jsou jednou z veci, ktere u ryb sleduji, abych odhalil mozny prusvih. Rybu urcite sleduj, jake ma vykaly, zda normalne zere atd. Podivej se take na rybu jako bys hledal lesk, jestli nekde nema do seda az namodrale zakalenou kuzi. U Cichlid ocekavej, ze muze jit o vnitrni parazity. Ne ze by jine ryby jimi nemohly trpet, ale nejcasteji jsem se s nimi setkal u Cichlid.
Já bych ji tam v klidu dal.
Díky. Ale co s tou solí? Objednala jsem si eshu přes internet a dneska, ještě než přišla, jsem měnila vodu a solila. Můžu tam teď dát eshu?
Žádnou vodu po dobu léčení Eshou 2000 neměň. Postupuj podle návodu. Ale doporučuju dávkovat alespoň dvojnásobné množství Eshy 2000, než je uvedeno v návodu, protože v návodu je uvedena preventivní dávka, která se doporučuje při zakoupení nových ryb nebo rostlin.
Takže 1. den: 50 kapek (na 100 litrů), 2. a 3. den 24 kapek. A taky můžeš léčení v případě nutnosti prodloužit o další dva dny, opět 24 kapek denně.
Ani po ukončení léčby nevyměňuj vodu. Vyměň ji až při klasické pravidelné údržbě, jak jsi zvyklá.
0 20.05.2014 18:46 radim Přidat reakci
1 ...... [89] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200529x