Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 181 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:57 Muž Yirka [9126] – Re: M@jo
Pokud jsem se díval do tvé prezentace na fotky rybek (někdy se to těžko posuzuje) tak až na skaláry se mi ryby nezdají tak malé. Akvárium je založené už dlouhá léta a rybky zřejmě dospělé. Ty už moc neporostou a jestli dosahují cca 75 a více % akvarijních velikostí dospělých ryb, je to prostě skutečnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 09:52 Muž Barney [61] – Re: M@jo
Pokud krmíš nekvalitním krmením, tak bych se nedivil, že nerostou. Já jsem například 4 měsíce krmil mraženým od nás ze zverimexu a ryby skoro nerostly. Pak jsem přešel na sušené (Ocean Nutrition, JBL, Sera...) a během 3 měsíců jsou ryby 2x větší.
Jestli sis ryby koupila někde u vás v akvaristice, tak také není vyloučené, že rodiče tvých ryb jsou zakrslí - špatný chov...
Ale také záleží na velikosti ryb k akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 08:17 Kisssi
Nemůže tp být třeba starým nebo nevhodným, špatným.. krmením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 05:56 Dusyk – Re: protein007
A o aké ryby sa jedná. Niektoré rastú naozaj pomaly. A ešte lepšie uviesť ich súčastnú veľkosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 04:52 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: M@jo
Davas im jest? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2009 22:33 Muž Smek [2] – Problém s růstem ryb
Zdravim... mam takovy problem. Skoro vsechny rybky ktere si koupim mi vubec nerosotu.. nebo jen hodne pomalu. Např. nektere rybky ktere uz mam 5 let mi vyrostly jen o par mm.. a pritom by mely dorust do o hodne vetsich rozmeru. Akvarko mam 130 litru.. muze to byt spatnou velikosti nedrze.. nebo jim chybi nejake vitaminy?? Pokud byste nekdo vedel cim by to mohlo byt.. ptosim poradte.. Dik.. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 08:51 Muž Yirka [9126] – Re: maník
Pokud to myslíš jako pro neurčitou chorobu neurčité řešení, tak prosím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 21:45 maník
já bych vodu trochu osolil a začal bych kapat multimedikal a zvýšil bych teplotu o 2-4°C než tam je teď rostliky to pravdě podobně nevydrží ale při tomto léčení je hodně důležité vzduchování a filtraci dát na co nejmenší výkon a konci léčení je třeba vyčistit filtr a vyměnit co nejvíce vody v akva aspoň takhle bych to udělal já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 23:33 Žena ustavprochore [567] – Re: Rybicka
Chápu to správně, že jste před tou "kalamitou" měla ve 200 litrech 60 ryb a ještě jste k nim 25 dalších jednorázově přidala? :-O
Jinak nedovedu poradit, co jim je, určitě bych se došla i zeptat do toho obchodu. Ale moje zkušenost je podobná jako Yirky, se šedavými povlaky na očích ryb jsem se setkala při zvýšené koncentraci dusíkatých látek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 20:47 R Muž Silent [5949] – Re: Rybicka
Těžko se to dá diagnostikovat, ale vypadá to na bakteriální nákazu. Zkusil bych nějaký antibakteriální prostředek, třeba Sera Bactopur. Byly ryby po nákupu v karanténě? Pokud ne tak se nediv, že došlo k takové kalamitě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:46 Muž Yirka [9126] – Re: Rybicka
Půl roku se ti možná zdá dlouhá doba, ale já tvrdím že dokonale stabilizovaná nádrž ja nejméně po roce. Ono v nádrži vše souvisí se vším a když vidím podobné červené vřídky a vředy, často to trochu souvisí s hygienou nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 19:41 Rybicka
A jak to s tím souvisí?Do doby než jsem donesla nové ryby bylo vše ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:38 Muž Yirka [9126] – Re: Rybicka
Jak to máš s údržbou, výměna vody, odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 19:15 Rybicka
Takhle tipovat si můžu sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:12 miky7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:05 Rybicka
Fotka k příspěvku fotka akvárka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:02 Rybicka
Před půl rokem jsme založili akvárium s 60 malými rybičkami.Od té doby jsme do akvária nic nového nědávali a vše bylo v pohodě.Nemoc jsme si zavlekli s neonkami.Zajímá mě o jakou nemoc jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 19:00 Muž Yirka [9126] – Re: Rybicka
Já myslím spíš kdy bylo založeno, rostliny, obyvatelé, technika, používané prostředky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:58 Rybicka
Jinak akvátro má 200l a aktuální teplota je 26 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:58 Muž Yirka [9126] – Re: Rybicka
Možná by pro lepší pomoc bylo dobré vědět něco více o tvé nádrži....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:54 Rybicka
Na tuberkulozu to nevypadá.Nejde mi oto je vyléčit.To už jse zžejmě ztracené ,ale chtěla byhc vědět co je to za nemoc.Postupuje to velmi rychle.Mám podezření,že je to nějaký parazit.Nevím co by jak rymě tak rozvrtalo hlavu.Ale není žádného parazita vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:50 miky7
To už nevyléčíš,řešení je utratit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:50 miky7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:49 Rybicka
Dívala jsem se ,ale nanic podobného jsem nenarazila.Ve zverimexu neonky měly teplotu vody 31 stupňů,takže je asi léčili.Hledám tipy co by to mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:46 Skorica
Hledal si už tady v nemocech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:27 Rybicka – Identifikace choroby
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,koupili jsme si 25 Neonek ve zverimexu,po dvou dnech začaly Neonky umírat.Nebylo na nich patrné proč a postupem času začaly odumírat i ostatní ryby.Oči mají vypouklé s šedým povlakem,některé mají na břichu nebo hlavě krvavé vředy.Ryby jsme koupili v ponděli a po 4dnech začaly postupně odumírat.Dnes je v akváriu čtvrtina rybek.Lze je jetě nějak zachránit?Popřípadě jak nejlépe desinfikovat akvárium.Děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 16:59 Žena Luci [9] – Re: hop
jj, to mi dělaly taky...teda ne že by se vyloženě rvaly, ale přinejmenším si vyhrožovaly...přesně pruh téměř nebyl znát...
Z toho bych i usuzovala, že to byli dva samci a samičkapač většinou si právě vjely do vlsů ty větší...a třetí se smála...
...no a tak evidentně jeden ze samců asi vyhrál, získal holku a druhej se z toho zcvoknul...

Apropos...takhle to vlastně podobně bylo u ancíků... měli jsme tři.. ,pak během týdne se po jednom slehla zem...a během měsíce byli malí...
Normálně se na toho jednoho sumečka samečka dohodli a ... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2009 14:59 Muž hop [26] - Rostliny – Re: Luci
hele u mě v aq zase 2 parmičky spolu bojují...uplně ztratí barvu, vyblednou jim pruhy a rvou se jak spartan s baníkovcem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2009 00:13 Žena Luci [9]
Tak to vážně nerozdejchala...řekla bych že se fakt dočista umlátila k smrti.... :-(
Asi už nezjistím čím to bylo, co se dá dělat... Jinak celý zbytek akva nevykazuje jakýkoliv problém, tak doufám, že šlo pouze o individuální záležitost...
Ps.: všem díky za příspěvky... :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 13:22 Žena Vini [1] - Cichlidy – ....Nevím,nevím...
To není parmička černopruhá ale parmoun siamský (Crossocheilus siamensis) Já mám doma dvě...jelikož mi jedna zničehonic umřela..taky jsem nevěděla čím to je jenže ta žila v páru..takže nám zbyly buď dvě samičky nebo samci....jo a pohlaví se zjistit nedá.... :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 10:27 Muž kortezhugo [983] – Re: kortezhugo
...a nevie niekto preco sa vlastne v akva nerozmnozuje? -o co valstne ide?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 10:14 Muž kortezhugo [983]
...tiez som zbadal nieco podobne mam 4ks v 160litroch a ta jedna "najvecsia" nahana tie ostatne...v tej rychlosti co maju robili pekny bordel substrat len tak lietal...teraz som dal na vrch pomerne tazku ciernu drt...a sranda ake su kludne :-) -isto sa boja ze sa doskriabu...
...ale najradsej bi som ich dakomu daroval a kupil male - lebo cim su starsie tim lenivejsie - ako ja
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:56 Žena ustavprochore [567] – Re: Luci
Kromě dusitanů by to chtělo překontrolovat i pH.
A poohlédnout se po akváriu, kam by se mohly parmičky přestěhovat, moc velká a rychlá ryba na vaše akva, jak už psal Romy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:44 Žena Luci [9] – Re: Romy
Jj, jde o NO2...nějak mi to vypadlo...
Jo, s ancíkama je fakt sranda, zvlášť při té výměně....je to víc generací, tak někteří jsou prckové, je fakt boj je vylovit všechny. Ale zrovna dneska jsme si říkali, že jich je dost a pěkně to zas.... :-|
Re pancéříček: Taky mám ten pocitak,jak jsem psala uvídím ráno, ale moc jí nedávám....mám pocit, že se chuděra při těch "záchvatech" fakt doslova umlátí(la) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Luci
Kompletním vyčištěním a ještě s horkou vodou přijdeš o všechny užitečné bakterie,rovná se to znovuzaložení nádrže...i s jejími počátečními problémy.
Hodnoty měřil manžel,dobře,ale jaké,co je 0,1?Jedná se o NO2,NO3,nebo jiné veličiny?Předpokládám,že se jedná o NO2,pak je to v pořádku.
S ancíkama je problém,kdo je nehonil ve společenské nádrži,ten nepochopí... :-D ,ale snaž se jejich počet zredukovat,jako každý sumec je to čuně.
Ještě mne napadlo,je možné,že díky nedostatku prostoru se někde udeřila,a toto jsou následky.Možná se z toho vylíže,nebo také ne,chce to čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:33 Muž pancéřníček [168] – Re: Luci
To,že se pauzy mezi záchvaty prodlužují nemusí být dobré znamení,už asi bude hodně vyčerpaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:31 Muž pancéřníček [168] – Re: Romy
To mínusování nebylo myšleno přímo na tebe :-) Jinak samozřejmě souhlasím,že čím větší aq tím lepší a u parmiček to platí dvojnásob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:27 Žena Luci [9] – Re: pancéřníček
No, když jí tak sleduju, asi to fakt nerozdejchá(když sleduju ty druhé dvě, nemůžu se zbavit dojmu, že z toho maj jakoby radost-čilejší a hravější jsem je dlouho neviděla)!!
Uvidím, jak na tom bude ráno... Pauzy mezi "záchvatama" se prodlužují...mimo ně je někde jakoby "zašprajclá" třeba čumákem dolů mezi šutry apod.
Ale stejně je mi to záhada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:26 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pancéřníček
Není důvod mínusovat,je to diskuse...,ani se na to nemusíme dívat detailně,jen stačí snažit se našim rybám vytvořit důstojné podmínky...a životní prostor je jedna z důležitých podmínek... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:22 Žena Luci [9] – Re: Romy
Moc díky za jakoukoliv "radu"
Kompletní výměna- jako komplet celé akva...rybičky s kytičkama do kýblů, kameny ven, propláchnutí vroucí vodou, ...
Hodnoty (měřil manžel-teď už ho budit nebudu, abych upřesnila), myslím že jsme měřili minulý měsíc 0,1 a teď, jak zblbla byly neměřitelné...0.(od Rataje, tak doufám že byl test ok.)
Jinak s krmením by taky neměl být problém, pač posledních asi 14 dní jsme snížili dávky, aby se broučci eventuelně pustili do těch šneků...(radili v akvaristice)
Co se týče ancíků..takhle se nám rozmnožili během pár měsíců...už jsme dva dali pryč...(a hodláme v tom pokračovat)Jinak celé akva je teď taková trochu polívka...postupně se u některých rybiček počty zmenšili (aktuální fotka je ta hlavní...jsou u nich data)
A s těma parmička...no, jako úúúplní začátečníci (pořád se učíme) jsme si nechali poradit v akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:21 Muž pancéřníček [168] – Re: Romy
Pokud bychom se na to dívali takto detailně,tak si všichni tady musíme přiznat,že našim rybám by bylo nejlépe ve volné přírodě,v prostředí na které jsou zvyklé ano (teď nemluvím o vyšlechtěných rybách,který by v přirozených podmínkách nepřežily).Tak,a teď mě můžete mínusovat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:16 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: pancéřníček
Ale také to neznamená,že jim je tam dobře...,je to parmička,to znamená,že je velmi aktivní,je i docela lekavá,dorůstá kolem 15 cm...to snad mluví za vše.
Co ty si myslíš,že vyhovuje rybám,nemusí být pravda.Já mám v 540 l,čistého tak 460 l tři kusy,a stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:11 Muž pancéřníček [168] – Re: Romy
Já mám taky jenom 100litrové aq a v něm 2 parmičky a jsou spokojené,krásně vybarvené,hrajou si spolu,u žrádla jsou jako první,maj okolo 10cm...takže to neznamená,že se jim nemůže i v menší nádrži dařit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2009 00:01 Muž pancéřníček [168] – Re: Luci
To ví asi jen ten nahoře a ona sama co se jí stalo.Podle mě to s těma dvěma ostatníma parmičkama vůbec nesouvisí.Tyhle ryby maj naopak rády když jich je víc pohromadě.Kdyby byla sama,dopadla by časem pravděpodobně stejně.No,jestli se to nijak nelepší...možná bych ještě max.3 dny počkal,kontroloval ji a když žádná změna nepřijde...tak víš co budeš muset udělat sad Nebo ji zkusit dát jinam,darovat ji,ale to by jí asi nepomohlo,ten problém má podle mě ve svý hlavě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.12.2009 23:55 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Luci napsala: víte někdo, jak se u černopruhých pozná rozdíl samec, samička...?!

U těchto parmiček se pohlaví nerozezná a na množení se také netěš,v akvarijních podmínkách nebyla ještě rozmnožena,co vím,je to snad všechno odchyt,možná nějaká asijská pěstírna s hormonální stimulací...

Docela by mne zajímalo,co byla ta kompletní výměna,a jaké hodnoty vody má akviško teď,a jakými testy jsi ty hodnoty,a jaké, měřila.Na 100 l je těžce přerybněné,14 ancíků mluví za vše,na tuto litráž stačí bohatě dva.Tady se přikláním k Yirkovi,že na svědomí to má vysoká koncentrace NO látek.Nejspíš i překrmuješ,to je to přemnožení šneků,dost potravy zapadne do substrátu,začne hnít,k tomu detrit,přerybnění...a už se vezeš,tady ti ani sebelepší filtr nepomůže.
V tuto chvíli bych doporučoval měnit vodu obden,kolem 25% a hlavně se zbavit ancíků.Jinak tetry i rasbory jsou hejnové ryby a ten počet je malý.
Nevím,která fotka je aktuální,ale vidím tam mnohem víc druhů,než je napsáno...,a ve 100 litrech,nemá parmička černopruhá vůbec co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 23:49 Žena Luci [9] – Re: pancéřníček
Co by jí teda mohlo přelítnout přes nos...
S tou výměnou vody, to bylo, jak jsem psala...a mívali jsme i delší pauzy...(např když jsem byla "nedávno" v porodnici, apod.) :-D
A hlavně co s ní ...? Takhle se fakt umlátí...!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 23:29 Muž pancéřníček [168]
Luci napsala:
Říkám si, že kdyby bylo něco takhle špatně, že by se to projevilo dřív právě na těch šnecích, nebo např. na Razborách, které tam mám - ty jsou přece citlivější...?

Věř tomu,že oproti parmičce černopruhé nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 22:57 Žena Luci [9] – Re: Yirka
Látky jsou ok. Komplet výměna proběhla cca před 6týdny...(pokus o zbavení se šneků),jinak odkalení cca třetiny asi 4,5 dní před tím, než takhle zblbla...
Říkám si, že kdyby bylo něco takhle špatně, že by se to projevilo dřív právě na těch šnecích, nebo např. na Razborách, které tam mám - ty jsou přece citlivější...?
Ale každopádně děkuju za jakýkoliv tip...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.12.2009 22:40 Muž Yirka [9126] – Re: Luci
Já bych se na to podíval z jiné strany, i když třeba řekneš že ostatní jsou v pohodě( ale některé jsou vždy senzitivnější). Co údržba - odkalení, výměna vody, kdy byla naposledy? Co N-látky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 22:34 Žena Luci [9] – tak fakt nevím...asi nepřežije...foto
Fotka k příspěvku je ještě někdo, komu fakt zblbly...?!!
No pořád se ještě drží, ale je taková nějaká divná, myslím, že to asi fakt nerozdejchá...občas jí bledne pruh(asi stres)... :-(
A ty dvě druhů, jsou normálně ňuňuťuťu... love Kdoví, co jí provedli, aby se zbavily třetího... rozzureny Tak to fakt šacuju na páreček..., víte někdo, jak se u černopruhých pozná rozdíl samec, samička...?!
Nebo nervy, ale nemám páru z čeho tak najednou...zrovna neproběhla ani výměna, ani nějaká nová rybička, nic...?!!
:-O
Přikládám foto...celá omlácená, jak blbne... :-(
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [181] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9001