Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 221 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 10:05 Žena katunka [158]
Cimprlich nejsem...přežila jsem i matlalu, ale když na to obzvlášť poukazuješ ... :-P
Konkrétně ti určitě neporadím...co parametry vody? Preventivně bych určitě část vody vyměnila, ovšem pokud je to mezidruhovou nesnášenlivostí tak nemůžu sloužit...ani jeden tento druh nemám a nevím jak se k sobě chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:52 Muž Josee [23]
Jinak, jsem teď v emocionální přepětí, tak mi snad oba ryby odpustíš, ne? Nebuď taká cimprlich! :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:50 Muž Josee [23]
no dobře dobře, a k tý nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:47 Žena katunka [158]
když už tu to i/y zdůrazňuješ...tak:
Oba byly (oba ryby?) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:45 Muž Josee [23]
jo a ještě k i/y - chvíli to beru jako ryby a chvíli jako čichavce..takže asi tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:44 Muž Josee [23]
Teď mě ještě napadlo. Oba byly u korábu, kde mají přes noc své mladé pestřenci. Nebylo by možné, že na ně v noci zaútočili, když se přiblížili a oni chcípli leknutím? Protože jsou silně lakaví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2007 09:42 Muž Josee [23]
Zdravím. Během dvou dnů mi chcípli dva čichavci perleťoví (samice). Vždy ráno jsem našel jednu chcíplou, aniž by předtím byl nějaký náznak, že je něco špatně.. Už mi zbývá jen pár a jsem zoufalý, že zítra už nebude ani ten. No, asi mi moc neporadíte, když vypadají zdravě, co? Jediné co mě napadá, že před dvěma dny byly (nejspíš) tito dva zavěšení pod hladinou..
Je možné, že jsem si něco přinesl s platami. Od té doby pošeli pacéřníček+2zakrslíci+dánio+2perleťáci. Je něco, co můžu udělat, nebo mám jen sedět a doufat, že už to brzy zkončí? S léčbou zatím nemám žádné zkušenosti..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2007 09:18 PHX
Tak snad zatím dobrý. palec Zatím žádný další úhyn. Dokonce i sumečci se jakž takž vzpamatovali. Jedí a plavou. Jen se pořád nebojí a neschovávají to je divné. Snad to bude OK. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2007 12:27 PHX
OK. Diky zkusim. Nikdy jim tam toho ale nedavam moc. Vetsinou to staci hned zbastit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2007 10:30 Žena petrys [107]
zkus krmení střídat např. s mraženýma patentkama, sušený krmení, které rybky nezbaští se rychle kazí a zvyšuje v akva množství dusitanů, každých 14 dní bys měl taky vyměnit 1/3vody za čerstvou, odstátou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2007 10:28 PHX
Ne tak ta kytka je spíš Vallisneria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2007 10:26 PHX
Ano jeden vnitřní filtr nonstop (včetně vzduchování). Filtr čistím tak jednou za 3-4 týdny. Krmím sušenou stravou plus granule pro sumečky. Parmiček mechových mám 6 stejný počet byl parmiček oděs. Doteď spolu všichni žili rok v pohodě. Dost se mi tam poslední dobou rozrostly kytky tuším že Cyperus helferi nebo je jí podobná a mám problém odstraňovat odumřelé listy. Pokoušel jsem se je probrat, ale jsou vzájemně propletené a spojené odénky a když jsem chtěl nějakou vyndat, tak jsem je většinou vytrhnul všechny. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2007 10:02 Žena petrys [107]
chce to trochu víc informací o akva, jede filtr non-stop? jak často a čím krmíš? jaká je teplota vody? jak často a kolik vody měníš?
kolik máš těch parmiček mechových? když je jich málo, mají tendenci okusovat ostatní ryby, mělo by jich být 5-6 a více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.07.2007 09:11 Phx – Zřejmě otrava pls. pomoc
Prosím o radu. Mám 75 litrové akvárko. Mám v něm parmičky mechové, dva sumečky, tři skaláry a parmičky oděsy. Rostlinám se v akvárku docela dost daří a hodně se rozrůstají, ale poslední dobou měla voda mírně žlutou barvu. Rybičky byli celou dobu v pohodě. Vrátil jsem se po víkendu a parmičky oděsi měli jakoby okousané ploutvičky s bílým okrajem. Do rána všechny parmičky oděsy pomřeli. Všechny ostatní rybičky byli v pohodě. (Jen skaláry mají nějaké nafouklé břicho jinak jsou v pohodě). Potom se začal nějak divně chovat sumeček. Neschovával se a plaval dost podivně. Koupil jsem si sadu na měření PH a tvrdosti vody. (Bohužel tam nebyl skoro žádný návod a tak jsem nic nezjistil. PH bylo na nejnižší hranici tuším kolem 6ti, KH také na spodní hranici a GH naopak na horní hranici. Byl to ale nějaký německý výrobek a na normální hodnoty se to má přenásobit 17ti hmm ) Vyměnil jsem zhruba 2/3 vody a nalil regulátor. (Naměřené hodnoty se nezměnili) Sumečci žijí, ale pořád se chovají divně. Ostatní rybičky zatím OK. Jedu zas na víkend pryč a mám strach že po víkendu budu mít akvárko jak Shrek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2007 18:39 kittie
já bejt tou rybou tak taky chcípnu, vždyť těch ryb tam máš tzrochu moc ne??? ne ne coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 23:58 Sidonius – Zlatá rybko
Budete muset mít trpělivost. ;-)
Ale neztrácejte čas čekáním - zkuste jej věnovat těm svým svěřencům. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 22:10 Golden_fish
Sidonius : ráda uvidím Tvoje akva ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 21:36 Golden_fish
ahoj, všem děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 16:11 Muž Miky [14]
Ahoj otrava vyměň 1/2 vody v akva a zejtra a pozítří 1/3 a to honem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 15:57 Muž Roman [100] - Cichlidy
Nejběžnější nemoci se kterými se každý akvarista setká jsou různé plísně,střevní potíže (paraziti-krmiva)a virová a bakteriáln onemocnění (např.tubekuloza).tak bych začal s pozorováním jak radí miro.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 13:51 miro03
takto sa určit na čo uhynuli nedá jedine laboratorným rozborom,ale to bi ancistrus nesmel bit v štádiu,ktorý Ty popisuješ,dobre si prehliadni zbylé ryby v akváriu či na nich niečo nevypozoruješ,poprípade napíš čím krmíš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 13:22 Ondrej
Mas tam opravdu jen ty rybicky co mas v seznamu? U me podobnou 'nemoc' zpusobuji krabi - pokazde najdu jen kostricku ancika ;-), tim chci rict jestli neni problem ze mas v akvu nejakou dravou rybku nebo pekneho racka, bo by jsi si doufam vsimla mrtve ryby driv nez se staci rozlozit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 13:08 Sidonius – Sebevražda
Nespáchaly ty rybky sebevraždu?!
Při pohledu na vaši prezentaci bych tuto možnost nevylučoval... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 11:50 :-)
Krunýřovci nejčastěji zajdou následkem otravy různými preventivními sajrajty, stabilany řasobijci atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 11:26 Muž filipsi [1295]
No, kdyz ty nemuzes urcit nic konkretniho ani na nic nemas podezreni podle popisu nemoci a jejich priznaku, tezko ti ostatni budou radit podle tveho popisu. Voda je v poradku, priznaky zadne? Bud pak poslat na rozbor (drahe, asi nema cenu), nebo se smirit s tim, ze to bylo "zahadne umirani ryb", Mortea Mysteriosa (nebo tak nejak).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2007 10:56 Golden_fish – jaká je to nemoc
ahoj,

prosím o radu.

Zemřel mi ancik, za tyden druhý. Vždy sem nalezla jen kostru s kousky tkání. Dnes koukám, že to samé se stalo dvěma gupkám. Ještě na sobě mají ´maso´ , ale už sou také ve stádiu rozkladu. Teda vlastně ta druhá už je jen kostra jak tak koukám sad sad sad

Nevíte co je to za němoc?

děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 14:44 Digger – A co
se zkusit prokousat třeba tímto odkazem?
www.aquar.cz

Určitě tam najdete víc.A taky vám to poví, na co se máte koukat.
Doporučuji sekci nemoci ryb podle příznaků pro začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2007 14:38 Žena Markii [10]
muže to byt cokoli, ale na konci ploutvi třeba rozpad ploutvi, pozorovat pozorovat nebo vyfotit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.06.2007 14:36 Verunka
Ahoj, mám prolém...mám betu a ta má kolem ploutví takové bílé skvrny...a je taková nehybná...ani nežere...nevíte náhodou co by mu mohlo být...?Měla jsem taky v akváriu keříkovce, tak jestli spíš není dobitá...on na ní občas útočil...děkuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2007 23:06 Peťan
nevim sice jak ten filtr vypadá, ale asi bych to resil jak pise tady ISAMIK - něčím bych tu mezeru vycpal... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2007 22:23 Muž isamik [180]
Vzdycky mam nutkani presne toto napsat!

Zkuste ho dat blizko ke sklu. Mam ten samy filtr a problem sem mel jen jednou. Pripadne je mozne tu mezeru "vycpat" javskym mechem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2007 21:48 Muž filipsi [1295]
Aha, ty mas malinkate a mista moc nazbyt neni :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2007 21:47 Muž filipsi [1295]
Udelat tam za nim misto pro ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2007 21:30 Joxa – problééééééém
Ahoj, nevíte někdo jak zamezit rybám aby zaplavaly za pěnový filt a pak se zaseknou mezi tím filtrem a stěnou akvárka. Zaplavou tam někdy přes noc a pak zdechnou. Takhle mi už odešly do věčných lovišť 2 nebo 3 ryby. Předem dík za rady. Joxa :-( :-| no :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2007 13:50 Žena Markii [10]
to je uplně úžasná samice tak si nestežuj ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 22:13 Muž tau [14]
*ten anonym jsem byl ja...

no ja je kupoval jako prcky 3-4cm a za 2 mesice maj tak cca 8 samci, 6cm samice. jsou ale fakt docela agresivni.. casem bys je musel stejne premistit.. no ale treba jsi mel mirumilovnejsi hejno:) jsou to supr ryby. skoda ze jsou tuhy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 21:55 Maer
Oni byly fakt maly vsichni kolem 5-6cm takze pohoda a ukrytu bylo tolik ze jsem je ani nevidel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 18:42 Anonym
6 hrbohlavcu v 70l? ja mam 4 ve 200 a uz hledam nekoho kdo si jeden par veme protoze jsou dost teritorialni..

ja pouzivam ten elektrickej zabijec komaru a nic se nikomu nestalo... mam RAID na takovyty papirovy vlozky do zasuvky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 18:33 oldkiwinka
myslíte, že až ten el.odpuzovač komárů budu v létě ve svém pokoji používat, že mi začnou umírat rybky?nemám filtr,jenom vzduchování.filtr. motorek mimo akva a uvnitř hadička s filtrační pěnou, nevím,jak to funguje,zda si to bere vzduch z mistnosti bo co?děkuji za odpovědi.abych se v létě neptala,proč mi umíraj ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 18:31 Muž JirkaJirka [10]
používáš elektrických odpuzovačů komárů???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 18:13 Anonym
Akvrium ma 115 litru bylo tam 8 kanciku a 1 vrubozovec. K filtraci tam byly dva interni filtry vsechny papirove mely vycistit 200litr za hodinu plus bublinkova stena dlouha 10cm a 75W topeni na 27°C. V druhem akvarku 70 litru bylo 6 hrbohlavcu africkych. Jeden interni filter papirove 100 litru za hodinu bez topeni 25°C.

O zadnem postriku v blikosti akvarek jsem nezaregistroval. Kysliku tam mely opravdu dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 17:07 Muž Horác [3942]
Takhle naráz (a v křečích) skapou ryby jedině na otravu nebo udušením. Pokud se Ti nedostalo něco do akvária (postřik proti hmyzu například), tak se jako nejpravděpodobnější jeví N-látky. Co ta elekřina, jak psal Štěpán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 16:50 Muž Michal J. [37] - Rostliny
o ake akvarka sa jedna, kolko litrov a kolko ryb v nich bolo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 16:48 Maer
Ale filtry cistim pravidelne. A o zadne chybe nevim. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 10:45 Štěpán
Řekl bych že na tvou blbost.
Nebo možná na dlouhodobější výpadek elektřiny v noci, jestli máš vnější filtry a jestli jsi je dlouho nečistil. Ale možná takovouhle katastrofu dokážou způsobit i dobře udržované filtry, nemám s tím zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2007 10:34 Maer – Na co chcipli
Zdravim,
dneska rano kdyz jsem sel krmit tak jsem nasel 2 akvarka zakalena a vsechny ryby brichem nahoru ,az teda na jednu ta umrela asi za 40 minut. Ta posledni ryby umrela v krecich. Co jsem uklizel mrtvoli tak vsechny byly cele neskutecne slizke tohle jsem zazil poprve. Kdyz jsem vysaval nadrz tak jsem sal u dna pomerne velkou vrstvu slyzu. Zemrelo mi 6 hrbohlavcu africkych 1 vrubozobec pavy a 8 kanciku perletovych.

Rekapitulace : krece a mrtve ryby byl hodne slizke

Teplota vody : 27°C a 25°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2007 14:26 Muž Malapa [494] - Afrika
Dám inzerát sem na rybicky.net a je to. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2007 10:20 Žena Moniika [8] - Živorodky – Rada ohledně mladých
Chtěla bych se zeptat, když máte malý prcky ancíků kam je prodáváte, darujete... prostě jak se jich ,,zbavujete" ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2007 12:56 Krivak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2007 12:56 Muž Jammes [72] - Afrika
to je samička a vypadá na to že je plná jiker
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [221] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197989x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=11001