Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 21:00 molinka Re: molinka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, tak príbeh s červíkmi na neonkach pokračuje... V akvaristike mi dali tabletky baktopur, už ich liečim 3 deň a červíky sa veselo prichytávajú a aj odpadávajú. Teraz sa mi ich podarilo lepšie odfotiť. Jeden je biely a druhý hnedočervený. Ak je to Lernaea, tak Baktopur by mohol zabrať, ale nie som si istá, čo by to mohlo byť. Skúsite pozrieť foto, či vás niečo nenapadne? S vylovením som nemala šancu, lietajú po akvárku ako besné...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 08:25 molinka Re: molinka
Fotka k příspěvku Práve sa mi zaplo svetlo na akvarku, poriadne som pozrela všetky ryby a červíky z nich odpadli a nie je skapatá žiadna ryba, tak teraz neviem čo robiť... Všimla som si ale, že 3-4 neonky sú dosť chudé a práve na tých boli tie červíčky. Aj tak s tými rybami niečo je, lebo už asi pred tromi týždňami sa na jednej neonke spravil biely fliačik, nie krupička, ale skôr ako pleseň, po multimedicale, veľmi malej dávke zmizol, potom sa urobila na ďalšej väčšia bodka tehlovej farby, zase zmizla a jedna mala na papuľke tiež nejakú pleseň, tá nechcela zmiznúť a keď sa na ňu prilepil ten červík skapala. Neviem si rady, čo tam mám nakydať liečivo na plesne a zároveň na parazity? sad
Už sa mi po nitrivci celkom dobre vyčírilo akvarko, prikladám fotku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:40 molinka Re: JoKa
:-) uvidím zajtra, keď sa vyčistí po nitrivci akvarko, či bude dobrá fotka, alebo lovenie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:20 JoKa Re: molinka
To co ti radí kluci samozřejmě pomůže, ale stačila by, možná, opravdu kvalitní fotka postižené ryby...
Vidím, jak se na to chytání tváříš, tak zkus fakt pár fotek.... Co fotit, víš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 21:03 molinka Re: JoKa
Aha, ja som to zle pochopila. Takže zajtra ma čaká lovenie ryby. Dúfam, že to zvládnem, lebo keď som ju teraz chytala, tak som chytila skoro všetky okrem postihnutých. Ako som ich naháňala, tak z toho panciernička tá potvora odpadla. Ktovie na ktorú sa zachytí. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2017 20:55 JoKa Re: molinka
Počkej, počkej... Já neřekl, že máš léčit tímhle, nebo tímhle... Já jen vysvětlil, že na hlístici se používá NDX, nikoli GDEX. Neřekl jsem, že máš zahájit léčbu!!!

Musíme nejprve vědět, co je za problém, pak můžeme řešit, čím problém řešit...!

Jestli něco nenávidím, tak je to léčba na slepo!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:52 molinka Re: lacewings
skúsim, hádam to prežije ryba aj ja :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2017 20:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: molinka
-udělejte doporučené s odlovením a pinzetou,vezměte první rybu co to má u té hřbetní ploutve
-jinak se nehneme z místa, nebojte se ,
-rybu si zafixujte ukazováčkem a prostředníčkem levé ruky-musí být mokrá,lehce rybu přitlačte a pravou rukou odeberte pinzetou, případně můžete zkusit i setření tyčinkou do uší rovněž namočenou ve vodě
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:38 molinka Re: JoKa
ďakujem za odpoveď.Možno je to tá hlística, ale trochu ma mýli, že väčšinou sú biele, a táto je hnedá. No, zajtra skočím do akvaristiky a kúpim tú eshu, ktorú ste mi radili a uvidím...
Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:24 JoKa Re: molinka
Z této fotky toho fakt moc nevyčtu. Musíš ty, jestli je to podobné tomu, co píšu...

GDEX proti tomu není, bude neúčinný (pokud je to to, co popisuješ a co si myslím)... Pokud je to hlístice, tak na to je Esha NDX (pak už je jedno která, účinkuje proti oběma). Esha 2000 je širokospektrální, tady se obávám, že nepomůže. Maximálně jako podpora léčby a proti dalším, navazujícím infekcím... Sama o sobě, v tomto případě, nula...

Buď udělej lepší fotku, nebo hledej... Jinou radu nedostaneš...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:19 molinka Re: MonterMonty
Ja viem, verím ti, ja to ledva vidím voľným okom, nie to na zlej fotke... a teda keď vychádzam z toho že je to nejaký červ, aké liečivo by bolo vhodné použiť, aby dobre zabralo. Mám esha 2000 a esha gdex. Alebo niečo silnejšie od sery?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: molinka
Odpust , ale z tohohle rozhodně nikdo nedokáže identifikovat dvoumilimetrového parazita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:07 molinka Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku už sa mi tú rybku čo to má v oku podarilo odfotiť. Skúste si tie fotky prosím priblížiť a uvidíte na jednej neonke v očku takú "hnedú palička". Idem pozrieť tie hlístice...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:44 JoKa Re: molinka
Kdyby to bylo to, co myslím, tak by jim ty "nitěnky" vycházely z řitního otvoru a tam by tvořily právě tu korunku... Vyhledej na google pojem hlístice a porovnej, jestli je to podobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:28 molinka Re: molinka
ešte som zabudla dodať, že ak myslíte či to oni vylučujú, tak neviem, ale hovienka to určite niesu, lebo dve to majú na chrbtovej plutne a jedna v strede očka sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:27 molinka Re: JoKa
áno, ako tie nitenky, sú také hnedo-červené, ale veľmi kratučné asi ani 2mm to nemá. Keďže sú také maličké nič na nich nie je vidno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:23 JoKa Re: molinka
Myslíš nitěnky? A jde jim to z řitního otvoru? Nemají tam takovou, jakoby korunku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:21 molinka Re: MonterMonty
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, pokúsim sa ju odloviť, ak sa mi nepodarí aspoň nejako odfotiť, ale s tou pinzetou to asi nepôjde, až mi mráz behá po chrbte, že by som mala urobiť niečo také. Ešte ma napadlo k čomu vám to prirovnať. Má presne takú farbu ako tie živé červíčky, ktoré sa zvyknú kupovať ako potrava, ale sú kratučné a nekrútia sa, fuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: molinka
napadenou rybku odlovit , položit na mokrý ručník a parazita pinzetou z ryby opatrně sundat a odfotit , jinak bude identifikace a s tím spojené opatření nemožné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2017 19:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: romant
-odlovit rybu do sítky a vyfotit
-pokud to bude v té sítce, tak to zkuste pinzetou odstranit,
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:06 R Muž romant [27987] Re: molinka
Ja by som ozaj chcel vedieť, ako hrozně to vyzerá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:01 molinka Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Práve teraz som vymenila 30% vody a dala nitrivec, takže je trochu zakalené, ale aj tak som ho odfotila. Rybičky sa mi určite nepodarí odfotiť, ledva tie s červíkmi odsledujem okom. Teray pri čistení som si všimla, že toho červíka má aj jeden pancierniček. Na ňom červ, vyzerá ako 1-2mm rybacie hovienko (prepáčte) aj farbu má takú hnedú. Dve ryby ho majú prisatého na hornej plutve a jedna neónka ho má priamo v očku. Nechcite vedieť, ako hrozne to vyzerá. Nič vás nenapadá, čo by to mohlo byť? Pripájam aj foto akvarka, je obojstranné, teda pripájam dve fotky, ale ako som písala, teraz som dala nitrovec...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:41 JoKa Re: molinka
Bude nezbytná fotka postižené ryby a celého akva kvůli predikci možných příčin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:37 molinka – červeno-hnedý červ prisatý na rybičke
Prosím, mohli by ste mi poradiť, akého parazita majú moje rybky? Pred 2 dňami sa objavili na troch rybičkách maličké červeno-hnedé červíky asi 1-2mm. Postihnuté rybičky sú chudé, včera jedna zomrela. Mám 150l akva, funguje 2 mesiace, čistím každých 10 dní, kupu krásnych rastliniek a zatiaľ len 12 neoniek, 3 gubky a 3 pancierničky drobné. Prečítala som tu aj inde všetko možné o červoch ale červeno-hnedé som nenašla. Ďakujem za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 20:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: meskalinka
-v jakém časovém intervalu se to dostalo do tohoto stádia
-povrch výrustku je celistvě strupovitý,hladký,složený z ostrůvkovitých útvarů
-neměl tento jedinec nejdříve pouze odřeninu,případně jiné poškození tkáně v oblasti výrustku
-stručně popište co vidíte
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 12:43 meskalinka – vyrastok na hlave
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chcela by som poprosit o radu/ pomoc. Mojej rybke (Peřovec skalní - Synodontis petricola) sak spravil nejaky vyrastok na hlave, vobec netusim co to moze byt, budem vdacna za akukolvek radu.
Dakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 19:24 R Muž romant [27987] Re: Brezina4
Ne, není, je to nedostatečná mineralizace kostní tkáně, tedy může něco chybět, ale taky nemusí a může to bejt úplně něco jinýho. Jenom jsem rozšiřoval možné portfólio.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 19:10 Muž Brezina4 [0] Re: romant
A to je vrozena vada? Neonka zere uplne normalne a plave taky normane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 19:07 R Muž romant [27987] Re: Brezina4
Křivice je porucha v růstu a tvorbě kostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 19:04 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Avitaminoza si myslim ze ne, krmim Sera vipan a mrazene Kombo 6, jedine ta krivice, tim myslis hlistice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:50 Muž Brezina4 [0] Re: romant
Dno je vymenene a trosku jsem zredukoval pocet ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:43 R Muž romant [27987] Re: Brezina4
Křivice, avitaminóza, možná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2017 18:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Brezina4
-vrozená vada ,vývojová vada,případně defekt v důsledku manipulace
-tuberkuloze bych to nepřisuzoval
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 18:35 Muž Brezina4 [0] – Ohnuta pateř
Jedna neonka ma zahnutou pater, jinak ji nic neni. Je mozne ze by to byla tuberkuloza nebo to muze byt vrozena vada?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 14:19 Žena niky [13] Re: kleopatracz
je na rybce vidět třeba odřenina? Mohla se někde šprajcnout. Chtělo by to lepší foto, ale na rybě nic nevidím. Jelikož se jedná o merble zbarvení, tipovala bych spíše vybarvení pigmentu.To bude probíhat celý její život...
Pokud si nejsi jistá, karanténa s 29°C a vodoléčbou by neuškodila. Jinak těch 26°C je dle mého dostačujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2017 10:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petan26
-............-Pokud se jedná o hlístice,tak tam je charakteristika asi taková-..........
-Kutikula je vlastně nebuněčnou vrstvou,která s jedincem neroste,tedy do té doby dokud se nesvlékne
-Muskulatura je tvořena z podélných svalů, hlístice tedy nemohou změnit průměr těla
-Pohybují se ´´mrskajícím se průhybem´´, nebo pouze prohýbáním a potřebují tedy k pohybu tekutiny,není tedy u nich pohyb tzv. ´´peristaltický´´

-tím chci pouze poukázat ,že již podle pohybu ... může se pohybovat- bičíky, brvami, přeléváním cytoplazmy, peristalticky, plazením,prohýbáním ... si můžeme částečně usnadnit určování
-rozhodně nejde o metodu, kterou můžeme určit danný druh žívočicha, jde jen
zjednodušený postup v obecném náhledu, na možnosti určení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.02.2017 10:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-zkuste zadat Camallanus cotti
-100% už jen podle popisu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 22:49 Muž Slaviak [19] – Gupky
Ahoj. Mojim gupkam trci nieco z analneho otvoru.. Je to do cervena vyzera to ako spicaty vlas. Kazdej gupke trcia asi po 3-4 tie divne veci. Memam sajnu co to moze byt google som presiel a nikde ani zmienka. Uz sa im aj prepadavaju bruska. Fotku je nemozne urobit,lebo sa nedaju odfotit ,tak aby to bolo vidiet,skusal som to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:20 R Muž romant [27987] Re: kleopatracz
Díval. Těch 26 je minimum, spíš to chce kolem 28. No, možností je povícero, vnitřní paraziti, křivice, nějaká avitaminóza, bakteriální problém, jistotu nemám. Rozhodně bych tam přitopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:16 Žena kleopatracz [59] Re: romant
romane, topím na 26, díval ses na ostatní fotky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:15 R Muž romant [27987] Re: gringo
Tak tohle nedám ani já. :) Zlepšil bych podmínky, lehce o stupeň, dva přitopil a vodu zlehka zasolil(pol. lž. na 50 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:10 Žena kleopatracz [59] – nemoc betta samice
Fotka k příspěvku poradí mi někdo, jak tohle léčit? víc fotek mám v prezentaci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 09:26 gringo
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Na dániu na hřbetu za hlavou se objevila asi nějaká plíseň. Má to jedna ryba. Plave a žere normálně. Fotka děs, ale ty prťky jsou divošky :-| Co s ní, ví někdo? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 19:16 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Myslím, že jsi to našel poměrně přesně (Dermocystidium) škoda, že se neozývá pan Miloš, ten by to asi určil nejpřesněji. Nechci zase plácat možná nesmysly ale asi by nebylo od věci nastudovat i životní cyklus toho parazita, aby sis nemyslel, že se sám vymlátil a on ti před tím nenakladl někam vejce nebo živé potomky (do ryb, dno atd.) Protože jak známo, tak třeba Capilarie jsou vejcorodí červi, a proto je třeba léčbu opakovat, po vylíhnutí nových červů. Přeju hodné zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 16:13 Muž Jarry [1437] Re: romant
Ok díky, vyloučením všech známých parazitů bychom se také mohli dobrat výsledku. Další, co mi přišlo jako možná varianta, je kotevní červ, ale ten mi také moc nesedí, na všech fotkách, co jsem s kotevním červem viděl, je poměrně dobře rozpoznatelný. Nakonec z toho asi přece jenom vyleze to Dermocystidium, na které jsem teda nenašel lék, údajně to většinou během pár týdnů zmizí samo. Což možná opravdu funguje, protože dneska už jsem to našel jenom na 2 skalárách a jsem si jistý, že minulou neděli to měly 3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:44 R Muž romant [27987] Re: Jarry
Nevím co to je, ale žábrohlísti tedy ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 15:42 Muž Jarry [1437] Re: Petan26
Narazil jsem na onemocnění zvané Dermocystidium (vypadá to jako červ, ale snad to ani není červ), což vypadá hodně podobně, ale tam uvádějí, že důležitá je slizová bublina, která se kolem toho vytváří a tu já na rybách nevidím - ale možná, že jí jenom nevidím ve vodě. Navíc to má napadat hlavně tetrovité ryby a ani na jedné z teter nic takového nemám. Pozoroval jsem teď skaláry a žábrohlístům nevěřím. Ty to mají opravdu asi 3 na prsních ploutvích, jinak nic, navíc to ani neodpovídá velikostně, tohle má odhadem kolem 5mm. Dokonce mi přijde, že u jedné ten největší parazit zprůhledněl a mizí, jediná hodně napadená ryba je ta ramirezka - ale i ta už to na sobě nosí přes týden a je úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 14:23 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: Jarry
Tady jde o cervy ať už teda o hlisty nebo motolice a na ty je eSHa exit a 2000 slabý cajik, já bych se klonil taky k tomu Tremazolu nebo obdobe, asi bych neměl psát raději nic (jak jsem byl upozorněn) ale tak když ti nikdo zkušenější neodpovídá?! Stěžejní je identifikace toho parazita, pak už by to mohlo být jednodušší. Co ho odlovit a někam poslat foto na identifikaci? Škoda že se někdo neozve o co jde... Já bohužel nemám téměř žádné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 12:16 Muž Jarry [1437] – Co je to za parazita?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidám dotaz i sem do obecnějšího vlákna s doplněním (případně prosím správce o odstranění z vlákna Skalára nemoc). Začalo to před pár měsíci u jedné skaláry, tenký bílý parazit na prsní ploutvi. Asi před týdnem jsem to samé našel na samečkovi ramirezky a 2 dalších skalárách (opět pouze na prsních ploutvích), ramirezka je napadená více, viz foto (je tam vidět 5 parazitů na boku včetně jednoho na prsní ploutvi). Skaláry nevykazují žádné problémy, žerou, třou se, i takto napadená ramirezka se chová celem normálně, neschovává se, normálně žere. Prostudoval jsem co se dalo, ale nic moc mi z toho nevychází. Mohlo by jít o žábrohlísty? Popisu to odpovída asi nejvíce. Ramirezka je aktuálně v provizorní karanténě, kam jsem přidal eSHa 2000 + Exit, zatím po 20h bez účinku. Jako další krok by asi bylo pořízení Tremazolu, ale nechce se mi cpát do akvária léčiva bez jasné diagnózy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 18:49 JoKa Re: Irbis191
Ta fotka je těsně po výměně vody, nebo vidím plíseň i na dekoracích??
Jinak souhlas s Romanem, ta ryba to má s největší pravděpodobností za sebou...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2301