Co je to za nemoc?
ancistrusi jsou pomerne casto napadeni strevnimi parazity. Nema nafoukle bricho? Nebo propadle? Sleduj jesi ve vykalech nejsou videt takove soudky nebo citronky. Nemel si problem s nahromadenim necistot ve dne v posledni dobe?
Oni to vetsinou zvladaji, ale rozbehne se jim nakaza za zhorsenych podminek nebo u mladat. Dobre se na to hodi levamisol. O lecbe se muzes podivat zde:
catfish.cz/…
Pokud se nic nedeje i v ciste vode a pri vodolecbe a krunyrovec se nelepsi, navic kdyz muze umrit pomerne brzo, uz bych asi tu lecbu zkusil.
Pokud to zabere a paraziti to budou, musis pak prelecit cele akva.
Přibližně před dvěma týdny mi ancistrusi přestali úplně přijímat potravu - wels chips i okurku nechávali zcela bez povšimnutí. Schovávali se ve tmavých koutech akva, málo plavali a byli apatičtí. Vzhledem k tomu, že jeden měl od řitního otvoru dlouhé bílé vlákno (asi 5cm), před cca. 10 dny jsem je oba dva přemístil do karanténní nádrže a pozoroval. Odebral jsem také vlákno a donesl veterináři pod mikroskop, který konstatoval, že jde jen o hlen a že v něm nic nevidí (podezření bylo na střevní parazity).
Nicméně pár dní po přesunu do karantény jeden z ancíků zemřel. Ten den jsem celou karanténu vyčistil, vydezinfikoval, vyměnil štěrk a vyměnil vodu (dvě třetiny z hlavního akva, třetinu čerstvou). Ten druhý je tam teď sám a chová se pořád stejně - nežere nic, co mu tam hodím, schovává se stále v koutě u topítka a moc se nepohybuje.
Rybky v hlavním akva jsou živé, přijímají potravu, působí spokojeně.
Nevím, co s ancíkem v karanténě dělat - mám ho tam preventivně ještě nějakou dobu nechat a pak vrátit? Nerad bych, aby mi na něco pošly všechny ostatní rybky, když se nepodařilo určit, na co umřel ten první (bohužel mě ho nenapadlo vzít na "pitvu").
Preventivně jsem mu tam kápnul multimedikal v preventivní koncentraci, ale jen jednou - ze zoufalství...
Poradíte?
Testy vody jsou v pořádku... Více informací v profilu - v deníku.
Starší reakce
rybicky.net/profil/3423 
... to byla legrace, že jo?
Edit : správné léčivo doporučené uživatelem Haimdol je eSHa 2000
hele dal jsem do vyhledávače Haimdol .. a skoro nic jsem o tom léku nanašel. Můžeš mi prosim někam nasměrovat..

Jako první pomoc začít s vodoléčbou. Denně vyměnit klidně polovinu akvária a obstarat si nějaký kvalitní léčivo, jak doporučoval Haimdol, to je podle mě ten spávnej postup.
tak já se pokusím o výkendu dodat fotku . ale mám strach aby už nebylo pozdě . protože když jsem sledoval ancistruse tak už to měl také . každopádně bojovnici pokusím vyfotit .. a děkuji .
neni to zaplísňění...?

Těžko říct. Chtělo by to fotku. Může to být jak plíšňové onemocnění nebo taky bakteriální nákaza. Nicméně bych rybu odlovil do karantény a aplikovat eSHa 2000 což je širokospektrální lék který by měl zabrat.
chtěl bych se zeptat moje bojovnice chytla nějakou nemoc .. nevím zda co je to za nemoc ..

Bojovnice chytla bílé fleky po celém těle .. a je nějaká divná. občas jenom leží na písku a nehýbe se ... a koukal jsem že to začaly chytat i ostatní rybky

Může to být způsobeno stresem z nového prostředí. Nějakou dobu mu nechej na aklimatizaci.
Sumeček se ti otíral o kameny protože měl zřejmě nevhodné podmínky v nádrži. Nemoc nelze vyloučit jako důsledek nevhodného prostředí ve kterém byl chovaný. Musíš mít živé rostliny, těm musíš dodat světlo, aby rostly, filtraci aby fungovala nitrifikace a ještě pravidelná výměna vody v nádrži. To jsou základy. Přečti si ta témata pro začátečníky, jak jsem psal dříve.
0 27.11.2011 13:49 Jitulka – Je to nemoc?
Dobrý den, koupila jsem si samečka pavíko očka, který většinu dne plave u dna. Jsem začátečník, tak se chci zeptat, jestli je to normální nebo zda je to příznak nějaké nemoci?Prosím o rychlou odpověď děkuji
0 27.11.2011 13:47 jirkamrvik – PepaV
v jednom mám akvarijní rybicky v druhém mám potěr a ve třetím mám toho sumečka
A jsou zaběhnuté, nebo je budeš teprve zakládat?
0 27.11.2011 13:43 jirkamrvik – PepaV
ano vyték jinak mám eště tři akvária
0 27.11.2011 13:29 jirkamrvik – re-PepaV
akvárium má rozměry : 54x30x40 sumeček má asi okolo 13cm rostliny tam jsou umělé a kamínky jsou spíš takový štěrk světlo jsem odendal nedrželo na krytu filtrace je nalepená na skle
Podel toho popisu se bude zřejmě jednat o bakteriální rozpad ploutví
rybicky.net/forum/413
Chce to dobrou hygienu nádrže, hlavně prvidelný výměny vody, to je dobrá prevence.
0 27.11.2011 12:31 Katka – Co je to za choroba?
Pozdravujem, chcem sa opytat, mam 2 gold fishes a neviem co sa im stalo, ale jedna prisla o chvost a na zadnej casti chvosta ma take biele flaky. Druha uz prichadza o chost tiez, potrebujem poradit co s tym mam spravit.
Aby se dalo poradit, chtělo by to více informací o nádrži (objem, skladba osazenstva, ozázení rostlinami, osvětlení, filtrace ...) nejlépe vytvořit prezentaci nádrže.
0 27.11.2011 08:44 jirkamrvik – sumeček
ahoj lidi chtěl bych se zeptat na jednu radu mam sumečka albína a ten se pořát otírá bokem o kameny nevíte co mu je ?? za odpověd budu rád
Nemocné podle mně nejsou, ale podmínky v tvé nádrži nemají ideální. Zrychlené dýchání je zřejmě z nedostatku kyslíku. Máš málo rostlin a v tom vápencovém dnu ti moc prosperovat nebudou. Výměna 85% vody najednou je docela dost, měnil bych do 50% vody a častěji. Pro začátek bych zkusil vývod filtru nasměrovat na hladinu aby se více čeřila a tím se voda více prokysličovala.

tu ešte jedná foto

Čaute ľudia, mám taký problém a síce, všimol som si u mojich malých mečoviek zelených, tento, podľa mňa problém, že majú červené žiabre. Neviem či je to choroba, študujem na výške som doma len cez víkendy takže to nemam cely čas pod dozorom ale mama tvrdí, že to majú odvždy, mne sa nezdá. Nemôže byť tento jav spôsobený tým, že sú malé a sila svetla ich tzv. presvieti a preto ich vidím červené. Rodičia týchto malých to nemajú, takisto to nemajú čichavce perleťové a ani ancistrus, ani mrenky siamské. Rybky zrýchlene dýchajú (iba mečovky) ale to bude asi teplotou vody 25C. Inak som si nevšimol nič nezvyčajne, plávajú po celom akva kade tade, žerú normálne ba by som povedal, že viac ako doteraz (možno len môj názor). Myslel som si či to nie je otrava NO2 alebo niečím takým (nemeriam) vymenil som preto 85% vody v akvariu ale bez zmeny. Inač sa rastlinám darí tak kyslíku by tam mali mať dosť...čo vy na to...prikladám nie veľmi vydarené foto, ale lepšie asi nebude...
Starší reakce
0 12.11.2011 11:49 Bořek – Nafouklé skřele
Moje parmička má na jedné straně "nafouklé" skřele. Ryba se i s touto vadou chová úplně stejně, jako před tím, než se to objevilo. Nevíte co to může být a jak se to dá vyléčit?
Tady přikládám několik fotek (omlouvám se za kvalitu, nejsem žádný fotograf).
www.ulozto.cz/… Řekl bych, že to bude tou muzikou...

Těžko ríct, možná při úniku narazila do nějaké překážky a chcípla na vnitřní zranění...
0 09.11.2011 17:16
Spiike [63] No tak myslím že už je to jedno už ani nedýchá, a na zázraky nevěřím. Škoda jí.
Ale i tak by mě zajímalo co se vlastně stalo. Včera byla v pohodě před týdnem se mi vytřela a dneska za pár hodin tuhá.
Fakt nechápu

kupovaná před 14 dni a má cca 5cm takže myslím že je mlaďounká.
Není to věkem? Jak je stará?

Zdravím,
Myslím že mi chcípá jedna cichlidka ( ta nejoblíbenější

)
Nevíte někdo co by jí mohlo být dýchá a pořád apaticky leží na boku. nic víc zvláštního jsem nevypozoroval. Ostatní ryby naprosto v pořádku. Přikládám foto.
Kdyby něco tak tady je video, takhle to probíhá už od odpoledne kdy jsem přišel domu z práce.
www.youtube.com/…
Díky za jakékoliv info.
0 07.11.2011 17:33 Robiska – Co to může být za nemoc?
Koupila jsem si před ani ne měsícem na aukci akvárium. Do něj přikoupila i 3 stříbrné živorodky.. Druhá druhý den umřela..Pak jsem k nim přestěhovala že starého akva rybičky.. Druhý den mi umřela těhotná samice mečovky.. ted byl klid a předevčírem mi opět umřela ta stříbrná živorodka a včera i ta poslední.. A dnes ráno tam opět byla mrtvá ryba, pro změnu paví očko..Na kterém jsem teda viděla že bylo vevnitř dosti červené..Co to může být? jak se proti tomu bránit?
Starší reakce
Bakterku navíc mladé ryby mohly podědit od dospělých. Jsou kmeny živorodek, které je lepší zkrmit, než se je pokoušet léčit, jak moc jsou promořené.
Filtr odstraní mechanické nečistoty a pomůže s nitrifikací, rozhodně ale nemůže přímo pomoci s prevencí bakteriální nákazy.
Ani velmi dobrý filtr nedokáže tu výměnu vody a stažení zbytků potravy a výkalů ze dna nahradit. Denní výměna vody bude pro tolik obyvatelů tak malýho akvária velkým přínosem, i když jich je tam polovina oproti původnímu počtu.
ještě dnes použiji Eshu 2000, budu muset tedy menit vodu kazdy den,ale zase vsude se pise, ze se voda menit casto nema ? Mam v odchovne kvalitni filtr Eheim a prijde mi, ze vodu kvalitne vycisti... Kdyz jsem odchovaval anciky, tak jim dost vadilo, ze jsem menil vodu ... na druhou stranu zivorodky dost kazi vodu
Ty jasně bílé okraje ploutví to je podle mě začínající(probíhající) bakteriální rozpad ploutví. Tu vodu bych při tomto počtu a velikosti nádrže měnil denně min. 30% objemu nádrže a taktéž denně odkaloval, ta zátěž na tak malý prostor je velmi velká a stabilita prostření křehká.
rybiček tam bylo kolem 65KS a vodu měním 2x do týdne . Krmím 2x denně, taky jsem uvažoval nad otravou zkaženou potravou, ale proč mají jasně bílé okraje ploutví ?
Kolik těch rybek je v tom akvárku? Jak často jsou krmeny a jak často se mění voda?
Ahoj, už se akvaristice věnuji 20let,ale tohle se mi ještě nestalo ... mám 30litrové akvárium na odchov živorodek ( filtr, topítko, rostlinky, holé dno, aby se dobře odkalovalo ) Včera jsem si všiml, že rybičky se zdržují jenom u dna nebo u hladiny a nějaké mají sekavé pohyby nebo stažené ploutve. Dnes ráno půlka akvária mrtvá a rybičky mají kolem všech ploutví jasně bilou barvu, asi nějaká plíseň ? ale nezdá se mi, že by plíseň přes noc zlikvidovala půlku akva ?

Starší reakce
0 29.10.2011 21:09 Black115 – Gupka

Ahoj, vyskytl se problém

tak si jdu pro radu ;) Nyní již druhá gupka mi plave stále ocasem ke dnu a blízko hladiny, málokdy se potopí. Je to již po druhé co se mi to v akvu vyskytlo, jenže poprvé jsem si s tím nelámal hlavu a gupku utratil, protože měla úplně ochrnutý ocas, kdežto tadle má stejné příznaky, ale když ji odchytim do síťky nb do ní jakoby šťouchne jiná ryba tak normálně plave (jen chvilku) a poté jde opět ocasem ke dnu. Přiložím fotku, abyste si to dokázali předsavit,ale myslím, že to zvládnete i bez ní

Pokud byste někdo věděl, čím je to způsobené, dejet vědět .. Mě napadlo jesli to není důsledek porodu, protože rodí neustále. Rybka potravu přijímá, ale v menším množství.
0 28.10.2011 12:39 Martina Poradte mi akvaristike sa venujem 3 mesiace odvtedy my uhynuli 2 mečovky a 2 motylkovce. Mečovkam sa nafuklo brucho, prestali zrat, zacali velmi zle plavat a schovavali sa. Vodu odkalujem raz za 2 tyzdne.
Při pravidelném krmení se rybky nepřežírají,zejména v zařízeném akva,kde si může něco zobnout,i když nedostane krmení.
Jedině snad u lajdáka,který dlouho nekrmí a pak to přežene.Ale i tady,v zařízeném akva, je malá pravděpodobnost přežrání u teter.Spíš hrozí pěkný zákal vody, v akva s holým dnem = pěkný průšvih.

Jestli to nebude obávaná tuberkulóza...

Tak je to tady zase. Neidentifikovatelnej problém. Jedna samička před asi třema dnama přestala přijímat potravu a přestala mít o cokoliv zájem, většinou jen stála na místě. Dneska uhynula. Na jednom ze samců pozoruju stejný příznaky. Nežere a moc neplave. Spíš je zaparkovanej na místě. Bohužel na rybách nebylo okem nic vidět. Žádnej rozdíl od ostatních, žádná vada, žádný tečky, žádný stažený ploutve nic. Už nevim co to může bejt...

odlovit rybi dát do karanténi, do nádrže dát sůl ale nesmíšto přehnat ,potomto sledovat
Přidat reakci
1 ...... [154] ...... 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 201863x