Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 152 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:58 Muž soubi [32] Re: Mexxx
tak si udělej tu prezantaci tady na portále palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:51 Muž EiFFeL [39]
Dobrý den, kolegové, taky bych chtel poprosit o radu - mrkněte prosím na bit.ly/… a na fotce je Razbora klinoskvrnita s cervenymi flicky na boku - ma na tu levou stranu brisko jakoby vyboulene, je takova zkroucena a prijde mi ze oproti ostatnim strasne tezce dycha. Krmim vlockovou tetrou a obcas k tomu pridavam nitenky, ostatni razbory bez problemu. Predem diky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:40 Muž Mexxx [7] - Amerika
díky..potom přidám novější foto...ale nevím co ted s akva at mi to nevleze na další ryby..ta drobnoustka s tou prohlou páteří se už nedá zachránit,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:37 Muž soubi [32] Re: Mexxx
máš to pěkný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:30 Muž Mexxx [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Toto je foto před tím než ryby onemocněly..asi tři týdny zpět..teď se mi nabíjí foťák takže současný stav nevyfotím..ale je tam tak dvakrát víc listů dubu a buku..rostliny egerie jsou už hodně vyrostlé a pistie na hladině taky..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:26 Muž soubi [32] Re: Mexxx
foto pošli. Ale jestli nebylo něco v tom zamraženým.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:21 Muž Mexxx [7] - Amerika
CO2 Nepoužívám protože mám akva jako pokus o biotop amerika...otrava org.jedy..myslíš že jsem to přehnal s olš.šiškami a dub/buk listy??Já nepoužívám žádne hnojiva atd,protože mám méně rostlin.Mám poslat foto akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:18 Muž soubi [32] Re: Mexxx
jak to popisuješ by to mohla být otrava organickými jedy nebo CO2. Používáš CO2 ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:07 Muž Mexxx [7] - Amerika
Ne oni nic jiného než mražené a živé nechtěli..asik před 2 týdny se trošku přežral artémkou..potom dva dny byl divný ale spravil se..a naraz za posledních pět dní začal mrtě hubnout a nic nežral.divně se vyvracel...nakonec to nezvládl..plaval pořád dokola,potom už jen ležel na dně.ale ještě jsou divné i ty drobnoustky jak jsem psal..nevím doufám že nic nemám v akva zavlečené ať mi to nevleze i na ty dvě samičky a zbytek drobnoustek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:01 Muž soubi [32] Re: Mexxx
..na první pohled neni zježený nebo nějak jinak chycený plísní nebo bakt.virouzou. Je ho škoda sad Hele nekrmíš nějaký granule?... jesli se nezadávil nebo ucpal. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 10:48 Muž Mexxx [7] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak cichliďák svůj boj prohrál..Nevím co mu bylo uhynul a zůstal v poloze s otevřelou tlamkou a nafouklými žábrami..Pár drobnoustek je takových divných,jedna má tu skroucenou páteř.. podivte se na foto jestli někdo nevíte co by to mohlo být..těch teček si nevšímejte,to je písek..díky moc..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 17:16 Muž larix [1420] Re: Mexxx
Podla uvedenych symptomov tipujem crevne parazity, najpravdepodobnejsie crevne bicikovce. Liecba napr. Sera Flagellol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 16:28 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: soubi
Naštěstí s malachitovou zelení na oblečení zkušenosti nemám :-D, ale vím ,že je dobrej pomocník proti bakteriálním incekcím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 08:51 Muž soubi [32] Re: D@n!€L
bakteriální infekce se dá přeléčit jenom do určitého stádia. Pokud je to už moc rozjetý tak bývá konec. Ale ta malachitová zeleň je dobrá volba. A do tý DAJANY je za pár korun. Bacha na oblečení...nejde to vyprat....vím tom z vlastní zkušenosti :-D palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 15:59 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Tony2013
Fotka k příspěvku Asi před půl rokem měl to samý můj beťák.. Ve zverimexu mně řekli, že je to bakteriální infekce a doporučili mně na to DAJANA MALACHITE GREEN (cca 30kč). Dal jsem ho bokem do 10l nádržky a kapal jsem mu podle dávkování - 25 kapek na 100l vody. Za cca 10 dní se mu to spravilo..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:54 Muž soubi [32] Re: Tony2013
to vypadá na nějakého kožního parazita...asi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:18 Muž Tony2013 [228] Re: Tony2013
Fotka k příspěvku neco ostrejsiho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:12 Muž Tony2013 [228] Re: Tony2013
Fotka k příspěvku jeste jedno foto je to krapet nekvalitni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:11 Muž Tony2013 [228] – Black molly
Fotka k příspěvku Na oku jedne ze samic blakyny se obevil zvlasni otok jina ryba ho nema.Ta zasazena se chova uplne normalne zere plave a nic zvlastniho na ni neni jinak videt.Pridavam foto.Diky za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 10:44 Muž MartyD [1] - Asie
Finta je v tom, že jsem patentkama nekrmil - jen vločkové, pro ancíky pak okurku a wels chips.

Nicméně asi týden před "událostí" jsem si přinesl kytky od jiného akvaristy, které jsem do akvárka fouknul bez omytí a bez karantény, a ten možná krmil i něčím jiným, než suchýma vločkama...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 07:02 Muž soubi [32] Re: MartyD

... nevíte jestli jsem náhodou něco nepokazil, když jsem je nakrmil patentkama...
...mě taky před časem takhle padnul už pěkný ancík(už měl vousy 1cm). Večer baštil jak divej a druhý den exnul. Taky na měm nebylo nic vidět. Břicho normální,žádná chemie, voda křišťál a ostatní rybky v pohodě. Ale je pravda že jsem večer taky krmil mražený patentky, který jsem důkladně propral. Tak taky nevim co se přihodilo. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 21:47 Muž Mexxx [7] - Amerika – Náhlé onemocnění
Zdravím,delší dobu chovám v 54l akváriu 3 Cichlidky kakadu,13 Drobnoůstek Beckfordových.Akva je ve stylu pokusu o napodobení ameriky,méně rostlin,více kořenů,klacky,olš.šišky,dubové,bukové listy atd...Asik před týdnem začal samec cichlidy divně plavat,začal za sebou mít bílé výkaly,nějak se mu propadá bříško..je celý pobledlý a moc neplave jen polehává..Jedna samice drobnoůstky se trošku nafoukla,a nemůže se potopit,nevím proč..Dalšímu samci drobnoůstky se začala vyhýbat páteř a celkově je hejno takové divné..některé ryby mají jakoby světlé šupinky..no vypadají tak "obitě" ... nevíte jestli jsem náhodou něco nepokazil, když jsem je nakrmil patentkama...ted tři dny nedostaly najíst ale nepomohlo to...nevím co s tím donedávna se všechny ryby třely...díky za pomoc.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 19:30 Muž MartyD [1] - AsieRe: hawok
hawok: díky za podněty, bohužel už je to vyřešené - i druhý ancistrus se dnes odporoučel.
Ve výkalech (resp. v tom vlákně) jsem nic nepozoroval, fakt to vypadalo jen jako hlen.

S nečistotami jsem problém neměl, ancistrusi neměli propadlé ani nafouklé břicho... Fakt netuším, co to mohlo být a doufám, že to nepotká zbytek akva - je to přes dva týdny od prvních vláknitých výkalů od prvního ancíka a všechny rybky v hlavním akva jsou stále v klidu. Parmičky stojící ocasem nahoru a rychle otevírající a zavírající tlamku nepočítám, to dělají běžně :-D

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 18:34 DannyR Re: Yirka
Mam skoro 300litru, 1x za dva mesice by nemelo delat problem, ale asi udelalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:40 Muž Yirka [9126] Re: DannyR
Nevím jak máš velkou nádrž, každopádně pokud je do 120 l tak je nutná výměna vody týdně odkalování za dva. V případě větší lze intervaly zdvojnásobit. Jsou to však doporučení k minimální údržbě při dobře fungující nádrži plně zarostlé rostlinami.
Důvod tvého problému je tedy nasnadě, jak jsem nakonec uvedl hned v první reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:39 R Muž romant [27987] Re: DannyR
Když se pravidelně týdně mění voda, ta vzpomínaná 1/3, tak se takovýto stav ryby obvykle nemá moc šancí vyskytnout. Ono se dá spoustu věcí při údržbě odfláknout, ale výměnu vody ničím nenahradíš. Nasaď intenzivní vodoléčbu a uvidíš, že se ryba zlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:26 DannyR Re: Yirka
udrzbu delam celkem pravidelne, max 1x za dva mesice, spis kratsi dobu. Je fakt, ted naposledny jsem delal dukladnejsi a poradne odsaval z poloviny akvarka na druhou se chystam tento tyden. Ted jsem delal i "genearalni" uklid filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 17:03 Muž Yirka [9126] Re: DannyR
Příčinou tohoto jevu často bývá špatná nebo nedostatečná údržba nádrže. Jak to s ní vypadá? Doporučoval bych velmi častou výměnu 1/3 vody. Z léčebných prostředků pak eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 16:35 DannyR Re: DannyR
Napadlo mne, nemuze se jednat o Vibrio?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 15:37 DannyR – Co je to za nemoc a jak lecit
Fotka k příspěvku Dobry den, dnes jsem v akvariu objevil jednu skalaru ktery vypada tak jak je na fotce. Predesilam, ze za posledni mesic doslo ohledne akva pouze k cisteni pred 14ty dny. Zadny novy obyvatel neni. Nevite co to je pripadne jak lecit? Predem diky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:26 Muž soubi [32] Re: Kájínek
proti plísni je toho na trhu dost, ale některé léčiva neustojí kytky. Někdy to končí nutností předělat akvárko kompletně sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:22 Muž soubi [32] Re: Kájínek
krmil jsi něco mraženého?? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 11:21 Muž soubi [32] Re: Kájínek
jasně s tou výměnou vody bych začal. Klidně 1/3 3x týdně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 09:54 Muž Kájínek [0]
tak jsem koukala v akvariu byla plísňová onemocnění. a včera uhynul samec bojovnice . a asi 2paví očka. teďkon užv akvariu není žádná nemocná rybka . ale stejně pro jistotu vyměním vodu. aby stěch mrtvích ryb ještě něco nechytli ty ostatní . ty mrtvé co jsem viděl tak jsem vyndal. ale myslím že jsem nevyndal vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 08:58 Muž soubi [32] – Re: HaDaS
smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 23:12 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: MartyD
ancistrusi jsou pomerne casto napadeni strevnimi parazity. Nema nafoukle bricho? Nebo propadle? Sleduj jesi ve vykalech nejsou videt takove soudky nebo citronky. Nemel si problem s nahromadenim necistot ve dne v posledni dobe?
Oni to vetsinou zvladaji, ale rozbehne se jim nakaza za zhorsenych podminek nebo u mladat. Dobre se na to hodi levamisol. O lecbe se muzes podivat zde: catfish.cz/…
Pokud se nic nedeje i v ciste vode a pri vodolecbe a krunyrovec se nelepsi, navic kdyz muze umrit pomerne brzo, uz bych asi tu lecbu zkusil.
Pokud to zabere a paraziti to budou, musis pak prelecit cele akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 22:23 Muž MartyD [1] - Asie – Apatický ancistrus - nepřijímá potravu
Přibližně před dvěma týdny mi ancistrusi přestali úplně přijímat potravu - wels chips i okurku nechávali zcela bez povšimnutí. Schovávali se ve tmavých koutech akva, málo plavali a byli apatičtí. Vzhledem k tomu, že jeden měl od řitního otvoru dlouhé bílé vlákno (asi 5cm), před cca. 10 dny jsem je oba dva přemístil do karanténní nádrže a pozoroval. Odebral jsem také vlákno a donesl veterináři pod mikroskop, který konstatoval, že jde jen o hlen a že v něm nic nevidí (podezření bylo na střevní parazity).

Nicméně pár dní po přesunu do karantény jeden z ancíků zemřel. Ten den jsem celou karanténu vyčistil, vydezinfikoval, vyměnil štěrk a vyměnil vodu (dvě třetiny z hlavního akva, třetinu čerstvou). Ten druhý je tam teď sám a chová se pořád stejně - nežere nic, co mu tam hodím, schovává se stále v koutě u topítka a moc se nepohybuje.

Rybky v hlavním akva jsou živé, přijímají potravu, působí spokojeně.

Nevím, co s ancíkem v karanténě dělat - mám ho tam preventivně ještě nějakou dobu nechat a pak vrátit? Nerad bych, aby mi na něco pošly všechny ostatní rybky, když se nepodařilo určit, na co umřel ten první (bohužel mě ho nenapadlo vzít na "pitvu").

Preventivně jsem mu tam kápnul multimedikal v preventivní koncentraci, ale jen jednou - ze zoufalství...

Poradíte?
Testy vody jsou v pořádku... Více informací v profilu - v deníku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 09:44 HaDaS Re: soubi
:-D rybicky.net/profil/3423 :-D ... to byla legrace, že jo?
Edit : správné léčivo doporučené uživatelem Haimdol je eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2011 09:25 Muž soubi [32] Re: romant
hele dal jsem do vyhledávače Haimdol .. a skoro nic jsem o tom léku nanašel. Můžeš mi prosim někam nasměrovat.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 19:52 R Muž romant [27987] Re: Kájínek
Jako první pomoc začít s vodoléčbou. Denně vyměnit klidně polovinu akvária a obstarat si nějaký kvalitní léčivo, jak doporučoval Haimdol, to je podle mě ten spávnej postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 19:49 Muž Kájínek [0] Re: soubi
tak já se pokusím o výkendu dodat fotku . ale mám strach aby už nebylo pozdě . protože když jsem sledoval ancistruse tak už to měl také . každopádně bojovnici pokusím vyfotit .. a děkuji .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 10:36 Muž soubi [32] Re: Kájínek
neni to zaplísňění...? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 23:41 R Muž Silent [5949] Re: Kájínek
Těžko říct. Chtělo by to fotku. Může to být jak plíšňové onemocnění nebo taky bakteriální nákaza. Nicméně bych rybu odlovil do karantény a aplikovat eSHa 2000 což je širokospektrální lék který by měl zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 20:50 Muž Kájínek [0] – nemoc
chtěl bych se zeptat moje bojovnice chytla nějakou nemoc .. nevím zda co je to za nemoc .. sad Bojovnice chytla bílé fleky po celém těle .. a je nějaká divná. občas jenom leží na písku a nehýbe se ... a koukal jsem že to začaly chytat i ostatní rybky sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:10 Muž PepaV [30] Re: Jitulka
Může to být způsobeno stresem z nového prostředí. Nějakou dobu mu nechej na aklimatizaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 14:01 Muž PepaV [30] Re: jirkamrvik
Sumeček se ti otíral o kameny protože měl zřejmě nevhodné podmínky v nádrži. Nemoc nelze vyloučit jako důsledek nevhodného prostředí ve kterém byl chovaný. Musíš mít živé rostliny, těm musíš dodat světlo, aby rostly, filtraci aby fungovala nitrifikace a ještě pravidelná výměna vody v nádrži. To jsou základy. Přečti si ta témata pro začátečníky, jak jsem psal dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:49 Jitulka – Je to nemoc?
Dobrý den, koupila jsem si samečka pavíko očka, který většinu dne plave u dna. Jsem začátečník, tak se chci zeptat, jestli je to normální nebo zda je to příznak nějaké nemoci?Prosím o rychlou odpověď děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:47 jirkamrvik – PepaV
v jednom mám akvarijní rybicky v druhém mám potěr a ve třetím mám toho sumečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:45 Muž PepaV [30] Re: jirkamrvik
A jsou zaběhnuté, nebo je budeš teprve zakládat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 13:43 jirkamrvik – PepaV
ano vyték jinak mám eště tři akvária
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [152] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=7551