Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2014 16:05 Žena aa [2] Re: romant
25°C. Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:52 R Muž romant [27987] Re: aa
Jakou teplotu máš v té karanténě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:50 Žena aa [2] Re: romant
No tak já to zkusím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:37 R Muž romant [27987] Re: aa
Ne, protože já nemám doma žádný přípravky, ani tu eSHu, jenom tu sůl a nějaký výluhy a podobný domácí lektvary. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:30 Žena aa [2] Re: romant
A vy byste to zkusil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 19:03 R Muž romant [27987] Re: Heimdall
Já se toho taky nebojím, jenom si myslím, že to UV bude zasahovat do počátku nitrifikce(kde tuším problém), což bych považoval za zbytečné a právě toto bych nechal vybouřit a dojet až do konce a podržel bych to výměnama vody. Toliko na vysvětlenou ta moje úvaha o tom načínání bakterií, což bylo jaksi neobratně napsáno, vo tom žádná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 18:40 R Muž romant [27987] Re: aa
Zkusit můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.12.2014 18:34 R Muž Silent [5949]
Já bych se UV lampy tak nebál. Nitrifikační bakterie lampa nijak extrémně neohrozí, protože ve volné vodě je jich minimum, ale nálevníka zlikviduje spolehlivě. Pro běžnou nádrž do objemu cca 300 litrů by mělo stačit osvícení UVčkem tak 12-24 hodin a bude po nálevníkovi. Jinak stálý provoz UV lampy pro běžná zarostlá akvária bych nedoporučil protože přece jen lampa dokáže degradovat hnojiva, léčiva, případně vitamíny a navíc nechceme ryby chovat ve sterilním prostředí :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 18:33 Žena aa [2] Re: romant
A neměla bych místo té soli zkusit rovnou něco účinnějšího? Třeba esha 2000 by rybám neměla nijak uškodit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:55 Muž Sid [6632] - RostlinyRe: romant
Tady by pomohlo jen změřit NH4/NH3 a NO2... (Už končím. :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:54 R Muž romant [27987] Re: Sid
Myslím si, že funguje nedostatečně, neříkám, že nefunguje zcela.
Edit: Diskusi v váma nepovažuji za zbytečnou a hloupou už vůbec ne, i když jsou jedinci, co to nedají. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:52 Muž Sid [6632] - RostlinyRe: romant
Nemyslíte, že kdyby nefungovala nitrifikace, že už by žádné ryby nebyly?
EDIT: Dělám hloupost, že se vám do toho pletu. Tak tu UV-lampu nechte běhat jen 3 hodiny denně, ať se něco nepokazí. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:50 R Muž romant [27987] Re: Sid
Podle toho, jak vypadají ryby tazatele, což svědčí o špatné kvalitě vody, takže je kvalitní nitrifikace třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:47 Muž Sid [6632] - RostlinyRe: romant
A jak jste došel k závěru, že nitrifikačních bakterií není dostatek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:44 R Muž romant [27987] Re: Sid
Nitrifikační, když jich není moc, nepoužívám UV, moje zkušenost je v tomto ohledu negativní. V dobře jetým aváriu, to zpravidla problém nedělá, tedy podle mého pozorování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:36 Muž Sid [6632] - RostlinyRe: romant
...UV bude lividovat i ty dobrý bakterie, o ketrých to tak nějak celý je, tak proto jenom těch několik hodnin, řekněme 3 denně...
Které dobré bakterie máte na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:28 R Muž romant [27987] Re: aa
Nevím, nejsem věštec, už ta se pouštím na tenkej ledík. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:27 stepos Re: romant
Díky, takže jen měnit 1/3 vody bez odkalováni.
A ty neonky? je to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:26 Žena aa [2] Re: romant
A pomůže jim to? Já vím, že bez fotky to nejde dobře říct, ale ty ryby se fakt nechcou fotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:20 R Muž romant [27987] Re: stepos
Ano, byl jsi moc čistotnej, ta špína třeba od těch levatek je právě dobrým zdrojem krmení pro nitrifikační bakterie. Kořen potaženej slizem, nic neznamená, to se srovná samo. UV bude lividovat i ty dobrý bakterie, o ketrých to tak nějak celý je, tak proto jenom těch několik hodnin, řekněme 3 denně. Nálevník, má solidní spotřebu kyslíku, takže to prokrvení žaber by se jemu přičítat i mohlo, ale to by musela bejt jak mlíko, což se u tebe neděje. Lokální výskyt nějakeho druhu nálevníka, přímo na rybách vyloučit nelze, ale já bych se k němu tolik neupínal a bral to jako celek o kterej je třeba tou výmenou vody pečovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:14 R Muž romant [27987] Re: aa
O.K. Předpokládal jsem v karanténě bublifuk, proto ta hladina z mé strany. ;-) Té soli může bejt i klidně pol. lžíce na 30litrů vody, tedy za předpokladu nepřítomnosti rostlin, jinak to asi nedají, bezpečná koncentrace je ta lžíce na 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:12 stepos Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky, voda byla fakt blba, sice to nebyl žádný mléčný zákal, jen poletující "bublinky" a prach, ale je to těžký, snažil jsem se postupovat podle rad na tomto fóru:

1) měsíc zaběhnout bez ryb s živými rostlinami, ne úplně chtěnými levatkami a puštěným filtrem
2) po měsíci pomalu přidávat ryby
3) měřit všechno, co jde, hlídat dusitany - celou dobu 0 a dusičnany - max 10 mg/l
4) každý týden měnit 1/3 vody s odkalováním, i když tam nebyly ryby (ono po těch levatkách tam bylo bince až až)
5) jediný důvod tuším, že jsem zvoral kořen - dal jsem tam dva z lesa (vydrbané a hodinu vyvařené), které nebyly v lese ve vodě, z nichž jeden se po pár dnech povlékl "igelitovým povlakem" a pak na něm zůstal takový bílohnědý sliz až hnus (viz foto), který neustupoval ani po dvou měsících - ale na fóru ostatním radili: "Nech ho tam, rybám to nevadí a chutná..."

Teprve, když začaly problémy s ploutvemi, tak jsem kořeny vytáhl a vydrbal, sundal kůru, ten oslizlej příšerně nasládle smrděl, že se to nedalo vydržet, vyvařil v hypermanganu a ten lepší pak vrátil zpět.

Takže bych se rád zeptal:

1) Nebyl jsem (až na ten kořen) moc pocitvej s tím týdenním odkalováním a nenarušoval jsem pořád tu rovnováhu a neživil si nálevníky?
2) Počítám, že asi nálevnci úplně nevykoušou pancéřníčkovi ploutve, ale mohli tomu pomoct - mohl za to ten kořen, kde se ti nálevníci asi množili, protože tam byl evidentně zdroj bakterií?
3) Pořád nevím, jestli jsem paranoidní, ale ty bílé čárky na řitní ploutvi neonek jsou normální, nebo je to znak nemoci? V akvaristice je mají taky, ale mě se zdá, že se to mění, někdy je to silnější pruh, jindy slabší...
4) Může nálevník způsobit, že otíci mají překrvené červené žábry? Svítí jak semafory, co to může být? (fotku zatím nemám)
5) Proč tu UV jen několik hodin denně? V akvaristice říkali minimálně dva dny, pak na chvíli vypnout a pak pokračovat... Co tam hrozí, když radíš jen pár hodin? Kolik to je pár hodin? ;)

Díky moc za pomoc.
Š+

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 17:08 Žena aa [2] Re: romant
Solila jsem už včera-1 polévková lžíce na 100l vody. A 2 z nich potrvu přijímají normálně, ale ta třetí něco sní a něco vyplivne a moc se k tomu jídlu nemá. A tedˇjsem si nevšimla, myslím, že to nedělají. A já jsem psala, že to dělají u vzduchování, čili ne u hladiny, ale třeba uprostřed akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 16:46 R Muž romant [27987] Re: aa
Fajn, lehce přisolit. To polykání bublinek, jak píšeš, může souviset s tím, že to oni prostě dělají, že u hladiny schánějí něco k snědku. Dělají to stále? Přijímají potravu? Ta bílá skvrna by mohla bejt nějaký zaplísnění, ale to foto by napovědělo více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 16:36 Žena aa [2] Re: romant
je založená už asi 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 16:06 R Muž romant [27987] Re: aa
Jak je "stará" ta karanténa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 16:05 R Muž romant [27987] Re: stepos
No, stručně, to vodu máš nic moc. Ono se dá říct ledacos a třeba i to svést na nálevníky, ale podle mě je to o prostředí, tedy jeho kvalitě, takže bych měnil vodu s tím, že bych lehce zasolil(pol. lžíci na 50 litrů) a nedělal nic jinýho, žádný odkalování, žádný čištění filtru a prozatím ani žádný UV a když tak jenom několik hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 15:00 Žena aa [2]
Mám takový problém. Včera jsem si v obchodě koupila 3 black molly a dala je do karantény. Jenže dneska se na břišní straně jedné z nich objevila bílá skvrnka, navíc alespoň 2 z nich jakoby polykají bublinky z vzduchování. Budu se snažit sem přidat fotku, ale zatím se mi to nepodařilo vyfotit. Nevíte, co to je a jak to mám vyřešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 14:38 stepos Re: Turbínka
Turbínka napsala: Lehce načaté bakteriemi, ale jak zmínil romant BRP to není, tahle nemoc jde rychle a fatálně. Měň ji denně, čím lepší prostředí rybě uděláš, tím dříve se z toho může dostat. Kvalita prostředí, to je oč tu běží :-)

Ahoj, tak jsem to konzultoval v akvaristice a nasměrovali mě, jestli to nevypadá spíš na přemnožené nálevníky, což jsem si potvrdil baterkou v noci. Takže jsem jim tím zvýšením teploty a denní výměnou vody moc nepomohl, co? :/

A může nálevník takhle žrát ploutve, jako u těch pancéřníčku? Zjistil jsem taky, že otíci jsou hodně červení kolem žaber, to by mohl být taky ten nálevník?

Půjčil jsem si UV lampu Eheim 372121 a nechávám to na dva dny běžet v akvárku. Doufám, že UV zničí vše špatné včetně bakterií a bude pokoj. Jak dlouho to tam v tom 112 l akvárku mám nechat běžet? Říkali miminálně dva dny...
Díky
Š+
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 22:47 jana – co je to
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Muze mi prosim nekdo rict co to muze byt?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 21:17 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Michal
Pokiaľ má akvárium rok, tak čistenie filtra nemusí byť problém. Teda pokiaľ si ho "neošetril" chemicky. Pokiaľ si ho len prepláchol, prípadne osprchoval, nič sa nedeje. Bektérie sú (úžitočné) po celom akváriu a do času filter znovu osídlia. Diagnózu by som určite len tipoval. Bolo by potrebné zmerať NO2 a NO3 samostatnými kapkovými testami.
Ďaľšie dohady by boli špekulácoiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 17:51 Michal – zákal očí
Fotka k příspěvku Akvárium má založené asi rok. V akváriu mám čichavců perleťových, 4 parmičky mechové, 2 ancistruse, 5 razbor klínoskvrnných, 4 razbory hengelovy a 2 pancéřníčky. Při posledním odkalování dna jsem omylem vyčistil i vnější filtr :-( . Asi 5 dní po výměně vody jsem měřil hodnoty vody papírovými testy eSHa a vše bylo O.K. Ćca polovina akvária je osázená rostlinami, akvárium má 190l. Asi před 14 dny se jednomu čichavci objevila v očích bílá skvrna. Nevíte, co by to mohlo být za nemoc a jak to léčit? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2014 22:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: stepos
Stačí ti z tej odstatej vody 1-2L nechať ohriať v mikrovlnke a horúcu vliať späť. Určite teplotu zdvihneš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 18:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stepos
myslím že pro neonky je to rozhodně málo , pokud si myslíš že i napouštění vody přez sprchu je málo , můžeš na pár minut vhodit do kýble zaplej vzduchovací kamínek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 16:11 R Muž Silent [5949] Re: stepos
Já při běžné údržbě napouštím vodu přes sprchu (nebo perlátor) a pak ji není třeba nechávat odstát. Voda se pohybem zbaví většiny chloru a zároveň se prokysličí, navíc se takto dá jakžtakž naštelovat i požadovaná teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 16:00 stepos Re: Turbínka
Díky moc, snažím se, trávím času u akvárka na úkor rodiny, a přesto nemoc. Ach jo.
Máte někdo nějaký grif, jak měnit vodu stejně teplou? Když nechám 30 litrů den odstát ve třech kýblech, klesne mi teplota na 18, které máme v koupelně.
Když chci mít 25 stupňů, nejlepší asi do hrnců a ohřát, co?
Nebo to neřešit? Kalorimetrické rovnice si už z gymlu nepamatuju, ale odhadem by to mělo ochladit vodu v akváriu o dva až tři stupně. Přijde mi, že takové výkyvy nemocným rybám moc nepomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 10:08 stepos Re: MonterMonty
Aha, chápu správně, jako že na neonky je 22,5 málo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 22:44 Žena Turbínka [2558] Re: stepos
Lehce načaté bakteriemi, ale jak zmínil romant BRP to není, tahle nemoc jde rychle a fatálně. Měň ji denně, čím lepší prostředí rybě uděláš, tím dříve se z toho může dostat. Kvalita prostředí, to je oč tu běží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:39 stepos Re: romant
Díky, vodu měnit ob den? nebo každý den? A co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:37 R Muž romant [27987] Re: stepos
Jenom výměnu vody, bez preventinu. :-)
Edit: BRP to prozatím není, teplota 25 v pohodě.
Edit2: Obden bude postačovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: stepos
pancéřníčci by asi 22,5 dali bez větších potíží ,otíci netuším , ale neonkám rozhodně ta teplota "slušet" nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:29 stepos Re: romant
Díky, teda nechat těch 25 stupňů, denně přidávat ten preventin a častěji - znamená třeba ob den třetina?
Jak dlouho, dokud se ploutve nezahojí? Pak teplotu snižovat?
Zničí ten preventin i bakterie ve filtru?
A je to teda bakteriální rozpad ploutví u těch sumců i neonek?
Díky moc.
Š
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:18 R Muž romant [27987] Re: stepos
Vodoléčba by měla stačit. Tedy častější výměna vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:15 stepos – Panceřníčci potrhané hřbetní ploutve, neonky divné řitní ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
mám dva měsíce akvárium 112 l, měsíc pouze s rostlinami a kořeny s filtrací fluval U3. Po měsíci jsem přidal 8 pancéřníčků zelených, další týden 8 otíků a další týden 20 neonek.

Vodu měním poctivě každý týden 1/3 den odstátou. Teplotu mívám 22,5 stupně. Dlouhodobě pH kolem 7, CT cca taky kolem 7 stupňů, KH cca 6, NO2 -0, NO3 -max 10mg/l - mám jen nepřesné proužky eSHa. Svítím cca 10 hodin denně dvěma 24 W t5 trubicemi s hodinovým rozedníváním a stmíváním.

Dneska jsem zjistil, že jeden pancéřníček má hřbetní ploutev poměrně roztřepenou, druhý trochu méně. Současně jsem pozoruju, že neonky mají řitní řitní ploutev vpředu jakoby bíle slepenou, tvoří to takový bílý proužek. Pancéřníček občas u hladiny chvíli lapá vzduch. To dělal už od začátku, tedy více než tři týdny, taky mám trochu pocit, jako by měl nahoře před hřbetní ploutví trochu z obou stran promáčklou hlavu, je to vidět na fotce, kdy je u dna před kamenem.
Jinak se ryby chovají normálně, přijímají potravu.

Vodu jsem měnil včera, možná byla trochu chladnější, teploměr na topítku chvíli ukazoval kolem 21 stupňu, tak se to možná spustilo. Taky jsem včera poprvé a dnes ráno znovu tekuté co2 vital od Rataje.

Pomalu zvyšuju teplotu na 25, přidal jsem jim lžíci soli a aplikoval preventin - roztok methylenové modři. Na filtru nastavil maximální proud vzduchu, v akváriu je teď hodně bublinek.

Mám jen jedno společné akvárium a nemám možnost odlovit nemocné ryby do izolace.

Jedná se o bakteriální rozpad ploutví?
Jak mám postupovat v léčbě dál? Děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 11:36 KubaR Re: KubaR
Pro romant : Zdravím, tak po delším pozorování ryb jsem zjistil, že samec na samici útočí a Tim má ty ploutve poraněné. A i jsem zjišťoval dál a bylo mi řečeno, že je to Tim jeho útočenim. Ted otázkou co s Tim, aby ji samec neumlatil a mohly byt v 1 akváriu.

KubaR napsal: Díky za radu, voda je vyměněná, vrubozubci spolu vycházejí, jen někdy na sebe vyjedou, jestli to taky nemůže být způsobené tímto. S kančíky vycházejí dobře, akorát samec kančíka hodně doráží na samici. Jinak všichni přijímají potravu a plavou v pořádku, i mají stále hravou náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: ToamsT
Podle mě problémy s vodou, tedy její kvalitou a to co je vidět myslím si je začínající, či spíše již pěkně jedoucí bakteriální napadení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 20:30 ToamsT – Nemocne parmicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Dve z pamicek mi onemocneli a nevim si rady s urceni nemoci. Na boku se jim "odchliply" supiny pod kterymi je cerveny bolak, ktery jakoby ty supiny nadzvedava. U jedne z rybek jsou supiny nadzvedle, u druhe je ranka vetsi a supiny uz ranku nekrejou. Ranka je patrna i z profily rybky. Na prilozenych fotkach je ta vice pozstizena rybka, vzdy ta v levo, ranka je uprostred na tele v cernem pruhu.
Rybky jsou aktivni a zerou.

Nevite prosim vas nekdo o co se jedna? pripadne jak se nemoc leci?

Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 22:11 Muž Th0mas [0] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Ahoj....tak zatim beze zmeny....ty dva bile flicky se nezmensuji a ani nezvetsuji....vsechny ostatni ryby jsou ok...vcetne tohoto Otika....zadne zmeny v chovani nepozoruji....co doporucujete?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 23:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Th0mas
krupice se mi vůbec nezdá , stejně jako se mi nezdá ten kouskovanej místama dutej výkal , skus pozorněji pokoukat po jinejch rybách , hlavně po krmení jestli nemaj něco podobného u zadku , ukazovalo by to na střevní parazity , jestli bičíkovce nebo červíky , to jsem se ještě přesně nenaučil identifikovat , obojí má odlišné léčiva , je třeba to přesně určit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:39 Muž Th0mas [0] - Miniakvária – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím o radu...dnes jsem objevil na Otíkovy dvě bíložluté tečky (viz.foto)...zkoušel jsem googlit...jediné co jsem našel je, že by se mohlo dle vzhledu jednat o krupičku...kromě vzhledu tomu, ale zatím nic nenapovídá. U žádné jiné ryby to nepozoruji, chovají se klidně standardně, příjímají potravu, o žádné předměty se neotírají... Můžete mi pls někdo poradit jestli čekat nebo nějak zasáhnout...nechci do vody zbytěčně lít nějakou chemii...díky?
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4001