Co je to za nemoc?
Je to normální projev u ryb který se třeba trošku poškorpí a potom jsou v lehce zhoršený vodě. Vodoléčba to za několik dní spraví, prostě měň častěji vodu a uvidíš, že to bude O.K.
Edit: O ty konflikty v tom akváriu kde ty skaláry jsou nebude do budoucna nouze, je to na ně malý, uvidíš, jak se to bude vyvíjet.
0 30.12.2012 18:26 Ryboň [5] - Amerika Zdravím všetkým akvaristov,chcel by som sa spýtať čo je môjmu skalárovi - už od minulého týždňa mal bočnú plutvu napol roztrhanú ale len do jej štvrťky a za týžden sa to tak zhoršilo že uz má celú plutvu napol
....
Čo to je zač a ako to mám liečiť? Prikladám 4 foto
kdyz na ne posvitis baterkou nebo bleskem objevi se to? mel by to byt sedy az rezavy povlak - ne nijak silny, spis tecky. pokud ano, tak je to velvet a je to tim padem parazit. predchazet se mu da pridavanim maleho mnozstvi akvarijni soli do vody a drzenim stale teploty vody. rybam muze byt neprijemny, ale taky nemusi. mohou i normalne zrat. na to vodolecba pomoci uz nemusi - uvidis, pouzila bych proto pak nejaky pripravek proti parazitum a zvysila teplotu vody, aby se cyklus parazita zrychlil. ma tendenci se to vracet - pritahnes si to vymenou vody.
ale já vám věřím...to jen ta slovenština je tak laskavá...kotné jsou snad těhotné či březí, ne?
To se tolik u jikernatých ryb nehodí...
Kotné sekavce?
Volil bych nic nekazící opatření a tím je častá výměna vody, prostě vylepšit prostředí.
Ahoj vyskitol sa mi problem v akvarku mal som ho malinko prerybnene narodili sa spustu malych rybyiek (cca 90) zakalila sa voda (premnozeny nalevnik) tie problemi su uz vyriesene rybky predane voda priezracna. Akvarko ma 45 L ostali tam este cca 20 Black molly neake prisavky a sekavce je to nudzovka 130L akvako je uz napustene ale este je len v zabehu ( je uplne nove ) a teraz k hlavnemu problemu mam na mojich milovanych molly divne zafarbene supinky pri istom odraze sa zdaju do biela akoby malicko neaka supinka odcievala taky divny sivy odlesk nieje to chlpate a neodcnieva to velmi badatelne vydiet to iba pri istom uhle ale zacalo sa to mnozit uz to maju 4 rybky. Prosim poradte co to je ? chytil ich nalevnik ? neaky druh parazita ? plesen ? alebo len odrete od niecoho alebo stres ? neviem co mam liecit foto nedokazem splravit aby bolo vydiet ten problem a na nete som podobny obrazok nenasiel.
Starší reakce
Výkon není až zase tak důležitej, daleko důležitější je účinnost, prostě dostatečnej obsah filtračního materiálu a to je možná Tvůj problém, to co tam máš, jako filtr patří spíše do kategorie "honič vody", nebo-li výkon jako bejk, ale skutek utek a jestli musíš často čistit, tak je to jasný, že nestačí na Tvojí nádrž, je to zralý na klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, mrkni do vlákna o filtraci, tady to probírat nebudeme.
Edit:
rybicky.net/forum/9632… Ano, na obě Tvoje otázky. Měň tu vodu denně a jak jsem Ti psal, zlepšení by jsi měl za několik dní registrovat a pokud ne, tak jsem taky psal co dělat a ty ploutve se tím vylepšeným prostředím začnou spravovat.
Tato odpoved je na obě otázky?
Tak jest.
Jestli to chápu dobře tak vodolečba je jen častá vymena vody.Jo a rybam zase ty ploutve dorostou a spravi se?
Po dvou zkušenostech musím říct, že vodoléčba funguje daleko líp než léčiva
Jedna tetra byla už ve stádiu, že jí skoro upadl ocas a vše zachránila vodoléčba...
Ok díky,a to znamená že nemám uplně v pořádku vodu jo?
Ano, jenom měnit vodu, protože tahle trable se ukážou právě v momentě kdy není voda zrovna optimální. Každá ryba je samozřejmě ohrožena, ale každá, stejně tak jako lidi, má jinej imunitní systém, takže co chytne jedna nemusí chytit další a právě proto aby tomu tak nebylo měň tu vodu. Pokud nebudeš po 3 dnech pozorovat zlepšení, tak se přistoupí k použití léčiva, zde konkrétně Bactopur, ale v separé nádrži a jenom nejpostiženejší ryby, ale nebudeme předbíhat.
jen měnit vodu?kdyz se to bude zhorsovat muze ryba chcipnout?muze se tim nakazit celí akvarko?
Je to počínající bakteriální rozpad ploutví(BRP) v tomto stádiu by na to měla stačit obyčejná vodoléčba, denně měň 1/3 vody a celkově zlepši hygienu v daný nádrži, podle potřeby odkaluj dno a nepodceňuj sílu výměny vody.
S tou solí zase nebláznit, pol. lžíci na 50 litrů vody, aby jsi zbytečně ještě více nenačal kytky.
přidáním soli normální kuchynské nic nezkazíš tak at to dopadne
Ok, ještě k tomu jsem před týdnem pral biomolitan.. Achjo.. Takže Nitrivec, vodoléčbu (trochu přisolovat? normální jídelní solí?) a nějaké hnojivo pro rostlinky? Pomůže přidávání CO2? Před 5dny jsem to vypl jak začly být problémy pomůže to i cichliďákovi? Na ploutve snad ano..
Použitím toho Bactopuru ve společenský nádrži jsi načal biologickou rovnováhu, neb jsi přišel o část nitrifikačních bakterií, takže to nápravné opatření je teď ta vodoléčba a klidně to lze podpořit nějakým přípravkem na podporu bakteriotvorby, třeba Nitrivec, který působí taktéž pozitivně na hladinu NO2, neb obsahuje mletej zeolit a je schopn ty špatný dusíky na sebe navázat.
Zdravím,
potřebuji nutnou pomoc..
Asi před týdnem jsem objevil že se Cichlidce kakadu (samici) rozpadávají ploutve, ale nic hrozného, na hřbetní ploutvi chyběla blána mezi dvěma paprsky a okraje ocasu, přidal jsem Baktopur a doufal, že vše bude OK, ale ono nic.. Před 3mi dny se kakaďákovi (samcovi) udělala na oku taková bílá "šmouha" cca uprostřed a postával furt na jednom místě, nic s ním nehlo, dnes je situace taková, že na oku už nic není, zato jakoby měl na svém boku přes jednu šupinu takový "váček" toho jsem si všimnul před 2ma dny. Stále nežere, ani suché ani mražené, ale když se k němu přiblížím s tyčkou normálně reaguje, ale furt postává zato samice se chová úplně normálně jen má stále roztřepené konce ploutví a pravděpodobně to už mají i neonky (špičky ploutví). Sera baktopur mi prostě nijak nepomáhá a ještě k tomu mi přestali jít některé rostlinky viz nádrž.. Jaké radíte kroky? Vodoléčbu? Prosím poraďte už jsem z toho zoufalej a nechci o ně přijít.. Díky moc..
Starší reakce
0 18.12.2012 18:36 Krtek13 vyhodil se toho sumečka a za týden mi zemřel další tři sumci! nechápu co tam může být...
Starší reakce
vypada to jako kousnuti, nekolik dni pokryto necim bilym, to potom odpadlo.chovani rybky normalni,ji plave,vse se zda ok.
mam to vsak pouze zprostredkovane, nejsem dlouhodobe doma... nevite nekdo? diky
Já tam pak případně přileju bakterie z jiného filtru
Co se týče dávkování - jen mám trochu strach, jelikož mám v akvárku i žabky (drápatečky) a ty by coby obojživelníci mohli být na léčiva citliví
Pokud jsi použila ten Baktopur tak bych dávkoval podle návodu. Je to vlastně antibiotikum a snižováním dávky nebo nedoléčováním si zaděláváš jen na rezistentní bakterie.
Edit: ještě upozornění. Pokud léčíš ve společné nádrži tak bacha na filtraci. Baktopur zlikviduje i nitrifikační bakterie ve filtru.
Moc děkuju. Přidala jsem jak sůl, tak léčivo, ale to v polovičním množství... Doufám, že to nebude vadit. Ozvu se, jak to nakonec dopadlo
Já jsem v léčení ryb trošku konzervativní, ale zvláště na té druhé fotce to "ožrání" ploutviček vidět je, tudíž ta aplikace Bactopuru bude zde na místě. Tu sůl bych se nebál používat i při výměnách vody ve společenským akváriu. Netvrdím že pokaždý, ale sem tam lehounce(klidně ještě menší koncentraci) zasolit. Než se do toho pustíš, můžeš vyčkat názoru někoho dalšího.
Já mám momentálně doma sera costapur a sera baktopur, tak nevadí, když použiji rovnou ten baktopur?
Podle mě je to nějaká plíseň, či počínající bakterka. Aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu a když to nezabere tak Bactoupur a lehounce bych vodu zasolil(pol.lžíci na 50 litrů vody)
druhá fotografie
Dobrý den, prosím o pomoc při diagnostice nemoci u mých razbor klínoskvrnných. Včera jsem si je koupila společně s neonkami a dala do karantény (zaběhlého akvárka, kde nebývají problémy). Dnes jedna neonka zemřela a všechny razbory mají podivné podlouhlé bílé útvary na ocasních ploutvích (u mrtvé neonky jsem si všimla spíš trochu staženéhu vršku hřbetní ploutve a nesouvislého zbarvení neonového pruhu). Poraďte prosím, co by to mohlo být, abych mohla začít včas s léčbou. Přikládám fotografii. Děkuji.
Podle mě se někde opravdu mohl skřípnout a poranit a pak to bývá rychlý. Každopádně vodoléčbou kterou ti doporučil Romant nic nezkazíš. A pak bych měnil každý týden alespoň třetinu vody. Prospěje to rybám i rostlinám.
0 08.12.2012 10:02 Lutien [12] Tak jsem ho chudáka našla ráno mrtvého
Byl veliký a silný, dost se divým, že by ho něco jen tak skolilo.
Jiné ryby nemají jakékoli příznaky a druhý ancistrus je v pohodě.
Napadlo mě, jestli se mu v organismu nenakumulovaly třeba těžké kovy z doby, kdy jsme měli před měsícem zhruba epidemii krupičky. Pokud vím, u lidí (savců) se ukládají v játrech a střevech a mohou způsobit vznik nádorů, popřípadě poškozovat střevní trakt a myslím, že i kožní změny. Nemůže to být podobně i u ryb?
Na parazita nebo něco infekčního mi to nepřijde, je to už dávno, co jsme kupovali novou rybu a ostatním rybám nic není.
Poraďte mi, prosím, co bych měla dělat.
když se mu tam začne dělat povlak, tak to nemusí být nutně plíseň, ale klidně i bakteriální infekce...(na nějakou slabší by měla zabrat i ta esha2000)
Osobně bych postupoval nejdříve výměnu a potom trošku toho Acriflavinu. Vyměnit pár litrů vody je otázka 20 minut.
Přidat reakci
1 ...... [119] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200527x