Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 218 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 23:32 shifty21 – co se mi dnes přihodilo
KOupil jsem si dnes "nádhernou" rybičku... Mřenku nádhernou (neon blue) krásné modré tělo a oranžový ocas... Vydržela mi v akva půl dne :-( odjel jsem pryč a když jsem se vrátil domů už tu nebyla... nechal jsem pootevřené akvarium a asi vyskočila... Aby toho nebylo málo tak ji sežral kocour. A to jsem z ní měl celý den takovou radost. DOufám že ji někde znova seženu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2007 22:09 Tereza
A jakou máš teplotu vody? Když je moc teplá, ryby se dusí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 21:18 Žena bucliik [99]
nene- to bych neřekla byla tam ještě jedna samice a tahle vypadala fakt blbě, ale i to je možný-do rybí hlafy nevidím :o)) mám radost že je v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 21:16 Baru – k tomu utrácení
Já bych ji dala pstruhovi-trvalo by to jen pár vteřin a naprosto bezbolestně a navíc by měl takovou malilinkatou svačinku ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 20:57 Muž Onďa [32] – buclik
Spíš to byl obranný postoj aby na ni samec nedorážel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 20:16 Žena bucliik [99] – to maliman
mě tohle dělala samice rájovce když ji samec prudil a naháněl ji k páření.schovala se a když vyplavala tak plavala taky bočně, někdy trhavě dopředu a dozadu-oddělila jsem samce a do dvou dnů to bylo Ok-třeba to dělají nervy-nebo prochladnutí při transportu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 13:16 tereza
Když jsme u toho utracení. Nejrychlejší je žiletkou uříznout hlavu, ale na to já tedy žaludek nemám ne Někde jsem vyčetla, že je dobrý dát rybku do sklenice s bublinkovou vodou. Rychlá otrava CO2? Udělala jsem to s jednou neonkou a bylo po ní téměř okamžitě (ale byla na tom už hodně bledě, takže by možná umřela i bez toho). Jaké způsoby doporučujete vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 10:41 raptor
ako ma mdat fotku mojich zebrovnikov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 10:40 raptor
tu so moje zebrovniki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2007 10:33 raptor – zebrovnik valtuv
hop cafte prosim katuska ci im mam davat jaskine a ti emas smaca b oja mam 1 samiu a to druhe je este male taze neviem coto je
katuška odpovies mi dkaujem a dobre je ked maju filter abo ne
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 09:41 RAP
Zkus mu přidat samičku a uvidíš jestli bude stále plachý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2007 22:14 Radka
Asi je pravda ze sa to neprenasa, lebo v akva su s nim este 2 mrenky purpurove a tetry. Ziadna z nich to nema. Ale je zahadne ze ten kancik ma uz minimalne 5 rokov a nikdy predtym toto nemal. No tak uvidime ako sa to bude vyvijat dalej, no zda sa mi, ze uz menej vylieza zo svojho ukrytu akoby bol plachejsi ako predtym a preto aj menej zje.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 12:23 Muž Roman [100] - Cichlidy
Tak tenhle problém mám několik lez s H.carpintis.Jedná se o nějaké mě neznámé nádory.Kdysi jsem to měl i na vyšetření ve st.veterinární laboratoří na odd. rybí patologie a nebylo zjištěno nic závažného.U mojich ryb se to vyskytně na určitou dobu a potom opět zmizí s tím že se to zase někdy vyskytne.Na plodnost ryb to nemá žádný vliv.Chutná jim pořád stejně, chování taktéž stejné.Zajímavostí je že se to nepřenáší.
Pátral jsem loni po příčinách a možnosti přenosu a nezjistil nic.Akorát na jedné americké stránce jsem zjistil fotky stejného druhu přímo z odchytu a ryby měli i tyto nádory.takže se jedná o nějaký patogen přímo žijící na rybách i v lokalitách nálezu.Nic jim to nedělá, takže se tím nezaobírám.
Pokut Ti rybka bude dělat problémy s chováním, tak klidně písni do vzkazů. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 18:48 RAP
Pokud reaguje na krmení tak to zase tak strašné není. Když nevíte co mu je, je zbytečné dávat jakékoliv léčiva(multimedikal). Lépe je místo toho použít kuch. sůl. Zkoušel jsem podle fotek něco najít, zatím neúspěšně. Máte v akva jiné cichlidy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 10:51 Radka
Tak som tu znova. Vazne mi nikto neporadi co to moze byt? Vobec sa mu to nezmenilo, praveze by som povedala ze to ma este horsie. Prosiim poradte ako ho toho zbavit, uz som zufala. V poslednej dobe je stale zalezeny vo svojom ukryte a vykukne iba ked sa krmi sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 09:24 Muž filipsi [1295]
a jak zjistím množství NO2?
(jezis, pisu to po treti :(, vzdycku jsem to omylem smazal)
Pomoci testu, napriklad www.aquar.cz v dostani i v kazde akvaristice, ale drazsi, od akva znacek.
Doporucuju alespon ph, celk + uhl. tvrdost, no2, no3 . Nejdriv si neco o tom precti : www.sweb.cz/… . Zit se da i bez testovani, ale s nim mi to prijde snazsi, vyloucis rychle otravy no2, prilisnou kyselost, ... atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 09:08 Nemeziss
ráno je stav takový:jedna plata plave chvílema břichem nahoru,chvíli normálně, pak ve spirále..druhá je u hladiny jakoby nemohla dýchat, ostatní jsou normální,přísavky úplně OK..co mám měřit a jak? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2007 09:07 Nemeziss
a jak zjistím množství NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 23:34 Flash
Možno si si niečo priniesla s tým krabom. Ale ešte je tu tá kalná voda. Ak rybky lapali po vzduchu, asi nemali dobré podmienky - zmerať parametra vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 23:19 Nemeziss
mě překvapuje, že umřely vlastně 3 druhy..kdyby jeden..ale takhle?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 23:15 Žena bucliik [99]
možná stres z přepravy, mě teď taky odešla rybka a vůbec nevím proč-filtr sem neprala a žádné jiné nic není-jen samec rájovce se večer válel na dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 23:11 Nemeziss
přípravky na úpravu jsem použila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 23:04 Flash
Možno sa mohli použiť prípravky na úpravu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 22:56 Nemeziss
ad svícení: svítili na 4hodiny večer, protože přes den to nebylo třeba, akvárko stojí kousek od okna
ad filtr: já už ho taky párkrát proprala pod kohoutkem a nikdy se nic nestalo
ad transport: tak jsem to udělala,že byly v té staré vodě..ale nešlo to víc jak 2 dny,protože neměly místo, musela jsem je dát do nového akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 22:48 Žena bucliik [99]
asi si schovat trochu vody a zezačátku je dát do ní......no ale přiznám se že já filtr vždycky čistím pod kohoutkem a NIKDY se mě nestalo že bych otrávila akva.asi některý jsou odolnější-třeba pancéřníčkům by to nemuselo tak vadit-mají střevní dýchání, nebo labyrintky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 22:44 Nemeziss
Vím že se nemají do akva dávat hned rybky, ale co jsem měla dělat, když jsem je převážela 170km protože jsem se stěhovala? čekat až se zaběhne akva? a otrava NO2..a proč umřely jen nějaký? a proč přísavka zrovna, ty přece vydržej skoro všechno :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 22:43 Muž AmorFati [37] - Amerika
Brr... odstrašující seznam začátečnických chyb... Ostatní už dali potřebné rady, nicméně mě zaujala délka svícení... Chtělo by to svítit déle než 4 hodiny... Byť samozřejmě s aktuální rybí genocidou to nemá moc společného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 22:38 Sidonius
Otrava NO2. V odkazech, které připojil Filipsi, se dočtete víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 21:46 Žena bucliik [99]
filtr by se neměl prát pod kohoutkem, zabiješ si bakterie který tam žijou a ty ti pak můžou otrávit akvárko,,,,mě se to teda nikdy nestalo, ale všude se to píše
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2007 21:40 Nemeziss – Podivné úmrtí
Před 14 dny jsem nově založila akva,viz moje nádrž. Byly tam 3 přísavky,2 molly a 4 platy,rostlinky,topení,filtr.Voda byla čistá a všem se dařilo. Před 5 dny jsem zakoupila sladkovodního kraba cca 4 cm. Dala jsem ho do akvárka (chyba-měl jít do karantény,pozdě :-().Vylezl na kytku a seděl u hladiny nebo na filtr a s ostatníma se nekamarádil.Odjela jsem a o akva se starali rodiče přesně podle instrukcí.Včera večer zjistili že voda je kalná a zdálo se jim že filtr málo čistí,tak ho vyprali pod kohoutkem :( a normálně ryby nakrmili,a rozsvítili lampičku na 4hodiny.Dnes ráno zjistili,že krab,samec ancíka a obě molly leží na zádech a jsou mrtví,ostatní rybky plavaly u hladiny jakoby neměli vzduch,i přísavky se častěji vyplavávaly nadechnout.Nemůžu přijít na to co se stalo,mrtvé ryby vypadaly normálně,nebyly nafouklé ani nic takového..vyměnila jsem 1/2vody a ryby normálně plavou a dýchají a vypadají OK.prosím o vyjádření odborníků,co se mohlo stát? mohl mít krab nemoc a kvůli tomu? nebo tím že vyprali filtr? je mi divné že umřel ancík,ti vydrží všechno..:-( za reakce předem moc dík!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2007 18:44 Alfonso
Tak dneska se zase normálně rozplavala a plave s ostatními. Ani náznak předchozích příznaků. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 19:03 Žena Myrka [15] - Afrika
Tak to je jasné,ta se z toho už nedostane....čím dřív skončí tím líp,podle mě :-( mi to dělaly vždycky platy den před smrtí,ale vždycky byly už moc staré,tak se to dalo i čekat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 18:26 Alfonso
Tak dneska se přesunula na kytku v horní části nádrže. Plave kolem stonku a osacem se opírá o list pod ní. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 23:12 miro03
I to je jedna s možností ktorá sa stáva. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 15:57 Alfonso
Prostě je pohyb ryby nepřirozený, to je jako kdyby ti usekli ruku, tak nebudeš plavat, ale spíš se tak máchat...Proto si myslím, že plynovej měchýř to není.... ;-)

Možná se nekde ťukla do hlavy a má to teď pomotaný :)

V každym případě jí budu sledovat a uvidim jak se to bude vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 15:31 Radka – .
Nebylo by lepší tu akaru utratit ,ať se netrápí? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 15:01 Tomik
Prostě je pohyb ryby nepřirozený, to je jako kdyby ti usekli ruku, tak nebudeš plavat, ale spíš se tak máchat...Proto si myslím, že plynovej měchýř to není.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 14:58 Tomik
No když má ryba prasklej plynovej měchýř, tak jde na rybě vidět, že se hrozně trápí, že jí pohyb dělá problémy a vysiluje jí to....Mám doma jednu akaru hnědou a už s tím žije půl rok...Ale dost zhubla, když jde na krmení, tak vydrží pár temp, teď už i třeba minutu a hned padá ke dnu, protože nevydrží déle.....A v každém případě to má furt a né když se jí chce, proto se mi to nějak nezdá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 14:08 Alfonso
Suhlasím s Marki. ahoj

Ja teda nevim, dneska od rana plavala normalne a ted si zase delá stojky u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2007 00:06 miro03
Suhlasím s Marki. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 20:31 Žena Markii [10]
No ja upřimne nevim jesi to je timhle, ale přitel s tim myva problemy, občas mu nektere tetry po lečení začaly dělat tohle:
leži na dně pokud kolem ni proplavou ostatni ryby tak parkrat machne ploutvema a vypada uplně v pohodě, ale nestaci jim tak zas skonči u zeme, plave bud uplne hlavou nahoru nebo naklonena ale jinak vypada uplně normalně, ale přiznavam že jsem o tom ještě nikde nic nečetla.
Přitel to řeší tak že je hodí do akvária k drápatkám(nejhladovějši žáby)...zkoušel je totiž lečit a čekal hodně dlouho ale nic nepomáhalo a nemohl se na ni dívat...

pokud by neplavala hlavou nahoru bylo by to v pohode, ale to je divné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 20:14 Alfonso
Má prasklý vzduchový měchýř.
predstav si ze ma v sobe kazda ryba plynovy vak, a ten podle toho jak ho stlacuje ji vynasi nahoru nebo dulu, a udrzuje jim rovnovahu tela.pokud neni v poradku plave vzdy jen par temp a padá ke dnu-> zkus si to predstavit jak by to vypadalo a pak sam poznas jestli mam pravdu


zni to logicky, ale da se to nejak lip poznat? Když se jí chce, tak klidně plave delší dobu u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 20:09 Žena Markii [10]
Má prasklý vzduchový měchýř.
predstav si ze ma v sobe kazda ryba plynovy vak, a ten podle toho jak ho stlacuje ji vynasi nahoru nebo dulu, a udrzuje jim rovnovahu tela.pokud neni v poradku plave vzdy jen par temp a padá ke dnu-> zkus si to predstavit jak by to vypadalo a pak sam poznas jestli mam pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:26 Alfonso
blbot co? Řikáš tři dny?? Pořád stejně nebo i poplavává u hladiny?

Jen když je krmení tak vyplave a potom hned zase zpátky na své místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:24 Muž Vodník1 [16] - Amerika
blbot co? Řikáš tři dny?? Pořád stejně nebo i poplavává u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:21 Alfonso – 2vodník
Pouze odpočívá coze

3 dny??? coze coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:15 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Pouze odpočívá coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 18:12 Alfonso – plave hlavou nahoru
Mám v akvárku platy skvrnité a jedna mi už 3 dny plave hlavou nahoru. Drží se u dna, ale když je krmení, tak vyjede k hladině, nažere se a pak jde zase dělat stojky ke dnu. Viditelné znaky nějaké choroby nemá. Nevíte čím by to mohlo být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 15:52 oldkiwinka
necpi tam žádný ryby už ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [218] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=10851